SMErXK0^1^ i t I i i I i/p de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan en van Ried fan de Fryske Bi weging schreef brief aan staatssecretaris over spoorlijn Sneek-Leeuwarden Burgemeester B. W. Cazemier: Gedeputeerde Staten zijn op verkeerde pad IJLST I I I h Wel vermakelijkheidsbelasting Circus Boltini Voor schoonmaakactie zijn veel mensen nodig Paaszangdienst op Tweede Paasdag De F.B.V.W. IJlst. Oosthem, Nijezijl boekte forse ledenwinst Demonstratiedag leden N.K.V. en N.V.V. te Groningen de INGEZONDEN Sport voor Sport RAADSVERGADERING WYMBRITSERADEEL ,.Himmeldei” op zaterdag 24 april Brandje in Melkzaak aan Nauwe Noorderhorne Nederlandse schaaktop in Leeuwarden Postkantoren op Goede Vrijdag geopend Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis In GAASTERLAND. SLOTEN e.o W SNEEKER NIEUWSBLAD I Burgerlijke Stand Sloten In Woudsend bijeenkomst over aanleg tweede nationale luchthaven Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NEUWSBLAD en 7 w. SNEEKER NIEUWSBLAD Verschijnt: maandags en donderdags. DONDERDAG 8 APRIL 1971 126e jaargang No. 30 De PTT-diensten worden op Goede Vrij dag uitgevoerd als op werkdagen. De postkantoren zijn die dag dan ook normaal geopend. In die gemeenten waar op Goede Vrij dag geen koopavond wordt gehouden, is de avondopenstelling van de post kantoren vervallen. De buslichtingen vinden eveneens plaats als op werkdagen en er rijden nacht- posttreinen zowel in de nacht van don derdag op vrijdag als van vrijdag op zaterdag. Op Tweede Paasdag geldt de zondags dienst. BURGEMEESTER B. W. CAZEMIER: Gedeputeerde Staten moeten zich dui delijker opstellen WETHOUDER I. VELDHUIS: definitieve beheersvorm nieuwe jacht haven in Heeg komt nog OlfidMl 0<i>» fc SNHK, WIHHIISEIABHI Ul$T SS&KSS-.7 -w. urn aim atua wm cmk >cnu a. KfRj-jKOf S l.F|i vlak voor de ramen van zijn huis is gepland. De heer Kuipers (Progr. Wymbr.) had ter elfder ure gezorgd voor een alternatieve tekening, waar in de situering van het voetpad iets anders was en in overeenstemming met de wensen van de heer Brouwer. ligt dan ook op de weg van de pro vinciale organen om in nauw overleg met alle gemeentebesturen in Friesland tot overeenstemming te komen over de verder te kiezen gedragslijn. En deze gedragslijn moet eerst maar eens door G.S. uitgestippeld worden, zei de voor zitter. De heer Bergsma (FNP) con stateerde een zeker onbehagen over het „praatplan” gemeentelijke herindeling en over het door de VNG in te stellen onderzoek. Hij vroeg of het mogelijk was dit onbehagen bij G.S. kenbaar te maken. Volgens de voorzitter zal dit gebeuren in de toelichting bij de nota over de gemeentelijke herindeling, die Wymbritseradeel aan G.S. zal sturen. Daarbij zal dan ook gewezen worden op het feit dat het beter is dat een we tenschappelijke commissie één en ander aan een onderzoek onderwerpt. nog het aantal aanmeldingen. Wach: om niet tot het laatste ogenblik de telefoon en bel 3625 2563 (mo- torbootbezitters). Zoals gewoonlijk logeren de deelne mers aan het Friesche Vlag Schaak toernooi om het Kampioenschap van Nederland tijdens het toernooi in ho tel De Klanderij. Bij hun aankomst vonden de schakers op hun kamers een envelop met dokumentatie over Leeu warden en Friesland, een uitnodiging voor ’t bijwonen van het konsert van het amerikaanse studenten-ensemble „Tech Folk Singers”, een trommeltje met friese duimpjes en een bloemetje als welkomsgroet. Dit was een geza menlijke attentie van Leeuwarder VVV en CCF, de sponsor van het toernooi. Met ingang van 30 december 1970 zijn de bepalingen inzake de gemeentelijke en provinciale belastingen gewijzigd. Dit houdt in dat de gemeenten tot 1 januari ’79 de bevoegdheid houden ver makelijkheidsbelasting te heffen, met dien verstande dat voor zover film voorstellingen worden gegeven door bi oscoopondernemers, deze bevoegdheid vervalt. Op 2e Paasdag zal ook dit jaar in de Christelijke Gereformeerde Kerk een Paaszangdienst worden gehouden. E- venals vorige jaren zal ook nu het eigen zangkoor „De Lofstem”. o.l.v. de heer P. van Netten, zijn medewerking ver lenen. Organist is de heer P. Hoekstra uit Uitwellingerga, trompettist is de heer G. de Boer. Declamatie wordt verzorgd door de heer P. Brandsma uit Bolsward, terwijl ds. J. Dol een korte meditatie zal houden. Een ieder die mee wil zingen en in het lied het grote Paasgebeuren wil bele ven is van harte welkom. De dienst begint om 9 uur. In de beide afleveringen van RONO’s sportprogramma „Sport voor Sport” van het komende weekend, wordt aan dacht geschonken aan het Nederlands schaakkampioenschap in Leeuwarden. In de uitzending op paas-zaterdag tus sen 19.45 en 20.00 uur zijn verder re portages en verslagen te beluisteren van wedstrijden in het betaalde voetbal en van de wielerronde van Drenthe. Op paas-maandag komen tussen 18.30 en 19.15 uur de komende sportieve on derwerpen aan de orde: paardesport, de motocrosses in Markelo, Roden en Ol- debroek, de grasbaanraces in Balk brug en de bosloop in Winschoten. UITGEVERS: Drukkerij H. Doevendans n.v. ADMINISTRATIE: Singel 17, Sneek, Postbus 11, Telefoon 05150-4233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4234, 4235, 2247 Gironummer 932730 ALTERNATIEF Tegen het bestemmingsplan „De Rak ken” te Woudsend waren bezwaren in gediend door de heer A. G. Brouwer, die vooral om het feit dat het voet pad langs de oostkant van zijn erf De raad gaf vlot de gevraagde finan ciële medewerking aan de Woning stichting in de gemeente voor de bouw van 72 woningwetwoningen en 46 pre- miewoningen. Wat de 72 woningwetwo ningen betreft zijn reeds veertig toe gezegd en de toezegging van de reste rende 32 wordt dit jaar ook verwacht. In Hommerts zullen twee woningen worden gebouwd, in Jutrijp acht, in Folsgare vier, in Oudega 26, in Nijland 18, in Blauwhuis zes en in Oosthem acht. Op een vraag van de heer Bak ker (Progr. Wymbr.) antwoordde de voorzitter dat de verdeling tot stand is gekomen aan de hand van de aan wezige bouwgrond. Bij G.S. is een ge- De te treffen maatregelen moeten ech ter niet alleen zijn gericht op de ma- terieële ontwikkeling van het noorden. Terwille van de leefbaarheid dient aan uitbreiding van rekreatiemogelijkheden aan natuurbehoud en verbetering van milieuhygiëne (o.a. door drastische be strijding van watervervuiling) en aan verruiming van onderwijs- en vor mingsmogelijkheden niet minder aan dacht te worden geschonken dan aan industrialisatie alleen. Zoals ook gebeurd Is voor andere ge bieden van Nederland (b.v. Limburg en Rijnmond) dient ten behoeve van het noorden een groter beslag te worden gelegd op de algemene middelen. De opbrengsten van aardgas- en toekom stige kalium- en magnesiumwinningen dienen in ruime mate ten gunste van het noorden te worden aangewend. Het zijn vooral bovenstaande proble men die op 17 april a.s. aan de kaak worden gesteld en waarover mens enals V. d. Heide (N.V.V.) en Mertens (N.K.V.) het nodige zullen vertellen en aan wie ook het nodige gevraagd kan worden. Daarom is het ook belangrijk dat er vanuit Sneek de aangesloten le den van bovengenoemde vakbonden eendrachtig zullen optrekken naar Gro ningen om door hun aanwezigheid kracht bij te zetten aan de verlangens. Uw opgave van deelneming kunt u melden bij de heer T. van der Laan, Rozenstraat 20, Sneek. Eén en ander kwam ter sprake toen het verzoek van het bestuur van de afdeling Friesland van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten tot deel name inzake het instellen van de be stuurkundig onderzoek betreffende de herindeling van de gemeentegrenzen aan de orde kwam. De heer G. Bak ker (Progr. Wymbr.) was het met de conclusie van het college eens, evenals de heer Attema (GCP). De heer R. Heeringa (FNP) liet een ander geluid horen. Hij achtte het wel van belang dat er een wetenschappelijk onderzoek op het bestuurkundige vlak zal plaats vinden. „Ik sta heel ver naast het standpunt van B. en W., maar ik heb liever een onderzoek door de V.N.G., dan helemaal geen onderzoek”, zei hij. De voorzitter beaamde dat het gemeen tebestuur van Wymbritseradeel inder daad wel behoefte heeft aan zo’n on derzoek, maar dan moeten Gedeputeer de Staten zich eerst wat duidelijker op stellen. Het is gebleken dat er een be langrijk verschil van inzicht bestaat over de te volgen werkwijze tussen het bestuur van de afdeling Friesland van de V.N.G. en Gedeputeerde Staten. De betekenis van en het te verwachten re sultaat van het onderzoek, zoals dat door de afdeling Friesland wordt voor gesteld, wordt op losse schroeven ge steld, omdat ook Gedeputeerde Staten een „nadere studie” op het oog hebben, aldus de voorzitter. Wat betekent dat „nadere studie”. Volgens de voorzitter zijn G.S. duidelijk op het verkeerde pad. Zij gaan prikken geven, die deze zaak nog onduidelijker maken. Zij hin ken op twee gedachten. Zij moeten zich eerst maar eens duidelijker opstellen en dan zien we wel verder. Het uit pro vinciaal initiatief ontsproten „praat plan” over de gemeentelijke herinde ling is in wezen aan de orde en het FOTOREDAKTIE: 'Studio Ger Dijs’, Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink, Telefoon 05150-5223. ABONNEMENTEN: Abonnementsgeld f 4,Per half jaar (bij vooruitbetaling) Postabonnementen f 6,per half jaar (bij vooruitbetaling ADVERTENTIETARIEVEN 17 cent per mm; ingezonden mededelingen dubbel tarief. Bij kontrakt lagere mm-prijs reed plan op tafel gebracht van die plaatsen in de gemeente, waar bouw rijpe grond aanwezig is. In Scharne- goutum was die op het moment van de plannen niet aanwezig en dat gold ook voor bijvoorbeeld Oppenhuizen. De heer Attema (GCP) was blij met dit plan en hij achtte de door architect Zijlstra te Bakhuizen ontworpen wonin gen goed passend in het platteland. Verschillende raadsleden spraken zich lovend uit over de woningbouwplannen en onder deze raadsleden waren er, die blij waren met deze toewijzing, die in jaren niet zo groot geweest is. Uit de discussies bleek dat het aardgas nog wél een probleem is, maar dat zal niet onoverkoombaar zijn. De heer Bergs ma stelde een vraag over de bouw van een bejaardencentrum in Heeg. „Komt daar nog eens wat van?” „Evenals de bouw van woningen is de bouw van het bejaardencentrum in Heeg regel matig een onderwerp van bespreking in de bouwstroomcommissie”, zei ue voorzitter, die hier aan toevoegde, dat er nog heel wat overleg nodig is, voor dit project van de grond komt. Wat dit bejaardencentrum betreft is men erg afhankelijk van anderen, met na me door het feit, dat de voorschriften steeds weer worden gewijzigd, aldus de voorzitter, die op een vraag van de heer Ketelaar (GCP) nog antwoordde, dat de bouw van woningen door een combinatie van twee aannemers zal geschieden, dit om een zo vlug moge lijke bouw te waarborgen. JACHTHAVEN TE HEEG De raad stelde, na enkele aanvullin gen van de zijde van de heer Bakker, het reglement voor de nieuwe jachtha ven te Heeg vast. De heer Bakker maakte het college een compliment voor de wijze waarop het deze zaak had aangepakt. De artikelsgewijze be handeling van dit reglement leverde vrijwel geen moeilijkheden op. De heer Couperus (GCP) wilde het dorp Heeg echter meer in de exploitatie en het beheer betrekken. Volgens wethouder Veldhuis (GCP) was het voor dit jaar niet mogelijk een definitieve beheers vorm in het leven te roepen. De ge meente wilde graag, dat deze nieuwe jachthaven dit seizoen „ging draaien” en daarom is voorlopig rekening ge houden met een beheer door de ge meente. Tot havenmeester is benoemd de heer J. Loopik te Elahuizen. Deze benoeming is geschied voor de tijd van één jaar, omdat de definitieve beheersvorm nog niet vaststaat, aldus wethouder Veldhuis, die toezegde dat één en ander nog nader zal worden bekeken. Het is best mogelijk dat het beheer over deze jachthaven volgend jaar in andere handen zal overgaan. De secretaris Tj. de Boer deelde mee dat het vogelreservaat was opgedoekt. De reden dat het bestuur tot het opdoe ken was gekomen, lag in het feit, dat het voor controle te ver uit de buurt lag, en er nog wel door onsportieven naar eieren gezocht werd. Tevens las De Boer een stukje voor dat op 14 maart 1971, drie jagers in Frankrijk nog 146 kieviten, een 30 wulpen en een partij leeuwerikken hadden afgescho ten. De wereld is bezig zichzelf te vernietigen. De penningmeester P. v. Dijk deelde mee dat er nog ƒ140,— in kas was. De vereniging betaalt zelf het winter- ten-Groningen te mogen stoppen, omdat daarop een verlies van 361.000,zou geleden worden. Het winstgevend op peil houden - laat staan verbeteren - van de infrastructuur in een stimule ringsgebied lijkt ons voorlopig onmoge lijk. Het bedrag van het verlies lijkt ons echter nog niet onoverkomelijk, vergeleken met de miljoenen-verliezen van de gemeentelijke vervoersbedrijven in de grote steden, die uiteindelijk toch vaak weer uit de algemene middelen worden gedekt. We vestigen er tenslotte graag uw aan dacht op dat de geloofwaardigheid der schone beloften die regering en rege ringspartijen doen ten aanzien van ver betering van de infrastructuur o.a. in Friesland niet bepaald groter wordt door besluiten als dat over Mantgum en door het eventueel toestaan van een verzoek als dat betreffende de lijn Drachten-Groningen.” lasting meer te heffen of deze te hef fen door middel van een afkoopsom. Ten aanzien van circusvoorstellingen is de mogelijkheid van vrijstelling niet aanwezig. De verordening kent even min de mogelijkheid de belasting bij wijze van afkoopsom te heffen. Om aan het verzoek van het circus te kunnen voldoen zou een wijziging van de ver ordening noodzakelijk zijn. Het lijkt b. en w. ook ongewenst in het bijzonder voor circuscoorstellingen een speciale vrijstellingsbepaling in het leven te roepen. Een circus-ondernemer zou daardoor ten opzichte van andere on dernemers van vermaaksinrichtingen in een bevoorrechte positie komen. B. en adviseren afwijzend op het verzoek van circus Toni Boltini te beschikken. straat of Zeilstraat 7, telefoon 2563 of 3470. Men vertrekt bij deze actie vanuit de jachthaven De Domp. Een aantal mo torboten en enkele grote pramen, als mede kleine boten zullen de vloot vor men, die ongeveer honderd mensen moet vervoeren. Schoongemaakt zullen worden de oevers van de Hcvkesloot, het Sneekermeer, de Brekken. de Woud- vaart. Een juiste gebiedsafbakening is niet bekend. Veel hangt <f van :vir- ik Woensdagmorgen om een uur of kwart voor zeven ontdekte mejuffrouw Groo- tes, bewoonster van de tweede verdie ping en eigenares van een compleet pand in de Nauwe Noorderhorne be gin van brand in haar huis, en wel in het plafond van de benedenverdieping. Hierin is de melkzaak van de heer Procee gevestigd. De brand, of beter het smeulen is een gevolg geweest van kortsluitingen in electrische leidingen, die mensen van het PEB even eerder hadden afgekeurd. Mej. Grootes heeft onmiddellijk politie en brandweer van een en ander op de hoogte gebracht en de brandweerlieden hadden ’t vuur spoedig in bedwang. De schade bleef beperkt tot een deel van het plafond. Vrijdagavond werd in café „Het wa pen van IJlst” de jaarlijkse vergade ring gehouden van de Friese Bond van Vogelbescherming Wachters. De voor zitter de heer W. Venninga opende de druk bezochte vergadering met een verheugd welkomstwoord. Hij deelde mee dat er een flinke ledenwinst is geboekt en dat er een actie zal worden gehouden om nog meer leden te wer ven. Een voltallige raad van Wymbritsera- deel besloot dinsdagavond na ampele besprekingen niet in te gaan op het voorstel een collectieve opdracht voor een sociaal-geografisch en bestuurkun dig onderzoek door de Friese gemeen ten te geven. Wanneer de ontwikkelin gen tot meer overeenstemming dan thans en tot een meer aanvaardbare procedure inzake de gemeentelijke her indeling kunnen leiden, dan zal deze aangelegenheid opnieuw bij de Raad op tafel komen. Burgemeester B. W. Cazemier was van mening dat Gedepu teerde Staten zich eerst maar eens dui delijker op moeten stellen en dat vond de Raad ook. De heer Kuipers verweet het college, dat niemand met de heer Brouwer heeft gesproken en dat deze zaak met een brief te schrijven is afgemaakt. De heer Kuipers zei voorts dat Brouwer alle bezwaren laat vallen, indien het voetpad anders gesitueerd wordt bij het Rakkenplan. De voorzitter wees de beschuldiging van de heer Kuipers van de hand. Er is wel degelijk een onderhoud met de heer Brouwer ge weest en de zaak is ter plaatse beke ken, zei hij. „Het was beter geweest, indien de heer Brouwer contact met ons had opgenomen over zijn andere bezwaren, die hij nu heeft laten vallen”, zei de burgemeester, die verder de toezegging gaf dat één en ander nog S’ jfcR Het inkomensniveau zowel als de werk gelegenheidssituatie in het noord envan ons land steken bepaald ongunstig af vergeleken bij het algemene beeld van Nederland. Het is dan ook de wens van vele werknemers dat er op korte termijn een beleid wordt ontwikkeld en uitgevoerd dat gericht is op een snellere sociale en economische ont wikkeling van het noorden. Geboren: Fedde, zv Ids Bergsma en Tjiets de Boer; Marcel Anne, zv Aal tje Risselada; Harm Peter, zv Pieter de Jong en Janke Hoekstra. Ondertrouwd: Tom Sprenger te Am sterdam en IJtje Mariejanna Klijnsma te Sloten. Gehuwd: Andries Kampen te Wijckel en Johanna Maria Ritsema te Leeu warden. Overleden: Jan Migchels, 83 jaar te Sloten. een schrijven van B. en W. van Ooststel- lingwerf, waarin kennis werd gegeven van een daar aangenomen motie over de huidige organisatie van de B.B. B. en w. stellen voor deze motie voor kennisgeving aan te nemen op grond van het feit dat over de organisatie vorm van de B.B. momenteel op pro vinciaal niveau wordt gewerkt. De heer Bergsma (FNP) vond het „voor kennisneming aannemen” niet zo geluk kig. De huidige organisatievorm van de B.B. noemde hij een „lachertje”. Waarom geen adhesie aan die motie van Ooststellingwerf? Dat is toch veel beter, meende de heer Bergsma. Zijn fractiegenoot Heeringa onderschreef dit. De voorzitter antwoordde hierop dat men reeds bezig is met een stu die om de organisatievorm van de B.B. te veranderen, óók in regionaal verband. In de Zuidwesthoek is er reeds de commissie-Mulder, waarvan burgemeester Cazemier zelf lid is, die deze zaak onderzoekt. In wezen houdt deze commissie zich met dezelfde ma terie bezig, als waarvan in de motie- Ooststellingwerf sprake is. Adhesie be tuigen aan deze motie is in feite over bodig. De FNP-leden waren door dit antwoord overtuigd. WONINGBOUW Zoals bekend wordt op zaterdag 24 april a.s. een grote „Himmeldei” ge houden, waarbij vaarten, meren, plas sen en kanalen worden schoongemaakt. Het Comité Milieuzorg Sneek heeft al diverse besprekingen gevoerd om de organisatie op gang te krijgen. Dat lukt aardig, hoewel er nog veel men sen nodig zijn, die aan deze actie hun medewerking willen geven. Diegenen, die zich geroepen voelen de omgeving wat leefbaarder en schoner te maken, kunnen zich opgeven bij dr. J. W. v.d. Zijpp, Groenedijk 15, telefoon 3625. Motorbootbezitters kunnen zich melden bij de heer D. v.d. Werf, Wijde Burg- REDAKTIE: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4233 b.g.g. 3779 L. Jellema, redakteur. voer voor de eenden. Op drie plaat sen wordt dan gevoerd, n.l. in IJlst, Nijezyl en Oosthem. De heer S. de Witte, aftredend bestuurslid, werd met 86 stemmen herkozen. Daarna reikte de voorzitter een standaardstatiefje uit voor het eerste kievitsei door een van de leden gevonden. In 1970 was A. Ozin- ga te IJlst de gelukkige en op 22 maart 1971 was de vinder J. Jorritsma, Ab- bega één van de oudste leden. Daar Ozinga ziek was, werd de prijs aan zijn zoontje meegegeven, de voorzitter wenste zijn pa namens de gehele ver eniging van harte beterschap. Jorrit sma, die zelf aanwezig was, werd door de voorzitter toegesproken, en geluk gewenst. De voorzitter zei: „Ik houd niet van jagers, maar Jorritsma is een groot voorbeeld als beschermer, waar veel leden niet aan toe komen”. Na de werkzaamheden liet de heer Franke uit Eernewoude een schat van De heer Franke, zeer begaafd in het dia’s zien, deze keer uit de Walden, maken van dia’s is ook groot kenner van vogels, paddestoelen en moeras- groei. Deze uitzondering ten aanzien van filmvoorstellingen is in de wet opgeno men op grond van het slechte bedrijfs resultaat, dat het bioscoopbedrijf thans in he algemeen oplevert. Voor de ove rige vermakelijkheden behouden de ge meentelijke verordeningen op de hef fing van een belasting op toneelverto ningen en andere vermakelijkheden haar geldigheid, tenzij de gemeenteraad tot intrekking zou beslissen, aldus b. en w. van Sneek in een advies aan de raad. Zolang de door het wegvallen van de ze belasting te derven geldmiddelen niet op een andere wijze worden gecompen seerd, bestaat voor de intrekking van de in Sneek geldende verordening naar de mening van b. en w. vooralsnog geen aanleiding. Met de wijzigingswet als achtergrond richtte circus Toni Boltinie aan de raad van Sneek een verzoek ten aanzien van de door hem te geven voorstellingen in Sneek ook reeds thans geen vermakelijkheidsbe- Door ir. J. Petri, planologisch advi seur te Wageningen is een plan gelan ceerd voor de aanleg van een tweede nationale luchthaven in de omgeving van de Afsluitdijk. De dagelijkse be sturen van „Zuidwest Friesland” en „Sudergoa” hebben de heer Petri be reid gevonden naar de Zuidwesthoek te komen om zijn plan toe te lichten. Dit zal plaats vinden in een op vrijdag 23 april a.s. in het Dorpshuis te Wouds end te houden bijeenkomst. Op deze bijeenkomst zullen tevens aanwezig zijn de heren ir. G. J. Kleinhoonte van Os en mr. S. J. Timmenga, beiden leden van de Stichting tegen Geluidshinder door vliegtuigen. De ried fan de Fryske biweging heeft zich in een brief tot staatssecretaris Keijzer gewend over de spoorlijn Leeu- warden-Sneek en met name over het niet instellen van Mantgum als halte plaats. De inhoud van de brief luidt alsvolgt: „Wanneer de rol van de Nederlandse Spoorwegen in het noorden in het nieuws komt, gaat het meestal niet zo zeer om verbetering van de infrastruc tuur, maar om het opheffen van lijnen en het sluiten van stations. Als er dan toch eens een plan is voor het (her)- openen van een station, n.l. dat van Mantgum aan de lijn Leeuwarden- Sneek en de N.S. daarover gunstig ad viseren, neemt u op eigen gezag toch nog een ongunstige beslissing. De Ried heeft zijn administratieadres in Mant gum en merkt daardoor geregeld hoe slecht de verbindingen zijn en hoezeer door een gunstige beslissing een flink stuk platteland ontsloten zou zijn. Van daar dat we er toch nog eens bij rj op aandringen uw besluit te herzien. Tevens vragen we u niet te voldoen aan het verzoek van de N.S. om met het goederenvervoer op de lijn Drach- nader zal worden bekeken. Hij stelde voorts dat dit plan niet langer opge houden dient te worden, want de pro cedure kost toch al zo veel tijd. Vol gens de heer Kuipers kan de heer Brouwer met zijn bezwaren het plan ophouden, hetgeen de voorzitter, wat het graven van de haven betreft, ont kende De voorzitter zegde tenslotte toe, dat het bezwaar van de heer Brouwer in de stuurgroep zal worden besproken en waar mogelijk zal aan het bezwaar van de heer Brouwer worden tegemoet gekomen. ADHESIE Bij de ingekomen stukken was if

Sneeker Nieuwsblad nl | 1971 | | pagina 1