en Samenwerking partijen nodig om Nederland regeerbaar te houden in Oudega-W. gestart Nieuw open jeugdwerk „TREDDENET" In toekomst wellicht overlegorgaan voor het maatschappelijk welzijn Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Frysk Orkest dit jaar subsidie van f 48.000,- Wg de en IN NOTA B. EN W. VAN SNEER: Tweede Kamerlid Krosse (KVP) tijdens kort Politiek Trefpunt Verzoeken om subsidie Geslaagd DONDERDAG 4 FEBRUARI 1971 126e JAARGANG No. 10 WSNEEKER NIEUWSBLAD Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde Sneek Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e.o NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en de SNEJ^R^KQERIER Clandestiene zenders opgespoord bedrag van 48026,— Zaterdag solistenconcours in Oosthem J Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van O 1 J I uit Boelenslaan gem. Achterkarspelen, G. G. D. -voor net” met en Verschijnt: maandags 900,—. De Het van S?" SIEB OifKi.,1 0.,... j. »«.»!.-> »NHK. WYMMHSERADEEL IJLST Mu— num«n.n«mi«j.«iSNfKJKXKQW. door het er al er in groepjes ge- de vragen uit de i wisselden de verschil- hun antwoorden aan el- SNEEKER NIEUWSBLAD en is men in Oudega met een dit dorp althans - nieuwe vorm van jeugdwerk begonnen. Er was veel tam-tam en de zaal was óók Geslaagd voor cursus Ambulance de volgende leden van het personeel Roo- de Kruis Korps colonne Sneek. De dames: G. Elzinga-Temmer, H. Gaastra-Hoekstra, J. Lok-Koornstra, G. Minkema, T. v.d. Schuit-Bosma. En de heren: R. Bangma, Tj. Betten, D. Dijkstra, H. Kleefstra, J. Ringnal- da en A. Rentier. De cursus werd ge houden te Leeuwarden. Instructeurs waren de heren Ties en Van Doeveren van het hoofdbestuur van het Neder- landsche Roode Kruis. vCii feestelijke dag. Juffrouw Knossen was de oudercommissie van de school wilde dit feit de oudercommissie op school de jubïlaresse een Afgelopen zaterdag hebben ambtena ren van de Bijzondere Radiodienst van PTT in samenwerking met de Rijkspo litie van Achtkarspelen de clandestie ne zender „Het Boefje” opgespoord en in beslag genomen. Tegen de be trokkene, de 23-jarige werkeloze F. B. De vorige jaren gehouden solistencon coursen van de Kulturele Raad ym- britseradeel en de Federatie van Mu ziekverenigingen Wymbritseradeel en omstreken waren zeer suksesvol. Daar om is besloten van dit concours een jaarlijkse traditie te maken. Zaterdag a.s. is het weer zover. Dan wordt in het Himsterhüs te Oosthem het solis tenconcours ’71 gehouden met 31 deel nemers. Die zullen worden beoordeeld door een jury, die bestaat uit de he ren P. van Bruggen uit Assen en Bram Feenstra te IJlst. De deelnemers zijn leden van „Concordia” te IJlst, „Cres cendo” te Heeg, „Harmonie” te Sneek, Stedelijk Muziekcorps Sneek, „E.M.M.’ te Oudega, „Oranje” te Bolsward „Hald Moed” te Oosthem, „Concordia te Gaastmeer en „Excelsior” te Schar- negoutum. Aanvang ’s middags half drie en ’s avonds half acht. ZONDER VOORWAARDEN We zijn in 1967 gestart met een pro gram en men kan nu niet zeggen, dat wat we beloofd hebben niet hebben waargemaakt. Natuurlijk, we hebben in het kabinet wel eens water in de wijn moeten doen. De PvdA, zo zei de heer Krosse, hield er een opstelling op na waaruit bleek, dat men gokte op t PAK. Nee, wat die samenwerking be treft, er moeit kunnen worden onder handeld zonder voorwaaiden. Maar om Nederland regeerbaar te houden zal er op het politieke terrein moeten worden samenge werkt. Bij bepaalde problemen treedt één man als woordvoerder op. Alle andere partijen praten dan voor zich zelf, zoals bijvoorbeeld bij een wetsontwerp. Er zijn bin nen de drie christelijke partijen wel eens tegenstellingen, maar de praktijk wijst uit, dat het moge lijk is. Het kabinet heeft de laat ste jaren goed werk verricht, nog nooit zijn er zoveel wetsontwer pen op tafel gekomen. WERKGELEGENHEID In zijn inleidend woord roerde de De- ventenaar ook even ’t punt: de werk gelegenheid aan. Met name Oost-Gro- ningen werd in dit verband genoemd. 1 Het is geen eenvoudige zaak de bedrij- 1 ven van het westen naar het noorden 1 des lands te krijgen, zei hij. Wij doen er zoveel mogelijk aan een spreiding van diensten te krijgen. Op een vraag, 1 wie er dan wel de schuldige van was dat er voor het Noorden zo weinig ge daan wordt antwoordde de heer Kros se, dat er wel degelijk wat voor dit gebied is gedaan, al gaf hij toe, dat het niet voldoende geweest is. Het bureau Bloemendaal en de commissie Het Noorden des Lands zijn in het noorden gevestigd en hebben goed wenk verricht. De samenwerking even wel tussen met name Friesland en Groningen zou nog niet ver genoeg zijn, terwijl ook binnen de provincies er nog wel wat zou haperen. Limburg zag de al eerder genoemde commissie met pijn in het hart vertrekken. De stimuleringsmaatregelen bedragen voor Friesland 15’/o, tegen Limburg lO°/o, terwijl bijvoorbeeld in Zeeland het ni hil is, aldus het kamerlid. ONDOENLIJK Het Sneker raadslid R. Tuinstra rea geerde even op een opmerking van de heer Krosse, waar het ging over de moeilijkheden met de PvdA. Die zijn, zo meende de heer Tuinstra ge legd in 1966, in „de nacht van Schmel zer”. Ik ben er zelf nooit gelukkg mee geweest, met die anti-KVP motie, zo vulde het raadslid nog a: Raadslid J. P. de Vries, Sneek noemde als één der oorzaken voor het feit, dat z’n groot aantal mensen niet naar de stembus was getrokken, hetgedoe in de Kamer tijdens de debatten, welke dan op de beeldbuis verschijnen.Een groot aantal Kamerleden ontbreekt dan, anderen doen nogal ongeïnteres seerd enz. De heer Krosse was het deels hiermee eens, maar zei er wel bij, dat dit komt, doordat veel Kamer leden overdag zoveel dingen te bespre ken hebben, dat het gewoon ondoen lijk is, de gehele zitting bij te wonen. Trouwens, zo zei hij, na enkele spre kers weten we vaak al hoe de kaar ten liggen. Het spijt me, maar dan vind ik het wel genoeg. De leden van de kleine partijen zouden bij de be sprekingen vaak niet aanwezig zijn. Om het aantal partijen in de Kamer dan ook tot 30 op te voeren achtte de heer Krosse funest voor de werk zaamheid van de kamer. Over een dag of tien, op maandag 15 februari is het eerstvolgende po litiek trefpunt, waarbij als inleider optreedl mr. dr. K. de Vries. Eerste Ka merlid voor de CHU. Zondag werden in samenwerking met de Gemeentepolitie van Emmen de zenders „Variant” en „Coco” opge spoord en in beslag gfomen. Proces-verbaal werd opgemaakt tegen resp. de 27-jarige ijzervlechter B. D. uit Emmercompascuum en de 28-jarige vishandelaar R. v.d. Z. uit Klaziena- veen. te brengen op 5382,—, werd proces-verbaal opgemaakt. betekent. B. en W. adviseren de raad gunstig te beslissen. De gevraagde subsidieverhoging van f 5030,tot 6025,door de Noorder Compagnie achten b. en w. verantwoord en zij stellen de raad dan ook voor het ver zoek in te willigen. Uitgaande van de in de regeling neergelegde verdeelsleu tel zal op basis van de begroting van het Frysk Orkest voor ’71 de gemeen te Sneek een 1. aan subsidie verschuldigd zijn. Voor 1970 bedroeg het subsidie ƒ41590, Een nieuwe regeling is in de maak. Die zal ook voorzien in het medebe slissingsrecht van de subsidieverle- lenende gemeenten en het beheer van het orkest. B. en W. staan afwijzend tegenover verzoeken om subsidie van de Raad der Europese Gemeenten en van de Stichting Friesland voor ont wikkelingssamenwerking. donderdags Van verschillende zijden zijn in de loop van 1970 verzoeken ingekomen om voor bepaalde doeleinden subsi dies uit de gemeentekas toe te kennen of reeds verleende subsidies te verho gen. Bij het opmaken van de ontwerp begroting voor 1971 hebben B. en W. van Sneek ai deze aanvragen nader in ogenschouw genomen. In afwachting van de door de raad te nemen beslis sing zijn voor een aantal gevallen op de begroting reeds bedragen ge raamd. “n het „gesloten cir cuit” nodig zijn. Hierbij wordt ge dekt aan een gesloten geheel van voorzieningen op het gebied van huis- Toen was van deze optreden sublieme wijze door Fedde gemaakte gedichten zong. Na de pau ze vervólgde Roel zijn optreden met het zingen van voornamelijk liefdes liedjes. Hij dwong veel bewondering af bij het publiek. Na zijn optreden werd hij niet alleen in de bloemetjes gezet, maar bovendien gehuldigd in de orde van „It gouden gipsen gieter- ke”. Roel Slofstra was „Treddenet hiervoor zeer erkentelijk en bedank te met een toegift. Vervolgens werd discussieerd over film en hierna lende groepen 1 kaar uit. Tijdens het invullen van een werkteam opgestelde enquête werd gecollecteerd. Inmiddels was het 11 uur geweest en de avond werd na enkele bekendmakingen besloten. Veel jongelui bleven echter nog even en er werd nog met veel animo ge danst. Aan de bar werd intussen he- tvig gediscussieerd over „Treddenet en hoe het daarmee verder moet. Dat staat n.l. nog niet helemaal vast. Er zijn plannen en ideeën genoeg, die echter nog verder door de jeugd zelf moeten worden uitgewerkt. In het kader van het algemeen wel-1 het scheppen van zijnsbeleid van de gemeentelijke over- heid speelt ook het maatschappelijk dacht welzijn een belangrijke rol. De maat- i gelen en activiteiten op het vlak van het maatschappelijk welzijn zijn die, welke direct ten doel hebben een be vredigend deel in ’t menselijk samen leven te verkrijgen van de mensen in dividueel als ook in groepsverband. De zorg voor de leefbaarheid van de di recte omgeving van de mens en in sa menhang daarmee bevordering van t actief deelnemen van de bevolking is een hoofdaspect van dit maatschappe lijk welzijnsbeleid. Andere hoofdaspec ten zijn de aan de zg. achterblijvende groepen en enkele kwetsbare bevol kingsgroepen (jeugd en bejaarden) te wijden speciale aandacht, alsmede de bevordering van een goede organisatie en presentatie van het gehele pakket van de sociale dienstverlening. Dit schrijven B. en W. van Sneek in hun nota ten geleide van de gemeentebe groting voor 1971. Men kan zich afvragen of de structuur en de omvang van Sneek als stedelijke gemeente reeds in het huidige ontwik kelingsstadium mo'et leiden tot activi teiten in het proces van de zg. sociale wijkopbouw. Toch mag worden gesteld dat de bevordering van een gunstig sociaal klimaat in oude en nieuwe stadswijken een eerste aanzet nodig heeft. Hetgeen tot nu toe op dit ter rein in zekere mate en vaak broksge wijs is geschied, zal een meer plan matige aanpak nodig hebben. De be woonbaarheid van de wijk, de opbouw van het ruimtelijk milieu en de uit rusting met ruimtelijke accommoda ties zullen de aandacht vragen. Ook de samenwerking tussen verschillen- de bevolkingsgroepen dient, sociaal ge zien, te worden bevorderd. Dat in.dit proces inspraak en zelfwerkzaamheid van de bevolking van wezenlijk belang is behoeft geen betoog. Het scheppen van zg. wijkcentra, voor velerlei doel einden te gebruiken, zal voorop moe ten staan. Hieraan is uiteraard ver bonden het totstandbrengen van orga nen die deze centra beheren en de no dige activiteiten ontplooien. WAARBORGEN VAN HET RECHT Voor de bejaarde zal het waarborgen van het recht op een volwaardige plaats in de samenleving naast het recht op de voor hem noodzakelijke hulpverlening, verpleging of verzor ging, in het beleid de centrale doel stelling moeten zijn. Dit betekent dat het gemeentelijk beleid erop gericht is om de zelfstandigheid van de be jaarde zolang mogelijk behouden te doen blijven. Dit kan geschieden door ’t realiseren van aangepaste zelfstan dige woningen en via de uitbouw van het open bejaardenwerk. Tenslotte zal Vrijdag 29 januari was het dan zover. Hiervoorvergadering Vast staat .wêl, dat weer een De leden van bovengenoemde bond kwamen 20 januari bijeen in café Leeuwen. Na opening door voorzitter Binnema, die mevrouw Dijkman een compliment gaf voor haar fijn tafel- stukje, werd eerst de ledenwerfactie besproken. Verschillende leden hadden nieuwe leden aangebracht en nu volg de nog een kleine diskussie over de toegezegde beloning. De aftredende bestuursleden, voorzit ter Binnema en mevrouw Posthuma, werden tot ieders genoegen vlot her kozen, zodat de belangen van de bond weer voor een jaar in goede handen zijn. Verschillende leden gaven zich op voor een excursie naar de West Friese Flora te Bovenkarspel op 18 fe bruari a.s. Meerdere deelnemers kun nen zich nog opgeven. Daarna werd het woord gegeven aan de heer De Haan uit Ens' die enige potplanten meegebracht had en de behandeling daarvan besprak. Om op adem te ko men even pauze voor een kop koffie of iets anders en toen volgde ’t twee de deel van de lezing. Nu kregen we verschillende dia’s te zien, waar de heer De Haan allerlei bijzonderheden van wist te vertellen. Vooral de orchi- deeën hebben zijn grote liefde, hij raakt er niet over uitgesproken. Maar i de klok is onverbiddelijk en ook aan i deze mooie lezing moest weer een eind komen. Een hartelijk applaus was de beloning voor de heer De Haan. We hopen hem nog eens weer te zien. Met deze wens werd de bijeenkomst gesloten. Voorgesteld wordt de jaarlijkse bijdra ge van 25,— aan de Stichting Na tionaal Brandpreventie Instituut te verhogen tot f 150,—. Indien de raad accoord gaat krijgt de Provinciale Friese Vereniging Het Groene Kruis over 1971 een subsidie van 7561, js aj geconcretiseerd, kijk Het subsidietarief voor de zuigelingen bureaus gaat van 0,67 per consult omhoog tot f 0,77 per consult en dat voor de kleuterbureaus van 1.22 per consult tot 1.60 per consult, 't Be tekent een verhoging van ongeveer .Dj plaatselijke vereniging Groene Kruis krijgt een subsidie ƒ0.75 per aangesloten lid. Dat bedrag was 0,70. Het college advi seert een subsidieverzoek van de Ne derlandse Hartstichting af te wijzen. Geadviseerd wordt ’n subsidieverzoek van de Stichting Het Fries Museum te Leeuwarden (ƒ0.10 per inwoner) af te wijzen op grond van het feit dat hier primair sprake is van een pro vinciaal belang. Het operagezelschap gen daarvan. Er kan, wat „ireaae- net” betreft, verder nog van alles ge beuren. De eerste avond is in ieder geval geslaagd en mag een goed be gin worden genoemd. van bestaande structuren mogelijk is. Het komt B. en W. dan ook voor dat in overleg met het particulier initia- tief de mogelijkheden tot schaalver groting zullen moeten worden bezien. SOCIALE WERKVOORZIENING De sociale werkvoorziening ontwikkelt zich thans duidelijk in regionaal ver band. Het administratief centrum voor hoofdarbeiders zal binnenkort van start gaan in het kader van het werk- voorzieningsschap Zuid-Friesland. Het werkvoorzieningsschap „Waghenbrug- ghe” voor handarbeiders is per 1 ja- nuari 1971 gestart. Nagegaan zali wor den of ’t mogelijk is om voor W.S.W.- ers die op medisch advies lichte ar beid moeten of geen zware arbeid mo gen verrichten, speciale werkobjecten te scheppen. Wat Sneek betreft, wordt gehoopt dit jaar het plan Schiet baan als WSW-object uit te kunnen voeren. Ten aanzien van de sociale werkplaatsen wordt eveneens naar schaalvergroting gestreefd. De ontwik keling op dit punt verloopt echter moeizaam. Aan de totstandkoming van een dagverblijf voor gehandicapten wordt gewerkt. Het college tracht de totstandkoming van een gezinsvervan- s gend tehuis op algemene grondslag m s Sneek te bevorderen. De gemeentelijke sociale dienst is een nog steeds in om vang groeiend apparaat. Ook doen zich op het werkterrein van deze dienst veranderingen voor. Sommige hiervan worden van rijkswege bevorderd dan wel gecreëerd. Hierdoor wordt b.v. op het terrein van de bijstandsverlening een zekere centralisatie geschapen. Dit is thans het geval ten aanzien van de thuislozen en de woonwagenbewoners. Ook de centrale normen zijn een aan wijzing dat het beleid van de rijks overheid zich wijzigt. OVERLEGORGAAN B. en W. zijn van mening dat in de toekomst wellicht behoefte zal bestaan aan een overlegorgaan voor het maat schappelijk welzijn. Om tot een goede beleidsvoorbereiding en -vorming te kunnen komen èn om actief te zijn om andere structuren dan de thans be staande te scheppen, zal deze weg moeten worden bewandeld. Met na druk stelt het college dat het uiteraard niet de bedoeling is dat de gemeente allerlei taken en activiteiten van het particulier initiatief overneemt. Wel wil de gemeente gaarne met de be staande instellingen en organen van ’t particulier initiatief, waaronder ker kelijke, waardevolle activiteiten ont wikkelen en daarbij coördinerend en stimulerend optreden. kleine hulde brengen, door haar een kleine receptie in de school, waar vrouw D. Y. W. de Graaf f-Nauta wethouder van Knossïn te huldigen. Van de ouders kreeg zij een prachtige verschillende ouders en oud-leerlingen verSG *nen, Ki1K Felkers voorzitter van de oudercommissie en collega H. Buitenpost, gebak en koffie. Het was een gezellige ij bileerde zij werden namelijk getracteerd m een waardering. De kinderen hebben het ook geweten dat juffrouw Knossen juoueera j versierde school. Op de foto juffrouw Knossen voor de klas. door geïnteresseerde ouderen en jeugd uit omliggende dorpen. In het fraai gerestaureerde „Ons Ge bouw” werd deze startavond begon nen met het optreden van een werk team, gevormd door 5 jongelui, die deze avond op touw hadden gezet. Zii verklaarden de naam, het doel en andere belangrijke dingen. Vervol gens werd na het zingen van het door hen gemaakte lijf lied „Tredde- geopend door de beide predikan ten van het dorp, de heren Vroegmde- weij en Van der Kruk. Dit geschiedde d.m.v. het doorknippen van een touw tje. Beiden werden gehuldigd m de orde van „It gouden gipsen gieterke Na het lezen van een gedicht werd met het eigenlijke programma begon nen. Eerst werd een film „Vraagte kens” vertoond, waarin 6 vragen rond om de bijbel op het publiek afkwamen, dat zeer onder de indruk was. BEWONDERING UITGEVERS: Drukkerij H. Doevendans n.v ADMINISTRATIE: Singel 17 Sneek. Postbus 11. Telefoon 05150-4233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m vrijdag 8-12 en 13.SO-17.3O uur Na kantooruren telefoon 4234, 4235, 221)7 Gironummer 932730 REDAKT1E: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4233 b.g.g. 3779 L. Jellema, redakteur. FOTOREDAKTIE: .Studio Ger Dijs-, Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 ABONNEMENTEN Abonnementsgeld f 4,per half jaar bij vooruitbetaling Postabonnementen 6,— per half laar (bij vooruitbetaling ADVERTENTIETARIEVEN 17 cent per mm; ingezonden mededelingen dubbel tarief. Bij kontrakt lagere mm-prijs Was het maandagavond gehouden Po- litiek Trefpunt aanzienlijk korter - een vol uur - dan men gewend is en kwam j de inleider, het Tweede Kamerlid voor de KVP, de heer Krosse uit Deven ter, niet altijd met even kernachtige uitspraken, het deed het voorlaatste treffen in de Lichtboei goeddeels ver geten. Pe heer Krosse („ik ben een man uit het bedrijfsleven”) bleek goed van de tongriem gesneden en had tij dens z’n korte inleiding, waarna ove rigens direct de discussie op gang kwam, onder meer verteld, dat onge veer 9O"/o van wat de KVP in 1967 aan de kiezers heeft beloofd gerea liseerd is. Hij zei er dan ook van ge schrokken te zijn hoeveel kiezers des tijds niet de moeite hebben genomen ter stembus te trekken. Maar zo zei hij, niet de KVP maakt de dienst uit. Er moet samengewerkt worden; die sa menwerking met de AR en de CHU maar naar het gezamenlijke urgentieprogram. Hoe zag de heer Krosse dan wel de doortrekking van deze samenwerking. Geeft hij de voorkeur aan de VVD, dan wel aan de PvdA? Het kamerlid: Waar ’t de dingen aangaande het mid den- en kleinbedrijf betreft spreekt de VVD me meer aan dan de PvdA. De heer Krosse meende, dat de VVD de afgelopen drie jaar geen dominerende rol heeft gespeeld. De KVP, CHU en AR zullen elkaar niet meer loslaten, ’t i Is zo vervolgde de heer Krosse, niet i itgesloten dat we toegaan op een Christelijke Volkspartij, maar dat de ze een meerderheid zal halen, dat zie ik er niet in zitten. vesting, hulpverlening, verzorging en verpleging. In Sneek is tot nu toe op dit gebied reeds het een en ander gedaan, doch uitbouw van de voorzieningen zal des ondanks nodig zijn. Het aantal bejaar den in Sneek is van een zodanige om vang dat het bouwen van speciale be- jaardenwoningen nodig zal blijven. Dit 1 betekent tevens een integratie van de ouder wordende bevolking in het nor- male leefpatroon van een stadswijk. In het streven naar een optimale maat schappelijke integratie van de bejaar- de neemt het open bejaardenwerk, als onderdeel van de bejaardenzorg als geheel een steeds belangrijker plaats in. Enerzijds gaat het hier om alge- mene voorzieningen, die van bijzonder belang kunnen zijn voor bejaarden, zoals algemeen maatschappelijk werk, kruisverenigingen, be j aardenverzor ging als onderdeel van de gezinszorg, voorlichting e.d., anderzijds aan een gevarieerd patroon van specifieke voorzieningen. Bij dit laatste wordt dan gedacht aan pedicure, bejaarden- gymnastiek, warme maaltijden, alarm systeem, bejaardenpaspoort, lectuur voorziening en sociaal-cultureel werk. Op dit terrein worden verschillende activiteiten ontplooid, maar om een meer efficiënte aanpak te verkrijgen is naar de mening van B. en W. coör dinatie dringend nodig. SOCIALE DIENSTVERLENING B en W. gaan in hun nota ook nog in op het vraagstuk van de organisa tie en presentatie van de sociale dienst verlening. Het college zal de ontwik keling op dit terrein nauwlettend en critisch volgen en zich positief opstel len ten aanzien van de op het vlak van de sociale dienstverlening aangevatte taken. Dé vraag is of het verkrijgen van een zo doelmatig mogelijk inge richt dlenstverleningspakket zonder actieve medewerking van de gemeen telijke overheid en eventuele wijziging zal waarschijnlijk nog een worden belegd, er 12 februari avond is, waarop o.a. zal n”tam van gemaakt worden gepraat en voorgelicht over dan ook goed bezet, het gebruiken van drugs en de gevol- onderen en gen daarvan. Er kan, wat „Tredde „Forum” heeft verzocht het subsidie van ƒ5039,t- - hetgeen een verhoging 343,— men aan het hoogtepunt avond toegekomen, n.l. het van Roel Slofstra, die op sublieme wijze door Fedde Schurer vervólgde Roel zijn optreden

Sneeker Nieuwsblad nl | 1971 | | pagina 1