Muntvondst bij de Waterpoort snekerWkoerier I .41 Toneelgroep Amicitia: redelijk spel in blijspel met goedkope inhoud de gemeenten SNEEK, WYM BRITS ER AD EEL Officieel Orgaan en van IJLST t AANWINSTEN FRIES SCHEEPVAART MUSEUM Sint Nicolaas was opnieuw in Sneek Vanavond in Politiek Trefpunt: J.Baarda komt met acht stellingen Advendo houdt weer bazaravonden Europees N7H Natuurbeschermingsjaar 1970 u* Laat de ganzenpleister plaatsen met rust I Geslaagd y SNEEKER NIEUWSBLAD Fortalingen bringe it Frysk „oer de drompel” ^1 SNEEKER NIEUWSBLAD 20, H.H. Johan S. donderdags en UITGEVERS: Drukkerij B. Doevendans n.v S i Verschijnt: maandags Te Zwolle slaagde voor centrale ver- warmingsmonteur onze stadgenoot Rudi Silvius. ö.p.g. redakteur rinus mevr. MAANDAG 23 NOVEMBER 1970 125e JAARGANG No. 93 Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e.o waren er z.g.n. „hoera”-loten. Daarop kon men direkt na aankoop zien of men een halve kip, een rookworst, een hazel noottaart of een emmertje zure haring had gewonnen. Die loten deden overigens niet mee om de hoofdprijzen. Vanaf heden zijn in de etalages van winkeliers die de hoofdprijzen beschik baar hebben gesteld de prijswinnende nummers aangebracht. (foto Studio Ger Dijs) il opviel was het werk van de hoofdrol speelster mevr. Mary Madden-Olden burg, die in haar spel ruimschoots bo ven de anderen uitstak. Van de inhoud van dit blijspel dient te worden gezegd, dait de auteur hier mee weinig eer kan inleggen. Heit was allemaal te goedkoop en te ver gezocht om te kunnei. boeien. Voorop stond het huwelijk. Mevr. Darvet-Stuart, Denise geheten (Mary Makken-Oldenburg), had twee zoons en een dochter. De oudste zoon Walter (Nico Brouwershaven) wil de trouwen met Hélène Douchemin, een vooraanstaande familie, terwijl de doch ter Martine (Mieneke de Jong-Brink- HtBUW8-KH AOVBKTSNTIBBLALI^^VOOB SNBBK BN OMSTBSMBB Er is in deze kolommen vrtf weinig over munten en penningen geschreven maar dit wil nog niet zeggen dat het Fries Scheepvaart Museum op dit ge bied geen belangrijke verzamelingen bezit. Integendeel, deze collectie is zeer belangrgk en omvat een tijdperk, aan vangende met de Romeinen en tot in onze eigen dagen voortlopende. Uiter aard ligt het niet in de bedoeling van het Fries Scheepvaart Museum om in het wilde weg maar munten en pennin gen te gaan verzamelen. Dit kunnen wij rustig overlaten aan het Koninklijk Ka binet van Munten, Penningen en Gesne den Stenen te ’s Gravenhage. Het Fries Museum te Leeuwarden doet zulks e- venmin en bepaalt zich tot de in Fries land gevonden dan wel geslagen mun ten en penningen, waarvan het een indrukwekkende hoeveelheid rijk is. Het Fries Scheepvaart Museum tenslot te kan, noch wil concurreren met heit Koninklijk Kabinet of het Fries Mu seum maar meent wel een taak te heb ben op het gebied der Friese handels munten alsmede munten, te Sneek of in de naastte omgeving daarvan ge vonden of geslagen. Van deze laatste beide categorieën is het Fries Scheep vaart Museum rijk voorzien en het valt dan ook te betreuren dat van de circa 500, merendeels hoogst zeldzame en cu rieuze muntten of penningen slechts een gedeelte kan worden geëxposeerd. Ook hier dwingt ruimtegebrek tot beperking der opstellingen. De eerste aanloop toit de collectie werd in 1947 gevormd door de muntschat in de Havenstraat, bij het wegbreken van een tuinmuur in het jaar- 1947 gedaan. Het betrof hier een bij het verbergen reeds beschadigd kruikje, dat niet min der dan 147 zilverstukken bleek te be vatten, merendeels „Spaanse matten”, doch ook Hollandse, Vlaamse, Doomik- se, Gelderse, Overijsselse, Franse, En gelse en Italiaanse exemplaren. Deze unieke vondst werd door de gemeente Sneek aan het museum als „pillegift” geschonken bij de heropening van het museum ir. het pand Kleinzand 12. Om streeks het jaar 1610 moet de schat be graven zijn geweest. In 1955 werd andermaal een opzienba rende muntvondst te Sneek gedaan, en wel bij de afbraak van een huisje aan de Galigastraat, nabij de Oude Koe markt. Ditkeer betrof het een bij het begraven al beschadigd Jacobakanne- tje, waarin zich een volkomen aan el kaar gekoekte klomp, groen-uitgeslagen zilverstukjes bleek te bevinden. Door toedoen van de directeur van het Ka binet te ’s Gravenhage, die in 1947 ook de eerste Sneker muntschat had gedi- termineerd - Dr. H. Enno van Gelder - werden de muntjes zorgvuldig uitgepre pareerd, waarvan er tenslotte 176 op tafel kwamen te liggen. Aan de hand van deze muntjes kon worden uitge maakt dat de schat in het jaar 1435 moest zijn verborgen. De muntjes wa ren afkomstig uit Vlaanderen, Brabant, Rummen, Luxemburg, Batenburg, Ut recht, Holland, Keulen en de Paltz. En kele muntjes raakten naderhand, he laas, in de verstrooïng maar de rest kon tenslotte door het Fries Scheep vaart Museum worden aangekocht, dank zij een subsidie van de gemeente Sneek. ADMINISTRATIE. Singel 17 Sneek. Postbus 11. Telefoon 05150-4233 5169 Kantooruren, maandag t.e.m vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uw Na kantooruren telefoon 4234, 4235, 221,7 Gironummer 932730 De Bliksemloterij, het Stedelijk Muziekcorps Sneek vorige week hield, is in alle opzichten geslaagd. In nauwe lijks een week tijd werden 35.000 loten aan de man en vrouw gebracht. Zater dagavond vond ten overstaan van notaris Galema de trekking plaats in de aula van de Rijksscholengemeenschap, de vroegere RHBS. Er waren vijftien hoofd prijzen, waarvoor zaterdag de winnende nummers werden getrokken. Bovendien „groene strook” tussen de industrie gebieden van de Randstad Holland en westelijk Noord-Brabant vermindert ’t wintergebied van Kolganzen in Nedr- land met bijna 5O°/o; voor de Grau we gans ligt het verliespercentage waarschijnlijk nog hoger. Maar ook in andere delen van Neder land, oan. in Friesland, wordt aan de wintergebieden van de wilde ganzen geknaagd. Ook rond Sneek brave le zers slinken de rustige, voor ganzen zo geschikte graslanden hoe langer hoe meer of worden zo ongeschikt dat ze als pleisterplaatsen geen waarde meer hebben. Doordat de juiste biotopen voor de winterende ganzen de laatste decen nia aanmerkelijk xerslechterd en inge krompen zijn, dient ook het publiek zich te realiseren dat de nu nog arn- wezige slaap- en fourageerplaatsen met rust moeten warden gelaten. Het is he laas in epaalde gebieden zo dat de gewenste rust niet aanwezig kan zijn, omdat er jagers op de ganzen komen schieten. Hier zijn gelukkig al de no dige maatregelen tegen genomen, niet zo zeer om de geschoten aantallen, als wel om de grote verontrusting die ’t ge knal teweegbrent. Ik hoop dat dit korte pleidooi voor het behoud van de zo broodnodige rust in en rond de pleisterplaatsen voor ganzen het inzicht in deze uiterst be langrijke gebieden heeft vergroot. Jac. Bos 8. Bij het bepalen van ieder politiek beleid dient het algemeen belang en 'e samenwerking voorop te gaan. 6. De eisen van de buitenparlementai re oppositie en zgn. protestbewegingen dienen op hun waarde te worden ge toetst en zonodig in politiek beleid te worden vertaald. 7. In een demokratische samenleving is een parlementaire demokratie onmis baar Noodzakelijk is daarbij een grote mate van openbaarheid en openheid en een actieve belangstelling en demokrati sche instelling van de bevolking. Aan het I. Me. Vo. Instituut te Am stelveen slaagde voor het diploma Kin derverzorging mej. G. W. Eppinga, alhier. af breken van het hoekpand Hoogend- Zuidend, vlak achter de Waterpoort. Het mocht hier geen gat in de bebou wing blijven. Op zulk een gevoelig punt van het stadsbeeld zal dan ook weer een nieuw hoekhuis komen, zoveel mo gelijk aangepast aan het karakter van de omgeving. Op de ene zijde van 1 t muntje staat, rondom het Fries wa pen. het opschrift MO(NETUM) ORDI- NUM FRI(IAE) Munt van de Staten van Friesland. Op de keerzijde, rond om een kruis, NISI DNS NOBISCUM Tenzij de Heer met ons is, alsme de F.B. Deze laatste letters staan, al dus Dr H. Enno van Gelder uit Den Haag, voor Fries Butken, een muntje, dat circa het jaar 1600 te Leeuwarden werd geslagen. Oudere Snekers herken nen er natuurlijk onmiddellijk wijlen ons „botsje” in, de halve stuiver of het twee en een halve cents-stuk, dat circa twintig jaar geleden, evenals de halve cent, uit de circulatie werd ge nomen en qua grootte en uitvoering heel veel op de tegenwoordige stuiver leek. Het „butken” van 1600 was nog in zil ver geslagen en had een koopkracht, welke die van de huidige gulden nabij kwam. Wij zijn thans al zo ver dat de gulden al weinig meer voorstelt en men erhstig Overweegt de cent uitsluitend neg als rekenmunt te handhaven. Waar moet dat heen Troosten wij ons dat inflatie en muntbederf ook al in vroe ger eeuwen door de overheid gedurig werden toegepast om de maatschappij draaiende te houden. Aan de andere kant k>an men de welvaart natuurlijk niet uit munt persen of bankpapierdruk- kerijen te voorschijn toveren - het moet ergens vandaan komen en bij „eintsje- bislüt” betalen de spaarders het gelag, in casu de oudere generaties, die moe ten leven van hetgeen zij tijdens hun beste jaren aan de kant hebben gelegd. Een der ernstigste problemen waarvoor onze huidige maatschappij zich gesteld ziet omdat geen enkele natie meer op zichzelf staat en het ene land het an dere meesleurt in de inflatie-spiraal van lonen en prijzen. Het ziet er dan ook niet zo best uit met het brave, de gelijke Nederlandse spaarbankboekje want de tijd schijnt niet ver meer dat de waardedaling van de gulden de spaarbankrente gaat overtreffen terwijl de fiscus nog weer eens zijn deel op eist van het „gekweekte”. Zo ziet men, tot welke droeve bespiegelingen een omstreeks het jaar 1600 bij de Water poort verloren „botsje” kunnen leiden! weinig indrukwekkend. Dick Hofland, als de g>ede maar ietwat sullige huis vriend MoUinot, deed wat de auteur van hem verwachtte, evenals Tiny Roelfsema-Zwart, die de huishoudster Jane overigens op voortreffelijke wij ze gestalte wist te geven. Tiny Buma- Visser, Tjitsia Dijkhuizen-Smith en Ma- Woudstra, als respectievelijk Douchemin, Hélène en Jean Pierre speelden een ondergeschikte rol. Eerst in de laatste minuten van het derde bedrijf kwam mevr. Douchemin aan bod. Tiny Buma speelde zoals de auteur het had willen zien. Ze wist haar rol redelijk te vertolken. Van het spel van Tijtisa Dijkhuizen valt weinig te zeggen, ze is misschien hooguit vijf minuten o{ de planken geweest en mocht één zinnetje zeggen. Roelof Zwart deed ook wait van hem werd verwacht. Samenvattend kan ik zeggen: het was redelijk. REDAKT1E. Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-1,233 3779 L. Jellema EOTOREDAKTIE. .Studio Ger Dijs Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebnnk Telefoon 05150-5323 5. Ten behoeve van de jonge generatie, moet gestreefd worden naar de tot standkoming van een jongerenstatuut, waarin de rechten en verantwoordelijk heden van de jonge mensen in onder wijs, bedrijf, leger, jeugdraden en orga nisaties voor jeugd- en jongerenwerk zijn vastgelegd. JT4© OHMmI 0f|*n SNHK, WTHItlIHUDUl HST SSS— SS-.: Vanavond in Politiek Trefpunt (in de Lichtboei) is inleider de heer J. Baar- da te Sneek, die acht stellingen ter discussie zal brengen. Deze acht stel lingen van de Sneker C.H.U.-er zijn de volgende: 1. Kenmerken van christelijke politiek moeten zijn: wereldwijdheid, gerechtig heid en vrede. 2. Wij leven in de situatie van de ne gatieve vrede, de kanonnen zwijgen. Ons streven dient gericht te zijn op het bereiken van de positieve vrede, waar in de rechten van de mens optimaal zijn. 3. Het ekonomisch beleid zal tot leid raad moeten hebben: het dienstbaar maken van ekanomische ontwikkelingen en strukturen aan het reële welzijn van gewone mensen. 4. Meer wetenschappelijk onderzoek omtrent het druggebruik, vooral naar de oorzaak van het gebruik. Vóórlich ting over de mogelijke gevolgen van het druggebruik en deskundige begelei ding van jongeren in het kader van het totale jeugdbeleid. sma) in het huwelijk wilde treden met Jean Pierre Douchemin. Denise, die te genover de kinderen altijd verklaard had weduwe te zijn, bekende toen nooit getrouwd te zijn geweest, maar dat de kinderen alle drie een verschillende va der hadden. Later liet ze die drie va ders opdraven om met één van hen uoch maar te gaan trouwen. Ze kon evenwel geen beslissing nemen wie het nou moest worden en besloot toen om tegenover mevr. Douchemin, die in verbant met de huwelijksplannen van haar kinderen een avondje zou komen, toch maar vol te houden dat ze we duwe was. Het eind van ’t liedje is, dat ook mevr. Douchemin nooit ge trouwd geweest was, zodat alle pro blemen van de baan waren. Zoals gezegd sprong het werk van Mary Makken-Oldenburg er direct uit. Ze maakte van de vlotte, onbezorgde Denise werkelijk een creatie. Ze toon de over een goed acteertalent te be schikken, ze beheerste de tekst uitste kend en haar mimische gaven waren voortreffelijk. Nico Brouwershaven als Walter acteerde te stroef, het tempo lag vaak te laag, een euvel waaraan ook Simon Speelman als Bruno de jongste zoon, en Mieneke de Jong- Brinksma mank aan gingen. Henk Geertsma als vader nummer 1 Sir Michael Norman, zat met de moeilijk heid dat hij met een Engels accent moest spreken. Aanvankelijk leverde dit voor hem geen problemen op, maar later maakte hij zich verschillende ma len schuldig aan de fout het accent te negeren. Cor Peters als de Poolse pianist lan Letzaresko (vader nummer 2) had met deze rol, geschoeid op een uiterst komische leest, geen enkele moeite en bracht de lachspieren dan ook verschillende malen in werking. Tjeddy de Vries als Dominique Revol, die de man van de wereld (vader nummer 3), een vrijbuiter en levens genieter moest voorstellen, wist dit niet over te brengen en was dan ook Voor enkele honderden belangstellenden heeft de toneelgroep „Amicitia” vrij dagavond in het theater van die naam het blijspel „De kinderen van Eduard”, een stuk in drie bedrijven van Mare. Gilbert Sauvajon, over de voetlichten gebracht. Men heeft zijn best gedaan er iets goeds van te maken, en dit is er ook redelijk uitgekomen. Het tem po lag bij tijd en wijle wel wat aan de lage kant, hetgeen zeker voorkomen had kunnen worden door de regisseuze Annemarie Peters-Wester. Wat vc ZEER OUDE MUNTJES Bij het afgraven van verschillende ter pen in de naaste omgeving van onze stad kwamen in de vorige eeuw ver scheidene, zeer oude muntjes te voor schijn welke, voorzover zij in het Fries Museum belandden, ten getale van ne gen stuks aan het Fries Scheepvaart Museum in bruikleen werden afgestaan. De oudste, gevonden bij het slechten van het zogenaamde Sterrebos aan de Lemmerweg, dateert reeds uit de 2de eeuw vóór Chr.! De jongste „Romein” is een bronzenmuntje, geslagen door keizer Constan tinus IV (668-683) en ge vonden, met nog twee andere Romein se munten, bij de aanleg van de Alge mene Begraafplaats in 1827. Door aan koop werd deze waardevolle collectie enige jaren geleden aangevuld met een goudstuk van keizer Anastasius (491- 518), gevonden met nog twee andere in de dorpsterp van Scharnegoutum. En zo zouden wij kunnen doorgaan - over de zogenaamde Friese handels munten, geslagen in Staveren, Bols- ward, Leeuwarden en Dokkum, welke in de 11de en 12de eeuw bij duizenden verspreid raakten over Zweden, Fin land, Rusland, Polen en de Baltische landen. Door aankoop wist ons museum van deze categorie een fraaie collectie op te bouwen. En dan de te Sneek geslagen stuivers en schellingen, daterende uit de tweede helft van de 15de eeuw. Hoogst zeld zame stukken, waarvan wij drie voor beelden bezitten! Helaas, de prijzen van al deze munten liepen de laatste jaren zo hoog op dat verdere aankopen voor het Fries Scheepvaart Museum wel haast onbetaalbaar geworden zijn. Van minder hoge ouderdom, maar toch vrij zeldzaam en in ons museum ten volle op zijn plaats is het zilveren muntstukje, onlangs gevonden bij het Om enige cijfers van de hier in Ne derland overwinterende ganzensoorten te noemen. De wereldbevolking van de Brandgains wordt gemiddeld op 35.000 individuen geschat. Aan de hand van tellingen heeft men kunnen nagaan, dat daarvan jaarlijks 15 - 20.000 in Nederland overwinteren. In de i géi dus meer dan 5O°/o van de wereldbe volking. Van de Kleine rietgans over wintert ongeveer een zevende deel van de wereldpopulatie in Nederland. Ook van de overige ganzensoorten overwin tert een groot deel ir Nederland, waar van Friesland een van de voornaam ste pleisterplaatsen inneemt. De traditionele wintergebieden van e Kolgans (de hier meest voorkomende ganzensoort) waren in Hongarije en Noord-Duitsland gelegen, maar het is vrijwel zeker dat te hoge jachtdruk en te grote verontrusting de dieren hier verdreven hebben. Nederland met het aangrenzende deel van Belgisch Vlaanderen en een deel van de Britse ei'anden zijn hun laatste redding. De voor genomen industrievestiging aan de Moerdijk met inbegrip van de Dat der yn it Frysk gans wurken forskynd binne dy’t üt oare talen oer set waerden is algemien bikend. Wy hoege mar to wizen op de Bibeloer- setting, op de komplete fortaling fan Shakespeare’s toanielwurk i i düdlik to meitsjen, dat it Frysk faek brükt is as medium om de wraldliteratuer ta de Fryske lezers to bringen. Dr. K. Dykstra hat in jiermannich lyn in drege dissertaesje (Oersettingen yn it Frysk) oan dit ünderwerp wijd. Minder bikend is faeks, dat der yn de rin fan de jierren ek frij hwat üt de Fryske literatuer oerset is yn oare talen, en dochs is dat ek in nijsgjir- rich ünderwerp. It Frysk Letterkun- dich Museum en Dokuminteesjesintrum to Ljouwert hat nou in tentoanstelling ynrjochte dy’t in oersjoch jaen wol fan hwat der binammen yn de 20ste ieu al sa üt it Frysk yn oare talen oerset waerd. It motto fan dy tentoanstelling is „Oer de drompel”. Dat slacht fanseis op it feit, dat sokke fortalingen yn steat binne, foar net-Friezen de taelbarrière to sljochtsjen. Mat it haldt ek yn dat it FLMD mei binammen dizze tenitoari- Een vlucht van duizenden ganzen is voor Friezen een gewoon winterver- schijnsel. Toch is dit met „internati onale ogen” bezien ee.< uitermate zeld zame zaak. Verstoring van rust, gro te jachtdruk en vernietiging van de de geschikte biotopen kunnen onher stelbare schade berokkenen. Sint Nicolaas, die op zaterdag 14 no vember al in Sneek was gearriveerd, heeft zaterdagmiddag opnieuw een rij toer door Sneek gemaakt. Hij vertrok vanuit hotel Hanenburg en hij maakte vrijwel dezelfde route als een week geleden. Overal waar hij passe.erde ondervond hij veel belangstelling van de zijde van het publiek. De Goedhei- ligman was vergezeld van een groot aantal Zwarte Pieten en in de optocht reed ook een reclamewagen met vele pakjes mee. Bovendien de twee van de vele hoofdprijzen een Ford Taunus en een VW de Luxe, ii de Sint Nico- laias Aktie van de Vereniging van Snekar Zakenlieden. Die aktie loopt overigens voortreffelijk en het heeft er veel van dat men aan vierhonderd duizend loten niet genoeg heeft. Wij hoorden van Sinterklaas dat hij volgend jaar ook de Noorderhoek en de Noordoosthoek met een bezoek zal vereren. Hij zal dan het Sperkhem een keertje overslaan. Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uiigave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en de stelling tinkt to lüken fan gêns mins- ken. Oan de han fan manuscripten, boeken, knipsels, portretten, lüdbannen en oare dokuminten wurdt yn it FLMD oan- toand, yn hoefier’t it de Fryske skriu- wers slagge is, ,,oer de drompel” to kommen. Fortalingen byg. yn it Neder- lansk, Dütsk, Ingelsk en Esperanto, mar ek yn it Italiaensk en it Hon- gaei binne der om te biwizen dat biskate aspekten fan de Fryske lite ratuer wis wol omtinken krigen haw- we yn oare taelgebieten. It FLMD (Greate Tsjerkstrjitte Ljouwert) hat foar dizze eksposysje, dy’t ih moai skoft duorje sil, in hant- lieding gearstald, ü.o. mei it each op it to forwachtsjen groepsbisyk fan de kant fan it ünderwiis. It FLMD is iepen fan moandeis oant en mei freeds fan 9 oant 5 üre. Groepen wurdt oan- ret, foaróf in ófspraek to meitsjen (tel. 05100-20834). Yn it museum fine de bisikers fier- ders noch in ófdieling, spesiael wijd oan Nynke fan Hichtum en har „Af- kes Tiental” en, yn in aparte romte, tekenwurk fan de jonge Ljouwerter kunstner Wim van der Veer mei by- passende fersen-yn-hanskrift fan Tjit- te Piebega. ABONNEMENTEN Abonnementsgela 4,pei half )aai bij vooruitbetaling 1 Postabonnementen f 6, pei half laar (hij vooruitbetaling ADVERTENTIETARIEVEN 17 cent per mm. ingezonden mededelingen dubbel tarief. Bij kontrakt lagere mm-prijs Advendo zal ook dit jaar weer de ge bruikelijke bazaravonden houden, zo kan men lezen in „Fortissimo”, het orgaan van het tamboer-, trompetter-, jachthoorn en ptfperkorpsen „Advendo”. De bazars zijn gepland donderdagavond 26 november, vrijdagavond 27 novem ber, beide avonden om 7 uur en za terdagmiddag 28 november van 2-6 uur en ’s avonds van 7 tot 10 uur. De bazar wordt gehouden in het Ver enigingsgebouw aan de Korte Vreugde. Op de bazar zullen wee: verscheide ne stands stean zoals balgooien, schie ten, sjoelen, rad van avontuur, speer werpen en centenpik. Zaterdagavond om 10 uur volgt een algehele verkoop van de overgebleven goederen. In Fortissimo wordt voorts o.m .het antwoord gegeven op de vraag wat er met ’t Advendo Festival gebeurt. Wel, de Stichting als zodanig blijft bestaan, zij het dat de activiteiten bekort zullen moeten worden. Niemand van de Stich- tingsleden kan zich namelijk twee da gen per week vrij maken om zich ge durende die tijd te wijden aan het Fes tival. Men is er nu in geslaagd om buiten Advendokring enkele mensen aan te trekken, die in principe bereid zijn om in de Stichting zitting te ne men. Voor het komende jaar staan al weer enkele punten op het programma. Zo komt op 19 april het 150 man sterke Oaikrest Band naar Sneek, om ’s avonds ter gelegenheid van het 25-jarig jubi leum een gala-uitvoering tegen in de Sporthal, samen met de Advendo korp sen en Advendo-gymnastiekvereniging. Op 10, 11 en 12 juli is er weer het traditionele bezoek van de All Student Band en Chorus uit de USA en op 24 en 25 juli wordt hét Advendo „Fes tival Weekend” gehouden, met o.m. concours-wedstrijden tussen een viertel Amerikaanse Marching Bands en een aantal Nederlandse Topbands. Het is nog niet helemaal zeker dat dit fes tival op eerdergenoemde data zal wor den gehouden, het kan enkele weken eerder worden. |F M

Sneeker Nieuwsblad nl | 1970 | | pagina 1