Garantie voor culturele evenementen bepaald op 17.500- Voorstel pensioenverordening wethouders werd verworpen Drs. W. C. Riel: Mijn nieuwe ambt vormt aantrekkelijke uitdaging a. SNEKERWkOERIER de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan en van IJLST Raad van Sneek besprak de voorstellen uitvoerig Bouwrijpmaken van terreinen in Oudemirdum kost ruim f 400.000,- Rijksscholengemeenschap heeft nieuwe rector Orgelconcert door Feike Asma in Bolsward Laatste seizoen van „Reutemeteut” W SNEEKER NIEUWSBLAD Zaterdag amateurskütsjesilen op Langweerder Wielen Personeel Nooitgedagt Ijlst was een dag op reis Ronde van Oudega (W.) Jolke Groenveld won TAAKVERDELING ser Bossi; Sym- Aanvang 20 uur. b.g.g. donderdags en I' UITGEVERS: Drukkerij B. Doevendans n.v. Verschijnt: maandags Alles wat men doet, doet men één maal voor de eerste keer. Dat is ook het geval met mr. B. van Haersma Buma, die dinsdagavond voor de eerste keer na zijn benoeming tot burgemeester van Sneek de raad van de Waterpoort- stad voorzat. En hij heeft het geweten. De raad had er echt zin in en de be sprekingen hadden soms iets weg van een spraakwaterval. Een ogenschijnlijk niet erg belangrijke 29 punten tellende agenda nam dan ook bijna drie-en-een- half uur in beslag. Vooral de voorstellen tot het verlenen van financiële steun culturele evenementen, uitkering-ineens aan gemeentepersoneel, uitkerings- en pensioenverordening voor wethouders en hun nabestaanden en de benoe ming van een lid van het algemeen bestuur van de Muziekschool voor Sneek en omstreken namen veel tijd in beslag. Aan het slot van de vergadering werd afscheid genomen van vier raadsleden die in de komende zittingsperiode niet zullen terugkeren, namelijk de heren H. W. Fijlstra, Tj. Lichthart, P. Bosma en J. Zeilstra. Dr. J. Verhaak, inspecteur AVO (rechts) bekrachtigt de installatie van drs. W. C. Riel als rector van de Rijksscholen gemeenschap met een handdruk. In het midden mevrouw Riel. (foto Studio Ger Dijs) Volgens b. en w. is de behoefte aan zo’n hondehok het grootst in Oudemir- dum en daar is inderdaad plaats voor een hondehok met ren bij de politie post. De kosten van een hok van 2% DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1970 125e JAARGANG No. 66 Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e.o 0H.O..I o>)mi «m jm«. wTMiiiuiutuisur werden bezichtigd en koffie werd ge nuttigd. Daarna weid naar Wageningen gereden en vervolgens naar Apeldoorn, waar het diner alle eer werd aange daan. De terugreis ging over Epe, Hat- tem, Zwolle, Steenwijk naar Wolvega, waar in restaurant De Witte Paarden nog even gepleisterd werd. In Ijlst ge arriveerd werden woorden van dank ge sproken voor de prachtige reis, die ie dereen uitstekend had voldaan. Met na me de chauffeurs van de ZWH, die tij dens de reis de mensen op de hoogte hielden van de bezienswaardigheden kregen een extra woord van dank Me de aan hen was het te danken dat de- Het voorstel om mr. B. van Haersma Buma te benoemen tot lid van het al gemeen bestuur van de Muziekschool voor Sneek en Omstreken, ter voorzie ning in de vacature, ontstaan door het ftreden van de heer L. Rasterhoff, ontmoette bij de heer Van Dijk bezwa ren. Hij vroeg welke motieven er voor deze voordracht zijn aangevoerd om deze benoeming voor 1 september a.s. er door te krijgen. Er is helemaal geen haast bij, die benoeming kan gerust na 1 september geschieden, meende de heer Van Dijk, die het college verzocht de voordracht terug te nemen. Volgens wethouder Baaijens was het wenselijk dat zo spoedig mogelijk in de vacature werd voorzien. Wij geloven dat we een goede candidaat hebben voorgedragen, die de stoel voldoende stevig zal be zetten. De meningen in het college wa ren unaniem. De heer Van Dijk betoog de dat destijds de heer Rasterhoff in het bestuur is gekomen vanwege de fi nanciële kant, daarom is wethouder Visser van culturele zaken toen niet gekozen. Hoe het college er straks over denkt, liet de heer Van Dijk koud, maar hij drong er wel op aan eerst de taakverdeling in het nieuwe college te bezien en daarna met een voordracht te komen. De heer Van Dijk zei ver baasd te zijn over deze voordracht, neem die terug, over een maand kan de beslissing wel vallen, aldus de heer Van Dijk die in tegenstelling tot wet houder Baaijen,s hier geen enkel va cuum zag. Wethouder Baaijens was niet overtuigd door de argumentatie van de heer Van Dijk. De laatste be weerde nogmaals dat het hier gaat om heit principe taakverdeling in het col lege. Op voorstel van de heer Van Dijk, die de voordracht van de agen da wilde afvoeren, volgde een stem ming. Het voorstel Van Dijk werd ver- van de samenleving moeten bepalen”, aldus mr. H. Kuipers, die als voorzitter van de (voorlopige) oudercommissie het woord tot drs. Riel richtte. ”De tijd is voorbij dat we hopen dat onze kinderen taak naast de dagelijkse beslomme ringen, noemde dr. Verhaak het op de hoogte blijven van de ontwikkelingen rond die mammoetwet, die door de bui tenstaanders al is aanvaard, zoniet ach terhaald. Bij de mededelingen was een schrijven over de krotontruimings- en doorstro- mingsregeling. Naai’ aanleiding hier van drong de heer Meijer aan op een zo snel mogelijke behandeling van de aanvragen inzake de doorstromingsre- geling. Een schrijven van het dagelijks bestuur van de Muziekschool voor Sneek er omstreken gaf de heer Gerrits aanleiding op te merken dat hij blij was met de herziening van de reduc ties. Hij wilde graag weten hoeveel leerlingen als gevolg van het verhoog de lesgeld zijn af geschreven. Volgens de heer Van Dijk is dat aantal mi niem. De heer Van den Akker drong aan om de redactie van de Krotont ruimings- en Doorstromingsregeling nog eens op de merites te bekijken. ADMINISTRATIE; Singel 17 Sneek. Postbus 11. Telefoon 05150-4233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4234, 4235, 2247 Gironummer 932730 REDAKTIE: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4233 3779 L. Jellema, redakteur. FOTOREDAKTIE; .Studio Ger Dijs', Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrmk Telefoon 05150-5323 ABONNEMENTEN Abonnementsgeld f 4,per half jaar (bij vooruitbetaling Postabonnementen f 6,— per half jaar (bij vooruitbetaling adv ertentietarjev en 16 cent per mm, ingezonden mededelingen dubbel tarief. Bij kontrakt lagere mm-pnjs De raad van Gaasterland komt volgen de week dinsdagavond voor het laatst in oude samenstelling bijeen om een twintig punten tellende agenda te be handelen. Eén der voorstellen behelst het plaatsen van een hondehok bij de politiepost te Oudemirdum. Burge meester en wethouders delen in het be treffende voorstel mede, dat het regel matig voorkomt dat zwervende honden worden aangegeven bij de politie, die echter geen plaats heeft voor deze viervoeters en daarom al verschillende keren aan de gemeente heeft gevraag! gelden beschikbaar te stellen voor een hondehok met ren. Dit seizoen zal de kabaretgroep „Baga tel” voor het laatst het succesvolle twee talig programma „Reutemeteut” bren gen. Dit betekent o verigens allerminst dat de groep daarna niet meer op de planken komt. Integendeel. De groep, bestaande uit Janny Hoek stra, Thijs Braaksma, pianist en bege leider Henk Sinnema (die ook alle com posities voor zijn rekening nam) en za- kelij. leider Jan van der Veer, die de teksten schreef, is al druk bezig met de voorbereiding van een nieuw pro gramma. Er is evenwel nog zoveel vraag naar „Reutemeteut”, dat men besloten heeft nog één seizoen door te gaan. Maar, het wordt wel onherroepelijk het laatste seizoen. Volgend jaar gaat het nieuwe programma in première. Tot zo lang is er nog gelegenheid ken nis te maken met dit volstrekt origine le programma, dat al aan zovelen een avond puur amusement heeft geschon ken. later een goede baan krijgen en veel geld zullen verdienen. Natuurlijk is dit wel fijn, maar belangrijker is, geloof ik, de vraag hoe onze hinderen zullen wor den en ons niet zozeer moeten af vragen wat ze later zullen worden.” Hij hoopte dat de oudercommissie in ’n sfeer van openheid en vertrouwen met de schoolleiding en docenten in overleg kan treden. Tenslotte wensten de burgemeester mr. Van Haersma Buma en drs. A. van Bruggen, rector van het Magister Alvinus gymnasium, drs. Riel veel suc ces toe in zijn nieuwe ambt. In zijn antwoord aan de verschillende sprekers, zei drs. Riel onder meer dat hij er naar zal streven de goede con tacten tussen de docenten, leerlingen en sch lleiding zoveel en zo goed moge lijk te bevorderen. ’’Moeilijkheden met de leerLngen zijn m.i. op te lossen of te voorkomen door overleg tussen de verschillende partijen. Ik ben bereid naar de ideeën van de leerlingen te luisteren, maar zij moeten begrip heb ben voor mijn positie en verantwoorde lijkheid. Ik zal mijn best doen de goe de bandei tussen de school en de ou ders te continueren. Ik reken het tot mijn .aak de vermeende tegenstellingen tussen de ouders en de schoolleiding over d opvattingen van de belangen van de kinderen gezamenlijk te neutra liseren en gezamenlijk proberen tot een oplossing te komen”, besloot drs. Riel. Na het meer officiële gedeelte, werd het samenzijn ongedwongen voortge zet en was men in de gelegenheid per- soonijk met het echtpaar Riel kennis te maken. NIKUWS-XK ADVMRTBNTIXNLAD^ ^VOOR SNEEK EN OMSTREKEN Zaterdag heeft het personeel van de Ko ninklijke fabrieken J. Nooitgedagt n.v. te IJlst en Bolsward een uitstapje. Be halve het personeel met hun echtgeno tes, waren ook de gepensioneerden van de partij. Het gezelschap vertrok ’s morgens omstreeks zeven uur in enkele bussen van de ZWH er via Emmeloord, Nagele, de nieuwe brug over het Ketel- diep, de Flevopolder en Leliestad kwam men in Putten, waar het monument werd bezichtigd. De reis werd via Vee- nendaal en Rhenen vervolgd naar Ou- wehand’s Dierenpark, waar de dieren ze reis zeer prettig en leerzaam was. Aanstaande zaterdag 22 augustus (en niet zoals eerder in deze krant werd vermeld op zaterdag 29 augustus) zal op ^e Langweerder Wielen weer het traditionele skütsjesilen met „amateur- bemanningen” worden gehouden. Er wonden'die dag twee wedstrijden geva ren. De eerste start is ’s morgens om tien uur, de tweede wedstrijd begint om half twee. Twaalf schippers zullen de strijd aanbinden. Het helmhout van de Sneker Pan zal worden gehanteerd door J. Jellema. De overige deelnemende skütsjes wor den gestuurd door: Eldert Meeter (LM); Eldert Meeter (SM); K.O. Schouwstra (Philips), P. P. de Jong (Leeuwarden); B. Hof (Eernewoude) R. Mulder (Langweer); J. Keulen (Ul- be Zwaga); Albert Wester (Grouw); Auke de Groot (SWH); Keimpe van der Meulen (Woudsend) en S. Brouwer (Lemmer). ’’Leiding geven in het algemeen en in het bijzonder aan een school voor voort gezet onderwijs is geen gemakkelgke taak. In deze tijd waarin het gehele on derwijs een nieuwe basis en inhoud moet krijgen, vormt voor mij de aan- vaardi. o van mijn nieuwe ambt een aantrekkelijke uitdaging. Ik zie mijn taak als een dienende taak ten aanzien van de docenten en de leerlingen. On- derwijsdienaren zijn zich er altijd van bewust dat niet alleen hun verstand maar ook hun hart een grote rol speelt in de omgang met de leerlingen”. Dit zei drs. W. C. Riel, afkomstig uit Den Haag, dinsdagmiddag na door dr. H. Verhaak (inspecteur Algemeen Vor mend Onderwijs) als rector van de Rij ksscholengemeenschap geïnstalleerd te zijn. D” installatie, die plaatsvond in het gebouw van de R.H.B.S., werd on der meer bijgewoond door burgemees ter mr. B. van Haersma Buma, wet houder J. R. Visser, afgevaardigden van de leerlingen, docenten en tal van mensen uit de onderwijswereld. In zijn installatierede merkte dr. Ver haak onder meer op dat een buiten staander er een bewijs van moed in zou kunnen zien, dat een mens in d heden daagse structuur van het onderwijs de functie van rector ambieert. De mam moetwet, die thans tot de derde klas van de school is doorgedrongen, brengt tal van problemen met zich mee en het is één van de taken van de rector de nieuwe mammoet-structuur voor te bereiden, te verzorgen en te introduce ren bij de docenten en de leerlingen. Een andere, en wellicht de moeilijkste Het voorlaatste concert in de serie or gelconcerten die onder auspiciën van de Stichting Orgelcentrum in de Mar tinikerk te Bolsward worden georgani seerd, zal plaats vinden op dinsdag 25 augustus en worden gegeven door de -rganist Feike Asma. Het programma dat zal worden uitge voerd luidt: Preludium en koraal Ps 66, Jan Zwart; Fantasia et Fuga in c, J. S. B-.ch; Concerto no. 7 in Bes, G. F. Handel; Scherzo, E. phonie no. I in d mineur, A. Guilmant en Psalm 42, Feike Asma. LOKKENDE KANS Drs. Riel was volgens dr. Verhaak op zijn vroegere school een gewaar deerd leraar bij rectoren, leraren en leerlingen. Naast zijn werkzaamheden op school, vervulde hij nog tal van funk- ties in üe landelijke onderwijsorganisa ties. "Indien we uw verleden projecte- r en tegen de gestelde eisen dan ligt hier thans de lokkende kans uw erva ringen in deze zeer belangrijke streek school in te passen. Hiervoor is wijs heid, moed en doorzettingsvermogen nodig”, aldus dr. Verhaak, die drs. Riel ‘enslotte veel succes wenste in zijn nieu we school, streek en funktie. Conrector drs. J. Braak, die het laat ste half jaar de funktie van wnm. rector heeft vervuld, zei o.a. dat drs. Riel in Sneek een goed docentencorps zal vinden, ..dat bereid is met volledige inzet de belangen van de school zo goed mogelijk te behartigen. Wij zullen u zeker met raad en niet in mindere mate met daad terzijde staan”, aldus drs. Braak. Drs. Riel betrekt voorts ’n goed geoutilleerd schoolgebouw, dat momenteel evenwel te klein is. Men komt voor de onderbrenging van de ruim 400 leerlingen, waarvan de helft uit de omgeving van Sneek afkomstig is, vier lokalen tekort. Dit tekort zal volgend jaar nog groter zijn, en het is wel duidelijk volgens drs. Braak dat ’t schoolgebouw in de nabije toekomst aanzienlijk uitgebreid zal moeten wor den. Hij sprak tenslotte de wens uit dat de nieuw< rector veel voldoening in zijn werk zal vinden. GENEGENHEID EN RESPECT „Wij zijn Friese leerlingen, maar we zullen niet veel verschillen van onze Haagse collega’s. Wij zijn namelijk al lemaal individuen met een eigen ego. U zult wel eens te maken krijgen met moeilijkheden van één onzer met een docent. Nu is het een wens van ons, ons dan zo persoonlijk mogelijk tege moet te treden, er over te praten, waar na i< partijen misschien iets kunnen toegeven, de ene natuurlijk wat meer dan de andere. Als dat verwezenlijkt zou kunnen worden, zal onze genegen heid en respect voor u toenemen even redig aan de tijd dat wij u kennen”. Deze wens werd uitgesproken door Ed die Veldwiesch, leerling uit 4a, die na mens de leerlingenraad het woord tot de nieuwe ’’baas” richtte en daarmee de gevoelens van de hele school ver tolkte. Wat wij als ouders kunnen doen, is onze kinderen aan uw zorg toe vertrou wen. Zr zullen later het gezic moeten bepalen”, f SNEEKER NIEUWSBLAD bij 2% meter worden geraamd op f 400,-. B. en W. stellen voor dit bedrag beschik baar te stellen. GEEN DAKBEDEKKING De heren J. en M. Dijkstra te Wyckel hebben het gemeentebestuur verzocht toestemming te verlenen of op hun boer derij over ’t rietdak gesatineerde golf platen te mogen leggen. Mede op advies van de Prov. Friese Schoonheidscom missie zijn b. en w. echter van me ning dat het afdekken van boerderijen met golfplaten om estetische redenen onaanvaardbaar is. Ook technisch geeft het aanbrengen van golfplaten over een rietbedekking nogal bezwaren, daar ventilatie dan ontbreken zal en er schimmel of rot van het riet kan ont staan. Het aanbrengen van een rietbe dekking is een vrij dure zaak, maar toch menen b. en w. van Gaasterland geen medewerking te kunnen verlenen, be boerderij ligt op een heuvelrug en is van verre reeds zichtbaar. Het is een nooie oude boerderij, waarvan de stijl door het aanbrengen van een pla tenbedekking ernstig zou worden aange tast. De mogelijkheid om subsidie te verkrijgen is evenmin aanwezig. B. en W. adviseren de raad afwijzend te be schikken op het verzoek van de heren Dijkstra. Van de Dorpscommissie Plaatselijk Belang Wyckel ontvingen b. en w. het verzoek mede te werken aan de ver betering van de watersportmogelijkhe den aan het Wikeler Hop. Deze verbe tering r-1 bereikt kunnen worden door o.a. het uitdiepen en verbreden van de vaart die Wyckel met het Slotermeer verbindt. Er is onderzocht deze werk zaamheden in ruilverkavelingsverband uit te voeren, maar dat is niet moge lijk. De betreffende vaart heeft slechts een functie als afwatering. De vaart zal volgens het toedelingsplan van de Ruilverkaveling worden toegewezen aan het waterschap „Tusken Mar en Klif”. B. en W. hebben Plaatselijk Belang dan ook slechts kunnen adviseren om via het recreatieschap De Marrekrite sub sidie aan te vragen voor de uitvoering van de plannen. BOUWRIJPMAKEN BESTEMMINGSPLAN De voorraad bouwrijpe grond in het bestemmingsplan Oudemirdum Noord oost raakt uitgeput. Er zijn thans al leen nog enkele bungalowterreinen. Voor woningwetwoningen, bejaarden en en premiewoningen zijn geen terrei nen neer beschikbaar. B. en W hebben zich beraden op welke wijze hierin op korte termijn kan worden voorzien. Van het nieuwe bestemmingsplan „De Boegen” is een gedeelte reeds eigen dom van de gemeente. Het is mogelijk dit gedeelte eerst bouwrijp te maken, waardoor weer meerdere bouwterrei nen beschikbaar komen. Het bouwrijp maken van dit gedeelte dien* echter ge koppeld te worden aan de verbetering van de Jan Schotanuswei, omdat de rio lering daar door zal lopen en het niet economisch verantwoord is eerst een riolering door deze weg te leggen en deze later te verbeteren. De totale kos ten worden begroot op 422.424,en b. en w. vragen de raad dit bedrag beschikbaar te stellen. worpen met twaalf stemmen tegen en zeven stemmen voor. Daarna benoem de de raad burgemeester Van Haersma Buma tot lid van het bestuur van de Muziekschool. Hij kreeg vijftien stem men, mevrouw De Graaff-Nauta drie, terwijl een blanco stem werd uitge bracht. Met algemene stemmen werd de heer A. Kuipers benoemd tot lid van „et bestuur van de Stichting Fin- kenburgh. ONFATSOENLIJK Er lag een voorstel inzake de uitke- rings- en pensioenverordening voor wet houders en hun nabestaanden. Bij de wet van 10 december 1969, in werking getreden op 1 januari 1970 is een nie - we regeling tot stand gekomen inzake de toekenning van uitkeringen van pen sioen aan politieke ambtsdragers. B. en w. van Sneek hebben de sinds 30 au gustus 1966 bestaande regeling aan de ze nieuwe regeling ngepast en de bepalingen van de Algemene pensioen wet zo nauw mogelijk gevolgd. De heer Zeilstra had geen goed woord over voor deze regeling en hij becritiseerde de overheid, die met een dergelijke wet is gekomen. De heer Zeilstra wilde dan ook zijn stem niet geven aan dit voor stel. „Hwa’t foarride wol moat streek halde”, zei de heer Zeilstra. De heer Van Dijk viel hem bij. Hij noemde de Algemene Pensioenwet Ambtsdragers onfatsoenlijk, Alg. Pensioenwet Politie ke profiteurs is een betere naam, meende de heer Van Dijk, die eveneens Hel Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en te kennen gaf aan dit voorstel zijn me dewerking te moeten onthouden. De heer B. de Vries gaf te kennen dat vier jaar geleden de verordening met alge mene stemmen door de raad is aan vaard. De heer Van Dijk wenste stem ming over dit voorstel. Met acht stem men tegen, zeven stemmen voor en vier onthoudingen (door de wethouders) werd het voorstel van b. en w. ver worpen en dus blijft de bestaande rege ling gehandhaafd. De heer Meijer stem de per vergissing voor het voorstel. UITKERING-INEENS Een heet hangijzer was ook het voor stel betreffende het in de vorm van een uitkering ineens toekennen van een salarisverhoging over het jaar 1970 aan het daarvoor in aanmerking komend gemeentepersoneel. De heer Van den Akker wilde wel af van die procentuele verhoging en hij drong er tevens op aan een „vloer” voor de laagstbetaal den te scheppen. Hij kreeg bijval van de heer Meijer. Wethouder Visser ver dedigde het voorstel knap, de voorzit ter gaf toe dat het salarisbeleid altijd een moeilijke zaak is, doch hij vroeg zich wel af of het wel verstandig zou zijn van de landelijke regeling af te wijken. Volgens de heer Van den Akker zijn de vakbonden hier te nonchalant te werk gegaan waar het de laagst betaalden betreft. Volgens wethouder Baarda zal aan deze zaak toch eens gedokterd moeten worden. Wethouder Baaijen’S betoogde dat het hier slechts om kleine bedragen gaat, maar laat het Georganiseerd O’ erleg zich hiero ver nader beraden. De heer Van Dijk meende dat het hier gaat om een prin cipiële zaak en de argumenten van wet houder Baaijens waren volgens de heer Van Dijk in dit verband dan ook niet steekhoudend. Mevrouw De Graaff- Nauta was het wel eens met de heer Van den Akker, maar hoeveel manuren gaan er wel inzitten als men die hele berekening, zoals de heer B. de Vries wilde, gaat bezien. Wat bereiken we voor de mensen waar het hier om gaat, vroeg zij. De vergadering werd even geschorst om het college gelegenheid te geven, zich te beraden Na de her opening van de vergadering deelde de voorzitter mede, dat het voorstel zou worden teruggenomen en dat advies ge vraagd zal worden aan het Georgani- Overleg. FINANCIËLE STEUN CULTURELE EVENEMENTEN B. en W. stelden voor financiële mede werking te verlenen ten behoeve van culturele evenementen in Sneek. Voor gesteld werd voor het seizoen 1969/ 1970 een subsidie te verlenen van 14.884,79 en voor het seizoen 1970/ 1971 een garantie van 17.500,Ove rigens publiceerden wij dit voorstel in ons blad van maandag j.l. De heer J. P. de Vries was van mening dat een groot deel van de bevolking niet kan deelnemen aan de culturele evene menten en ook de belangstelling van de jongeren is klein. De heer De Vries had grote waardering voor het gebo- dene, maar vroeg zich toch wel af of op deze wijze kon worden doorgegaan. Van 8 t.e.m. 15 augustus werd de „Ronde van Oudega” verreden. Deze wedstrijd werd georganiseerd voor jongens van 8 tot 12 jaar. De ron de telde in totaal 6 etappes, 2 indivi duele- en 2 ploegentijdritten. In het al gemeen klassement werd Jolke Groen veld eerste in een tijd van 2 uur 2 min. en 26 sec. Tweede werd Douwe Attema, met een achterstand van slechts 19 sec. en op 1 min. 31 werd Anne v.d. Kamp derde. Na de wedstrijden werden de prijzen uitgereil. in het sportgebouw. MH SW'J5 '9

Sneeker Nieuwsblad nl | 1970 | | pagina 1