snekerWoerier Johan Boersma had aan 12.79m. genoeg voor de eerste prijs in A-klasse I I I I I i en 1 Bruidspaar Thiry-Rouwé stapte letterlijk en figuurlijk uit en in het huwelijksbootje IJLST de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan van F .1 Zachte grond in Sudeinsterfeart grootste handicap bij Fierljeppen te Uitwellingerga Aantal deelnemers Sneek-week nu definitief: 783 in totaal Sneker politie arresteerde inbrekende kabouters Regenboogteams voor de Sneek-week Rectificatie ZACHTE GROND UITSLAGEN «MS Opbrengst kollekte Anjerfonds Vanavond en morgen naar James Bond kijken y SNEEKER NIEUWSBLAD MATIGE PRESTATIES Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en de I a f SNEEKER NIEUWSBLAD MAANDAG 20 JULI 1970 125e JAARGANG No. 57 NIKUWB-KN ADV»RT«NTIK&LAI)£ »VOOR SNEEK EN OMSTREKEN b.g.g. donderdags en UITGEVERS: Drukkerij H. Doevendans n.v. Verschijnt: maandags Hier één der zestig deelnemers, bezig aan een sprong naar de overkant. Niet zelden kreeg de wind vat op de sprin gers, waarna deze in de Sudeinsterfeart tereuht kwamen. Deze fieri jepper even wel kwam met gemak op het droge”. (foto Studio Ger Dijs) Dit Kan, wij haalden het reeds aan, voor een groot gedeelte worden toege- sehreven aan de zachte grond in de vaart. De organisatie, in handen van de Interkerkelijke werkgroep voor de recreatie en de vereniging voor dorps belangen, liet namelijk weinig te wen sen over. Het liep - al verschenen de eerste springers eerst een half uur na h.et begintijdstip - allemaal vrij vlot, en net voordat het wat al te duister werd konden na afloop de prijzen wor den uitgereikt. Er zat toen een dik an derhalf uur wedstrijd op. Een wedstrijd waarin elk van de ongeveer zestig deel nemers één keer een sprong mocht wa gen over het woelige water, waarin in totaal 14 springers een landing maak ten. De weliswaar matige wind heeft daarbij zeker ook wel parten gespeeld, want niet zelden kreeg deze vat op de personen aan de stok, die dan een on verwachte zwaai maakten en alsnog ongewenst in de ’’plons” terecht kwa men. Jongens t/m 13 jaar: Klaas Leistra, Vrouwbuurt 10.23 m; 2. Cornelis Jelles- ma, Bakhuizen 8.65 m; Pier Tilma Naast de gewone teamwedstrij den de 16m2- en de Senioren B klasse: 1. Gerrit Brouwer, Munnikeburen 12.42 m. ,2. Jaap Tilma E ija 12.20 m.; 3. J. H. Bieleveld, Ber gum 11.91 m. de Vries, Oenkerk 11.56 m. en 3. Ja cob B >ersma, Hemelum 11.48. Dames: Idske Feenstra, Stiens, 9.52 m., 2. Janny de Jong, Idskenhuizen 9.41 m 3. Anneke v.d. Zee, Hemelum 9.94 m. Johan Boersma, Georg Valkema, De in Sneek gehouden kollekte voor het Anjerfonds heeft 1837,29 opge- Na de publicatie in ons blad van woens dag 15 juli zijn voor de 35ste Sneek week nog enkele inschrijvingen binnen gekomen, waardoor het aantal van 765 deelnemers is gestegen tot 782. Dat is 63 minder dan vorig jaar toen 845 wed- strydschepen aan de start versche nen. De verminderde belangstelling is waarschjjnljjk te wijten aan het feit dat van 1 tot en met 4 augustus de Alk- maardermeerweek wordt gehouden. Bruidspaar Thiry-Rouwé stapte letterlijk en figuurlijk uit en in het huwelijks bootje. .(foto Studio Ger Difs Tot en met morgen is de film ”On her jesty’r secret service” met James Bond nog te zien in Amicitia. 't Is een ontzettend spannende film met vele hoogtepunten. Morgenmiddag om half drie een speciale voorstelling met ’’On kruidzaaiers in Fabeltjesland’ en woens dagmiddag en -avond een uitgezóchte vakantiefilm ’’Fanfare” van Bert Haan- stra. 0Hki.U 0>(.M .m 4* fMMMt» SNftK. WTNMITMIAMtl DIST eens 22 jaar, afkomstig uit Leeuwar den en thans wonende in Amersfoort, waar zij lerares handwerken M.O. aan een gymnasium is. Hij is onderwijzer, stuc erend voor de hoofdakte. Waarom dan dit huwelijk in Sneek werd vol trokken? Wel Mark, zoals hij wordt genoemd, is al een jaar of vijf hoofd- aan.” Het grootste aantal deelnemers werd, evenals vorig jaar, weer geboekt in de Schakelklasse nl. 117. De 16 m2-klasse met 104 is echter ook uitstekend verte genwoordigd. De juiste aantallen zijn: Regenoogklasse 18, 30 m2-klasse 8, 22 m2-klasse 13, Pampusklasse 26, Valken klasse A. en B. 56, Randmeerklasse 8, Topklasse 15, 16 m2-klasse A. en B. 104, Vrijheidsklasse 65, Finnjollen- klasse 33, Schakelklasse A en B 117, Spankerklasse 42, Flying Juniorklasse 38, O.K. Jollenklasse 46, Sternklasse 48, Vaurienklasse A. en B. 54, Flitsklasse A. en B. 38, 12-voets Jollenklasse 15, boeiers en Friese jachten 5, Tjotters 15, ”470” klasse 12 en Clipperklasse 7. 2. Jan Faber, 3. Watte Abma, Er werd in negen verschillende klassen gesprongen. Bij de jongens tot en met 13 jaar verschenen er slechts drie aan de start, en zo kon het gebeuren, dat de 11-jarige Pier Tilma uit Blija zon der op het droge te belanden toch met een prijs zijn terugreis kon beginnen. Bij de jongens van 15 jaar bleef Eelke Scherjon uit Noord-Bergum zijn dorps genoot Anne Zijlstra ruim 20 centime ter voor. Derde werd de Gaasterlander Douwe Bult, wiens broer Pier bij de ju nioren met een sprong 10.60 meter dik tegenviel. Hij sprong zelfs nog 10 cen- ABONNEMENTEN Abonnementsgeld f 4>per half jaar /bij vooruitbetalingI Postabonnementen 6, per half (aar Ibi] vooruitbetaling ADVERTENTIETARIEVEN 16 cent per mm. ingezonden mededelingen dubbel tarief. Bi) kontrakt lagere mm-prys De laatste twee zijn invitatieklassen. De Olympia jollen, de Soloklasse, de Scow Tempoklasse en Jeugdklasse Pluis zullen niet in het Sneekweekprogram- ma voorkomen, omdat de aanmeldin gen voor deze klassen minder dan vijf per klasse bedroeg, wedstrijden zullen worden gevaren in Regeiijoogklas.se schap in Friesland was gearriveerd, melden ze met enige geestverwanten een feestje op een woonboot bij Rij- perkerk. Onderweg van Amsterdam naar Friesland hadden de jongelui ver schillende goederen ontvreemd uit de auto’s die weer in Leeuwarden waren verkocht. Na afloop van het feestje op de woonboot ging het stel opnieuw op rooftocht uit. In Heerenveen werd ingebroken in de stationsrestauratie, waar zij 150 gulden en een aantal pak jes sigaretten buit maakten. In Joure weu bij garage Wierda een krat bier gestolen en benzin uit de daar gepar keerd staande auto in de eigen wagen overgebracht. Vervolgens kreeg Sneek bezoek, waar levensmiddelenbedrijf H. Schraa in de Anna Paulownastraat on geveer honderd pakjes sigaretten lich ter werd. In de nacht van arrestatie waren zij met vereende krachten bezig de toegangsdeur van Van Haren’s schoenenzaak aan de Oosterdijk open te k”ijgen. Hier zagen ze een paar agenten in de auto, waarna ze het deden voor- Komen, dat ze een wandelingetje maak ten. Dit is de kabouters noodlottig ge worden. Twee van de vijf wisten te ont komen, maar die zijn inmiddels ook gepakt. Na verhoor en bekentenis heeft de politie van Sneek de mannen over gedragen aan de politie te Heerenveen. timeter minder ver dan zijn twee jaar jongere broer. Met een afstand van 11.82 meter legde Rintse Jonkman uit Idskenhuizen beslag op de eerste prijs bij de junioren. Jetze Falkena klom heel hoog in de pols, maar dit bleek hem windeieren te leggen. De wind nam ook hem mee en voerde hem mee tot in de Sudeinsterfeart. Hij leek anders pp weg naar een fraaie prestatie. In de B-klasse gingen maar liefst vijf springers te water. De 29-jarige Gerrit Brouwer uit Munnikeburen liep hier met de hoogste eer weg. In de groep van 30 tot 40-jarigen verscheen slechts één springer aan de start en hij, Ger rit Bouma uit Hemelum, had aan 9.21 meter genoeg om de eerste en enige prijs in de wacht te slepen. Klein krachtsverschil was er bij de oudjes boven de 40 jaar. Jan Roorda uit Ban- tega viel hier net buiten de prijzen met 10.12 meter. De 62 jarige Ozinga deed het nog v'est met 8.10 meter, al kon ook hij niet meer dan een gul applaus van de vele vakantiegangers en ande re belangstellenden in ontvangst ne men. Een derde van de negen dames ging te water. Van de ’’gelukkigen” was Idske Feenstra uit Stiens het verst met 9.52 meter. De prestatie van de oud- kampioene, de net getrouwde mevrouw J de Vries-De Jong, viel wat tegen. Zij kwam tot 8.38 meter. En nadat de A-klassers elk een poging hadden ge waagd - verloop hebben we reeds aan gehaald - en ook de regionale groep aan bod was geweest verschenen de drie beste springers in de topklasse, Jol an Boersma, George Valkema en JouKe de Vries nog eens op de schans voor de strijd om de wisselbeker, aan geboden door de Kulturele Ried van Wymbritseradeel. Jouke de Vries ging na wat vreemde omspartelingen te wa ter, Valkema k’ •'m tot 12.42, een te- Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huls In GAASTERLAND, SLOTEN e.o De teams voor de befaamde Holland- Frieslandwedstrlijden in de Regen- boogklasse tijdens de Sneekweek zijn alsvolgt samengesteld: Friesland: H. de Vries,, H. H. Röfekamp o.e.a. en J. de Wilde allen te Sneek, U. Jager Lemmer en W. van der Ven, Deventer; Holland: H. C. de Goederen Rotterdam, Müller, Leiden, J. Metzelaar, Woubrug- ge, R. van Asten Helmond en P. Booy Koog aan de Zaan. Zoals bekend wor den deze teamwedstrijden gezeild op dinsdag, woensdag en donderdag, bracht. Mannen 31 t/m 40 jaar: 1. G. Bouma, Hemelum 9.21 m. Manu ;n 41 jaar en ouder: 1. N. Kappe, Wommels 10.63 m.; Vrouwbuurt 10.45 m.; 'skenhuizen 10.28 m. Senioren A klasse: 1. Suameer, 12.79 i.; 2. Joure, 12.54 m; 3. Jouke de Vries, Oen kerk 12.49 m. Regionale groep: 1. W. de JBoer, Arnhem 9.92 m. 2. A. Huurman, Arnhem 9.91 3 Yde Hettinga, Oppenhuizen 8.97 m. Johan Boersma zei het na afloop donderdagavond zo treffend: Het bovenste eind van de pols wil wel met je mee gaan, maar het onderste stuk blijft ge woon staan. En daarmee zijn dan grotendeels de matige sprongen over de Sudeinsterfeart in Uitwellingerga verklaard. De pols wilde gewoon niet meer mee even nadat hij het „dode punt” voorbij was. Dit ondervond onder meer Boersma uit Suameer, die - naar bekend - kort geleden in Idskenhuizen nog een afstand van miet minder dan 14.85 meter had overbrugd, maar nu bij zijn tweede poging „slechts” tot 12.79 meter kwam. Goed overigens voor een eer ste prijs in de topklasse, waarin zeven deelnemers op de schans waren ver schenen. De gemeentepolitie van Sneek heeft in de nacht van woensdag op donderdag een einde gemaakt aan de vrije staat van drie jonge mannen, die beweerden t< t de Kaboutergroep Oranje Vrijstaat in Den Haag te behoren. Het waren de 21-jarige A.T. en de 19-jarige H.D. bei den uit Den Haag en de 21-jarige J. de L. Jie in een commune in Leeu warden verblijft. Twee medeplichtige Kabouters wisten te ontkomen, maar die werden vrijdag gepakt in Roden. Het zijn de 18-jarige H.J.B. uit Den Haag en de 19-jarige P.A.L.C. uit Voor burg. Een door de jongelui gestolen au to wer. in Drachten aangetroffen. In ons blad van woensdag 15 juli was helaas in de Wijkindeling Sneker huis artsen een fout geslopen. Dr. v.d. Zjjpp en dokter Dros zouden van 28 juli tot 8 augustus afwezig zijn. Deze periode van absentie is evenwel reeds op 18 juli ingegaan. woordde hij „Ja, heel graag” en de bruid was even later al net zo tref zeker, toen zij op haar beurt antwoord de „ja, net zo graag”. De ambtenaar van ue burgerlijke stand hield vervol gens een korte toespraak, waarin hij iteraard uitdrukkingen gebruikte, die in de zeilerswerek nogal eens voorko men. Het samen in het huwelijksbootje stappen achtte de a.b.s. in dit geval erg zinvol. Immers dit huwelijk staat ir het teken van de zeilboot, hij en zij hebben elkaar in de boot leren kennen. Er moet op een schip echter één ka pitein zijn en geacht wordt dat de man die kapitein is. Toch zal de één wel eens naar stuurboord willen uitwijken, terwijl de ander dan juist naar bak boord wil. In dit geval valt de balans ten gunste van de bruidegom, omdat die instructeur is, terwijl de bruid de leerlinge is. Maar het gebeurt wel dat de leerling de meester overtreft, aldus de heer I asterhoff. 2ils waarschuwing aan de bruidegom zei de a.b.s. dat die hier wel rekening mee moet houden. „Ga op tijd door de IN DE ZEILBOOT En zo arriveerde het bruidspaar vrij dagmiddag, gezeten in de „Szabadsag” een 16 kwadrater van de Jeugdherberg- vloot, bij het stadhuis, nadat het bruidspaar bij hoofdschipper H. de Jong aan de Oude Dijk in de boot was gestapt. Via een trapje, het schip lag op een trailer, bereikte het bruids paar de „begane” grond. Dat gebeur de zonder dat dit moeilijkheden ople verde en waarbij de bruidegom zeer hulpvaardig zijn bruid via dat trapje naar beneden leidde. In de grote raad zaal van het stadhuis was, behalve fa milieleden van het bruidspaar, vrijwel d> gehele Jeugdherbergfamilie aanwe zig. Toen de heer Rasterhoff de brui degom vroeg of hij Alida als zijn wet tige vrouw wilde aanvaarden, ant- wind, want dat kan het huwelijksleven alleen maar waardevoller maken. Er zal ook bij tijd en wijle gelaveerd moe ten worden, maar daar weet de brui degom als instructeur natuurlijk alles van. Pas op voor lager wal, maar ook daarvan weet de bruidegom, dat die vaarlijk kan zijn” aldus de heer Rasterhoff, die ook waarschuwde voor 1 et feit dat de boot niet altijd voor de wind moet varen. Dat maakt zorgeloos, geeft weini.; voldoening, er is dan geen spanning en evenmin activiteit, zei hij. Nodig voor een echt huwelijksgeluk is nauwe samenwerking, die de opge zweepte golven trotseert en de gieren de wind tot een zuchtje maakt. Een huwelijk is een draaiboek voor het le ven, elke generatie zal zijn eigen weg moeten zoeken in situaties waarin ze wordt geplaatst. Tot slot van zijn toe spraak zei de a.b.s. dat hij het bruids paar toewenste dat het een eenheid mag vormen, dat beiden naar elkaar toegroeien en dat de gereedschappen liefde, trouw, verdraagzaamheid, opof feringsgezindheid en kameraadschap leiden tot dienende liefde en begrip voor elkaar. Laat de gaven van het hart in de eerste plaats spreken en laat door samen aan het levensgeluk te werken de huwelijksboot de veilige haven be reiken, aldus de heer Rasterhoff, die het bruidspaar een behouden vaart toe wenste. Het bruidspaar, nu man en vrouw, be gaf zich daarna weer naar de boot. Mar voordat Mark en Alida in de boot stapten .moesten zij onder een ere haag van peddels door. Die erehaag van eddels werd gevormd door leer- leerlingen van de zeilschool van de Jeugdherberg, die een driewerf hoera aanhieven. Terug in de „Szabadsag” hield de bruidegom het roer vast. De charmante bruid had daar geen enkel bezwaar tegen. Politieagenten zagen in ’t centrum van Snet vijf jongens verdacht rondschar relen. Zij vonden dat nogal vreemd op dat late uur. De mannen verklaarden te proberen een lift naar Leeuwarden te krijgen, waar zij geestverwanten wilden bezoeken. De politie vertrouw de dat niet, waarna de mannen nader aan de tand warden gevoeld. Twee van de vijf kozen toen het hazenpad. De drie andere jongens verklaarden, dat zij met eer gestolen auto uit Voorburg naar Amsterdam waren gereden. Daar lieten ze de auto achter en stalen een andere, waarmee ze hun reis naar Friesland voortzetten. Toen het gezel- In zjjn eerste poging leek Boersma op weg te zijn naar ’n formidabele sprong. Hij had op waarlijk magistrale wijze het uiteinde van de pols weten te be reiken, doch even voorbij het dode punt bleef het houtwerk steken. Boersma maakte zijn afsprong waarna hij met een deel van de pols nog net „het dro ge” wist te bereiken. De jury besloot onmiddellijk hem nog een kans te ge ven, waarna hij tot genoemde afstand kwam. Ook bij deze sprong bleef de pols steken, doch Johan bedacht zich geen moment en sprong zo ver hij kon, en t bleek inderdaad ver genoeg. Op 25 centimeters achter hem eindigde George Valkema uit Joure als tweede. Derde bij de topspringers werd Jouke de Vries uit Oenkerk met 12.49, die daarmee Siebren Rosier uit Dronrijp ’n neuslengte voorbleef. Maar als men weet, dat het gemiddelde van Johan Boersma in dit seizoen op 14.26 meter ligt en dat van Jouke de Vries op 13.81 dan zal het duidelijk zijn dat ondanks de vrjj grote belangstelling erg opval lende prestaties althans in de A-klasse uitbleven. ADMINISTRATIE: Singel 17 Sneek. Postbus 11. Telefoon 05150-4233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4234, 4235, 2247 Gironummer 932730 REDAKTIE: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4233 3779 L. Jellema, redakteur VOTOREDAKT1E: Studio Ger Dijs'Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrmk Telefoon 05150-5323 I instructeur aan de zeilschool van de vrijdagmiddag "het Jeugdherberg in Sneek. Elk jaar is hij weer present. Mark is een prettig ie mand om mee om te gaan, rondborstig e voor de leerlingen een gewaardeer de leraar. Hij leerde zijn bruid vijf jaar geleden kennen, toen zij zeilles r.am en hij dat zeilonderricht gaf. t’ 7as liefde op het eerste gezicht en elk jaar waren zij trouwe gasten in de Jeugdherberg. Nu zij binnenkort een flat in Meppel kunnen krijgen, onder voorwaarde dat zij getrouwd moesten zijn, werd er getrouwd. En dat moest volgens bruid en bruidegom in Sneek gebeuren, terwijl op verzoek van de bruidegom oud-burgemeester Raster hoff het huwelijk moest voltrekken. De heer Rasterhoff stemde daar graag in toe. Voor een ietwat ongewone huwelijks- voltrekking zorgde bruidspaar Thiry'Rouwé, dat in het Sneker stadhuis in de echt werd ver bonden door oud-burgemeester L. Rasterhoff in zijn functie van ambte- leurgestelde Boersma zag 12 meter op naar van de burgerlijke stand. Gewoon- het scorebord genoteerd, zodat Boersma uiteindelijk toch met de Wymbritsera- deel-beker, die door wethouder G. Mie- dema was aangeboden, wegliep. Deze wisselprijs Is namelijk voor de beste springer in de gehele wedstrijd. lijk trekt ’n bruiloftsstoet op de Markt straat al veel belangstelling, maar de ze trok bijzonder veel mensen naar de omgeving van het stadhuis. Het ge beurt namelijk niet iedere dag dat een bruidspaar, gezeten in een boot, bij het stadhuis arriveert. Dat gebeurde hier wel en dat ontlokte één der toeschou wers de opmerking „jé, die lui stappe letterlijk en figuurlijk uit en in de hu welijksboot.” De bruidegom was Markus Hendrikus Thiry, 22 jaar, afkomstig uit Amster- Jonjens 14 en 15 jaar: Eelke Scherjon, dam, de bruid was Alida Rouwé, even- Noord Bergum 11.10 m.; 2 Anne Zijl stra, Noord Bergum 10.89 m en 3. Douwe Bult, Bakhuizen 10.70 mtr. Juni ren 16 t/m 18 jaar: 1. Rintse Jonk man, Idskenhuizen 11.82 m; 2. Wiebren

Sneeker Nieuwsblad nl | 1970 | | pagina 1