Hervormde Kerkvergadering passeert nu de plaatsen in ons land AGENDA Eierzoeken kweekt liefde voor vogels Burgemeester Rasterhoff erelid Sneek Skütsjecoin missie f IJLST fier op WY M SRIT S E RA DEEL Feestelijke receptie t.g.v. 25-iatig bestaan uit Ijlst trad nog Dt. Wumkeshüs 1. Kmpets eenmaal op, bb en van De feestavonden B 3 Officieel Orgaan van de gemeenten S N E E Kf 125e jaargang no. 11 Maandag 9 februari 1970 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD 'ave van in Uw mening wordt gevraagd BFVW in jaarverslag over 1969: ik et «R0 fel Sneekar Nieuwsblad is een Gecombineerd iave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEKER COURANT en „Koudum yn myn bernejierren” hast ütforkocht Huisvrouwen CPB II allen ministers van financiën Eén gewonde door klap band en schade door glad heid in omgeving van Sneek Burgerlijke stand SNEEKER NIEWSBLW n de ORGANISATIE Scotch Inn, Wijnkanstraat 3. te Meerpaal: Iedere zaterdag van half 2 tot half 4 ruilbeurs. Maand februari: Bar-dancing „De Lichtboei”, Markt straat Ned. Toporkest Arie Ribbens. Luda-bar, Kruizebroederstraat optre den van Dee-Jee Frank Beerens. Bar ’t Singeltsje Singel, iedere vrij dag, zaterdag, zondag Alfonso y Sal- vadore. Redacteur H. A de Boer Telefoon 4091 leuke avond, zei ons na afloop de di rectrice. De heer Kuipers had boven dien gezorgd voor enkele prijsjes voor een gratis verlotinkje. Het bijzondere van deze avond, aldus de directrice, was vooral dat de bejaarden van het Wumkeshüs zagen dat iemand die zelf niet zo jong meer is nog allerlei stuk jes kan doen. Kantoor voor admini stratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150-3005 !t, ze it. ze lij ie e- e- in e e> je ul er i” e- iit [k Ik m e- el ie Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Advertentieprijs. 15 cent per mm Bij kontrakt handelsadvertenties) lagei Abonnementsprijs t 4.— ,<-i nalt )aar Per post 3 - per hall )aai ,ir< 85 07 48 t.n.v >n.-> Ker Nieuwsblad GASTVRIJHEID Schipper Klaas van der Meulen sprak namens de schippers een woord van dank voor de gastvrijheid, steeds in Sneek ondervonden. Hij vertelde op humoristische wijze enkele anekdotes. De heer Dijker vertegenwoordigde de Erven Lucas Bols. Hij complimenteer de de commissie met het leiden van de wedstrijden. Een grote kruik met in houd en een verzilverde bokaal, te ge- „Wij zijn van mening dat men van de kievit een zekere tol mag heffen in de vorm van eieren, indien vast staat dat dit niet leidt tot achteruit gang van de soort. Het feit dat de jeugd in Friesland juist door de sport van het zoeken van kievitseieren met de natuur wordt geconfronteerd en hierdoor liefde voor de vogels opvat, is voor velen onbegrijpelijk. Dat boven dien de Friese bevolking door deze unieke gelegenheid tot rechtstreeks contact met de weidevogels meer vo gel- en natuurbesehermings-minded is dan elders in Nederland, realiseert men zich blijkbaar niet”. Aldus de secretaris buitendienst van de BFVW, de heer D. Westra, in het jaarverslag van de Bond van Friese Vogelbeschermings-Wachten over 1969. Hij wijst er op dat velen buiten Fries land een vogelbescherming voorstaan opethische en ideële overwegingen. Op dit punt bestaat er dus een duide lijke controverse met Friesland, waar men de vogelbescherming van de prak tische kant benadert. Ter illustratie worden enkele cij fers gegeven: de provinciale vereni ging voor natuur- en landschapsbe- scherming „It Fryske Gea” telt thans 5000 en de GFVW 15.000 leden (om precies te zijn 15.252 per ultimo 1969), resp. één en drie procent van de Frie se bevolking. Het is in dit verband triest te moe ten constateren dat men elders in den lande pretendeert een beter oordeel te kunnen vormen over de specifieke eisen waaraan de vogelbescherming in onze provincie moet voldoen dan de Friese bevolking zelf, aldus het ver slag. De BFVW telt 108 wachten. De groot ste is die te Gorredijk en omstreken Tetman de Vries. Hij praatte de ver schillende nummers op onderhouden de en gezellige wijze aan elkaar. De avonden werden geopend door de heer D. v. d. Werf, voorzitter van het Stichtingsbestuur, die vrijdagavond door een nagenoeg volle zaal met applaus werd begroet. Hij heette in zjjn toespraak onder meer welkom bur gemeester Rasterhoff, de wethouders Baaijens en Visser met hun resp. echt- De plaatselijke bijeenkomsten wor den door de kerkeraden georganiseerd. Gemeenteleden worden opgewekt bij hun kerkeraad aan te dringen op het houden van een dergelijke gemeen- te-avond. Indien een kerkeraad dit nic1 doet, zijn er wellicht nog andere mogelijkheden. Voor inlichtingen hier over kan men zich wenden tot het provinciaal contactadres: Provinciaal Dinsdag 10 februari Carnavalsfeest in „Scotch Inn”, Wijnkanstraat 3. Mu zikale leiding Willy Weitz en Ria’s. Deuren open half acht. Bureau Hervormde Kerk, Emmakade 21 (Postbus 10'8), Leeuwarden, tel. 05100-29347. In deze plaatselijke bijeenkomsten kunnen, per predikantsplaats, maxi maal vier personen worden opgegeven als kandidaat-afgevaardigden voor de landelijke slotzitting op 16, 17 en 18 mei a.s. in Driebergen. Bij de voor drachten gelieve men uit de volgende leeftijdscategorieën steeds één persoon als kandidaat-afgevaardigde aan te wijzen, namelijk: tot 25 jaar; van 25 tot 40 jaar; van 40 tot 55 jaar en van 55 jaar en ouder. Per provincie worden uit deze plaat selijke voordrachten de afgevaardig den definitief aangewezen, in evenre digheid naar leeftijd, man-vrouw, ambtsdrager-niet ambtsdrager. De feestelijkheden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Skütsjecommissie Sneek (de Stichting Sneker Pan) werden vrijdagmiddag ingeleid met een receptie in de raad zaal. Het bestuur mocht tal van geluk wensen in ontvangst nemen, terwijl vele bloemstukken een fleurig cachet gaven aan de bijeenkomst. Voorzitter D. van der Werf heette belangstellen den welkom uit heel de provincie; zeer in het bijzonder, uiteraard, drie mannen van het eerste uur, nl. de ere leden G. v. d. Werf, P. Olij en H. Cnos- sen. De heer M. v. d. Werf, eveneens behorend tot de oprichters, was op doktersadvies thuisgebleven. Het be stuur had ervoor gezorgd, dat hij een bloemetje kreeg toegestuurd. De voorzitter herdacht in z’n ope ningswoord wijlen de heren Siebren Kuipers en Jelle Zwart, die voor 25 jaar ook deel uitmaakten van de com missie. Hij haalde tal van herinnerin- Aan alle plaatselijke hervormde ge meenten in ons land wordt gevraagd om tussen midden en eind februari gemeente-avonden te beleggen, om daar het materiaal voor de algemene hervormde kerkvergadering te bespre ken. Die gemeenteavonden vormen de tweede ronde in de kerkvergadering die door de synode is uitgeschreven en waarin de mening van iedere her vormde wordt gevraagd over de koers die de kerk nu en in de toekomst moet varen. bruiken als prijs, was het cadeau van deze zakelijke relatie. „Hier is een commissie die 25 jaar tegen de stroom van moeilijkheden heeft opgeroeid en niettemin heeft vol gehouden. Daar is moed voor nodig”, zei de heer A. Brinksma, voorzitter van de SKS (Sintrale Kommisje Skütsjesilen). Deze commissie zal er steeds vóór zijn dat de laatste wed strijden om het kampioenschap op het Sneekermeer verzeild worden. Namens de bemanningsvereniging merkte de heer S. Hobma o.m. op: „Er hoeft niet zoveel te gebeuren of Jan van Akker is nummer één”. GROUW DOET WEER MEE De heer E. Wester bracht namens de Grouwster commissie een felicitatie. Het Grouwster skütsje doet dit jaar weer mee; deze week wordt bekend wie schipper zal zijn, vertelde de heer Wester. De voorzitter van de Koninklijke Zeil Vereniging Sneek, dr. J. W. v. d. Zij pp, wees er even op, dat de KZVS heel vroeger al wedstrijden voor vracht- en beurtschepen organiseerde. „Jim sit hjir einliks als pakesizzers fan de KZVS”, zei hij tot het bestuur. De heer J. Kramer complimenteerde het bestuur namens de commissie Hui- zum, dat het ondanks de moeilijkhe den zo lang heeft volgehouden. Lode- wij'k Meeter sprak een gelukwens uit en de heer G. van Dalen bood voor de feestavond een gratis optreden aan van het Spaanse duo „Alfonso y Salva- doree”. De oplage fan it boekje „Koudum yn myn bernejierren” troch Sipke Feenstra, op’e nij ütjown troch de for- iening „Oud Koudumers”, is yn fjou- wer moanne tiids frijwol alhiel ütfor kocht. In twadde printinge wurdt net makke. Dyjinge dy’t noch graech in eksimplaer hawwe wol moat der has- tich bywêze, op it adres: Durk Jak. van der Veer, Ljouwerterkade 43, Snits. Till. 05156-3850, nei 18 ure. De heer I. Kuipers Pzn. uit IJlst onze lezers 'wel bekend door zijn we kelijkse stukjes in onze krant heeft er een punt achter gezet. Tenminste voor zo ver het zijn optreden in het openbaar betreft. Donderdagavond was hij nog eenmaal voordrager en liedjes zanger, en wel in het Dr. Wumkeshüs. Na ruim 60 jaar op de planken te hebben gestaan, beschouwt de heer Kuipers deze avond als slot. Een waardig slot, want de 83-jarige artiest bezorgde de bejaarden van het huis een genoeglijke avond. Om een uur of zeven traden de heer en mevrouw Kuipers binnen. Ze wer den ontvangen met applaus door on geveer veertig aanwezigen, bewoners, directrice, personeel, bestuursleden en de commissie die de organisatie had. Na een kort welkomswoord werd een lied gezongen, dat voor het tehuis was gemaakt door de heer Kuipers. Deze herinnerde zich nog dat hij bijna 63 jaar geleden bezig was een toneelstuk te repeteren toen zijn doch ter werd geboren. Zij ging later met vader mee uit zingen en voordragen, Dat begon al toen zij een jaar of vijf was. In Amicitia werden elk jaar op Vrijdag 13 februari Concert in de Martinikerk te Sneek door het In terkerkelijk Mannenkoor „Edoza” O.I.V. Wybren Valkema m.m.v. Hen ry Blackman, bas-bariton (negro spirituals); Dirk S. Donker, ongel; Chr. Sneker Jongenskoor o.Lv. Jan Brens. Aanvang ’s avonds 8 uur. De plaatselijke gemeente-avonden zijn van groot belang in het hele pro ces van deze kerkvergadering. Want nu wordt in feite van iedere hervorm de die hiervoor belangstelling heeft, zijn of haar mening gevraagd over wat op de slotzitting aan beslissingen moe ten worden genomen over de inhoud van de agenda. En aangezien in deze agenda ook meningen lijnrecht tegen over elkaar staan, is het van groot belang dat zoveel mogelijk hervorm den hun zienswijze uiten. Dan kunnen de 300 afgevaardigden uit de plaatse lijke gemeenten en de 100 genodigden, die samen de driedaagse slotzitting zullen houden, weten hoe de hervorm den over belangrijke punten denken. Zij kunnen daar op de slotzitting re kening mee houden. Donderdag vergaderde de CPB II weer in de chr. lagere landbouwschool aan de Ooievaarslaan te Sneek. Na de opening door de presidente en de af wikkeling van verdere huishoudelijke- vergaderingszaken werd voor deze avond het woord gegeven aan mej. Van Rooijen, voorlichtingsconsulente CBTB. Zij behandelde het moeilijke probleem „Besteding”. Uiteraard is dit een veelomvattend onderwerp, dat zoveel facetten heeft dat behandeling in één avond niet mo gelijk is. Mej. Van Rooijen liet zien dat het opmaken van een begroting inzake de te besteden huishoudgelden, van groot belang is. De tering moest nu eenmaal naar de nering worden gezet. Er zijn echter zoveel posten in het huidige huishoudbudget, welke van tevoren moeilijk zijn te overzien. Met belastingen, verhuizingen, kerk- gelden etc. moet ter dege rekening gehouden worden, m.a.w er moet re serve zijn. Het is bij heel wat beheer en niet alléén bij de huisvrouwen zo gesteld dat hoe meer geld men om handen heeft hoe meer men uit geeft. Het was een goede avond. De in leiding kon gezien de uitgebreidheid moeilijk binnen de geplande tijd ge houden worden. Het vergaderbezoek was uitermate goed en het aantal wordt bij iedere vergadering groter. Volgende vergadering 5 maart op dezelfde plaats en hetzelfde uur. Be handeld zal worden „Het abortusvraag stuk”. De groep Wymbritseradeel van de Rijkspolitie heeft het dit weekeinde maar druk gehad. Er waren zeven on gevallen met auto’s op de wegen rond Sneek. Slechts één man werd licht ge wond. Het is de 21-jarige Sneker P.L., die zaterdagavond onder Nijland met zijn auto een klapband kreeg. De wa gen werd totaal vernield. Maandag 9 februari Populair Zaal- concert Stedelijk Muziekkorps Sneek. Verder medewerking van het Can- tatekoor, het Doopsgezind Kerkkoor, Kath. dameskoor en de Zangvereni ging „Morgenrood”. Dirigent Wybren Valkema. Amicitia, ’s avonds 8 uur. In de eerste ronde werd het mate riaal verzameld voor de agenda van de kerkvergadering. Ruim 7.000 her vormden hebben daaraan meegewerkt. Deze agenda wordt dus nu aan de plaatselijke gemeenten ter beoorde ling aangeboden. Het gaat in de agenda om vier hoofdstukken: 1. het geloof van de kerk; 2. opdracht, concrete taken en werkzaamheden van de kerk; 3. de ge stalte van de kerk en haar organisatie; 4. de algemene kerkvergadering (wat moet er gebeuren na de slotzitting). PLAATSELIJK VAN GROOT BELANG Maandag 9 februari Politiek Trefpunt in „De Lichtboei”, Marktstraat. Spre ker de heer W. Westendorp, Wor- kum (KVP). met 1145 leden. De kleinste, Heeg, Oude- en Nijemirdum en Witmarsum sluiten de rij met elk 23 leden. De wacht te Sneek telt 255 leden. De afdeling Gauw, met 15 leden, werd in de loop van het jaar opge heven. De heer D. W. Bakker kon de zaak daar niet gaande houden. Het verslag van de inlichtingen dienst, door W. de Jong, spreekt van „angstwekkende nochalance” waar mee met onze natuur wordt omge sprongen. „Als voorbeeld o.a. een de grootst mogelijke vuiligheid spuiende pijpleiding naar de Waddenzee, plan nen om door de bouw van een elek trische centrale en aanleg van een groot recreatie-eiland twee van onze nog steeds mooie meren te vernielen, aanleg van wegen en picknickplaatsen binnen weidevogelgebieden en gan zenpleisterplaatsen. Voor de laatste soorten kunnen op deze wijze belang rijke gebieden verloren gaan. Mede door de steeds beter wordende water beheersing komen voor de ganzen be langrijke gebieden droog te staan en wordt het areaal, waar deze vogels nog ongestoord kunnen verkeren, steeds kleiner.” Conclusie van de heer De Jong: waakzaamheid is meer dan ooit geboden. De jaarvergadering van de bond op zaterdag 7 maart zal voor een -deel ook in het teken staan van hetzelfde on derwerp. De afd. Gorredijk e.o. heeft een voorstel ingediend om studie groepen te vormen voor natuur en natuurbescherming met deskundige krachten. Deze studiegroepen zouden de mensen in de eerste plaats meer kennis moeten bijbrengen. Thans wordt door ondeskundigheid van de bevolking soms veel schade aan de natuur toegebracht. BIJZONDERE PLAATS IN DE GEMEENSCHAP Burgemeester Rasterhoff ging even in op enkele historische feiten.. In 1955 werd voor het eerst de prijsuitreiking in het stadhuis gehouden. Daaruit blijkt wel dat het gemeentebestuur meeleeft. Deze commissie neemt een bijzondere plaats in in de gemeenschap, zodat er alle aanleiding was deze receptie hier te houden. „Wij waarderen het dat u allen, stuk voor stuk, zich beschikbaar hebt gesteld en er aan meewerkt dat het evenement van het skütsjesilen op hét Sneekér- meer gehandhaafd kan blijven”. Na mens het gemeentebestuur bood de burgemeester een enveloppe met on bekende inhoud aan. Maar ook de bur gerij is de commissie zeer erkentelijk voor haar arbeid. Een geldbedrag uit een speciaal potje („Snitser jubeljier”) onderstreepte deze erkentelijkheid. De burgemeester werd op zijn beurt verrast door het bestuur. Dit had be sloten hem te benoemen tot erelid. Tevens kreeg de heer Rasterhoff een borrelglaasje met zilveren pootje en inscriptie als aandenken. Vrijdag- en zaterdagavond was het in Amicitia feest. Beide keren was er bal na. Medewerkers aan de feest avonden waren het Amsterdamse ac- cordeonduo „Les Corellos”, het vijf le den tellende kabaretselskip Samar” uit Oudehaske, de in Sneek alom be kende Spanjaarden Alfonso y Salva- dore en last but not least conferencier genotes, alsook loco-burgemeester Gei - brandy van Wymbritseradeel met zijn vrouw. De heer V. d. Werf zei in zijn speech onder meer dat het de 13de keer was dat de commissie een feest avond ging houden. De belangstelling was altijd dermate groot geweest, dat men had besloten in dit jubileumjaar er twee gezellige avonden van te ma ken. Hij sprak de hoop uit, dat de Sneker Pan met schipper Jan van Akker dit jaar weer even succesvol, zo mogelijk nog iets beter, uit de bus zou komen als vorig jaar (tweede). Wel, gezellig is het beide avonden zeker geweest. De ontvangsthal van Amicitia was geheel in Skütsje- silersstijl getooid met hier en daar kiekjes van belangrijke momenten van dit elk jaar terugkerende evenement. Tevens stonden in de hal de voor de loterij beschikbare 500 prijzen uitge stald. Na het bekende Sneker kwar tiertje ging het doek omhoog en ver scheen Tetman de Vries, die al gauw succes had met zijn meezinger „Wat een feest, wat een feest, wat een wille, de watersport viert carnaval.. Lieve man, die Sneker Pan die kan één.tille, de beste stuurlui staan aan wal”, op de melodie van Obladie Oblada. De stemming zat er gelijk in en die werd voor een niet onbelangrijk deel nog opgevoerd door „Samar”. Vooral met de nummers: de pater, Ver- olme, het leger en concentratievrij oogstte dit cabaretgezelschap de be wondering en waardering van de be zoekers. Het was een knap stuk caba ret, dat de nog vrij jonge artiesten Ciel de Boer, Gokky de Boer, Jan en Titus Hettinga, Durk Nota en Sjaak van Hettema over het voetlicht brach ten. Zowel vóór als na de pauze tra den verder nog het accordeonduo „Les Corellos” op. Na enkele vrij onbeken de nummers volgde later de ene mee zinger na de andere en niet zonder reden gaven ze nog twee extra num mers weg. In tegenstelling tot de andere ar tiesten, trad het duo Alfonso y Salva- dore alleen vóór de pauze op. Met hun temperamentvolle muziek brachten ze veelvuldig de handen van de luiste raars op elkaar. Zoals al eerder vermeld was er bei de avonden na afloop bal, waarbij op vrijdag het orkest Gaston Wiersma en zaterdag het dans- en Shóworkest The New Fashion voor de muziek zorgde. Het waren twee in alle opzichten ge slaagde juibileumavonden, waarop de Kommissie Skütsjesilen Sneek met trots kan terugzien. Dit ongeval gebeurde omstreeks half twaalf. L. reed op rijksweg 43 in de richting Sneek. De auto belandde in de rechter bermslöot. De bestuurder kreeg verwondingen aan het hoofd. Er deden zich nog zes ongevallen voor, waarbij niemand werd gewond, doch in de meeste gevallen schade aan het voertuig ontstond. Als gevolg van de gladheid slipte vrijdagavond de Sneker W. de J. onder Jutrijp en botste tegen een boom. De auto werd bescha digd. Zaterdagmorgen in alle vroegte (ongeveer half vier) gleed de auto van mevr. A.V.S.-v.d.W uit Leeuwarden op rijksweg 40 onder Scharnegoutum van de weg in de sloot. Eveneens schade. Ongéveer tegelijkertijd overkwam de Groninger E.C. hetzelfde op rijksweg 43 onder Uitwellingerga. ’s Avonds omstreeks 11 uur slipte er onder de rook van Uitwellingerga nog een auto, bestuurd door G.O. uit Drachtster Com pagnie. De wagen schoot over het fietspad, maar liep geen schade op. Onder Nijland raakte zaterdagavond om plm. kwart over elf de auito, be stuurd door A.H. uit Hommerts, door de gladheid in de rechter bermsloot en werd licht beschadigd. Tenslotte werd een VW-busje, be stuurd door J.D.H. uit Bolsward, on der Wolsum licht beschadigd doordat het in de sloot raakte. Dit gebeurde omstreeks kwart voor één in de nacht van zaterdag op zondag. zondag speciale feesten gehouden voor de maaiers en hooiers. De kleine meid stond op de stoel en vader ernaast. Ze hadden soms een gehoor van duizend mannen uit alle streken van ons land Dat ging dan zo’n vijf of zes zondagen per jaar, een hele middag van 2 tot 6 uur. In diezelfde tijd droeg de heer Kuipers ook wel samen met dr. Wum- kes, hervormd predikant in Sneek, voor. Ieder op eigen wijze maakten ze zich verdienstelijk voor het Fries eigene. De heer Kuipers was de eerste die een Fries halfuurtje kreeg voor de NCRV-radio. Met zijn dochter en met Jelle Nauta was hij later nog verscheidene keren voor de radio te beluisteren. Samen zijn ze naar Ame rika geweest en Canada. Op de boot eerst een Fries halfuurtje, voor zo’n 800 of meer mensen. In Canada sprak de heer Kuipers op een festival, waar zo’n 6000 mensen waren. Hij mocht de 60 jaar voor ijvert. Meermalen trad hij voorts op als ceremoniemeester en gangmaker op bruiloften. De heer Kuipers was zelden een avond thuis. Er zijn niet zoveel ver enigingen in IJlst waar hij geen lid of bestuurslid van was. En dan de ge heelonthouding, waar hij ook al zo’n prijzen uitreiken. Het was een onver getelijke reis, waar veel van te ver tellen is. Zo vertelde hij deze avond over zijn drukke leven en wisselde het gespro ken woord af met zang. Het was een jaar en Saakje Zuidema, 23 jaar. Overleden: Sjoerd Douma, 62 jaar; Gerrit Baltjes, 72 jaar, ev Wijpkje Veenstra, van Dronrijp; Watze Fijlstra, 90 jaar, wv Anna Bijl; Maria Cornelia van der Horst, 88 jaar, wv Tjerk Vis ser; Doekele Terpstra, 74 jaar, ev Uiltje Smid, van Ferwoude; Minke van der Plaats, 78 jaar, wv Jacob de Vries. SNEEK, van 31 januari t.e.m. 6 fe bruari. Geboren: Arend, zv Jan Watze Hingst en Piëta Gerda Grimmius; Alice Jolanda, dv Sijbren Koldijk en Dirkjén Hiemstra; Theo Fokke, zv Pie ter IJde Weiland en Sjoukje Buma; Marco Robert, zv Hendrik Wiebe Blauw en Sonja Astrid Jillings; Sy- brand, zv Petrus van Veenendaal en Gepke Siegerke Dijkstra; Arie Freerk, zv Johan Jacob Remmerde en An je Cleveringa; Martin Bauke, zv Durk Tuinstra en Jitty Margaretha Winkler; Christiaan Auke, zv Durk Tuinstra en Jitty Margaretha Winkler; Maatje, dv Gerben Sieperda en letje de Haan, van Waaxens; Jan, zv Rinze Jellëma en Christina Douwina Scheffer; Leen- dert, zv Douwe van der Kooi en Griet je Klaren; Roelof, zv Douwe van der Kooi en Grietje Klaren; Hendrik Jan, zv Wopke Land en Jacoba Sijens; Pie ter, zv Jacob Koenen en Sijtske Hem- penius; Henriëtte Catharina, dv Jan Bergstra en Harmpje Pot; Alfred Theo doras, zv Dominicus Christiaan Post en Anna Catharina Ypma, van Bols ward; Richard, zv Joseph de Korte en Berendina Maria Elisabeth van der Meulen; Marcel Christiaan, zv Gerrit Jan Brinkman en Hillechiena Johanna Oomkes; Hinke, dv Sjoerd van der Leeuw en Maria Veltman, van Sint Nicolaasga. Ondertrouwd: Johannes Kroontje, 33 jaar en Trijntje Broersma, 22 jaar; Pieter Bootsma, 22 jaar en Sjoerdje Maria Brattinga, 23 jaar. Getrouwd: Hendrik van der Feer, 26 gen op aan de begintijd. „Wij zijn niet een commissie die elk jaar bij de ge meente aanklopt om subsidie”, aldus de heer Van der Werf. Daarom had men het aangedurfd te vragen het stadhuis voor deze receptie beschik baar te stellen. De prijsuitreikingen na de wedstrijden vinden immers ook elk jaar plaats in de tuin van het stad huis. De raadzaal stroomde vol. Het (bijna voltallige) college van b. en w. van Sneek, burgemeesters en wethouders uit naburige gemeenten, vertegenwoor digers van de rijkspolitie te water en te land, de gemeentepolitie, Sneker verenigingen, skütsjecommissies uit andere plaatsen, schippers e.a. Buiten wapperden de Sneker en de Friese vlag. Donderdag 12 februari optreden van de Hearts of Soul in Bar-dancing t

Sneeker Nieuwsblad nl | 1970 | | pagina 1