De natuur is ons interen is kapitaal wegteren Sneker Zakenlieden besluiten: dit jaar opnieuw St. Nicolaasactie Volle zaal bij Snitser Frysk Toaniel A 44 jL O waterpoort-krabbels glgr HH 4 rkt IJLST W Y M BRITS ER A DEEL en van [^AGENDA J Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, 125e jaargang no. 16 Donderdag 26 febr. 1970 fijn DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD nde Weer verdwenen auto terug NOG NATUUR NA '70? weer Dorpsbelang Goënga wil particuliere woningbouw stimuleren Kinder- en jeugdboeken in literair kwartier RONO Autorijden in 1971 duurder elig >UT 100.000 loten meer en uitgebreider prijzenpakket Ds. A. de Kleine gaat van Oudemirdum naar Woudrichein Bankstel wacht nog steeds op bezitter van lot nr. 7791 Wijziging betaald voetbal Oude garde LSC tegen die van ONS Zeepost 5 „De Sanduvel" onmogelijk geval t nabij de Koninginnebrug. Over een lengte van ca. 120 meter van deze brug tot aan het begin SNEEKER NIEUWSBLAD Foto Julius van Dijk Herman Steenbeek, Cees Dijkstra. s Jan van der Veer .4 - Meerpaal: Iedere zaterdag van half 2 tot half 4 ruilbeurs. Luda-bar, Kruizebroederstraat optre den van Dee-Jee Frank Bierens. Maand februari: Bar-dancing „De Lichtboei”, Markt straat Ned. Toporkest Arie Ribbens. Maandag 2 maart Binnenhuisavond woninginrichting 't Interieur in zaal Hanenburg. Aanvang 8 uur. Maandag 23 maart Ruilbeurs in rest. Leeuwen, Parkstraat, ’s Avonds 7.30 uur. Met de wens dat dan ook de str aat verlichting aan de eisen des tijds zal worden aangepast werd de avond ge- De SWU (Sneker Wandel Unie) als er tenminste voldoen de animo voor is een aparte groep voor gehuwde dames, zo lezen 1944 in het Goffertstadion van de wedstrijd tegen Groene Ster weer- Minister Bakker heeft woensdag in de Tweede Kamer een verhoging van de motorrijtuigenbelasting tegen 1971 aangekondigd. Advertentieprijs; 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsad verten ties lager Abonnementsprijs t 4,— per half iaar Per post f 6.— per halt jaar Giro 85 07 48 t.n.v. Sneeker Nieuwsblad Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150-3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 ifinttiiiriiftiiirinrirffiitiitriirittiitrriiifini Het resultaat van de vorig jaar gehouden Sint Nicolaasactie van de Ver eniging van Sneker Zakenlieden is zo gunstig geweest, dat de leden in de dinsdagavond gehouden jaarvergadering weinig moeite hadden met het be sluit ook dit jaar een dergelijke verloting te houden. Het aantal loten zal in ieder geval met 100.000 worden vermeerderd tot totaal 400.000 en het prijzenpakket zal aanzienlijk worden uitgebreid. Het bestuur zal zich nog beraden over een bestemming van de netto opbrengst. Wil men toestemming krijgen van de minister, dan moet er een algemeen belang zijn, waaraan de gelden ten goede komen. Zoals vorig jaar de accommodatie van het start- eiland in het Sneekermeer. Gelukkig brengen zuiveringsinstal laties wat verbetering maar een pro bleem blijft de moeilijk te verwerken slibafval die bij de verwerking vrij komt. Het literair kwartier van de RONO op zondag 1 maart (18.00 tot 18.15 uur) zal geheel gewijd zijn aan kinder- en jeugdboeken. Mevrouw Ria Postma- Stolk bespreekt Friese boeken van Barend van der Veen, Ger Sikkema- Veenstra en H. Heeringa-Seepma. Me juffrouw E. Strietman bespreekt Ne derlandse kinder- en jeugdboeken van de auteurs S. M. van der Galien, Tjits Veenstra, Jan A. Niemeijer en Magda Bosch-van Drakestein. Bar *t Singeltsje Singel, iedere vrij dag, zaterdag, zondag Alfonso y Sal va dor e Vorige week hield de Vereniging Dorpsbelang Goënga wederom haar jaarvergadering. De voorzitter kon in z’n welkomstrede verheugd constate ren dat de opkomst van de leden nog steeds stijgende is. Na de voorlezing van de notulen bleek uit het financiële verslag dat zellig besloten met het kienspel. -i ^SS! Donderdag 26 februari Populair con cert Chr. Muziekver. „Harmonie” in Amicitia Sneek, aanvang 20.00 uur. Voor de pauze muziekprogramma, na de pauze humoristisch toneel stuk opgevoerd door een toneel groep uit Joure. Hat Sneekar Nieuwsblad is een aecombineerde uitqave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Dinsdag 3 maart Concert Frysk Or kest in Amicitia, ’s avonds 8 uur; Gastdirigent Yves Prin. Ds. A. de Kleine uit Nijemirdum, pre dikant van de hervormde gemeente l Oudemirdum (Nijemirdum en Sondel) heeft een beroep aangenomen naar de hervormde gemeente van Woudrichem in de classis Heusden, waar hij t.z.t. de opvolger zal worden van ds. P. Kamstra. Het is de tweede keer dat de nu 55-jarige predikant de gemeente van Oudemirdum verlaat. Hij stond hier van 1941 tot 1947, vervolgens tot 1958 in Raalte en deed toen voor de tweede maal intrede in Oudemirdum. Ds. De Kleine was o.m. praeses van het clas sicaal bestuur (classis Sneek) en na derhand praeses van het breed mode- ramen van de classicale vergadering van Sneek, lid van de provinciale kerkvergadering van Friesland en voorzitter van het Rome-Reformatie Convent in de Zuidwesthoek. aannemingsbedrijf J. J. de Vries IJ alhier begonnen met walbe- schoeiïng aan de Looxmagracht, s?C.’“7teeds' naar'voren*is gekomen De luchtverontreiniging spreekt de mensen lang zo sterk niet aan, omdat deze vervuiling vaak niet direkt zicht baar is. Maar hoeveel planten zijn er niet verdwenen uit vele gebieden?! Gebieden waar de atmosfeer verpest is door uitlaatgassen van grote fabrie ken, auto’s enz. Oplossingen voor dit probleem zijn te zoeken in het alge- Woensdag 11 en donderdag 12 maart Modeshow Modehuizen „Monique” en „Gonny” in restaurant Piso, Sneek. Aanvang ’s avonds 8 uur. van de Franekervaart bij hout- De heer J. de Haan uit Utrecht J handel Oppedijk wordt een ver- windt, ziin biidraffe aan herinnerin- ankerde damwand aangebracht. Daartoe plaatst men achter de J damwand ankerstaven en an- KW Zaterdag 28 februari Clubmatch K.C. Sneek en Omstreken in de Manege.' Aanvang ’s morgens 10 uur. Dit zal een verhoging van de op- senten zijn, die nodig is om het rijks- wegenfonds te voeden, opdat de we genbouw volgens het bestaande pro gramma kan voortgaan. De minister van verkeer en waterstaat noemde nog geen cijfers. Hij liet ook in het midden of de verhoging mogelijk in fasen zou kunnen geschieden. Deze kwestie komt 24 maart in be handeling bij de vaste Tweede-Kamer- commissie voor verkeer en waterstaat. Vorig jaar was het de eerste keer, dat de Sneker middenstand een derge lijke actie organiseerde. En het werd meteen een grandioos succes. Men had nauwelijks genoeg aan 300.000 loten en 300.000 bonnen. De netto opbrengst bedroeg f 36.400,Voor de beide zeil verenigingen een aardig begin om een schuil-recreatiegelegenheid te kunnen bouwen op het starteiland. Verwacht wordt dat deze gelegenheid nog voor de komende Sneekweek gereed zal zijn. De bruto opbrengst van de actie was ongeveer f 60.000. Er is bepaald Milieubescherming is tegenwoordig noodzakelijk, omdat door verschillen de faktoren lucht, water en bodem verontreinigd worden. De nadelige ge volgen kunnen dan ook niet uitblij ven. De heer Kooistra behandelde in het kort bovenstaande faktoren en het gevaar van de chemische bestrijdings middelen. 4 Het water, levensvoorwaarde voor alle leven, wordt bedreigd door ver vuiling. Een vervuiling die steeds toe neemt door uitbreiding van de indus trie. Een industrie, die veel schoon water nodig heeft, maar verontreinigd water loost. Vooral chemische stoffen vormen in deze een grote bedreiging. Als voorbeeld werd de Rijn aange haald, die behalve water zoveel zouten ons land binnen brengt dat per dag een trein van 12 km nodig is om die hoeveelheid te vervoeren! 70 NIEUWE LEDEN Het was een korte jaarvergadering: in een uurtje was dé agenda afge handeld. Toen voorzitter J. Suwijn opende was slechts een tiental leden aanwezig, van de 279. Doch dit aantal nam tot ruim 20 toe. Secretaris J. F. Repko repte in zijn jaarverslag over tevredenheid met de gang van zaken. De vereniging was betrokken bij zeer veel activiteiten in 1969. Het ledental nam met ruim 70 toe. De financiële positie is gunstig. Wel blijkt, dat nu de vereniging meer in de publieke belangstelling is komen te staan, het aantal aanvragen om steun in zo grote mate toeneemt, dat ’t onmogelijk is aan alle aanvra gen te voldoen. Zo werden donaties Maandag 2 maart Politiek Trefpunt in De Lichtboei, Marktstraat. Spreek ster mej. A. Goudsmit (D’66). In ’t kader van het Natuurbescher- mingsjaar N70 organiseerde de chr. Jeugdbond van Natuurvrienden afde ling Sneek een avond over milieube scherming. Spreker was de heer Y. Kooistra. In klubhuis het „Teapert- nêst” werd deze bijeenkomst gehou den. UITSTEKENDE VASTE KERN Het Snitser Frysk Toaniel bezit naast een uitstekende vaste kern, en kele veelbelovende jonge krachten, die helaas nu niet de mogelijkheden kregen, die zij verdienden. Om met de ze laatsten te beginnen: daar was al lereerst mej. L. Schaafsma, die pas in het derde bedrijf de strijd met de tekst verloor. Daarnaast bleek mej. R. Post humus goed voor een lekker komisch rolletje, dat voor de „bevrijdende” lach zorgde. De vaste kern bestaat uit de heren H. Huisman, die ik graag nog eens in een andere rol en een ander stuk wil zien, maar die wel meer aandacht dient te schenken aan zijn spreektech- niek, S. Staphorius, slecht geschminkt, altijd goed voor een gedegen rol, zijn broer Joh. Staphorsius (leuke type ring als veekoopman) en H. van Bek- kem, die soms ook moeite had om in zijn eigen creatie te geloven. Naast „De Sanduvel” behandelt de proble men van ’n direkteur van een aanne- mingsmaatschappij in de wegenbouw, die allerlei duistere haatgevoelens te gen de Friezen koestert en via zijn jongere broer, die als uitvoerder bij hem werkt, tracht deze Friezen ver nietigend te straffen. Zowel de oorzaak van deze haatgevoelens als de wijze, waarop de direkteur meent, wraak te moeten nemen, zijn evenwel dermate ongeloofwaardig door de auteur be schreven, dat ’t vrijwel onmogelijk wordt, dit verhaal serieus te nemen. De schrijver legt bovendien de spelers een vreemd onnatuurlijke en gezwol len tekst in de mond, die elke moge lijkheid tot het uitbeelden van een echt, menselijk wezen uitsluit en elke aansluiting met de werkelijkheid mist. Geen wonder, dat de groep geen raad wist met deze overtrokken geschie denis en uit de tijd zijnde dramatiek en bij tijden volledig de mist inging. Nu had de regie door een soberder aanpak, door beperking van toon en gebaar, door een besnoeiing van de tekst ook, nog veel kunnen redden, maar jammer genoeg, werd dit ook na gelaten; Reeds bij de eerste (in feite helemaal geen dramatische) clausen, was de toon al dermate hoog opge schroefd, dat er later geen enkele ruimte overbleef om de dramatische spanning op te voeren. Het gebruik van „stemmen uit het niets” bleek ook niet voldoende om de vereiste spanning op te roepen en was verder ook bepaald geen gelukkige vondst. Uit het bovenstaande moge blijken, dat een beoordeling van de spelers uitermate moeilijk is. Alle voorwaarden voor een succes vol optreden leken dinsdagavond aan wezig bij de eerste van de beide op voeringen van het Snitser Frysk Toa niel. Een vrijwel geheel gevuld „Ami- citia”, een voorzitter (dhr. Fritsma), die zijn openingswoord beknopt wist te houden en bepaald niet kan worden betiteld als de man „die zo ouwehoere kan”, een gezellg stemmingsmuziekje van orkest G. Wiersma, (die ook de balmuziek verzorgde en hoe!), de re cente successen van de toneelgroep en tenslotte de reputatie van de auteur en regisseur van het op te voeren to neelstuk, de heer Abe Brouwer, die zijn sporen op beiderlei gebied ruim schoots heeft verdiend en voldoende waarborg leek te zijn voor een gede gen brok toneel. Misschien waren mijn verwachtingen daardoor te hoog ge spannen, maar juist dit laatste werd voor mij een grote teleurstelling. ook het batig saldo is toegenomen. Dat biedt perspectieven voor komende acties. Een en ander had tot gevolg dat een afgevaardigde van het kerk bestuur met resultaat een balletje op wierp voor een gift t.a.v. het onder houd van de kerktoren. Wegens periodiek aftreden van de heer Van Schepen, werd met grote meerderheid van stemmen de heer K. Hofstede tot bestuurslid gepromo veerd. Na enige discussie over o.a. het St. Maartenvuur, het 50-jarig jubileum van Dorpsbelang Gauw en de plannen voor de te bouwen sporthal in de Le ge Geaën, alsmede enige suggesties voor de bejaardenhulp, werd uitvoe rig ingegaan op de aanwezige moge lijkheden voor woningbouw te Goën ga. Het bleek, dat er mogelijkheden te over zijn, doch dat het op particu lier initiatief moet geschieden. Een deputatie van het bestuur zal met de grondeigenaren gaan spreken aangaan de de reservering van bouwgrond. Eventuele gegadigden kunnen zich dan ook tot het bestuur wenden, De ge meente heeft reeds toegezegd voor be strating en riolering te zullen zorg dragen. Donderdag 26 februari Openbare Pro- paganda-avond ARP, CHU, KVP in de aula van het Bogerman College aan de Bolswarderweg. Sprekers:, mevr. D. Y. W. de Graaff-Nauta (CHU), P. v. d. Mark (ARP), W. S. Westendorp (KVP). Leiding mr. T. J. Kingma. Aanvang 20.00 uur. meen gebruik van aardgas en het ver plicht stellen van zuiveringsinstalla ties voor uitlaat- en afvalgassen. De bodemverontreiniging wordt vooral gevormd door de vaste afval stoffen. Er komt steeds meer, maar ook de aard verandert. En niet ten goede, want verschillende plastics ver gaan nooit! Veel chemische bestrijdingsmiddelen gebruiken vormt ook een gevaar. Door resistentie van de te bestrijden en daarmee gepaard gaande concentratie- verhoging van de diverse landbouw vergiften. De gevolgen zijn hiervan nog niet te overzien. De ervaring is te kort. Biologische bestrijdingsmidde len verdienen echter de voorkeur. Na verschillende prachtige dia’s, waaruit bleek dat de heer Kooistra ook oog heeft voor het kleine in de natuur, naderde het slot. Een vraagte- kenslot. Immers, aldus inleider, zullen we Na 70 een dode lente beleven en kunnen we dan met Pipo „dag vogels, dag planten, dag mensen” zeggen? Jan Postma Deze week is ook de Renault 10 van fa. G. Sikma en Zn. in de Kruizebroe derstraat, die eind december spoor loos verdween, teruggevonden in Leeuwarden. De wagen werd onbe schadigd en onbeheerd aangetroffen. Van de daders (joyriders of pretrij- ders) geen spoor. Het is al de derde auto uit Sneek, die op ongeveer de zelfde wijze werd ontvreemd en terug gevonden. In het programma van het betaalde voetbal voor zondag zijn enkele wij zigingen aangebracht. Uitgesteld zijn de competitiewed strijden AGOVV—Limburgia en SC DrenteBaronie. Ingelast werden de ontmoetingen Wageningen—SC Drente; PEC—EDO, Roda JCHeerenveen en Limburgia Baronie. In het kader van de viering van het 80-jarig bestaan van de voetbalvereni ging „LSC” spelen zaterdag 7 maart ’s middags 2 uur in het Sportpark aan de Leeuwarderweg de LSC-veteranen te^en hun collega’s van ONS. De ploe gen zijn alsvolgt samengesteld: LSC: doel: Geert Bouma; achter: Jelle Schukking, Dick Brouwer, Ijs brand Blorrj, Hans Fijlstra; midden: Reinard Mulder, Tommy v. d. Werf; voor: Ane van der Werf, Gerrit Haga, Herman Steenbeek, Cees Dijkstra. ONS: doel: D. v. d. Esker, achter: P. de Jong, F. Wiersma, M. Ferwerda, S. de Jong; midden: P van Meekeren, J. Steenwijk; voor: J. van Delden, B. Koster, J. Speelman, G. van Leeuwen. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tus sen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Alcor” (4-3); Au stralië: ms „Waalekerk” (6-3); Brazi lië: ms „Alcor” (4-3); Canada: ms „Beavermondo” (4-3); Chili: ms „Achilles” (3-3); Kenya, Oeganda, Tan- zanië: ms „Rostock” (4-3); Ned. An tillen: ms „Krebn” (4-3); Suriname: ms „Diogenes” (2-3); Verenigde Sta ten van Amerika: ms „Elbe Express” (2-3), m« „Atlantic Saga” (5-3); Z.- Afrika (Rep.) m.i.v. Z-W.-Afrika: ms „Randfontein” (3-3). Inlichtingen betreffende de verzen- dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. men dan ook „inspraak” hebben bij zaken die de leden direct of indirect aangaan. De voorzitter lichtte nog toe dat men binnenkort een tweede bespreking hoopt te voeren met het actiecomité Zuidwesthoek, waarbij vooral- de vraag „hoe nu verder”? aan de orde zal ko men. Hij deelde mee dat de vereniging voor vrijdag 8 mei, de dag na Hemel vaartsdag en bovendien vlak voor moederdag, ontheffing heeft aange vraagd van de winkelsluitingswet. Die dag zou men graag de zaken tot 9 uur ’s avonds open hebben. Ook voor de maandag en de woensdag in diezelfde week is ontheffing gevraagd voor die zaken die nomialiter die dagen geslo ten zijn. Penningmeester D. van der Werf had de financiële zaken keurig in orde. Per 31 januari j.l. was er een batig saldo van f 12.652,26 op de bank. Als bestuursleden werden de heren Van der Werf en F. Ruiter bjj acclamatie herkozen. In 1971 zal de vereniging haar 25- jarig bestaan vieren. Het bestuur zal zich nog beraden over de vraag op welke wijze. Graag ontvangt men hier voor suggesties. Er zal in ieder geval een feestcommissie worden ingesteld. In de rondvraag uitte één der leden z’n waardering voor het bestuur. Hij toonde zich zeer tevreden met de or ganisatie van de Sinterklaasactie en 1 r-» 1 TTT CXrT* (F uib Jxvrii utacix, vanwege cic jjg W stilstand van het water. Het ijs krijgt wordt nu met de dag brosser, maar van de week (dinsdag) hield het nog. We zagen de heer Appeldoorn we jn laatste nummer van het over het ijs van zijn huis naar de dubblad. De club heeft al enige schiphuizen lopen, waarvan hij de gehuwde dames die altijd al mee- deuren een nieuw kleurtje gaf. ■- -- Ix^V IACIX J er staat, hoe verstrekt aan: het Sneekweekcomité, de commissie skütsjesilen, Advendo, het Stedelijk Muziekkorps, het kerk schip, het tamboerkorps TGP, S. en O., Nevobo; voorts bijdragen voor het fol kloristisch festival en een wachthuisje voor buspassagiers. Voor deze doelen werd ruim f 8500 bestemd, waarvan het Sneekweekcomité alleen al f 4000,- ontving. Graag zou men meer in het overleg met het gemeentebestuur worden be trokken aangaande verschillende za ken. B.v. de parkeermeters en de vee- markthal. Ook is het bestuur van me ning dat de opening van de Sneek week wat meer „aangekleed” kan wor den. CONTACT MET ZUIDWESTHOEK Met het actiecomité Zuidwesthoek, dat oorspronkelijk het behoud van de spoorlijn ten doel had, zijn inmiddels besprekingen gevoerd met het oog op de verdere ontwikkeling van de Zuid westhoek. Tenslotte wordt in het jaar verslag geconcludeerd dat de vereni ging zo langzamerhand is uitgegroeid tot een vereniging die men niet zo - één-twee-drie voorbij ziet. Graag zou wat er zoal meer ondernomen wordt. was ongeveer f 60.000. Er is bepaald dat daarvan minstens 60% (f 36.000, voor een goed doel moet zijn en ten hoogste 40% voor de kosten en de prijzen. De winnaar van het bankstel, dat op lot nr. 7791 viel, is nog steeds niet komen opdagen. Maar er komen ook nog regelmatig uit alle hoeken van het land verzoekjes om inlichtingen n.a.v. de trekking. De vergadering was algemeen van oordeel, dat er dit jaar weer een actie moet worden gehouden. Als doelen werden genoemd: nogmaals de accom modatie op het starteiland, een nieuw jeugdcentrum. Het bestuur zal zich hierover beraden en tijdig, d.w.z. voor april dan moet de vergunning aan gevraagd zijn met een plan bij de leden komen. lopen. Dat is dan al vast een begin. Liefhebsters kunnen zich opgeven bij secretaris J. Jansen, Pier Heem- strastraat 72. „U behoeft niet di- Het februari-nummer van de LSC’- reet grote afstanden te lopen, want er staat, noe kan het ook anders, wij dachten dan met de kleinste af- bijna geheel in het teken van het stand te beginnen”, aldus het be- 80-jarig bestaan van LSC. Verschil- richt. Sportieve dames kunnen, als lende oud-leden, bestuursleden en ze vlug erbij zijn, de Paaswandel- ereleden hebben nog eens oude tc ht al meelopen. deze mannenbezetting zijn de dames, T. Tamminga (één van de weinige aanvaardbare typeringen, met vak kennis gebracht) en mevr. Coers- Hoekstra, die te kort op het toneel stond óm van deze wazige figuur iets te maken, vaste en „betoefde” krach ten. D. Haagsma als kastelein en P. van Dijk als Poutsma completeerden van het geheel. Het kapwerk van Wolthui- 1 zen was (behoudens bovenstaande) prima verzorgd, er was een keurig door de fa. Wreede aangekleed to neel en P. Coers zat weer in het be kende „hokje”. Ik besef terdege, dat er bijzonder hard en serieus is gewerkt door deze sympathieke toneelgroep en het is daarom des te spijtiger, dat mijn in drukken niet positiever kunnen zijn. Zullen wij maar afspreken, dat ’t Snit ser Frysk Toaniel zich de volgende keer volledig revancheert? De moge lijkheden daartoe zijn, gezien het aan wezige talent, de grote inzet en de serieuze voorbereiding, ruimschoots voorhanden! waar men ook in speelde, als het nu een hoger of een lager elftal van versierd. Maandag zijn mannen van het herinneringen opgehaald en deze in - - - - - het blad laten publiceren. De heer M. A. Henstra, erelid, schrijft on der meer: Wat bij Lycurgus en „L. en nog is, dat zijn de ijver en de clubliefde. Ook wat sportiviteit be treft draagt LSC een naam die ver oyer de Friese grenzen heen reikt. - handel Oppedijk wordt een ver- wijdt zijn bijdrage aan herinnerin gen aan het overleden erelid, de heer Hille van Delden, die met 152 wedstrijden op de ere-staat van spelers voorkomt. Voorts bevat het kerplaten. Als alles (vooral het blad bijdragen van ereleden Siebe weer) meezit zijn de werkzaam- de Wolf en Sjoerd Zandstra en een heden over tien weken voltooid. °^eler’ die belevemssen uit De vorst lijkt nu voorgoed ons geeft- Hij besluit zijn stukje met: land te hebben verlaten. Het is de Het zal wel aan de tijd liggen, 5 laatste dagen ongekend zacht ge- maar het is een feit dat vroeger weest en dit heeft er onder meer iedere uitwedstrijd een feest was, voor gezorgd dat de sneeuw zo snel is verdwenen. Wat ook bijna - overal in de stad is ontdooid is het LSC. was, er werd altijd wel wat ijs. Niet echter in de nieuwe jacht- haven, waar deze winter een de- s cimeters dikke ijslaag heeft gele- gen. Dit kon daar, vanwege de

Sneeker Nieuwsblad nl | 1970 | | pagina 1