en SNEKERWKOERIER Vijf middenstanders ontvingen welverdiende hulde Vol waardige gezondheidszorg zonder actieve gemeentelijke medewerking niet goed mogelijk de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL IJLST 4 Officieel Orgaan van C.H.U. kiesvereniging in IJlst vergaderde DE HEER A. JANSEN ERE-VOORZITTER VAN „ORANJE" TE SNEEK NOG DIT JAAR DEFINITIEF STRUCTUURPLAN VOOR STADSKERN Ml Tijdens gezellige familiebijeenkomst in stadhuis: In nota B. B. en W. van Sneek: Provinciaal bestuur bepleit heropening station Mantgum Wymbritseradeel koopt woninkje in Tirns Interkerkelijke wijkavond hervormden en gereformeerden in Noorderhoek een week later tó SNEEKER NIEUWSBLAD. en W. van Sneek: VOLWAARDIGE GEZONDHEIDSZORG NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en de van SNEEKER NIEUWSBLAD MIIÜWB-BN ADVMKTXMTIEBLAD^ jftVOOR SNEEK EN OMSTREKEN BESTUURSVERKIEZING A. (foto Studio Ger Dijs) Fr. FINANCIËLE ASPECTEN w. dift en o Verschijnt: maandags MAANDAG 25 JANUARI 1971 126e JAARGANG No. 7 te te Weiele, taatssecr. f.i mevr. Olflci..! 0-1... VM 4* (NMuIra SNEEK, WTMIUTS»ABEEL IIUI Sa&a&tf.; V.l.n.r. D. Velds, M. Fritsma, Y, Groen hof, J. Batstra en mevr. T. van der Reydt-de Haan. Op de rug gezien bur gemeester B. van Haersma Buma. De laatste jaren zijn door de gemeen te Wymbritseradeël te Tirns ten oos ten van de zgn. ’’Bargestege” een vier tal krotwoninkjes aangekocht met het doel dit wijkje te saneren. De laatst aangekochte wonig Tirns 29 kon tot nog toe in verband met de be lendingen t.w. een bij de woning Tirns 31 behorende schuur en de woning Tirns 30, eigen aan de heer P. Cnos- sen, niet worden afgebroken. Met de heer H. van Leeuwen te Am sterdam, eigenaar van de woning Tirns 31 met schuur en de daarbij be horende perceeltjes grond respectieve lijk gr. 36 m2, 30 m2 en 13 m2, die de betreffende woning met schuur de laatste tijd heeft gebruikt als recrea tieverblijf, is op aanvaardbare wijze overeentemming bereikt over verkoop aan de gemeente. Ook is in voorbereiding een bestem mingsplan voor het aan Sneek bij de grenswijziging toegevoegde gebied, ge legen tussen het bestaande industrie terrein en de Broereslóot, teneinde te kunnen voorzien in de behoefte aan industrieterrein, in de naaste toekomst. Het ontwerp bestemmingsplan Noord- oosthoek is zover gereed dat daar over binnenkort een hearing kan wor den gehouden. Van de werkgroep van Tijdens de donderdagavond in restau rant „Piso” gehouden algemene leden vergadering van de Vereniging „Oran je” te Sneek is de heer A. Jansen benoemd tot ere-voorzitter van deze vereniging. De heer Jansen is 25 jaar bestuurslid van „Oranje” geweest, waarvan vijf jaar voorzitter. Hij werd toegesproken door de secretaris, de heer A. J. B. Bax, die de scheidende functionaris harteljjk dank bracht voor het vele werk dat hij voor „Oranje” heeft gedaan. Dit blad verschijnt bovendien donderdags huls-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e.o een groot voorrecht deze mensen huldigen en de onderscheiding uit mogen reiken. Het begrip middenstand is niet zo duidelijk meer als vroeger, Een gemeentelijke gezondheidsdienst zal zich in een groeiende gemeente als Sneek ook bezig kunnen houden met de medisch-hygiënische aspecten van de ruimtelijke ordening, huisvesting, ondernemer is misschien beter, zelf standige misschien ook. De midden stand in Sneek is van grote betekenis, de winkelstand in Sneek is niet weg te denken in de Waterpoortstad als koop centrum. Sneek heeft een krachtige en levende middenstand, die steeds met nieuwe initiatieven komt, dus aldus de burgemeester, die vervolgens de on derscheidingen uitreikte. SAMEN OPGETROKKEN Toch dient naar de mening van bur gemeester en wethouders de vraag on der ogen te worden gezien of het tijd stip niet is aangebroken dat tot een geleidelijk opbouw van een apparaat op het vlak van de openbare gezond heidszorg wordt overgegaan. Een ge meentelijke gezondheidsdienst (G.G. D.) lijkt hiervoor in eerste instantie de meest wenselijke oplossing. Daar bij dient niet alleen a>an de eigen ge meente te worden gedacht doch ook aan de omliggende gemeenten. Van de aanvang af zal uitbouw tot een zg. districtsgezondheidisdienst en instelling van een zg. districtscommissie op grond van de Gezondheidswet in het te voeren beleid worden betrokken. Tjjdens ’n gezellige familiebijeenkomst in de grote raadzaal van het stadhuis werden donderdagavond vijf midden standers gehuldigd, die langer dan veertig jaar in Sneek werkzaam zijn geweest, hun bedrijf daar hebben uit- geoei'end of nauw met de middenstand in Sneek verbonden zijn geweest. Het waren mevrouw T. van der Reydt-de Haan, de heren Jan Batstra, Meindert Fritsma en D. Velds allen te Sneek en Y. Groenhof uit Oudemirdum. Zij ontvingen een legpenning en een speld, eretekenen die werden uitgereikt door burgemeester mr. B. van Haersma Bu ma. B. en w. laten een beschouwing over de financiële zijde achterwege. Bij de verdere ontwikkeling zal aan dit aspect uiteraard aandacht worden ge schonken. Vast staat dat voor de ver vulling van de gemeentelijke taak op het terrein van de gezondheidszorg in de toekomst meer gelden op tafel moeten komen dan tot nu toe het ge val was. Ook het gemeentelijk appa raat zal een groei moeten ondergaan om de veelheid van problemen op passende wijze het hoofd te kunnen bieden. In de zich naar steeds meer welzijn ontwikkelende maatschappij wordt ook de openbare gezondheids zorg steeds groter. Niet alleen qua aard en omvang, maar ook in diepte. Het ligt in de bedoeling van burge meester en wethouders op de uitbouw van de gemeentelijke arbeid in deze bij afzonderlijke nota terug te komen zodra het uitvoerige beraad tot een na dere beleidsbepaling heeft geleid. meester Mumsen die ook deze avond akte de presence gaf, en steekt dan, gezien de volle agenda, direkt van wal met het woord te geven aan de sekre- taris de heer P. Grondsma. Deze geeft een kort en zakelijk jaar overzicht van de vereniging. Penningmeester G. v.d. Kooy brengt daarna het financiële verslag uit; het ja ir 1970 heeft de kas degelijk geld gekost, maar alles is betaald en er rest nog een klein overschot. Toch zal de contributie iets verhoogd moeten worden! Hij begon met de heren Jan Batstra en Meindert Fritsma, die vanaf hun twaalfde jaar samen zijn opgetrokken. Vanaf het begin hebben zij onder het motto wie sterk is meldt zich wel een belangrijke zaak opgebouwd. Als com pagnons op elkaar lijkend zijn ze tot het einde van hun zakelijke activitei ten bij elkaar gebleven. Het zijn ech te Friese jongens die graag de na tuur opzoeken en beiden wild op eier- zoeken zijn. Van het vissen maken zij bijna een nevenberoep. De lytse- en de greate Griene zijn voor hen be kend terrein. Hun bedrijf, chroom- en nikkelfabriek Het Pantser aan de Badhuisgracht wordt nu voortgezet door hun zoons. De heren Batstra en Fritsma zijn sociaal steeds vooruitstre- vens geweest en ook de verhouding met het personeel was steeds bijzon der goed. JARENLANG IN DE VIS Vervolgens kwam mevrouw T. van der Reydt-De Haan aan de beurt. De fa milie De Haan is al vele jaren be kend in Sneek. Tachtig jaar geleden sprak men al van de neringdoende De Haan, de moeder van de jubilarisse begon in de Havenstraat, woonde la ter op de hoek Suupmarkt-Singel. Om streeks 1900 breidde de zaak zich uit door het bezoeken van kermissen. Eerst met de kar op pad en toen de fietsen kwamen, nam moeke de fiets en bleef vader achter de kar. De eer ste winkel kwam aan ret Balthusstreek- je, later ging de familie De Haan naar de Galigastraat. Menigeen heeft genoten van die lekkere zoute en zu re haring en de gebakken vis. In 1929 trouwde het meisje De Haan met Tiemen van der Reydrt uit Heerenveen. Nu zijn er drie generaties in één zaak Trien de Haan werd T. van der Reydt- De Haan, maar zij voelt zich nauw verbonden met de zaak die nu door haar schoonzoon en dochter wordt ge rund. DE VIERDE Ook van de heer Y. Groenhof uit Ou demirdum wist de burgemeester heel len plaatsvinden. Er is een commis sie die de overige activiteiten op 30 april zal organiseren. Wat er pre cies op Koninginnedag zal gaan ge beuren, wordt nog nader bekend ge maakt. „Oranje” zal binnenkort ook starten met een intensieve ledenwerf actie. Het bestuur is van mening dat vierhonderd leden voor een stad als. Sneek veel te weinig is. Aan het slot van de slecht bezochte vergadering sprak de heer Bax de scheidende bestuursleden Jansen en dr. Greep toe. Beide heren hebben veel voor de vereniging gedaan, zo zei de heer Bax, die de scheidende functio- n- -is een blijvende herinnering toezeg de. De heer Jansen zei in zijn dank woord dat hij altijd bijzonder graag het werk voor „Oranje” heeft ver richt, er was steeds een goede samen werking in het bestuur. Het ere-voor- zitterschap beschouwde hij als een gro te eer. De interkerkelijke wijkavond voor Hervormden en Gereformeerden uit de Noorderhoek, vastgesteld op donder dag 28 januari a.s. moet, door om standigheden, worden uitgesteld tot donderdag 4 februari, nm. 8 u. in de aula van het Bogermancollege. Op deze wijze mag worden verwacht dat er een systematische inbreng van een verantwoordelijk deskundige tot stand komt, wart bij de beleidsvoorbe reiding en -vorming zeker nuttig, zo niet noodzakelijk is. Volwaardige ge zondheidszorg is onder de huidige en toekomstige verhoudingen zonder ac tieve medewerking van de gemeente lijke overheid niet goed denkbaar. Om r jds op korte termijn tot een betere aaiipak te komen verdient ’n heroriën tatie ten aanzien van taak en positie van de gemeente-arts tevens medisch adviseur voor de gemeentelijke be jaardentehuizen, aanbeveling. De vraag rijst namelijk of en hoe deze functionaris meer dan thans het ge val is, betrokken dient te worden bij de beleidsvoorbereiding en -vorming op het gebied van de gemeentelijke gezondheidszorg. Voorts komt de vraag naar voren hoe op plaatselijk niveau de zich in aantal en omvang toenemende activiteiten van overheid en particulier initiatief op het terrein van de maatschappelijke gezondheids zorg op de juiste wijze gecoördineerd kunnen worden. Er zou een instelling van bv. een gezondheidscommissie kunnen komen welke nuttig werk zou kunnen doen. Behalve de heer Jansen, trad ook dr. P. Greep af als bestuurslid. Bij enke le candidaatsrtelling werden tot nieuwe bestuursleden gekozen de heren Tj. de Boer, R. P. Gerrits, P. O. Revet en W. van der Werf. Voorts maken nog deel uit van het bestuur de heren D. de Vries, A. J. B. Bax en I. Tjaarda, zodat het bestuur thans uit zeven per sonen bestaat. Koninginnedag is vorig jaar geen succes geworden, hetgeen vooral veroorzaakt werd door hert bar slechte weer. „Oranje” bleef toen vrij wel geheel verstoken van entreegelden, de tractaties voor de jeugd waren duur en ook de skelterraces kostten de vereniging veel geld. Het nadelig .saldo bedroeg vorig jaar f 1554,54. De kollekte leverde ongeveer 2500, op, tegen ongeveer f 1600,in 1969. Leerlingen van de technische scholen verzorgden deze kollekte. Op Konin ginnedag zal gezamenlijk meit het jubi lerende „Advendo” het middag- en avondprogramma worden verzorgd. Zoals bekend zal Advendo bij goed weer in het sportpark en bij slecht weer in de veemarkthal een sportma nifestatie houden, waarbij ook de zus terverenigingen SGV en TGP van de partij zullen zijn, ’s Morgens zullen de gebruikelijke aubade en de kinderspe- Vrij dagavond waren bestuur en leden samen in bovenzaal van het Mienskips- hüs. Voorzitter S. Wassenaar opent, heet welkom, in ’t bizonder burge- als landelijk. En met de huldiging van Groenhof brengen wij over zijn hoofd heen hulde aan alle vervoerders die de bloei van handel en nijverheid sterk hebben bevorderd, aldus de bur gemeester. Het provinciaal bestuur van Friesland heeft de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, de heer M. J. Keyzer, met de meeste klem verzocht te be vorderen, dat hert verzoek van de N. V. Nederlandse Spoorwegen om het station Mantgum, gelegen aan de spoorlijn van Leeuwarden naar Sneek, te heropennen wordt ingewilligd. De akkommodatie zou - om de kosten zo veel mogelijik te beperken - zeer een voudig kunnen zijn, zo menen Gedepu teerde Staten. Er zou volgens hen desnoods volstaan kunnen worden met één opneembaar perron in dezelfde geest als bij het ijsstadion Thialf in Heerenveen is aangebracht. Ged. Staten vinden heropening van het station van Manitgum van be lang voor de inwoners van Mantgum en omgeving, omdat die daardoor over een snelle en comfortabele ver binding met Leeuwarden en Sneek zullen kunnen beschikken, hetgeen een gunstige invloed heeft op het leefkli maat in deze streek. De busverbindingen zijn nu slecht en Gedeputeerde Staten verwachten van een heropening van het spoorstation weinig schade voor de betrokken bus lijn, die nu eenmaal niet voldoende in de behoefte kan voorzien. De fre quentie is niet hoog, de reistijd is lang en er rijden b.v. ’s avonds laat uit Leeuwarden in de richtingMantgum geen bussen, zodat diegenen, die cur sussen en dergelijke in Leeuwarden (willen) volgen, geen verbinding per bus meer hebben. donderdags De jubilarissen waren vergezeld van vele familieleden, zodait de raadzaal bijna overbevolkt was. Er stonden bloe men op de tafels, er werd koffie met gebak geserveerd en naderhand nog een drankje, ’t Was een echt gezel lige bijeenkomst, waar vele oude her inneringen werden opgehaald en soms smakelijk werd gelachen. Burgemees ter B. van Haersma Buma heette de aanwezigen welkom uit naam van het Gemeentebestuur en de Vereniging van Sneker Zakenlieden, waarvan een aan tal bestuursleden aanwezig was. Hij vond het plezierig dat al die mensen naar het stadhuis waren gekomen. In Sneek (het is jammer dat het alleen hier gebeurt) worden af en toe mid denstanders, die zich verdienstelijk hebben gemaakt, in het zonnetje ge zet. Daar is alle reden toe. Ze beste den veel tijd, zij dienen de gemeen schap zij werken hard en dart vindt iedereen heel gewoon en men ervaart dat als iets vanzelfsprekends. Die van zelfsprekendheid nu heeft men in Sneek enkele jaren geleden doorbroken en ’n onderscheiding ingesteld, aldus de bur gemeester. Een onderscheiding inge steld voor mensen die tenminste veer tig jaar ziüh verdienstelijk hebben ge maakt door hun werk te doen. De burgemeester vond het, naar hij zei, van Sneek, waarvan de bestemming niet in een afzonderlijk plan is of wordt geregeld, zal een zg. bestem mingsplan Buitengebied moeten ko men. Verkenningen hiervoor zijn uitge voerd en met inschakeling van ver schillende diensten van rijk en provln- rie worden door de stedebouwkundige de voor het opmaken van een plan- kaart benodigde gegevens verzameld Het opvangen van de behoefte aan bouwgrond in de iets verdere toe komst is een zaak van hoge priori teit. Er wordt thans met spoed ge werkt aan de totstandkoming van een bestemmingsplan voor het gebied aan de zuidkant van Sneek, begrensd door de Woudvaart, de aan te leggen zui delijke rondweg, de Geeuw en de toe komstige definitieve omlegging van rijksweg 43. Een gedeelte van dit zg. vlekkenplan, gelegen ten oosten van de Lemmerweg, zal met voorrang wor den uitgewerkt. deskundigen, die belast is met de ont wikkeling van een ontwerp-struetuur- plan voor de stadskern, kan binnen kort ’n interim-nota worden tegemoet- gezien. Bij deze nota zullen worden overgelegd het rapport van de verkeers- deskundigen en een advies van het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf. Over de wijze waarop aan de direct betrokken organisaties en middstandsverenigingen, vervoers organisaties e.d. en aan de burgers van Sneek een zo goed mogelijke in spraak zal worden gegeven in de tot standkoming van dit voor de toekom stige ontwikkeling van Sneek zo be langrijke plan, zullen b. en w. zich nog nader beraden. DEFINITIEF STRUCTUURPLAN Indien de uitgangspunten voor plan, vervat in de interimnota kun nen worden aanvaard, zal het moge lijk zijn nog in de loop van dit jaar te komen tot de opstelling van een de finitief structuurplan. Voor die delen In de begeleidingsbrief bjj de begro- verkeer, recreatie en milieubeheersing, kortom de inpassing van de gezond heidszorg in de totale welzijnszorg, die thans op gemeentelijk niveau concre te gestalte begint te krijigen. wat te vertellen. Groenhof is de vier de vervoerder die deze onderscheiding ontving. Eerder ontvingen W. Amster dam uit Hindelopen, F. van der Meer (Sneek-Meppel) en Rinke de Jong uit Woudsend de eretekenen. Groenhof heeft, aldus de spreker, een flink stuk dienstenverlening achter de rug. Het ïs eigenlijk onvoorstelbaar hoe in het verleden de vervoerders uit de Zuid westhoek hun werk moesten verrich ten. Het vervoer geschiedde in het prille begin per boot vanaf Balk, waarbij Groenhof de pakjes van en naar Oudemirdum af- en aanvoerde. Dat was direct na de tweede wereld oorlog. De Groenhofs toonden steeds veel initiatief. Zo kochten zij een au tobus voor personenvervoer. Toen de vervoersdienst Harmonie opgericht werd werd Groenhof voorzitter en de ze vereniging werd mede mogelijk ge maakt door Wesrterhof, Henstra, Kok en Van der Meulen, destijds bekende namen in Sneek. Groenhof zat in de loop der jaren in vele vervoersorga nisaties zowel plaatselijk, provinciaal BAKKER Als laatste kwam aan de beurt de heer D. Velds, uit een bakkersgezin in Tjerkwerd geboren. Hij kwam eerst bij een bakker in Exmorra en vervol gens trok hij naar Sneek, waar hij bij 7 bakkers gewerkt heeft. Sneek tel de in die tijd nog zo’n dertig bakke rijen. Velds kreeg het vak best onder de knie, in 1923 werd hij bedrijfslei der bij de Coöp. Steunt Elkander, die in 1927 de bakkerij overdeed aan de heer Velds. Hij stond al vlug bekend om zijn uitstekede brood, gemaakt volgens een geheim recept. Hij komt nog elke dag in de zaak, die nu door zijn zoon wordt gedreven. Ook op maatschappelijk en soc. terrein heeft de heer Velds niet stilgezeten. KOSTELIJK Een bijeenkomst als deze zou zonder een toespraak van de heer Th. W. Zandstra niet slagen Hij weet veel van Sneek en de Snekers af en a licht komen er dan heel wat voorval len uit vroeger jaren over het kathe der. De heer Zandstra had voor ie der een persoonlijk woord en er werd soms smakelijk gelachen.De heer Velds gebruikte geheime methoden om zijn brood zo lekker te maken. Diens zoon heeft hem opgevolgd en hoewel het generatieverschil blijft, de gesprekken aan tafel zijn ongetwijfeld opbouwend geweest. Wat Groenhof betreft, de eer ste vrachtauto was destijds een won der. Auto’s die met zware rubberban den de straten stuk maakten. Groen hof was een van die vervoerders die op Sneek reed, die eigenlijk nooit een fout maakte. Een karrider was een vertrouwensman en als zodanig was Groenhof een beste. Mevrouw Van der Reydt-De Haan heeft altijd in de pa ling gezeten en was op de kermis bij de Eierbrug elk jaar weer een bekende verschijning. Altijd werken nooit om een praatje verlegen en altijd een ant woord klaar. De h eren Batstra en Fritsma (de laatste heer en meester op de lytse Griene) hebben het zeer goed getroffen met elkaar. Zij hebben hard gewerkt en succes gehad. Zij hebben één van die goede middenbedrij ven opgebouwd, die nu door de beide junioren en procuratiehouder Lichthart wordt voortgezet. Tot slot bracht de heer Zandstra dank aan het gemeen tebestuur voor de prettige ontvangst. Namens de Ver. van Zakenlieden sprak vice-voorz. J.M. Alkema, die de jubi larissen geluk wenste en de vier da mes (van de jubilarissen en de heer (van de jubilaresse) bloemen aanbood. De heren D. Velds en Y. Groenhof waren dankbaar voor de onderschei ding en doken uiteraard ook even in het verleden. Kostelijke verhalen kwa men uit hun mond, zoals bij Groen hof die bij een zaak in Sneek vroeger om de drie weken een goeie sigaar kreeg, ongeacht het aantal bestellin gen. UITGEVERS: Drukkerij B. Doevendans n.v. ADMINISTRATIE: Singel 17 Sneek. Postbus 11. Telefoon 05150-4233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4234, 4235, 2247 Gironummer 932730 REDAKT1E: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4233 b.g.g. 3779 L. Jellema, redakteur VOTOREDAKTIE: .Studio Ger Dijs'Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wii Steunebrink Telefoon 05150-5323 ABONNEMENTEN Abonnementsgeld f 4,per half jaar bij vooruitbetaling Postabonnementen 6,— per half laar (bij vooruitbetaling ADVERTENTIETARIEVEN 17 cent per mm; ingezonden mededelingen dubbel tarief. Bij kontrakt lagere mm-prijs De heer V.d. Kooy, bestuurslid, meen de, gelet op zijn meerdere functies, dat er op zijn plaats een nieuwe kracht gezocht moest worden. Reeds bij eer ste stemming kreeg de heer E. D. de Vries de meeste stemmen en na eerst wat tegenspartelen gaf hij zich daar na voor honderd procent gewonnen. Aan de orde komt dan de bespreking van de kandidaten voor de a.s. kamer verkiezing. Als altijd nam dit punt heel wat tijd in beslag. Besloten werd dat de vereniging zich zal houden aan de op de vergadering der Statenkring Sneek voorgestelde rang van namen wat betreft de eerste zes plaatsen. Op de nummers 7 t.e.m. 22 zijn resp. geplaatst: Weijma, Leeuwarden, De Boo, mej. Haars, Scholten, mevrouw De Ruiter, Tilanus, Bos staatssecr. Van Veen, V.d. Mei, van Leyenhorst, A. v. Dalst, W. Haex, Gerritsen ,J. v. Wijk Strijd. Deze namen zullen januari a.s. op de Leeuwarden, waarvoor zich al direkt ting voor 1971 geven b. en w. van Sneek hun visie over verschillen de zaken en taken. Ondermeer komt de gezondheidszorg aan de orde. Op dit terrein liggen er voor de gemeen te een groot aantal taken. De gemeen telijke arbeid in deze omvat zowel de medewerking aan en de uitvoering van wettelijke regelingen, mede met organen van het particulier initiatief, alsmede toezicht en het geven van ad viezen. Bepaalde taken worden thans reeds verricht, andere zijn tot nu toe niet aangevat. Sommige hiervan zul len voorlopig ook geen aanpak behoe ven. ook zaterdag 30 vergadering in 6 belanghebbenden opgaven, gepresen teerd worden. Aan de beurt komt daarna het verslag van de gemeente raadsvergaderingen in 1970, voorgedra gen door de heer Frankena sr. Als ge woon kreeg dit veel vragen en discus sie, naar de gemeentelijke plannen werd geïnformeerd, van de financiën wilde men wel iets meer weten, en ook de reinigingsdienst en de straten kregen een beurt.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1971 | | pagina 1