Bijdragen om krotontruiming en doorstroming te stimuleren Luchtverversing raadzaal moet f 25.000 kosten van Lat'. IJLST WYM BRITS ER A DEEL en Nieuwe premiebedragen bij vervanging ton door w.c. Officieel Orgaan van de gemeenten S N E E K, Kleuterschool ,Swaneblom’ kan worden uitgebreid 125e jaargang no. 12 Donderdag 12 febr. 1970 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Voorstel b. en w. tot nieuwe regeling I Huurverhoging voor woningen Gonggrijpstraat Katholiek Heeg vierde opgewekt carnaval Maar water- en gasleiding zijn nog veel duurder Flinke schade bij botsing onder Scharnegoutum Oudega (W.) in actie voor de IJWC B. EN W. STELLEN EXTRA PREMIE VOOR VAN f 100,— SNEEKER NIEUWSBLAD totaal f 90,—; gemeente hiervoor werd T. H, Beishuizen uit Ermelo. we internaat amdt. Wilde geruchten deden deze week Bekend zijn de z.g. De ene kant van de kaart is blanco, gestagneerd. Het is, zo verna men wij van de assistent-op- SUBSIDIE VOOR RESTAURATIE STOEP waarbij hij voortreffelijk gesteund werd door het kundige spel als jongste dochter van mej. Adrie Gerritsma, die haar rol ongekunsteld over het voet licht gooide. Ook de andere dochters, gespeeld door mej. Annie Potma en mej. Agatha van Asma wisten de kolder waar te maken. De rivalen een jonk heer, twee gewone jongens en de boek houder van de zaak leverden voortref felijk tegenspel. Ze werden gespeeld door resp. dhr. B. Witteveen, K. Tee- renstra, Nico Flapper en T. Potma. Er is die avond uitbundig gelachen en na het toneelspel hebben de Zamora’s en de uitmuntende verzorging ervoor gezorgd dat het eindsignaal van één uur eigenlijk veel te vroeg kwam. S s •s s N 10- ar- >le- om toe en ijk en lat !«- >n. tijd op :ht. lil- as- ’an len 5k- ie- al- en le ser er- lus an I. In t- k- t. 5« ir f- X, - ,i n- :o- en Ek ad li as te iet an ta lg, an Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150-3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 «i de blanco kant, kijkt dan welk be- gens niet-Friezen. raadselen opgelost. s Advertentieprijs; 15 cent per mm. Bü teontrakt handelsad vertenties lager Abonnementsprijs f 4, per half laar Per post f 6.per hall )aar Giro 85 07 48 t.n.v. Als de raad ermee akkoord gaat krijgt de heer Th. de Wreede ten be hoeve van de restauratie van de hard stenen stoep voor de percelen Markt straat 5-7 een subsidie uit de gemeen tekas van f 265, De percelen Marktstraat 5-7 komen voor op de lijst van beschermde mo numenten. Ook de stoep wordt be schouwd als een monument. De res tauratiekosten zijn geraamd op een Sneekar Nieuwsblad is een aecombtneerde uitaave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en B. en w. stellen de raad voor om de „kale” huurprijs en de bijkomende vergoedingen van de woningen aan de Gonggrijpstraat, behorende tot het complex van 14 simplex-systeemwo- ningen te verhogen. De kale huur wordt f 132,30 per maand en het totaal f 137,55. Voor de raamventilator komt er dan nog f 2,40 per maand extra bij. De kale huurprijs bedroeg tot nu toe f 127,10 en met de vergoedingen erbij was het f 128,45. De nieuwe be dragen zijn gebaseerd op de thans be kende gegevens t.a.v. de stichtingskos- ten, welke t.b.v. de financiële afwik keling met het rijk aan de minister zijn toegezonden. In deze huurprijzen zijn de vaste lasten voor de centrale verwarming begrepen. De te weinig ontvangen huur sinds de eerste be- woningsdag zal dienen te worden na gevorderd. De Centrale Katholiek Leven waar bij praktisch alle parochianen van Heeg zijn aangesloten, hield ook dit jaar de feestavond vóór de vasten. De eigen toneelploeg voerde op het blij spel in drie bedrijven „De dochters van de baas”. Het toneel was dit jaar opgeslagen in de zaal van T. en T. Door de grote opkomst, de goede accommodatie en de opgewekte muziek van de Zamora’s heerste er al dadelijk de gezellige sfeer, die de avonden van de Centrale altijd tot intieme familieréunies stem pelen. De stemming werd nog opge voerd door de kolder, die men door het toneelspel te genieten kreeg. Een draak van een moeder, op de planken gezet door mevr. De Ruiter, die haar man, een in zaken wel geslaagd aan nemer tracht te bewegen zijn dochters in adellijke kringen uit te huwelijken. De heer D. v. d. Tol wist van deze echtgenoot werkelijk wat te maken, werkt heel simpel. Men prikt aan De minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening heeft een nieuwe regeling in het leven geroepen voor het verlenen van geldelijke steun uit ’s rijks kas ter stimulering van de krotopruiming en de doorstroming. De ze regeling is 1 januari j.l. van kracht geworden. Aangezien de toekenning van een bijdrage gepaard gaat met het ten laste van de gemeentekas brengen van 20% van die bijdrage, zullen door de raad terzake regelen dienen te worden vastgesteld. Die regelen dienen weer te voldoen aan bepaalde criteria, an ders kan men geen aanspraak maken op een rijksbijdrage. In de genoemde maximum bijdrage van f 1500,parti cipeert het rijk voor 80%. De gemeente heeft al een krotop- ruimingsfonds, waarin per 31 decem ber 1969 een bedrag van f 107.550, aanwezig was, terwijl de stand van het doorstromingsfonds f 83.428,is. B. en w. zijn van mening, dat er in de gegeven situatie aanleiding bestaat een doorstromingsregeling in het leven te roepen op basis waarvan bijdragen ter bevordering van de doorstroming kunnen worden verstrekt indien vol daan wordt aan de door de minister in zijn beschikking genoemde voor waarden. De op 22 juli 1969 door de raad vastgestelde doorstromingsrege ling bepaalt dat de hoogte van de toe te kennen bijdrage wordt bepaald door het huurverschil tussen de te verlaten en de te betrekken woning en de fi nanciële draagkracht van de aanvra ger. Ook bij de thans door de minister getroffen regeling hebben de gemeen ten de vrijheid in de gemeentelijke doorstromingsregelingen nadere voor waarden en bepalingen te stellen. In de ontworpen regeling is de hoog te van de uitkering niet meer afhan kelijk gesteld van het huurverschil tus sen de te verlaten en de te betrekken woning. Voor degene, die wel een ho gere huur voor een betere woning kan betalen zal de hoogte van de uitkering niet van invloed zijn op de vraag in welke huurklasse hij de nieuwe wo ning gaat zoeken, maar wel op de vraag of hij, gezien de daaraan ver bonden kosten, wel zal gaan verhui zen. Uiteraard zal het huurverschil wel tenminste 50% dienen te bedragen. Ook aan het koppelen van de hoogte van de uitkering aan de financiële omstandigheden van betrokkene is een bezwaar verbonden. Door verlaging van de bijdrage naarmate het inkomen hoger is, gaat deze bijdrage haar sti- muleringseffect verliezen en mist de regeling haar doel. Ook andere nor men, waarbij bijvoorbeeld door de be paling van de hoogte van de bijdrage verband zou worden gelegd met de verhouding tussen het inkomen van de aanvrager en de hoogte van de huur van de te betrekken woning heb ben hetzelfde bezwaar, nl. dat door de verlaging van de bijdrage het sti- muleringseffect teloor gaat. Op grond van vorenstaande overwe gingen is in de ontwerp-regeling de Als de raad ermee akkoord gaat wordt de openbare kleuterschool „Swaneblom” aan de Jancko Douwa- mastraat met één lokaal uitgebreid. B. en w. stellen voor een krediet van f 42.500,voor dit doel beschikbaar te stellen. De school werd in 1968 in gebruik genomen en op 1 september van dat jaar bezocht door 57 kleuters. Die werden ondergebracht in twee speel- werklokalen. Niet alleen is nadien het maximum aantal van 80 bereikt, er is zelfs een wachtlijst waarop momen teel 27 kleuters zijn vermeld. Ver wacht wordt dat het kleutertal zich ook in de naaste toekomst tenminste zal handhaven. Uitbreiding is daar om op korte termijn noodzakelijk. Bij de bouw is met deze mogelijkheid reeds rekening gehouden. NIEUWE KACHELS IN R.K. SCHOOL Voorgesteld wordt op grond van ar tikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 medewerking te verlenen voor het aanschaffen van kachels voor de Thomas v. Aquinoschool (gewoon la ger onderwijs) en hiervoor een krediet van f 1600,beschikbaar te stellen. In 1968 verleende de raad al me dewerking voor de aanschaffing van kachels in zes lokalen. Thans zijn twee oude kachels, die toen nog in rede lijke staat leken te verkeren, versle ten. zodat het niet mogelijk is twee lokalen (1 leslokaal en 1 handenar- beidlokaal) voldoende te verwarmen. De raad krjjgt verder nog een drie tal onderwijszaken te behandelen in verband met de toekenning van ver goedingen, die toekomen aan de be sturen der bijzondere kleuterscholen en lagere scholen. B. en w. stellen de Sneker raad voor een krediet van f 25.000,beschikbaar te stellen voor de aanleg van een air conditioning installatie in de raadzaal van het stadhuis. Dit apparaat is nodig voor de „klimaatregeling” in de raad zaal. B. en w. vertrouwen dat dit pro bleem door de aanleg dan ook volko men zal zijn opgelost. De raadzaal wordt regelmatig ge bruikt voor grote bijeenkomsten, zoals ontvangsten, uitvoeringen en verga deringen. Velen zullen uit eigen erva ring weten, dat bij dergelijke gelegen heden de atmosfeer en temperatuur in deze zaal veelal ondragelijk zijn. Aangezien een goede klimaatrege ling niet door middel van ventilato ren kan worden verwezenlijkt is naar een oplossing gezocht, die op andere wijze verbetering in de huidige toe stand kan brengen en die bovendien vrijwel geluidloos is. De oplossing is gevonden in een door de afdeling koel- en luchttechniek van F. W. Verhaar te Rotterdam uit gewerkt plan tot aanleg van een air conditioning installatie, bestaande uit 5 convector-units met uitblaasroosters in de vensterbanken, terwijl aan één der gevels van het gebouw een com pressor en een luchtgekoelde conden sor zullen worden geplaatst. De capaciteit van de airconditioning zal, ook bij temperaturen boven 30° C en indien meer dan 150 personen in de raadzaal aanwezig zijn, toereikend zijn om zonder geluidshinder voor een goede luchtbehandeling te zorgen. De aanwezige gaskachels kunnen worden verwijderd, daar de verwarming als onderdeel van de air-conditioning plaats kan vinden. AANKOOP WONING IN „TINGA” Voorgesteld wordt de woning met erf Groot Tinga 2 aan te kopen. Het perceel, groot 154 ca, is gelegen in het bestemmingsplan „Tinga”. Voor de rea lisering van dit plan is eigendomsver- krijging door de gemeente noodzake lijk. Met de eigenaar, de heer H. J. de Bruin, thans te IJlst, is overeenstem ming bereikt over de voorwaarden. De woning wordt niet meer bewoond. „HET ZWALUWNEST” WORDT AARDIG DUUR De stichtingskosten van het nieuwe internaat „Het Zwaluwnest”, in aan bouw in de omgeving van de Hemdijk, zullen aanzienlijk moger zijn dan aan vankelijk is begroot. In 1968 werd een geldlening ad f 1,7 miljoen aangegaan, waarvoor de gemeente en de provincie een garantie verleenden. Het bestuur van de Vereniging voor Chr. buiten gewoon onderwijs te Sneek heeft zich nu tot de provincie gewend om een garantie voor een aanvullende geld lening ad f 235.000,B. en w. stellen thans de raad voor een aanvullende overeenkomst met de provincie aan te gaan. Opgemerkt wordt dat de nieuwe in- vesteringsopzet een totaal aangeeft van f 1.933.200,Het voor de gemeente uit de overeenkomst voortvloeiende risico moet gering worden geacht. WATERLEIDING NAAR STADS- FENNE, GASLEIDING NAAR INDUSTRIETERREIN Voor de stadsfenne en de Noorder- hoek H dient de transportcapaciteit ok an :k- an te 1E- de •n, ;n- ss- en ni- ult an ie- iók >en ib- in ïh- et- er- er- ?st op or- ’t :er f 360,—; f 450,—. b. het vervangen van een ton of een ander primitief privaat in een bestaan de ruimte door een naar de omstan digheden meest hygiënische inrichting: rijk: f240,gemeente: f60,tqtaal f 300,—. Onlangs zijn de eigenaren van de woningen waarin in strijd met het be- bepaalde in artikel 319 van de in de ze gemeente geldende bouwverorde ning, nog een tonnenprivaat aanwezig is, en waar vervanging door een water closet wel mogelijk en economisch verantwoord is, door b. en w. op grond van artikel 25 van de Woningwet aan geschreven deze voorziening te tref fen. De ervaring heeft geleerd dat de kosten van de vervanging van een tonnenprivaat door een watercloset f2600 tot f2500 bedragen. Indien de aanvraag om subsidie voor deze wo ningverbetering na 1 januari 1970 is of wordt ingediend, is de nieuwe sub sidieregeling van toepassing en zal een belangrijk lager subsidie worden verkregen dan wanneer die aanvraag voor die datum zou zijn ingediend (en de „Premieregeling woningverbetering en -splitsing 1953” daarop nog van toepassing zou zijn). B. en w. zijn van oordeel dat er, ge zien de verlaging van het sugsidiebe- drag en als gevolg daarvan ook het gemeentelijk aandeel daarin aanlei ding bestaat in de gevallen waarin de nieuwe subsidieregeling van toepassing is, van gemeentewege een extra premie voor de vervanging van een tonnen privaat door een watercloset in uitzicht te stellen van f 100,— per geval. ge- bedrag van f 2860,56, waarvan f 1100, door een verzekeringsmaatschappij wordt vergoed, terwijl de Rijksdieast voor de Monumentenzorg f 600,be schikbaar stelt. Voorts doet de pro vincie er nog 15% van f 1760,56 bij, dat is f 265, B. en w. zijn van mening dat po gingen om het historisch aanzien van de gemeente te bewaren de steun van het gemeentebestuur verdienen en stellen voor eveneens 15% of f265,— te verlenen. Een personenauto werd dinsdagmor gen zwaar en een vrachtauto licht be schadigd bij een botsing op de weg tussen Scharnegoutum en IJsbrechtum. Het ongeval gebeurde ’s morgens kwart over 7 ter hoogte van het brugje in deze weg De bestuurder van de vrachtauto, T.R. uit Sneek, ver leende geen vrije doorgang aan de door J.B.T. uit Tirns bestuurde per sonenauto. Geen van beide bestuur ders werd gewond. De verkoopactie ten bate van de IJswegencentrale had voor Oudega (W.), Idzega en Sandfirden tot resul taat dat 106 kaartjes werden ver kocht. Toekenning van deze extra premie ware te beperken tot die gevallen waarin de financiële omstandigheden van betrokkene daartoe aanleiding ge ven. In verband hiermee wordt voor gesteld de voorwaarde op te nemen dat deze extra premie wordt toegekend aan de personen die in aanmerking ko men voor een renteloos voorschot uit de gemeentekas t.b.v. het vervangen I van een tonnenprivaat door een water closet met waterspoeling: rijk: I closet. Aan de rand van de stad, tussen de Hemdijk en het z.g. Spoorwater is sinds oktober ’68 het bouwbedrijf Jorritsma uit Bolsward bezig met het inter naat „Het Zwaluwnest”, waar van fotograaf Julius van Dijk dit plaatje maakte. Zoals men in ons blad van 10 maart vorig jaar heeft kunnen lezen zal dit „nest” een tehuis bieden aan maximaal 40 leerlingen van de drag geraakt is en betaalt dat be- P. Bakkerschool, voorimbecie- weik verscheen -in een straat in Een bedrag van minimaal f 750,en maximaal f 1500,kan men als bij drage ontvangen ter tegemoetkoming in de kosten, die voortvloeien uit het ontruimen van een krot of uit het bewonen van (na de ontruiming van het krot in gebruik genomen) andere woonruimte; voor „doorstroming” van de ene naar de andere woning kan, als er geen sprake is van een krot, f 1250, beschikbaar worden gesteld. Dit is bepaald in de ontwerp-regeling ter bevor dering van de krotopruiming en de doorstroming, die b. en w. de Sneker raad ter vaststelling hebben aangeboden. hoogte van de doorstromingsbijdrage niet meer aan normen gebonden. Met ingang van 1 januari j.l. is een nieuwe subsidieregeling voor de ver betering van particuliere woningen in werking getreden. Deze regeling is ver vat in de .Beschikking geldelijke steun verbetering woningen en woonbuur ten”. De „Premieregeling woningver betering en -splitsing 1953” is inge trokken. Bedroeg het rijks- en gemeentelijk subsidie op grond van de „Premierege ling woningverbetering en -splitsing 1953” in het algemeen een derde deel van de goedgekeurde kosten van de verbeteringswerkzaamheden (rijk: 2/9 deel; gemeente: 1/9 deel), thans is dit subsidie teruggebracht tot een vierde deel van deze kosten voor wat betreft een algehele verbetering van het woon- gerief (rijk: 4/20 deel; gemeente: 1/20 deel). Voor bepaalde, veel voorkomen de voorzieningen als het aanbrengen van een douche of watercloset, is de geldelijke steun als een vast bedrag in de regeling vermeld. Het subsidie bedraagt voor: a. het maken van een ruimte voor - een privaat en het daarin aanbrengen van een tonnenprivaat door een water- van een closet met waterspoeling: rijk: closet. De carnavalsrage rukt op naar drag. Een aardig spelletje. Deze het noorden. Vroeger kon men nog J-J-. .-T week verscheen in een straat in zeggen dat het een typisch zuide- le kinderen. De officiële „eer- Sneek een meisje, een jaar of acht, lijk vermaak was met een brok - - j gehou- ik de stoep even vegen? bood zij den. De Fryske Folksdounsfederaes- TT X. 7 T.X.-X x JC Ml 1- Ui jxuguuc. MCX g Het werk aan het internaat, probeerde zij geld te verdienen „Wigledam” een carnavalsbal, dat voorzover het de bouw betreft, voor haar nrikkaart. die ze dan gehouden zal worden op zaterdag nadert zijn voltooiing en bin- zelf maar Prikte. Waarom zij het 21 februari. Iedereen kan er aan nen is personeel van schilders bedrijf fa. M. Postma te Rutten al met de schilderwerkzaam- heden begonnen. Ook met de grondophoging is men al bezig geweest, maar door de vorst, die nog niet helemaal uit de van grond is, is dit werk enigszins britseradeel heeft nog geen nieu- hebbers kunnen zich opgeven bij kend wie straks burgemeeser van 2316. Sneek wordt. Naar verluidt zijn zichter de heer J. Agricola, de er maar liefst 21 kandidaten voor bedoeling, dat het i rond Pasen, eind maart klaar is. Zodra de vergunning voor de bouw van de school er is, zal men met de bouw hiervan ach ter de school beginnen. van leidingwater te worden vergroot, terwijl bovendien een hogedruk gas leiding naar het industrieterrein nood zakelijk is. Van de raad worden hier voor kredieten gevraagd van resp. f 122.950,— en f 178.700,—. De toevoercapaciteit van de hoofd- voedingsleiding voor water naar Stads fenne en Noorderhoek is op maanda gen al niet meer voldoende. In de naaste toekomst zullen diverse bouw projecten gereedkomen, waardoor nog meer water nodig zal zijn. Er is nu een nieuwe transportleiding ontworpen vanaf rijksweg 43 naar het kruispunt Groenedijk/Middelzeelaan. Deze zal mede gebruikt kunnen wor den voor de watervoorziening in het toekomstige bestemmingsplan „De Domp”. Ter vergroting van de bedrijfsze kerheid en voorts teneinde gebruik te kunnen maken van de gecombineerde leveringscapaciteit van de gasont vangststations aan de Almastraat en de Pieter Zeemanstraat (industrieter rein) is het van wezenlijk belang dat een koppeling tussen beide stations tot stand wordt gebracht. In verband hier mee is een plan gemaakt voor de aan leg van een hogedruk gasleiding vanaf de Oppenhuizerweg tot aan de brug in de Groenedijk over de Oudvaart. Het tracé zal als onderdeel van een geprojecteerde ringleiding worden uit gevoerd. Deze zal mede gebruikt kun nen worden voor de gasvoorziening in „De Domp”. HUURPRIJZEN SIMPLEX- WONINGEN NOORDERHOEK H In het kader van de financiële af wikkeling van het complex van 200 simplex-systeemwoningen in de Noor derhoek II heeft de minister de „kale” huurprijs van deze woningen vastge steld op f 102,85 per maand. Voor die woningen waar centrale verwarming is (65 stuks) komt er nog f 15,30 bij. In het kader van de huurverhogingen per 1 april komt er nog 6% bij. Aangezien de huurprijzen ingaan op de datum waarop de woningen voor het eerst zijn betrokken, zou tot na vordering dienen te worden overge gaan. Dit stuit op moeilijkheden. Daar om wordt voorgesteld het geleden huurverlies middels een annuïteit te verhalen. Berekeningen geven dan tot resultaat, dat er voor de woningen met c.v. f 0,60 en voor de andere wo ningen f 0,75 per maand bij moet. De raad wordt voorgesteld de „kale” huurprijs m.i.v. 1 maart 1970 vast te stellen op f 109,80 voor de woningen Napjusstraat 133 t/m 155 (oneven), Napjusstraat 154 t/m 160 (even), Spi- taal 1 t/m 22 (alle nrs.), Spitaal 24 t/m 31 (alle nrs.), Spitaal 53 t/80 (alle nrs.), Suffridusstraat 1 t/m 71 (oneven), Suffridusstraat 2 t/m 50 (even); en op f 125,25 (incl. vaste las ten centraleverwarmingsinstallatie) voor de woningen Suffridusstraat 52 t/m 64 (even), Suffridusstraat 73 t/m 83 (oneven), Kempiusstraat 1 t/m 11 (oneven), Kempiusstraat 21 t/m 31 (oneven), Kempiusstraat 41 t/m 51 (oneven), Kempiusstraat 2 t/m 40 (even), Kempiusstraat 44 t/m 54 (even), Jancko Douwamastraat 50 t/m 64 (even). ONTSLAGAANVRAAG Mevr. M. L. Sijtsma-Meijer te Idaard heeft ontslag aangevraagd als onderwijzeres aan de Looxmaschool. B. en w. stellen de raad voor dit eer vol te verlenen m.i.i -?n door b. en w. te bepalen datum. Friesland is een bijzondere pro- de ronde over een inval die de ge vinde. Dat wordt nog eens opge- meentepolitie zou hebben gedaan merkt in „De Flapüt”, het orgaan in een woning in de Jan van Nas- van de Fryske Jongerein. Zekere B. saustraat Dat soort geruchten die- schrijft hier: „Wanneer de nieuwe nen ontzenuwd te worden. Er was Sommige liefdadige instellingen schaatskampioene nu toevallig niet niets aan de hand, volgens de po- verzinnen allerhande middelen om in Friesland gewoond zou hebben, litie. Een meisje bleef een nachtje aan wat extra geld te komen. Geld, was er niets bijzonders aan de hand over bij kennissen zonder de ou- dat ze dikwijls hard nodig hebben, geweest. Van de meeste rijders en ders in te lichten. De vader, op on- Bekend zijn de z.g. prikkaarten, rijdsters wordt nooit of nauwelijks derzoek uitgegaan, kreeg geen waar kinderen mee op pad gaan, over hun woonplaats geschreven, hoor, werd ongerust dacht al De ene kant van de kaart is blanco, Maar zodra er iemand uit Friesland aan kolendamp en zo en waar op de andere kant staan geldbedra- komt, verandert de zaak Dat is schuwde de politie. Die assisteerde gen: W cent, een kwartje enz. Het toch wel vreemd, dunk mij.” Ja, en tenslotte lukte het de bewoners Friezen zijn bijzondere mensen, vol- wakker te krijgen. Toen waren alle zeggen dat het een typisch zuide- ste” steen hiervoor werd 7 met zo’n kaart. Maar zij vroeg niet folklore. Nu worden zelfs in onze maart 1969 gelegd door de heer °f de mensen wilden prikken. Zal provincie carnavalsfeesten aan. Het had pas gesneeuwd. Zo je organiseert in de jeugdherberg voorzover het de bouw betreft, voor haar prikkaart, op deze manier deed? Ach, anders meedoen en er zullen gezellige, min geven de mensen toch niet.... of meer bekende dansen worden beoefend. Het feest begint ’s mid- dags al om 3 uur. Er is een geza menlijke broodmaaltijd en ’s avonds half acht is het eigenlijke bal. Over een paar maanden zal bur- Waarvoor een kostuum niet ver- gemeester Rasterhoff het voorbeeld plicht is gesteld. Om half elf is het -de heer Van Hout volgen. Wym- einde van het bal gepland. Lief- burgemeester Evenmin is be- mej. L. Kornelis, Óosterdijk 65, tel. Sneek wordt. Naar verluidt zijn lilg- t/- 1

Sneeker Nieuwsblad nl | 1970 | | pagina 1