i i 1 fti L van Ierse wolfshond het beste dier Clubmatch Kynologenclub Sneek en omstreken ■o en Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST »r ft - r® j Wymbritseradeel m Raadsvoorstellen gemeente Wymbritseradeel Raadslid G. W. Poiesz stelt B. en W. vragen over de Veemarkt Gemeentelijk subsidie voor dorpshuis in Folsgare De Sneker „Domper" voor Wymbritseradeels gemeentelijke herindeling I’S 8 Meer dan 250 honden werden in Manege gekeurd IN „WYMBRITSERADEEL BULLETIN”: INGEZONDEN ft NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD en de SNEKERS|KQERÏER ftft’- en de „Dit wereldtsje van ons” geen was origineel „wereldtsje” Stichting „De Fryske Mole” geeft folder uit wTo’opgericht XlsStiM JïïS Burgerlijke Stand ke Mole”. Als eerste activiteit is nu Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van Jaarvergadering N.C.V.B. afd. Scharnegoutum 1'.! Geboren: Rigtje Esther, afbeelding het andere en voor a. W.T. f. g. c. J. Hoogachtend, G. W. Poiesz MAANDAG 1 MAART 1971 126e JAARGANG No. 17 Verschijnt: maandags en donderdags. prijs/ Voorts eerste prijzen belgische herder Thorda van Sneeker „Dit we zaak van een reële inspraak, keeshond mevr. de dwerg keeshond Mulder Oosthem, Black Kalypso van mevr. A. 1-- -- Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e.o M. Dorschman te Bant en Alexander Wodan van F.. .'t f SNEEKER NIEUWSBLAD van 19 t.e.m. 26 februari 1971 te Havelte. Tweede werd de Riesen- schnautzer Pandora v. Wennitos W’70 van mevr. C. M. Antonisse-v.d. Berg te Heerhugowaard, derde de keeshond Arida’s Otto JW’70 van mevr. J. M. Hoet-Strijbis te Alkmaar en vierde de Labrador retriever Sabo’s Giant van A. C. de Haas te Wijnjeterp. Als vijf de werd geklasseerd de Saluki Lean der v. Klein Vossenburg van H. v.d. Spek te Oud-Milligen. BESTE SCHOOTHOND Eerste prijzen ook voor de Welsh springer spaniel Ka ja van J. F. Kok te Gorredijk, de Duitse dwergpincher Trixie van A. Apol te Leeuwarden, de s I Het gemeentebestuur van Wymbritse radeel heeft dezer dagen bij de in woners het „Wymbritseradeel Bulle tin” gedateerd 25 februari 1971, een informatieve uitgave voor alle inwo ners van de gemeente Wymbritsera deel in verband met de herindeling van de gemeenten in Friesland, la ter verschijnen. Tekst en foto’s zijn van, zoals op de achterste pagina van het zes bladzijden tellende bulletin is vermeld, van de gemeente Wymbrit seradeel. Een overzicht van de hondententoon stelling Clubmatch Kynologenclub Sneek en Omstreken. De publieke belang stelling was vrij groot. (foto Studio Ger DijsJ F le studiecommissie over de herziening van de gemeentegrenzen in Friesland met gejuich heeft ontvangen, kunnen wij ons best begrijpen. Maar dat men Sneek als de grote boosdoener aan wijst, is onjuist. De tekeningen en de foto’s insinueren dat op iedere blad zijde van „Wymbritseradeel Bulletin”, dat als informatieve uitgave in deze vorm heeft gefaald. De tekeningen en foto’s hadden beter achterwege gela ten kunnen worden, de geschreven in houd alleen was voldoende geweest. Dit is veel opjectiever en duidelijker, in elk geval meer informatief. KAMPIOENEN Er was een rubriek met 22 honden, die één of meer kampioensprijzen heb ben gewonnen. 1ste van deze kapioenen was de langharige dashond Basje uut ’t Olde Jachthuus van K. G. Bergsma Het bestuur van de Vereniging C.N.S. te Heeg heeft het gemeente bestuur van Wymbritseradeel ver zocht gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van een stencil machine. B. en W. adviseren de raad het verzoek in te willigen. B. en W. adviseren eveneens gunstig op een verzoek van het bestuur van de vereniging voor C.N.S. te Oudega W voor het aanschaffen van een brandblusapparaat. De heer D. van der Vlies te Offinga- wier, exploitant van het jachtverhuur- bedrijf „De Toekomst” wil dit bedrijf breder opzetten en overbrengen naar Woudsend. Hij wil voor dit doel van de gemeente aankopen een perceel bouwterrein aan de Welle, ten noor den van de Vosseleane, groot onge veer 5750 vierkante meter. Het plan is in dit perceel een haven te graven en daarnaast een flinke loods te plaat sen. Aan de zuidzijde zal een woning worden gesticht en een royale parkeer gelegenheid worden aangelegd. B. en W. hebben de grond aangeboden voor 7,50 per vierkante meter onopge hoogd. B. en W. stellen tevens voor de V.V.V. te Woudsend ingaande 1 ja nuari 1971 een subsidie te verlenen van 500,— per jaar. In december 1969 heeft het bestuur van de Vereniging Dorpsbelangen Fols gare tot B. en W. van Wymbritsera deel het verzoek gericht betreffende het subsidiëren in de stichtingskosten van het dorpshuis alsmede het verle nen van een jaarlijkse bijdrage in het te verwachten exploitatie-tekort. In Folsgare ontbrak tot dusver een localiteit voor het houden van begra fenissen, vergaderingen en verdere ac tiviteiten welke binnenshuis moeten plaats vinden en voor het dorp van veel betekenis zjjn. Aangezien men ook subsidie aanvragen had ingediend bij andere instanties hebben B. en W. het bestuur mede gedeeld, dat eerst het resultaat van deze verzoeken in principe bekend diende te zijn teneinde een oordeel te kunnen vormen over het tekort in de stichtings- en exploitatiekosten. Inmiddels heeft de verbouwing en in richting van het voormalige school huis plaats gehad en is het dorpshuis in gebruik genomen. De kosten zijn nu dus bekend. Deze hebben bedragen f 28.748,94. De eigen inbreng (opbrengst gehouden lijstcollecte en bazar 9858,ande re opbrengsten eigen werkzaamheden en giften rond f 7400.is te stellen op f 17.258.98, zodat ongedekt is ge bleven tot dusver f 11.490, In de financiering van dit tekort is nog niet voorzien. Een raming geeft bijdragen aan van: Koningin Juliana- fonds ƒ400,—; Plancommissie Fries land 300,Gemeente Wymbritse radeel 4500,—. Totaal 11500,—. Teneinde de financiering van het te- Veel wat op onderwijsgebied plaats vindt, belicht B. in het S- Nieuwsblad in de rubriek redltsje van ons. Nu kan men zich voorstellen, dat B. in een voor hem drukke week zijn licht niet kan laten schijnen voor het Sneker (onderwijs)publiek, maar aan gewezen is op het licht van anderen. Het behoort dan wel tot de meest elementaire publiciteitsnormen, dat men zijn bronnen vermeldt. B. heeft onder de titel „Onze parallelweg” in het Sneeker Nieuwsblad van donder dag, 25 februari de problemen rond het nieuwe begrip wereldoriëntatie op de basisschool te berde gebracht. Hij citeerde daarbij volledig uit: „Wat dat de wereld is....”, nummer 235 van de Opvoedkundige Brochurenreeks, bladz. 66, 67, geschreven door P. W. Brouwer. Uitwellingerga. zema-Poutsma te Heerenveen, de Deerhound Yoland Kelpie van R. G. v. Grieken te Nijelamer, de Saluki Sa- dor van R. Nouwen-Groen te Staveren, idem Olga v. Klein Vossenburg van J. J. Steemeijer te Hoorn, de Sloughzi Ifrita al Shams van H. v.d. Spek te Oud-Willigen. De kampioen van de tentoonstelling de Ierse wolfshond was tevens de beste windhond van de match. Zaken zijn over de wijziging van derschrift, gemeentelijke indeling, medege- november 1969. Belangrijk is ook dat in dit „Wymbritseradeel Bulletin” een andere benadering voor een be tere bestuurlijke organisatie wordt ge- Op de voorpagina is geplaatst een oproep van het heer B. W. Caze- mier, voorzitter van de Gemeenteraad van Wymbritseradeel (zo staat dit er), waarin hij zegt dat het in hoofdzaak gaat om de vraag door wie de in woners van Wymbritseradeel bestuurd willen worden. „U en de gemeente raad moeten een keuze doen, een standpunt bepalen. Inzet van dit al les is de vraag of naar uw mening uw dorp of andere dorpen van Wym britseradeel voor een deel met Sneek, voor een ander deel met Bolsward of andere gemeente moeten worden samengevoegd. Ik hoop dat u beseft, dat een éénmaal gevallen beslissing over dit probleem onherroepelijk zal zijn. Het gaat hier om een wijde strekking. U wordt mogelijkheid geboden tot in de bouvier 1 R- Feenstra te Allingawier kreeg ook al een eerste prijs. Voorts eerste prijzen voor de - - n Th. K. Tilstra Wommels, de rottweiler Duschka v.d. Pannenberghoeve van H Veldhoen te Empe, de Berner Sen- nehond Gerbrand v. ’t Skepershoes van B. J. v. Heek te Rijssen, de Do berman Pincher Hertogin v. Stolten berg van E. v.d. Woude te Dokkum, de hovawart Siegmond van H. Stal Sneek, de samojeed Balder v. Anta rctica van mevr. Vriend-Faber Oost hem, de airedale terrier Tobyas van mevr. C. de Boer-van Lagen te Drach ten, de schotse terrier Dindalana van mevr. J. Elena te Uskwert, de das hond Jeroen v. Vergezicht van C. Hordijk te Sneek, de dashond Muskwa uut ’t Olde Jachthuus van mevr. S. vd Spoel-Bekkema te IJlst, de dwerg dashond Julischka v. Waldmanslust van mevr. D. Veldman-Westerop te Winschoten, de kaninchen dashond Sandra’s Bartel v. Prora van mevr. G. Donker-Hoeksema te Groningen, de basset hond Toon v.d. Uylenspiegel van mevr. N. Stöpler-Waldorp te Me- naldum, de duitse staande hond Cita van ’t Fean van Sj. IJpma te Sneek, idem Trefka van H. de Boer Gaast- meer idem Ar ja v. Groen woldsheerd van H. Groenveld te Oosterwolde, de Drentse patrijshond Calluma van W. Kootstra te De Knijpe. de wetterhoun Maurits fan de aide slüs van P. Bijker te Frieschepalen ,de stabijhoun Tjarda van G. G. Koehoorn te Sneek, het kooikerhondje Judy van mevr. Euver- man-Jutter te Kampen, de Ierse set ter Minggo van J. Kleiman te Hooge- veen, de Engelse setter Nick v.d. Roëekamp van H. v.d. Spek te Oud- Milligen, de gordon setter Alpha v.d. Gordonhof van G. Adema te Heeren veen, de gold en retriever Ido Gonger vd. Doornhaag van W. J. Sminia te Sneek, de Labrador retriever Astnd van J. M. Slob te Sneek, de Ameri kaanse cocker spaniel Myrica’s Pitty Pie van J. H. v.d. Harst te Holten, de Engelse cocker spaniel Red Glit ter’s Fergussom van Vuurdides en Van der Wielen te Mook. Dezi hond werd tevens uitgeroepen als de beste jachthond van de tentoonstelling. „„j Ard v.h. Sfcharloo van J. M. Hoet-Strijbos te Alkmaar, Rosetta van T. de dwergpoedel Rozensteijn van A. Mulder te Leeuwarden. Dit hondje werd tevens uitgeroepen tot het ‘beste schoot- of gezelschapshondje. De Maltezer Ringo Baris v.d. Caro- jo’s van mej. J. Sjoerdsma te Wieu- werd kreeg een eerste prijs, evenals de Dalmatiër Ireny of the Linge River Side van mevr. J. Elema te Uskwert, de pekingees Solly van B. J. van Heek te Rijssen, de Japanse spaniel Nikko v.d. Carojo’s van mej. J. Sjoerdsma te Wieuwerd, de Barsois Grischa v. Troybhiko van mevr. Ro- wat kan bijdragen tot verbreding van de informatie en fundering van de oordeelvorming van de gemeente raad. Ik wek u op de in uw dorp of naaste omgeving te houden discus sieavond bij te wonen. Hierdoor kunt u uw gemeentebestuurders een indruk verschaffen van uw gevoelens en ons de gelegenheid geven u voorlichting te verstrekken over de inhoud van het rapport van de provinciale stu diecommissie herziening gemeentegren zen in Friesland”. Aldus de oproep van burgemeester B. W. Cazemier, die hierbij duidelijk spreekt van een provinciale studiecommissie. Overigens zeer terecht. In „Wymbritseradeel Bulletin wordt voorts bekend gemaakt tot welke al gemene conclussies de provinciale studiecommissie is gekomen en te vens welke bezwaren hiertegen kunnen worder aangevoerd. Ook ingegaan wordt op de toekomst van het lager onderwijs in de dorpen. Tevens wordt bekendgemaakt wat de uitgangspun ten van de Minister van Binnenland- se y- de gemeentelijke indeling, medege deeld aan de Staten-Generaal d.d. 26 kort tot kleinere proporties terug te brengen hebben B. en W. er geen be zwaar tegen dat een voorschot op het gemeentelijk subsidie wordt toege kend. Het verzoek van december 1969 ver meldde een gemeentelijke bijdrage van 6000,—, zodat tegen het bedrag van het voorschot dat thans gevraagd wordt 4000,—) geen bezwaar behoeft te bestaan Wanneer de subsidies van de beide - andere instanties bekend zijn, kan het subsidie definitief worden vastgesteld en een eventueel jaarlijks exploitatie tekort nader onder ogen worden ge zien. B. en W. stellen de raad daarom voor een voorschot op het gemenetelijk sub sidie in de verbouwings- en inrich tingskosten van het dorpshuis te Fols gare van 4000,toe te kennen. Edelachtbaar College, Gaarne zou ondergetekende de navol gende vragen aan uw college willen richten. Hebben B. en W. ook kennisgeno men van diverse pers publicaties waaronder een artikel in de „Leeu warder Courant” d.d.28 november ’70 onder de rubriek „de Veemarkt markt” waarin wordt gesteld, dat de Veemarkt kalender in beweging is gekomen? b. Hebben B. en W. er ook kennis van genomen, dat op initiatief van de Gemeente Leeuwarden de kalender van de veemarkten in bespreking is geweest op het Ministerie van Landbouw? Hebben B. en W. er kennis van ge nomen, dat, naast Leeuwarden, ook den Bosch en Utrecht er voor voe len, een dag in het begin der week claimen, voor een eventueel te hou den veemarkt, welke in het geval Leeuwarden, zo mogelijk naast de vrijdags markt zou kunnen worden gehouden? d. Hebben B. en W. ook aan deze be sprekingen ten departemente deel- UITGEVERS: Drukkerij H. Doevendans n.v. ADMINISTRATIE: Singel 17, Sneek, Postbus 11, Telefoon 05150-4233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4234, 4235, 2247 Gironummer 932730 REDAKTIE: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4233 b.g.g. 3779 L. Jellema, redakteur. FOTOREDAKTIE ’Studio Ger Dijs’, Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink, Telefoon 05150-5223. ABONNEMENTEN: Abonnementsgeld f 4>Per half jaar (bij vooruitbetaling Postabonnementen f 6,per half jaar (bij vooruitbetaling) ADVERTENTIETARIEVEN 17 cent per mm; ingezonden mededelingen dubbel tarief. Bij kontrakt lagere mm-prijs geven. Dit is allemaal heel democra- tisch en het is eveneens een recht- vaardige zaak dat Wymbritseradeel zich verzet tegen dit provinciale rap- nort, waarin sprake is dat Sneek, Wymbritseradeel en IJlst tot één ge meente samengevoegd zouden moeten worden. Is er dan sprake van een „Groot Sneek” of van een „Groot Wymbritseradeel”, waarbij de stad Sneek en de dorpen van Wymbritse radeel gelijkwaardig naast elkaar hun plaats verkrijgen?, zo wordt gesteld in dit Bulletin. Nogmaals de regeer ders van Wymbritseradeel hebben het recht hun bezwaren tegen de voorge stelde grenswijzigingen en de gemeen telijke herindeling kenbaar te maken. Maar wanneer ze dit Bulletin voor zien, zoals nu is gebeurd, van insinu erende foto’s en tekeningen ten op zichte van Sneek, vinden wij dat niet netjes. En dat is dan nog zacht uit gedrukt. Op de voorpagina twee fo to’s: de ene is een afbeelding van een oud kerkhof in Wymbritseradeel: Loënga, een landelijk aandoende foto met de klokkestoel, de andere het Oud Kerkhof in Sneek, een foto van het plein achter de Martinikerk met geparkeerde auto’s en een eenzame wandelaar. Op pagina twee een foto montage van de Verzorgingsflat „De Stadsfenne” en de boerderij „De Domp” van de heer KI. Beetsma met als onderschrift „De Sneker „Domper” daaronder een tekening, met als on derschrift, „geef mij maar de „buiten” lucht” en dan zie je een stralend uit ziende man, die in richting Wymbnt- seradeel gaat, twee vrouwen gehuld in „vuile” lucht achterlatende. Pagi- na drie geeft een tekening van de watertoren, die grote handen heeft, waaruit briefjes van 5,— en 100 naar beneden dwarrelen. Het onder schrift is „Winst op water is dat no dig?”. Op dezelfde pagina is heel idylisch een foto afgebeeld van de brug zonder zuchten voor Hermanns Hoogeterp, Gaastmeer, 87 jaar oud! en vlak daaronder een foto van de brug der zuchten bij de Waterpoort met als onderschrift „samen op de brug der zuchten, ja gezellig!” Op pagina vijf een tekening van Sneek met boven de stad „vuile lucht en op grote afstand van Sneek, een sla pende jongeman verscholen in het groen die zichtbaar zucht (zz in een rondje) „Afstand” bewaren. Wouds end wordt op dezelfde pagina middels een foto van ,,’t Hege Hüs” verge leken met Sneek, waar een rommeli ge foto is genomen van een door’-.ijk langs de hoge flat in de Potterzijl- straat met op de achtergrond de Watertoren. Op de laatste pagina ten slotte een tekening van een lijkwagen met daar bovenop een gashouder van Westergo Gasjes. Op de lijkwagen de letters D.E.L. (Draagt Elkanders Las ten?), rechts van deze auto een dikke meneer met ambtsketting en grote sigaar in de mond (Sneek?) en een druk gebaren makende meneer (inwo ner of burgemeester van Wymbritse radeel?) die zegt: „Nee kollega, Wymbritseradeel laat zich niet ver kopen! „Gas” geven en weg wezen”. Dat men in Wymbritseradeel nu niet direct het rapport van de provincia- een folder uitgegeven, waarin de doelstellingen van de Stichting duide lijk worden gemaakt en waarin de mogelijkheid wordt geboden zich als donateur op te geven. Tevens intro duceert de Stichting het vignet, waar- - - op de molenwieken bewust in de zg. Atsma en Grietje de JagerOppenhui- rouwstand werden weergegeven. Daar mee de bezorgdheid te accentueren over het feit dat zovele Friese mo lens veelal onnodig te gronde zijn gegaan. Zij, die het behoud van de Friese molens ter harte gaat, kunnen elk gewenst aantal folders bij de Stichting „De Fryske Mole”, Twee- baksmartkt 52 te Leeuwarden en bij de Provinciale Friese VVV, Stations plein 1 te Leeuwarden aanvragen, programma dv Franke De Ierse wolfshond reu Petasmeade Clontarf van de heer R. G. van Grie- ken te Nijelamer werd zaterdagmid dag tot de beste hond van de Club match Kynologenclub Sneek en om omstreken uitgeroepen. Dat gebeurde zaterdagmiddag omstreeks vijf uur in de Manege, waar het soms luidruch tig toeging. Er waren dan ook maar liefst meer dan 250 honden, allemaal van grote klasse. De keuringen had den een vlot verloop en eerder dan in voorgaande jaren, kon de kampioen bekend gemaakt worden. De jury had geen gemakkelijke taak de beste hon den aan te wijzen, want er waren ver schillende dieren die het predikaat U. meekregen. Het was de twaalfde clubmatch van de Kynologenclub Sneek e.o. die leden tot ver buiten Friesland heeft. Acnt keurmeesters beoordeelden de inge schreven honden. Er waren 22 kam pioenen, die één of meer kampioen schappen hebben behaald. De keurin gen begonnen ’s morgens tien uur. De Ierse wolfshond ging dus met de wis- selbeker naar Nijelamer. Op de twee de plaats kwam de dwergpoedel reu Black Calypso van Rozensteijn van mevrouw A. Mulder te Leeuwarden, derde werd de Engelse cocker spaniel reu Red Glitte’s Nebular van de he ren Vourdides en Van der Wieken te Mook, als vierde werd geclassificeerd de Duitse herder teef Frida van Wel- vehof van J. van Tuinen te Leeuwar den en op de vijfde plaats een St. Ber nard teef Tosca fan ’t Heitelan van mevrouw J. van der Meer-Zijlstra te Leeuwarden. Eerste prijzen SinSen voorts naar dé duitse dog Cntien v. Hans v. Steralited van P. van Mont- foort te Blokker, de duitse dog Haine- lore v. Haus v. Steralited van C. Blom-Muilwijk te Breukelen, de st Bernard Hoss van J.H. de Jong Ech- tenerbrug, idem Silvia v. Notenstein van K. J. v.d. Horst te Oosterwolde, de boxer Bingo fan ’e Tsjongerswal, idem Galathea van Belcane van R- W. Westerhof te Groningen, de duitse herder Zorto v.d. Elf Steden van J. van Tuinen te Leeuwarden, idem Fri da v. Welvehof van J. van Tuinen te Leeuwarden. Deze hond was tevens de beste herdershond van de tentoonstel ling. Een eerste prijs was er ook voor de schotse herder Roccaro Cindy van Na de opening heette de presidente alle aanwezigen hartelijk welkom. In het jaarverslag van de secretaresse kon men horen dat het ledental van 108 tot 99 is teruggelopen. De penning- meesteresse vertelde dat het batig saldo ƒ346,15 bedroeg. De 2e pen- ningmeesteresse had een batig saldo van 11.25 in het busje voor „lief en leed.” Na de pauze declameerde mevrouw Van Laar ten Hoven uit Dokkum weer op voortreffelijke wijze. Er waren ern stige maar ook vrolijke voordrachten bij Voor elk wat wils. In de plaats van mevrouw Feenstra werd mevrouw F. Walinga de Boer als bestuurslid gekozen. zen; Akkelien Wypkje, dv Ulfert Hoe- kema en Geeske Laanstra, Woudsc d; Thijs, zv Jan de Boer en Jacobje Maat, Indijk; Sietse Pieter, zv Pieter W. Altena en Wijtske S. van der Meu ten, Blauwhuis; Ingrid, dv Tjeerd Wijnja en Geertje Tromp te Oppenhui zen; Anko, zv Hendrik Baarda en Wietske Klijnsma, Oudega. Gehuwd: Hans van der Zee, 24 jaar te IJlst en Lolkje Faber, 19 jaar te Abbega; Heero Niemendal, 25 jaar te Sneek en Rinske Gaastra, 22 jaar te Oosthem; Wieger Smit, 23 jaar te Ab bega en Janke Leeuwkje Schotanus, 20 jaar te Hommerts. Overleden: Geen. genomen, resp. is hier ook een uit nodiging voor ontvangen? e. Zijn B. en W. ook van mening, dat wanneer Leeuwarden, den Bosch en Utrecht een marktdag in het begin der week krijgen, dit ten koste zal gaan van kleinere markten als Sneek. Hoogeveen en Groningen, om bij het Noorden te blijven? Wanneer B. en W. aan de bespre kingen hebben deelgenomen, is het dan ook mogelijk, de Raad van Sneek hierover nader te informe ren? Zijn B. en W. ook van mening, dat met hand en tand gevochten moet worden voor de instandhou ding van de Sneker vee- en han delsmarkt op dinsdag? h. Kunnen B. en W. ook cijfers geven over de aanvoer op de Sneker vee markt over de afgelopen 10 jaar? i. Willen B. en W. bevorderen, dat de raad en de burgerij ten spoedigste over deze aangelegenheid worden geïnformeerd?

Sneeker Nieuwsblad nl | 1971 | | pagina 1