IJLST snekerMkoerier BBS en van Huishoudelijk reglement werd weer niet gewijzigd Udink praat over wet en orde, maar hij bullebakt daarover als Bromsnor uit Swiebertje de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan BURGERLIJKE STAND SNEEK I Rondritten voor bejaarden Sneek I de Aandeelhoudersvergadering N.V. Sneeker Jachthaven Gedachte van ontwikkelings hulp levendig houden P. v. d. A.-praeses André van der Louw tijdens verkiezingsavond in Amicitia: W SNEEKER NIEUWSBLAD -- Mm mlia "atu. «i hmt. ara» wau tlM>J)XtOÏRI.EK De voorzitter van de P. v. d. A., André van der Louw liet don derdagavond in de bij lange na niet gevulde foyer van Amicitia nogal wat negatieve geluiden horen over de CHU-lijsttrekker drs. B. J. Udink. „Ik zie niets in de politiek van deze minister. Trouwens, in hem zelf zie ik ook niets. Hij jokt dat het een lieve lust is”. Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en SNEEKER NIEUWSBLAD tl verschenen jaar- WINST GEMAAKT FELLE TEGENSTAND RONDVRAAG gaan I (Foto Studio Ger Dijs) Verschijnt: maandags en donderdags. MAANDAG 19 APRIL 1971 126e JAARGANG No. 31 Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND. SLOTEN e.o ‘3 zaterdag a.s. Himmeldei op heer <T ■“3*2 0IIUI..I 0,,... 6 INI». WTMimiKIMHl U11T duidelijker agenda en een duidelijker toelichting. Immers het voorstel Rene- ma behelst ook een wijziging van ar tikel vijf en dat staat niet op de agen da. Op verzoek van de heer Renema werd de vergadering een kwartier ge schorst om nader te overleggen. Na heropening van de vergadering deelde de heer Renema mede, dat het voor stel werd ingetrokken en dat het op de volgende jaarvergadering weer ter sprake zal komen. „Verander dan ook artikel zeven punt zes: het kamperen in de jachthaven zonder meer verbie den.” „Waren wij toch al van plan” antwoordde de voorzitter. UITGEVERS: Drukkerij B. Doevendans n.v ADMINISTRATIE: Singel 17, Sneek, Postbus 11, Telefoon 05150-4233, 5169 Kantooruren: maandag t.e.m vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4234, 4235, 2247 Gironummer 932730 In aansluiting op de eerdere medede lingen over deze rondritten vernemen wij dat - gezien het aantal bejaarden, dat aan de rondritten zal deelnemen en de organisatie van het geheel - de tochten uitsluitend zullen worden ge houden op woensdag 21 april a.s. Bij de verdere voorbereiding zal dan ook niet geheel met de uitgesproken voorkeur voor een bepaalde dag en/of bepaald tijdstip rekening kunnen wor den gehouden. Aan de directies van de bejaardente huizen en de besturen van de bejaar denbonden zal nog schriftelijke mede deling worden gedaan van de indeling der bussen en de vertrektijden en -plaatsen. Hen zal worden verzocht degenen die zich aangemeld hebben als deelnemer, dinsdagmiddag (dus morgenmiddag) in te lichten. Zo nodig, kunnen de deelnemers bij de adressen van aanmelding ook zelf informeren. langstelling door aandeelhouders ver huurd worden aan niet aandeelhou ders”. Volgens de heer Renema werd deze zaak wat teveel in de emotionele sfeer getrokken, gezien het aantal vol machten, dat werd ingeleverd. „Het is in feite maar een kleinigheid, een ge wone zaak in het belang van de jacht haven. De volmachten zijn afgegeven onder onvoldoende toelichting”, zo be sloot de heer Renema, die tot slot een beroep deed op de sportiviteit. FOTOREDAKTIE: ’Studio Ger Dijs', Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink, Telefoon 05150-5223. ABONNEMENTEN Abonnementsgeld f 4.ljer half jaar (bij vooruitbetaling! Postabonnementen f 6,— per half mar (bij vooruitbetaling i ADVERTENTIETARIEVEN 17 cent per mm; ingezonden mededelingen dubbel tarief Bi] kontrakt lagere mm-prijs De heer Van der Louw, niet verge zeld naar Sneek door het Tweede Ka merlid drs. Ed van Thijn, zoals de oeling was, maar door mevrouw van der .Heuvel-De Blank (vice- voorzitster van de partij en voorzit ster van het vrouwenkontakt in de PvdA) zei aan het begin van z’n toe spraak tot de naar schatting 75 par tijgenoten en andere belangstellenden: „We zijn in ons land bezig zowel wat voor de vorm als inhoud betreft een nieuw soort politiek te maken. Hij vond dit een boeiende zaak, want zo zei hij: politiek houdt zich bezig met problemen die de mensen kennen. Welnu, wij pro beren een partij te zijn, die inderdaad oplossingen voor de problemen kan voortbrengen. Wat dit laatste betreft meende Van der Louw, dat daaraan tegenwoordig bij de regeringspartijen nogal wat hapert, maar „daarin komt verandering”. DROOM Welnu, als het goed is, zo ging hij verder, is dat een inzetten van een droom. Die droom nu behelst, dat iedereen volstrekt vrij zich kan ont plooien, dat er voor iedereen gelijkheid 19 jaar; Marten van Vliet, 61 jaar en Trijntje van Dijk, 58 jaar; Job Watze Postma, 31 jaar en Sipkje Anna van der Wal, 23 jaar; Jan Brinksma, 19 jaar en IJtje Batstra, 19 jaar. Getrouwd: Jan de Vries, 23 jaar en Maaike Tamminga, 24 jaar; Philippus Ferdinand Veldmans, 22 jaar en Maria Cecilia Willemsen, 24 jaar; Klaas Gor ter, 62 jaar en Sjoerdje van den Bosch, 54 jaar; Durk Pruiksma, 21 jaar en Bruinsjen Koers, 22 jaar; Klaas de Jong, 21 jaar en Christina Tijmensma, 19 jaar; Harm Jan Wiersma, 23 jaar en Jeltje Stelwagen, 23 jaar; Rein Klaas Feenstra, 19 jaar en Johanna Christina Maria Nota, 19 jaar. Overleden: Eelke Brandsma, 86 jaar, wv Geertje Schuurmans; Sjoerd Wier sma, 71 jaar, ev Trijntje Bakker, van Joure; Wigle Piersma, 87 jaar, wv Elizabeth de Vries; Frederik Eduard Mollenaar, 54 jaar, ev Trijntje Antje de Jong; Hille Hofstra, 80 jaar, ev Hijlkje van Wijk; Leentje Knol, 85 jaar, wv Rients de Boer; Deliaantje de Jong, 81 jaar, wv Gerrit Wijnia, van Oppenhuizen; Sjoukje Groeneveld, 74 jaar, ev Arjen Bootsma, van Hom- inerts. Het voorstel van vijftien aandeelhouders tot wijziging van artikel zes van het Huishoudelijk reglement (de woorden „niet Sneker ingezetenen” te vervan gen door „niet aandeelhouders) vormde het belangrijkste agendapunt op de vrijdagavond in restaurant Onder de Linden gehouden algemene jaarvergade ring van aandeelhouders N.V. Sneeker Jachthaven. De belangstelling voor deze vergadering was vrij groot en bovendien kwamen heel wat aandeelhou ders met volmachten aandragen. Uit de discussies bleek echter dat de woord voerder van de voorstanders tot reglementswijziging, de heer IJ. Renema, be halve artikel zes, ook de artikelen twee en vijf gewijzigd wilde zien en dat stond niet op de agenda. Op voorstel van de voorzitter, mr. E. R. Zweep, na overleg met de vijftien „bezwaarden”, werd besloten het voorstel van de agen da te schrappen en het in de volgende jaarvergadering in gewijzigde vorm opnieuw aan de orde te brengen. REDAKTIE: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4'233 b.g.g. 3779 L. Jellema, redakteur Het bestuur van de Stichting Fries land voor Ontwikkelingssamenwerking heeft in 1970 naar nieuwe wegen ge zocht. Er is een begin gemaakt met activiteiten, die de richting uitgaan van een critische bezinning op de maatschappij, zoals het geformuleerd is in het beleidsplan. De voorlichting kreeg veel meer de nadruk, zo staat vermeld in het pas verslag over 1970. Bij het inslaan van deze nieuwe weg komt een aantal zeer fundamentele vragen aan de orde. Op de eerste plaats: hoe blijft er de juiste spanning tussen de opdracht om een zo groot mogelijk gedeelte van de Friese bevol king te bereiken met de voorlichting De overige agendapunten leverden geen besprekingen op. In zijn openingswoord deelde de voorzitter mede, dat twee aandeelhouders de N.V. waren ontval len, namelijk de heren Th. Zandstra en F. P. Óbbema. Ter hunner nage dachtenis werden enkele ogenblikken in acht genomen. Secretaris P. S. Kroon sprak in zijn jaarverslag van een rus tig jaar, waarin het. noodzakelijke on derhoud aan de haven is verricht. Het gastenboek werd door 168 gasten gete kend, er zijn 258 overdekte ligplaatsen en er is een beperkt gebruik gemaakt van de open ligplaatsen. Penningmees ter T. Wieringa kon de exploitatie rekening over 1970 afsluiten met een winstsaldo van 6061,19. Aan huur was ontvangen 45.240, hetgeen onge veer 6500,meer is dan in 1969. Aan havengelden werd een bedrag van 4944,geïncasseerd. Aangedrongen werd op verbetering van de wal bij de tweede kolk en ook werd de vraag ge steld of de Raad van Beheer niet kan komen met een vijf- of tienjaren plan. De heren IJ. Renema en H. Lam pe kregen wederom ziting in de kas commissie, de heer J. F. May bleef „executeur” en de heer E. G. Dijkstra behield zijn functie in de commissie verdeling schiphuizen. De laatste twaalf obligaties van de lening 1959 werden uitgeloot en wel de nummers 7, 8, 30, 33, 50, 64, 79, 112, 114, 125, 131 en 147. De periodiek aftredende bestuursleden G. W. Goodijk, P. O. Re vet en mr. E. R. Zweep werden her kozen. „In het tee-vee-debat van afgelopen dinsdag bijvoorbeeld hanteert hij cijfers, die in het geheel geen betrekking hebben op het program van de drie vooruit strevende partijen. En iemand in zijn positie kan dat weten. Met dit voorlich- tingsbedrog bewijst Udink de politiek als een eerlijke zaak geen dienst, om van christelijke politiek nog maar te zwijgen”. de woningbouw zal moeten worden ge geven. Daarnaar, of beter daarvoor zal zijn partij zich met name inzetten? We streven, aldus de voorzitter ten eerste naar grotere gelijkheid, voor wat betreft de financiële mogelijkheden. Met concrete dingen proberen we dat vorm te geven. De AOW bijvoorbeeld zou opgetrokken moeten worden tot het minimumloon. Voorts moeten de ont- plooingsmogelijkheden worden vergroot In het onderwijs bijvoorbeeld zit van daag de dag discriminatie, en het zal de eerste taak van een linkse regering zijn de achterstellingen in volksbuur ten weg te werken. Werkende jongeren van 15, 16 en 17 jaar moet men het recht garanderen en anderszijds de plicht opleggen minimaal 2 dagen per week onderwijs op vormingsscholen te genieten. Dit laatste dan in verband met gelijke kansen in de maatschap pij, zo meende Van der Louw, die als derde punt zag: de zeggenschap. Deze zou naar hij zei op allerlei niveau’s versterkt moeten worden. Een stem op de confessionele partijen is nooit een duidelijke stem geweest, meende Van der Louw. Na de verkiezing komen ze pas met plannen, met de beleidsbepa ling en dit is volstrekte ondermijning van de democratie. Bij hen worden compromissen na de verkiezingen ge nomen, waar tegenover wij onze nieu we politiek opstellen. Zo krijgt de mens een duidelijke inspraak op het rege ringsbeleid, zo besloot de PvdA-voor- zitter z’n inleiding, waarna de caba retier Jaap van der Merwe, zichzelf op gitaar begeleidend, voor een onder houdend intermezzo zorgde. EMANCIPATIE De al eerder genoemde vice-voorzit- ster van de partij was de avond be gonnen met een praatje over „de vrouw in de politiek”. Mevrouw Van der Heuvel zei dat haar partij een pure voorstander is van de geëmanci peerde vrouw. Lang genoeg is, naar zij zei, de vrouw als een diersoort be handeld. Wij zijn er in Nederland met de vrouwen-emancipatie nog niet, door dat we aan de feitelijkheid voorbij gaan. We brengen het in de praktijk geen stap verder. Immers in de prak tijk, zo meende mevrouw Van der Heuvel is de vrouw vastgeprikt in een bepaalde rol. We moeten niet alleen de strijd voeren op het gebied van de vrouwen-emancipatie, tegelijkertijd moeten we bereid zijn een politiek te voeren met een progressief beleid. Zij achtte het dringend nodig dat zo veel mogelijk vrouwen zich hiervoor inzet ten. De vrouwen in de foyer lieten zich echter nauwelijks horen na de pauze, toen de zaal in een andere vorm vragen op het duo kon afvuren. GEEN VERSNIPPERING Mevrouw Van der Heuvel zei op een desbetreffende vraag in de politiek te zijn gegaan, vanwege de ontwikkeling in het land vlak na de oorlog. Zij had voor de PvdA gekozen omdat ze meer menselijkheid en rechtvaardigheid voor ogen heeft en meent, dat deze partij haar verlangens dienaangaande het meest benadert. Van der Louw zei hoofdzakelijk om ergernis in de poli tiek gegaan te zijn. „Ik heb grote be wondering voor antiautoritaire groepen maar de grote droom van de onmid dellijke revolutie heb ik moeten prijs geven ter wille van de realiteit”. Het speet mevrouw Van der Heuvel.dat de PSP niet in het PAK zit. „Als linkse beweging kunnen we ons die versnippering niet permiteren, want alleen via compromissen kun je tot een zekere machtsvorming komen,” meende zij. Van der Louw zag als ideaal om met veel actiegroepen te opereren. Daardoor zou men de mensen van de problemen bewust kunnen ma ken. „Ik ga niet blindelings uit van een theorie”, zo zei de voorzitter in aan sluiting hierop. Hij zei niet in een volmaakte socialistische maatschappij te geloven, maar meer te zien in een dynamische, zonder eindstadium. Wat het radicale socialisme betreft kan D’66 ons behoorlijk beïnvloeden. Van der Louw zei het jammer te vinden, dat de PPR het woord socialisme niet in de mond durft te nemen. De PSP, zo zei hij blak hierop, schiet als machtsinstrument te kort; zij is meer een getuigende partij. Dat het socialis me bleker is geworden geloof ik niet, De heer K. R. Sevensma toonde zich een fel tegenstander van de reglements wijziging. „Door verandering van het reglement kan iedereen in de haven gaan liggen. De wijziging van de arti kelen is onvoldoende geconvoceerd, want op de agenda staat alleen maar dat artikel zes veranderd moet wor den en nu komt de heer Renema aan draven met wijziging van drie artike len”, aldus de heer Sevensma. De heer J. F. May ging met hem mee „het staat niet op de agenda, dus kunnen we ons er ook niet over uitspreken”. Mr. E. R. Zweep: „we moeten nu be sluiten of deze zaak een jaar uitstellen, artikel vijf houdt verband met artikel zes. Het is wel zo dat bij een „vaste” verhuur het arbeidzame werk inet gasten komt te vervallen, we naar een lighaven toe”. De heer P. Olij Szn zag bij verandering van het reglement eerder een verslechtering dan een verbetering. Er zijn maar en kele ligplaatsen beschikbaar en aan wie zouden die dan moeten worden toe gewezen. Er zal selectie moeten wor den toegepast en krijgen we dan niet met vriendjespolitiek te maken, aldus de heer Oly, die het voorstel van de vijftien aandeelhouders een onzinnig voorstel noemde. Dit nu vond de heer Renema zwaar overdreven. Ligplaatsen moeten toch worden aangevraagd, Vol gens de heer Olij zag de heer Renema het verkeerd, de aandeelhouders heb ben recht op de haven, meende hij. De heer Sevensma zei nog eens dat de convocatie te beperkt is, er wordt al leen over artikel zes gesproken en niet over artikel vijf. De voorzitter stelde tenslotte voor om volgend jaar op deze zaak terug te komen en dan met een Artikel zes luidt: „aan niet Sneker in gezetenen kan worden toegestaan dat zij tijdelijk van de jachthaven gebruik maken, waarbij de havenmeester rege lend optreedt.” Vorig jaar had de Raad van Bestuur de wijziging van dit artikel ook reeds op tafel gebracht, maar dat voorstel werd toen met gro te meerderheid verworpen. Nu kwa men vijftien aandeelhouders met het voorstel de woorden „niet Sneker in gezetenen” te vervangen door „niet aandeelhouders”. Hun woordvoerder, de heer IJ. Renema, lichtte het voor stel toe. „Sommige aandeelhouders hebben zich geërgerd aan de lege wal, die niets opbrengt en die wal zou best voor vast verhuurd kunnen worden. Er zal dan minder plaats zijn voor gasten, maar daar hoeven we niet zo bang voor te zijn. Bij een vaste verhuur zal de huuropbrengst zeker niet minder zijn dan bij „losse” verhuur. Boven dien krijgt de havenmeester meer tijd vrij, daar hij zich niet meer behoeft te belasten met de inning van huur en dergelijke”, aldus de heer Renema, die aan de hand van een globale be rekening tot een voordeel van zeven duizend gulden kwam. „Op den duur gaan wij toch naar een lighaven toe, daar is niet aan te ontkomen en het zelfde geldt ook voor de huren, die ook verhoogd zullen moeten worden”, aldus de heer Renema, die behalve artikel zes ook artikel vijf sub twee gewijzigd wilde zien. Dit artikel be helst „onoverdekte ligplaatsen kunnen uitsluitend worden verhuurd aan aan deelhouders”. Dit zou moeten worden veranderd alsvolgt: „Onoverdekte lig plaatsen kunnen bij gebrek aan be- enerzijds en anderzijds de noodzaak om bij een goede voorlichting ook allerlei critische geluiden te laten horen ten aanzien van onze maatschappij? Ver der is er voortdurend de vraag, op welke wijze het best voorlichting ge geven kan worden over de verhouding arm-rijk in deze wereld. De kwanti teit van de acties en publicaties is nog geen garantie voor de kwaliteit, zo wordt in het jaarverslag gezegd. In de eerste maanden van 1971 zal beslist worden of de najaarsactie weer ge richt kan worden op het Ceylon-pro- ject. Bovendien bezint het bestuur zich nu reeds op enkele plannen in de geest van de actie „Bevrijdt de on- vrijen” (rijstactie 1970). Het bestuur hoopt zo ook in 1971 met een veelvou dige aanpak de gedacht van ontwikke lingssamenwerking levend te houden in Friesland, zo besluit het jaarverslag. Donderdagmiddag vond achter het Slachthuis aan de Oppenhuizerweg een spectaculair gebeu ren plaats, iln de Houke- sloot werden namelijk twee buizen "te water gelaten”, die zoals op de foto is te zien in de ta kels van een kraanwa- gen en een dragline op ponton hangen. De bui zen, bestemd voor de gas- en watervoorziening in het uitbreidingsplan De Domp en omgeving zijn 62 meter lang. Ze hebben een doorsnede van resp. 27 en 22 cen- tim. Het zijn stalen bui zen die op de Pampus- kade gelast en in elkaar gezet zijn. De buizen lig gen zes meter beneden Fries Zomerpeïl maar om die diepte te krijgen, moest de Houkeslool ter plaatse uitgediept wor den. Die uitgebaggerde grond is inmiddels weer in de Houkeslool gede poneerd, boven de bui zen. Het werk, dat wordt uitgevoerd door Algera N.V. te Wolvega, had ’n vlot verloop. van 10 t.e.m. 16 april Geboren: Jenny, dv Andreas Postma en Jacoba Cnossen; Ronald Jildo, zv Jacob Ate Oostra en Jantje Kooij; Eric Henk, zv Hendrik Wilhelmus van d enBerg en Sjoerdje Boschma ;Johan- nes, zv Petrus van Veenendaal en Gep- ke Siegerke Dijkstra; Irma Daniëlla, dv Jan Johannes Dijkstra en Cornelia van Dijk; Johanna, dv Johannes de Bruin en Romkje de Beer, van Ex- morra; Peter Gerrit, zv Gerrit Bil en Fokeltje van der Zee; Richard, zv Si mon Jaring Siemonsma en Klaske Kui per; Marcel, zv Simon Jaring Siemon sma en Klaske Kuiper; Tilly, dv Wil- ko Karsien Rozeboom en Hijke Nor- bruis; Almar Martin Jeroen, zv Jan de Vries en Martina Fritsma; Jeltje Elizabeth, dv Taeke Remerij en Jen- tje de Vries; Marco, zv Geert de Haan en Hendrika Elisabeth Meijer; Larissa Bianca Chérise, dv Ahazueres Pieter Johan Barkhuis en Janke Tal- sma, van Oudemirdum. Ondertrouwd: Daniël Kuusendrager, 23 jaar en Maria den Dikken, 25 jaar; Klaas Wijnja, 21 jaar, en Popkje van der Werf, 20 jaar; Hendrikus Berend Hoogstra, 23 jaar en Fokje de Vries, De voorzitter wekte ieoereen vp on deel te nemen aan de de Friese wateren. De J. Dijkstra vroeg het bestuur een kleine wal ter beschikking te hou den voor het optuigen van schepen. De heer J. Heldoorn wees op de veront reiniging van het water door bewoners van woonschepen en schepen in de Zwette, de Harinxmakade, Rienck Bockemakade en Woudvaart. Hij vroeg of het niet mogelijk was dat ook die mensen gebruik maken van asvaten. Bewoners van huizen moeten dat ook. De voorzitter vertelde dat deze kwes tie momenteel in behandeling is bij de commissie voor de gemeentereiniging. Aangedrongen werd op het plaatsen plaatsen van een bord bij de ingang van de haven, waarop staat dat gasten zich eerst bij de havenmeester moe ten melden. In zijn sluitingswoord bracht de voorzitter dank aan haven meester Hospes voor zijn werk in het belang van de jachthaven. komt. Als je naar de politiek van al ledag ziet, dan wordt zoiets niet be waarheid; deze politiek nu maakt de mensen mismoedig, ’n Klein stukje van de droom, is wel, dat we straks na 28 april een andere regering heb ben, geen rechtse, zoals deze want daar zie ik niets in. Evenmin als de socialistische woordvoerder wat in Udink zag, zoals uit de aanhef mag blijken. „Udink, zo ging Van der Louw hierna verder, kan ook weten, dat er nauwelijks verschil is tussen datgene wat de progressieven en confessionelen de komende jaren via de rijksbegroting willen uitgeven. De gepubliceerde cij fer vergelijking wijst dat uit. De minis ter kritiseert ook z’n collega Witteveen over de geldontwaarding ik vind dit buitengewoon onsportief. Hij is er zelf immers levensgroot bij geweest; hij is er mede schuldig aan dat onze gulden in vier jaar tijds 83 cent waard is ge worden”. GEEN ECHTE CHU-ER De rijkelijk besnorde PvdA-voorzitter ging nogal een tijdje door over zijn kritiek betreffende Udink, en ook wat diens partij aangaat. „De CHU was in het verleden ook niet mijn favoriete partij, maar deze groepering stond toch steeds voor fatsoen, verdraag zaamheid en redelijkheid. In deze geest echter herken ik in Udink geen echte CHU-er. Het is geen wonder, dat de jonge CHU-ers in Friesland met die CH hebben gebroken en de voorzitster van de CH-statenfractie hier, mevrouw De Graaff-Nauta tot de ernstig be zwaarden hoort”. „Udink praat over wet en orde, maar hij heeft er nauwelijks con crete ideeën over. Hjj bullebakt als Bromsnor in Swiebertje. Maar hij is nog een stuk machtelozer. Het enige waar hij over spreekt is een verstrerking van de politie maar dat is dan precies een zaak waar minister Beernink, alles aan had kunnen doen. Beernink is par tijgenoot van de heer Udink en zijn collega in het kabinet”. Naar verluidt rekenen de confessionele partijen en de liberalen op 600 miljoen méér voor de defensie in 1974 dan de vooruitstrevende partijen. Van der het is meer een doorzetting tot radi- Louw echter zei, dat er voorrang aan calisering. j ■•■•O

Sneeker Nieuwsblad nl | 1971 | | pagina 1