waterpoorï-krabbels f 25.000,- uit gemeentekas voor accommodatie op starteiland i Iedere partij heeft principes nodig I van WYM BRITS ER A DEEL IJLST en „Tusken goed en kwea: bevrijdingsviering op 15 april in Leeuwarden Meer branden in 1969 dan in voorgaande laren voor Sneker brandweer Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, I 1 t 125e jaargang no. 20 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Als raad Sneek akkoord gaat: I Nieuwe straatnamen: Voorlijn en Plevier Geslaagd Geslaagd Voorzieningen op Zuidersportpark, sportpark Leeuwarderweg, Sneek-terrein Winkels 8 mei tot 9 uur open als raad akkoord gaat Donderdag 12 maart 1970 De N.V. Aanneming smaat- schappij Westerbaan uit Leeu warden is sinds kort weer bij de fietsers- en voetgangerstun nel bij de Overweg aan het werk. De vorst heeft haar de laatste maanden behoorlijk dwars gezeten. Van 19 december vorig jaar tot 23 februari j.l. heeft het werk (enkele dooida gen uitgezonderd) stil gelegen, maar zoals uit deze foto blijkt hebben de mannen deze dagen de bekisting van de vloeren ge steld. Als alles naar wens ver loopt gaan ze in de loop van de volgende week de tunnelvloer bevlechten, waarna het beton kan worden gestort. De datum, waarop men hoopt de tunnel, die een breedte krijgt van 7 m (2,5 m voetpad en 4,5 m fiets pad) voor gebruik klaar te heb ben is 1 juni. - l’ M. Baaijens hield diepgaande beschouwing Foto Julius van Dijk lisering bestemmingsplan op de agenda de benoeming van twee het van l' f l' maatschappij ontstaan die kandidatenlijst wordt opgesteld. Fred. A. van der Werf. zware prestatie te leveren. 5- BESTEMMINGSPLANNEN IN VOORBEREIDING s In Den Haag slaagde voor eerste stuurman G.H.V. onze oud-stadgenoot !T !- I ie ie o- st Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie GEDEMPTE POL 6 Telefoon 05150-3005 Redacteur H. A. de Boer Telefoon 4091 Advertentieprijs; 15 cent per mm. Bij kontrakt handelsadvertenties) lager Abonnementsprijs t 4.— per half laai Per post f 6.per halt laar Giro 85 07 48 t.n.v. Sneeker Nieuwsblad Aan de Sneker raad wordt voorge steld om in het bestemmingsplan Tin- ga een straat de naam „Voorlijn” te geven. Deze naam is, evenals die van andere straten in Tinga, ontleend aan de kaatssport. „Tusken goed en kwea” is een kol- lage van orkest, koor, ballet, zang, voordracht, film en dia’s, dat de ja ren 1SM0-1Ö45 en daarna tot vandaag Sneekat Nieuwsblad is een aecombineerde uitaave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en We leven in een uitermate boei ende tijd. De ontwikkeling van de wetenschap is ongekend. Steeds nieuwere uitvindingen worden ge daan. Zaken die voor enkele tien tallen jaren nog ondenkbaar wa ren zijn nu heel gewoon. En wat staat ons in de toekomst nog al lemaal te wachten? A.s. zondag avond is er in de Ichthuskerk een bijzondere dienst over dit onder- '•V'" B. en w. adviseren de Sneker raad gunstig te beslissen op het verzoek van de Vereniging van Sneker Za kenlieden om voor’ vrijdag 8 mei de winkels langer dan tot 6 uur geopend te mogen hebben. Voorgesteld wordt het sluitingsuur die dag vast te stellen op ’s avond 9 uur. De reden voor het verzoek is het feit dat in de week van 4 te.m. 9 mei twee feestdagen vallen: 5 mei, bevrij dingsdag, en 7 mei, Hemelvaartsdag, op welke dagen de winkels voor het publiek gesloten zijn. Bovendien is ’t zondag 10 mei moederdag. B. en w. vinden het verzoek alles zins redelijk en stellen voor naar ana logie van het sluitingsuur bij de koop avonden voor Sint Nicolaas het slui- tingstijdstip te bepalen op 21.00 uur. omvat. Medewerkenden zijn: het Frysk Orkest, de Leeuwarder Bachvereni- ging, het Ballet Nel Roos, Roel Slof- stra, Tiny Mulder. Mindert Wynstra, de film „Ferwerd” van de cineast Boud Smit en dia’s naar archieffoto’s. Het geheel onder produktie en regie van A. Kruithof en Pyt van der Zee. Er zullen twee uitvoeringen zijn, waarvan de eerste om 20.15 uur begint en door Hare Majesteit de Koningin zal worden bijgewoond. Kaarten zijn a f 1.- in voorverkoop verkrijgbaar bij de WV Leeuwarden, Prins Hendrikstraat 11, tel. 36555, en vanaf 15 maart tevens bij nader per advertentie bekend te maken adres sen in o.a. Bolsward. Balk en Sneek. litiek Trefpunt (in „de Lichtboei”) nu hanteerd. Het gevolg kan eens geen oppervlakkig politiek pro- vlucht in de dictatuur. De heer Baaijens streek de leden en aanhangers van D’66 tegen de haren in door het pragmatisme, cLw.z. het zakelijk beoordelen van de proble men, te veroordelen. Dit is geen be ginsel, maar doelmatigheid. Dit moet fout gaan, tenzij men door de achter deur de principes toch laat meespre ken. Willen wij deze wereld kritisch be oordelen, dan zullen we moeten le ren. Dat betekent: een opvoeding creëren die het kritisch zijn maakt tot een vanzelfsprekend gedrag. Dat vergt tijd, maar alleen dan is er een kans dat onze democratie, de „minst slechte” regeringsvorm, goed functio neert. Een visie die een filosofische bezinning vooronderstelt ontbreekt in de politieke programma’s. Alleen als er meer rekening wordt gehouden met principes kan men visie en dus verbetering op lange termijn ver wachten. Wie principeloos wil bestu ren wordt „koelie van het hier en nu” CONDOOMAUTOMATEN De eerste vraag ging over de norm ten aanzien van de plaatsing van con doomautomaten, het al of niet vrij laten van pornografie en de filmkeu ring. De heer Baaijens was van me ning dat de norm moet zijn: datgene wat in de laatste instantie beslist over het goed of verkeerd handelen t.a.v. de ander of zichzelf. De norm gaat boven de mens uit. De mens is ver antwoordelijk voor alle kwaad. Hij vond dat niet alle literatuur voor de jeugd toegankelijk moet zijn. De jeugd moet beschermd worden te gen onmenselijkheid, het masochis tisch of sadistisch beschrijven van het „omknutselen” met de ander alsof die minder is dan een zak met spijkers. Over condoomautomaten merkte hij op: „Ze kunnen me niet genoeg ge plaatst worden”. Dit met het oog op de vele ongewenste kinderen die er nog altijd worden geboren. De voor behoedmiddelen zouden tegen dit eu vel kunnen helpen. Maar er zit ook een andere kant aan dit vraagstuk. Dat is het „uitnodigingskarakter” van automaten. Hier zal men zich goed op moeten bezinnen, met het oog op de kinderen. Persoonlijk woog voor de heer Baaijens het risico van de onge wenste kinderen het zwaarst. De kwestie van het pragmatisme zat de mensen van D’66 hoog. Desge vraagd verklaarde de heer Baaijens dat hij zich best thuis zou voelen bij de PvdA, maar op één voorwaarde: dat men hem niet slechts als christen duldt, maar dit christen-zijn duidelijk erkent. Christen zijn betekent: wij willen geappelleerd worden aan het gebod van Christus. Christelijke poli tiek wil zeggen: zich radikaal bloot stellen aan die kritiek waarbij men hanteert de christelijke normen. Tevens stellen b. en w. voor de naam „Plevierpad” te geven aan het pad, waarop de hoofdingang van het inter naat „Het Zwaluwnest” uitkomt. Dit internaat, uitgaande van de Vereniging voor Chr. Buitengewoon onderwijs, na dert zijn voltooiing. De in de omgeving van de Hemdijk gelegen straten dra gen namen van water- en weidevogels. In verband hiermee wordt de naam Plevierpad voorgesteld. Men hoort wel eens mensen zeg gen: ’t is vandaag de dag een luxe om géén auto te hebben. Hier is veel voor te zeggen. Immers, is het niet zo, dat veelal de omstan digheden gelijk gebleven zjjr met vroeger, maar dat een auto er ge woon bij schijnt te horen? Dit brengt onmiddellijk met zich mee, dat de behoefte aan parkeerruim te met de dag toeneemt. Gelukkig valt dit in Sneek nog wat mee, al is het in het weekend wel eens wat moeilijk. Deze week zijn de stoep randen rondom het Schaapmarkt- plein (behalve voor V&D) geel geverfd, wat inhoudt, dat aldaar parkeren niet langer is toegestaan. Een goede zaak, dachten wij, ge zien de vele opstoppingen die zich daar voordeden. Naar wij verna men komen aan de Parallelweg bij de Kweekschool parkeerhavens. Dezer dagen waren lieden van de gemeentewerken doende de be planting aan de kant van de weg aldaar te verwijderen. Ook hier valt veel voor te zeggen. Die enorme toename van auto’s veroorzaakt tevens een wolk van uitlaatgassen. Een ieder weet hoe gevaarlijk die zijn. In de oorlog maakten de nazi’s daar gebruik van toen ze begonnen Joden te vergassen. Er zijn nu een heleboel mensen die daaruit logisch de con clusie trekken, dat het aantal au to’s verminderd moet worden en dat we meer van andere vervoer middelen gebruik moeten maken. Dit is evenwel geen haalbare zaak. Men kan de klok niet terugdraai en. Het probleem is niet dat we met teveel auto’s komen te zitten. Het probleem is dat al die auto’s een verbrandingsmotor hebben. De enige oplossing zal moeten zijn: een ander soort motor uitvinden. SNEEKER NIEUWSBLAD pagandapraatje gehouden, maar een wat dieper gaande beschouwing. Hoe kon het ook anders met een zo eru diet man als de heer M. Baaijens, in het dagelijks leven docent aan de Sneker chr. pedagogische akademie (kweekschool) en wethouder van on derwijs en openbare werken. Het werd een belangwekkende avond, ge wijd aan de principes. Iedere partij heeft ze nodig, daarzonder moet het fout gaan, zo betoogde de heer Baaij ens. Hij had zijn inleiding de titel mee gegeven „Principes zijn geen heilige koeien”. Ze zijn nl. nog wat meer dan dat. Men kan niet over principes pra ten alsof ze er ook wel niet zouden kunnen zijn. Ze zijn onontkoombaar, in de politiek kan ’t er niet zonder. De aanwezigheid van principes of be ginselen liever nog „normen” wordt vaak wel erkend, maar vrijblij vend en hun noodzakelijke invloed op het maatschappelijk leven wordt ont kend. Zo maakt men er heilige koei en van. Wie politiek wil bedrijven is bezig met het beïnvloeden van het organisatiepatroon van onze maat schappij. Dat patroon verloopt altijd volgens een grondplan. Alleen nor men kunnen het grondplan verschaf fen. Schoonheid en waarheid spelen 'n rol in het leven van de mens. Dit is b.v. duidelijk gesteld door Kuyper. Oo1 Marx stelde goed en kwaad cen traal. En Lenin heeft gezegd dat een wetenschapsman voor alles zijn prin cipes gestalte moet geven. Met cita ten van dit wat bonte gezelschap pro minente figuren uit onze geschiedenis toonde de heer Baaijens aan dat het niet het privilege van de christenen is om principes te hebben. De norm is de enige garantie om een voortdurende kritische instelling te hebben ten opzichte van jezelf en de wereld. Dat betekent positie be palen, je afvragen: wat doe ik met de feiten? De mens kan niet leven zon der een keuze te doen. Het is «en „tragische plicht” om steeds .maar weer te kiezen. De normen dwingen ons om de wereld tegemoet te treden vanuit de keuze. „KORTADEMIGE” POLITICI Politici worden vaak teveel bezeten van de problemen van alle dag. Het organiseren van alle dag, hier en nu, eist een handelen hier en nu. De po liticus werkt in een „kortademig” mi- nooit een specialist is en dat een spe- lieu. Het tragische is dat hij haast cialist zich vaak uit vakfatsoen dis- tancieert van de politiek. Zo is er b.v. in de fractie van de CHU in de Staten iemand nodig die behoorlijk tegenspel kan leveren in waterstaatkundige prob’ :men. In de Kamer wordt ook weleens „gezwamd”, b.v. over onder wijs en opvoeding. De politici, die in dit „kortademi ge” milieu gaan werken, zich erin om hoog moeten werken en dan ook nog moeten proberen zich te handhaven, zijn meestal beter toebereid op reac ties op situaties van het moment dan op acties met visie. Ze moeten dik- wij’: oordelen over zaken die ze per sé niet kunnen beoordelen. De politi ci volgen dus meestal de traditie of ze verzetten zich daartegen. Maar Aan de Technische Hogeschool te Eindhoven slaagde onze oud-stadge noot J. D. de Jong voor het kandi daatsexamen elektrotechniek. J Bij de ingekomen stukken is een van Tj. de Haas alhier een overeenkomst j Es-van der Meer als onderwijzeres aan van ruiling aan te gaan. Voor de rea- de Gysbert Japiiksschool. Voorts staat van het bestemmingsplan op de agenda de benoeming van twee „Tinga” is het noodzakelijk dat de ge- leden in het bestuur van de Stichting I meente de eigendom verkrijgt van en- dagverblijven voor gehandicapten kele percelen, plaatselijk bekend Groot Sneek en Omstreken. Aanbevolen wor- j Tinga 2 en eigendom van de heer De den: mevr. W. Unema-Ehlhardt en de j l Haas. Deze heeft als voorwaarde ge- heer K. Zeilstra. g’ Op de vorige week gehouden be stuursvergadering van de r.t.c. Rally is onder meer vastgesteld, dat de start van toertochten en af melding bij toertochten en sterrit- ten niet meer is bij de fa. Rijpkema aan de Pampuskade, maar in de Sporthal. De 11-me- rentocht, die op 2 mei dit jaar voor de vierde keer zal worden gehou den en waarvoor vorige jaren gro te belangstelling bestond wordt deze keer wegens verkeerstechni sche redenen in omgekeerde rich ting gereden. Ander nieuws of in formatie op dit (sport)gebied vindt u elders in dit blad. Niet alleen op de fiets, ook lo pend kan men grote tochten ma ken. Zo wordt op 26 mei weer de jaarlijkse 11-steden-wandeltocht ge houden. Het spreekt vanzelf dat die niet in één dag gelopen kan worden. Men doet dan ook vijf da gen over het traject van meer dan 2CÜ km. Na de start in Leeuwar den passeren de deelnemers al de zelfde dag de Waterpoortstad, waar ze in het stadhuis een stempeltje halen en bij Hanenburg een kopje koffie. Vandaar gaat het naar IJlst. Dit jaar heeft deze unieke wandel tocht een feestelijk tintje: het is nl. voor de 25ste keer dat hij wordt gehouden. Het motto is daarom „op zilv’ren voet”. Met elkaar hebben in de afgelopen 24 tochten zo’n 4000 wandelaars meegedaan. In het programma voor dit jaar noemt de commissaris der koningin de tocht een „toeristische sportprestatie en niet een massaal show-evenement”. Tot 12 mei kan men zich aanmel den bij het secretariaat, mevr. T. Ozinga, Mr. P. J. Troelstraweg 140, Leeuwarden. Men moet dan wel ouder zijn dan 16 jaar en de dok ter moet verklaren dat men licha melijk in staat wordt geacht deze werp. De plaatselijke Open-Deur- *g predikant, dr. K. M. Witteveen, I heeft de leiding en dr. I. J. Wester- hof, biologieleraar aan het Boger- man College, verleent medewer- I king. Het thema is: „Wat gaat ons g* de toekomst aan?” (mogelijkheden en gevaren in de ontwikkeling van I de wetenschap van het menselijk p leven). Als de Sneker raad ermee akkoord gaat wordt een bedrag van f 25.000, uit de gemeentekas beschikbaar gesteld voor de verbetering van de accom modatie op het starteiland in het Sneekermeer ten behoeve van de zeilsport. B. en w. stellen tevens voor: in beginsel te besluiten tot verbetering van de accommodatie op het Zuidersportpark met inbegrip van de tennisbanen en het sportpark aan de Leeuwarderweg. Ook wordt voorgesteld aan de voet balvereniging „Sneek” een bijdrage te verlenen van f 15.000,t.b.v. de ver vanging van de verharding van de oefenhoek op haar terrein aan de Lem merweg. Tot nu toe ontbreekt op het Zuider sportpark een geschikte kleedruimte. Ook de kleedgelegenheid op het sport park aan de Leeuwarderweg kan on voldoende worden genoemd, aldus b. en w. Zij achten thans de tijd gekomen een definitief standpunt te bepalen. De gemeente mag nl. in de eerstvol gende jaren een bijdrage van f 341.230,- verwachten in het kader van het Bij zonder Regionaal Welzijnsbeleid. De besteding van dit bedrag is als volgt gedacht: voor verbouw van het scho lencomplex aan de Priorstraat een be drag van f 120.000,—, de verbouw van de voormalige Bols werkschoot tot jeugdcentrum f 100.000,—blijft over voor verbetering van sportaccommo daties f 121.230, De voorlopige plannen t.a.v. het Zuidersportpark voorzien in een kleed- gebouw met wasruimten, toiletten, vertrek voor scheidsrechters en ber ging voor sportbenodigdheden en maaimachine. Voorts in hout opgetrokken een kantine en enige vergaderruimte. Voor de tennisbanen dienen enige voorzie ningen te worden getroffen. De totale kosten worden geraamd op f 280.000,—. Van de belanghebbende sportvereni gingen wordt een redelijke bijdrage verwacht. De raming van dit bedrag (voor een deel misschien van andere instanties dan sportverenigingen) is f62.500,—. Er blijft dan voor de ge meente nog te fourneren f 96.500, T.a.v. de exploitatie merken b. en w. nog op, dat met de voetbalvereniging Oranje Nassau Sneek een overkomst wordt gesloten voor het gebruik van de kantine. Deze kan onder bepaalde voorwaarden on eventueel met inacht neming van zekére beperkingen even eens voor andere gebruikers en ook voor andere doeleinden beschikbaar worden gesteld. Het komt b. en w. alleszins gerecht vaardigd voor dat ook de gemeente voor de accommodatie op het start eiland, die voor de watersport zo be langrijk is, een stimuleringsbijdrage toezegt van f 25.000, De oefenhoek op het terrein van „Sneek” aan de Lemmerweg moet noodzakelijk verhard worden. Dat zal zo’n f 30.000,moeten kosten. De ver eniging heeft zelf f 9000,beschikbaar en door zelfwerkzaamheid van de le den hoopt men nog eens f 4000,te besparen. Een beroep op de gemeente kas lijkt het college gerechtvaardigd met het oog op het belang dat de v.v. „Sneek” voor de sportbeoefening in deze gemeente heeft. Er werd maandagavond in het Po- 1 hier wordt de democratie slecht ge- i zijn een steld dat aan hem wordt overgedra gen een perceel bouwterrein aan de IJlsterkade, waar hij een nieuwe wo ning wil bouwen. Een gedeelte van ongeveer 120 m2 van dit terrein kan eerst worden aanvaard na het ver dwijnen van de woonschepen en de voorzieningen hiervoor. De totale op pervlakte van het perceel is ongeveer 900 m2. Daarvoor krijgt de gemeente terug 0.41.76 ha grond en 0.01.70 ha water (totaal 4346 m2). De raad krijgt verder een voorstel tot wijziging van' de Organisatie- en beheersverordening brandweer. Dat houdt een verbetering van de bezoldi- ging in voor het personeel, terwijl te vens wordt vastgelegd dat slechts tot een maximum van 12 oefeningen per jaar een beloning per oefening kan In 1869 werd de Sneker brandweer bij 37 branden gealarmeerd en 11 keer werd bij andere gevallen hulp ver leend. Het aantal oefeningen bedroeg in het afgelopen jaar 10. Dit zei de heer W. Slob, commandant van de Sneker brandweer, vrijdagavond in res. taurant Piso tijdens zijn toespraak in de jaarvergadering. Hieruit blijkt, dat ’t gemiddelde aantal branden van 32 in vorige jaren ruimschoots is overschre den. De vergadering werd gevolgd door de jaarlijkse feestavond, waarbij ver schillende brandweerlieden werden ge huldigd. Tot de aanwezigen behoorde ook burgemeester Rasterhoff. Hij overhan digde een medaille en oorkonde aan de heren W. R. Langius, Kl.'H. Lok, J. A. Visser en J. A. Wierdsma voor ’t feit dat zij 10 jaar bij de brandweer in dienst zijn. Vanwege 15 jaar dienst werden gehuldigd de heren D. Dijk stra, J. Greidanus, J. Hernaamt, H. F. Kuiper, A. G. J. Poiesz, W. Poiesz, H. F. M. Ringnalda, W. Slob, A. J. A. Ver- wer en J. A. A. Verwer. Zij ontvingen uit handen van de burgemeester even eens een oorkonde en de gesp, beho rende bij de al eerder ontvangen me daille. Zoals bekend heeft de brandweer destijds bluswerkzaamheden bij de N.V. Boso, zusteronderneming van N.V. Lankhorst, verricht. Als blijk van dank nu ontving de Sneker brandweer van de n.v. een Drager-keuringstoestel, dat gebruikt kan worden voor het testen en controleren van persluchttoestellen. Voor elk van de brandweermannen had Lankhorst een presentje. Van de Sne ker Onderlinge Brandwaarborgvereni- ging ontving ieder een doos bonbons. De heer J. G. van der Wey zorgde voor een leuke afwisseling met zijn film over de wereldkampioenschappen waterskiën. Tevens werden weer beelden van het werk van de brand weer in het afgelopen jaar vertoond. De heren J. G. van der Wey, A. J. üjjlma en J. A. Wierdsma, voorheen -*«dwachten tweede klasse, werden bevorderd tot brandwachten eerste klasse. In het raam van de herdenking en de viering van het feit, dat Friesland 25 jaar geleden werd bevrijd, heeft het provinciaal bestuur tot een voor ieder toegankelijke bijeenkomst beslo ten op woensdag 15 april a.s. in de Frieslandhal te Leeuwarden. Voor deze bijeenkomst is naar een idee van en gedeeltelijk ook met teksten van Freerk Dam een programma ontwor pen onder de titel „TUSKEN GOED EN KWEA”, Fryslan 25 jier frij. Vorig jaar verklaarde de raad dat voor ’n stukje grond ten westen van de Oppenhuizerweg, nl. dat gebied dat begrensd wordt door W. Lodewijk- straat, Ernst Casimirstraat en Maria Louisestraat, een bestemmingsplan wordt voorbereid. Thans wordt een nieuwe verklaring gevraagd. Inmid dels is reeds een ontwerp-bestem- mingsplan gereed. Daarover zal nog overleg gevoerd moeten worden. Voor het gebied tussen Balthuskade, Lemmerweg, en het bestemmingsplan Lemmerweg-Oostzijde wordt eveneens een voorbereidingsbesluit gevraagd. Het maken van een plan zal evenwel noodgedwongen moeten worden uitge steld. De stedebouwkundige wil dit graag bezien in het kader van het structuurplan stadskern. j B. en w. stellen voor met de heer ontsïagaanvragi F.s-van der Mef Te elfder ure, met andere I woorden op het allerlaatste ogen- J blik dat dit nog kon, heeft een g nieuwe politieke groepering in on- I ze stad zich onder de naam „Ka- J bouterstad Sneek” laten inschrij- 'g ven voor de gemeenteraadsverkie- I zingen in juni. De partij is ont- staan naar analogie van Oranje- g Vrijstaat, die in Amsterdam aan I de verkiezingen zal deelnemen, g* Vorige week zaterdag was in de g Meerpaal het Provo-raadslid Roel I van Duyn, die met zijn betoog de j' aanwezigen dermate aansprak, dat g uit de hierna ontstane discussie de al genoemde politieke groepering ontstond. De „kabouters” vinden 'g dat er door het beleid van de hui- I dige politieke partijen hiaten in de I maatschappij ontstaan die opge- vuld moeten worden. De alterna- f tieven, die Roel van Duyn voor J ogen had bleken ook voor Sneek g levensvatbaar en uitvoerbaar, zo zei een van de sympathisanten ons. J Ze willen zich in de raad laten g vertegenwoordigen, opdat er van I de zijde van de jongeren meer in- J spraak mogelijk is. Ook al omdat g ze vinden, dat er te weinig aan de I wensen die uit de jeugdgemeente- J raad naar voren komen tegemoet 1g wordt gekomen. Maar de partij wil I in de allereerste plaats de gemeen- J teraadsverkiezingen een meer kri- g tische begeleiding geven. Men wil I het gesprek bij de jongeren op J gang brengen, waardoor ze zich g meer politiek-bewust worden. Men gaat op speelse wijze enkele acties J houden, zoals die waarbij het vuil g op een dinsdagavond uit de grach- I ten wordt gehaald en bij wijze J van expositie op een in het oog g springende plaats verzameld. En- I kele andere dingen die de „kabou- I ters” willen verbeteren zijn de re- g creatie, het onderwijs, vermake- I lijkheidsbelasting, schoolpleinen. J Zondagmiddag houdt deze groepe- ring een vergadering in De Meer- I paal, waarin het politieke pro- p gramma wordt vastgesteld en een g worden toegekend. ;e van mevr. S. J. ,.z 9A .Am

Sneeker Nieuwsblad nl | 1970 | | pagina 1