snekerWkoerier Op 1 oktober begin woon- en dienstencentrum in Ijlst Vlot spel in kostelijk blijspel Sneker gemeentelijk gas- en waterbedrijf huldigde vier jubilarissen „Nee schat, nu niet" IJLST de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan en van Felle brand op Sneekermeer verwoest motorkruiser Bij twee kledingzaken aan Oosterdijk ingebroken wl R S de In dit nummer: Cees Clement bracht in Antwerpen het Fries record op 2 uur 43 minuten M. Bollema, J. Elzinga, E. Schurer en P. van Beek 25 jaar in dienst „Harmonie” de hoogste in Wommels Burgerlijke Stand Wymbritseradeel Bromfietser bij oversteken geschept Ingebroken bij Amicitia; dader in Leidschendam gepakt ONS verrast door zege op HZVV Drie Friese clubs leiden in 1C LSC neemt afstand van concurrenten. Hans Stouthart weer kampioen gewicht heffen Nieuw Fries record voor Cees Clement SZC sloot zeilseizoen Drijf partij bij shiitingswedstrijden KZVS I Hel Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en MAANDAG 21 SEPTEMBER 197« f SNEEKER NIEUWSBLAD 125e JAARGANG No. 75 (foto Studio Ger Dijs) En DRIEKWART zaterdagmiddag donderdags en UITGEVERS: Drukkerij H. Doevendans n.v. Versclitjnt: maandags V.l.n.r, het echtpaar Van Beek, Schurer Elzinga en Bollema voor de ingang van de Sneker sporthal, waarin de heren door directie en personeelsleden werden gehuldigd. poederblusser het vuur te lijf ging. In middels werd de Provinciale Water staat opgeroepen, die spoedig arriveer de met een boot uitgerust met een mo- torspuit, waarmee de brand vrij snel werd bedwongen. Dit neemt niet weg, dat het schip helemaal is uitgebrand en als verloren kan worden beschouwd. De schade bedraagt ruim 25.000 gul den, de heer Stegenga was verzekerd. Het casco is naar Terhorne gesleept. (Bovenstaande foto werd gemaakt door Lucas Slob, die zijn vader bij de blus- singswerkzaamheden assisteerde.) In is Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e.o Donderdagmiddag vond in het boven zaaltje van de Sneker Sporthal de hul diging plaats van een viertal mensen, die elk een kwart eeuw in dienst van het gemeentebedrijf Gas en Water hun werkzaamheden hebben verricht. Feest varkens waren, in alfabetische volgor de: de 50-jarige heer R. van Beek, de 62-jarige heer M. Bollema, de evenou- de heer J. Elzinga en de heer E. Schu rer, die begin volg, nd jaar de pensioen gerechtigde leeftijd hoopt te bereiken. Deze feestelijke aangelegenheid werd bij ge ond door een vrij groot aantal collega’s, familieleden, alsook door een vertegenwoordiger van het college van b. en w„ namelijk wethouder I. Berg- sma, die namens genoemd college de jubilarissen toesprak, na afloop waar van hij elk een envelop met inhoud („er zit niet de beruchte vierhonderd gulden in, hoor”,) overhandigde. nog voordat alle aanwezigen het viertal en hun echtgenotes en familiele den persoonlijk hun gelukwensen kwa men aanbieden spraken de heren Schu rer en Elzinga woorden van dank aan het adres van onder meer de heren Ek en Bergsma, alsook al het personeel van wie met name de technische staf enige keren werd genoemd. Geboren: Anneke, dv Rimmer de Boer en Joukje Hoomans te Heeg; Gerbrig, dv Pieter de Boer en Froukje van der Velde te Heeg; Hendrik, zv Bauke Wes- selius en Dieuwke Bootsma te Oosit- hem; Sijbolt Marten, zv Gerben Kam- stra en Grietje van den Bosch te Gauw. Gehuwd: Folkert Koopmans, 33 jaar te Loënga en Shalva Hirsch, 31 jaar te Haifa; IJde Bouma, 26 jaar te Wor- kum en Evertje Cnossen, 22 jaar te Bols ward; Johan Will'm van Maanen, 22 jaar te Wezep en Hendrika Diede- rich, 19 jaar te Heeg. Overleden: Geen. Een felle brand heeft op het Sneekermeer om ongeveer vijf uur de motorkruiser „Jeroen” van on ze stadgenoot, de 52-jarige heer H. Ste genga, assuradeur, volledig verwoest. De beide opvarenden, hij en zijn vrouw, liepen ernstige brandwonden aan ar men, benen en rug op. De heer Stegen ga werd naar het St. Antoniuszieken- huis vervoer', terwijl zijn vrouw naar huis werd gebracht. De brand is ver- moedeljjk ontstaan door een ontploffing in het motorcompartement. Een uitstekende rolbezetting, een goed verhaal en een sterke regie: de ingre diënten van het donderdagavond in Amicitia gebrachte blijspel „Nee schat, nu niet”. Een verhaal vol intriges, waaruit tenslotte tevoorschijn kwam dat iedereen een verhouding met ieder een had. Er werd vlot gespeeld, waar bij vooral John Lanting opviel, die van de serieuze „sufferd” Arnold Crouch, compagnon in de bontzaak Bodley, Bodley en Crouch in Londen een ware creatie maakte. I - Het schip, een Holland-Baby-kruiser, lag in de buurt van de Heerenzijl voor anker. Om ongeveer vijf uur wilde men huiswaarts keren. De heer Stegen ga startte de benzinemotor, waarop een explosie volgde waarbij het achterdek werd weggeblazen. Het schip stond on middellijk in lichterlaaie. Het echtpaar Stegenga stepte over op een andere in de buur*, liggende kruiser, terwijl de heer W. Slob, commandant van de Sneker brandweer, die toevallig met zijn speedboot in de buurt was, met een REDAKT1E. Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4233 3779 L. Jellema, redakteur ROTOREDAKTIE. .Studio Ger Dys-, Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 De chr. muziekvereniging „Harmonie” behaalde op de zaterdag j.l. gehouden marswedstrijd te Wommels, een le prijs met 33% punten, het geen tevens het hoogste aantal punten was over het gehele concours. .Harmonie" kwam uit in de afdeling „zwaar”, en speelde de „mars der me dici”. Het concours werd gehouden ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de chr. muziekvereniging „Eupho- nia” te Wommels. vraagt naar de 4500 pond die Bodley betaald heeft voor die bontjas. Deze weet het zo te spelen dat de onhandi ge Crouch tenslotte de schuld krijgt van alles. Zijn vrouw koestert geen arg waan meer, maar dit verandert als zij later op de zaak terugkomt terwijl Ja nie en de secretaresse, die haar bont jas terugbracht omdat ze hem niet mooi vond in schamele kledij uit een kast komen. Die duiken terug, terwijl Crouch en Bradley zich achter een gor dijn verschuilen. Terwijl Liz aan het schelden is, komt Harry McMichael binnen en die twee schijnen elkaar te kennen. Ze kussen elkaar nadrukkelijk en gaan weg. Het einde van het liedje is dat iedereen een verhouding met ie dereen heeft. Er werd uitstekenu gespeeld, hoewel aanvankelijk het tempo wat te traag was. Maar nadat de acteurs éénmaal goed in hun rollen „zaten” werd dit al lengs beter. Zoals gezegd viel John Lanting als de onhandige Grouch in zijn spel het meeste op. Doch ook Ar nold Gelderman wist op voorbeeldige manier de losbol Gilbert Brodley ge stalte te geven, terwijl we in dit ver band ook Ine Veen als Janie McMi chael beslist niet onvermeld kunnen la ten. De regie was in handen van Alexander Doré. Er werd vlot gespeeld het was een kostelijk blijspel, waarvan het publiek (de zaal was misschien krap aan voor de helft gevuld) dan ook genoten heeft, getuige de verschil lende „open doekjes” en de minutenlan ge staande ovatie tot slot. Zoals bekend zuilen in het Amicitia- theater deze winter weer verschillen de -abaret-, toneel- en andere gezel schappen op de planken staan. In de culturele agenda staat een en ander vermeld. Deze lijst van evenementen zal evenwel nog worden uitgebreid: het is Amicitia gelukt de „Klein Parade” van Wim Sonneveld naar Sneek te krij gen en wel twee avonden achter elkaar in begin november. Nadere mededelin gen worden nog gedaan. ADMINISTRATIE: Singel 17 Sneek. Postbus 11. Telefoon 05150-4233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4234, 4235, 2247 Gironummer 932730 die voor de fleurige noot heeft gezorgd, zo zei de directeur nog, voordat hij z'.-h tot de derde in het gezelschap van vier, de op 20 augustus in Steehwijk in dienst getreden heer Van Beek wend de. Deze heeft veel werk in de af deling dienstleidingen verricht, een be langrijke taak in het kader van de sa nering daarin, zo merkte de heer Ek op. U hebt meegewerkt de gasvoorzie ning zo goed mogelijk te laten functio neren. Precies 25 jaar geleden, 17 september 1945 trad de heer Schurer in dienst van het gemeentebedrijf. Op 8 februari stapte hij over in de gasfabriek en sto kerij. Na de overschakeling op aardgas heeft 1 min of meer een ambulante functie gekregen, zo sprak de heer Ek. U bent een manusje van alles, die vol gend jaar het eind in zicht heeft. U was ook de vertrouwensman van het personeel. Dat u met de zelfde opgewektheid zult werken als voorheen, was de wens van de heer Ek, die namens de direktie het woord had gevoerd en de echtgenoten een fraai bloemstukje overhandigde. Namens het personeel sprak de heer H. Bakker de nagenoeg tjokvolle zaal even toe. Hij bracht onder meer de jubilarissen dank voor de prettige sa menwerking, hetgeen hij onderstreepte, door elk een envelop met inhoud aan te bieden. Vorige week is in de nacht van woens dag op donderdag ingebroken bij het „Amicitia-theater door de 22-jarige Hagenaar P. de Wdie zaterdagavond door de politie te Leidschendam is aan gehouden. Hij heeft bekend op meerdere plaateen in ons land zich schuldig te hebben gemaakt aan inbraken Amicitia heeft hij 400 gulden aan kassa-geld meegenomen. Vermoedelijk heeft hij zich daarbij toegang weten te verschaffen via enkele aan de zijkant van het gebouw openslaande deuren. de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken bij dameskledingmaga- zijn Eringa en de VIP-shop, die naar bekand beide aan de Oosterdijk zijn gevestigd. De dader(s), van wie nog elk spoor ontbreekt, is (zijn) daarbij binnengekomen door aan de achterzij de openstaande ramen. Uit de dames- kledingzaak is enige honderden guldens aan wisselgeld gestolen, bij de heren kledingzaak wordt eei klein geldsbe drag en een groot aantal kledingsstuk ken, zoals overhemden vermist. In dezelfde nacht is om ongeveer drie uur bij een soortgelijke zaak in Bols- ward een klein geldsbedrag en aantal kledingsstukken ontvreemd, terwijl on geveer een uur later in Harlingen op nieuw in een kledingszaak zevenhon derd gulden uit de kassa is meegeno men. De politie heeft het vermoeden, dat deze drie inbraken en diefstallen door dezelfde persoon(personen) is (zijn) ge pleegd Terloops merkte de directeur van de afdeling Sneek op, dat in 1955 het aard gas is gekomen. „We hebben toen veel werk moeten verzetten om de zaak rond te kragen, en hebben, alles overziend geen gek figuur geslagen. Ondermeer dankzjj u vieren is het gelukt de zaak in goede banen te leiden. Drie-kwart van het aantal percelen in Sneek is nu aangewezen op gasverwarming, zo sprrL de heer Ek. „Een man die zorgt dat het bedrijf er aan de buitenkant goed uitziet”, aldus begon de directeur vervolgens zijn toe spraakje tot de heer Elzinga, op 17 ju li 1945 in dienst getreden. Hij is, men zal het al hebben begrepen, schilder. Als jij iets doet, wil je vakmanswerk leveren, aldus de heer Ek, die nog op merkte dat de heer Elzinga voordat hij helemaal in vaste dienst trad dan weer los, dan weer vast werk voor de gemeente verrichtte. U was de man, MIKUWB-KH ADVKKTBMTXBMJLD^ ^VOOB 8NKEK EN OM8TBBKBN Toen de 20-jarige J.P., Sneek zondag middag om ongeveer half drie ter hoogte van Schamejoutum rijksweg Sneek-Leeuwarden wilde oversteken, werd hij door de Britsumer H.N., ge schept, die met zijn auto uit de rich ting Sneek naderde. Bij de botsing werd de bromfiets zwaar, de auto licht beschadigd. De bromfietsbestuurder is naar het ziekenhuis in de Waterpoort- atad gebracht, maar daar bleek het 1 tsel dusdanig mee te vallen, dat hij onmiddellijk huiswaarts kon keren. Op uitnodiging van de Belgische atle- tiekbond zijn drie leden van av Horror Ze hebben daar deelgenomen aan de internationale maraton. Winnaar werd de snelle Fransman Ganthier. Als eerste Nederlander kwam L. Vink als 13e ovér de finish. Cees Clement was geweldig op dreef; hij ging als 24ste over de eindstreep. Het Fries record dat op 2. u 47 min. en 19 sec. stond werd verbeterd met maar liefst 4 min. en 19 sec. en ge bracht op 2 uur 43 min. Ook Tjitte Feenstra en Benny de Vries hebben het uitstekend gedaan; déze heren bezetten respectievelijk de 33 en 36ste plaats tijden 2uur 50 min.3 3sec. en 2 uur 57 min. 50 sec. Van start gingen 82 lopers van wie er 34 werden gedis kwalificeerd wegens tijdoverschrijding e.d. wachten is nu nog op de definitieve aanpak. Om daartoe te komen is don derdagavond 17 sept. j.l. een vergade ring gehouden door de gevormde bouw commissie. Het werk zal uitgevoerd worden door Bouw-aann. bedrijf Friesland te Leeu warden. Drie z.gn. keten, voor directie, opzichters en personeel zijn reeds ge reed op het terrein aan de Ylostinslaan geplaatst. Het toezicht op de bouw zal uitg oefend worden door de heer Zijl— stra, onlangs benoemd door de burge meester van Rauwerderhem, IJlst, Slo ten Staveren, Hindelopen en ingelijfd bij de technische dienst dier vijf ge meenten, kantoor Kleinzand te Sneek, met dien verstande dat de heer Zijlstra de eer twee jaren volledig in dienst is van het Stichtings'’'estuur. De heer Zijlstra is door de woningcommissie van IJlst een woning toegewezen in de Bockamastraat. De start van het werk is nu bepaald op 1 okt. a.s. ’s middags 4 uur zal er een bijeenkomst zijn in één der bouwketen met bestuur en uitvoerders, om met elkaar kennis e maken. Verder is besloten op maandag 19 okt. de eerste paal in de grond te heien. Er zullen 42 palen geheid worden met een lengte van 18% meter Een van deze zal die namiddag om 14.30 uur in de grond gedreven worden door de Commissaris der Koningin in Friesland, de heer Mr. Rijpstra die daar voor is gevraagd. Het ligt in h.t voornemen van de commissaris om ook zijn vrouw mee te brengen naar IJlst, echter niet bedoeld als het offi ciële bezoek aan de gemeente. Dat volgt later, maar enkel om eens met de Ulsters kennis te maken en met deze en die een praatje te houder De organisatie van een en ander zal nog bekeken worden. Bij mooi oktober weer zal IJlst zeker bij dit gebeuren zijn belangstelling tonen. „Ik heb, zo sprak de wethouder, van het college van b. en w. opdracht ge kregen u te danken voor de jaren waar in u in dienst van de gemeente hebt gewerkt.” De heer Bergsma sprak de hoop uit, dat het viertal de nog reste rende jaren met evenveel plezier bij de gemeen zal en kan werken. In zijn openingswoord had de direkteur van de gemeentebedrijven Gas en Wa ter, de heer C. H. C. Ek reeds opgemerkt, dat dit de eerste keer was, .dat we een groep jubilarissen bijel- kaar hebben”. Tot elk van hen richtte hij, nadat de wethouder het woord had gevoerd, enkele waarderende en loven de opmerkingen. Een overeenkomst noemde hij het feit, dat allen direct na de oorlog in dienst zijn getreden. De heer Bollema is van 17 april 1945 tot 5 april 1948 in dienst geweest van het dictoraat generaal voor bizondere rechtspleging te Harlingen en in een plaatsje bij Steenwij k. Sinds 1948 is hij dus n dienst bij het gas en waterlei dingsbedrijf, en wel als hoofdleiding- fiitter. De heer Ek noemde dit een zwa re taak, vooral vroeger, „toen het spierballen was geblazen. U heeft hier gewer’. onder verschillende technische leidingen, nog het meest onder de heer H. Bakker, zo sprak de heer Ek, die tot slot zijn dank uitsprak voor hetgeen de heer Bollema in zijn functie heeft verricht. Gelijkluidende woorden liet hij later eveneens bij het toespreken van de dne anderen horen. van 12 t.e.m. 18 september 1970 De voorbereidende werkzaamheden, het bouwryp maken van het terrein waar bovengenoemd project zal ge bouwd worden - de voormalige boom gaard aan de ingang van IJlst - zijn reeds enige tijd klaar gekomen, het Het blijspel speelt zich in twee bedrij ven af op één en dezelfde dag op de ierde verdieping van de bontzaak Bod ley, Bodley en Crouch in Londen. Gilbert Bodley (Arnold Gelderman) wil een verhouding aanknopen met Ja nte McMichael (Ine Veen), striptease- danseres in een Parijse nachtclub. Zij heeft hem iets lekkers" beloofd, ten zij Bodley haar een nertsbontmantel geeft. Bodley betrekt Arnold Crouch in zijn plannetje om de mantel ter waarde van 5000 pond, aan de echtge noot van Janie, Harry McMichael (Fr. Kokshoorn) te verkapen voor 500 pond. Het resterende bedrag vult hij uit ei gen zak aan. Het echtpaar McMichael komt op bezoek, maar de onhandige Crouch weet het zo te versieren dat de heer McMichael de bontjas niet koopt, er van doorgaat en zijn vrouw achterlaat, met de bontjas. Dan duikt Bodley op uit een kast, maar Jante wil de zaak verlaten zonder de dure jas te betalen. Bodley weigert dit, waarop Jany al haar kleren uittrekt, uit het raam gooit en de jas weer aantrekt. Ze moet hem nu wel aanhouden. Later komt haar echtgenoot met zijn secre taresse Sue Lawson (Martha Bergsma). Hij wil voor haar de nerts kopen voor 500 pond. Crouch wil voorkomen dat hij de jas, die Jante in een kast weer heeft uitgetrokken, koopt en zegt dat het eigenlijk maar een geverfd konij nenvel is, die nog geen 100 pond waard L>, waarop Harry McMichael 100 pond uit z”n zak haalt en de jas van de verbouwereerde Crouch ovemeemt en verdwijnt met de dure nerts plus se cretaresse. De vrouw van Bodley, Liz (Petra Ver beek), komt in die tijd juist terug van vakantie, hetgeen natuurlijk ook weer de nodige problemen oplevert. Ze BONNEMENTEN Abonnementsgeld f 4>per half jaar <by vooruitbetaling). Postabonnementen f 6, per half taar fbi] vooruitbetaling ADVERTENTIETARIEVEN 16 cent per mm, ingezonden mededelingen dubbel tarief. Bij kontrakt lagere mm-prijs

Sneeker Nieuwsblad nl | 1970 | | pagina 1