SNEKERWOERIER I. Veldhuis tot wethouders Raad Wymbritseradeel koos G. Miedema en Mevrouw De Graaff-Nauta nieuwe Sneker wethouder Mevrouw J. Nooitgedagt-Oranje eerste vrouwelijk lid Ijlster raad Wethouderszetels voor (opnieuw) K. Frankena en J. J. de Vries (ARP) de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan IJLST van en I sn i FNP en PW stelden R. Heeringa candidaat Vredesweek van 20-26 sept. in Sneek Japanse volleybalsters kregen legpenning van Sneek Raad telt zes nieuwe gezichten Geslaagd Meer samenwerking tussen de drie Friese standsorganisaties Tige moaije boatreis De Meerpaal I W SNEEKER NIEUWSBLAD Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en de Ml aas M l&JI I WWW! J DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1970 SNEEKER NIEUWSBLAD 125e JAARGANG No. 70 NIMUWBSN ADVMBTKMTIKhXAC^ ^VOOR SN KEK KN OMBTRKKBN De F donderdags en van woningnood zat mensen vindt, die met weinig tevreden (moeten) zijn. zijl”, werd eveneens aangenomen. De WANDBORD De heer Baayens, die Verschijnt: maandags UITGEVERS: Drukkerij B. Doevendans n.v. i I Aan de Rijksuniversiteit te Groningen slaagde cum laude voor het doctoraal examen Engels de heer G. v.d. Meer, voorheen te Oppenhuizen, thans woon achtig te Hoogezand. Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND. SLOTEN e.o I der Gerbrandij heeft een voortreffelijke staat van dienst, zei de heer Bergsma, maar hij werd kennelijk te oud want de kiezers op Lijst 1 maakten bezwaar tegen de leeftijd van de heer Gerbran dij. Nu stelt men de heer Miedema candidaat, die ouder is dan 65 jaar. Wij hebben niets tegen de persoon van de heer Miedema, aldus de heer Berg sma, maar het is een zuivere vorm van democratie dat wij (FNP en PW) de heer Heeringa candidaat stellen. De heer Veldhuis werd tenslotte gekozen ENKELE BESLUITEN De raad was van oordeel dat de open bare lagere school in Ysbrechtum in stand dient te worden gehouden. Men verleende voorts medewerking aan de Chr. Nationale school te Gauw voor aanschaf van materiaal voor het vak handenarbeid. De raad kocht de krot woning Hommerts 168. De heer Berg sma vroeg naar aanleiding van dit voorstel of de gemeente baat heeft bij de aankoop van krotten. Staat er iets tegenover? Volgens burgemeester Caze- mier in elk geval een rijksbijdrage. De heer Osinga toonde zich bijzonder ver heugd, dat de raad kon besluiten aan burgemeester Cazemier grond te ver kopen in Oosthem, waar de eerste bur- g.r een bungalow wil laten bouwen. „Ik ben er zeer mee ingenomen, dat de eerste burger van Wymbritseradeel temidden der gemeenteraden gaat wo nen”, aldus de heer Osinga. uta. «mraiinum Zou er ergens in Sneek op nog geen honderd meter afstand een groter contrast mogelijk zijn in de bouwwereld als op de Westersingel. Daar namelijk, foto Ger Dijs maakte er dit kiekje van, treft men komend uit de richting postkantoor eerst de oude bouwvallige huisjes in de eerste Frittemahovenstraat aan, terwijl men vlak daarna het nieuwe ziekenhuis „de wolken ziet krabben”. Overigens is het geen zeldzaamheid, dat in het visseizoen de handel in wormen in dergelijke volksbuurtjes als de Frittemahovenstraten welig tiert. Op het ene witte bord gespijkerd aan het houten schuurtje staat: AhaaU wees wijs, koop in het wormenparadijs. Paradijselijk wonen echter kan het daar allesbehalve zijn, dachten wij, hoewel je in deze tijd centrum in het bestemmingsplan „Nije- deelte zan het bestemmingsplan „Nije- zijl” werd aangenomen, met dien ver stande, dat naar aanleiding van een op merking van de heer Zij sling, toege zegd werd dat de anticipatiebevoegd- heid in eigen handen ligt. Het voorstel, accoord te gaan met een suppletie le ning van 900.000,gesloten door de Stichting Bejaardenzorg IJlst en Om- - treken voor de bouw van het woon- heer Rijpma vroeg zich echter wel af of men dan met een bedrag van bijna 3,5 miljoen inderdaad kan rondkomen, of bestaat de kans dat er aanstonds nog een lening komt? Er wordt aan ge dacht, dat men er hiermee kan komen, luidde het antwoord van de heer Fran kena, die nog vertelde, dat de goed keuring van g.s. hieromtrent reeds was ontvanger. Het voorstel: Verkoop van et bouwterrein aan de Stichting Be jaardenzorg IJlst en omstreken vond eveneens een ieders goedkeuring. De heer Rijpma repte bij de rondvraag nog even over het feit, dat IJlst nog geen nieuwe burgemeester heeft. Hoe zit dat, zijn er bepaalde redenen voor? Inderdaad, adus de voorzitter, de enige reden is wel deze, dat er in de afge lopen periode een commissaris wisse ling heeft plaatsgehad. Ik verwacht wel, dat heel binnenkort IJlst weer een burgemeester heeft, voegde hij er nog aan toe. De heer Rijpma uitte voorts nog zijn misgenoegen over de belabber de toestand in het plan Nijezijl en de heer Zijsling vroeg naar de gang van zaken bij de opritten van de Sudergoa- weg. Op uitnodiging van het hoofdbestuur van de Friese Maatschappij van Land bouw hebben de gezamenlijke hoofdbe sturen van de drie Friese standsorga nisaties in de land- en tuinbouw vrij dag te Oranjewoud een verkennende bespreking gehad geheel over de mo gelijkheden van de vorming van één boeren- en tuindersorganisatie. Tijdens deze bespreking bleek, dat men Het is in Sneek een gewoonte geworden officiële gezelschappen, die om een of andere reden een bezoek brengen aan de Waterpoortstad, in het stadhuis te ontvangen. Maandagmiddag viel deze eer te beurt aan het Japanse volleybal team, dat zoals bekend zaterdagavond in de sporthal een wedstrijd heeft ge speeld tegen de Nederlandse dames- ploeg. In de grote raadzaal werden de 13 speelsters met hun coaches en offi cials, een drietal dames van het Hol landse team met hun trainer, de heer Van der Haar, o.a. begroet door de wethouders Baarda, Visser en Berg sma en mr. Van Haersma Buma, die het Japanse gezelschap een legpenning van de stad Sneek aanbood. ADMINISTRATIE: Singel 17 Sneek. Postbus 11. Telefoon 05150-4233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4234, 4235, 2241 Gironummer 932730 Nadat beide wethouders hun benoe ming hadden aangenomen trokken zij zich even terug uit de niet erg druk bevolkte raadzaal - de publieke tribu ne was lang niet helemaal bezet - om tot de benoeming van eerste vervanger van de burgemeester over te gaan. Dat werd - opnieuw - de heer Franke na waarmee de overige raadsleden het geheel eens konden zijn. DIT ZIJN ZE In de nieuwe raad hebben zitting: I. Veldhuis Tirns, G. Miedema Scharne- goutum, G. D. Ketelaar Blauwhuis. A. Osinga Jutrijp, F. Attema Oudega, Sj. Visser Heeg, S. Couperus Woudsend, K. Sijbrandij Abbega, M. Nauta Op penhuizen, B. S. M. Wolke-Beltman Wolsurr J. H. Bootsma Nijland (allen CHU-AR-KVP), Dr. G. Bakker Ys- trechtum, J. D. Kuipers Woudsend bei den Progr. Wymbritseradiel, R. Heerin ga Scharnegoutum en I. Bergsma Hom merts beiden FNP. Nieuw zijn Nauita, mevrouw Wolke, Bootsma, Bakker, Kuipers en Bergsma. Burgemeester B. W. Cazemier sprak na de installatie de nieuwe raadsleden toe, waarbij hij o.m. opmerkte dat het besturen van een ge meente een moeilijke opgave is. Het is echter ook een mooie uitdaging en hij sprak de hoop uit dat de raad die uit daging aandurfde. Want aan de ene kant heeft de gemeente eigen bevoegd heden, maar aan de andere kant is men aan alle kanten gebonden door al lerlei voorschriften en bepalingen. van de kant van de beide confessione le organisaties het voortbestaan van deze organisaties op dit ogenblik nog wenselijk acht. Algemeen was men het er evenwel over eens om de reeds be staande samenwerking uit te breiden, o.a. door meer gemeenschappelijk op te treden. De vraagstukken, waarvoor de Friese boeren- en tuinders in deze tijd zijn komen te staan, vragen boven dien om een nauwere samenwerking met de Friese landbouwcoöperaties en andere agrarische instellingen in Fries land. Aan de dagelijkse besturen van de drie standsorganisaties is opgedragen op korte termijn voorstellen in deze te doen. Mevrouw Dieuwke Y. W. de Graaff- Nauta (GCP), is dinsdagavond met 19 stemmen vóór en één blanco gekozen tot wethouder van de gemeente Sneek. Zij neemt de plaats in van de heer M. Baayens, die niet herkiesbaar was, we gens zijn op handen zijnde vertrek uit Sneek. In de rest van de samenstelling van het college van b. en w. kwam geen verandering. De heren W. G. Baarda (GCP), J. R. Visser (PvdA- PPR) en I. Bergsma (PvdA-PPR) (van wie de laatste zijn benoeming eerst aanvaardde nadat hij schorsing van de vergadering had gevraagd) werden her kozen met respectievelijk 19 vóór en 1 blanco, 19 vóór en 1 blanco en 12 voor en acht blanco stemmen. Daar naast werden vijf nieuwe raadsleden geïnstalleerd. De heer R. Tuinstra (PvdA-PPR), die de plaats in zal ne men van de heer E. de Jong, werd aanvaard als lid van de raad en zal in de volgende vergadering geïnstal leerd worden. R. v.d. Akker, W. van Dijk, drs. J. Franckena; onderwijscommissie: J. Nienhuis, J. Jonkers, H. A. Scholten, W. van Dijk; commissie voor onder zoek van begrotingen en rekeningen: H. A. Scholten, H. Postma en voorzit ter B. de Vries; commissie voor geor ganiseerd overleg: C. Meijer, H. Kui per, H. Postma, plaatsvervangende le den: J. Jonkers, J. P. de Vries en drs. J. Franckena. COMMISSIES De nieuwe raad kreeg het gisteravond direct al druk met het benoemen van leden voor een negental commissies. De volgende commissies werden benoemd: commit voor de stadverordening: W. van Dijk, R. v.d. Akker, drs. J. Franc kena; gemeentereiniging: C. Meijer, J. Nienhuis, A. Gerrits; openbare werken: A. Gerrits, G. W. Poiesz, H. Pheifer; gem. woningbouw: mevr. W. Unema- Ehlhardt, H. Kuiper, J. P. de Vries; gemeentebedrijven: M. Baayens, B. de Vries, H. Pheifer; reclameverordening Zes nieuwe gezichten dus in de Sneker raad. Nieuw in de GCP, die met 11 zetels de meerderheid in de raad heb ben, zijn de heren Herre Kuiper en Hermanus A. Scholten. Zoals gezegd zal de heer R. Tuinstra (PvdA-PPR) in de volgende vergadering zijn zetel innemen. De WD is in de persoon van de heer H. Pheifer, die in de plaats kwam van de heer P. Bosma, in de raad vertegenwoordigd. D’66 en FNP hebben bij de gemeenteraadsverkiezin gen ieder één zetel veroverd. Deze wor den respectievelijk ingenomen door de heren drs. Jan Franckena en Harmen Postma. De heer B. de Vries (GCP) gaf voor de verkiezing van de wethouders een korte motivering waarom zijn fractie met dertien stemmen, één blanco en en één voor de heer Heeringa. De heer Miedema kreeg tien stemmen terwijl de heer Heeringa vier stemmen ver wierf. En stem werd blanco uitge bracht. nog wel een tweetal vergaderingen als raadslid zal bijwonen, wachtte na afloop der ver gadering nog een verrassing: hij werd opgewacht door oud-burgemeester L. Rasterho" „Bij het neerleggen van uw funktie van wethouder van de gemeen te Sneek, heb ik de behoefte u zeer hartelijk te bedanken voor al hetgeen u in uw ambtsperiode in het belang van de Sneker gemeenschap hebt ge daan en voor de prettige samenwerking die ik met u had”, aldus de heer Rasterhoff. „We waren het niet altijd c s, gelukkig zou ik zeggen, en we tra den elkaar niet kritiekloos tegemoet, maar we hadden beiden de overtuiging dat bij ons streven altijd het gemeen tebelang, zoals wij dat zagen, op de voorgrond stond.” Als blijk van waar dering voor de grote activiteit van de heer Baayens en zijn persoon, bood de heer Rasterhoff mede namens zijn vrouw, hem een wandbord van Friese makelij, met een tekst van Fedde Schu- rer, aan. „Wij hopen dat u het bord een plaats wilt geven en dat het straks - buiten Friesland - deherinnering le vend zal houden aan uw arbeid en de prettige samenwerking in Sneek en aan de waardering en vriendschap, die daar u.v deel werd” besloot de heer Raster hoff. Ook burgemeester Van Haersma Buma richtte woorden van dank aan het adres van de scheidende wethouder. Het thema van de vredesweek, die van 20 tot 26 september in Sneek zal wor den gehouden, is: vrede, vrijheid en gerechtigheid. Het besef dat de groei naar één wereld nodig is, komt voort uit de gedachte dat bestaande kaders waarin de mensheid met elkaar ver keert, onvoldoende mogelijkheden bie den om de grondproblemen van vrede en gerechtigheid op te lossen. Het sy steem van natie-staten faalt. Wat er in grote lijnen nodig is weet iedereen: overdracht van bepaalde bevoegdheden aan organen zoals de Verenigde Naties. Dan is er meer kans het geweld bij kanflikten in toom te houden, dan kan de wereldekonomie zo worden geher- struktureerd dat de welvaart eerlijker word, verdeeld, dan komen er meer mogelijkheden ieder individu daadwer kelijk de rechten toe te kennen die de rechten van de mens hem al meer dan twintig jaar toespiegelen. In samenwerking met de Interkerkelij ke Werkgroep en de Oekomenische Jeugddienst Commissie organiseert de Raad van Kerken te Sneek een onitmoe- tings-middag op zaterdag 26 septem ber in de Ichthus-kerk te Sneek ’s mid dags half twee. Deze ontmoetings-mid- dag is tevens bedoeld voor en als start voor interkerkelijke-gespreksgroepen. Aan deze middag werken mee o.a.: Prof. Dr. J. B. J. M. Müller, Bisschop van Groningen; Prof. Dr. Ir. A. F. v. Leeuwen, hoogleraar; ds G. Rinzema, gereformeerd predikant te Leeuwarden. NIEUWE SAMENSTELLING De gemeenteraad van IJlst heeft sinds dinsdag, nadat mevrouw J(enneke) Nooitgedagt-Oranje na de voorzitter de eed had afgelegd, voor het eerst in haar geschiedenis ’n vrouwelijke raads lid. Loco-burgemeester Frankena zei daarvan onder meer: Veel te lang heeft het geduurd, dat alleen de man nen belangrijke beslissingen namen. Ik heet u dan ook van harte welkom en hoop dat u steeds het belang van de gemeente IJlst voorop stelt en uw ei gen belangen op de achtergrond plaatst. De anti revolutionaire fractie bestaat verder uit de heer J. J. de Vries, zo als gezegd nieuwe wethouder. De Chris telijke historische unie wordt gefor meerd door loco-burgemeester K. Frankena, de heer S. Wassenaar en de heer P. Grondsma, het tweede nieuwe gezicht in de raad. Hij legde net .Is mevrouw Nooitgedagt-Oranje de eed af. De partij van de arbeid is uitge dund tot één persoon, te weten de heer J. Zijsling. Ten slotte vertolkt de heer R. Rijpma de stem van de vrije kiezers. De voorzitter hield, nadat hij en zes andere leden van de raad de eed had den afgelegd of de belofte hadden ge- aan nc een korte toespraak waarin hij onder meer repte over de diverse plannen, die zoal nog zullen moeten worden behandeld. .Het plan, dat zwaar ligt om tot realisering te komen, zo sprak hij, is het plan Oud IJlst. Als oorzaak noemde hij onder meer het feit, dat veel mensen evenals in stanties hierbij betrokken zijn. OVERIGE AGENDAPUNTEN Tijdens Ce ongeveer een uur durende vergadering heeft de net gevormde raad gelijk al een aantal beslissingen op voorstellen genomen. Mevrouw A. Jager uit Leeuwarden werd met alge- mene stemmen benoemd als onderwij zeres aan de openbare lagere school, als opvolgster van mej. J. Rienksma. i Het voorbereidingsbesluit voor een ge- Dr. G. Bakker van Progressyf Wym britseradiel zei dat het zo moet zijn dat het college een afspiegeling behoort te zijn van de raad. Dat heeft onlangs mi nister Beernink nog gezegd. In dit ver band stelde dr. Bakker, mede namens de FNP, de heer R. Heeringa candi daat. Bovendien achtte dr. Bakker het niet gewenst dat iemand, die ambtelijk gezien, de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt, in het college zitting heeft. De heer I. Bergsma FNP ver klaarde achter de woorden van de heer Bakker te staan. Lijst 2 en 3 hebben met lijst 1 een gesprek gehad maar men is het niet eens geworden. De heer Bergsma kwam óók met cijfers: in 1966 werden 5644 stemmen uitgebracht in 1970 3666. In 1966 behaalde lijst 1 (toen CHU, A.R. en KVP) 4666 stem men tegen 3305 in 1970. Op P. v.d. A. en FNP verden in 1966 totaal 978 stem men uitgebracht, terwijl FNP en Pro gressyf Wymbritseradiel dit jaar de steun kreeg van 1361 kiezers. Bij lijst 1 een teruggang van 1361 stemmen, bij de twee andere partijen een winst van 383 stemmen. Ondanks een slechtere opkomst van de kiezers kregen lijst 2 en 3 dus toch meer stemmen. Wethou- Hjirby in forslachje fan de boatreis foar de alderen, ütgeande fan De Meer- paal-jongeren. Dat wie freed en it wie moai waer. Hwat hiene de Meerpaal- jongeren it goed foarelkoar mei dizze boatreis, dy’t hja de alderein oanbean hawwe. Wolnou, dêr wie dan ek wol bilangstelling foar: trije boaten óf laden fol. Mei auto’s waerden de gasten oan- fierd en it wie in hiele droktme op e’ kaei. Ut alle Snitser bejaerdentehüzen kae en de minsken op de boaten ta- setten. Mei help fan de Meerpaal-jon- geren kaem elts goed to plak en goed healwei tsienen waerd ütein set. De reis gyng dizze kear nei de Südwesthoeke. Troch de Houkesleat, lans it Prinses Margrietkanaal nei de Langwarder Wielen en fierder nei de Tsjükemar. Underweis waerden wy fan kofje for- sjoen en letter in breatafel mei tomate- sop. Middeis waerd der thé skonken. It wie allegeare tige goed ynoarder, hawwe it üs tige nei ’t sin makke. Wy koene üs ek efkes fortraepje op it lan. It farren oer de Tsjükemar wie sa moai, de mar lei der sa stil hin- ne, hjir en der sylde in boatsje, in in- kele fiskerman sette de füken üt, hwat gyng der in rêst üt fan dit greate en nou sa kalme wetter. Oan ’e hoarizon like it krekt of stiene de hüzen en de beammen yn it wetter. Oer de Tsjüke mar nei de Lemmer en dan werom nei Snits. Wy hawwe in machtich moaije dei hawn, hulde oan de Meerpaal-jon geren. G.B. raad van Wymbritseradeel heeft dinsdagavond na de beëdiging en in stallatie twee wethouders benoemd. In de vacature G. M. Gvrbrandjj, die niet in de raad terug keerde, werd gekozen de heer I. Veldhuis te Tirns. De heer G. Miedema te Scharnegoutum die ook in het vorige college zitting had, werd opnieuw als zodanig benoemd. Van de zjjde van de F.N.P. en Progressyf Wymbritseradiel werden bezwaren aangevoerd tegen de candidatuur van de heer Miedema. Dat gebeurde niet om persoonlijke redenen, maar om het feit dat de heer Miedema de pensioen gerechtigde leeftijd reeds heeft over schreden, terwijl men voorts van Ho ning was dat door de benoeming van de heer Miedema het college niet een „afspiegeling” van de raad zou zijn. (op twee leden na) voor de komende periode van vier jaar, vier wethouders nodig acht. De fractie is van mening dat vier wethouders voldoende nuttige activiteiten kunnen ontplooien in onze steeds groeiende stad. De funktie geeft geen volledige dagtaak. Het moet daar om mogelijk zijn dat geschikte perso nen naast hun beroep of bedrijf, ook de funktie van wethouder kunnen uit oefenen. Zijn fraktie kon zich verenigen met een zelfde politieke samenstelling van het college van b. en w. als voor gaande periode. De heer J. P. de Vries (GCP), merkte op dat hij vier jaar geleden een voor stel had gedaan om drie in plaats van vier wethouders te benoemen. Dit jaar heeft hij dat weer gedaan, maar bij een bijeenkomst van de raad in de nieuwe samenstelling op 11 augustus j.l. is hem gebleken dat de algemene voorkeur naar vier wethouders uitging. Er is toen ook advies uitgebracht om trent de personen die het ambt van wethouder moeten bekleden. „We moe ten betreuren dat hierbij de persoon lijke gevoelens op de achtergrond een grote rol spelen”, besloot de heer De Vries. De burgemeester, die Engels sprak (hetgeen weer door een Japanse tolk werd vertaald), vond het een grote eer dat de Japanse wereldkampioen in in Sneek de interlandwedstrijd was ko men spelen. Ondanks de grote afstand en het rassenverschil, meende hij toch dat Sneek een bepaalde band met Ja pan heeft in verband met de Japanse ritssluitingenfabriek Yoshida. „Door uw bezoek wordt die band nog meer ver stevigd. De wereldvrede wordt nader gebracht, doordat twee volkeren met een totaal verschillende inslag, zo vriendschappelijk met elkaar omgaan” aldus de burgemeester, die de gasten op de schoonheid van de stad en het imposante stadhuis met de mooie raad zaal wees. Tenslotte bood hij het Ja panse gezelschap, en in het bijzonder de heer H. Kowada, als herinnering een legpenning van de stad Sneek aan. Daarnaast werd men verrijkt met een fotoboekje van de bezienswaardigheden in onze stad. E heer Kowada bedankte voor het gastvrij verblijf in Sneek en was on der de indruk van het Friese water land, het Sneker stadhuis en de oude gevels. Hij hoopte dat door het be zoek de band tussen Holland en Japan nog intenser geworden zal zijn. Het Ja panse volleybalteam bracht als blijk van waardering enkele volksliedjes ten gehore. De dames zongen werkelijk hjel aardig. I'et 1-atste woord van dank werd tenslotte gesproken door de trainer van de Nederlandse ploeg de heer Van der Haar, die het gemeentebestuur en de directie van Yoshida dank zei voor de hartelij' e ontvangst. Het Japanse gezelschap, dat zaterdag middag arriveerde, heeft zondag een boottocht gemaakt. Maandagmorgen bracht men ’n bezoek aan de Yoshida- fabrieken. De gemeenteraad van IJlst heeft dins dagavond voor het eerst in nieuwe sa menstelling vergaderd over <en vijftal agendapunten, niet nadat echter de nieuw gekozen raadsleden waren beë digd, of de belofte hadden afgelegd en de benoeming van twee wethouders had plaatsgevonden. Om maar met dit laat ste te beginnen; in de vakature K. Frankena werd opnieuw deze 71-jarige AOW’er benoemd. Hij kreeg het maxi mum aantal stemmen van zeven. In de vakature E. Stienstra, die op 24 augus tus afscheid heeft genomen van 't col lege en het secretarie-personeel, werd de 31-jarige heer Jan Jacob de Vries voor een termijn van 4 jaar als wet houder benoemd. De heer De Vries (ARP), veehouder, is de benjamin in de Ijlste raad; op hem werden zes stemmen uitgebracht, één der raadsle den stemde nu blanco REDAKTIE; Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4233 b.g.g. 3719 L. Jellema, redakteur. FOTOREDAKTIE; Studio Ger Dijs', Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 ABONNEMENTEN: Abonnementsgeld f 4>per half jaar (bij vooruitbetaling Postabonnementen f 6,— per half jaar (bij vooruitbetaling ADV ERTENTIET ARIEV EN 16 cent per mm, ingezonden mededelingen dubbel tarief. Bij kontrakt lagere mm-prijs 1 gO 5' O $-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1970 | | pagina 1