Mens heeft achteloos met schatten der aarde omgesprongen de snekerWoerier Dn Otto bij installatie Comité Natuur Na '70: Eerste paal voor nieuwe Thomas van Aquinoschool ging de grond in de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en Officieel Orgaan van IJLST BH uffiJÏU Sniui- 25 jaar hoofd R.K. School te Blauwhuis B. M. Mulder ontving hoge kerkelijke onderscheiding Ulster raadslid: Blamage voor Sneek Geen vuil uit Slotermeer of Sneker belt Chitty Chitty Bang Bang en Fanfare in Amicitia ti WSNEEKER NIEUWSBLAD Uitstapje Bond van bejaarden, afd. Sneek Opbrengst kollekte Roode Kruis Snitser Skotsploech naar Duitsland Hospitaalschip van het Roode Kruis woensdag met Amsterdammers in Sneek Vrijdagavond in Meerpaal Voorlichting over drugs Aanstaande vrijdagavond vindt er in „De Meerpaal” onder deskundige lei ding een voorlichtingsavond plaats over drugs. De Meerpaalleiding komt met deze avond, i.v.m. de grote onbekend heid van drugs, bjj zowel ouders als kinderen. Zij verwacht derhalve op de ze avond een groot aantal belangstel lenden. Geslaagd Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en W -- MAANDAG 29 JUNI 1970 f SNEEKER NIEUWSBLAD I 125e JAARGANG No. 51 In en UITGEVERS: Drukkerij B. Doevendans n.v. Verschijnt: maandags Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND. SLOTEN e.o IIM «MS 0III.1..1 Orj.it V» d, p.ioln SNEEK, WïHIIITSttAOHL DIST Ongeveer 80 leden van de Bond van bejaarden afdeling Sneek hielden dins dag 23 juni hun jaarlijkse boottocht over de Friese meren. Om ongeveer 5 uur arriveerden ze weer in Sneek, waar het gezelschap de jeugdherberg bezocht. Hier is gedineerd, waarna de leden per busje naar huis werden ge bracht omdat de afstand voor hen te groot was om te voet af te leggen. Het hoogtepunt tijdens de gister in de pastorietuin te Blauwhuis gehouden receptie, ter gelegenheid van het afscheid van de heer B. M. Mulder als hoofd van de St. Gregoriusschool, vormde ongetwijfeld de uitreiking van de pause lijke onderscheiding Pro ecclesia et pontifice door pastoor W. Vlaskamp. Dit is een onderscheiding voor degene, die zich op bijzondere wijze verdienstelijk heeft gemaakt op kerkelijk gebied in eenj»parochie. 25 Jaar lang is de heer Mulder hoofd van de r.k. lagere school geweest en in totaal heeft hij zo’n 46 jaar bij het lager onderwijs gewerkt. De vrij druk bezochte receptie, waarbij jammer genoeg het zonnetje niet doorbrak, vond plaats, nadat in de parochie kerk een Salve-Regina-Mis van Stehle door pastoor Vlaskamp met twee oud- leerlingen van de heer Mulder was opgedragen. De heer V. J. Bekema, voorzitter van de Stichting R.K.-Scholen, drijft met hulp van de heer D. Dijkstra (rechts) de eerste van de 172 palen voor de nieuwe Thomas van Aquinoschool de grond in. (Foto Studio Ger Dijs). Opbrengst van de Rode Kruis kollekte in de afd. Sneek is als volgt: Gauw 96,50; Heeg 328,—; Oudega (W) 233,75; Goëngamieden ƒ31,50; Wor- kum 1482,40. NIKUWB-EN ADVKRTENTIE&LAD^ ^VOOR SNEEK EN OMSTREKEN Zaterdag a.s. vertrekt in alle vroegte de Snitser Skotsploech naar Bitburg in de zuidelijke Eifel in Duitsland, om deel te nemen aan een groot interna tionaal folkloristisch festival, nl. het „Europaïsches Grenzlandtreffen 1970”. Dit is een oude en grote garnizoensstad van het Amerikaanse leger. Zij zullen op dit festival, waar veel landen ver tegenwoordigd zullen zijn de Friese en Sneker kleuren verdedigen. De heer Mulder was niet alleen 25 jaar hoofd van de school. Hij is ook leider en organist van het kerkkoor, verder heeft hij zitting in de merkecommisje en is hij lid van de KVP-afdeling. Di- rekt na de oorlog ’40-45 verhuisde hij naar Blauwhuis, na daarvoor geruime tijd in het Overijsselse Overdinkel werkzaam te zijn geweest. De heer Mulder gaat zeer binnenkort met pen sioen. Vandaag, maandag, wordt er op de lagere school nog feest gehouden. Kinderen zullen een musical opvoeren, maar a.s. donderdag is definitief de laatste dag voor de heer Mulder als hoofd van de school. Hij zal worden op gevolgd door de heer J. Wolke. Als niet onbelangrijk detail over de St. Grego- rius-school kan nog worden opgemerkt, dat deze als eerste r.k. school overging op tweetalig onderwijs in Friesland. OP VERZOEK Ook in de kerkdienst werd het 25-jarig jubileum en afscheid van de heer Mul der herdacht en de al genoemde Eu- chariste-viering vond- op zijn verzoek- dan ook goeddeels plaats met Gregori aanse gezangen, door een vier-stemmig koor, dat bij deze gelegenheid gediri geerd werd door onze stadgenoot dhr. D. v.d. Zweep. Helemaal in de sfeer van meester Mulder, zo merkte ceremonie meester J. Rijpma in zijn openings woord van de receptie op. Hij had daar voor een bizonder woord van welkom gericht aan de burgemeester van Wym- britseradeel, de heer B. W. Cazemier en oud-burgemeester J. van Hout. Na mens het schoolbestuur en het plaat selijk oudercomité richtte hij zijn ge- BODEMVERONTREINIGING Diverse bestrijdingsmiddelen zijn hier de grootste boosdoeners. Men heeft hier te maken met twee soorten, namelijk chemische bestrijdingsmiddelen tegen schadelijke insecten en onkruidbestrij dingsmiddelen. Van de eerste groep noemde hij die middelen, behorend tot de gechloreerde koolwaterstoffen, zoals DDT, lindaan en dieldrin. ’’Deze che misch vrij stabiele stoffen,” zo vervolg de dr. Otto, ’’kunnen lange tijd in de bodem, in kanalen en sloten blijven, alsmede in de gewassen, die ermee be handeld zijn. Ook gedurende de passa ge door het lichaam van verschillende organismen worden zij niet afgebroken en de concentratie daarvan kan toene men. Dit kan tot gevolg hebben, dat organismen, die aan het einde van een voedselketen staan, een dodelijke dosis van de stof kunnen krijgen.” Ook zijn er vele soorten onkruidbestrij dingsmiddelen. Speciaal degenen, die schimmels kunnen vernietigen zijn vol gens dr. Otto, naar het schijnt voor mens en dier weinig gevaarlijk. Aan het slot van zijn toespraak drong hij er op aan aandacht aan al deze problemen te schenken, wil de aarde niet weer woest en ledig worden, zo als in Genesis wordt geschreven, aldus dr. Otto. Het hospitaalschip van het Ned. Roode Kruis komt woensdag 1 juli in Sneek. Aan boord zijn 72 gasten uit Amster dam. Het bezoek is ’s avonds van half 8 tot half 9, het schip ligt aan de Pampuskade en de Sneker Skotsploech danst voor de opvarenden op de kade. film is gemaakt om te lachen. En de vermakelijke situaties, die in het lan delijke Lagerwiede, dat Giethoorn is, plaatsvinden, zijn soms om te glim lachen en soms om te schateren. Die glimlach, die gulle lach, is wat Fan fare pretendeert en garandeert. Be kende namen zoals Bernard Droog, Andrea Domburg, Hans Kaart, Ineke Brinkman, Wim van den Heuvel, Her bert Joeks, Riek Schagen, Lot Lutz om maar enkele te noemen, komen in deze film voor. COMITÉ Aan het begin van de bijeenkomst ver telde wethouder J. R. Visser iets over de samenstelling van het plaatselijke comité, waarvan hij zelf voorzitter is. Hierin hebben voorts zitting leden van de Stichting Open Jeugdwerk Sneek, Comité Paasvoettochten tegen de Mi lieuverontreiniging (van de O.J.C.), de Jeugdgemeenteraad, de Raad voor Sport, Recreatie en Jeugdwerk, de VW Sneek, de Vereniging van Sneker Za kenlieden, de Chr. Jeugdbond van Na tuurvrienden, de Bond van Friese Vo- gelbeschermingswachten, het NIVON, de heren dr. J. P. Otto, D. T. E. van De avond begint om 8 uur. Voo-af zal een film over drugs worden vertoond, gemaakt door Jo Rienstra. Daarna zal er gediscussieerd worden en kunnen vragen gesteld worden aan een forum, bestaande uit de heren J. Pebesma uit Beetsterzwaag, Henk de Boer uit Gor- redijk en de heer Verdenius uit Gro ningen, arts aldaar. donderdags „Reeds in het gryze verleden heeft de mens achteloos met de schatten van deze aarde omgesprongen. Diersoorten als de Moa’s, de Dodo, de Reuzenalk, Reuzeschilpadden, de Quagga, de Tarpan, de Oeros, om maar enkele te noe men zijn door de mens uitgeroeid. Een veel groter aantal wordt heden ten dage niet uitroeiing bedreigd. Door de grote bevolkingsuitbreiding, de toene ming van de industrie, de nieuwe methoden in de landbouw, is het mensdom bezig zijn eigen leefmilieu grondig te bederven”. Deze woorden sprak zater dagmiddag dr. J. P. Otto uit Sneek tijdens de installatie van het plaatselijk actiecomité Natuur NA ’70. Deze officiële, voor zover van officieel vertoon sprake was, installatie vond plaats in de raadzaal van het Sneker stadhuis, ter omlijsting van de komst naar Sneek van de speciaal voor dit natuurbe- schermingsjaar ingerichte tentoonstellingsboot, die tot 2 juli ligt afgemeerd aan het Zomerrak. Iedere belangstellende kan iedere dag van tien tot tien uur een bezoek aan deze boot brengen. WATER VERONTREINIGIN G De verontreiniging van het water vindt, naar het zeggen van de inleider plaats door 1) het geloosde rioolwater, 2) af valwater van de industrie, 3) afgewerkt koelwater van elektrische centrales, 4) landbouwvergiften en 5) afval, dat door mensen klakkeloos in het water wordt geworpen. Volgens hem kunnen rioolwa terzuiveringsinstallaties een gunstig ef fect hebben, maar veelal gaat de aan leg daarvan de financiële capaciteiten van de gemeenten te boven. ”Wat het afvalwater van de industrie te weeg kan brengen,” zo ging dr. Otto verder, ”kan men in oostelijk Gro ningen zien en ruiken”. Over de geva ren van het lozen van koelwater door eleotrische centrales zei de spreker, dat deze thermische verontreiniging in on ze stilstaande wateren veel harder zal aankomen dan in de rivieren. Staatsse cretaris Kruisinga heeft nu een onder zoek naar de invloed van koelwater aanbevolen, wel een bewijs, aldus dr Otto, dat de overheid de ogen open gaan, zij ’t met plechtstatige langzaam heid. Dr. Otto vond, dat, wil de mens zijn eigen ondergang niet bespoedigen hij tot het inzicht moet komen, dat hij de natuur niet ongestraft kan vernietigen De schuld, dat de mens nog niet dit inzicht heeft gekregen, ligt, met na me in het verleden, bij het onderwijs, volgens de heer Otto, die voorts de ge varen, die de leefbaarheid van ons mi lieu bedreigen categorisch behandelde. LUCHTVERONTREINIGING Dr. Otto: „In de industriegebieden ko men afvalgassen in de atmosfeer. De uitlaatgassen van auto’s en brommers spelen een niet minder belangrijke rol. Behalve het koolzuurgas, dat bij volle dige ontbranding ontstaat, wordt kool- monoxyde gevormd, dat zich aan de rode bloedkleurstof hecht, die daardoor niet in staat is de nodige ademhalings- zuurstof te binden.” In de industiegas- sen zitten tal van schadelijke gassen, Mals zwaveldioxyde. Wel werd vol gens dr. Otto veel gedaan door de in dustrie om de luchtverontreiniging te gen te gaan. Verder noemde dr. Otto de auto’s en brommers grote luchtver- ontreinigers van ernstige aard. Het der de gevaar kwam naar zijn zeggen van de aluminium-en superfosfaatfabrieken, die zogenaamde fluoriden uitlaten. "Het is vastgesteld,” zo verhaalde dr. Otto, ”dat vooral jong vee, dat graast onder de rook van dergelijke fabrieken beenmisvorming krijgt en schade aan het gebit ondervindt. Ook aan de plan tengroei is een nadelige werking waar te nemen." De uitvoering van werken in het be stemmingsplan „Nijezijl” viel op de nieuwe begroting voor dit projekt on geveer 46.000,— tegen, vergeleken met de voorgaande. Binnenkort kan met de uitvoering worden begonnen. Tijdens de rondvraag in deze vergade ring, die nog een uur duurde, stelde de heer J. J. de Vries vragen over de verplaatsing van de Gemeenschap pelijke Technische Dienst van Rau- werd naar Ijlst. Antwoorden daarop werden door de voorzitter gegeven in een besloten vergadering, evenals een gesprek over de burgemeestersbenoe ming. Heeg 328,—; Goëngamieden aanwezigheid van zeer velen werd vrijdagmorgen de eerste paal voor de nieuwe Thomas van Aquinoschool door Heidebedrjjf D. Dijkstra te Hommerts de grond in geslagen. Voor de funde ring van de nieuwe school, die gebouwd wordt op het terrein aan de Louw Do- niastraat/Frieswy kstraat (Lemmerweg- oost) zqn 172 palen nodig. Aannemers bedrijf Gietema en Zn. te Langweer zal de school bouwen en dit bedrijf heeft hierin al enige ervaring, want de nieu we school wordt gelijk aan de openba re lagere school in de Stadsfenne, die ook door dit bedrijf is gebouwd. Bij deze ’’blijde gebeurtenis” waren le den van de Stichting R.K. Scholen aan wezig, evenals leden van het r.k. ou- 1 dercomité. Voorts wethouder W. G Baarda adjunct-directeur van gemeen tewerken, de heer J Miedema, de heer P. J. Thiel Groenestege, onderwijzers onderwijzeressen en de 220 leerlingen van de Thomas van Aquinoschool aan de Hooiblokstraat, die dateert van 1885 en in geen enkel opzicht meer aan de vandaag te stellen eisen voldoet. Blij heid dus bij het schoolbestuur, ouders, onderwijzend personeel en de leer lingen, die, wanneer alles naar wens verloopt, volgend voorjaar de nieuwe school kunnen gaan bevolken Het wordt een zes-klassige school, die naar aannemer Gietema ons verzekerde, vóór de winter glasdicht zal zijn. Vóór de heer V. J. Bekema, voorzitter van de Stichting R.K. Scholen zich als een vol- l;erd met witte helm getooide ’’heier” ontpopte, hield hij een korte toespraak, waarbij hij ondermeer zei, dat er moed voor nodig is een nieuwe school te bou wen. Drie jaar geleden zijn de eerste stappen gedaan, in juli 1968 kwam de urgentieverklaring af en daarna zijn de zaken met kracht aangepakt. Vooral door het Hoofd der School, de heer Thiel Groenestege, terwijl ook het col lege van burgemeester en wethouders, de inspecteur en gemeentewerken veel medewerking verleenden. De heer Be kema zei ook dat xie financiering wat moeilijk verliep, maar om hieraan een eind te maken, is een burgerzinlening uitgeschreven die, naar de heer Be kema hoopte, zal slagen. Een eigenlijk wel een succes moet worden, omdat niets de afbouw van de school in de weg nag staan. Tenslotte moest gekozen worden, aldus de heer Bekema, of nog twee jaar wachten of een burgerzinle ning uitschrijven. De keus was niet zo moeilijk, want de oude school aan de Hooiblokstraat is in geen enkel opzicht acceptabel meer. Hij had alle vertrou wen dat de burgerzinlening zou slagen. Vervolgens dreef hij onder gejuich ban de schooljeugd en met hulp van de heer Dijkstra van het Heibedrijf Dijkstra de ”Het klakkeloos werpen van afval in onze wateren is verboden, maar be hoort tot de geliefde gewoonten van on ze landgenoten,” aldus dr. Otto, die vond, dat propaganda daar tegen ge steund met flinke geldboetes, zeer heil zaam kunnen werken. Tijdens de donderdagavond in het Ul ster stadhuis gehouden spoedeisende vergadering der raad sprak tijdens de rondvraag de heer S. Wassenaar over de waterverontreiniging. Met name over het geval in Sneek, waar iemand met een schip rommel bracht, die was opgevist uit het Slotermeer, en die het in Sneek niet op de vuilnisbelt mocht deponeren. De heer Wassenaar vond dit een blamage voor Sneek. Daar naast moest ook Ijlst nodig iets aan dit probleem doen, want naar zijn zeg gen drijft er veel afval in de Geeuw, tot complete konjjnehokken toe. Deze vergadering, die wegens uitste- digheid van loco-burgemeester K. Frankena werd voorgezeten door wet houder E. Stienstra, telde één agenda punt, namelijk het voorstel tot het aan gaan van een geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten, groot 150.000,—. Vóór 26 juni moest worden besloten of men tot deze lening overging. Alle raadsleden waren wel ingenomen met het voorstel. Aan het Koninklijk Technicum PBNA slaagde voor adspirant waterbo wkun- dig opzichter-tekenaar de heer D. Dijk stra te Sneek, voor cultuurtechnisch uitvoerder de heer H. Schraa te IJlst, voor hoger elektronicus (meet- en re geltechniek) de heer J. G. Wijnand te Sneek en voor elektrotechnisch tekenaar (sterkstroom) de heer A. Postma, even eens te Sneek. eerste paal de grond in. Dat gebeurde op vlotte wijze en wanneer het met de bouw van de school, die bijna een half miljoen gulden gaat kosten, en de burgerzinlening ook zo vlot verloopt, nu dan kunnen de 220 leerlingen van de heer Thiel Groenestege volgend voorjaar worden onderwezen in een nieuwe moderne Thomas van Aquino school, die nu wel de langste tijd aan de Hooiblokstraat gevestigd is geweest. Het verlaten van de school aan de Hooiblokstraat zal, dunkt ons, straks door niemand worden betreurd. De musical „Chitty Chitty Bang Bang draait vanavond, morgenmiddag en morgenavond nog in Amicitia. Het is een bijzonder goede film met o.a. Dick van Dyke. Woensdag in twee voor stellingen (2.30 en 8 uur) een oude be kende, namelijk de Nederlandse film „Fanfare”. Een vrolijke film deze „eersteling” van Bert Haanstra. Deze lukwensen aan de jubilaris, die niet lang daarna zichtbaar genoot van de muziek, die Blauwhuister leden van de Sneker Muziekschool, o.l.v. de heer G. Schuil ten gehore brachten. Ook later op deze receptie zouden de 15 jeugdige muzikantjes zich van hun beste kant laten horen. RESPECT Namens de parochie werd het woord gevoerd door de heer J. Landman, die de onderwijzersperiode van de heer Mulder zeer geslaagd noemde. Iedereen praatte met respect over u. en dat is toch het mooiste wat iemand kan krij gen. ”De heer Landman merkte voorts nog even op welk een aandeel de heer Mulder gehad heeft in de strijd voor de huishoudschool en de toren in Blauwhuis. ”De bouwcommissie is ten slotte toch maar gezwicht voor een door u opgestelde brief.” Ook op de verdien sten van mevrouw Mulder ging de heer Landman nog even in. Zij was onder meer jaren presidente van de vrouwen vereniging geweest. Namens de Blauw huister parochiegemeenschap overhan digde hij de heer Mulder een envelop pe met inhoud, mevrouw Mulder onder ging een fraaie bloemenhulde. Namens de leden van het kerkkoor ontving de jubilaris een boekenbon. GEZAG BETEKENDE VEEL Kapelaar M. A. Brandsma uit Leeuwar den sprak namens de oudleerlingen ’n feestrede, waarin hij onder meer op merkte dat gezag op school vroeger veel betekende. Men had toen van de mocratie in het onderwijs geen begrip, maar zo ging hij verder, er heerste bij u steeds orde. Namens alle oudleerlin gen breng ik u dank voor het ontvangen onderwijs. U was een voorbeeld van oprechtheid en trouw, u was een krach tige persoonlijkheid en een ieder kon bij u terecht. Dat het u, uw vrouw en kinderen goed mag gaan, aldus besloot kapelaan Brandsma, Blauwhuister van oorsprong zijn toespraak. En nadat dan pastoor Vlaskamp de heer Mulder de on derscheiding opgespeld en de oorkonde overhandigd had beklom burgemees ter B. W. Cazemier het spreekgestoel te. Het college van b. en w. heeft tel kens uw werk zeer gewaardeerd, zo begon de heer Cazemier. U staat be kend als een vakbekwaam onderwijzer, die belangrijk is geweest voor Blauw huis. De heer Cazemier feliciteerde de heer Mulder met de hoge onderschei ding die, zo merkte de burgemeester op, een kroon op uw werk zal beteke nen. Hij roemde de heer Mulder waar het betrof de opvang en liefde voor de kinderen. U wist op speelse wijze met kinderen om te gaan. Het gemeentebe stuur hoopt binnen afzienbare tijd zijn mogelijke medewerking aan de restau ratie van de school te verlenen, aldus besloot de heer Cazemier, waarop de heer Rijpma onmiddellijk oud-burge meester Van Hout bedankte voor zijn medewerking op het gebied van het on derwijs in Blauwhuis. Verder werd nog het woord gevoerd door de heer Vled- der, die sprak namens het pedagogisch adviesbureau, de voorzitter van het schoolbestuur de heer H. Witteveen, ar chitect Bekema en de heer G. Ketelaar, namens het oudercomité. Laatstge noemde prees de heer Mulder om zijn begeleiding van de kinderen. Dit was van groot belang voor de ontwikkeling van de persoonlijkheid van leerlingen, aldus de heer Ketelaar. Tot slot bracht de heer Mulder zelf dank aan het adres van de organisa toren, aan de koster van de kerk, als ook de ouders der leerlingen voor hun medewerking en vriendschap. Hij zei het jammer te vinden het schoolgebouw "in deze toestand te moeten achterla ten. Het gebouw ziet er troosteloos uit” aldus de heer Mulder die zei het goed te vinden, dat het nieuwe onderwtfs be geleid gaat worden door een nieuwe hoofdonderwijzer. Succes, mijnheer Wolke, zo sprak de heer Mulder, die tot slot nog eens iedereen, onderwie ook alle sprekers dank bracht. ADMINISTRATIE: Singel 17 Sneek. Postbus 11. Telefoon 05150-4233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4234, 4235, 2247 Gironummer 932730 REDAKTIE: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4233 b.g.g. 3779 L. Jellema, redakteur. FOTOREDAKTIE Studio Ger Dijs1, Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 ABONNEMENTEN: Abonnementsgeld f 4,per half jaar (bij vooruitbetaling). Postabonnementen 6,— per half jaar (bij vooruitbetaling ADVERTENTIETARIEVEN 16 cent per mm; ingezonden mededelingen dubbel tarief. Bij kontrakt lagere mm-prijs- der Ploeg en J. Kooistra, allen leraar te Sneek, terwijl het secretariaat wordt waargenomen door mej. K. Schuit. De heer Visser bracht een woord van dank aan de plaatselijke BB, die belangeloos een filmprojektor beschikbaar heeft ge steld, waarmee films zullen worden ge draaid, spreciaal voor de schooljeugd, die het Tentoonstellingsschip gaan be zoeken. Tot slot wees de heer Visser op het feit, dat, wanneer de boot een maal weer uit Sneek weg is, men nog niet klaar is met de problematiek van de milieuverontreiniging. RESPONS ”Het is niet alleen aardig, dat er een aktie wordt georganiseerd, maar er moet ook respons op komen.” Dit zei burgemeester mr. B van Haersma Buma in zijn installatierede. Hij vond het daarom zo plezierig, dat een lan delijke stichting is opgericht, waarin Nederlanders zowel als Belgen zitting hebben. Het hele gebeuren in Sneek en de start van het Comité werd luisterrijk omlijst door een optreden van het chr. mu ziekkorps ’’Harmonie” gevolgd door ’n aantal mensen met sandwichborden met pakkende leuzen. Bijvoorbeeld: ”PEB zit ’r niet mee-Zeker nooit vis geweest” en ”Nog even: dag vogels”. Na een tocht door de stad speelde ’’Har monie” nog geruime tijd op het Wippo- dium, terwijl leden van het comité in de stad pamfletten uitdeelden met in formatie over het Natuurbeschermings- jaar.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1970 | | pagina 1