IJLST snekerWkoerier ISRit "•’Ui 11 Mededeling verschijning op woensdag 15 juli Loco-burgemeester M. Baaijens opende jongens- en meisjesstad de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en Officieel Orgaan van J i Twee weken plezier en ontspanning op het ijsbaanterrein D. S. Donker, winnaar beiaardconcours 1970 op stadhuis gehuldigd Nachtconcerten tijdens Sneek-week in Amicitia Jeugdgemeenteraad in Sneek dringt aan op betere straatverlichting tijdens de weekends Drie inzittenden gewond Rely Jorritsma Founs „Spel zonder grenzen" in het Franse Avignon 4 Oud-Woudsender promoveerde tot doctor in de diergeneeskunde Gebr. Poiesz kochten garagebedrijf in Makkum Auto raakte van de weg: Hulp aan vakantiegangers y SNEEKER NIEUWSBLAD en de Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD DONDERDAG 9 JULI 1970 SNEEKER NIEUWSBLAD 125e JAARGANG No. 54 en b.g.g. (Foto Studio Ger Dijs). donderdags en UITGEVERS: Drukkerij B. Doevendans n.v. Verschijnt: maandags De commissie vakantie-ontspanning jongens- en meisjesstad heeft er ook dit jaar voor gezorgd, dat jongens en meisjes van acht tot en met twaalf jaar twee weken lang van 9 tot 5 uur zich ten volle - op het ijsbaanterrein - kunnen uitleven. Het aantal inschrijvingen, althans voor de eerste week bedroeg maandag 228, weliswaar iets kleiner dan het jaar daarvoor, maar toch nog altijd een flinke groep kinderen, die over kleine groepjes van 7 tot 17 zijn ver deeld. Evenzoveel leiders en leidsters, alsook de uit drie personen bestaande hoofdleiding hebben voor die kinderen diverse vermakelijkhedn in ht program ma opgenomen. Juichend en zingend kwam de kampioens- ploeg „Sneek” na de rondvaart door de stadsgrachten op de Marktstraat voor het stadhuis. Daar was het druk en honderden Waterpoort- stadbewoners bracht het kampioensteam hulde. Op de voorste rij v.l.n.r.: Joop Abma, Gerrit Abma, aanvoer der Piet Jasper, Bauke Batstra, Dick Feenstra, Anno Abma en Ate Westerhof. Advertenties voor dat nummer uiterlijk dinsdag 14 juli, 12 uur. DE UITGEVERS. Dit zijn de 228 bewoners gedurende de eerste week van Jongens- en Meisjesstad Loco-burgemeester M. Baaijens verricht hier de opening door het hijsen van de Nederlandse vlag, waarna de jeugd een driewerf „Hoera!” liet horen. Foto Studio Ger Dijs. In verband met HALFJAARLIJKSE OPRUIMING, die 16 juli begint, verschijnt het Sneeker Nieuwsblad volgende week één dag eerder, namelijk op Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e.o Naar aanleiding van de brief van B. en W. van Sneek d.d. 9 maart 1970, waarin gezegd wordt dat om technische redenen er geen mogelijkheid is tot ver lenging van de brandduur van de straat lantaarns tot 2 uur ’s nachts op vrij dag en zaterdag, heeft de jeugdgemeen teraad zich opnieuw over deze zaak beraden. MBOWBIHKDVNKTKNTIINLKD^ ^VOOK SNEEK EN OMSTBEKll De j.g.r. blijft bij zijn mening, dat na 12 uur ’s nachts de verlichting in de binnenstad onvoldoende en die in de buitenwijken op sommige punten slecht is te noemen. Behalve dat dit ongemak en onveiligheid voor - toenemende aan tallen - late passanten meebrengt, heeft de j.g.r. de sterke indruk dat de te genwoordig rondom het sluitingsuur van bars en café’s regelmatig optre dende vernielingen van auto's en der gelijke zouden kunnen verminderen als met name de binnenstad ook na 12 uur goed was verlicht. Met het oog hierop is gezocht naar een andere oplossing dan de eerder genoem de om de stad na 12 uur te verlichten. Deze lijkt gevonden in de mogelijkheid om bepaalde lantaarns die nu tot de zgr: avondbranders behoren (d.w.z.) die na 12 uur uitgaan) om te zetten in nachtbranders, hetgeen volgens des- Dinsdagmiddag omstreeks half drie is een Renault bestuurd door de heer H. J. H. uit Heerlen bij de driesprong Westhem, Abbega, Oudega (W) van de weg geraakt en in een vier meter lager gelegen sloot terecht gekomen. De heer H., zjjn echtgenote en negen jarig zoontje z(jn met een hersenschud ding in het ziekenhuis te Sneek opge nomen. Hun eveneens in de auto zittend drie jarig dochtertje kwam met de schrik vrij en is door collega’s van de heer H. naar Heerlen teruggebracht. De fa milie H. was met vakantie in 't Zand (NH). De auto kwam uit de richting Oudega en reed richting Westhem. In de bocht raakte hij naar links, slipte en reet met genoemd gevolg van de weg af. De auto moet ter plaatse een te hoge snelheid hebben gehad. Dokter E. Sietsma te IJlst verleende eerste hulp. De auto is total-loss. Vakantiegangers, die in hun woon plaats regelmatig hulp ontvangen van een kruisvereniging, kunnen deze ver pleeghulp - in overleg met huisarts en wijkverpleegster en in overeenstem ming met plaatselijke regelingen - ook verkrijgen op het vakantie-adres. Dit kan bijvoorbeeld het geval zijn voor het jeven van injecties. De behande lend arts dient dan de vakantieganger een briefje met enige gegevens mee te geven. Wanneer iemand die met vakantie is, ziek wordt en er een arts bijroept, kan, indien nodig, op vertoon van de lid maatschapskaart van een kruisvereni ging ook de hulp van een wijkverpleeg ster ter plaatse worden verkregen. Als de betrokkene nog niet lid is van een kruisvereniging, zal een zogenaamd nooulidmaatschap moeten worden aan gegaan. Buitenlanders, die in ons land hun va kantie doorbrengen, kunnen bij ziekte eveneens hulp van een wijkverpleegster verkrijgen. Deze patiënten dienen even wel eepst een arts ter plaatse te con sulteren. Hij kan de patiënt, zo nodig naar een wijkverpleegster van een der kruisverenigingen verwijzen. «SB Ol(lt|„| o,,,,. 4, jNfEK, WYMBRITSERADEEL ULST SS&SSSV ->«u« -U - fXEKUtXKQEKUK Be officiële opening van deze voor de :esóe keer in successie gehouden jon gens en meisjesstad - overigens waren ook voor 1963 de zelfde ontspannings- weken gehouden, zij het met enkele on derbrekingen - vond maandagmiddag plaats. Door het ophalen van de vader- I landse driekleur maakte Sneek’s loco- burgemeester M. Baaijens een begin I aan het festijn, dat tot volgende week I vrijdagr ond zal voortduren. Op die I avond namelijk maken de kinderen een gekostumeerde optocht door de stad en om acht uur wordt in de Sporthal een sluitingsavond gehouden, waarbij de ouders van de kinderen even zeer welkom zijn. Aldus de heer H. Silvius, die met mej. T. de Boer en mej. I. de Jonge de hoofdleiding vormt. Ove rigens heeft men, mocht het weer niet zijn medewerking verlenen, nog uitwijk mogelijkheden in de vorm van de vee- i markthal, die de beide weken, behalve dinsdags, is gehuurd. De jury foar de priisfraech 1969 fan it Rely Jorritsma Founs, de hearen M. J. de Haan, J. Smit en S. Sybran- dy, hat ütspraek dien. Prizen binne takend foar poëzy oan: Lykele Jansma, Bütenpost, foar it ge dicht Panta Rei; Hannah Ludwig Ljouwert Pictures at an exhibition; Tiny Mulder Goutum, La mise en mots; Durk van der Ploeg, Oentsjerk Ut fan hüs; Jan de Vries, Jorwert Soasjale steat; en foar proaza oan: R R van der Leest, Enschedé, foar it forhael: Nachtloop; Durk van der Ploeg, Oentsjerk, In plak om to stjêrren; Tr Riemersma, Frjentsjer, In for- setsje; en Herders in wurdearrings- priis, foar in part fan it bidrach fan in folie priis, oan: Paulus Akkerman, Skiermuontseach, foar it forhael: Yn it net fortiisd; Tjitte Piebenga, Ljou wert, foar it forhael: Heit wie der net by Er staat de gasten, die tijdens de Sneek-week in de Waterpoortstad ver blijven, evenals trouwens andere pop- muziel-liefhbbers want tot en met 5 augustus heel wat te wachten. Dan na melijk wordt er in het Amicitia-theater elke avond een nachtconcert gegeven, steeds door vijf verschillende popgroe pen. Dit zijn: Golden Earring, Brain box, Super Sister, de rythme en blues groep Rob Hoeke en Living Blues. De concerten beginnen steeds om 11 uur. Maandagavond treedt Golden Earring om acht' uur zowel als om 11 uur op. Dinsdagavond 4 augustus vindt er te vens nog een optreden plaats van de bekende cabaretier Rients Gratama. De nachtconcerten, aldus deelde één der directeuren van het theater ons met' zullen tot ongeveer half twee 's nachts duren. Drs. B. Kouwenhoven te Vreeswijk, vroeger te Woudsend promoveerde de zer dagen te Utrecht tot doctor in de diergeneeskunde. Promotor was pro fessor dr. R. Zwart. Dr. B. Kouwen hoven is per 1 september a.s. benoemd tot hoofd van een laboratorium van de Gezondheidsdienst voor pluimvee in Doorn. kundige informatie zonder grote tech nische moeilijkheden en kosten te ver wezenlijken is aldus de jeugdgemeente raad. Uiteraard brengt het meerdere stroomgebruik wel extra kosten met zich mee. Hierbij mag echter worden opgemerkt dat in de gemeente Leeu warden b.v. in de binnenstad de gehe le straatverlichting 's nachts blijft doorbranden en in de buitenwijken meer dan 50%. Met het oog op het bovenstaande heeft de fractie van de K.V.P. Jongeren Groepering een nachtelijk onder zoek verricht naar de hiervoor naar zijn mening het meest in aanmerking komende punten in de stad. De j.g.r. dringt er bij het college op aan zich nader hierover te beraden en hoopt dat er aanleiding zal zijn de nachtelijke situatie in Sneek te verbe teren ter verhoging van de veiligheid van het verkeer, van de inwoners en bezoekers van deze stad en van hun bezittingen. zijn leerlingen het zo ver heeft ge schopt, en dat hij zijn talent tot deze hoogte heeft weten te brengen. Nadat hij Donker succes voor de toekomst had gewenst bracht wethouder Visser een aardige suggestie ter tafel. "Zou het ook mogelijk zijn, dat de ene lands kampioen de andere gaat huldigen? Naar bekend werd op dezelfde avond het kampioensteam bij de zondagama- teurs, de v.v. Sneek, ook gehuldigd. De heer Donker stemde hierin toe en om kwart voor negen werd zijn improvisa- tie-beiaardspel in de grote raadzaal ademloos aangehoord. Een serenade van een beiaardier, een landskampioen waardig. Over het Sneker Carillon merkte de heer Donker tot slot nog op: Een ge restaureerd carillon heeft dan wel niet het niveau van een nieuwe beiaard, als geheel echter stoort het niet, en is het een fantastische beiaard. De zwaarte en omvang zijn ideaal in deze koepel, het is een volwaardig geheel. Een volwaar dig geheel voor een, naar de heer Baaijens hem noemde een waardig kampioen. Een meer ideale combinatie liikt nauwelijks denkbaar. heb begrepen dat het een soort afval race is geweest. Uw prestatie wordt nog indrukwekkender door het feit, dat dit voor de tweede keer is geweest, dat u als eerste bent geëindigd. Als Snekers zijn wij trots op een beiaardier, die dit heeft gepresteerd. En, zo ging de heer Baaijens verder u bent op een geruis loze manier opgetreden, maar was een man, die als beiaardier op het juiste moment de "klap” kan geven. De door u geleverde prestatie rechtvaardigt dan ook genoegdoening, en we kijken be nieuwd u’* naar het moment dat ze ie mand van stal halen, die u er zal af rijden. Ik hoop, dat we u langer dan tot nu toe het geval is geweest in ons midden mogen hebben. SUGGESTIE De heer B. Feenstra zei - vanzelfspre kend - zich trots te voelen, dat een van ADMINISTRATIE: Singel 17 Sneek. Postbus 11. Telefoon 05150-4233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 423/,, 4235, 2247 Gironummer 932730 REDAKTIE: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4233 3779 L. Jellema, redakteur. ROTOREDAKTIE: Studio Ger Digs', Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrmk Telefoon 05150-5323 ABONNEMENTEN A bonnementsgeld 4>per hal) jaar by vooruitbetaling Postabonnementen 6, per half jaar (by vooruitbetaling ADVERTENTIETARIEVEN 16 cent, per mm, ingezonden mededelingen dubbel tarief. Brj kontrakt lagere mm-prys Zoals u reeds in ons blad van maan dag j.l. heeft kunnen lezen is onze stadsbeiaardier, de heer D. S. Donker er ook dit jaar in geslaagd het inter nationale beiaardconcours, dat op 27 juni in Hilversum is gehouden op zgn am te schrijven. Ter gelegenheid daarvan vond maandagavond in de klei ne raadzaal van het stadhuis een hul diging plaats, waarbij de landskampioen uit handen van loco-burgemeester M. Baaijens een tweetal boeken over de stad kreeg aangebboden In zijn uldiging betrok de heer Baa ijens tevens de eveneens aanwezige heer B. Feenstra, directeur van de Sneeker Muziekschool en mevrouw Don ker. Wij hebben, zo begon de loco-burge meester met vreugde gelezen, dat u 'n bizondere prestatie hebt geleverd. Ik Frankrijk is weliswaar gelegenheid te oefenen, maar die tijd is te kort om naar een bepaalde prestatie te groeien. Daarom komt de Bolswarder ploeg re gelmatig bijelkaar om zich op dit spel voor te bereiden. Enkele malen per week zijn ze in actie op de terreinen van Visser’s Transportmiddelenfabriek, Marneweg, van der Werf’s Bouwstof fen, 't Oortje en op en in het water van de Workumervaart. Waarschijnlijk wordt er ook nog een keer getraind op de kunstskibaan te Heerhugowaard. Het team met officials, totaal 27 per sonen, vertrekt op zaterdag 18 juli en keert op donderdag 23 juli terug. In Frankrijk wordt maandag en dins dag getraind, op dinsdagavond is de ge nerale repetitie en woensdagavond de uitzending. De reis- en verblijfkosten voor deze trip worden betaald door de N.C.R.V. Voor rekening van de teamleden zelf komen de bijkomende verblijfkosten, di verse aanschaffingen en een week loon derving. Wij vernamen dat enkele fa milies uit Bolsward en andere plaat sen, die hun vakantie in de omgeving van Avignon zullen doorbrengen, op 22 juli als supporters aanwezig zullen zijn. Dat is natuurlijk een geweldige morele steun voor de ploeg. In de krant van maandag 13 juli volgt een ovei-zióht van de opdrachten en van het team. komen, wat natuurlijk voor de leiding alleen maar prettig kan worden ge noemd. Het is, zo vernamen wij nog, dit jaar moeilijk geweest om aan lei dinggevende personen te komen. De heer Baagens, wiens wethouder-col- lega’s W. G. Baarda en J. R. Visser eveneens acte de presence gaven, bracht nog dank aan het adres van de organisatoren en wenste hen en de kinderen veel plezier en gezellige we ken. Wel, het fraaie weer van de eerste dagen heeft daar stelig al in niet onbelangrijke mate aan mee gewerkt Inschrijvingen blijven komen Zoals gezegd nemen aan de eerste week 228 kinderen deel, van wie 111 meisjes. Een groot percentage daarvan zal ook volgende week weer precent zijn, zo werd ons meegedeeld. De iiT- schi ij vingen blijven nog steeds binnen- Onze stadgenoten, de gebroeders D. J. Poiesz Bzn. hebben deze week het garagebedrijf in de Bleekstraat te Makkum van de heer Bouma aange kocht en zijn vandaag daar reeds ge start met hun nieuwe bedrijf. Volgende week zaterdag gaat de Dub bel Zeskamp-ploeg van Bolsward naar Frankrijk om Nederland te vertegen woordigen in het T.V.-spel ”Spei zonder grenzen”. In tegenstelling tot de spelen in Neder land krijgt men slechts beknopte gege vens omtrent de uit te voeren opdrach ten, zodat van een gerichte training geen sprake is. De opzet van het spel is namelijk om met weinig voorberei ding aan het spel deel te nemen, waar door dit aan attractie zal winnen. Het deelnemende team wil echter een zo goed mogelijk resultaat bereiken. In

Sneeker Nieuwsblad nl | 1970 | | pagina 1