waterpoort-krabbels De Ontvoering”, blijspel met gemiste kansen ^AGENDA J Discussie over gidsenopleiding JGR veel tijd in beslag nam in W Y M BRITS ER A DE EL IJLST van en Henk Doevendans completeert OJC-[ractie Amateurconcours in Oosthem Officieel Orgaan van de gemeenten S N E E K, 125e jaargang no. 8 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD T) 1 huizen aan de waterkant sloopt. Hef Sneekar Nieuwsblad is een aecombtneerde uitaave ven NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Donderdag 29 januari 1970 Zo af en toe worden woon huizen, die onbewoonbaar ver klaard zijn met de grond gelijk gemaakt. Dit gebeurde enige tijd geleden al met die in de Frittemahoven en ’t Zomerrak. Ze hebben plaats moeten maken voor o.a. parkeergelegenheid, althans aan het Zomerrak. De ze week zagen we personeel van gemeentewerken bezig met sloopwerkzaamheden bij huizen (krotten) aan de Bloemstraat. Deze stonden al enige decennia, om precies te zijn sinds 1950, op de lijst van onbewoonbaar Metaaldieven door politie op heterdaad betrapt Inbreker vond weinig geld, maar richtte schade aan voor honderden guldens De in de nacht van zondag op maan dag in de winkel van C en A op he terdaad betrapte inbreker (waarvan wij in onze krant van maandag al mel ding maakten) blijkt te zijn de 23-ja- rige L.L. uit Sneek. De man wordt er van verdacht diezelfde nacht ingebro ken te hebben bij Lankhorst Visserij- benodigheden aan de Rienck Bockema- kade, fa. Joustra (slijterij) aan het Kleinzand, Yme Bakker aan de Oos- terdijk en machinefabriek Hubert en Co. In totaal is het bedrag dat ont vreemd is gering, doch er is voor enige honderden guldens schade aangericht. huizen aan de waterkant ge- Foto Julius van Dijk) Dit hééft over 1969 nog Ook zonder rijksvoorbeeld werd troffen met het weer. Uit de mond dit een samenkomst die uitging van op het Tjeukemeer, hetzij op het hebben. wereld. Schuit deelde ons vanmorgen mee, ’s Zomers zeilen, ’s winters ijs- BEZOEK AAN B B. EN OVERKAPPING 50 M-BAD kerken alleen in eerbied noemen. 4. Gij zult niet rusten in uw belij den en strukturen. foto, waarop natuurlijk geen Re- ontbreekt. Advertentieprijs; 15 cent pei mm. Bij kontrakt handelsad verten ties lager Abonnementsprijs f 4,— per half iaar Per oost f 6.per halt laai Giro 85 07 48 t.n v Sneeker Nieuwsblad -r Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150-3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 den aan de wal aanstonds enige ruimte nodig hebben, zoals voor een schaftkeet en opslag van gen het geval geweest en bovendien Voor de heeft men nog geen definitieve bestemming. Binnenkort begint nên^dan betekende dat er zo’n 330 miljoen m3 water binnenkwam. alhier met walbeschoeiïng aan de Prins Hendrikkade. Vanwege SNEEKER NIEUWSBLAD eens op een onderling concours voor het voetlicht willen komen en door een deskundige jury beoordeeld willen worden. Dit geldt evenzeer voor zan geressen). De Kulturele Raad Wymbritsera- deel wil graag aan deze wens tegemoet komen en daarom zal er in samen werking met de streekmuziekschool op 7 maart a.s. in Oosthem (Himster- hus) een amateur-concours zijn. De deelname staat open voor iedere Wym- Nog een tweetal kalenders voor In een nogal korte jeugdgemeenteraadsvergadering, dinsdagavond gingen de meeste van de 9 agendapunten vrij snel onder de voorzittershamer door. Bij afwezigheid (wegens ziekte) van Joop Kluitenberg was de FJG’er Eric van Delden voor deze gelegenheid voorzitter, wat hem nogal eens in moeilijk heden bracht. Of hij moest de aan de orde zijnde zaak in zijn algemeenheid bezien, óf vanuit het gezichtspunt van zijn fractie. Zo b.v., zij het in mindere mate, bij het punt over de opleiding van gidsen in onze stad. Wie, of welke instantie zal dit te zijner tijd realiseren? kiezingen zou hebben. Zij noemde de mogelijkheid na de vakantie JGR-ver- kiezingen te gaan houden. Dan zou men genoeg tijd hebben een en ander goed voor te bereiden. Hierna werd Henk Doevendans, die op de perstribune werkzaam was, ver zocht naar voren te komen en de be lofte af te leggen. Hij completeert voortaan de OJC-fractie, die door het vertrek van Peter Kar-stkarel een va cature had gekregen. Van het bezoek aan de commando post van de BB op 10 december 1969 had Peter Brattinga een verslag ge maakt. Over dit verslag zelf waren geen vragen gerezen, maar wel over het nut van de BB in het huidige be stel. Koos van Opzeeland wilde nog een keer naar de BB om de discussie hierover voort te zetten. Syp Ykema voelde meer voor een open vergade ring, opdat men een beter beeld van de BB zou krijgen. Op 10 december werd men hoofdzakelijk ingelicht over de vele technische mogelijkheden. Hans Klein Nagelvoort (FJG) noemde in dit verband de mogelijkheid om dit in een soort politiek trefpunt aan de orde te stellen. De voorzitter zei de mogelijkheden tot een nadere discus sie te zullen onderzoeken. Over de eventuele overkapping van het 50 m-bad had de FJG-PvdA een verslag gemaakt. Mej. T. de Boer gaf hierbij een korte toelichting. Zij zei de tekeningen naar Polydroom Neder land te hebben gezonden en mocht de uitvoering van de gekozen overkap ping niet realiseerbaar zijn, dan zou den er nog twee mogelijkheden zijn. De kostenbegroting zou nog volgen, maar mej. De Boer kon alvast mee delen, dat de kosten worden geraamd op 3 i 5 tori. Hierover tal in de vol- Bij de rondvraag informeerde mej. T. de Boer of er al iets van b. en w. en de raad is vernomen met betrekking tot het voorstel binnenstad en straat verlichting. De op de publieke tribune aanwezige heer T. van den Akker, PCG-raadslid, deelde hierover mee dat én b. en w. én de raadsleden deze voorstellen hadden ontvangen en zich hierover zouden beraden. Maar dit kon wel enige tijd vergen. Misschien, zo zei Eric van Delden hierop, komt het dan in de gezamenlijke raad ter spra ke. Hans Klein Nagelvoort merkte op er wat voor te voelen als iedere frac tie een reserve zou aanstellen. Dit Lv.m. verhinderingen, die naar zijn mening nogal eens voorkomen. De raad nam dit voor kennisgeving aan. Koos van Opzeeland, die op 3 maart a.s. in het huwelijk treedt en zich zal vestigen in Franeker, bedankte in een korte toespraak de JGR voor de dis cussies. Hij zei zich niet lyrisch te wil len uiten en er daarom geen lang be toog van te willen maken. Erie van Delden bedankte op zijn beurt als plaatsvervangend voorzitter de KVP’er. Vanuit het publiek werd meegedeeld, dat er een commissie in het leven is geroepen, die gaat onderzoeken in hoe verre het nut heeft dat straatlantaarns in het weekend ’s nachts 2 uur langer branden. Een vol uur eerder dan bij de vorige vergadering, nl. om kwart voor tien sloot de voorzitter de vergadering. Dinsdagavond is een drietal Snekers door surveillerende politiemannen op heterdaad betrapt toen ze metaalafval van het terrein van tank- en appara- tenfabriek Nirota N.V. aan de Lorentz- straat (industrieterrein) in hun auto laadden. De waarde van het metaal bedraagt ongeveer 400 gulden. De drie mannen, de broers W. d. W. (28) en S. de W. (23) en de 28-jarige H.B., zijn meegenomen naar het bureau van de gemeentepolitie en na verhoor weer in vrijheid gesteld. Tegen hen is pro cesverbaal opgemaakt. Manon Alving speelde goed de rol van mevr. De Blanzac, de juiste allure en dictie, om de rol goed neer te zet ten. Opvallend is altijd haar grote in zet; zij verslapt nooit, wat wel vaak voorkomt bij Rutger Hauer, die elke keer bij opkomst even in moet draaien, voor hij er helemaal is. Eli Blom was helemaal de piloot, goed van toon, van verstrooidheid, van onbeholpenheid, zeer goed gespeeld. Jaap Maarleveld had het moeilijk als de gangster. Hij moest soms te veel schreeuwen om zijn type waar te maken. Het stuk was door Michel Bertay levendig geregis seerd, goed afwisselende lopen en goed gebruik van het toneel leuke visuele grappen (denk aan de verwis selde bruine jassen) en een goed uit gekiende belichting. Valt te loven de grote inzet van de Noorder Compagnie en het beslist wel aardige blijspel, blijft over het gevoel, dat het het toch niet helemaal was. De geamuseerdheid was te incidenteel. Opvallend was het kleurige, zeer na tuurgetrouwe décor van Nico Out. Riek Landman Het solisten-concours, vorige week gehouden in Oudega W. is weer een groot succes geworden. Bij vorige con coursen en ook nu weer is diverse ma len de wens geuit, dat ook diegenen, die een of ander muziekinstrument bespelen buiten korpsverband, ook wel britseradeler en ook voor alle leerlin gen van de muziekschool. Men kan al leen optreden, maar ook als duo, trio of kwartet. Ieder, die hierover meer wil weten, kan inlichtingen verkrij gen bij de secretaris van de Kulturele Raad van Wymbritseradeel, Marktstr no. 1 Sneek en ook bij de directeur (en de leraren) van de Streekmuziek school. Op het gemeentehuis van Wym britseradeel en in de Muziekschool zijn inschrijfformulieren verkrijgbaar. Maand januari: De Lichtboei, Markt straat, Turks Showorkest Ulvi Te- mel. Iedere avond. Ludabar, Kruizebroederstr. De Schotse top-deejee „Sandy”. Bar ,,’t Singeltsje”. Iedere zaterdag en zondag het Spaanse duo „Alfonso y Salvadore”. Meerpaal: Iedere zaterdag van half 2 tot half 4 ruilbeurs. Donderdag 29 januari VADV Sneek. Lezing met kleurendia’s door dr. T. A. Donkersloot over „Cultuur en natuur in Ethiopië”. Foyer Amicitia ’s avonds 8 uur. Donderdag 29 januari Cocktail Trio in de Scotch Inn. Aanvang ’s avonds 8 uur. gende vergadering nader worden ge sproken. Jan van Berkum had tijdens de vo rige JGR de mogelijkheid genoemd ’n consulent aan te stellen voor bemid deling bij het aantrekken van bands, films e.d. voor jeugdclubs. Syp Yke ma deelde hierover mee, dat er inmid dels een groep (overlegorgaan) was gevormd die zich hiermee zal bezig houden. Deze zou onder meer proberen een ander publiek dan tot nu toe het geval was naar de Meerpaal te trek ken. Johan Miedema, die deel uitmaakt van het overlegorgaan, zei hierover het belangrijk te vinden dat het con tact tussen verschillende jeugd- en jongerengroepen in Sneek groter wordt Daartoe zou de Meerpaal haar eigen image moeten veranderen. RONDVRAAG van- men op stelde datum, 3 februari dus, De commissie van voorbereiding had hierover vergaderd. Met drie tegen één stem stelde de commissie voor dit over te laten aan de VW, bij welke vereniging men ook voor subsidie zou aankloppen. Jan de Ree (OJC) was hier tegen. Hij durfde eigenlijk geen beslissing te nemen, daar hij de me ning van zijn fractiegenoten niet ken de. Desgevraagd lichtte Syp Ykema toe, dat zijn fractie nog mogelijkheden ziet, dat óf de JGR óf de commissie van voorbereiding de uitvoering van de onderhavige opleiding op zich gaat nemen. De discussies aangaande dit al enige tijd lopende vraagstuk waren niet van de lucht. De secretaresse, mej. K. Schuit was onder meer van mening, dat men dit zou moeten uitspelen via een instantie die dit volgend jaar, als wellicht enkele JGR-leden zijn uitge treden, nog kan doen. Syp Ykema vroeg schorsing van de vergadering. Nadat uitvoerig ruggespraak was ge houden, deelde mej. Schuit mee, dat er twee voorstellen waren, t.w. het voorstel van de commissie om de uit voering van gidsenopleiding en finan ciering hiervan over te laten aan de VW, en het OJC-voorstel, wat inhield dat de JGR zelf de realisatie van dit „plan” op zich neemt en als dat niet lukt alsnog zich zal wenden tot de VW. De „liberaal” Johan Miedema zag voordelen bij de WV. omdat deze meer met dergelijke bijltjes hakt. Evert Metz (Arjos) drong aan op stemming, maar het was Johan Miedema die voorstelde dat de OJC-fractie haar plan uitwerkt. Dit voorstel werd met 85 stemmen aangenomen. De OJC zal op de eerstvolgende vergadering met een uitgewerkt voorstel komen. WIE WORDT VOORZITTER? Voorzitter Eric van Delden deelde aan het begin van deze matig bezochte vergadering namens het céntraal over leg mee dat onze stadgenoot de heer P. M. Kuypers (leraar r.k. mavo) nog niet op korte termijn dan wel later de voorzittersplaats wil innemen. Joop Kluitenberg, aldus Van Delden, blijft tot september de hamer hanteren. MOEILIJKHEDEN OVER DATA De datum 3 februari a.s., waarop een bijeenkomst met de gemeenteraad zou plaatsvinden,' leverde enige moeilijk heden op. Op deze dag namelijk treedt de alom bekende Fons Jansen op in Sneek. Een principevoorstel tot ver schuiving van de datum van „geza menlijk overleg” werd met 7 stemmen voor en 4 tegen aangenomen. Mej. Schuit zegde toe op korte termijn con tact te zullen opnemen om de de mo gelijkheden van datumverschuiving te bekijken. Een andere datum, die van de ver kiezingen van leden van de JGR, bleek ook niet zo gemakkelijk vast te stellen. Koos van Opzeeland zei namens het seniorenconvent dat slechts betrekke lijk weinig hierover met zekerheid be kend was en dat hierover nog geen voorstel kon warden gedaan. Mej. Schuit merkte op dat het oorspron kelijk in de bedoeling lag verkiezingen gelijk met de gemeenteraadsverkiezin gen in mei te houden. Dit zou evenwel op te grote moeilijkheden stuiten. Zij zei onder meer, dat de pers waarschijn lijk al haar aandacht bij de grote ver- Voor een gezellig bezette beneden zaal van Amicitia heeft de „Noorder Compagnie” dinsdagavond een goede voorstelling gegeven van „De ontvoe ring”, een blijspel van de Franse auteur Francis Veber. „De ontvoering” is een aardig blij spel, met hier en daar goede dialogen en een verrassend spelgegeven. Op de boerderij van Dikke Jantje (Hero Mul ler) wordt door twee „gangsters” (Jaap Maarleveld en Rutger Hauer) vastgehouden mevrouw Mathilde de Blanzac (Manon Alving), echtgenote van de miljardair De Blanzac. Ze is door de gangsters ontvoerd in de hoop, voor haar een aanzienlijk losgeld te kunnen krijgen. Op het aardappelland van Dikke Jantje landt aan zijn para chute straaljagerpiloot Hubert de Pifre (Eli Blom) hij stelt zich, op instignatie van mevrouw De Blanzac, voor als de Amerikaanse astronaut Carpenter en de twee gangsters hebben visioenen van grote bergen geld: ze hopen een dubbele slag te slaan, door zowel voor mevr. De Blanzac als voor „Carpenter” losgeld te vragen. Aan het eind is het dan nodig ook nog de vader van de gangsters ten tonele te voeren (Joop Hart), altijd een zwak teken voor een toneelschrijver, als tegen het einde nog een nieuwe figuur moet komen opdra ven. Een leuk aktueel gegeven dus voor een amusant blijspel. Helaas kwam het er niet altijd uit. De openingsmonoloog van het eerste en tweede bedrijf was een goede vondst, het betrekt het pu bliek onmiddellijk bij wat er op het toneel gebeurt, maar in het verdere verloop van het stuk waren door de schrijver duidelijk te veel kansen ge mist. Alleen maar af en toe kwam er genoeg vaart in het stuk en waren de dialogen spits en haakten de situaties snel op elkaar in. Dat was bijv, het geval in het geval in het tweede deel van het eerste bedrijf en in het begin van het tweede. Dan leeft het publiek mee, voelt zich geïnteresseerd en ge amuseerd. Maar het kwam te weinig voor om van een sprankelend blijspel te kunnen spreken. Het blijspel werd door de spelers van de Noorder Compagnie goed ge speeld, maar ook hier veel gemiste kansen. En als grootste gemiste kans: Hero Muller. O, zeker, hij had groot succes, maar met zo’n lichaam, zo’n stem en zo’n kostelijke kop was er van deze rol veel meer te maken. Vooral de openingsmonologen waren te vlak, kwamen lang niet genoeg over. Hij had zijn habitus veel meer moeten uitbuiten. Later tijdens de geagiteerde scène en tijdens de scènes waarin hij het loflied op Carpenter moest beden ken, kwam hij pas tot ontplooiing als figuur en hij had met die monoloog de kans gehad om dat dadelijk te doen. Zaterdag 31 januari Toneelavond Kaatsvereniging „Sneek” in zaal Hanenburg. Aanvang ’s avonds 8 uur. Maandag 2 en 9 februari Populair Zaalconcert Stedelijk Muziekkorps Sneek. Verder medewerking van het Cantatekoor, het Doopsgezind Kerk koor, Kath. dameskoor en de Zang vereniging „Morgenrood”. Dirigent Wybren Valkema. Amicitia, ’s av. 8 uur. Zaterdag 7 maart Kulturele Raad Wymbritseradeel. Amateur-concours in het Himsterhüs te Oosthem. materiaal. Daarom zijn eerst de dagen in het oude Tacozijl. Dat jrOet’ kotxulron.^x, Int 190 mil™,. taal van ongeveer 10.000. Cijfers volgende bladen. Het kalendarium die te denken geven. vormt hiermee een typografische eenheid. Dit onderdeel werd ver- zorgd door Karei Suyling, de tekst door Jorn Drager. Een heel fijne Nu we het toch over water heb- kalender. Van een gans ander ka- ben, deze week heeft „Staveren” rakter is de Renault-kalender. Deze ~r t~i~ j TA weer even gedraaid, d.w.z. het elek- is om z’n afmetingen uitermate ge- verklaarde woningen. De bewo- trische Hooglandgemaal. De aanwe- schikt om op te hangen in garages ners hebben inmiddels allen een zigheid van dit gemaal is de oor- of andere grote ruimten. Er is voor ander dak boven hun hoofd, zaak, dat er geen ondergelopen elke maand een blad, met kleuren- nriiknmorirlp ruimte land meer is en dus geen landjjs foto, waarop natuurlijk geen Re- - als het gaat vriezen. Mocht het nault ontbreekt. Het vrouwelijk Hooglandgemaal het niet aan kun- schoon is op een aantal platen te ncn, dan is het Ir. Woudagemaal bewonderen, terwijl andere foto’s aannemersbedrijf J. J. de Vries te Tacozijl er ook nog als reserve, boeien om het imposante landschap. - - ut hééft over 1969 nog maar 14 De hele kalender ademt een geest bedrijfsdagen gehad (in 1968 nog van onbezorgde welvaart. .-48). Mocht het Hooglandgemaal on- de vorst heeft men dit enige verhoopt uitvallen, dan kan Taco- tijd moeten uitstellen. Het be- zijl op volle capaciteit bijspringen. o o murat, ij>- drijf zal bij zijn werkzaamhe- f,n zome-r gebeurt het omgekeer- zeilen. z0 redeneren enkele Snekers rler, A a de vaak: dan wordt water uit het al pni£rp MaTOUln a1c T=„ Ijsselmeer in de Friese boezem ge laten. Dit is vorig jaar op 125 da- Nog altijd neemt het aantal wa- rig verzorgd. Ditmaal een heel poë- treedt Fons Jansen in 4 tersporters toe. Dat blijkt o.m. uit tisch geval. Bij elke twee maanden en daarom voorzag men enige moei- de cijfers over het aantal schepen is een vers afgedrukt, zoals bij lijkheden. Zouden de raadsleden dat ergens passeert. B.v. de sluis januari en februari: „de wereld is niet verstek laten gaan? Wel, mej. te Staveren. In 1969 gingen maar een witte kraag van kanten sneeuw- Schuit deelde ons vanmorgen mee,' liefst zo’n 3000 schepen meer dan kristallen die rond de schouders dat dit nogal meevalt, en dat de in 1968 door de sluis. De toename vallen tot een wit monument van- meeste raadsleden op de voorge- van het aantal pleziervaartuigen daag”. De wereldbol vindt men op stelde datum, 3 februari dus, aan- was ruim 2000. En dat op een to- één of andere manier terug op de wezig zullen zijn. al enige jaren. Mannen als Jan Boomsma, Rienk Alberda, Karei Boersma en Leen van der Meer kan men, als de gelegenheid zich voor- met een snelheid van 80 km of meer over het ijs zien gaan. Ne derland kent momenteel ongeveer 200 ijszeilers, die allen uitkomen in de DN (Detroit News)-klasse. Deze De tien geboden voor de oecume- winter hebben ze het geweldig ge ne stonden vermeld op het stencil, Ook zonder rijksvoorbeeld werd troffen met het weer. Uit de mond dat de deelnemers aan de interker- gisteren door velen de vlag uitge- van Jan Boomsma vernamen wij, kelijke samenkomst van afgelopen stoken voor de jongste „telg” in dat nagenoeg elk weekend na Sin zondag kregen. Zoals bekend was het Oranjehuis, de zoon van prinses terklaas gezeild kon worden, hetzij dit een samenkomst die uitging van Irene. Verscheidene inwoners van op ^et Tjeukemeer, hetzij op het de raad van kerken in Sneek. De onze stad gaven op deze wijze blijk Nannewijd of elders. Beoefenaars x 1 i T.u._ j_t van deze sport zeggen hiervan, dat als je het één keer gedaan hebt, je het blijft doen. Zo ook de liefheb- in dat nagenoeg elk weekend na Sin- Irene. Verscheidene inwoners van 7. Gij zult elkaar trouw blijven juist in de verscheidenheid. 8. Gij zult niet eikaars tijd en ener gie stelen door vrijblijvendheid, maar een verplichtende dialoog aan gaan. 9. Gij zult niet vergeten dat de kerk slechts een instrument is. 10. Gij zult God niet opsluiten in 1970 zijn op ons bureau nagedrup- uwjkerk, maar Hem zoeken in de peld. Vorige week ontvingen wij van offsetdrukkerij Flach N.V. al- 3 f'ebru’ari ”as. Dan zóu*eên“bësk>- zelf gedrukt uiteraard en weer keu- plaatsvinden. tien geboden luiden als volgt: 1. De Kerk van Jezus Christus is één. 2. Gij zult uw eigen kerk niet aan- parkeermeters in onze binnenstad, boot hebben gebouwd. De kosten bidden als de voltooide kerk van De gemeentepolitie heeft goede er- komen in de buurt van de 800 gld. Jezus Christus. varingen met de bestaande op de Het opmerkelijke is, dat men niet Marktstraat, Leeuwenburg en het zelden drie a vier keer sneller gaat 3. Gij zult de naam van de andere Schaapmarktplein. Waar voorheen dan de wind, dit in tegenstelling tot zich mee, dat men voor de wind niet van boei tot boei, maar lave- t men an ders snelheid verliest. Voor de wind worden dan ook de meeste klappen uitgedeeld, omdat dit het moei lijks! zeilen is. Mogelijk zijn er dit 1 1—J 3J 'NT— wijd. Vast staat wel, dat vorige week zaterdag wedstrijden om het kampioenschap van Friesland op het Tjeukemeer zijn gehouden. Winnaar werd hierbij Harm Vaart jes te Echten; onze stadgenoot Jan Boomsma veroverde een verdien stelijke tweede plaats. van hun sympathie en medeleven. Waarschijnlijk komen er nog meer bers in Sneek, die allen zelf hun bidden als de voltooide kerk van De gemeentepolitie heeft goede er- komen in de buurt van de 800 gld. varingen met de bestaande op de Het opmerkelijke is, dat men niet Marktstraat, Leeuwenburg en het zelden drie a vier keer sneller gaat - 0 j j j Jtx 2— -Z-Ii:—z..4. geen auto meer bij kon, is nu meest- b.i^gewoon^zeilen.-Dit brengt_met al wel een plaatsje te vinden voor die automobilisten die bereid zijn één of meer dubbeltjes in het appa- ^end moe‘ .zeuen, omdat 5. Eert uw voorvaderen door het raaf stoppen. Het blijft natuur goede van uw traditie aan elkaar bjk een noodzakelijk kwaad, maar over te dragen. bet doel, nl. de langparkeerders dwingen een andere plaats in te ne- - AT 6. Gij zult de andere kerken niet men, wordt bereikt. Waar de nieu- wedstrijden bij^ Nanne- dood verklaren, maar nodig willen we meters komen is officieel nog niet bekend. Hierover zal het ge meentebestuur een besluit moeten nemen. Evenmin is bekend hoeveel er komen. Naar verluidt is het Vis marktplein (bij de Prins Hendrik kade) aan de beurt. Enkele omwo nenden zouden hierom verzocht hebben. Op de valreep nog iets over de 1 jeugdgemeenteraad. Naar ons dins- f dag werd meegedeeld, zou mej. K. 1 Schuit kontakt opnemen met leden f van de „grote” raad, over de datum, --- x/xx^.vxxxvx^^xj XXCV.XX ax- 3 februari a.s. Dan zou een beslo- hier een kalender, door het bedrijf ten bijeenkomst van beide raden zelf .iredrirlrt nitprnarH on Op dezelfde dag J i onze stad op, afgedrukt, zoals bij lijkheden. Zouden de raadsleden te Staveren. In 1969 gingen maar een witte kraag van kanten sneeuw-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1970 | | pagina 1