OJC-fractie s rs nu Jaarvergadering Sneker Gymnastiek Vereniging VrijhemzeiIers troffen alleen zonda" goed zeilweer ["agenda"] Raad Rauwerderhem had kleine agenda, maar veel gesprekspunten Jgr •t koppen Stadhuisconcert in R. J. Sipkensschool was prachtig slot van muziekseizoen wil en IJLST YM BRITS ER A DEEL van in Jongen (IS) gedood door auto m Sdiarnegoctum „Mensen letten niet op en rijden te snel” LanMrie Sneek breidt ui* i^et hal de gemeenten SNEEK, Officieel Orgaan 0 ’o^êng van gMssn meet nu aangepakt worden 125e jaargang no. 25 Dinsdag 31 maart 1970 DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD an tl Mevr. 0. Teppema-Dijkstra ging met de wisselbeker naar huis Vanmorgen eerste paal op industrieterrein Veel schade door botsingen onder IJsbrechtum - Mevr. C. Gall-v. d. Werf ontving blijk van waardering voor haar verdiensten Hoofdprijzen voor II. Repko en W. Steph Burgerlijke stand Progressyf Wymbritsera- deel nieuwe combinatie voor gemeenteraads verkiezingen Al broedje gevonden bij Roodhuis Voorlichting en „excursie” voor CPB Oosthem e.o. gezellig en leerzaam SNEEKER NIEUWSBLAD Bij een tweetal botsingen op rijks- condoomautomaten en de culturele ac- Het eerste ongeval ontstond toen de UITSLAGEN jaar oudere broer. Ze hadden hun ANTWOORD B. EN W. N. i i Maandag 27 april Ruilbeurs in rest Leeuwen, Parkstraat, ’s Avonds 7.30 uur. Bij de ingekomen stukken is het antwoord van b. en w. op een voor stel van de j.g.r. tot het treffen van verkeersmaatregelen in de binnenstad. Redacteur H. A de Boer Telefoon 4091 last en wel op zaterdag 18 april a.s. in de gymnastiekzaal van de R. J. Sip- kensschool in Tuindorp. In de middag- wedstrijd komen de meisjes en jon gens in aktie, terwijl ’s avonds de da mes en heren aan de beurt zijn. Ter vergadering gaf een aantal leden zich op voor de organisatie van deze dag. DE CONTRIBUTIEREGELING A-klasse: Zondag 1ste De bestuurder van de voorste gooide bliksemsnel het stuur naar rechts om en belandde via de weke berm in de rechter sloot. Met de tweede auto ont stond een vrijwel frontale botsing. K. reed nog een eindje door en kwam tot stilstand in de rechter berm. Een uurtje later was de politie nog bezig met het onderzoek. Het zicht was wat beter geworden. Veel auto’s verminderden hun snelheid bij het zien van de wrakken. Zo ook de voor ste van een file uit de richting Sneek. Zekere L. uit Gorssel zag dat te laat, probeerde z’n voorligger nog te ont wijken door naar rechts te gaan, maar Verschijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Kantoor voor admini stratie en redaktie GEDEMPTE HOI 6 Teiefoon 05150-3005 Woensdag 1 april Kunst aan Allen Sneek. Toneelgroep Theater met „De Kaukasische Krijtkring” van Ber tolt Breoht. Amicitia ’s av. 8 uur. Advertentiepryi: 15 cent per mm By kontrakt handelsadvertenties lager Abonnementsprijs t 4.— per halt laar Per post f 6.— per nali laar Giro 85 07 48 t.n.v Sneeser Nieuwsblad weg 43 onder IJsbrechtum zijn vorige I.v.m. het vertrek van Jan Hoekzema I deze zaak. De kwestie zal vanavond worden uitgepraat in de vergadering van de j.g.r., die om 8 uur in de Meerpaal begint. De OJC heeft een pasklaar plan, dat per jaar ongeveer f 300 zou moe ten kosten. Als voordelen worden ge noemd: de burgers wordt gelegenheid geboden zich te vormen door aan les sen (in heemkunde) deel te nemen; verder zouden de gidsen een welkome aanvulling kunnen betekenen op de dienstverlening door de plaatselijke VVV aan toeristen die onze stad be zoeken. De vreemdelingen zijn immers niet te tellen in onze stad. Onder hen zijn veel die het leuk vinden rondge leid te worden door terzake deskundi gen (gidsen). Als voorbeelden worden genoemd: de grote musea en de rond vaartboten in Amsterdam, waar men door gidsen wordt geïnformeerd. De OJC-fractie vindt, dat de j.g.r. een dergelijk plan de mogelijkheid dient te geven om verwezenlijkt te worden. Het ambtelijk apparaat van de gemeente zou een financiële opzet kunnen maken. een veel langzamer rijdende autobus achterop reed. Hij kon zo gauw niet afremmen en wilde toen inhalen. Van de andere kant kwamen enkele auto’s. Gecombineerde uitaave NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en Organisatie Noord, het speldje van het verleende erelidmaatschap uit aan de heer J. E. Kluitenberg, die hiervoor met een toepasselijk woordje dankte. De heer Alberda had de onderschei ding destijds al gekregen in de jaar vergadering te Harderwijk. De voor genomen boottocht op maandag kon wegens het slechte weer niet door gaan. In plaats daarvan werd een koffieuurtje gehouden in de jeugdher berg, waar de klassevoogd van de V.K.O., de heer E. R. Zv. eep, de hoofd prijzen uitreikte. Ondanks het slechte weer waren het voor de vrijheidszei- lers prettige dagen. De afd. Oosthem van de CPB hield vorige week een voorlichtings- en ex- cursie-avond, waarbij waren uitgeno digd de afdelingen van IJlst en Abbega zodat de zaal bijna geheel bezet was. Mevr. Hokwerda-v. d. Schuit heette al len hartelijk welkom, verheugd dat er zoveel dames waren gekomen. De heer en mevr. Gnodde zouden de ze avond de voorlichting van verschil lende merkartikelen verzorgen. Na ge- De Vrijheidzeilers hebben het met hun Paaswedstrijden heel wat minder getroffen dan vorig jaar. Het was al leen op de eerste dag redelijk zeil weer (zon en een stijve N.W. bries) en dat was eigenlijk ai boven ver wachting, want zaterdag leek het er '’elemaal niet op, dat er in de Paas dagen gezeild kon worden. Gisteren was het echter finaal mis met het weer en viel door de stormachtige wind aan zeilen niet te denken. Voor de eerste wedstrijd op zondag was een betrek- kelijk kleine baan uitgezet, die drie maal moest worden gevaren, ’s mid dags was deze haan door het aanbren gen van twee extra boeien behoorlijk groter. Sneelur Nieuwsblad is een On het industrieterrein aan de in- steekhaven heeft Landustrie meer dan 2 ha grond van de gemeente overge nomen. Vanmorgen om negen uur werd hier door burgemeester Rasterhoff de eerste paal geslagen voor „Hal Zuid”. Deze zal een werkbare oppervlakte hebben van 3200 m2. De hijscapaciteit in deze hal zal tot 40 ton kunnen wor den opgevoerd. Naast de vestiging in Gorinchem, de hal Noord aan de Valkstraat en het hoofdkantoor met fabriek aan de Pam- puskade, is deze vestiging een vierde en zeer welkome uitbreiding voor Lan dustrie Sneek. Het blijkt maar weer, aldus een communiqué van de directie van Landustrie, dat speciaal de lokale industrie een zeer grote bijdrage le vert aan de industrialisatie van ons gewest en van de stad Sneek. Vorige week kwamen de leden van van deze jaarlijkse wedstrijden be- SGV in café-restaurant Leeuwen voor de jaarvergadering van hun vereni ging bijeen. In zijn openingswoord uit- te voorzitter H. Scheltema zijn tevre denheid over de opkomst van de le den. In een overzicht over het afgelo pen jaar konstateerde hij naast enige hoogtepunten ook een tegenslag in verband met het ontslag nemen van de leider. Dank zij de spontane toe zegging van mevr. W. Kootje-Bethle- hem en de voorzitter konden de les sen gewoon doorgang vinden. Daar het leidersprobleem nog niet is opgelost draait de vereniging nog steeds met eigen krachten. De notulen en het jaarverslag van de secretaresse mevr. C. Gall-v. d. Werf werden na een enkele opmerking goedgekeurd, terwijl ook het finan cieel overzicht, dat de penninigmeeste- resse mevr. E. Eringa-Priess met een flink batig saldo kon afsluiten onver anderd werd vastgesteld. Bij monde van mevr. De Groot kon stateerde de kaskontrolekommissie dat één en ander was gecontroleerd en alles tot in de puntjes was verzorgd. De drie periodiek aftredende be stuursleden, de dames mevr. C. Gall, mevr. A. Dijkstra-Visser en mevr. W. Kootje-Bethlehem stelden zich allen herkiesbaar, waarna zij met algemene stemmen hun bestuursfunctie voor de duur van twee jaar zagen verlengd. RATONALE 3e GRAAD S WEDSTRIJDEN SGV is dit jaar met de organisatie SNEEK, van 20 t.e.m. 26 maart. Geboren; Bieuwe, zv Casper Coupe rus en Leentje Wagenmakers; Sipke Arend, zv Arend Castelein en Sijtske van der Veen; Klaas, zv Auke Hen- drikus nsma en Hendrika Maria de la Fonteijne, van Deersum; Crace, dv Hilbert Fransen en Pietje Visserman; Yvonne Esther, dv Yde Sinnema en Aaltje Brouwer, van Arum; Hilderig, zv Berend Kok en Grietje Westerhof; Jim, zv Georg Herman Andela en Trijntje Flapper, van Kubaard; Ro nald, zv Sijtze Jacob Silvius en Elisa beth de Jong; Catharina Arnolda Ma ria, dv Johannes de Jong en Harmina Arnolda Bouma; Tjipke Jeroen, zv Teo Tjipke Walstra en Bernardina Theodora Hendrika van Houtert; Ro land Peter, zv Pieter Gerrit Goelema en Hilkina Egberdina Borg; Jappie, zv Albert Kalsbeek en Anna Catharina van der Wal; Jan Marko, zv Henderi- ’•us Antonius Silvius en Johanna Zwart; Grietje, dv Andries Meester en •linke van der Tuin, van Tjerkgaast; Albertje Diana, dv Adriaan Grootjans en Rimmeltje de Jong. Ondertrouwd: Roelof Schotanus, 22 jaar en Sijbrigje Imi Antonia Remerij, 17 jaar; Bouke Oppewal, 22 jaar en Jantje Dijkstra, 27 jaar; Jouke Bloem, 23 jaar en Maaike Christina Regina Nota, 20 jaar. Getrouwd: Ernst Mischler, 24 jaar en Elisabeth Fokje Dijkstra, 22 jaar. Overleden: Johanna Maria Geertrui- da de Haas, 79 jaar, wv Nicolaas Sil vius; Pieter Hendrik Put, 70 jaar, van Heeg; Sjouke Faber, 79 jaar, ev Antje van der Horst; Hendrika Johanna Veldsink, 31 jaar, ev Wlcher Hento, van Koudum; Akke Voerman, 67 jaar, ev Lodewijk Visser; Marijke Plantin- ga, 87 jaar, wv Wietze de Vries; Tjits- ke Bultsma, 72 jaar, wv Wieger Klijn- sma, van Lemmer; Grietje Woldina Jongkind 51 jaar, wv Johan Bernard Gerbrand de Vries; Jitske Hoekstra, 50 jaar, ev Harm Hekkema. Meerpaal: Iedere zaterdag van half 2 tot half 4 ruilbeurs. sidenté een gedeelte uit de bijbel, over het Paas-evangelie, waarop een medi tatie volgde en nog een Paaslied werd gezongen. De heer Gnodde gaf eerst een korte uitleg van het doel van deze avond: voorlichting en excursie in de zin van passief en actief. Per film werd toen een reis door geheel Nederland gemaakt, waarbij verschillende fabrieken van merkarti kelen werden bezocht. Met een quiz door de heer en mevr. Gnodde over de getoonde artikelen werd het geheugen van de dames getest. Door vier dames werd telkens hieraan deelgenomen en menigeen van de drie verenigingen wist een mooi prijsje te bemachtigen. Als extra kregen allen een rokertje mee voor de heren, die deze avond thuis moesten blijven. Ook werd nog een map met reclameartikelen aan de dames uitgereikt. Het was een gezel lige en leerzame avond. De A klas telde tien deelnemers, van wie Henk Repko veruit de sterkste was. In beide wedstrijden ging hij als eerste over de winlijn, waardoor hij met een grote puntenvoorsprong met de hoofdprijs ging strijken. Onze stad genoten Bus en Jaasma, die in de eerste wedstrijd resp. als tweede en derde waren geëindigd, verspeelden hun kans op een hogere klassering, doordat ze in de middagwedstrijd we gens averij voortijdig de wal moesten opzoeken. Op de 850 van Jaasma begaf de trapeze het. waardoor zijn fokkenist Erik van Delden de primeur had van een zij het onvrijwillig bad en in de boot van Bus scheurde de genua uit het voordek. Onno Zweep en Thijs Zijlstra, die er in de eerste wedstrijd niet aan te pas kwamen, herstelden zich in de tweede wedstrijd door reen, als tweede en derde te finishen. J. F. Westers, die de 1414 van Alberda heeft overgenomen, kon zich bij zijn eerste optreden in zijn nieuwe aanwinst nog niet waarmaken, hoewel het in de tweede wedstrijd (vierde) beter ging dan in de eerste, toen hij op de achtste plaats eindigde. Bepaald teleurstellend was het zeilen van Jac. Aarts uit Leid- schendam, de winnaar van vorig jaar. Hij moest nu genoegen nemen met een negende en vijfde plaats. In de B-klas lieten nogal wat zeilers verstek gaan, zodat deze klasse slechts vier deelnemers telde. W. Ste phan uit Beulakerwiede en T Jensma uit Leeuwarden gaven elkaar geen duimbreed toe en eindigden met het zelfde aantal (1809) punten. Doordat Stephan echter de laatste race won, kréég hij de hoofdprijs. In deze klas schoot W. Stegenga uit Joure. fokke nist van W. van Roeden, uit de trapeze in het zilte nat. Op zaterdagavond hadden de zei lers in de jeugdherberg „Wigledam” aangezeten aan een nasimaaltijd, ter wijl het gezelschap zondagavond met de Toerist, die tijdens de wedstrijden op zondag weer zijn onmisbare dien sten bewees, naar het Paviljoen voer voor een diner. Tijdens de maaltijd werden de dag prijzen van de eerste dag uitgereikt door dr. J. W. v. d. Zijpp, voorzitter van de Kon. Zeilvereniging „Sneek”, die de wedstrijden in samenwerking met de 10-jarige V.K.O. noord had georganiseerd, en bood mr. E. R. Zweep namens de N.N.W.B. de jubile rende organisatie een enveloppe met inhoud aan. Na afloop van het diner reikte de heer J. F. Westers uit Ter- horne, voorzitter van de Vrijheids Aangezien het bestuur van SGV nog steeds met het plan rondloopt om een leider voor de vereniging aan te trek ken, had men op de agenda een voor stel tot verhoging van contributie ge plaatst. Hoewel de contributie thans veel te laag is, kan men, doordat met eigen krachten wordt gewerkt, de touwtjes gemakkelijk aan elkaar kno pen. Wanneer het te zijner tijd nood zakelijk is, zal een verhoging van 50 cent per lid per maand worden inge voerd. Na de pauze werd aan mevr. C. Gall- v. d. Werf voor haar jarenlange trouw aan de vereniging en het vele werk in, de loop der jaren door haar verricht een tastbaar blijk van waardering aan geboden. Mevr. O. Teppema-Dijkstra werd voor haar aandeel in de oprich ting van de huisvrouwenafdeling ver eerd met de SGV wisselbeker. Tot slot werd op voorstel van het bestuur met algemene stemmen tot het houden van een openbare uitvoe ring in de herfst van 1970 besloten. Na een geanimeerde rondvraag werd de vergadering daarna door de voorzit ter gesloten. Het laatste stadhuisconcert van dit seizoen werd donderdagavond gegeven dcor 't vermaarde ensenmble „Syn tagma Musicum”, onder leiding van Kees Otten. Daar de raadzaal van het stadhuis, wegens verbouwingswerk zaamheden, niet beschikbaar was, moest het Comité Sneker Kamermu- ziekvrienden (Kunst aan Allen, Nut, Jeugd en Muziek en Culturele Raad) een andere gelegenheid zoeken. Het gemeentebestuur stelde hiervoor de aula van de R. J- Sipkensschool voor MAVO beschikbaar. Het bleek dat de zaal voor dit kleine ensemble uiterma te geschikt was. Bovendien is de ruim te groter dan de raadzaal. Een geluk kige omstandigheid, aangezien er voor dit concert veel belangstelling was. Een groot aantal jongeren toonde ook nu weer interesse. Kees Otten, de leider en oprichter van „Syntagma Musicum”, legt zich toe op het weergeven van muziek uit de periode 1050-1650. Op jeugdige leeftijd kwam hij in het bezit van een blokfluit. Zijn oom, Willem van War- melo, de eerste Nederlandse muziek- nooit wat er uitkomt”, gaat voor hem niet op. Integendeel! Het omvangrijke programma, door Otten in het kort, en af en toe met een geestig gezegde, toegelicht, begon met een werkje van Perotinus (omstreeks 1200). Verder in chronologische volg orde tot Johann Jacob Froberger (1616 -1667). Uit genoemd tijdperk passeer den een dertigtal onbekende werkjes de revue, stuk voor stuk juweeltjes met zeer verschillende facetten, mede door de afwisselende instrumentatie, met of zonder de beide vocalisten. Het samenspel stond op hoog peil. Een hoofdknikje van Otten was voldoende om b.v. een feilloze inzet te realise ren. De diverse combinaties deden het uitstekend, waarbij het fraaie timbre van de kromhoorns opviel. Er was veel applaus (met bloemen voor de dames) dat aan het slot uit groeide tot een langdurige ovatie. Het enthousiaste publiek wist derhalve nog een toegift af te dwingen. In de pauze, waarbij ook nu de ge meentelijke koffie niet ontbrak, bracht wethouder M. Baaijens hulde aan de heren B. Brouwer en dr. A. Wadman voor hun belangrijk aandeel in h' ganiseren van deze Kamerr- ayqagfin. en Koos van Opzeeland zullen Ruurd van den Berg (Arjos) en Wim Oud (JoKVP) als jgr-leden worden geïn stalleerd. Op de agenda staan verder ving zal op een gedempt gedeelte van de Flansumervaart een parkeerter rein voor een 8-tal auto’s worden aan gelegd, waarvoor de raad een krediet van f 5500,beschikbaar stelde. De gemeente Rauwerderhem zal de wo ning, laatst bewoond door en eigen aan mevr. wed. F. Visser-Schoustra te Poppingawier nr. 72, in eigendom overnemen. In overleg met de plaatse lijke commissie voor de ruilverkave ling en op verzoek van de vereniging voor dorpsbelangen Poppingawier werd f 1135,krediet verleend voor drainage van een sportterrein aldaar om behalve als speelplaats voor de jeugd ook voor kaatswedstrijden te kunnen worden benut. De gemeente- rekening 1967 werd voorlopig vastge steld met f 3685,68 als batig saldo op de gewone dienst en f 76.141,75 als na delig saldo op de kapitaaldienst. Bij de toegevoegde punten werd een krediet beschikbaar gesteld voor aan koop van grond en voor de bouw van 12 woningwetwoningen te Irnsum. Op de vraag omtrent de zo dringend no dige bouw van een nieuwe school te Irnsum antwoordde voorzitter V. d. Bent perspectieven op een geldlening te zien, waardoor mogelijk dit jaar nog met de bouw zou kunnen worden begonnen. Raadslid Schaap te Deersum diende een verzoek in om te komen tot een sportveldje te Deersum en raadslid J. de Jong informeerde naar de vorderin gen voor de bouw van een aantal be jaardenwoningen te Terzool. Er lag ’n verzoek van de Kulturele Raad aan b. en w. om medewerking, opdat in ’t vervolg het afdraaien van de stencils en zo mogelijk na september a.s. ook het typen van de stencils voor „De Stim fan Raerderhim” ten gemeente- huize kan geschieden. De raad had geen bezwaar tegen het eerste, doch voor het typewerk meende men een lan rndere, desnoods betaalde, oplossing r' 1 moeten zoeken om de typiste of het r ndere personeel niet over te belasten. I Bent de raadsleden huiswaartsdoen Over diverse punten werd nog meer keren. Evenals met de wandelzone het geval is verhinderen verkeerstechnische moeilijkheden dergelijke maatregelen uit te voeren. pen en op slag gedood. Het gebeurde op het oude stukje rijksweg in zijn woonplaats. De jon gen liep rechts van de weg met zijn één jaar oudere broer. Ze hadden hun fietsen aan de hand. De jongen werd i van achteren aangereden door een Volkswagen bestuurd door B. de J. uit Scharnegoutum. Deze heeft de beide 1 voetgangers niet gezien doordat er net een tegenligger was. De broer werd niet gewond. De niet al te grote raadsagenda van Rauwerderhem kreeg vorige week nog enkele discussiepunten toegevoegd. Na enkele hamerstukken met betrek king tot salarisverordeningen voor het gemeentepersoneel werd de heer P. Posthumus te Irnsum met 7 stemmen door de raad benoemd tot bestuurslid van de Woningstichting Rauwerder hem voor het vertrokken, bestuurslid Schooleman. Aan de Sélanswei te Rauwerd zullen de beide laatste bouwterreinen voor woningbouw wor den verkocht aan de heren Y. en B. v. d. Meer en de timmerman-aanne- mer J. Cuperus, resp. 486 en plm. 360 m2 ad f 14,15 per m2. In deze omge- pedagoog die ook een handleiding voor dit instrument samenstelde, gaf hem les. Daarna leerde hij ook nog de cla rinet bespelen. Naast zijn liefde voor de barok-ensemblemuziek en de wer- ken van Bruckner en Mahler, voelde zamenlijk zingen en gebed las de pre- hij zich tevens sterk aangetrokken tot J"u‘ •-:1 J- - de jazz. Hij was nl. een bewonêraar van Duke Ellington. Kort na de twee de wereldoorlog werd hij voor een moeilijke keuze geplaatst, want de jazzbandleider Kil Dynamite vroeg hem om mee te gaan op een wereld- toernee en Hans Brandts Buys nodjg- de hem uit (het was op dezelfde dag!) om als blokfluitist mee te willen wer ken aan een serie Bach-cantates voor de radio. Hij koos voor het laatste. Otten heeft er nadien, als hoofdle- raar-blokfluit van het Amsterdams Muzieklyceum, en vervolgens ook aan het Amsterdams-, het Rotterdams- èn het Utrechts Conservatorium, veel toe bijgedragen dat de blokfluit bij het muzikaal vakonderwijs met andere in strumenten werd gelijkgesteld. Als bekwaam pedagoog (ook bij cursussen en studiewerken wordt hij regelmatig gevraagd) is hij vrijwel dagelijks bezig met Vivaldi, Telemann, Handel, e.d„ maar zijn persoonlijke belangstelling gaat meer en meer uit naar muziek die vóór 1700 is geschre ven. Met zijn collega’s Joannes Collet te en Hans van den Hombergh kwam indertijd de muziekkring „Obrecht” tot stand: het eerste gezelschap in ons land dat zich ging toeleggen op een muziekgebied, dat voordien in hoofd zaak door musicologen was ontgon nen. Na verloop van tijd werd echter deze pionierende groep door allerlei omstandigheden ontbonden. Daarna, nu zeven jaar geleden, ontstond het ensemble in zijn huidige vorm, onder de naam „Syntagma Musicum”. Om de klankwereld van de vroege en late middeleeuwen naar eigen aard en sfeer zo goed mogelijk te typeren, kon met een groep blokfluiten niet volstaan worden. Het instrumenta rium moest daarom uitgebreid wor den met blaasinstrumenten als gems hoorn, kromhoorns, ruispijp, kortholt, bombardt, worstfagot en verschillende zinken, etc. Van deze instrumenten, meest nog in buitenlandse musea aanwezig, werden door bekwame han den getrouwe copieën vervaardigd. Met veel geduld maakte Kees Otten zich de speltechniek eigen, zodat het ensemble, ook met zangstemmen, ve del gamba en postatief, een program ma kon samenstellen en opbouwen, dat - goed als zeker, het oude klankbeeld weer tevoorschijn tovert. Het gezelschap bestaat uit de in strumentalisten Barbara Miedema, Anneke Pols, Leo Meilink en Kees Otten, die tezamen en in afwisseling het veelsoortig instrumentarium (een twintigtal) bedienen, terwijl de beide vocalisten, Will Kippersluys (alt) en Marius van Altena (tenor) typisch „instrumentale” stemmen, ook af en toe bijspringen wanneer een extra blaas-, strijk- of slagwerkpartijtje no dig is. Veelzijdige artiesten met een uniek instrumentarium! Die veelzijdig heid geldt met name Kees Otten, zon der ook maar iets aan de prestaties van de overige medewerkenden af te doen, want met bewonderenswaardig gemak verwisselde hij van blokfluit op zink, van zink op kromhoorn, van kromhoorn op gemshoorn of anders om. En dan te weten dat de techniek en de applicatuur telkens verschillend is. Zijn eigen grapje tijdens het con cert: „je blaast er in, maar je weet De OJC-fractie in de jeugdgemeen- teraad is zeer ontevreden over het werk van de commissie die zich met de opleiding van gidsen zou bezig houden. „De commissie zal volgens ons zelf moeten beslissen of ze zich als commissie alsnog waar wil maken of niet. Zo niet, dan is de OJC bereid commodatie. het werk van de commissie over te ne- I Na afloop van de vergadering zal op i men”, aldus het slot van een nota over j voorstel van de Stichting Open Jeugd- Leeuwarder S.K. in dichte mist met werk Sneek een discussie plaatsvinden een snelheid van zo'n 110 km per uur over de inrichting van het nieuwe jon- I gerencentrum. De architekt H. W. List ,die in op dracht van de stichting een ontwerp heeft gemaakt voor verbouwing van de voormalige Bolwerkschool, zal aan de hand van zijn tekeningen een toe lichting geven. Voor de gemeenteraadsverkiezingen in Wymbritseradeel is een nieuwe lijst ingediend; Progressyf Wymbritsera- diel. Het is de bedoeling dat behalve PvdA’ers ook als progressief bekend staande mensen uit kringen van CHV, ARP en KVP op deze lijst zullen staan. Deze laatste drie partijen komen eveneens met een eigen combinatie: één lijst van ARP-CHU-KVP. De FNP- mensen die wel in de progressieve combinatie wilden deelnemen, kregen hiervoor van hogerhand geen toestem ming. Zij komen nu met een eigen lijst. Dat betekent dat er drie lijsten voor de komende verkiezingen zijn. De initiatiefnemers vinden het jam mer dat de FNP niet mag meedoen. Progressyf Wymbritseradiel stelt zich vooral op tegen de naar zijn zeggen „gezapige mentaliteit” van de meeste confessionelen in de raad en de men- taliteit van ,.Wy moatte mar ris sjen”. Op het ogenblik zijn 13 van de 15 zetels bezet door mensen van de drie christelijke partijen: CHU 7, ARP 4, KVP 2. De PvdA heeft 1 zetel, even- als de FNP. man verzuchtte: „De mensen letten niet op en ze rijden veel te hard”. of minder uitvoerig van gedachten ge wisseld of werden vragen gesteld. On der meer gold dit voor het nog onbe bouwd gebleven bouwterrein van de heer Haringsma te Irnsum, de moge lijkheden voor een nieuwe ijsbaan en de jachthaven aldaar, de slechte be strating van de Sélanswei te Rauwerd mede tengevolge van de nieuwbouw, aanleg gasleidingen en gedeeltelijk dempen Flansumervaart en de gerin ge plaatsingsmogelijkheden voor daar voor in aanmerking komende bejaar de inwoners uit de gemeente in een rusthuis elders. Besloten werd met betrekking tot de binnen afzienbare tijd gereedkomende 25 bejaardenwo ningen te Irnsum een artikel te plaat sen in de eerstkomende „Stim fan Raerderhim”. Na afwikkeling van deze grabbelton met vele en uitlopende onderwerpen kon voorzitter V. d. Uit Scharnegoutum werd ons van morgen de vondst van een broedje k;evitseieren gemeld. Twee jongelui uit Sneek, Sybren (17) en Lolke (12) Kroles, waren de vinders. De fortuin lijke knapen hadden eerst al een „trij- ke” (drie in een nest) gevonden. Bei de vondsten in het weiland onder Re uis. dat mislukte. Hij botste met de linker I voorkant tegen de rechter achterkant I van deze auto, een Daf, bestuurd door Van K. uit Nagele. Door de klap schoot deze over de linker weghelft heen de sloot in. Daarna botste L. tegen de voor de Daf rijdende Fiat van S. uit Annen. De schade was aanzienlijk. Vrijdagavond omstreeks half negen is de 16-jarige Sybren Adema uit Scharnegoutum door een auto gegre- week maandagmorgen zes auto’s be schadigd. Wonder boven wonder werd niemand gewond. In beide gevallen was sprake van te hard rijden, ter wijl het vrij mistig was. Een politic als punten vermeld: de plaatsing van 1 'dstrijd: 1 H. P. Rep ko, Sïieek; 2 W G. Bus, Sneek; 3 Sj. Jaasma, Sneek; 4 Th. W. Zijlstra, Sneek; 5 O. A. Zweep, Sneek; 6 H. Rutgers, Hemmen; 7 P. de Groot, Drachten; 8 J. F. Westers, Terhorne; 9 J. H. Aarts, Leidschendam; 10 J. Goesten, Sneek. Tweede wedstrijd: 1 H. P. Repko, Sneek; 2 O. A. Zweep, Sneek; 3 Th. W. Zijlstra, Sneek; 4 J. F. Westers, Terhorne; 5 J. H. Aarts, Leidschen dam; 6 J. Goesten; 7 H. Rutgers; Hem men. Totaal uitslag: 1 H. P. Repko 2284 p; 2 O. A. Zweep 1284 p; 3 Th. W. Zijl stra 1205 p; 4 W. G. Bus 942 p; 5 J. F Westers 779 p; 6 Sj. Jaasma 766 p; 7 J. H. Aarts 661 p: 8 H. Rutgers 631 p; 9 P. de Groot 393 p; 10 J. Goesten 506 p. B klasse 1ste wedstrijd: 1 T. Jen sma, Leeuwarden; 2 W. Stephan. Beul akerwiede; 3 W. van Roeden, Sneek; 4 P. van Niekerk, Warmond. Tweede wedstrijd: 1 W. Stephan; 2 T. Jensma; 3 P. van Niekerk; 4 S. Diikstra, Oppenhuizen. Totaal uitslag: 1 W. Stephan 1809 p; 2 T. Jensma 1809 p; 3 P. van Niekerk 578 p; 4 W. van Roeden.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1970 | | pagina 1