Felle kritiek van watersporters dat twintig „rijke donders” 650 meter oeverstroken ter beschikking krijgen d. snekerWoerier en Opbrengst komende St. Nicolaas aktie voor verbetering accommodatie starteiland IJLST 1 LM de gemeenten SNEEK. WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan van i Bruggetje over Jachthavenkanaal eveneens onaanvaardbaar Voorschriften soepeler uitvoeren Sneek-Sanderbout zondag in N.O.S.-sport H 1 -? o Openbare hearing over uitbreidingsplan „De Domp” Bejaarden uit Ijlst hielden autotocht Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-hais In GAASTERLAND, SLOTEN e.o W SNEEKER NIEUWSBLAD Zomeravondvoetbalcompetitie Lege Geaën bezorgde Rauwerd ’t kampioenschap Raadslid Jonkers stelt vragen n.a.v. „merenreiniger” Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en i ■.11 IR r Wh 1 dan weg donderdags en UITGEVERS: Drukkerij H. Doevendans n.v. Verschijnt: maandags DONDERDAG 2 JULI 1970 125e JAARGANG No. 52 GESLAAGD C ize stadgenoot de heer H. F. de Jong slaagde aan de Technische Hogeschool te Delft voor Vliegtuigbouw’-.undig In genieur. BENOEMD De heer Tj. J. Grozema, ambtenaar le klas, hoofdkommies ter secretarie te IJlst is benoemd als hoofdkommies, belast met ruimtelijke ordening, ver- keerswetgeving en kabinetszaken bij de gemeente Diemen. om.1,,1 o,,,., 4. „«...i.» SMH, WTHItlTSIMOHl UWT «S&WST4 - - - muu omu miKriironiM Het socialistische raadslid J. Jonkers heeft b. en w. van Sneek vragen ge steld n.a.v. een artikel in het Sneeker Nieuwsblad” over de ambteljjke tegen werking by het storten van vuilnis uit het Slotermeer op de belt van Sneek. De heer Jonkers schrjjft het volgende aan het college: Ongetwijfeld heeft uw college het arti kel „Merenreiniger stuit in Sneek op ambtelijke tegenwerking” in het Snee ker Nieuwsblad van 25 juni 1970 gele zen. De directeur van de gemeentereiniging zal volgens de voorschriften volkomen juist hebben gehandeld. Uitgaande van de Kynologenclub Sneek en Omstreken worden elke maanddagavond op de speelweide in het Burgemees ter De Hooppark gehoorzaamheidsoefeningen met honden gehouden. Voor deze lessen bestaat een behoorlijke belang stelling en elke maandagavond is er een groep van meer dan dertig mensen met hun viervoeters aanwezig, die de raad gevingen van de „lesgevers” mevrouw Otto- van den Hamme en de heren J. Postma en Bruinsma graag aannemen om van hun honden gehoorzame dieren te maken, die op straat niet lastig zijn. Behalve gehoorzaamheidsoefeningen doet men ook aan ringdressuur met het oog op tentoonstellingen. Ook niet-rashonden nemen aan de lessen deel. Is men ’s zomers buiten, ’s winters wordt in de zaal geoefend. Het lesuur is van 7 uur tot kwart over acht. In september wordt een examen af genomen door twee politiemensen en wanneer. dat examen met goed gevolg wordt af gelegd, krijgt men het clubdiploma. Foto Studio Ger Dijs, MllOmra*D¥»tr»<Tl>»LAD^ ^VOOK SHMEK XH OMSTBSKM» Ligt het ook in de bedoeling van B. en W. om binnenkort met voorstellen te I komen, die daadwerkelijk de waterver- Vorige week woensdag hebben de be jaarden uit Ijlst een tocht met auto’s gemaakt, waaraan zo’n 130 mensen heb ben deelgenomen. De tocht voerde via de Afsluitdijk naar Den Helder, waar de Marinehaven werd bezichtigd. Daar voor was nog even gestopt bij het mo nument op de Afsluitdijk. Nadat in Den Helder nog een film was vertoond ver trokken de ongeveer 30 auto’s naar Huisduinen, waar even thee gedronken werd, en vervolgens ging het naar An na Paulowna. Hier zat men aan aan een koffietafel, na afloop waarvan de heer I. Kuipers een varia-lied zong, wat door allen met volle overgave werd meegezongen. Op de terugtocht werd in Bolsward bij de Groene Weide halt gehouden. Hier sprak de voorzitter van de commissie, de heer Verbeek een slotwoord en de heer F. v.d. Woude dank bracht aan het adres van de com missie. nog in een behoefte, maar die is nu weggevallen.” Als de Vereniging van Sneker Zakenlieden de opbrengst van de Sint-Nicolaasactie’70 aan de nieuwe stichting, zal zij ook stem krijge. in de beheerscommissie, ze merkte de heer Suwijn nog op. Er zal nog een ’’sleutel” worden bepaald voor de verdeling van eventuele tekorten. De vereniging aan vaardt namelijk wel de consequenties van het meedoen in de stichting. Eén van de aanwezigen was wat huiverig over de exploitatie, en vond dat de ver eniging niet aansprakelijk moet kunnen worden gesteld voor tekorten, waarop de heer Suwijn antwoordde, dat ook leden van deze vereniging zitting krij gen in de beheerscommissie. De heer Wind was van mening, dat accommoda- tie-verbetering op het starteiland een zaak van algemeen belang is. Genoemd voorstel, om de opbrengst weer hieraan ter beschikking te stellen, is overigens geboren uit een suggestie, gedaan tijdens de jaarvergadering be gin dit jaar. De kosten, die met de bouw van het nieuwe recreatieplan ge moeid gaan worden (ruim genomen) geschat op 2 ton. Eén vierde deel daar van, 50.000,- zou door de Vereniging van Sneker zakenlieden worden bijge dragen. Na ruim een half uur werd genoemd voorstel met algemene stem men aangenomen. De actie zal dit jaar op de zelfde wij ze als vorig jaar worden gehouden, al zijn er nu wel meer loten en prijzen. Verder gingen er nog stemmen op over de teleurstellende vorm van inspraak, die de vereniging zou hebben bij sane ringsplannen van de binnenstad. Ook met betrekking tot enkele winkelcentra in wijken was men ontstemd. Waarom hadden leden geen inzage gehad van plannen daaromtrent? Het is steeds bij toezegging van inzage gebleven, zo merkte de heer Suwijn op. De N.O.S. heeft oesloten om van de belangrijke wedstrijd om het kampi oenschap van Nederland tussen Sneek en Sanderbout uit Sittard, televisie beelden uit te zenden in het NOS-sport- programma van zondagavond. Zoals bekend wordt deze ontmoeting zondag middag om half drie op het Sneek- terrein aan de Lemmerweg gespeeld. Een speciale cameraploeg zal hiervan beelden opnemen. de voorgestelde bebouwing langs een deel van de Houkesloot en het Jacht - havenkanaal op particulier terrein te recht komt. Volgens ir. Groen heeft vrijwel iedere boot een motor, maar hier was lang niet iedereen het mee eens. GESLAAGD Sondel/Nijemirdum. Onze ou -plaats genoot de heer Jac. de Haan, thans woonachtig te Sneek, slaagde te Arn hem voor het examen Voortgezette Le rarenopleiding akte NI (wiskunde, na tuurkunde en mechanica). TEGENOVER ELKAAR Uit de besprekingen bleek verder dat de in- en uitgang van de derde jacht haven precies tegenover die van de jachthaven De Domp komt. „Onbegrij pelijk” meenden sommige aanwezigen. Volgens deze zegslieden wordt het dan helemaal een gekkeboel met al die bo ten. Werd voor de pauze in hoofdzaak het aspect „recreatie” besproken, na Maandagavond werd in de aula van de R. J. Sipkensschool een openbare hea ring gehouden over het bestemmingsplan „De Domp”, dat voorziet in de bouw van ruim zeshonderd woningen en bungalows in verschillende typen en een jachthaven met onoverdekte ligplaatsen voor ongeveer vierhonderd boten. Op dit bestemmingsplan werd nogal wat kritiek geuit voornamelijk door water sporters, die bezwaren aanvoerden tegen de bebouwing langs het Jachthaven kanaal en de Houkesloot en het geprojecteerde bruggetje die dan de verbin ding vormt tussen De Domp en het Eiland. Voor een uiteenzetting en de ver dediging zorgde ir. P. C. Groen van het Bureau voor Ruimtelijke Ordening en Architectuur Kuiper, De Ranitz, Van der Ree en Van Tol uit Rotterdam. Ir. Groen werd achter de „bestuurstafel” geflankeerd door burgemeester mr. B. van Haersma Buma, secretaris K. Koster, de wethouders M. Baaijens, I. Berg- sma en J. R. Visser (wethouder W. G. Baarda zat met echtgenote in de zaal) en de directeur van gemeentewerken, de heer G. J. de Boer. Er waren ongeveer tachtig bezoekers. Het plan „De Domp” werd In het Sneeker Nieuwsblad van 25 juni uitvoe rig beschreven. Het komt in het kort hierop neer: dit bestemmingsplan wordt begrensd door de Houkesloot, het Jachthavenkanaal, de Oudvaart en de toekomstige rondweg, die aansluit op de Groene Dijk. De invalspoort tot ’t uitbreidingsplan De Domp is de Groe ne Dijk. Tegenover de beide bestaande jachthavens komt een derde jachthaven te liggen, die momenteel reeds wordt gegraven, aan de Houkesloot en het Jachthavenkanaal komen bungalows te staan, meer naar het midden van dit /ebied semi-bungalows en achteraan, bij de Groene Dijk en de toekomstige stadsrondweg een aantal wijken met eengezinswoningen in de woningwetsec- tor, de premiesector en de vrije sector. Door middel van waterpartijen en ka naaltjes, die in verbinding staan met GEDRANG Het verst in zijn afkeuring ging archi tect J. D. van der Molen, die sprak als watersporter en als Sneeker, naar hij zei. De heer Van der Molen vond dat het plan in mooie kleuren is uit gevoerd, maar hij had toch liever een maquette gezien. Op de tekening had den ook moeten worden aangegeven de beide bestaaride jachthavens. De heer Van der Molen vond het „absoluut on aanvaardbaar” dat twintig bungalow- bezitters straks de beschikking krygen over 600 tot 650 meter oeverstroken. Hy gebruikte in dit verband de ter men „rijke stinkerds” en ,r,yke don ders”, uitdrukkingen die hy na de pau ze weer af zwakte als zijnde te emotio neel geladen. „Watersporters komen nu straks helemaal in de knoop te zitten in het jachthavenkanaal, vooral wan neer de nieuwe jachthaven klaar is en het aantal boten bijna is verdubbeld. Als op zondagavond tussen vijf en acht uur de hele meute van het Sneeker- meer komt, is het nu al een enorm gedrang. Daar tussendoor kruisen dan ook nog kleinere bootjes. En dan wilt u daar ook nog een voetgangersbrug aanleggen”, merkte de heer Van der De zomeravondvoetbalcompetitie Lege Geaën behoort voor dit jaar weer tot het verleden. Verschillende welstrijden moesten wegens de „hooiing” worden uitgesteld, maar die ontmoetingen zijn intussen ook gespeeld, waardoor de competitie nu geheel is afgewerkt. Maandagavond vond de prijsuitreiking plaats in de pauze van de wedstrijd tussen dt. gemeenten Rauwerderhem en Wymbritseradeel, door dr. C. Kerbert voorzitter van de culturele raad en voorzitter van de commissie streekbe- langen. De heer Kerbert maakte een vergelijking tussen de wereldkampioen schappen voetbal en het Lege Geaënse zomeravondvoetbal. De hartstochten laaiden soms hoog op, zei hij, maar er werd steeds zeer sportief gespeeld. Dr. Kerbert reikte vervolgens de kampi- oensbeker uit aan Rauwerd, dat het kampioenschap behaalde. Terzool-Deer- sum eindigde op de tweede plaats en Scharnegoutum werd derde. Nog enkele uitslagen: Sijbrandaburen- Scharnegoutum 31, Sijbrandaburen- jeugdelftal 11, Scharnegoutum-Rau- werd 11, Terzool-Deersum-Poppinga- wier 31, Sijbrandaburen-korfbalclub 11, Gauw-Rauwerd 01, Scharnegou- tum-Terzool/Deersum 40, Offingawier Goenga 12, Poppingawier-Offingawier 3-3, Gauw-Terzool/Deersum 0-4, Goen- ga-Terzool/Deersum 12, Scharnegou- tum-Poppingawier 10, Rauwerder- hem-Wymbritseradeel 3-2, Rauwerder- hom-Wymbritseradeel jeugd 14. het Jachthavenkanaal en de Houkesloot wil men de band van Sneek met het water behouden. Of zoals ir. Groen op merkte: „dat men in deze stadswijk kan voelen dat Sneek iets te maken heeft met de watersport”. Er is aan '■■el groen gedacht, terwijl het auto verkeer zo beperkt mogelijk blijft in de straten. Langs de eventuele rondweg komt een vrij brede strook beplanting, die de hinder van het verkeer tegen gaat. Volgens ir Groen is dit plan vrij simpel van opzet, maar het wordt wel een plezierige wijk, zo verzekerde de heer Groen. ERNSTIG BEZWAAR De eerste „bezwaarde” was dr. J. W. van der Zijpp, die namens de beide zeilverenigingen het woord voerde. „Wij hebben ernstig bezwaar tegen de brug over het Jachthavenkanaal, of dat nu een voetgangersbruggetje is of niet. Het is en blijft een obstakel”. De heer Groen verklaarde dat zijn bureau en het gemeentebestuur dat ook niet op het plan hadden gezet, maar op aan drang van de Provinciale Planolo gische Dienst aan het ontwerp is toe gevoegd. Bezwaar had dr. Van der Zijpp ook tegen de kanaaltjes in het „gele deel”, de bungalowwijk. Die zijn recht toe recht aan, elke speelsheid ontbreekt hier, zei hij. Bezwaarlijk vond hij ook dat iemand met een boot zonder motor zijn schip niet meer kan trekken langs de wal, omdat men bij GESLAAGD Geslaagd aan de Akademie voor Bouw- k. i te Groningen de heer H. Weert- man te Sneek. de pauze kwam de woonfunktie meer naar voren, hoewel dat recreatie-as- pect steeds weer om de hoek kwam kijken. Die ongeveer 650 meter oever strook voor enkele particulieren zat ve len heel erg dwars. Een zekere heer Eppinga haalde er zelfs de „asbak” bij. Wanneer de windrichting voor De Domp ongunstig is, krijgen de bewo ners te maken met de stank en de rook van de gemeentelijke vuilnisbelt. „Vuilstorten is een probleem, maar misschien komt daarin binnenkort ver betering, wanneer we dat vuil gaan begraven” aldus de burgemeester. Na dit zijsprongetje kwam men weer bij De Domp terecht. De heer G. J. de Boer antwoordde jp een desbetreffen de vraag dat er ongeveer 640 wonin gen in dit bestemmingsplan zullen wor den gebouwd. Negentig daarvan zijn bungalows, daarnaast worden enkele semi-bungalows gebouwd, zodat er on geveer vijfhonderd ééngezinswoningen komen. Volgens de heer De Boer zal in ongeveer vijf jaar deze wijk kunnen worden volgebouwd, afgezien van de bungalowbouw. De heer Van der Mo len liet nog eens zijn onaanvaardbaar horen. „Bezie de mogelijkheid voor het vrijhouden van een oeverstrook, laat daar wat landelijk karakter blijven”, zei hij. „De invalsweg naar Sneek door de Houkesloot is al gedeeltelijk bedor ven, maak het nu niet nog erger” en hiermee oogstte de heer Van der Mo len opnieuw applaus. GEMEENTELIJKE SLEEPDIENST De heer J. Eringa Azn. drong aan op de bouw van meer goedkopere wonin gen aan meer kleinere stukjes water. De scheiding tussen de „goudkust” en de andere gedeelten van dit plan zou dan misschien minder opvallen. Hij ver wekte hilariteit door op te merken dat in het seizoen er een gemeentelijke sleepdienst moet komen om de boten door het Jachthavenkanaal en de Hou kesloot te slepen. De heer Groen zei op een vraag dat het niet de bedoeling is dat de eigenaars/bewoners van de bungalows hun boten in de Houkesloot en het Jachthavenkanaal aanleggen. Er mogen botenhuizen achter de bungalows gebouwd worden. Burgemeester mr. B. van Haersma Buma zegde aan het eind van deze rustig verlopen hearing toe dat de plan nen voordat ze aan de gemeenteraad worden aangeboden nog eens terdege zullen worden bekeken, waarbij beslist rekening zal worden gehouden met de geuite kritiek". Tot ziens bij een vol gende hearing” zo besloot hij deze goed geleide „inspraak”. f SNEEKER NIEUWSBLAD Wat gaan we dit jaar doen met de op brengst van de ook nu weer te voeren Sint-Nicolaasactie? Deze vraag stelde de voorzitter van de Vereniging van Sneker Zakenlieden, de heer J. Suwijn, maandagavond op een in hotel Hanen burg gehouden speciale ledenvergade ring, waarby het vooral ging om het punt, of deze vereniging ook zal deel nemen aan de Stichting Recreatlege- 1 «uw-Starteiland. Zo’n kleine twintig zakenlieden uit de Waterpoortstad hebben hierover enige tijd vergaderd. De heer Suwijn zei dat het houden van kerkdiensten in het nieuwe gebouw wel gegarandeerd moet kunnen worden. Dat het even geduurd heeft voordat het definitieve plan kon worden gemaakt weet hij aan de juiste plaatsbepaling wat ’’voor de planologi sche dienst een heet hangijzer is ge weest.” De accommodatie op het start eiland is zonder meer ontoereikend en daar moet nodig verbetering in komen. Het kerk- en recreatieschip voorzag rant op de hoek tussen de derde jacht haven en de te bouwen bungalows acht te hij een obstakel, vooral wanneer dit gebouw acht meter hoog wordt. Het zal het uitzicht in die toch al nauwe hoek belemmeren, meende de heer Jongejans. De heer R. Tuinstra was van mening dat de jachthaven dichtbij de Houkesloot moet komen en de bungalows op de plaats waar de jachthaven is geprojecteerd. Dan zou volgens de heer Tuinstra een brug over het jachthavenkanaal ook overbodig zijn, (intussen is de jachthaven al bij na gegraven, dus de suggestie van de heer Tuinstra gaat niet op, red.). WEINIG VISIE De heer R. Stellingwerff zei dat dit plan van weinig visie getuigt. Het wordt daar allemaal te vol en er is al zo weinig ruimte. „Ik had gehoopt op een doorbraak naar de Potten door parallel aan de Houkesloot een kanaal te graven. In de Houkesloot is het ook niet zo prettig varen, aldus de heer Stellingwerf. HOOFD BUIGEN De heer Groen gaf in zijn beantwoor ding toe voor sommige punten „het hoofd te moeten buigen”. „De belangen van (je watersporters zijn besproken met verschillende deskundigen, terwijl ook de vorige burgemeester, de P.P.D. en andere instanties de nodige adviezen hebben gegeven. Men heeft eerst ge dacht de jachthaven te graven dichtbij de toekomstige stadsrondweg ongeveer tegenover jachtwerf Frisia, maar hier is men later op tejug gekomen omdat dan de jachthaverfc te ver uit elkaar zouden liggen. Mln wilde liever een concentratie van jachthavens. Of het Jachthavenkanaal genoeg capaciteit, heeft weet ik niet; dat zal moeten wor den onderzocht het kan eventueel wel verbreed worden”, zei de heer Groen, die vond dat de levendigheid op zon dagmiddag in het kanaal toch ook veel cachet gaf. Hij zei voorts dat, wanneer de brug over de Houkesloot er komt, die een doorvaarthoogte van minstens veertien meter zal krijgen. Wat de be bouwing van de oevers betreft, vond hij dat mensen die het kunnen betalen en watersporter zijn het liefst een opti male bevrediging daarvan zoeken. Ze willen graag hun boot dichtbij huis en aan het water wonen. „Aan de oevers van het Sneekermeer kan dat niet, hier wel. Het geeft natuurlijk problemen voor de mensen die er willen aanleggen. Maar dure mensen (de „rijke stin kerds”, zoals architect Van der Molen ze noemde) moeten we ook in Sneek houden of zien te krijgen; die moeten we niet allemaal laten vertrekken neiar Beetsterzwaag”. ADMINISTRATIE: Singel 17 Sneek. Postbus 11. Telefoon 05150-4233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4234, 4235, 2247 Gironummer 932730 RED AKTIE: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4233 b.g.g. 3779 L. Jellema, redakteur. FOTOREDAKTIE: Studio Ger Dijs', Schootstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 ABONNEMENTEN: Abonnementsgeld f 4>pf-r half jaar (bij vooruitbetaling Postabonnementen f6,— per half jaar (bij vooruitbetaling/ ADVERTENTIETARIEVEN 16 cent per mm, ingezonden mededelingen dubbel tarief. Bij kontrakt lagere mm-prijs Molen op. Hy verweet de stedebouw- kundige onvoldoende rekening te heb ben gehouden met de belangen van de watersport. „U houdt er ook geen re kening mee het Jachthavenkanaal te verbreden, integendeel u bebouwt die wal, de rioleringsafwateringsbuizen zijn al aangebracht”. A-SOCIAAL Het plan om bijna 650 meter oever strook te bestemmen voor bungalow bouw noemde de heer Van der Molen a-sociaal. „Er is dan helemaal geen gelegenheid meer even met de boot aan de wal te komen, deze oevers worden opgeslorpt door particulieren en dat ter wijl de Marrekrite alles in het werk stelt oeverstroken uit handen van par ticulieren te houden, opdat iedereen er gens een ligplaats kan vinden." De heer Van der Molen, die veel bijval kreeg, pleitte voor het vrijhouden van de oeverstroken. Wanneer er toch bun galows moeten komen, zouden ze naar zijn mening verder naar achteren moe ten met ertussen een groenstrook met eventueel een trekpad. Overigens vond de heer Van der Molen dat de bebou wing evenmin van deskundigheid getuigde. Wanneer een grote tanker de Houkesloot passeert, worden de haven tjes leeg gezogen. „Niet omdat ik me delijden heb met die „rijke stinkerds” maar iedere deskundige kan weten dat leegzuigen zal gebeuren”. Bij het plan „Eiland” heeft men gehinkt op twee gedachten en de combinatie industrie- woonwijk op het Eiland is een misluk king geworden. Ook bij dit plan hinkt men op twee gedachten, aldus de heer Van der Molen die voorts vroeg of dit bestemmingsplan bij de daartoe geëi gende instanties is geweest om advies. Resumerend zei de heer Van der Mo len dat dit plan voor hem als water sporter onaanvaardbaar is. Hij kreeg de steun van veel mensen uit de zaal, voor een groot deel watersporters. De heer Leeman vroeg of het niet tijd werd eens na te gaan wat de Houke sloot momenteel aan boten „verwerkt” en wat de capaciteit van de Houkesloot in dit verband is. Ook de heer Leeman wees op de straks te verwachten verdubbeling van het aantal boten en het Jachthavenka naal is nu vaak al „verstopt”. Volgens Ltm zal dit kanaal moeten worden ver breed. De heer H. B. Jongejans was van mening dat de jachthaven veel te klein is, gezien de te verwachten toe name van het aantal schepen. Ook de ze spreker vond het bijzonder jammer dat twintig bungalows zoveel meters oever opeisen. Het bouwen restau- haald, maar dat de boot moest wezen. En verder dat dit de eerste en laatste keer was, dat er vuilnis van andere gemeenten werd geaccepteerd? 2) Indien dit bevestigend wordt beant woord, waarom moest die boot dan weg wezen? En kan in verband met de tweede uit spraak van de directeur dit voor B. en W. ook aanleiding zijn om de voor schriften op dit punt soepeler te laten uitvoeren. 3) Ook zou ik B. en W. in overwe ging willen geven de regeling t.a.v. het brengen van grofvuil door kleinver bruikers naar de stortplaats, waarvoor een betaling is verschuldigd, nog eens te willen bezien. 4) De waterverontreiniging neemt ook in Sneek verontrustende vormen aan. Van enkele aktiviteiten van het comité NA 70 hebben wij iets in de krant kun nen lezen. A’ deze aktiviteiten. hoe lofwaardig ook Toch wil ik gaarne van uw college het zetten echter weinig zoden aan de dijk. volgende weten: 1) Is het waar, dat de directeur van i W. de gemeentereiniging heeft gezegd, dat voor deze keer het vuil zou worden ge- ontreiniging tegengaan? Wwr I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1970 | | pagina 1