Goede toneelavond in Sijbrandaburen Hoogste aantal punten vooï ^xofoniste mej. Sybesma, Scharnegoutum Wiener Eisrevue vijf dagen Ihialf Ijsstadion Noord Nederlandse Watersport Bond had gunstig hondsj W Y M BRITS E RA DEEL IJLST anr in van en Klokkenactie in IJlst Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, Raad IJlst gaat rapporten bespreken Stadgenoten Onno Zweep, Hessel Donker en Puck de Vries ontvingen kampioenswimpel Opera van Verdi door Forum in Amicitia fc - 7 Gedeputeerde hoeft schade niet te betalen, wel boete Woningen in Sneek provisioneel geveild Weer auto ontvreemd Noodrem aangetrokken op lijn Sneek-Staveren Woensdag Sneek-Staveren" in vaste Kamer-commissie „De twa doarpen" in 't zilver Solistenconcours Oudega (W.) zeer geslaagd 125e jaargang nr. Maandag 26 januari 1970 Plattelandsvrouwen Sneek e.o. kunnen nu ook „gast vrouw zonder alcohol” zijn Ook burgemeester Rasterhoff gaat pleiten in Den Haag H. Fr. H-t Snee kar Nieuwsblad is een Gecombineerde uilaave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Waar een wil is, is een weg! Na een tijd van rust en pech Heeft IJlst door éénparig streven Ons d’ oude glorie weergegeven! In de nacht van zaterdag op zondag is de auto van de heer M. Smedinga uit de Schaepmanstraat ontvreemd. Het is een lichtgroene Renault-8 met wit dak. Kenteken MG 07 - 85. De wagen was vanmorgen nog niet gevonden. Advertentieprijs: 15 cent pei mm. Bij kontraKt (handelsad verten ties) lager Abonnementsprijs t 4,— per half jaar Per post f 6.— per half jaar Giro 85 07 48 t.n.v. Sneeker Nieuwsblad Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150-3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 meer ge- Van 3 tot en met 7 februari kan men in Heerenveen-Zuid, in het Thialfsta- dion, kennismaken met de Wiener Eisrevue. Op de laatste dag, ’s zaterdags, is er een middagvoorstelling. Na een toernee door Canada en de Verenigde Staten heeft het 140 personen tellende gezelschap al voorstellingen gegeven in Utrecht. Nu is dan de beurt, of beter gezegd, de eer, aan Heerenveen, Na hun optreden in Friesland gaan ze naar Groningen, waarna Brussel en Berlijn op het programma staan. Men hoopt dat elke voorstelling door plm. 3.500 mensen zal worden bezocht. Het is, zo zei de manager van de ijsrevue, de heer J. Kersten, de enige met niet mechanische muziek. Een 22-man tel lend orkest zal namelijk met de muziek van de onverwoestbare Robert Stolz de muzikale omlijsting verzorgen. De medewerkers zijn van niet minder dan 13 verschillende nationaliteiten. Onder hen Emmerich Danzer, veelvoudig Europees en wereldkampioen, Hugo Dümler, bijgenaamd de vlo, vanwege zijn geweldige springtechniek. Op de foto de Europese kampioene Ingrid Wendl, die zowel voor als na de pauze optreedt. drukke werkzaamheden niet herkies baar stelde en als dank daarvoor de bondstegel zal ontvangen. De heer R. S. Alberda werd weer in de Techni sche Commissie herkozen. Het in de regel altijd moeilijke punt: Vaststelling van het wedstrijdprogram- ma ondervond nauwelijks moeilijkhe den. De meest opvallende punten op de lijst zijn uiteraard de nationale kampioenswedstrijden van de dit jaar 25 jaar bestaande vrijheidsklasse, te organiseren door de Sneker Zeilclub in september. Voorts klasseevenemen- ten van 16 m2, schakel, Flying Junior en Finnjollen en de OK jollen selec tiewedstrijden in Lemmer voor de Eu ropese kampioenschappen en dan waarschijnlijk de Europese kampioen schappen van de nieuwe éénmansboot „Europe Moth” op de Fluessen. En zo kon de voorzitter deze jaar vergadering in een nieuwe recordtijd van twee uur besluiten met ieder een prachtig zomerseizoen toe te wensen. Donderdagavond a.s. om half acht komt de raad van IJlst in openbare vergadering bijeen. In deze vergade ring zal burgemeester Cazemier zijn nieuwsjaarsrede uitspreken. De ingekomen stukken behelzen ver schillende goedkeuringen van G.S. aangaande in voorgaande raadsverga- ringen genomen besluiten en een twee tal verzoeken inzake hulpverlening aan Biafra. Premieregeling woningver betering is aangevraagd voor de pan den Galamagracht 73 en Eegracht 70. Dan volgt een bespreking over het rapport opbouworgaan inzake sociaal- cultureel voorzieningenpatroon. Een exemplaar van het betreffende rap port is de raadsleden toegezonden. Het volgende punt is een bespreking van de concept-nota betreffende de toekomstige ontwikkeling van dé Zuid westhoek van Friesland, een boekwerk van ruim 200 pagina’s. De agenda gaat verder met een verzoek van het be stuur der herv. school om medewer king tot het aanschaffen van 30 psalm en gezangboekjes (nieuwe berijming), de aanschaf van 3f) fietsenstandaards op het schoolplein te plaatsen en de aanleg van 12 TL-buizen ter vervan ging van de bestaande verlichting. Volgt rondvraag. Geen lange agenda, wel praatstof. Door notaris E. K. Hoekstra alhier werden donderdag in café-restaurant Leeuwen twee woningen in Sneek provisioneel geveild. Het betreft de burgerwoning met erf en verder toe behoren, groot 1.37 a, aan de Wassen- berghstraat 40, welke werd beschre ven op f 15.289,door J. Plantinga te Parrega, en de woning 2e Woudstraat 26. groot 78 ca, door D. v. d. Meulen beschreven op f 6.499, De toneelvereniging ,De twa Doar pen” (Sijbrandaburen-Terzool) is in het zilver: 1945-1970. De club heeft zaterdagavond voor een volle kantine- zaal van de zuivelfabriek te Sijbranda buren het nieuwe Friese stuk „de Kar” opgevoerd. Een stuk van de heer E. Postuma. Het was een goede keus van dit gezelschap, maar tegelijkertijd ook gewaagd. Dit stuk, bepaald geen la chertje, vroeg veel inzet van de spe lers. En die inzet was er ook wel. Van de 40 beoordelingen door de jury, de heren Henk Pijlman en Bram Feenstra, verkregen er 7 een eerste prijs met lof en 21 een le prijs. Er werd 9 maal opgetreden door slagwerkers, solo en enkele duo’s, ken nelijk zeer tot genoegen van de toe hoorders, gezien de uitlating: „Da’s geen gerammel en gebats, maar een heel concert”. Jan Spoelstra droeg hierbij de lauweren weg met 94 p., le prijs met lof. In een duo van dezelfde slagwerker met Hanneke Wijnja wer den 90 p, eveneens een le prijs met lof, 'behaald. De deelneming van de jeugd was veelbelovend. Zonder de anderen te kort te doen kunnen genoemd worden Tj. Verbeek, Oudega (14 jaar), die met een bugelsolo een le prijs met lof behaalde, en Greta Glashouwer, Woudsend, die met een hobo-solo in de categorie zwaar een eerste prijs be haalde. Vermeldenswaard is ook het sax- trio van Oranje, Bolsward, dat de zaal boeide met een prachtige vertolking van de Sonatine 1 van Mozart. Vader en zoon Hordijk brachten een leuk duo, wat veel applaus en een le prijs opleverde. Hordijk was later door een onwillig riet iets minder ge lukkig met het clarinet-concert van Mozart, maar behaalde toch nog 86 punten en een l'e prijs. Ondanks en kele vlekjes was dit wel een hoogte punt van de avond. De meeste spanning bracht wel het optreden van de 3 sopraan-saxofonis- ten. Eerste in deze strijd werd, mej U. Sybesma, Scharnegoutum, 96 punten en le prijs met lof (hoogste van het concours), 2e R. Dijkstra, Bolsward, verkreeg 95 p. en 3e was Sj. de Boer, met 90 punten, beiden dus ook een prijs met lof. ’s Avonds was burgemeester Van Hout aanwezig, die met zichtbaar ge noegen tot slot de diploma’s aan de deelnemers uitreikte. De uitslag luidt als volgt: L licht; M middel; Z e= zwaar. Vanaf 60 punten 3e prijs; 70 punten 2e prijs; 80 punten le prijs; 90 punten le prijs met lof. Akke Walinga, (corhoorn) „EMM” Oudega (W.), 72 p. 2e prijs L; Douwe Schuhmacher, (kl. trom) Stedelijk mu ziekkorps Sneek, 74 p., 2e pr. L; Ant van Berkum, (cor) „Concordia” Gaast- meer, 70 p„, 2e pr. L; Piet Bos, (kl. trom), Stedelijk muziekkorps Sneek, 82 p., le pr. M; R. Tichelaar, (cornet) „Concordia” IJlst, 85 p., le pr. L; Han neke Wijnja, (kl. trom) Stedelijk mu ziekkorps Sneek; 87 p., le pr. M: Kl. Nooitgedagt, (cor) „Concordia” IJlst, 84 p., le pr. M; R. Zeilstra, (B. bas) „Concordia” Gaastmeer, 75 p., 2e pr. M; Wouter en Lammert Postma (kl. trom-ten. trom) Stedelijk muziekkorps Sneek, 80 p., le pr. L; D. Nooitgedagt, (bugel) „Concordia” IJlst, 81 p., le pr. M: K v. d. Goot, (trom) „Concordia” Gaastmeer, 76 p., 2e pr. L; Fokke-Karel van Ommen (bugel) „Crescendo” Hêeg, 60 p., 3e pr. M; Greta Glashou wer (hobo) Stedelijk muziekkorps Sneek, 80 p., le pr. Z; H. de Visser, (kl. trom) Stedelijk muziekkorps Sneek, 85 p., le pr. M; G .Attema, (ba riton) „Crescendo” Heeg, 80 p„ le pr. L; E. Dijkstra, (bugel) „Concordia” IJlst, 74 p., 2e pr. M; Hielke Hottinga, (kl. trom) Stedelijk muziekkorps Sneek, 74 p„ 2e pr. L; I. Verbeek, mej. D. Verbeek, M. de Jong, S. Reijenga, (saxen) EMM Oudega (W.), 72 p., 2e pr. L; Y. v. d. Meer, (bugel) „Con cordia” IJlst, 80 p„ le pr. M; Wytse Hospes (waldhoorn) Sted muziekkorps Sneek, 80 p., le pr. L; Jan Spoelstra, Hanneke Wijnja, (kl. trom) Stedelijk muziekkorps Sneek, 90 p., le pr. met lof Z; B. Kramer, (trombone) „Hald Moed” Oosthem, 78 p., 2e pr. M; S. Burghgraef, A. Conradi en R. Dijkstra, (tenor- alt en sopraan saxofoon) „Chr. Muziek Ver. Oranje” Bolsward, 90 p„ le prijs met lof M; A. Walinga, (bes-bas) Crescendo Heeg, 74 p2e pr. M; A. Conradi, (alt-sax) Chr. Muz. Ver. Oranje Bosward. 86 p.. le pr. L; J. Rosier-N. Silvius, (tuba’s) Stedelijk muziekkorps Sneek, 88 p„ le pr. Z; C. Hordijk-L. Hordijk, (clarinetten), Stedelijk muziekkorps Sneek, 83 p., le pr. M; J. Spoelstra, (kl. trom) Stedelijk muziekkorps Sneek, 94 p„ le pr. met lof M/Z; M. Conradi. L. Dijkstra, A. de Groot, P. Bakker, „Oranje” Bolsward, 80 p., Ie pr. M; H. de Jong, (tuba) Ste delijk muziekkorps Sneek, 86 p., le pr. Z; W. de Wit, (fluit) Stedelijk muziek korps Sneek, 80 p., le pr. M; S. Hooge- boom, (tuba) „Oranje” Bolsward, 82’4 p„ le pr. Z; Tj. Verbeek, (bugel) EMM 'Oudega (W), 90 p„ le pr. met lof M; C. Hordijk-J. Rosier, (clarinet-tuba) Stedelijk muziekkorps Sneek, 8614 p., le pr. Z; U. Sybesma, (sopr.-sax) „Excelsior” Scharnegoutum, 96 p., le pr. met lof Z; Sj. de Boer, (sopraan saxofoon) „Hald Moed” Oosthem, 90 p-, le pr. met lof Z; S. H. Visser, (schuiftrombone) Stedelijk muziek korps Sneek, 82 p„ le pr. M; R. Dijk stra, (sopr. sax) Chr. Muz. ver. Oranje Bolsward, 95 p„ le pr. met lof Z; L. Dijstra, S. Kooistra, J. de Vries en A. Cnossen, (3 x bariton en 1 bas), 70 p„ 2e pr. M; C. Hordijk, (clarinet) Stedelijk muziekkorps Sneek, 86 p„ le pr. Z. Gedeputeerde H. de Wilde, die op de dag van de hearing in Workum tij dens een treinreis van Hindeloopen naar Workum aan de noodrem trok, om daarmee de aandacht te vestigen op de actie voor handhaving van de spoorlijn Sneek-Staveren, heeft van de Nederlandse Spoorwegen bericht ont vangen, dat de spoorwegen een ver haal van de schade, welke door het oponthoud werd veroorzaakt, achter wege zullen laten. De heer De Wilde had de N.S. ge schreven, dat de actie natuurlijk niet gericht was tegen het bedrijf van de spoorwegen, waarvoor de gedeputeerde grote waardering heeft. „Het spreekt vanzelf”, zo schreef hij. „dat ik bereid ben de boete en de schade, zoals die voor deze overtreding wordt berekend, te betalen. Misschien is het ook goed u nog mee te delen, dat de plaats van overtreding zodanig was gekozen, dat de trein nog langzaam reed en ook, dat het publiek tijdig was gewaarschuwd, opdat er geen ongelukken konden (en dus hebben) plaatsgevonden. Tenslot te”, aldus de gedeputeerde, „wil ik u graag mijn spijt betuigen voor de over last, die ik u en uw personeel wel moest aandoen”. De directie van de NS vond in deze brief aanleiding verhaal van schade achterwege te laten. Wel werd door de spoorwegrecherce meteen ter plaat se procesverbaal opgemaakt, dat in middels aan de officier van justitie te Leeuwarden werd toegezonden. Toen afgelopen zaterdagmiddag de voorzitter van de Noord Nederlandse Watersport Bond, mr. E. R. Zweep, om tien over twee de jaarvergadering van deze bond opende kon hij ondanks de Europese schaatskampioenschappen op de televisie een groot aantal bezoekers welkom heten. In zijn openingstoespraak heette hij in het bijzonder de sekretaris van het Koninklijke Verbond voor Nederland se Watersport Verenigingen de heer T. Kasimier welkom en constateerde daarna dat de Noord Nederlandse Wa tersport Bond een rustig verbondsjaar heeft gehad met weinig vergaderingen, veel wedstrijden en een prachtige zomer De Bond was vereerd met de orga nisatie van de nationale kampioen schappen in 16 m2 klasse in samen werking met de klasseorganisatie naast haar eigen traditionale kampioenswed strijden. Het aantal verenigingen bleef constant, nl. 45. De bond mocht zich verheugen met het lidmaatschap van de vereniging „Kollum”, maar dat de fusies ook in de watersportwereld hun loop hebben genomen bewijst het sa mengaan van de Zeilvereniging „Lem mer” met de W.S.V. „De Zevenwolden” Friesland is met 36 verenigingen nog steeds het best vertegenwoordigd. Overijssel volgt met 10 en Groningen sluit de rij met negen. De voorzitter sprak over een leden teruggang in Overijssel, al was deze niet alarmerend, maar Friesland mocht zich weer in een groei verheugen, waarbij de Koninklijke Zeilvereniging „Sneek” de kroon spande met 84 nieu we leden. Met de Noord Nederlandse klassen gaat het overigens niet zo goed, de as pirant en de lark lijden een noodlij dend bestaan onder meer door de con currentie van de nationale schakel klasse. De ontwikkeling van de Flits- klasse is tot stilstand gekomen en zal volgend jaar ook in Holland niet meer op de nationale wedstrijden worden uitgenodigd. De voorzitter noemde on der meer als oorzaak dat er geen krachtige klasseorganisatie bestaat. Deze neemt thans zo’n belangrijke functie in voor elke klasse. Het is te hopen dat met hulp van de ouders van deze jeugdige zeilers hieraan iets ge daan kan worden, zodat deze tot voor enkele jaren zeer populaire klasse niet binnen enkele seizoenen naar een ni veau daalt, zoals nu reeds enkele jaren met de Topklasse het geval is. Opti mistische geluiden kwamen er over het vorig jaar ingestelde fonds „Re serve voor toeristische voorzieningen”. In het bijzonder het recreatieschap ,de Marrekrite’ was verheugd met de uit kering van f 3103,50. Ook voor de ove rige provincies is een uitkering voor de recreatie gereserveerd. Dat de samenwerking met de gro tere bonden voortreffelijk is, komt on der meer tot uiting uit het feit dat de bond samen met ANWB en KVNWV thans met behulp van hun secties een tegenspel tegen planologische zaken op een professionele basis kan aan gaan. Vervolgens ging de voorzitter over tot het uitreiken van de kampioens- wimpels en plaquettes aan de kampioe nen onder wie enkele stadgenoten. Onno Zweep was de enige onder de kampioenen die er vorig jaar ook bij was al was het niet met zijn broer, maar met de Loosdrechtse George Weeteling, zijn niguwe bemanning. Hessel Donker en Karei Gildemacher de grote pampuskampioen na een uit- I stekend seizoen en de verrassende I kampioen in de regenboogklasse Puck de Vries, met zijn bemanning Schriemer en W. de Visser. Bovendien mocht Puck de Vries de nieuwe per manente wisselprijs, de „Siebren Kui- pers”-beker, die deze glorieuze zeiler nog voor zijn overlijden beschikbaar heeft gesteld, in ontvangst nemen. Het was toch al de middag van de nieuwe wisselbekers. want ook de heer T. Y. Kingma Boltj és had een wissel- beker bij zich om uit te reiken. Het betrof hier de Dr. v. d. Meer prestatie- bokaal, welke ieder jaar in een andere klasse zal worden verzeild. Deze kwam in het bezit van de heer Tj. Geveke, die in de Noord Nederlandse 30 m2 klasse zeilt. Volgend jaar is de 16 m2 klasse aan de beurt. En daarmee wa ren de voornaamste kamerstukken van de agenda afgewerkt. De overige agendapunten waren voor de ook nu weer bekwaam leidende heer Zweep geen probleem. De heren T. A Haasdijk en H. J. Slurink wer den beide in het bestuur herkozen en alleen de heer F. J. Roukema uit Delf zijl is een nieuwkomer in plaats van de heer H. H. F. Niemeijer (door ziek te verhinderd), die zich vanwege zijn Het zal dunkt óns alle Ulsters be- kend zijn dat de toren met klokken die tegen de hervormde kerk staat aange bouwd, eigendom is van de gemeente IJlst en dus aan ons allemaal toebe hoort. Het zal de meeste Ulsters óók bekend zijn dat er in deze toren twee klokken hangen, waarvan echter slechts één dienst doet, omdat z’n „kollega” kapot is. Een grote scheur stelt deze klok geheel buiten werking. Het gemeentebestuur heeft zich hier reeds één- en andermaal over beraden in een openbare raadsvergadering en heeft offertes gevraagd bij deskundi ge instanties om aan de weet te komen wat herstel van deze klok zou gaan kosten. Met uithalen, vervoer, omgie ten en opnieuw ophangen gaat een behoorlijk bedrag heen. Toch heeft het gemeentebestuur gemeend dit voor IJlst te moeten uitvoeren. Hier en daar is om subsidie gevraagd en dit is niet afgewezen. Maar dat houdt niet in dat we zelf er niets aan behoeven bij te dragen, dat zou ook niet leuk zijn, Verwacht wordt in de berekening dat de burgerij samen hiervoor drieduizend gulden op tafel legt. De jeugd van IJlst zal zich hiervoor inzetten. Donderdag- en vrijdagavond a.s. zullen 15 groepen jongeren, jon gens en meisjes, in groepjes van twee heel de stad doorzwermen met lijsten ter intekening om dit bedrag te verza melen. De verschillende jeugdleiders zijn de organisatoren van deze opzet. Als oud en jong samenwerkt en elk z’n steentje bijdraagt zullen straks twéé klokken aan IJlst en omgeving la ten horen: Paulus Herringa, fabrikant en direc teur van een machinefabriek, heeft de ze opgewerkt van klein tot middel groot bedrijf, daarbij gesteund door de voorman in de fabriek Sander Sikke- ma. Do directeur probeert steeds zelf het heft in handen te houden en is on verbiddelijk voor advies van derden. Zijn zoon Erik, 20 jaar, moet perse dansen naar de pijpen van pa. Ook geldt dit voor de dochter Rety, die be vriend is met een jongeman waar pa het niet op heeft staan. Dit geeft veel moeilijkheden, heel veel. Mevr. Her- wvxucu 6CX1VVXU. irct Nnga gaat onder dit alles zwaar ge- provinciaal bestuur van Friesland, de bukt. Erik wordt aangevuurd door pa en moet een opdracht uitvoeren en examen doen. Zakt voor het examen en komt dronken thuis. Rety wil haar vriendschap niet verbreken en loopt het huis uit. Pa in de zenuwen en mevr. Herringa ook. Daarbij komt nog dat er een staking dreigt in de fabriek, omdat de directeur van geen opslag voor het personeel wil weten. De voor man deelt deze onrust mee. De boek houder V. Bron speelt hierin een spel ten gunste van de directeur. Erik heeft na de reprimande van pa in zijn dron ken bui de fabriekshal in brand gesto ken. Dokter Bosma, huisvriend van de familie Herringa, geeft veel kundi ge adviezen. Waar in eerste instantie de directeur weinig of geen begrip voor heeft. Totdat ja, alles niet meer anders kan gaan. En dan krijgt ieder zijn deel en wordt weer met de opbouw begonnen voor een nieuw leven voor ieder en iedereen. Zoals gezegd, de inzet was er wel door de spelers en speelsters. Een boei end spel, alhoewel, we konden ons niet aan de indruk onttrekken, dat niet altijd „the just man for the just place” stond. Graag hadden wij een wat „grotere” directeur gezien, die daardoor ook meer overwicht zou heb ben. Mevrouw Herringa deed goed haar best om haar bezorgdheid uit te stallen. Erik en Rety zijn nog jong en beschikken nog niet over de nodige ervaring, alhoewel: de laatste zette haar rol keurig neer. Bron de boek houder speelde een voortreffelijke, be deesde rol onder het regiem van de di recteur. Sander Sikkema, soms nogal nonchalant, kwam verder goed uit. Dokter Bosma was wel de dokter met het nodige overwicht. Tenslotte zij die voor de koffie en thee zorgde bij de familie Herringa; mevr. Douma deed dat voortreffelijk. Al met al een goed stuk toneel voor i‘e afsluiting van een 25-jarige perio de. En dat gebracht door mensen die met veel energie en tijd zich hebben gegeven voor dit jubileum. Na afloop nog vel cadeaus, bloemen en envelop- pes met inhoud in bepaald (te) veel lovende woorden. Kortom, een stuk dat verdient om meer gespeeld te wor den voor de „doarpsjounen”. A. G. de Groot Het solistenconcours op zaterdag jl. te Oudega (W.), voor de derde maal georganiseerd door de Kulturele Raad van Wymbritseradeel in Samen werking met de Federatie van Mu ziekverenigingen, mag zonder buitengewoon geslaagd worden noemd. Elk jaar is er een stijgende belang stelling, zowel van deelnemers als van toehoorders. Ook mag van een steeds betere kwaliteit van het gebodene wor den gesproken. SNEEKER NIEUWSBLA Vorige week woensdag hield de afd. Sneek e.o. van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen haar jaarvergadering. De presidente heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de dames van de Algemene Nederlandse Drankbestrijding Organisatie, die een gedeelte van deze middag verzorgden onder het motto „Gastvrouw zijn zon der alcohol”. Vervolgens deelde zij mee dat mevr. R. Postma-Stolk op 10 februari om 2 uur in de Prinsentuin verzen zal voordragen uit „It Griene Jier” van D. A. Tamminga. Tevens zul len hier liederen van Schuhmann ten gehore worden gebracht. Het hoofdbe stuur van de Ned. Bond van Platte- landvrouwen besloot 8 jan. jl een landelijke aktie te voeren ter leniging van de nood in Biafra, zodat er in de pauze werd gekollekteerd. Als nieuw contactlid is benoemd mevr. Couperus -v. d. Wal uit Woudsend. Vervolgens werden de jaarverslagen voorgelezen doof de secretaresse en de penningmeesteresse. Bij monde van mevr. Van Diggelen-de Boer van de kascommissie werd de penningmeeste resse alle lof toegezwaaid voor haar beheer. Hierna volgde bestuursverkie zing, De aftredende dames De Boer de Boer en Samplonius-Zantema, die herkiesbaar waren, werden met alge mene stemmen herkozen. De beheer ster van het „ziekenpotje” bracht een gunstig verslag uit van de inhoud hier van; de presentjes kunnen wel groter! Mej. Wittermans zal worden verzocht als nieuw lid van de kascommissie te fungeren. De dames van „ANDO” benadrukten vervolgens het belang van vooral ver keer zonder alcohol. In dit opzicht heeft alcohol al veel verdriet veroor zaakt en ook voor het persoonlijke le ven is verslaving van alcohol funest. Zij waarschuwden voor de indringen de reclame voor alcohol, die vooral via de keukens (veel recepten met drank) de gezinnen wil binnendringen. De da mes kregen daarna heerlijke proefjes van hoe het anders kan, o.a. mixen met verschillende frisdranken. Goede ideeën voor gezellige avondjes. De vice-presidente dankte de dames hartelijk voor hun aktieve verzorging van deze middag. Het maken van deze heerlijke drankjes is voor navolging vatbaar. De opera „Un ballo in maschera” van Giuseppe Verdi zal dinsdag 10 februari in het Am.icit ia theater worden gebracht door het operagezelschap Fo rum uit Enschede. Van Giuseppe Verdi (1813-1901), een van de grootste opera-componis- ten van de vorige eeuw, heeft Opera Forum in de loop van de jaren al vele werken uitgevoerd: Rigoletto, La Traviata, Il Trovatore, Nabucco, Don Carlos, La Forza del Destine. Aan deze respectabele reeks waaruit de grote populariteit van Verdi’s muziek duide lijk bljjkt, wordt thans toegevoegd „Un Ballo in Maschera” (Gemaskerd' Bal), waarvan de wereldpremière plaats vond in 1859. De stof voor deze opera ontleende Verdi aan de libretto van de Franse schrijver Scribe. Het had een historische grondslag en wel de moord die in 1792 werd gepleegd op de Zweedse koning Gustav III, Reden 'hiertoe was de controverse tussen de om zijn vooruitstrevendheid geliefde vorst en de behoudzuchtige adellijke kliek. De rollen worden vertolkt door Ja cob Roden, Antoon Huijsman, Mizzi van der Lanz, Annie Delorie, Cora van Doesburg, Joke Knaap, Max van Weeg- berg, Anton Eldering, Frans Boek, Jo han van Haagen en Otto van der Leest Decor en kostuums zijn ontworpen door Walter Gondolf. De regie is van Reinhard Lehmann en dirigent is Frits Kox. De vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat van de Tweede Kamer heeft een zo overstelpende hoeveel heid aanvragen ontvangen om te wor den gehoord op de hoorzitting over de voorgenomen opheffing van de reizi- gersdienst op een aantal onrendabele spoorlijnen, dat besloten moest worden om hiervoor twee dagen in plaats van één dag, zoals oorspronkelijk de be doeling was, uit te trekken. De open bare hoorzitting zal nu worden ge houden op dinsdag 27 januari ’s mid dags en ’s avonds en op woensdag 28 januari 's morgens en ’s middags, in het gebouw van de Tweede Kamer aan het Binnenhof te ’s Gravenhage. De woensdagmiddag is geheel gere serveerd voor de Friese delegaties, die bezwaren hebben tegen de opheffing van de spoorlijn Sneek-Staveren. Tus sen kwart over twee en vijf uur zullen .achtereenvolgens worden gehoord het gemeenschappelijke delegatie van de gemeentebesturen van Staveren, Hin deloopen, Hemelumer Oldeferd en Workum, waarvoor burgemeester mr. B. van Haersma Buma van Workum als woordvoerder optreedt; een ge meenschappelijke delegatie van het rechtspersoonlijkheid bezittende li chaam „Zuidwest Friesland” en het gemeentebestuur van Sneek, waar voor burgemeester Rasterhoff als woordvoerder optreedt; de Stichting „Sudergoa”, waarvoor drs. J. Mulder spreekt; het actiecomité ZWH met als woordvoerdster mej M. Bijlsma en tot slot de Frysk Nasjonale Partij. &-A I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1970 | | pagina 1