snekerWkoerier en Sneker Stichting '40-'45 viert zilveren jubileum Nieuwe fabriekshal van Landustrie op Industrieterrein een sieraad van Sneek de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL IJLST Officieel Orgaan van Burgerlijke Stand Sneek van 19 t.e.m. 25 september St. Antonius Ziekenhuis verstrekt informatiemap voor patiënten SDC trok tegen Constant aan het kortste eind D. Silvius won van Venio w SNEEKER NIEUWSBLAD Landustrie doet al sinds 1948 aan verbetering milieu-hygiène Oud-verzetsman T. A. Lycklema a Nijeholt (Leek) geridderd P.V. „1’ESTAFETTE’’ Raad Wymbritseradeel gaat op inspectie door de gemeente Burgerlijke Stand W ymbritseradeel -- Bijeenkomst Ned. Vereniging van Huisvrouwen afdeling Sneek en de MIKUWB-KI ADVKRTKNTIKM.AD^ VOOR BNBKK EN OMSTREKEN voor over gaat raad Venio werden 315 Sneker duiven donderdags en UITGEVERS: Drukkerij B. Doevendans n.v. Verschijnt: maandags MAANDAG 28 SEPTEMBER 1970 125e JAARGANG No. 77 van 19-9 t.e.m. 25-9-’7O Geboren: Boitje. dv Klaas Koopmans - Tiet’? de Boer te Wolsum; Peter Johan, zv Willem Huitema en Hendri ks J. Spel te Schannegouitum. Gehuwd: Jan Franciscus de Bruin, 23 jr te Wijitgaard en Anna IJtje Poelsma 20 jaar te Schamegoutum. Overleden: Jan Breeuwsma, 67 jaar ev Marijke A. Twerda van Abbega. Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e.o OHo„... TU O ,.«1.1.0 1MK, WTMHIKMAOHl HUT tSXZXSS- REDAKT1E; Singel 17, Postbus 11. Telefoon 3779 L. Jellema, EOTOREDAKT1E. Studio Ger Dijs-Schootstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 In het vroege voorjaar van 1945 kwamen op de boerderij van de heer J. de Boer onder Schamegoutum een 25-tal mensen bijeen uit het verzet. Het was nacht, de boerderij werd zwaar bewaakt door KP-ers gewapend met stenguns. In die nacht is tijdens een zeer geëmotioneerde bijeenkomst de grondslag ge legd voor wat nu de Sneker Stichting ’40’45 is. Vrijdag is in het Amicitia dit zilveren jubileum gevierd. Tijdens deze bijeenkomst, die werd bijgewoond door zo’n 150 oud-verzetstrijders en nabestaanden van mensen die in de strijd tegen de verdrukkers zijn gesneuveld, werd de heer T. A. Lycklema a Nijeholt uit Leek benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. De versierselen werden hem door de heer Zwart, burgemeester van Leek, op de borst gespeld. De heer L.cklema a Nijeholt was tijdens de oorlog een van de kopstukken van het verzet in Sneek en omgeving. verband pleitte de heer Bos voor een nauwere samenwerking tussen HTS en Bijzondere Hogere Landbouwscholen in Leeuwarden en Rjjks Hogere Land bouw Technologische School te Bols- ward. Voor Friesland is deze samen werking vooral in verband met de pro- ces-techniek een vereiste van de eerste orde. Deze proces-techniek is met na me van groot belang voor de milieu hygiëne, waarover tegenwoordig heel veel wordt geschreven en gesproken, maar die niet gelijke tred heeft gehou den met de toenemende vervuiling al dus de heer Bos. De heer Zwart (rechts), burgemeester van Leek, speldt de heer Lijcklema d Nijeholt de versierselen behorende bij de koninklijke onderscheiding op de revers. B.V.D., die nog zonder ean -Mini De Sneker Damclub heeft zaterdag in Rotterdam de strijd aangebonden met Constant. Het Sneker team was tamelijk verzwakt, want men speelde zonder Frank Drost, De Korte en Tj. Zijlstra. De Snekers konden geen vuist maken, hoewel de uitslag 146 wel enigszins geflatteerd was, daar uit» viel r'mise-partijen net niet de winst voor de Waterpoontsrtandbewoners kwam. De getailleerde uitslag was: G. IJbe- ma - J. Riezenkamp 11; F. J. Drost J H. Kluyver 11; H. Jelsma - W. Ro zenburg o2; H. Nauta - A. P. Huet o2; IJ. Kroes - A. Gorree o—2; H. Krot - J. v.d. Doe o2; K. de Vries- C. de Waals 11; H. de Boer-F. Koop- meiners 11; K. Lijcklema-H. Klein 1—1; J. vd. Hem - G. Rijkkoek 1—1;. min. en dit betekent de eerste seizoen- Ons Genoegen (Utr) - V.O.S.(Kerkrade) 146; B.D.V. (Bennekom) - Groningen 812; Zaandam - Almelo 128; Aan kop gaan na twee ronden Ons Ge noegen en Groningen met elk 3 pun ten. De rest heeft 2 punten behalve ADMINISTRATIE; Singel 17 Sneek. Postbus 11. Telefoon 05150-4233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-t7.30 uur Na kantooruren telefoon 4234, 4235, 2247 Gironummer 932730 Het Sint Antonius Ziekenhuis in Sneek is dezer dagen begonnen met het uit reiken van een informatiemap patiënten. Het is een bijzonder han dig mapje met veel informatie de dagindeling, voeding, bezoek, gees telijke verzorging, post, telefoon, ont spanning, zusteromroep en radiodistri- buti Deze informatiemap wordt aan de pa tiënt uitgereikt bij de opneming in het ziekenhuis. In de toelichting wordt ge zegd dat opneming in het ziekenhuis een binnentreden is in een omgeving, die voor velen volkomen vreemd is. Misschien zal de patiënt met spanning of bezorgdheid wachten op het onbe kende, dat hem of haar zal overko men. Om de zieken zo snel mogelijk vertrouwd te maken met de nieuwe omgeving wordt dit mapje aangeboden. Daarin worden gegevens vermeld die de patiënt met de gang van zaken in het ziekenhuis op de hoogte brengen en het verblijf in het ziekenhuis veraan genamen. In om 7 uur gelost met westen wind. De eerste duif werd om 9.49.33 uur door D. Silvius geklokt snelheid 1108 m. p. min.en dit betekende, de eerste seizoen zege van de penningmeester. Bovendien werd de duif ook winnaar in de kring en won derhalve een wandmeubel en duiven voer. Deze vlucht werd overigens volledig een succes voor l’Estafette want de eerste zeven Sneker duiven eisten in kringverband ook de eerste zeven plaat sen op en wanneer men bedenkt dat er 1647 duiven deelnamen kan men toch van een uitstekend resultaat spreken. S. Zijlstra, die regelrecht op het kam pioenschap afstevent, werd goede twee de. Nog enkele vluchten resten ons thans nog, n.l. van Roermond en Maastricht. Daarna behoort ook het vliegseizoen 1970 weer tot het verleden. De uitslag van Venio luidt: D. Silvius I, 17, 51; S. Zijlstra 2, 8, 31, 34, 38, 52; J. Gerlofs 3, 28, 46, R. G. Mulder 4, 13, 14 23 30 33 35 37, 42, 54, 55; H. Buitenpost 5, 7, 10, 11, 16, 24, 26, 32, 43, 44, 59, Combinatie 6, 25; A. F. Licht hart 9, 36, 63; H. Kroese 12, 15 F. Troelstra 18, 20, 41, 45, 49, 50; W. Han zen 19, 56,: N. Silvius 21, 53; H. Jil- lings 22; J. Zeilstra 27, 47, 62; E. Laag land 29; P. Manterl 39, 40,: J. Haak 48, 61,: T. Meyer 57 S. Fopma 58; D. A. Bakker 60. De heer Lycklema a Nijeholt kreeg de onderscheiding voor het werk wat hij tijdens de oorlog heeft gedaan, maar ook voor de arbeid die hij na die tijd in het belang van nabestaanden van gevallen verzetstrijders heeft gedaan. De heer Zwamt noemde zijn plaatsge ld at, die daar gemeenteraadslid is, een in alle opzichten oprecht mens, een man van grote trouw en weinig woorden. „U bent niet bepaald iemand die graag opgeeft van zijn verleden. Wat u toen gedaan heeft weten we eigenlijk weinig van. Dat siert u, maar dr tekent u ook” aldus de Leekster burgemeester. De heer Lycklema, voor wie de on derscheiding als een volkomen verras sing kwam, zei dat hij het werk voor de Stichting nooit als een verplichting, als een belasting heeft gevoeld. „Ik beschouwde het meer als een ontspan ning. We hebben elkaar altijd ver trouwd en hebben altijd prettig samen gewerkt. Ik hoop dat God mij de kracht zal geven dit werk ook in de toekomst voort te kunnen zetten”, besloot de heer Lycklema, die ook zijn vrouw, die hem altijd in zijn werk heeft gestimuleerd, in zijn dankwoorden betrok. Het nieuwe bedrijf van de N.V. Landustrie, machinefabriek en elektrotechniek, op het industrieterrein, de „Hal Zuid”, is vrijdagmiddag door de burgemees ter van Sneek, mr. B. van Haersma Buma officieel geopend. Dat gebeurde met een oorverdovend startschot, dat door Sneek’s eerste burger via het overhalen van de handle werd gelost. Het joeg in de immense hal de vele genodigden even de stuipen op het lijf. De grote en hypermoderne industriehal kan als een sieraad van Sneek worden beschouwd en er was alle reden om extra fors en „lawaaiig” luister aan deze opening bij te zetten. Die industriehal heeft een oppervlakte van 3300 vierkante meter, terwijl de totale bebouwing 4500 vierkante meter bedraagt. BEGIN De heer H. Wiersma uit Nijmegen hiervan betekent een bijdrage tot het welzijn van Sneek, van vele mensen en eigenlijk van allen, omdat in dit bedrijf heel veel wondt gedaan om de milieu verontreiniging tegen te gaan. Na de openingsdaad overhandigde de heer S. D. Bos aan de burgemeester de Atlas van Friesland, getekend door Eekhof. SNELLE BOUW De heer D. S. Bos bracht vervolgens allen dank, die aan de bouw van de hal hebben meegewerkt. Dat waren architect J. D. van der Molen, en Aan- nemingsmij. Friso”, die de hal in 88 werkdagen heeft gebouwd (een rekord- tijd). Ook werd dank gebracht aan niet met name genoemde onderaannemers. De nieuwe hal is 78 mtr. lang en 36 me ter breed. Voor de naast deze hal ge projecteerde hal van 18 bij 78 meter zijn de staalconstructies al aangebracht. Het bedrijf heeft voorts terrein voor verdere uitbreidingen in zijn bezit en bovendien optie gekregen op nog enkele aangrenzende percelen. Het is de be doeling om op den duur het gehele be drijf op het industrieterrien te vestigen. De panden aan de Pampuskade, die Landustrie in 1954 betrok, zullen dan verlaten worden. Voorlopig blijven ech ter de machinale- en elektronische af delingen op het Eiland, terwijl de con- structie-afdeling in de nieuwe ’Hal Zuid’ is ondengebrachit. In de nieuwe hal bevinden zich onder meer zes takels waarvan de zwaarste een hefvermogen heeft van twintig ton. De staalconstruc tie. van het gebouw is berekend op ta kels met een hefvermogen van veertig tan. Dat de nieuwe hal gebouwd moest wor den, komt door het feit dat de vraag naar de producten van de N.V.Landus- trie in de loop van de tijd zo is gegroeid, dat het bedrijf eigenlijk al lang uit zijn jas aan de Pampuskade was ge groeid. Vandaar dat indertijd besloten werd een geheel nieuwe vestiging te bouwen aan „weg en water” en die vestiging werd gerealiseerd op het in dustrieterrein aan de nieuwe insteek- haven. De bouwkeet bij de nieuwe hal zal voorlopig als kantoor woirden ge bruikt. Zoals bekend is de N.V.Landus- trie van nu in 1913 gestart als het Landbouwhuis, dat later op de Prins Hendrikkade werd voortgezet als In dustrie. Deze naarn werd later gewij zigd in N.V. Landustrie, die momenteel niet minder dan veertig projekten on der handen heeft. En die bestaan uit zuiveringsinstallaties, waterverplaat- singsinstallaties, kortom alles wat met milieu-hygiène te maken heeft. ONDERWIJSSAMENWERKING De heer S. D. Bos sneed in zyn ope ningswoord nog een interessant onder werp aan. Hij vertelde namelijk dat Landustrie een groot percentage hoger technisch personeel in dienst heeft: 10 procent is van HTS of hoger niveau, vijftien procent heeft Middelbaar Tech nisch nderwijs genoten en de rest Gewoon Technisch Onderwijs. In dit Geboren: Lammentine Wieitske, dv Ruurd Leenstra en Sijtske Boonstra; Johannes Anne, zv Pieter Tjalsma en Minke Buwalda; Gerben Geert, zv Geert Zwerver en Martha Mulder, van Hindelopen; Marjan, dv Jozef Post- ma en Akke IJpma van Bakhuizen; Ever’iard Johan, zv Willem Everhard Hoexum en Grietje Lodema, van Bols- ward; René, zv Adrianus Hendrikus Gerardus Hamersma en Theodora Jo hanna Maria Smit; René Klaas, zv Tjeerd de Boer en Rinske Jannie Vis- se.van Lemmer; Jolanda Karin, dv Ame Edo Postma en Sjoerditje Speer- stra; Ellen, dv Jan Warnder Prins en Elizabeth de Wal; Yvonne Petronella, dv Folkert Bernardus van der Hart en Petronella Geertruida Bruinsma Yvonne, dv Bernard Stevens en Baukje Afke Hogeterp; Tietje, dv Boude wijn Meester en Joukje Groenewoud, van Assen; Michel Aschwin, zv Pieter Jo hannes de Jongh en Emma Margare- tha Hoekstra; Anje Vrouwkje, dv Ger rit Leerling en Geertje Kobes. Ondertrouwd: Arend Doting, 20 jaar en Jeitje Draaijer, 17 jaar; Gerben Willem Toren ,22 jaar en Luutske van der Meer, 22 jaar; Jochum Catharinus Wouda, 23 jaar en Catharina Ida Meij er, 21 jaar; Jochum Minze Beetsma, 25 jaar en Willemke Reintje van der Veen, 22 jajar; Anton Jan van Dalen, 22 jaar en Gezina Margaretha van El ven, 20 jaar; Laszlo Maszarik, 22 jaar en Christina Poort, 22 jaar; Jacob Hen drik Stekker, 23 jaar en Marianne Brouwer, 22 jaar. van Wymbridseradeel oktober a.s. op inspectie voorzitter van de Sneker Stichting, ver telde iets van het begin van de Stich ting. Tijdens die vergadering op de boerderij van de heer De Boer (men had de wapens in het hooi verborgen, de verduisteringsgordijnen waren ge sloten hetgeen niet alleen gevoel van geborgenheid gaf maar ook van opge sloten zijn) werd gesproken over hoe men na de oorlog voor de nabestaan den van de slachtoffers kon zorgen. Men wilde dit doen dm.v. een Stichting, waarin die bevolking en de overheid participeerden. Wat betreft de deelna me va.i de bevolking was men optimis tisch gestemd, ten opzichte van de over heid koesterde men meer pessimistis- sche gevoelens. Er werd die nacht een plan gemaakt, om vlak na de bevrij- ding een inzameling te houden voor na bestaanden van de gevallen strijders. De opbrengst hiervan overtrof de stout ste verwachtingen. Oud-verzetstrijder| bezochten na de oorlog de getroffen ge zinnen om ze op deze manier uit een isolement te halen. „Vele personen en instanties hebben tot op heden ten volle aanhankelijkheid be tracht. De situatie van de Stichting kan dan ook goed worden genoemd. Ik wil hierbij hulde brengen aan de door ons aanvankelijk zo geminachte overheid”, aldus de heer Wiersma, die uit de doe ken de wat de stichting zoal heeft ge daan. To’ de werkzaamheden behoorde o.m. het adviseren van kinderen in school- en beroepskeuze, men heeft een va kantte-kamp op Ameland in het le ven geroepen enz. „We hebben steeds vermeden op te treden als begeleiders. De zelfstandigheid van de gezinnen moest gehandhaafd blijven. We wilden alleen maar hel;, en”, aldus de voor zitter, die verwacht dat de stichting nog 20 a jaar zal blijven bestaan. In de loop der jaren zal het aantal mensen waaraan pensioen wordt uitgekeerd, steeds verminderen. Tot slot bood de heer Wiersma aan alle vrouwen van slachtoffers en nabe staanden een herinneringsspeld aan. „U heeft de afgelopen jaren een zware tjjd gehad, tjjdens welke wij u steeds behulpzaam mochten zjjn. Ik zou graag zien dat u deze speld zult doorgeven aan uw kinderen opdat de herinnering aan de Stichting zal blijven”, aldus dc heer Wiersma. -ijdens het diner werd de Stichting ge feliciteerd door burgemeester Van Haersma Buma, wiens vader ook een groot aandeel in het verzetswerk heeft gehau. Verder werd het woord o.m. ge voerd door de heer S. Schootstra van de Stichting Friesland ’40’45 en enkele uw bij de Stichting betrokken per sonen. Voor de opening was er voor de geno digden een kleine uiteenzetting van de werkzaamheden in en buiten het bedrijf. Die werd gegeven in de toit „filmzaal” omgetoverde kantine in hal „Noord” op hert. Eiland. Tot de genodigden be hoorden o.m. oud-gedeputeerde H.M. Gerbrandij, secretaris K. Koster en ver schillende hoofden van dienst. Een der directeuren, de heer S. D. Bos, ventei- de dat de familie Bos zich in 1913 in Sneek vestigde en toen allerlei dingen maakte die nodig waren voor de water beheersing zoals bijvoorbeeld windmo- toren. Later kwamen de pompgemalen erbij en naarmate de techniek zich uit breide, paste het bedrijf zich aan. Van daar ook dait de elektrotechniek een be langrijke plaats ging innemen. Sinds 1948 maakt men al installaties voor de rioolwaterzuivering. Verspreid over het gehele land heeft Landustrie een flink aandeel .gehad in de verwezenlijking van deze installaties. De heer Bos „Lan dustrie doet aan milieu-hygiène en wa- terverplaatsing, technisch is de zui vering van het oppervlaktewater geen probleem meer, het is alleen nog maar een financieel probleem. Wij kunnen alles aan. De mogelijkheden van ons bedrijf zijir. zelfs zo dat wij een aanbod om een centrale aan het Bergumer- meer te bouwen zouden kunnen aanne men”. Overigens toonden de kleuren dia’s dat Landustrie zich steeds heeft weten aan te passen en dat dit bedrijf heel wat waterbeheersende en water- zuiverer.de installaties heeft gemaakt in de loop der jaren. Nadat het bedrijf op het Eiland was bezichtigd (het be drijf beslaat in dit stadsdeel ruim 6000 vierkante meter) stapten de genodig den op de salonboot „Friesland” van de Fa. Harder, die hen naar de nieuwe in dustriehal vervoerde. Door het prachtige nazomerweer was dit boottochtje een prettige onderbreking. Intussen was toen de boot aan de kade meerde, ook het 250 man sterke personeel van Lan dustrie cp het feestterrein gearriveerd en staande op het Houston Control Centrum” verrichtte burgemeester B. van Haersma Buma de boven omschre ven opening. Maar vóór Sneeks’ eerste burger het startschot loste, hield hij een korte toespraak, waarin hij onder meer wees op de industriële ontwik keling van Sneek en die van Landus trie in het bijzonder. Die ontwikkeling is niet ais een blikseminslag gekomen maar geleidelijk en in een zeer gun stige zin. Een prachtige hal ais deze, neemt een bijzonder eervolle plaats in, zei de burgemeester, wiens eerste opening van ’n industriële vesting sindis zijn benoeming als burgemeester van Sneek in „Hal Zuid” een feit werd. Sneek heeft in de sector Metaal een aantal bedrijven die er mogen zijn en Landurtrie zeker niet in het minst, al dus de burgemeester die van oordeel was dat deze grote hypermoderne fa briekshal als een sieraad van de stad beschouwd kan worden. De opening De afdeling van Sneek van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen zag na een korte ledenvergadering een gevarieerde demonstratie van „Het ei en wij”, verzorgd door het produkt- schap van Eieren en Pluimvee. Op de film zag men de eieren via de verza melaar bij de handelaar belanden. Ons land telt drie duizend verzame laars, tweehonderd duizend pluimvee houders er acht honderd kuikenbroed- bedrijven. Er schijnen in Nederland twee keer zoveel kippen rond te lopen als mensen. Uit de film bleek verder dat het -i pas na een zeer nauwkeurige selectie in onze keuken verschijnt. ommetets lieten zich uitstekend smaken, evenals de verlote gebraden kip. De presidente dankte tot slot de verte genwoordigers van het produktschap voor de prettige wijze van demonstre ren. BEZOEK Het komt herhaaidelijk voor, dat de patiëntenkamers overspoeld worden door bezoekers. Zes tot acht bezoekers bij een patiënt zijn geen uitzonderin gen. In dergelijke situaties wordt het bezoek voor de patiënt vaak, inplaats van een prettige onderbreking van zijn gedwongen verblijf in het ziekenhuis tot een overlast en is hij of zij na het bezoek, dat hijzelf of zijn medepatiën ten hebben ontvangen, volkomen uitge put. Te grote drukte tijdens het bezoek uur dient in het belang van de patiën ten te worden vermeden. De zieken huisdirectie vraagt dan ook begrip te tonen voor die bepaling dat bij één pa tiënt niet meer den twee bezoekers zijn toegestaan. Krijgt men meer bezoe kers dan dient men elkaar af te lossen. Om teleurstelling bij go dmenende te- laties te voorkomen, kan de patiënt zelf aanreden het bezoek zoveel moge lijk in onderling overleg te regelen. Het informatiemap je bevat ook een en quêteformulier, waaro men kan ant woorden op vragen zoals de algemene indruk, de aandacb die aan de patiënt wordt besteed, de wijze waarop de pa tiënt wordt benaderd, de snelheid, waar mee geholpen wordt, de rusttijden, de bezoekmogelijkheden, de kwaliteit van de voeding, de hoeveelheid voedsel enz. Een handig informatiemap je, dat onge twijfeld in een behoefte voorziet. Getrouwd: Age Roskam, 24 jaar en Adriaantje IJkema, 24 jaar; Gerrit Adema, 22 jaar en Eelkje van der Veen, 24 jaar; Gosse Harkema, 24 jr en Akke Baarda, 23 jaar; Frederik Brink, 24 jaar en Trijntje Catharina Walsweer, 22 jaar. Overleden: Harmannus van der Weide 2 jaar van Emmen; Hinke Schukken, 57 jaar ev Klaas Abma, van Hartwerd; Hendrik Wispelweij, 77 jaar wv Sijtske de Jong, van Woudsend; Maantje Zoet hout, 73 jaar wv Pieter de Jong van Staveren; Jeteke van der Eems, 78 jr ev Arjen de Jong, van Bolsward; Jan tje Schaper, 91 jaar, wv Lieuwe Sil- vius; Sijke Muizelaar, 67 jaar ev Durk de Jong, van Oudemirdum; Jouke de Wal, 62 jaar, ev Johanna Hillegonda ElzeiGeertje Sienema, 61 jaar, ev Reinuer Schuurmans; Sjoukje IJssels, 82 jaar wv Wiebren Spoelstra, van Bolsward; Leopoldus Franciscus Wit- teveen, 48 jaar, ev Anna Theresia Ma ria Loomans; Tjepke Hoekstra, 77 jr, ev Hiske Meijer. SNEEKER NIEUWSBLAD De vrijdag 9 oktober a.s. door de gemeente in verband met de begroting voor 1971. Maar vóór de de vroedschap in de gereedstaande au tobus stapt wordt nog een dertien pun ten tellende agenda afgewerkt. Deze raadsvergadering begint ’s morgens om om acht uur. Het bestuur van de Stichting Dorps huis Oosthem en Omstreken heeft het gemeentebestuur verzocht een subsidie uit de gemeentekas ter dekking van het exploitatietekort 1969 ten bedrage van 3275,69. In verband met dit gro te tekort en de oplopende reeks van tekorten hebben b. en w. een onderhoud gehad met het stichtingsbestuur over diverse aspecten van het beheer, daar bij gebruik makende van de bevoegd heden, die de raad aan het college heeft voorbehouden bij het verlenen van ga rantie voor tijdige betaling van rente en aflossing van de lening voor de stichtingskosten. Aangezien dit onder houd tot resultaat heeft gehad, dat be paalde wijzigingen in het beheer zullen worden ingevoerd, menen b. enw. dat er geen bezwaar tegen afwikkeling van het exploitatietekort 1969 behoeft te be staan. Het college stelt de raad der halve voor aan het bestuur een bijdra ge uit de gemeentekas te nemen van 3275,69, waarvan 600,aan te mer ken als renteloos voorschot. Voorgesteld wordt in het bestuur van het Recrea- ticrehip Sneekermeer te benoemen wet houder I. Veldhuis, en de raadsleden mevrouw B. S. M. Wolke-Beltman en I. Bergsma met als plaatsvervangers resp. S. Attema, K. Sijbrandij en dr. G. Bakker. Op de agenda prijken voorts nog voorstellen betreffende de uitgifte van gronden, grondruil aan het Snee kermeer en de vaststelling van de huur van enkele gemeentewoni-ngen. Tot slot zal de gemeentebegroting voor 1971 aan de raad worden aangeboden 05150-4233 b.g.g. redakteur Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD ABONNEMENTEN Abonnementsgeld f 4>PeT half jaar i bij voo'uitbetaling Postabonnementen 6, per half jaar (bij vooruitbetaling ADVERTENTIETARIEVEN 16 cent per mm, ingezonden mededelingen dubbel tarief. Lg kontrakt lagere mm-pnjs

Sneeker Nieuwsblad nl | 1970 | | pagina 1