snekerWoerier en De toekomst van het culturele leven in Sneek Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL IJLST Veemarkt Sneek Gemeentelijk subsidie voor speelterrein in Gauw en voor voetbalvereniging Oudega W. Genotvolle Mozart-avond met orkest, koren en solisten in het Amicitia theater LSC verliest met 5-2 van degradatiekandidaat Olyphia Sneek bleef ook tegen Velocitas op eigen terrein ongeslagen Bromfietser in Hommerts gewond Jongen (9) op slag gedood in Ruigahuizen Bouw wooncentrum IJlst vandaag van start Verkeersdrukte in Sneek tijdens Pinksterdagen groter dan ooit tevoren Burgerlijke Stand Sneek Vanavond Jeugdgemeenteraads- vergadering NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Auto verleende geen voorrang Geslaagden Rijksscholengemeenschap te Sneek Plotseling weg overgestoken: W SNEEKER NIEUWSBLAD Populair concert „Harmonie” op het Wippodium Geslaagd Bogerman-College Sneek Files soms 7 km. lang Geslaagd Kettingbotsing op Leeuwarderweg met materiële schade Geslaagd van een w SNEEKER NIEUWSBLAD thuisclub scoren. M. 1. 5. vorm bromfietser J. 8. 9. die afsloeg slaagden voor 500 85,-; 60 donderdags en Verschijnt: maandags DINSDAG 19 MEI 1970 125e JAARGANG No. 38 bevordering gelijk staat wachtmeester bij de Rijkspolitie. J. de Vries Marnezijlstraat 13 Sneek 2. 3. 4. voor het 10. 11. 12. 13. 14. 6. 7. Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huls in GAASTERLAND, SLOTEN e.c 0flk.Ml O'Im. na 4. SMU. WTMMnniAOtll M VIST - ZLC.I HlBnwaXXAnVKaTKXTIKbLAD^ ^VOOK BW'K BH OMBTaBBBB 40 20 40 STEMMING: gebruiks- en weidekoeien, onveranderd, slachtvee ruim prijshoudend; pinken prijshoudend; nuchtere klaveren, prij zen niet hoger, enkele boven de note- ting; wolveemarkt, onveranderd; var- kensmarkt bijna prijshoudend; kleine biggen onveranderd. Engelse Hymnen Paso Flamenco - Kees Vlak Trumpet Fiësta - Phillips solisten: H. Hoogeveen en G. de Boer Black and White Minstrel Show selektie - arr. W. Siebert Mars Old Panama - K. J. Alford Die Koppen brülerhöhle - M. Boekel Drie delen: Der Traun - Der Han na Kluft - Der Brüllerbach a. Negro-spiritual „Heel Away” b. Koraal Wachet Auf bew, A. Niemeijer Symphonic Concertante - G. Boedijn een Heeg. De heer Wijnja reed in de richting Sneek, op de parallelweg langs de rijksweg Lemmer-Sneek. Bij de Heger- hoek stond de 31-jarige W. A. M. van der G. uit Heeg met zijn Ford 15 M voc.-gesorteerd om af te slaan naar Heeg. Hij heeft bij het optrekken de naderende bromfietser niet of te laat opgemerkt, waardoor de heer Wijnja de auto in de flank greep. Zowel de heer Wijnja zelf als zijn duo- passagier werden tegen het wegdek ge smakt. Met diverse verwondingen werd hij naar Sneek vervoerd. De duopas- sagier bleef ongedeerd. Meuken heen naar de op volle snelheid liggende Veluwenkamp, die de bal ont zettend hard inknalde. Doelman Punt was volkomen kansloos bij deze lage treffer. Een prachtig doelpunt. 1-0. In de tweede helft opnieuw knap voetbal zowel bij Sneek als Velocitas. De Gro ningers konden echter, hoe knap de op zet van hun aanvallen soms ook was, geen vuist maken en zij toonden een duidelijk gebrek aan schotvaardigheid. Sneek speelde aanvallend wat beter, maar doelman Punt bleek een heel moeilijk te nemen hindernis. Na vijf mi nuten in de tweede helft kopte Wester- hof over en aan de andere kant ver richtte doelman Feenstra ’n fraaie safe na een hard schot van de snelle Jan van Lier. Een razendsnelle combi natie tussen Anno Abma, Westerhof en De Jong leidde tot een uitstekend schot van De Jong, maar opnieuw was het Punt, die redding bracht. Een omhaal van De Jong had beter lot verdiend, ’n schot van Anno werd bekwaam door Punt uit zijn doel gehouden en Gerrit Abma schoot naast. Velocitas vocht voor de gelijkmaker, maar zowel Van Lier als Nijenhuis misten de juiste richting. Een doelpunt van Velocitas werd door de scheidsrechter afgekeurd, volgens de Groningers ten onrechte. Westerhof zorgde bijna voor een 2-0 stand, maar zijn kopbal beukte tegen de lat. Het bleef 1-0 voor Sneek, dat daardoor in deze competitie op eigen terrein onge slagen is gebleven. subsidie gevraagd voor aanschaffing van kasten, ’t bestuur van de bijzonde re school te Scharnegoutum subsidie voor aanschaf vloerbedekking, leer lingensets, gordijenen en prikborden en het bestuur van de bijzondere school te Folsgare vraagt medewerking voor vernieuwing vloeren in de lokalen B. en W. stellen de raad voor de gevraag de medewerking te verlenen aan de drie schoolbesturen, waarbij voor Schar negoutum geen bijdrage wordt toege kend voor de eventuele aanschaf van gordijnen. De aanwezige gordijnen kun nen nog best als zonwering dienen, zo dat vernieuwing hiervan niet noodza kelijk moet worden geacht, schrijven b. en w. in hun advies aan de raad. Onderstaande dames het M.S.M. diploma: W. E. de Boer, Workum; A. Eppinga ga, Sneek; C. Ferwerda Heeg; G. Grasman, Sneek; M. Hendriksma, Sneek; A. Klijnstra, Roodhuis; T. A. Kok, Koudum; C. A. M. de Leeuw, Sneek; S. Noordmans, Edens; J. Ros kam, Workum; M. Schuil, Sneek, H. J. Visser, Sneek; H. L. B. Weber, Lemmer. Evenals in andere delen van het land, heeft Sneek tjjdens de pinksterdagen een enorme verkeersstroom te verwer ken gehad. Met alle mankracht is er door de politie gewerkt en, hoewel er af en toe fi’es ontstonden met een leng te van 7 kilometer, slaagde zij er toch in de stoet rijdende te houden. Tot gisteravond kwart voor tieh bleef de grote stroom auto’s aanhouden. Vooral uit de richting Heerenveen was de verkeersintensiteit zeer groot. Aan deze kant van de stad vormden zich ook de grootste files. Aan de westkant van Sneek, de Bolswarderweg, ont stonden af en toe files met een lengte van 2 km. Adjudant A. Keet van de gemeente politie noemde de drukte groter dan ooit tevoren. Maar ondanks de vele obstakels in Sneek in de rijksweg, kon den de files rijdende blijven. „De au tomobilisten hebben wat dat betreft niet te klagen gehad”, zo vertelde ad judant Keet. In de grote drukte heb ben zich geen ongelukken voorgedaan. Sneek heeft zaterdagavond aan de Lem merweg de competitie 1969/1970 afgeslo ten mc.eenT-C overwinning cp hel Groninger Velocitas. De enige en naar later bleek winnende treffer werd ge scoord door Veluwenkamp. Dat gebeur de na ongeveer een half uur spelen in de eerste helft. Sneek trad in de eerste helft op met Ate Westerhof, J. de Jong en A. van Ruiten in plaats van Anno en Joop Ab ma en Koenen. In de tweede helft kwam Anno Abma in de plaats van Johnny Veluwenkamp. Voor arbiter Uiterdijk liet aftrappen boden de Gro ningers kampioen Sneek bloemen en Groninger koeken aan. Het eerste kwar tier was voor Velocitas, dat voortdu rend aanviel, maar de juiste afwerker miste. Uit een voorzet van Klompstra schoot Nijenhuis hoog over en dezelfde speler richtte even later opnieuw veel te hoog. Nauwelijks was dit gevaar voor Sneek geweken of Klompstra kwam al leen voor doelman Feenstra te staan. Deze liep snel uit waarbij de bal pre cies tegen zijn rechterbeen werd ge knald waardoor de bal het veld weer insprong. Aan de andere kant miste Piet Kok een mooie kans. Een foutje in de Sneek-defensie bracht Klompstra alleen voor de vijandelijke veste, maar door tijdig uitlopen voorkwam Feenstra een bijna zeker schijnend doelpunt. Ve locitas bleef wat gevaarlijker, Wagema schoot naast, een keihard schot van May werd bekwaam door Feenstra ge- stopt.Maar ook de Sneek-aanvallen waren lang niet van gevaar ont bloot; zo draaide de ijverige Westerhof eens door de Velo-verdediging, waarna hij de bal op maat voorzette naar de goed meegekomen J. de Jong, die hard inschoot. Doelman Punt stond echter Het bestuur van de vereniging Dorps belangen te Gauw is begonnen met het maken van een speelterrein voor de jeugd in Gauw. De werkzaamheden worden gratis en vrijwillig verricht door de inwoners van dit dorp. Alleen de materiaalkosten dient het bestuur zelf te betalen. Die kosten worden ge raamd op 878,-. Het Dorpsbelangen- bestuur heeft nu de gemeente Wym- britseradeel gevraagd om een subsidie. B. en W. van Wymbritseradeel stellen de raad voor een subsidie van 350,- te verleden. Een ander subsidieverzoek komt van de voetbalvereniging Oudega W., die in ’t betreffende verzoek beeft medegedeeld dat het onderhoud van het voetbalter- rein de vereniging voor grote financi ële problemen stelt. In het afgelopen jaar is voor onderhoud en verbetering van het terrein een bedrag van 1757,- betaald. Het bestuur van de voetbalver eniging heeft het gemeentebestuur ver zocht om in deze kosten 70 procent sub sidie te verlenen. B. en W. stellen de raad voor, gezien de redelijkheid van het verzoek en het belang van de ver eniging voor het dorp het gevraagde subsidie te verlenen. Het gaat in dit geval om een bedrag van 1230,-. Het derde subsidieverzoek komt van de Interkerkelijke Werkgroep Rekreatie te Oppenhuizen, dat verzocht om een jaar lijks subsidie uit de gemeentekas. De aktiviteiten van de werkgroep betref fen o.a. het houden van zeilersdiensten, het geven van informatie in de vorm van folders en affiches en het beleg gen van een gezamenlijke vergadering met de vereniging Dorpsbelangen. B. en W. stellen de raad voor een sub sidie van honderd gulden per jaar toe te kennen. VAKATURE Ter voorziening in de vakature van timmerman in vaste dienst is een niet- alfabetische aanbeveling samengesteld hieruit een benoeming te doen. De aa- door b. en w. die de raad verzoeken beveling is alsvolgt: 1. W. Bouma Tirns, 2. H. Spijkerman Woudsend. 3. P. Rien- stra Koufurderrige. Het bestuur van de vereniging C.N.S. te Woudsend heeft het gemeentebestuur Deze extra-uitvoering van Mozartwer- ken trok, ondanks het voorbije con- certseizoen een aardige belangstelling en het gevarieerde programma viel bij zonder in de smaak. Het is ook niet zo moeilijk om uit het werk van één der vruchtbaarste componisten een keuze te maken welke een ieder kan be koren. Voor elk muzikaal terrein heeft deze helaas zo jong gestorven compo nist kleinere of grotere meesterwerken geschapen die de luisteraar boeien. Het Frysk Orkest begon het programma met een zeer gevoelige vertolking van één van de een en veertig door Mo zart gecomponeerde symfonieën, de z.g.n. Linzer Symfonie”. De vier zeer genuanceerde delen waren echte mees terstukjes in uitvoering dank zij het fraaie dirigeren van Libor Pesek. Deze avond bestond uit muziek en zang maar ongemerkt was ook de danskunst aan wezig. Deze dirigent voert als een bal letdanser zijn orkest aan; het zijn alle expressieve bewegingen van lichaam, armen, hoofd en handen die oversprin gen op het orkest. Vooral in het derde deel van deze symfonie danste Pesek een hoofsmenuet. Vandaag, dinsdag 19 mei is in IJlst begonnen met het afbreken van de loodsen in de „Bongerd”, de fruithof die bestemd is om als woon- en dien stencentrum straks te fungeren. Hier zullen verschillende auto’s dakloos wor den, waarvoor te zijner tijd weer een plaatsje gezocht zal moeten worden. Verder zullen heel wat bomen het veld moeten ruimen (niet allemaal) en zal de sloot om ’t perceel verlegd worden.. Het stichtingsbestuur hoopt in juni met het heiwerk te kunnen beginnen. geleiding van het Frysk Orkest en on der leiding van onze stadgenoot diri gent Gerben Bergstra die zorgde een goede samenwerking tussen grote tal van uitvoerenden. Een genotvolle avond die met een lang en luid applaus voor de uitvoerenden werd beloond. na deze het leer bekeken in de hoek schoot. 5 minuten later stond het 2-1 want Mooy wist keeper v.d. Schaaf met een hard schot te passeren. Het pleit scheen beslecht, toen het via Berg en IJssen zelfs 4-1 werd. Joop Dijkstra maakte er in de voorlaatste minuut, uit een vrije trap, nog wel 4-2 van, maar de overwinning kon Olyphia niet meer uit handen gaan. Tol mocht op de val reep zelfs nog het 5e doelpunt voor de Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het doctoraal exa men mijn-ingenieur onze stadgenoot, de heer G. J. Potma. UITGEVERS: Drukkerij H. Doevendans n.v. Op de Leeuwarderweg, ter hoogte van de afrit naar de lepenlaan, ontstond kettingbotsing, waarbij vier personen zaterdagavond omstreeks 7 uur een auto’s betrokken waren. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorge daan. De materiële schade was aan zienlijk. De 25-jarige waterfitter B.H. uit Sneek stond met zijn personenauto op de Leeuwarderweg in de richting cen trum. Hij wilde afslaan de lepenlaan in. Achter hem stonden twee perso nenauto’s, respectievelijk bestuurd door de 22-jarige schilder D. v.d. M. en de 36-jarige vertegenwoordiger H.W., beiden eveneens uit Sneek Achter hen naderde een persenenauto, bestuurd door de 49-jarige J. A. uit Sneek, die zijn auto niet tijdig tot stil stand kon brengen en op de achter ste auto botste. Deze schoot door en botste op de auto van V. d. M., die weer achter op de auto van TT. reed. Op de Ruigahuisterweg in Ruigahuizen is zondagavond omstreeks zes uur de 9-jarige Jan Hendrik Thiboudier uit Bakhuizen aangereden door een perso nenauto en daarbg op slag gedood. Het slachtoffer speelde met zijn zusje in de berm. Hjj is plotseling de weg overgestoken, waardoor de 19-jarige automobilist H. uit Wyckel de jongen niet meer kon ontwijken. Jan Hendrik is het oudste kind uit het gezin Thiboudier, dat een autover huurbedrijf annex rijschool drijft in Bakhuizen. Het gezin telt nog twee kinderen. De familie Thiboudier was op bezoek bij ouders, die tegenover de manege „De Corral” wonen. Jan Hendrik was in de berm aan het spelen met zijn zusje. Hij is plotse ling de weg overgestoken, enkele me ters voor de auto van H., die met een snelheid van ca. 60 km. naderde. H. kon de jongen onmogelijk meer ont wijken. en de jaar en Jantje Walstra, 17 jaar; Simke Speelman, 22 jaar en Popkje Hilverda 19 jaar. Getrouwd: Geen. Overleden: Ale Hofstra, 64 jaar, vori ge week abusievelijk vermeld staande als weduwnaar; Romke Berger, 73 jr ev Atj? de Boer; Ruurd Rienstra, 60 jaar, ev Maria Weidema; Rinse Os wald, 69 jaar, ev Jacoba de Vries: Ate Nij'iolt, 59 jaar, ev Jacoba Molle- ma; Gerrit Klein, 58 jaar, wv Tjitske Kluitenberg; Abe Kornelis, 62 jaar, ex leuwkje Kooijstra, van Oosterend; Au- ke Goïnga, 78 jaar, wv Antje Althui- zius; Maaike Bosgraaf, 92 jaar, wv Jan Lourens; Roelof Wignand, 63 jaar van Nijemirdum; Jacobus Wilhelmus Thijsen, 66 jaar, ev Aagje Hilverda; Hendrikus Josephus van Gunst, 71 jaar wv Attje de Boer. Lapland - Hjelm Mars Militair Escort - H. Bennett El toro bravo - Kees Vlak Rimbalcello - Abel Mars When the Saints Go Marching In - arr. H. L. Walters 15. The Long Day Closed - arr. Henk Bakker De heer J. Miedema jr., een der direc teuren van het Amicitia Theater, is on gerust over het culturele leven in on ze stad. In de Leeuwarder Courant van 9 mei constateert hij dat voor allierlei culturele evenementen onvoldoende belangstelling bestaat. Hij vreest dat zelfs de gesubsidieerde gezelschappen Sneek niet meer in hun speelplan zullen opnemen, wanneer het publiek blijft schitteren door afwezigheid. Zijn con clusie met betrekking tot deze nare si tuatie is vervat in de enigszins dreigen de woorden: ’’wanneer de belangstel ling nog verder terugloopt, dan zullen we over maatregelen moeten denken”. Hoewel het jammer is dat niet gezegd wordt, welke oplossing hij voor ogen heeft, kan men het met deze conclusie volkomen eens zijn. De feiten vallen niet te loochenen en zijn zeer veront rustend, derhalve zullen maatregelen getroffen moeten worden, hoe gauwer hoe beter. Iets anders is of men het ook eens kan zijn met wat naar het oordeel van de heer Miedema, de oorzaak is van de achteruitgang. Hij schuift de schuld ei genlijk geheel op het publiek, dat naar zijn mening” zo lauw (is) dat het niet meer van huis te branden is”, hoofdza kelijk omdat het aan de beeldbuis ge kluisterd zit. Als hij een vergelijking maakt met de Lawei in Drachten, en ook met Emmen, waar de belangstelling wel goed is, dan heet het, dat het publiek!er beter ontwikkeld (is) en de culturele belangstelling groter.” En Op de zogenaamde Hegerhoek in Hom merts is gisteren de Wjjn,ja uit Parrega dusdanig gewond geraakt bij een botsing met een auto, dat hjj per ambulance naar het zie kenhuis in Sneek moest worden ver voerd. Hjj kreeg geen voorrang van automobilist, die afsloeg naar Op de vandaag in Sneek gehouden vee markt werden in totaal 1882 dieren aangevoerd, te weten: 29 melk, kalf en weide koeien 900,- 1100,-, 1350,-; 30 slachtkoeien 3,40, 4,4,20. 4,80 gesl. gew. 10 pinken 650,-, 850,-, 950,-; 746 nuchtere kalveren 75,-, 175,- 190,—, 265,— Weide- en slachtschapen 85, 175,— 4,80, 5,80 gesl. gew.; 407 kleine lammeren 60, varkens en slachtbiggen 1,75 2,25, 2,30, 2,50 Levend gew. zouters 2,50, 2,55 Levend kleine biggen 65,- 90,-; bokken en geiten geen notering. van 9 t.e.m. 15 mei Geboren: Michael Maria Serge, zv Herman Karel Heinrich Brenninkmeij- op de juiste plaats. Na een half uur er en Ivonne Maria Margaretha Joan- was het opnieuw Westerhof, die het de 1 Groningers erg lastig maakte. Met de bal aan de voet zwenkte hij naar links, lepelde daarna de bal over verdediger dat komt doordat daar door veel im port de samenstelling van de bevolking anders is, een uitspraak die, als men er even over nadenkt, een oordeel in houdt over de niet-import bewoners, dat niet bepaald vleiend genoemd kan wor den. Is dat nu werkelijk de hele oorzaak van de malaise, vraagt men zich af? Zit het cultureel onderontwikkelde publiek van Sneek liever thuis bij de televisie?. Zou den niet andere factoren een rol kun nen spelen; zou er bijv, ook iets aan de hand kunnen zijn met de zaal waar de mensen naar toe moeten? De heer Miedema verwerpt blijkbaar zo’n ge dachte, want hij zegt: ”De accommo datie is in Sneek zeker niet minder dan in Drachten, ons toneel is aanmerkelijk groter en onze zaal is zeer acceptabel”. Nu is het niet zo belangrijk dat ik hier volkomen met hem van mening ver schil. Veel interessanter is het om het oordeel te vernemen van de Commissie Culturele Accomodaties in de gemeente Sneek. In de onlangs verschenen discus sienota zegt de commissie, sprekende over Amicitia: 1. De zaal is te langgerekt, waardoor de zitplaatsen op de achterste rijen on voldoende mogelijkheid bieden aan toe schouwers om contact te houden met wat op het toneel gebeurt. Dit bezwaar wordt nog aanzienlijk verergerd door het zware, ver vooruitstekende balcon; 2. de toneelruimte is te klein voor de naast, boven en achter het eigelijke speelplan; 3. zowel een behoorlijke orkestbak, als de mogelijkheid tot het bouwen van een proscenium (d.i. een in de zaal vooruit springend toneel) ontbreken: 4. de kleedkamer-accommodatie schiet tekort, een moderne belichtingsappara- tuur ontbreekt.” Het is duidelijk: als bioscooptheater biedt Amicitia wel een acceptabele ac commodatie, maar als schouwburg en concertzaal voldoet het niet, en kan het ook niet voldoen aan de eisen. Het behoort tot de categorie schouw burgen en concertzalen, nog overal in ons land te vinden, oude en helaas ook nieuwe, die - om een beeld te gebrui ken van de bekende publicistK. Wie- kart - ’’nergens principiëel (verschillen) van een winkel - met - een - toon - bank, de artiesten erachter, het publiek ervoor. De kassa staat niet op de toon bank maar naast de ingang; hij rin kelt echter precies even dom Is con- sumptiebel.” (Vrij Nederland, 2 mei ’70). Hiermee is tevens een oplossing van het probleem aangeduid. Er is in Sneek behoefte aan nieuwe accommo datie, die voldoet aan eisen die men anno 1970 hieraan mag stellen. Als men bij het opzetten van de plannen daarbij de moderne opvattingen niet negeert, zal de toekomst van het culturele leven in onze stad er weer aanzienlijk roos kleuriger gaan uitzien. na van Grins ven; Jan Remko, zv Pie ter IJntema en Jacomina Osinga; Trijntje Hieke, dv Jacob Arent de Jong en Kornelia Spiekstra; Petra Ka rin, dv Johan van der Werf en Maike Boot; Anita, dv Wijbe van Brug en Durkje van der Molen; Geertje Mar- janne, dv Richard Hoekstra en Fem- migje Trijntje de Boer; Daniël, zv Theodorus Albertus de Jeger en Alida Rika Koolstra; Jacomina, dv Klaas Gerlsma en Sijke de Jong, van Ak- krum; Kornel, zv Frans Gerben Poel- sma en Sieuwke Brandsma; Jan Nico, zv Nicolaas Johannes van Aalsum en Jannie Bruinsma, van Joure; Frits, zv Jacob Tjalsma en Helena Maria Sieswerda; Hans Pieter, zv Pieter Terpstra en Wemelina Dijkstra: Jan na Geertje, dv Douwe Schaap en Geer tje Jaasma; Joost, zv Willem de Bruin en Jantje Bijkerk; Anna Auke, zv Yn- ,te de Boer en Trijntje van der Velde, van Burgwerd; Patrick, zv Herman van Delden en Maria Jacoba Marga retha Wolt; Petra Luise, dv Peter Die ter Anders en Richtje Kootje; Eddy, zv Tieno Oebele IJntema en Francina Hendrina van der Zee; David Johnny Richard, zv David Willem Boot en Feikje Regina Visser. Ondertrouwd: Hendrik van Roeden, 20 De heer Joh. Boschma, oud-IJlster en thanns in dienst bij de Gemeentepolitie te Schiedam slaagde dezer dagen voor het B-üploma. Dit houdt in dat hij thans in aanmerking komt om bevor derd te worden tot brigadier, welke bevordering gelijk staat met opper- De Christelijke Muziekvereniging „Harmonie” geeft as., donderdag 21 mei een populair concert op het Wip podium. Dirigent: Henk Bakker. Aanvang: 20.00 uur. Programma Mars Op the Quarter Deck - K. J. Alford K. J. Alford Marilyn Tyler is een sopraan die naast internationale routine ook kan bogen op een uitgebreide vorm van keuze op ’t gebied van zangkunst. Zij bracht hier het bekende „Exsultate, jubilate”. Wij moesten wel even wennen aan de zang van deze zeer levendige soliste; en of nu de zangeres zich aanpaste aan de akkoestiek van de zaal of aan ons oor de uitvoering van dit moeilijke werk werd steeds warmer en welluidender. Een sublieme samenwerking tussen soliste, dirigent en orkest! Na de pauze waren het het Sneker Can- tatekoor en de Oratoriumvereniging Bolsward - een hechte samenwerking van reeds vele jaren - die Mozarts „Krönungsmesse” brachten met solisti sche medewerking van Marilyn Tyler, Atie Letter, alt, Gerard Honig, tenor en Aerde "uiper bas. Vooral het laatste drietal treedt veel op bij oratc en is goed op elkaar ingezongën. In deze mis komen zowel soli, als duo’s en kwartet ten voor die, naast de koren, zeer me lodieus klinken. Jammer dat het ge luid van de al niet talrijke tenoren en bassen niet goed óverkwamen. Deze Kroningsmis werd uitgevoerd met be- Daar Olyphia in degradatiezorgen ver keerde, moest zij via een overwinning op LSC haar kansen veilig stellen. Met- 1 een na de aftrap oefen deOlyphia dan vanaf de aftrap oefende Olyphia dan ook een druk uit, die de LSC-defensie danig in moeilijkheden bracht. Alhoe wel de kansen zich wel voordeden ble ven doelpunten voorlopig nog uit. Pas vlak voor rust en in de 2e helft wer den ze gemaakt. Maar liefst 5 maal trof Olyphia de roos daarentegen LSC 2 keer, waardoor de thuisclub een (ver diende) 5-2 overwinning boekte. In de beginfase gooide Olyphia alles op de aanv 1, want een snel doelpunt zou waarschijnlijk LSC, een zorgeloze mid denmoter, wel uit z’n gewone doen ha len. Zo knalde Beun in de eerste mi nuut net over en even later schoot de zelfde speler via de handen van keeper Van der Schaaf net naast. Het. enige wapenfeit dat LSC hier tegenover kon stellen was een ver schot van invaller S. Boers; keeper Wemer moest languit richting bovenhoek. Olyphia evenwel bleef de toon aangeven. Keeper v.d. Schaaf die in een uitstekende vorm bleek te verkeren bleef evenwel over eind. Olyphia kreeg legio kansen, maar het ging vaak veel te gehaast. Ver- meldings waard is nog dat Eissen 2 maal alleen voor de LSC-goallie kwam te staan, maar beide keren werd het gevaar te niet gedaan. 1 minuut voor rust maakte Eissen tenslotte het eer ste doelpunt (1-0). Na de pauze hetzelfde spelbeeld: een aanvallend Olyphia met een tam partij- biedend LSC. In haar overmoed vergat Olyphia de nodige aandacht aan de ver dediging te schenken, want in de 57e minuut kwam LSC zowaar nog .angszij. S. Boers ontving de bal na een uit stekende pass van Dirk v.d. Heide, op de rand van het strafschopgebied, waar- ADMINISTRATIE: Singel 17 Sneek. Postbus 11. Telefoon 05150-4233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Ka kantooruren telefoon 4234, i235, 22.(7 Gironummer 932730 REDAKTIE: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4233 b.g.g. 5779 L. Jellema, redakteur. EOTOREDAKTIE: .Studio Ger Dijs', Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 ABONNEMENTEN Abonnementsgeld f 4,per hal) jaar 1 bij vooruitbetaling Postabonnementen j 6,— per half jaar (bij vooruitbetaling ADVERTENTIETARIEVEN 16 cent per mm, ingezonden mededelingen dubbel tarief. Bij kontrakt lagere mm-prijs Geslaagden voor het eindexamen h.b.s. B afd.: x Batstra, J.T., Sneek; x Bos T., Sneek; Bouman, D. C., Sneek; Broersma, W.D., Sneek; x Douma, J.A. Sneek; de Jong, H. J. Sneek; de Jong J, Sneek; x Van den Ouden, W M. J. Sneek; x Ris, M, Sneek; x Til- ma, J. R., Sneek; Veenstra, S. J., Sneek; x Dooper, G. M. Bakhuizen; A. Velting, Bolsward; x de Jong, H. Joure; Land A, Off inga wier, Huitema H. Oosterwierum; Dekker P, Roorda- huizum; Boonstra, A, Wommels; W. M. Beetstra, Workum; x Cnossen D, Workum. x zijn meisjes. Dinsdagavond, 19 mei, vanavond dus wordt in het stadhuis weer de jeugd- gemeenteraadsvergadering gehouden. Hierbij zal eventueel op het rapport van de commissie Culturele Accommo datie worden ingegaan. Dit in ver band met de op 21 mei, donderdag in de R. J. Sipkensschool hierover te hou den hearing. De J.K.V.P.-fractie stelt (heeft) een onderzoek in (gesteld) hoeveel en wel ke lantaarns vanavond in nachtbran- ders zouden moeten worden veranderd Vanavond zal zij hiervan verslag uit brengen. Deze vergadering is tevens de laatste voor de vakantie wat inhoudt, dat Joop Kluitenberg voor het laatst de voorzittershamer zal hanteren. Deze zal tot slot van de vergadering aan de nieuwe voorzitter worden overge dragen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1970 | | pagina 1