snekerWkoerier Drinkwater in Sneek wordt 15 procent duurder Hoogtepunten: optreden van Aerde Kuiper en koor met brassband in opus van Handel Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL IJLST van en Parochie in Sneek van drie naar twee pastores Stichting tot Verzorging van Bejaarden Sneek nodig om te kunnen bouwen Veel aanrijdingen in afgelopen weekend Auke Osinga, afkomstig uit Jutrijp, promoveerde in Wageningen 1 JUBILEUMCONCERT „EXCELSIOR’’ Geen persoonlijke ongelukken Pastoor Dierkes gaat volgend jaar naar Leeuwarden Mej. mr. A. L. G. Rosier, kantonrechter te Sneek, vrijdag in Haarlem geïnstalleerd MAANDAG 14 DECEMBER 1970 125e JAARGANG No. 99 VELEN BEWEZEN BRECHTUS ENGELSMA DE LAATSTE EER Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis>aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e.o W SNEEKER NIEUWSBLAD en de Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Vierde competitiewedstrijd „De Vriendschap” SNEEKER NIEUWSBLAD NIKUW8-XN ADVIBTENTIIBLAP^ t&VOOB 8NKKK KN OMSTBBKBN J.N. van donderdags en Verschijnt: maandags UITGEVERS: Drukkerij B. Doevendans n.v. ^’9*9' redakteur De plannen tot de bouw van een ver zorgingstehuis, ter vervanging van het Cruycebroedershof en waarin ook de thans nog in Nieuw Frittemahof ge huisveste bejaarden zullen worden op genomen, zijn in een vergevorderd sta dium van voorbereiding. Het schets ontwerp wordt momenteel besteksklaar gemaakt. Het programma, dat in het teken stond van het naderende Kerstfeest, bevatte, onder meer de namen van de compo nisten Bach, Handel en Clarke, bewer kingen van A. Kousemaker, M. Koe- kelkoren en andere plus vocale en in strumentale arrangementen en bewer kingen van B. Dijkstra. Verder werd de werklijst afgewisseld door een viertal samenzangnummers, waarbij het koor voor omlijsting en te genzang zorgde. Deze massale tussen voeging, die veel effect sorteerde, zal stellig door het zeer talrijke publiek op prijs gesteld zijn. Het zeer gevarieerde programma, met zeker niet-allerdaagse combinaties, zo als koor, brassband en een accordeon- groep, bracht het jubilerende „Excel sior” in het geheel niet naar voren want vrijwel alles werd gezamenlijk ond nomen en uitgevoerd. Overigens was het massale element (circa 300 me dewerkers) meer visueel dan indruk- Mejuffrouw mr. A. L. G. Rosier, kan tonrechter te Sneek, die benoemd is tot kantonrechter te Haarlem, is daar vrijdag geïnstalleerd. Mr. Rosier werd in juni 1962 griffier bij het kantongerecht te Leeuwarden, Sneek e-. Heerenveen. Daarvoor was zij inspectrice van de arbeid bij de Ar beidsinspectie in Den Haag. In mei 1965 weid mr. Rosier benoemd tot kan- tonrechter-plaa/tsvervanger te Sneek en in november 1966 tot kantonrechter in onze stad. In februari 1967 volgde haar benceming tot rechter-plaatsvervanger te Leeuwarden. Als zodanig fungeerde zij meermalen als politierechter. Mr. Rosier was de eerste vrouwelijke rech ter in het arrondissement Leeuwarden. ADVERTENTIETARIEVEN 11 cent per mm, ingezonden mededelingen dubbel tarief. Bij kontrakt lagere mm-prijs Met ingang van het volgend jaar zal het aantal parochiepriesters in Sneek van drie naar twee worden terugge bracht. Dit mede in verband met het feit dat elders parochies leeg staan. Pastoor H. Dierkes zal uit Sneek ver trekken naar de Sint Bonifatiusparochie in Leeuwarden, welke parochie terug valt van twee patoces op één pastor. Het aantal mensen dat zich geroepen voelt tot het priesterambt is de laat ste tijd sterk teruggelopen. Dit heeft verschillende oorzaken, waarvan enke le misschien van tijdelijke aard. Maar het tekort aan priesters wordt duide lijk als steeds meer mensen wegens ziekte of ouderdom gaan bedanken. Dat tekort wordt nog eens extra ge accentueerd door het feit dat er in verhouding te weinig nieuwe priesters bijkomen. Met name is dat het geval in heit bisdom Groningen, waar de pa rochie /an de H. Martinus in Sneek onder valt. Voor de parochie in Sneek dreigde één en ander al lang tot kon- sekwentie te hebben dat het aantal priesters in deze parochie terugge bracht zou worden tot twee. Daarom ook hebben vorige week de parochie raad en het kerkbestuur zich met de ze problemen bezig gehouden, zulks aan de hand van een kerkelijk struk- tuuipkir voor Zuidwest Friesland. Bij die besprekingen was ook aanwezig ADMINISTRATIE: Singel 11 Sneek. Postbus 11. Telefoon 05150-1)233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m vrijdag 8-12 en 13.30-11.30 uw Na kantooruren telefoon 1)231), 1)235, 221)1 Gironummer 932130 Het 25-jarig bestaan van het plaatse lijk Chr. gemengd koor „Excelsior” werd vrijdagavond gevierd met een concerf, in de geref. Zuiderkerk, alhier. Tot meerdere luister werd medewer king verleend door koren en instrumen tale ensembles, die ook onder leiding van de dirigent van „Excelsior”, de heer B. Dijkstra van Oudemirdum, staan, n.l. het Chr. gem. koor, Bols- ward, het Chr. gem. koor „Soli Deo Gloria”, Idskenhuizen, het Mannenkoor „Zuidwesthoek”, Koudum, de Stede lijke Brassband, Hindelopen en een Ac- cordeon-ensemble van de Zuidwest- hoekse muziekschool. Tenslotte ver melden we nog het optreden van onze meesterzanger de bariton Aerde Kui per. Ubw-” - In verband hiermede hebben B. en W. reeds in oktober onder ogen gezien in hoever dit met het oog op het door de regering gevoerde prijsbeleid mo gelijk is. Daarbij bleek dat op grond van de Beschikking melding prijsver hoging goederen en diensten 197.0, prijs verhogingen doorgevoerd mochten wor den op grond van gestegen kostenfac toren, welke prijsverhogingen dan slechtte bij heit departement van econo mische zaken gemeld behoefden te worden. Doorvoering van de verhoog de prijzen mocht dan plaats hebben na verloop van een maand nadat de schriftelijke mededeling van de ver hoging bij de minister was ingediend. Hierdoor werd de mogelijkheid gebo den de voorgenomen prijsverhogingen vooraf te toetsen, daaromtrent over leg te plegen en zo nodig via het tref fen van gerichte prijsmaatregelen op te treden. Op basis van het vorenstaande en vooruitlopende op de nog door de raad te nemen beslissing, hebben B. en W. een melding van een mogelijke en te vens noodzakelijke prijsverhoging ver richt. Deze melding was mogelijk op grond van de stijging van een tweetal externe kostenfactoren. De eerste be treft de stijging van de prijs van de N.V. Intercommunale Water leidingbedrijf Gebied Leeuwarden in te kopen water. Deze prijs wordt be paald met inachtneming van een daar omtrent in de met deze N.V. aange gane leveringsovereenkomst opgenomen formule. Deze formule levert voor 1971 zodanige uitkomst op, dat met een ver hoging van de prijs van het af te ne- jubilo” van R. Beintema, waarbij het koor, in beurtzang met de bariton, ook een belangrijke rol vervulde. Kuiper’s aandeel bestond verder nog in een sa mengaan met mannen- en gemengd koor, eveneens op hoog peil. Het accordeon-ensemble wist veel eer in te leggen met zijn ondersteunende taak, al zou de nogal ijle klank wel gebaat zijn met een aanvulling naar de diepte, b.v. een cello of een bas. Het mannenkoor was goed op dreef in Koekelkorens’ bewerking „Les An- g_s dans nos campagnes”. Minder gaaf daarentegen was de vertolking van „Go tell it on the mountain” (de forti wat erg nadrukkelijk”) en „Stille nacht” (niet al te zuiver, met „niet-staande” slotaccoorden). Het gemengd koor gaf veel te genieten in enige korte werkjes, zoals een ca non, een Frans Kerstlied, „Gloria” (bew. van A. Kousemaker) en „Men sen, gee-i. elkaar de hand” (bew. van B. Dijkstra). De climax werd echter be reikt met een uitmuntende uitvoering van „And the’ Glory of the Lord” uit „De Messias” van G. F. Handel. Beslo ten werd met „Ambrosianischer Lobge- sang” van E. Gebhardt, een pretentie loos werkje, dat echter uitnemend ver klankt werd. Dat juist dit stuk, na een langdurig en welverdiend applaus, her haald werd, viel wat tegen, immens, voor een feestelijke herdenking als de ze was Handel’s opus uit „de Messias”, naar mijn mening de meest geschikte toegift geweest! Zanger eh dirigent Dijkstra (die het geheel met vaste hand leidde en een paar dreigende ontsporingen handig wist te voorkomen) werden extra ge huldigd. Ds. G. J. Brinkman opende en sloot dut zeer geslaagde jubileumconcert op de gebruikelijke wijze. men water rekening moeit worden ge houden. De 2de factor was het feit dat de door d gemeente aan genoemde N.V. ver schuldigde transportkosten voor het vervoer vanaf het pompstation naar Sneek ongunstig zijn beïnvloed door de reconstructie van de rijksweg tussen Hommerts en Sneek, tengevolge waar van de toevoerleiding moest worden verlegd vanuit het wegtichaam van de ze weg naar de daarnaast gelegen lan derijen. Van de hieruit voortvloeiende jaarlijkse kosten moet 1/lOe gedeelte worden gedragen door de I.W.G.L. en 9/10e deel door deze gemeeente. Tijdens het tijdsbestek van een maand, na afloop waar/ n zekerheid zou zijn verkregen of tot doorvoering van de in het voornemen liggende prijsverho ging zou mogen worden overgegaan is de hiervoor genoemde meldingsbe- schikking echter ingetrokken en is de Prijzenbeschikking goederen en dien sten 1970 tot stand gekomen. Deze be schikking houdt een algemene prijs maatregel in, in de vorm van een cal- culatievoorschrift. De betekenis ervan is dat in het algemeen geen prijsverho gingen mogen worden doorgevoerd, met uitzondering van die, welke het gevolg zijn van de stijging van enkele met na me genoemde kostenfactoren, waarvoor dan ontheffing van de algemeen gel dende maatregelen verkregen zal moe ten worden. Onder deze omstandigheden hebben B. en W. zich telefonisch met eerder ge noemd departement in verbinding ge steld, met het gevolg dat van die zij de is meegedeeld dat de ingezonden melding als een verzoek ter verkrijging van vorenbedoelde ontheffing zal wor den beschouwd. Daarbij werd echter wel te kennen gegeven dat de op ba sis van vorenbedoelde externe kosten factoren aan de verbruikers in rekening te brengen prijsverhoging mag worden doorgevoerd mits de daaruit voortvloei ende meeropbrengst het bedrag der hogere kosten niet overschrijdt. De totale stijging van de externe kos tenfactoren bedraagt 101.368,B. en W. hadden 't voornemen aan de raad voor te stellen deze kostenstijging te dekken door de bestaande prijzen en de daarvan afgeleide vastrecht bedra gen te verhogen met een bedrag per kubieke meter. Afgeleid van bovenver melde kostenstijging zou deze verho ging dan 0,08 per kubieke meter moeten bedragen. Geen ontheffing Bij informatie op het departement van economische zaken bleek echter dat voor een prijsverhoging op deze basis geen ontheffing van de thans geldende prijsvoorschriften verkregen zal kunnen worden, maar dat deze voor alle ta- riefsklassen bepaald dient te worden door de te dekken kostenstijging uit te drukken in de opbrengst, welke met toepassing van de huidige tarieven wordt verkregen. Laatstbedoelde opbrengst, zonder om zetbelasting, wordt in de ontwerpbe groting van het gemeentelijk waterlei dingbedrijf voor 1971 geraamd op 645.707,—. De te dekken kostenstij- Het ligt in de bedoeling het bouw plan met overheidssteun in de premie- sector te realiseren. Aangezien echter aan de gemeente voor een zodanige bouw geen premie uit ’s rijks kas zal kunnen worden toegekend, komt het b. en w. van Sneek wenselijk voor dat thans een stichting in het leven wondt geroepen, die de bevoegdheid krijgt tot het bouwen, beheren en exploite ren van door haarzelf te stichten ge bouwen. B. en w. achten het echter raadaam dat het door de gemeente aan de stichting verhuren en dan door de stichring doen beheren en exploiteren van door de gemeente gestichte ge bouwen niet wordt uitgesloten. Naar het oordeel van b. en w. kan in eer ste instantie worden volstaan met 6 be stuursleden zodat, wat de samenstel ling betreft, aansluiting bij de commis sie van advies en bijstand voor de be jaardenzorg mogelijk wordt. In de toe komst kan dan eventueel een uitbrei ding aan het aantal bestuursleden wor den gegeven, bv. indien de verdere ontwikkeling van de gemeentelijke taak op het vlak van de bejaarden zorg het scheppen van andere struc- uren dan de huidige commissie van advies en bijstand wenselijk maakt. De voorzitter wordt door b. en w. uit hun midden benoemd. De overige le den worden door de gemeenteraad al of niet uit zijn midden benoemd op aanbeveling van burgemeester en wet houders. niet verwerkt. Zijn vriendschap, zijn 1. mor en zijn wijze raad zullen wij missen, wij zullen zonder hem verder moeten gaan, honderden mensen zijn geschokt en ontroerd door zijn plotse ling verlijden, aldus ds. Louwerse, die verder nog zei dat de centrale ker- keraad veel aan Brechtus Engelsma te danken heeft. Hij wist vertrouwen te wekken, omdat hij vertrouwen gaf, hij was een fijn mens, eenvoudig, open hartig, die met hart en ziel hield van zijn kerk en gemeente, wij verliezen ih hem veel, één van onze beste vrien den is heengegaan, een dienaar, die meer deed dan iemand anders. „Wie in Mij gelooft, zal leven”, zo besloot ds. Louwerse zijn korte toespraak. Na- i ens het college van kerkvoogden sprak de heer M. A. Boonstra. „Ver slagenheid heerste er bij het vernemen van het plotselinge overlijden. Wij rea liseren ons het grote gemis. Brechtus Engelsma gaf steeas voortreffelijk lei ding en hij wa. meer dan een presi dent-kerkvoogd, hij was ook een vrien delijk gastheer. Hij was een bekwaam gespreksleider en hij verstond de kunst Aan de Landbouwhogeschool in Wage ningen is ir. Auke Osinga, afkomstig uit Jutrijp, gepromoveerd tot doctor in de landbouwwetenschappen op het proefschrift „De oestrogeenuitscheiding van de drachtige koe in verband met kenmerken van f.e dracht en de geboor te”. Promotor was prof. dr. Th. Ste genga, gewoon hoogleraar in de vee- teeldwetenschap. Dr. ir. Osinga (zoon van het lid van de raad van Wymbritse- radeel de heer A. Osinga) is weten schappelijk hoofdmedewerker aan het laboratorium voor veeteeltwetenschap te Wageningen. Het onderzoek van dr. ir. Osinga heeft een waardevolle bijdrage geleverd tot de verklaring van de verschijnselen, die zich bij het geboren worden van kalveren kunnen voordoen. Hij conclu deert in zijn stellingen o.a. dart uit het oogpunt van doelmatigheid, zowel in onderwijs als onderzoek, het dient te worden betreurd dat o.a. veeteeltkun- ge nderzoekinstituten en voorlichtings organen organisatorisch niet nauwer met de Landbouwhog school zijn ver bonden. Ook stelde hij dart het gebrek aan coördinatie tussen de ontwikkeling van et onderwijs aan de Nederland se hogere agrarische scholen en aan de Landbouwhogeschool een gewens- ste doorstroming tussen beide school typen verhindert. Dr. Osinga stelde in zijn proefschrift tot slot: „Ondanks de geperfektioneerde sociale voorzieningen van de overheid lijdt het Nederlandse volk in toenemende mate aan de „Stich- tingen-ziekte”. Dr. ir. A. Osinga werd in 1938 geboren. In 1955 slaagde hij voor het hbs-examen aan het christe lijk lyceum (nu het Bogerman-Colle- ge) in Sneek. Hij studeerde vervolgens aan de Landbouwhogeschool in Wage ningen af in de richting veeteelt en is nu wetenschappelijk hoofdmedewerker aan het laboratorium voor veelteelt- wetenschappen. Hij studeerde ook een jaar (van 1963 tot 1964) in Californië. Voor zijn promotie bestond een grote beKagstelling. REDAKTIE: Singel 11, Postbus 11. Telefoon 05150-1)233 3119 L. Jellema, EOTOREDAKTIE. .Studio Gei Dijs Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebnnk Telefoon 05150-5323 De ontwerp-begroting van het gemeen telijk waterleidingbedrijf voor 1971 sluit met een nadelig saldo van 118.292,Uit een oogpunt van een goed financieel beheer is dit niet aan vaardbaar, zodat naar de mening van B. en W. met ingang van 1971 tot ver hoging van de tarieven voor de leve ring van water dient te worden over gegaan. ging is hierbox n becijferd op 101.368,zodat het percentage van de tariefsverhoging ruim 15% zou moe ten bedragen. Onder de geschetste omstandigheden stellen B. en W. voor de tarieven voor de levering van water ongeveer op basis van dit percentage te verhogen. Ter toelichting delen B. en W. nog me de, dat bij de aanvankelijk gemaakte opzet, waarbij de prijsverhoging inte graal op f 0.08 per m3 werd gesteld, duidelijk naar voren kwam dat de grootverbruikers iets meer werden be last dan de kleinverbruikers, om wel ke reden B. en W. het betreuren dat de thans geldende prijsvoorschriften tot een procentuele verhoging nopen. De jubïleumuitvoering van het chr. gemengd zangkoor Excelsior vrijdag avond in de Zuiderkerk is een groot succes geworden. Op de achtergrond het koor, aangevuld met zangkoren uit de omgeving. Er waren in totaal drie honderd medewerkenden. (foto Studio Ger Dijs) wekkend, wat, daarentegen, pleit voor het doorlopend beschaafde musiceren. Aan het accordeon-ensemble was een begeleidende taak toevertrouwd, even als aan de brassband. Deze laatste groep viel daarentegen ook afzonderlijk te beluisteren, n.l. in „Hail smiling moarn” en het bekende „Trumpet Vo luntary” van de Engelse componist Jeremiah Clarke (plm. 1670-1707). De oorspronkelijke titel is „Prince of Den mark’s March” en werd aanvankelijk abusievelijk aan Purcell toegeschreven. Deze band ontwikkelde een fraaie klank, speelde zuiver en beschaafd, wat ook gezegd kan worden van de begeleidingen. Bij de aanvang kwamen de goede kwaliteiten van de „Hielper” blazers reeds overduidelijk naar voren en wel in de verrassend-goed-vertolkte „Intrada” met de effectvolle echo- werking! Een hoogtepunt was ongetwijfeld het optreden van onze stadgenoot, de ba riton Aerde Kuiper. Allereerst noem ik zijn voortreffelijke weergave van de beide Bach-liederen „O Jesulein Süss” en „Ich steh’ ein deine Krippe”. Ver der „Ik bring dy, Bemtsje” en „Nou jubel je en wêz blij”, een bewerking van het middeleeuwse Kerstlied „In dulce Donderdagmiddag is het stoffelijk overschot van de op 6 december plot seling overleden tandarts B. Engelsma op de algemene begraafplaats te Sneek ter aarde besteld. De overledene was in leven president-kerkvoogd van de Nederlands Hervormde gemeente. Aan de begrafenis ging een rouwdienst in de Martinikerk vooraf. Voor deze dienst bestand een grote belangstel ling. Onder de aanwezigen, die de overledene de laatste eer bewezen, be- vxnden zich burgemeester mr. B. van Haensma Buma, burgemeester B. W. Cazemier van Wymbritseradeel en oud- burgemeesiter L. P >siterhoff en diens echtgenote. Ds. J. H. Louwerse, spre kende namens de centrale kerkeraad, zei dat het de kerkeraad met grote dankbaarheid vervult dat de heer En gelsma als president-kerkvoogd zoveel voor ja kerk heeft mogen doen. Zijn plaats ónder ons is leeg en emotioneel hebben wij dit grote verlies nog lang van het luisteren. Hij had een grote liefde voor kerk en gemeente” zo zei d_ hv Boonstra. Dr. K. M. Witteveen liet daarna zingen „Uit diepten van ellende" en ging vervolgens voor in gebed. Hij verzorgde de schriftlezing naar aanleiding van Ps. 146 „Halleluja, o mijn ziel, prijs de Heer”. Ds. mr. J. A. Vaandrager hield een korte pre diking, ontleend aan Ps. 146 dit ge deelte: „Die hemel en aarde gemaakt heeft, de zee en al wat in dezelve is, Die trouwe houdt tot in eeuwigheid”. Brechtus Engelsma was trouw in al les, trouw aan de waarheid, trouw aan de aarde en de mens, maar bovenal trouw aan God, aldus ds Vaandrager. Tot slot van de rouwdienst werd ge zongen „Lof zij den Heer, die de we relden dacht, en zij waren”. Het was een lange stoet die Brechtus Engelsma naar zijn laatste rustplaats bracht. Een vr.j groot aantal aanrijdingen, echter alle zonder persoonlijke onge lukken, speelde zich ’t afgelopen week eind in Sneek af. Op de Harinxma- kade reed G. v.d. V. met zijn perso nenauto tegen de stilstaande auto van G. de V. eveneens uit Sneek. De rem men van de auto van G. v.d. V. bleken niet in orde te zijn Om kwart over vier lette K. B., zit tend in <=en personenauto en rijdend op de Looxmagracht niet op het tegemoet komend verkeer. Hij feed te veel links, werd blijkbaar afgeleid, hetgeen in een aanrijding met de auto van G. D., ook woonachtig in de Waterpoortstad, re sulteerde. Ook hierbij was alleen ma teriële schade. ’s Avonds om kwart over zeven vond op de Leeuwarderweg, ter hoogte van de kruising met de Jachthavenstraat een aanrijding plaats, toen mej. C. A. uit Sneek linksaf de Jachthavenstraat insloeg, terwijl zij werd ingehaald door S. K. uit Irnsum. Beide auto’s wer den beschadigd, hetgeen ook het geval was bij een aanrijding op de Oppen.- huizerweg, waar R. M. uit Haarlem met zijn auto voor een voorligger af remde en daarbij weid aangereden door L. J., Vlieland. ABONNEMENTEN Abonnementsgeld f per half jaar bij vooruitbetaling Postabonnementen 6, per halt laar l bij vooruitbetaling i pater C. L. M. Grasveld, de vikaris- generaal van het bisdom. Aan de hand dit struktuurplan werd duidelijk gemaakt dat de konsekwentie voor Sneek was een teruggang van drie naar twee parochiepriesters en wel met ingang van het volgend jaar. Pas toor H. Dierkes zal daarom vertrek ken naar de Sint Bonifatiusparochie in Leeuwarden. Kapelaan J. Schoen makers en kapelaan J. Beeres zullen voorlopig samen, hun uiterste best doen de parochie in Sneek zo goed mo gelijk van dienst te zijn. Over de de finitieve bezetting zal door het bisdom nog een beslissing worden genomen, na overleg met de parochieraad en het kerkbestuur. Deze mededeling werd giste tijdens de kerkdiensten gedaan en zij werd onder ademloze stilte aan gehoord. Bij velen kwam de vraag op of Sneek het in de toekomst zonder pastoor zal moeten stellen, maar ook werd de vraag duidelijk dat het met het priesterambt in de katholieke kerk niet zo best staat. Nader vernamen wij nog van pastoor Dierkes dat hij ver moedelijk half januari naar Leeuwar den gaat. Hij was voordat hij in Wyt- gaard en Sneek was 6 Va jaar kapelaan in de Sint Bonifatiusparochie, waar twee priesters zullen vertrekken en waarvoor pastoor Dierkes in de plaats komt. De hengelaarsvereniging „De Vriend schap” hield op zondag haar vierde competitiewedstrijd van dit seizoen. Alhoewel de vangsten nu niet zo heel goed waren konde: toch de volgende prijzen uitgereikit worden: lste prij baars D. Bouma (5 stuks); 2e prijs baars J. Wuiring; 3e prijs baars KI. M. de Jong; 4e prijs baars Stef. Janssen terwijl de dikste baars was voor D. Bouma. lste prijs witvis IJ. Molenaar (6 stuks boven 20 cm), 2e prijs witvis T. Jas per.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1970 | | pagina 1