snekerWkoerier i en I G. Bootsma kwart eeuw winkelchef van Speurder Het Sted. Muziekcorps „Sneek" blies zich in het Mekka der muziek weer royaal naar top-concours te Arnhem IJLST de gemeenten SNEEK, WYMBRITS ER ADEEL Officieel Orgaan van 9b Inwoner Lutkewierum verongelukt bij aanrijding Flevopolder Bezwaren in IJlst tegen aanleg weg in ruilverkaveling „Hommerts-Oppenhuizen" BURGERLIJKE STAND WYMBRITSERADEEL Succesvol optreden onder nieuwe dirigent in Concertgebouw Flexa Fabrieken bood hem bootreis naar Zweden aan 1 M SNEEKER NIEUWSBLAD b b b b Hel Sneaker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIIFHOUTS NIEUWSBLAD en de I B MM f SNEEKER NIEUWSBLAD CEES WAAR IS JE SIK NOU (foto Studio Ger Dijs) donderdags en UITGEVERS: Drutctcerq H. Doevendans n.v Verschijnt: maandags MAANDAG 26 OKTOBER 1970 125e JAARGANG No. 85 Het was donderdag precies een kwart eeuw geleden dat de heer G. Bootsma als zelfstandig winkelchef de leiding van Speurder verf- en chemicaliënhan- del op zich nam. Ter gelegenheid van dit jubileum werd donderdag in restau rant „Piso” een receptie gehouden die bijzonder druk was bezocht. De jubi laris werd van vele kanten gelukge wenst en het hoogtepunt van deze ge zellige receptie was wel de aanbieding door de heer G. P. Tjallema van een bootreis naar Zweden aan de heer en mevrouw Bootsma, die woensdag reeds naar Amsterdam zullen reizen om daar ingescheept te worden. b.g.g. redaktewr De heer G. P. Tjallema (links) over handigt jubilaris G. Bootsma (rechts i de enveloppe met de Zweedse reis en büs- jild. Mevrouw Bootsma kijkt tevreden toe. Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e.o „Ondergetekenden, inwoners van oud- Ulst hebben kennis genomen van de rondom ons Naast de serieuze muziekbeoefe ning hebben de leden van „het Stedelijke” ook veel gevoel voor dwaze en dolle invallen. Zo kon het gebeuren dat zondagavond de door voorzitter Hordijk met veel zorg en liefde gekweekte snor en sik in het publiek werden afge- schoren als inlossing van een ge dane belofte. Wanneer het korps n.l. op het concours een eerste prijs met lof zou behalen mocht deze executie van snor en baard haar plaatsvinden. De feestschla- ger werd: „Cees waar is je sik nou, Cees waar is je sik, waar is je sik nou gebleven!” Vrijdagavond vond in de Flevopolder o" de weg Biddinghuizen-Dronten een ernstig auto-ongeluk plaats, waarbij de uit Lutkewierum afkomstige militair P. R. Jaarsma een schedelbasisfractuur opliep. Hy, en zijn collega E. P. M. Maat uit Oranjewoud zijn per ambulan ce naar het r.k. ziekenhuis in Zwolle gebracht, waar Jaarsma aan de ver wondingen is overleden. Zij reden in een Citroen 2CV en ver leenden een op de voorrangsweg, de Biddinger rondweg, rijdende personen auto, bestuurd door F. P. M. Frassaart uit Dronten geen voorrang. De twee mi litairen werden bij de aanrijding uit de de auto geslingerd. Zij raakten beide ernstig gewond; de heer Jaarsma is in Zwolle aan de verwondingen over leden. De heer Frassaart en zijn zoon Ger. d zijn met vrij ernstige verwon dingen in het ziekenhuis te Kampen opgenomen. De eveneens in de auto zittende mevrouw Frassaart, een doch ter en een andere zoon werden minder e -listig gewond en zijn naar huis ver voerd. burgemeester met die van het Stede lijke met haar nieuwe dirigent en hoop te dat 't eerste evensuccesvol zou wor den als ’t fraaie resultaat van vandaag. Het Stedelijke staat - aldus de heer Vis ser een zwaar programma te wachten in het komende seizoen waarbij uitvoe ringen en concours dicht op elkaar zul len volgen. Hij hoopte dat „ons Stede lijke” evenals in de voorgaande jaren op waardig-' wijze de Sneker kleuren in Arnhem hoog zou houden en zegde daarbij alle mogelijke medewerking van het college van B. en W. toe. Dirigent Wiebren Valkeina had alle reden verheugd te zijn: als jongste diri gent in dit concours en met z’n nieuwe corps in de hoogste afdeling, direct al een eerste prijs met lof van de jury. Op de foto boven filiciteert jury-voorz. Piet van Mever (bijgestaan door Johannes Pallo en Marius Ogier) de heer Valkema met dit mooie succes. Offlcl..l Orpin vu 4, lenientea SHHK, WTHBRITSERABEEL en UUT - ----.-n van 17-10 t.e.m. 23-10-’70. Geboren: Trycia, dv. Joost Bijlsma m Jantje G. Mast te Nijland; Marian, dv. Hendrik Reen en Anneke H. Schuil te Scharnegoutum; Jan Robert, zv. Albert S. Alberda en Geeske Brinksma te Oosthem; Ronny Stephanus Leonar- dus, zv. Stephanus G. Lolkema en Wietske de Boer te Ysbrechtum; Mar tha, dv. Ids Groenveld en Sjoerdtje T. de Zwart te Jutrijp. Gehuwd: Sjirk Jan Miedema, 30 jr., te Goënsa en Jiitske Siotsma 26 jr. Goëngia REDAKTIE: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4233 3779 L. Jellema b'OTOREDAKTlE. Studio Ger Dijsv Schools tr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrtnk Telefoon 05150-5323 ADMINISTRATIE: Singel 17 Sneek. Postbus 11. Telefoon 05150-4233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4234, 4235, 2247 Gironummer 932730 dacht aan een doorbraak naar de West- zude van IJlst tussen de N. V. Nooit- gedacht en Timmerbedrijf Visser. Men zou dan een weg kunnen aanleggen ge deeltelijk over en gedeeltelijk naast de Westelijke Dijgracht, ter ontsluiting van Ruiterpolder en recreatiegebied. Bovendien is men dan van een nijpend parkeerprobleem in oud-IJlst en n.et name op de Eegracht verlost en kan oud-IJlst in z’n huidige toestand be waard blijven. Ondergetekenden zijn bereid dit be zwaarschrift mondeling toe te lichte. Met de meeste hoogachting namens alle hierbij genoemden, w.g. M. A. Wijbenga-v.d. Meulen Eegracht 95 IJlst. ruilverkavelingsplannen oude historische stadje. Hierbij nebben wij geconstateerd dat er in dit plan een weg is geprojec teerd vanaf de Dijgracht ten Zuiden van IJlst. Deze weg loopt gedeeltelijk over het aldaar geplande recreatiege bied e.. gedeeltelijk naar de boerderij, thans bevoond door de heer Kerstma. Bovendien is deze weg bedoeld als ont sluiting voor de gehele Ruiterpolder. Naar wij aannemen is het de bedoe ling deze weg door te trekken door middel van een dam of een brug in of over de genoemde Dijgracht en deze te doen aansluiten op de Eegracht in IJlst. Wij vragen ons af wat hierdoor de gevolgen voor oud-IJlst zullen zijn. Door deze ingrijpende verandering zal er in ons oude stadje meer en zwaar der verkeer komen naar Ruiterpolder en recreatiegebied. Dat is in IJlst een levensgevaarlijke toestand. Bovendien zou het rustieke, karakte ristieke van IJlst hierdoor verloren gaan en dat is, wat wij nu en in de toekomst "an onze stad willen voorko men. Als alternatief voorstel hebben wij ge- Na een jaar gedwongen rust in 1969 - met oorzaak het vertrek van dirigent Jo Diederen - stond diens opvolger Wiebren Valkema voor de wel bijzonder zware opgave om de reeks top-successen van z’n voorganger voort te zetten. Vijf opeen volgende jaren had Diederen het corps niet alleen aan de top van de hoogste afd. in de Kon. Ned. Federatie van Harmonie en Fanfarecorpsen geplaatst maar ook vier maal mocht worden deelgenomen aan het concours te Arnhem waaraan alleen de beste corpsen van ons land kunnen deelnemen. En nu was het de taak van Wiebren Valkema om deze reeks voort te zetten en het is deze jeugdige dirigent gelukt nu voor de vijfde keer mag deelnemen aan het in 1971 te houden Top-concours in Arnhem. De ovei.ge uitslagen in de Vaandel- afdeling uarmonie luiden: „Tuindorp Amsterdam” verplicht 129, keuze 130% punt; „Verkade-Harmonie” Zaandam verplicht 162, keuze 157% punt; „Kunst en Strijd”, Amsterdam verplicht 135, keuze 132 punt. werker en een gewaardeerd iemand in de Flexa-kring. Dit getuigschrift is een eerbewijs”, aldus de heer Bos. De voorzitter van de personeelsvereniging, de heer Bos, wenste de heer Bootsma een kleurrijke toekomst toe en bood hem namens de personeelsvereniging een eleotrisch scheerapparaat aan. Dn-wvirv nrsmb rm.VfO'l' zJ'ZA -rr’ lijn” de jubilaris toe: hij is een vraag baak voor de botenbezitters, daar hij alles afweet van kleuren en hij is te vens een autolakkenspecialist. De heer Bonte betrok ook mevrouw Bootsma in de hulde en bood haar bloemen aan. Tot slot dankte de jubilaris de aanwe zigen voor hun belangstelling en hij haalde daarbij herinneringen op. Hij was vooral dankbaar gestemd ten op zichte van de heer Tjallema, „van wie ik altijd veel steun en medewerking heb ondervonden.” een eigen leven. Er is in die 25 jaar heel wat veranderd, zei de heer Tjalle ma ,,de ietwat ouderwetse verf- en chemicaliënhandel is uitgegroeid tot een moderne winkel, de eigen lucht, de aparte smaak van het zoethout, de eigen sfeer zoals die er vroeger op de Oude Koemarkt was, is er vrijwel niet meer, de winkel is steeds met de ont wikkeling meegegaan en als goed scheidsrechter floot de heer Bootsma op tijd en paste hij zich heel goed aan” Verkopen en het goed met klanten om kunnen gaan is niet eenvoudig. Er zijn veel amateurschilders, die direct de laatste verfbehandelino willen toepas sen. Er is tact en overredingskracht voor nodig de klanten te overtuigen hen een goede voorlichting te ge ven. Het willen geven van het juiste I advies is een taak van een goede ver- koper. De heer Bootsma is een derge- I lijk iemand, die voorts bij bleef door het volgen van cursussen over kleuren leer. Daardoor kon hij een volledige voorlichting en service geven. Dit laat ste is voor de heer Bootsma nimmer een holle frase geweest, aldus de heer Tjallema, die tevens zei dat de heer Bootsma prettig met de klanten om gaat en dat zijn gevoel voor orde n netheid in de winkel spreekwoordelijk zijn. De heer Tjallema dankte de heer Bootsma voor alles wat hij voor Speurder heeft gedaan en vooral voor de wijze waarop hij zich van zijn taak kweet. Spr. sprak de wens uit dat er nog lang van een prettige samenwer king sprake zal zijn. De heer Tjalle ma bood de jubilaris en zijn echtge note vervolgens een enveloppe aan, be vattende een passagebiljet voor een volledig verzorgde bootreis naar Zwe den. Uiteraard was er in de envelop ook enig reisgeld. Daarnaast ontving de heer Bootsma nog de gouden speld van de Sikkens-groep. VEREREND GETUIGSCHRIFT Namens de Maatschappij van Nijver heid en Handel reikte de heer D. S. Bos het vererend getuigschrift met de bijbehorende legpenning uit aan de ju bilaris. „U is een heel goede mede- Verschillende inwoners van IJlst maken be-w’ar ‘e^en een onderdeel van het ruilverkavelingsplan „Hommerts - Op penhuizen ;l,c b'ze.^.en gelden met name de aan te leggen weg vanaf de Dygracht ten zuiden van IJlst. Het be zwaarschrift, dat naar Gedeputeerde Staten is verzonden, heeft de volgende inhoud: ABONNEMENTEN Abonnementsgeld f 4,per half jaar 1 bij vooruitbetaling Postabonnementen f 6, per hal/ laar bij vooruitbetaling 1 ADV ERTEN'l lETAtitEVEN 16 cent per mm, ingezonden mededelingen dubbel tarief. Bij kontrakt lagere mm-prys NIET NAAR ARNHEM? In Edam werd op de terugreis nog even gestopt waar na het ontsnorren en -baarden van de voorzitter de heer J. R. Visser wethouder van Sneek be stuur, leden en in ’t bijzonder de jon ge dirigent Valkema complimenteerde. Spreker vergeleek het samenspel in het Sneker raadscollege met nieuwe Van de gelegenheid de heer Bootsma te feliciteren hebben zeer velen ge bruik gemaakt. Talrijke relaties heb ben hem de hand gedrukt, er waren voorts vele Flexa-medewerkers en een grote delegatie van de Scheidsrech- tersvereniging Sneek en Omstreken, waarvan de heer Bootsma een actief lid is. Behalve de jubilaris zelf zaten ook zijn echtgenote en kinderen achter de feesttafel. Als eerste voerde het woord üe heer G. P. Tjallema, direk- teur van de Flexa Fabrieken, die vaak als voorzitter van het Departement Sneek van de Maatschappij van Nij verheid en Handel jubilarissen in an dere bedrijven toespreekt. Hij vond het daarom bijzonder prettig nu eens een jubilaris uit het eigen bedrijf te kun nen gelukwensen. De heer Tjallema schetste in het kort de geschiedenis van Speurder verf- en chemicaliënhan- del, die aanvankelijk aan de Oude Koe markt was gevestigd maar in 1947 naar Singel 80 verhuisde, terwijl Flexa naar de Oppenhuizerweg ging. Sinds 1947 leiden de verffabriek en Speurder De voorbereidingen waren zwaar en grondig geweest en hadden meer voor studie geëist dan in het verleden. Er was n.l. een nieuwe bepaling inge voerd één algemeen verplicht werk moest worden gespeeld en wel „A la Jeuness-ouverture” van I. Sarközy; daarnaast moesten uit een lijst van 50 werken twee nummers worden ingestu deerd waaruit op het concours door de jury werd bepaald welke van deze twee moesten worden uitgevoerd. Een grotere verzwaring van voorbereiding dus welke tot doel heeft de corpsen tot meerdere studie te prikkelen en te komen tot een uitgebreider repertoir van de korpsen. Ons Sneker korps kwam op de geluk kige gedachte om een week voor het concours een weekend mot haar leden naar Bakkeveen te trekken en daar in een „trainingskamp” de puntjes nog eens extra op de „i” te zetten. En met goed resultaat. Met een groot aantal supporters ver trok het korps zondagmorgen naar Amsterdam waarbij onderweg een e- petitiestop in Edam werd gemaakt en de nodige moed werd ingesproken. In de Vaandelafdeling traden des mid dags in het Concertgebouw vijf korp sen aan in de sectie harmonie. De hoogste punten werden behaald NIKUWB-KN ADVBRTKNTIKlrLAD^J ^VOOR SNEEK EN OMSTEKKEN Feestleider Bonte sprak vanaf de „zij- aoor „ons Genoegen" te Wormerveer met 172% punt op het verplichte en 172% op het keuze nummer. Tweede werd Het Stedelijk Muziekkorps Sneek met 165 voor verplicht en 162 voor het keuze nummer dat was „The Londen Suite” van E. Coates. Deze tweede corpsen verkregen hier voor een le prijs met lof van de jury waarvoor voor elk uit te voeren werk minstens K2 punten moest worden be haald. Dit betekent tevens dat net Stedelijke I b I b uuhwwuwwhhuuuuuuv

Sneeker Nieuwsblad nl | 1970 | | pagina 1