snekerMkoerier J. de Witte verlaat Erven B. J. Feenstra N.V. Sneek krijgt er 700 hectare en ongeveer 180 inwoners bij IJLST de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en Officieel Orgaan van I BEKENDMAKING WOENSDAG 15 JULI. Kampioenschappen Fierljeppen in Uitwellingerga Samenwerking van vrachtautodiensten in Zuidwesthoek Toon en inhoud brief hoofd Meester Visserschool verbazen B. en W. van Sneek Ruim 13 meter lange motorvlet bij Scheepswerf Boomsma te water gelaten Burgerlijke Stand Sneek In juli en augustus zes beiaardbespelingen in Sneek NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Zeewaardige plezierboot, uniek in zijn soort Bijna 35 jaar vertegenwoordiger ór r Aanbesteding se Burgerlijke Stand Wymbritseradeel Grenswijziging tussen Sneek, Wymbritseradeel en Ijlst per 1 augustus a.s. officieel Orgelconcert door Feike Asma in Bolswarder Martinikerk W SNEEKER NIEUWSBLAD en de Burgerlijke Stand Gaasterland 1 - 9 juli SNEEKER NIEUWSBLAD HIIOWBIM ^VOOS BNSXK SN OMBTUKBM wel bood ve van 4 juli tm 10 j li ’70 Leij DE GEBIEDEN In P. Frank te Soest en donderdags en UITGEVERS: Drukkerij B. Doevendans n.v. Verschijnt: maandags Advertenties voor dit nummer uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur in ons bezit. MAANDAG 13 JULI 1970 125e JAARGANG No. 55 In verband met de halfjaarlijkse opruiming verschijnt het vol gende nummer van het Sneeker Nieuwsblad een dag eerder en wei op Allegretto Alljretto grazioso Allegro als vertegenwoordiger als een sport heeft opgevat, dat hij blij is nu wat meer tijd te hebben voor zijn hobby, de Friese geschiedenis. „Hartelijk dank voor de prettige sa menwerking, het waren goede jaren bij Erven Feenstra”, zo besloot de heer De Witte zijn dankwoord. Blijkens de Staatscourant van 10 juni jl. zal met ingang van 1 augustus a.s. de grens der gemeenten Sneek, Wym britseradeel en Ijlst worden gewijzigd. In deze Staatscourant is de grenswjj- zigingswet gepubliceerd. Officieel bete kent dit dat Sneek op 1 augustus bijna 700 hectare groter wordt ten koste van Wymbritseradeel en Ijlst, terwjjl de Waterpoortstad er op één dag ongeveer 180 inwoners bij zal krijgen. De proce dure van deze grenswijziging heeft rond vijf jaar in beslag genomen en is ve le malen gewijzigd. van 4 t.e.m. lOj uli Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e.o Door N.V. Ingenieursbueau ’’Oranje woud” te Heerenveen is in opdracht van de plaatselijke commissie voor de Ruilverkaveling ”De Sneeker Oudvaart” het maken van een bemalingsgebouw met kokerbrug van gewapend beton met bijkomende werken aanbesteed. Er waren 28 inschrijvers, van wie Aanne mingsbedrijf J. J. de Vries te Sneek de laagste was met 368.000,-. De gebieden, die Sneek erbij krijgt, lig gen aan de kant van Scharnegoutum, Oppenhuizen en IJlst, terwijl de stad v r >r een ontsluiting krijgt naar de Witte en Zwarte Brekken. Voor de men sen, die in de betrokken gebieden wo nen, heeft het naast het feit dat zij per 1 augustus plotseling Sneker zullen worden, ook andere gevolgen, bijvoor beeld op het terrein van de gemeente lijke belastingen die verschillend zijn. Het is evenmin onmogelijk dat straat namen en nummers worden gewijzigd. Maar misschien blijft ’t Op ook in Sneek wel ’t Op. Aan de kant van Oppenhui zen bijvoorbeeld komt de nieuwe grens tussen Sneek en Wymbritseradeel pre cies in het midden van de Broeresloot te liggen. Sneek krijgt na 1 augustus ook te maken met een grotere post voor wegenonderhoud, want deze stad krijgt de wegvakken in de ’’geannexeerde” gebieden er bij, zoals een flink stuk van de Zuidwesthoekweg tussen Sneek en IJlst, waarvan een deel nu door Wymbritseradeel loopt. De verschillen de afdelingen op de gejneentesecreta- e van Sneek zullen wa'rschijnlijk al bezig zijn uit te zoeken welke gevolgen de grenswijziging zal hebben. Geboren: Ulbe Johannes, zv J hannes Y. van der Goot en Afke A. Algera te Goënga; Grietje Boudina, dv. Hendrik Schippers en Jantje G. Posthumus te Oudega; Feike, zv. Jacob U. van der Leij en Harmke Dijkstra te Oppenhui zen; Petra Willemke, dv. Auke Hiem- i en Willemke de Boer te Woudsend; Tamara, dv. Max Sturing en Theresia R. M. Krul te Offingawier; Johannes Wiebe, zv. Dominicus Hijlkema en Sjieuke T. Brandsma te Oudega. Ma- riska Jacoba, dv. Heert P. Tolsma en Elsiena B. Hoekstra te Woudsend. Gehuwd: geen Overleden: geen. Vandaag bereikt de heer J. de Witte in onze Waterpoortstad, vertegenwoor diger in het rayon Friesland voor be ton en bouwmaterialen Lij Erven B. J. Feenstra N.V., de pensioengerechtigde leeftyd. En hoewel nog vol energie, meende de heer De Witte er nu toch maar een punt achter te moeten zetten. Daarom werd vrijdagmiddag in restau rant ”Piso” een afscheidsreceptie ge houden, waar de gehele Erven Feen- stra-familie aanwezig was. In een on- dwongen sfeer werd de heer De Witte een prettig afscheid bereid, waarbij hij veel waarderende woorden in ontvangst moest nemen en hem enkele cadeaus werden aangeboden. Alle mederwerkers van Erven Feenstra waren aanwezig, evenals de voltallige directie uit Sneek en Steenwijk. De oudste directeur, de heer Tj. D. van der Zee, sprak de heer De Witte, die voor stander was van een receptie in beslo ten kring, toe. De heer Van der Zee memoreerde dat de heer De Witte in begin 1936 in dienst kwam bij Erven B. J. Feenstra. Hij had toen geen ’’sjoege” van bouwmaterialen, want hij kwam uit de fouragehandel. Hij wilde het wel eens proberen in de bouwma- De heer J. de Witte (links) ontvangt hier het Vererend getuigschrift van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel van de heer G. P. Tjallema, voorzitter van het Departement Sneek (rechts). (foto Studio Ger Dijs) Onder auspiciën van de Stichting Or- gelcentrum wordt op dinsdag 21 juli in de Martinikerk te Bolsward een or- „dconcert gegeven door Feike Asma. Het programma, dat voor een deel ge wijd is aan de nagedachtenis van As ma’s leermeester, Jan Zwart en waar in ook samenzang is opgenomen, ver meldt: Sombere muziek over Ps 103: 8, Jan Iwart; Preludium- Fuga en Ciacona, Joh. Pachelbel; Twee koraal- vooirpelen: „Herzlich tut mich verlan gen en „Ich ruff zu dir, Herr Jesu Christ”, Johann. Seb. Bach; Moderato e maestoso, Jan Zwart; Marche Funé- bre Chant Seraphique, Alex. Guil- mant; Orgelkoraal „Uren, dagen, maan den, jaren en Fantasie „Een vaste Burg”, Jan Zwart, (samenzang). Aanvang 20 uur. dat 60 hectare kwijtraakt, betekent dit een strop van f 300, en voor Wymbrit seradeel, dat 637 hectare moet afstaan betekent dit een inkomstenverminde ring van 3185,— De grenswijziging heeft voor IJlst verder tot gevolg dat het waarschijnlijk niet zal toekomen aan de 2000ste inwoner. Boven die stand zou de gemeente 5,per inwoner meer Krijgen. Daar staat tegenover dat IJlst wel de extra uitkering uit het gemeen tefonds van 10.000,behoudt. IJlst heeft momenteel ongeveer 1950 inwo ners, zij verliest daarvan aan Sneek on geveer 20 en Wymbritseradeel zal on geveer 160 inwoners aan Sneek moeten af staan. Voor IJlst betekent dat een verminderde inkomst van 20 maal 50.75 1015,en voor Wymbritse radeel van 160 maal 55.75 8920, De uitkeringen per inwoner en per hec tare -ijgt Sneek er dus bij. Hoewel het niet om grote gebieden en grote inwonertallen gaat, betekent de grenswijziging toch wel iets voo. de drie gemeenten. IJlst en Wymbritseradeel bijvoorbeeld krijgen minder geld uit het gemeentefonds, dat uitkeringen per in woner en per hectare verstrekt. Voor IJlst is die uitkering per jaar per in woner 50,75 en voor Wymbritseradeel 55,75. Per hectare krijgen beide ge meenten 5,per jaar. Voor IJlst, het vererend getuigschrift, de heer Tjallema tevens de legpenning van oe Mij. voor Nijverheid en Handel aan de heer De Witte aan. Uit naam van de personeelsvereniging voerde de heer L. de Wagt het woord. Mevrouw De Witte, óók de kinderen en kleinkin deren van het echtpaar De Witte wa ren aanwezig, kreeg een prachtige bloe menhulde, terwijl voorts een Zaans klokje werd aangeboden. In zijn dank woord zei de heer De Witte dat de oudste directeur steeds een inspirerend voorbeeld is geweest, dat hij zijn taak stra Morgenavond vindt in het stadhuis een openbare vergadering van de Sneker raa.d plaats Er wacht de raad een agenda die achttien punten telt. Bij de ingekomen stukken is een schrijven van de heer P. G. Postma in de Jancko Douwamastraat 15 inzake verplaatsing van nabij zijn woning gelegen tele fooncel. B. en w. stellen voor dit schrij ven in hun handen te stellen ter af doening. Voorts is er een schrijven van het hoofd van de Meester Visserschool betreffen de het leermiddelenkrediet ten behoeve van deze school. B. en W. zeggen dat zij geen enkele behoefte gevoelen in te gaan op de verschillende in het schrij ven gemaakte opmerkingen, waarvan zowel de toon als de inhoud hen heeft verbaasd. Voor zoveel nodig verwijzen zij naar de inmiddels aan de raad ter vaststelling aangeboden begrotingswij ziging, waarbij de bedragen van het leermiddelenkrediet voor de verschillen de afdelingen van de Meester Visser school met ingang van 1 juli 1970 niet onbelangrijk worden verhoogd. B. en w. zeggen voorts bereid te zijn voor het jaar 1971 een verdere verhoging van de bedragen in overweging te nemen. Zij menen er verder op te moeten wijzen dat ook in het verleden het beleid er op. gericht is geweest zodanige bedragen Geboren: Susanna Barbara Gea, dv Dionigio Marrocu en Aaltje Bekkema; Jacoba, dv Johannes van der Werf en Fokje Jonker; Jeffrey Michael Andrew, zv Regnerus Andreas Albertus de Vries en Gebina Veronica Kok; Cornells Bou- dewijn, zv Theodoor ter Velde en Jouk- je Veenstra, van Heeg; Gerard Alex ander, zv Albert Louis Kiers en Johan na Albertha Vink; Saskia, dv Sake Hoekstra en Anna Jacoba Fokkema; Harmen Anne, zv Anne Dotinga en Dir kje Hoekstra; Helena Oda Maria, dv Albert Johannes Huitema en Agnes Margaretha Maria Altena. Johan Wol ter, zv Elie Pel en Trijntje Prikken; Jelke Henri, zv Johannes Brinksma en Froukje Rinske Teijema, van Joure; Paul, zv Auke Ruurd Boot en Janny Stouthart; Martin Jarig, zv Marten de Rapper en Trijntje Smit; Nienke, dv Frits Vos en Trijntje Wassenaar. Ondertrouwd: Ruurd Abma, 26 jaar en Anna Seinen, 21 jaar; Peter Jacob de Jong, 21 jaar en Baukje Bles, 20 jaar; Ane Metselaar, 23 jaar en leke de Vries 23 jaar; Pier Feiko Klarenbeek, 27 jaar en Geertje van der Zee, 23 jaar; Rink Kamstra, 27 jaar en Regina Helena Vis ser, 25 jaar; Sijmen de Wilde. 27 jaar en Tjitske de Jong 33 jaar Getrouwd: Lieuwe Bil, 29 jaar en Agatha Walta, 39 jaar; Franciscus Bartholomeus Janssen, 22 jaar en Ja coba Hoeksema, 20 jaar; Klaas Smids 22 jaar en Roelofke Lemke, 22 jaar; Pieter Bleeker, 20 jaar en Maria Trijn tje Feringa 21 jaar Overleden: 'trijntje de Boer 87 jaar, ev Jan Bergsma; Nanne Kuperus, 67 jaar; Lieuwe Koopal, 71 jaar, ev Jitske Bergsma Donderdag 16 juli aanstaande om 7 uur ’s avonds zullen in Uitwellingerga aan het Lytse Südein, de kampioenschappen Fierljeppen van Friesland worden ge houden. Het verloop van dit kampioen schap is daarom anders - het mag daarom ook een unicum worden ge noemd omdat elk van de ongeveer tachtig springers één poging mag on dernemen. «•J OHkJwl O.1U« 4. SNUK. VTNMUISIIAHH MtT Dit kampioenschap wordt gehouden on der auspiciën van de bond fan fierljep- pers en in samenwerking met de In terkerkelijke werkgroep Recreatie te Oppenhuizen. De ongeveer 80 deelne mers worden ondervedeeld in zes groepen: van 13 - 16 jaar; van 17 - 19 jaar, de B- klasse, de A(top)klasse, 40 jaar en ouderen en de damesploeg. Voor ae beste drie in elke groep wacht een beker. Voorts is er nog ’n wisselbeker, aangeboden door de culturele raad van Wymbritseradeel, die voor het eerst wo-dt uitgereikt aan degene, die het verst springt. Er zullen, zo verzekerde men ons de elf prominente fierljeppers, onder wie Roel Bokke Span (Stiens), uit Friesland op de springschans verschij nen. De vaart, die in ieder geval moet worden ’overbrugd” is zo’n tien meter breed. terialen en het ging best. De heer De Witte ontpopte zich, aldus de heer Van der Zee, als een man met een zakelijke inslag en met een goede mensenkennis. En waar die tekort schoot zette hij zich in om de klanten in hun eigen omge ving te leren kennen, ’t Was een moei lijke tijd, toen de heer De Witte zijn eerste schreden in de bouwwereld zette; in de dertiger jaren wai er veel con currentie, aldus de heer Van der Zee, die een vergelijking maakte met de om zet in 1936 en die vangheden. In 1936 was een omzet van f 50.000,- per jaar veel, ma?’- kom. daar nu eens mee. De heer De Witte bleek al gauw een man te zijn, die met mensen wist om te gaan en die zich beijverde inzicht te krijgen in het karakter en de inslag van de klanten. Na de laatste oorlog kwam de heer De Witte als eerste met een grote order van 150.000,De heer De Witte is zeer gezien en de sfeer bij Erven Feenstra was en is, zo als hij die zo graag ziet. Hij werkte er steeds aan mee de onderlinge verhou dingen zo goed mogelijk te doen zijn. ’’Hartelijk dank voor alles wat je voor ons hebt gedaan, je gaat nu het ’’laat ste kwartier” in en ik hoop dat je nog vele prettige jaren voor de boeg hebt en nog een goede gezondheid”, aldus de heer Van der Zee, die ook de vrouw van de heer De Witte in de huldiging betrok. Tenslotte bood de heer Van der Zee de scheidende functionaris een gou den polshorloge aan. VOER VOOR HET BEDRIJF Namens het departement Sneek van de Maatschappij voor Nijverheid en Han del sprak de heer G. P. Tjallema, die constateerde dat in de afgelopen 36 jaar heel wat is veranderd, óók bij Erven Feenstra, waar de Kalkovens zijn ver dwenen en de grote kranen voor in de plaats zijn gekomen. Uw orde.rs waren het voer voor het bedrijf, dat zich in de oop der jaren sterk ontwikkeld heeft, aldus de heer Tjallema, die voorts zei dat de samenwerking tussen de heer De ”Titte en het bedrijf tot beider tevredenheid is geweest. Behal- Stoel te Bolsward te Balk; S. K. Koop- en J. Mandemaker te aangebracht, daarachter is de salon, terwijl helemaal achterin ruimte is vrij'" ouden voor een douche, toilet en een toilettafel. „Ik heb er altijd al zin in gehad, maar vroeger was het voor ons nog te duur”, aldus de heer Tj. Schuhmacher, tim- merfabrikant, die zijn vlet de naam „Walrus” meegeeft. De firma Boom sma hield zich voorheen het meest be zig met kotterbouw, maar, zo zei de heer Boomsma, bij wie in de tuin de vlag in top stond, dat is nu zo goed als afgelopen. Repareren is nu de hoofdzaak, maar de bouw van zoiets als dit, „mooi spul” doen we er tussen door. un nadat de fles met champagne de boot was bevestigd en enige was ger Met de bouw van de vlet is vorig jaar november begonnen door scheepswerf Boomsma. Er is steeds aan doorge bouwd, terwijl mannen van Schuh- machar’s Meubel en Timmerfabriek daa:na vanaf maart dit jaar de boot van binnen hebben afgewerkt en het schilderwerk hebben verzorgd. Maar de afwerking is nog niet geheel rond. Hier en daar moet nog wat met verf gewerkt worden, terwijl bijvoorbeeld ook de railing nog moet worden aan gebracht. De stalen motorvlet, kleuren donkergroen en van boven wit, is uit gerust met een 120 pk dieselmotor, ge leverd door de DAF-fabrieken te Eind hoven. Mensen van deze fabriek heb ben nog de zelfde dag een proefvaart gemaakt, met de zeewaardige vlet, die is uitgerust met hydraulische bestu- Ingaande donderdag a.s. zullen in ju li en augustus zes beiaardbespelingen plaatshebben in Sneek. Het eerste con cert wordt morgenavond gehouden van 8 tot 9 uur door Dirk S. Donker. Op 30 juli, ’s middags van 4 tot 5 uur komt Addie de Jong uit Rotterdam de beiaard in Sneek bespelen. Op 6 au gustus zal Frans Tersteeg uit Bolsward de klokken laten beieren terwijl Ria van Viegen-Pieffers uit Driebergen op 13 augustus zal concerteren. Zij be speelt de beiaard ’s middags van 4 tot 5 uur. Op 20 augustus is Dirk S. Donker weer aan de beurt, het laat ste beiaardconcert vindt plaats op 27 augustus ’s avonds van 7 tot 9 uur door Frans Tersteeg uit Bolsward. Het programma dat Dirk S. Donker stadsbeiaardier van Sneek, Groningen en Dokkum en beiaardier van Joure op dinsdag 16 juli in Sneek, op 22 juli in Joure en op 23 juli in Bolsward zal verzorgen, luidt alsvolgt 1. Preludium II - M. v.d. Gheyn 2. Volksliedsuite - Dirk S. Donker 3. Aria, Sarabande en Courante - G. F. Handel bew. Leen ’t Hart 4 Drie Friese volksliedjes - bew. Dirk S. Donker 5. Menuet in F - Jos. Haydn bew. Leen ’t Hart Vlaamse dans - Oscar van Durme bew. Staf Mees 6. Drie Duitse volksliedjes - bew. Leen ’t Hart 7. Drie rithmische studies - Wim Franken beschikbaar te stellen dat het mogelijk was in redelijke behoeften te voorzien, aarbij uiteraard wel de verwachting omtrent de wijze waarop de beschikbaar te stellen bedragen door schoolleider ten dienste van het onderwijs zouden wor den aangewend een rol speelde. Onder mededeling dat in het verleden met ’t hoofd van de school gevoerde corres pondentie - uiteraard volledig in het ge- eentearchief aanwezig en nimmer aan de kennisneming van het college van b en w. of de leden daarvan ontrok ken geweest - bij de stukken ter inza ge ligt, wordt voorgesteld het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. INSTEEKHAVENTJE? Dan ligt er nog een brief van de he ren R. Tuinstra en Th. ten Dam met het verzoek een insteekhaventje aan te leggen aan de Woudvaart en opmer kingen over de recreatieplannen ten westen van Sneek. B. en W. stellen voor dit schrijven in hun handen te stel" len om advies. De agenda bevat voorts een aantal voorstellen die betrekking hebben op het onderwijs. Zo is er een advies betreffende een aanvraag van het bestuur van de Vereniging voor Chr. Schoolonderwijs om medewerking voor ’t aanschaffen van papieren hand doeken en bijbehorende automaten ten behoeve van zes christelijke kleuter scholen, alsmede voor de aanschaffing van een klimrek voor de Pr. Beatrix- kleuterschool. B. en W. stellen voor tot vakonderwijzer in de lichamelijke oe fening bij het openbaar lager onderwijs te benoemen de heer Tj. Dam te Leeu warden. Ingevolge een met de bestu ren van de bijzondere lagere scholen gesloten overeenkomst zou de heer Dam tevens belast kunnen worden met dit onderwijs aan de prot. chr. en r.k. la gere scholen. GARANTIES B. en W. stellen tevens voor de beta ling van rente en aflossing te garan deren var. de door de N.V. Zwembad Sneek aan te gane geldlening ten be hoeve van de verbetering en uitbreiding van het zwembad. Voorts wordt voor gesteld de rente en aflossing te garan deren van leningen ten behoeve van de bouw van 108 premiewoningen Voor de verhuur in de wijk Meliere en Olde Ee in de Stadsfenne. Geboren: Geen. Ondertrouwd: A. en F. Hoekstra mans te Sloten Balk. Gehuwd: H. A. A. Pel 1 Apeldoorn. Overleden: Geen. aan tijd gewacht op de broer van de ei- vond dan de doopplechtigheid plaats. Mevrouw G. Schuhmacher-Bos- ma: „Walrus ik doop u en wens u een behouden vaart”, waarna de champag- ne-fles tegen de voorsteven stuk werd eslagen en de vlet met grote snelheid en onder luid scheepsgetoeter het wa ter in ging. Gelijk bleek al ,hoe wend baar het schip, dat een topsnelheid van 20 km./uur kan bereiken, is. Er is vrij gemakkelijk mee te navigeren wat voorr’ op grotere wateren alleen maar ten goede kan komen. de Zuidwesthoek is men er in ge slaagd een samenwerking tussen een aantal autobeurtdiensten tot stand te brengen. Doel van de besprekingen was dit deel van de provincie een dage lijkse autodienst op Sneek en Leeuwar den te verschaffen. Zo mogelijk zal er zelfs meerdere keren per dag worden gereden. Bij de besprekingen was aanwezig de directie van het Coöperatief Vervoer- centrum Leeuwarden. Men acht deze samenwerking in het belang van een verdere ontwikkeling van dit deel van de provincie en bovendien wordt door deze samenwerking het dienstbetoon van het particuliere wegvervoer ver hoogd. De samensmelting van Friese beurtdiensten zet zich hiermee voort. Enkele jaren geleden telde Friesland meer dan 125 bodes, nu zijn er nog een kleine honderd. Toch is de dienst verlening over het algemeen verbeterd. Het vervoercentrum in Leeuwarden heeft op vrijdag ongeveer vierduizend zendingen te verwerken. ADMINISTRATIE: Singel 17 Sneek. Postbus 11. Telefoon 05150-4233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4234, 4235, 2247 Gironummer 932730 REDAKT1E: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4233 b.g.g. 3779 L. Jellema, redakteur. EOTOREDAKTIE: Studio Ger Dijs', Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 70NNEMENTEN: Abonnementsgeld J 4,per half jaar /bij vooruitbetaling Postabonnementen f 6,— per half jaar (bij vooruitbetaling ADVERTENTIETA HIEVEN 16 cent per mm, ingezonden mededelingen dubbel tarief. Bij kontrakt lagere mm-prijs Vrijdagmorgen omstreeks tien minuten 1 ring. Voor in het schip is een kom- voor elf is achter de scheepswerf van buis, een eethoek en zijn servieskastjes ue firma J. Boomsma aan de Oude Oppenhuizerweg een stalen motorvlet te water gelaten. Deze vlet, is de eni" ge in ons land die langer dan 10.5 meter is. De boot, eigendom van de heer Tj. Schuhmacher te Sneek heeft een lengte van niet minder dan 13,25 meter en is 3,85 meter breed. Het ont werp van de boot is van ontwerpbu reau Th. Gillissen uit Vleuten (bij Ut recht), die speciaal voor dit karwei is ingeschakeld. van een

Sneeker Nieuwsblad nl | 1970 | | pagina 1