H S I al wshhh!- snekerWkoerier .i de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en In de toekomst twee nieuwe complete sportveldencomplexen in Sneek er bij Officieel Orgaan van IJLST IIIÉ Vanavond tuinconcert van Gezamenlijk concert Frysk Orkest en Sted. Muziekcorps Sneek De Sneek-week 1971 kondigde zich weer aan Wat meer financiële armslag voor speeltuinverenigingen in Sneek „Harmonie" Eén bij Woudvaart en één bij Franekervaart "N Afscheid ds. J. Mansvelt te Woudsend Wethouder I. Bergsma verlaat de raad van Sneek VERHOGING ABONNEMENTSPRIJS Sneeker Nieuwsblad ■jl „Uit de Marktstraat" 11» Nota B. en W. over planning sportvelden In dit nummer is als bijlage opgenomen: Geslaagd BH DONDERDAG 10 JUNI 1971 126e JAARGANG No. 46 Verschijnt: maandags en donderdags. üitg. Renteloos voorschot voor „Advendo” Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e.o Benoeming bij ’s Rijksbelastingen (voorlichtingsorgaan van de gemeente Sneek). He! Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en de 4 I.- ZUIDERSPORTPARK AFHANKELIJK mogelijkheid naar het Sportpark GOEDE STAAT inzake de o en be- krij- SNEEKER NIEUWSBLAD NIEUWE SPORTVELDENCOMPLEX De uitbreidingen, zoals in de nota ge noemd, zullen, wanneer ze eenmaal zijn gerealiseerd, slechts voorzien in De ohr. muziekvereniging „Harmonie” geeft vanavond een concert in de tuin van het Gereformeerde Verpleeghuis. Op het programma staan vele beken de, populaire werken waaronder di verse soli’s voor trompetters, trombo nes en bassen. Aanvang half acht. Vrijdagavond verleent de „Harmonie” haar medewerking bij een voetbalwed strijd op het Sportpark. H .1. «n«l Olun <Ht>n <w. unn anu t _R)*{KQER IEP aan toe- aan kunnen BI«UWE<K »VOOH BMKXK *N OUmLUIS In verband met de nog steeds stijgen de kosten in het krantenbedrijf zien wij ons genoodzaakt de abonnements prijs van het Sneeker Nieuwsblad met ingang van 1 juli 1971 te verhogen. Voor de abonné’s in Sneek en in de dorpen, waar de bezorging geschiedt door de agenten, wordt de abonne mentsprijs met ingang van genoemde datum 5.per halfjaar en voor de postabonné’s 7»per halfjaar. Het ministerie van economische zaken heeft voor deze prijsverhoging toe stemming verleend. ciaal voor de iets oudere jeugd, geen ruimte over blijft. ABONNEMENTEN Abonnementsgeld j 5.00 per half jaar (bij vooruitbetaling Postabonnementen f 7.00 per half jaar (bij vooruitbetaling ADV ERTENTIETAR1EV EN 17 cent per mm, ingezonden mededelingen dubbei tarief Bij kontrakt lagere mm-prijs ging is overeengekomen de beslissing over het al dan niet beschikken over een gedeelte van het volkstuinencom plex voor een periode van drie jaar uit te stellen. Mocht na verloop van deze termijn blijken, dat voor de volks- tuinderij onvoldoende belangstelling bestaat, dan zal het complex worden gesaneerd. Gezien het grote nut dat een half verharde oefenhoek afwerpt is het gewenst ook dit sportveldencom plex van een dergelijke hoek te voor zien. Bij de beantwoording van de door het raadslid J. Jonkers gestelde vragen over het gebruik van het Zuidersport- park, deelden B. en W. van Sneek me de, dat zou worden nagegaan of op langere termijn bekeken niet tot uit breiding van het aantal sportvelden dient te worden overgegaan. Intussen zijn B. en W. met een uitgebreide no ta over de sportveldenaccommodatie bij de raad gekomen, waarin eerst een overzicht wordt gegeven van de be staande situatie, van de eventueel aan te brengen verbeteringen en de nodig geachte uitbreidingen. Wat de uitbrei dingen betreft denken B. en W. van Sneek aan de aanleg van twee com plete sportveldencomplexen, één in de omgeving van de Woudvaart en één in het gebied tussen de Franekervaart en de weg naar Ysbrechtum. In welke volgorde en binnen welk tijds bestek een uitbreiding kan worden ge realiseerd zal afhankelijk zijn van de mate, waarin het Rijk bereid zal zijn in de stichtingskosten bij te dragen, de beschikbare ruimte op de begroting en het beschikbaar komen van de benodig de financiën. Indien de raad zich met ontwikkelde gedachtengang kan vereni gen kan een aanvang worden gemaakt met een nadere uitwerking van de plannen, aldus B. en W. in hun nota. de meest noodzakelijke behoefte sportvelden. Teneinde ook in de komst goeddeels in de behoefte buitensportaccommodatie te voorzien is volgens B. en W. de aan leg van een tweetal complete sportvel denaccommodaties wenselijk. Het eer ste complex, bestaande uit een hoofd- veld, twee bijvelden en een half ver harde oefenhoek zal naar de mening van B. en W. gesitueerd moeten wor den in een gebied in de omgeving van de Woudvaart. Van dit complex zou WZS vaste bespeler kunnen worden, waarmee dan gelijk een oplossing zal zijn gevonden voor de moeilijkheden welke ontstaan bij de verhuizing van ONS naar het Zuidersportpark. De aanleg van dit complex achten B. en W. het meest urgent. Tenslotte zal ook met de aanleg van een sportvelden complex voor de overige sporten, zoals kaatsen, handbal, korfbal, hockey en atletiek zonder meer in een behoefte worden voorzien. Bij de aanleg van dit complex zal ook de aanleg van enke le tennisbanen dienen te worden over- Met ingang van 1 juli a.s. is aange wezen als hoofd van de Inspectie der Registratie en Successie te Groningen de heer R. Hanewald, hoofdinspecteur titulair van *s Rijksbelastingen te Gro ningen, eerder o.m. werkzaam te Beet- sterzwaag, Drachten en Sneek. In alle klassen zullen hoofdprijzen wor den gezeild. Op zondag en woensdag wordt zowel aan de stuurman als aan ieder bemanningslid van een prijswin nend ’acht dezelfde prijs toegekend. De „Burgemeester Rasterhoff-beker” door de Schippers in de Orde van de Sneker Pan aangeboden aan de oud- burgemeester, zal dit jaar verzeild worden in de 30 m2-klasse naar de resultaten op zondag en woensdag. Bo vendien zijn er in totaal 36 wisselprij- zen. De inschrijving dient voor 20 juli te geschieden. Het Sneek-week Comité houdt op vrijdag 6 augustus van half zes tot zeven uur zitting in Onder de Linden tot het geven van inlichtingen, waarbij tevens de programma’s aan de deelnemers worden verstrekt, als mede de deelnemersinsignes. De offi ciële opening van de Sneek-week zal plaats vinden in het stadhuis te Sneek op vrijdag 6 augustus, ’s avonds om acht uur. Ds. J. Mansvelt zal zondag 13 juni 1971 te Woudsend afscheid nemen van de hervormde gemeente van Wouds end, Ypecolsga, Smallebrugge en In dyk. Veertien dagen later, n.l. zondag middag 27 juni 1971 zal hij om half drie in het wijkcentrum Meerdervoort, na vooraf ’s morgens om half tien daar ook te zijn bevestigd door Ds. A. W. Kranenburg uit Hoogeveen, in trede doen als predikant van de her vormde gemeente van Zwijndrecht, waar hij beroepen is in de vakature van Ds. A. C. van Dam, die op 4 ja nuari van het vorig jaar naar Heilo bij Alkmaar is vertrokken. Ds. Mans velt zal te Zwjjndrecht werkzaam zijn in de wijkgemeente Meerdvervoort. Te Rotterdam voor het praktijkexa- men oogmeting, oogziekten en werken met optisch en medische apparatuur onze stadgenoot J. F. Repko. Johannes Mansvelt werd op 2 novem ber 1932 te IJsselmonde geboren. Hij bezocht eerst het Marnix-gymnasium te Rotterdam en studeerde vervolgens aan de rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij in 1957 zijn kandidaatsexa men theologie en in januari 1959 ook zijn kerkelijk examen aflegde. Nadat de heer Mansvelt van februari tot ju- dat het een grootse gebeurtenis gaat worden staat wel vast. U zult begrijpen dat een dergelijk con cert de nodige voorbereiding eist en het Stedelijk Muziekcorps zal dan ook een aantal geplande wijkconcerten moe ten laten vervallen. We hopen dat u hiervoor begrip zult willen opbrengen en als u van plan was naar een van de wijkconcerten te gaan luisteren, gaat u dan nu eens naar het Stedelijk Mu ziekcorps en het Frysk Orkest, want het is de moeite waard. Voor de sym bolische toegangsprijs van een gulden behoeft u niet thuis te blijven. de ttjd aan«ebroken- Veel zweetdruppeltjes zijn reeds gevallen of zullen nog vallen. Het is voor de meisjes en jongens ploeteren en zwoegen m een voor hen toch wel wat zenuwachtige periode. Maandag zijn de Mulo-era- alle^na te Jaamn m Sneek^begonnen. In de zaal hoort men geroezemoes en sommigen zitten nog vlug even iJa >°Pf I ,e n QeroeJ>en- Ver in de biddag breekt het wachten op de uitslag aan. Onder- i g vei gelijken de candidaten hun verrichtingen, wordt voorlopig reeds een uitslag gemaakt. De twijfelende vraaa zon ik slagen of zakken" blijft nog even. Totdat de eerste candidaten naar binnen worden geroepen om de uitslag te vernemen en al of niet het begeerde diploma m ontvangst te nemen. Enkele minuten later vliegt 'de deur open en de geslaagden snrin- oaer!™^^^ D^r,9ezakten ^pen stilletjes weg, sommigen onverschillig reagerend anderen Jet tranen in de ogen. Zo tussen vijf uur en half zes is het druk voor Amwitia, zoals op de foto is te t. - en bekenden feliciteren de geslaagden en hebben een bemoedigend schouderklopje voor de teleurgestelden. Sprekende over de toestand van de ge meentelijke sportvelden zeggen B. en W. van het sportpark aan de Leeu- warderweg, tot voor kort een van de beste in Friesland, dat de terreinen door te intensieve bespeling en te kor te rustperioden sterk achteruit zijn ge gaan. Bij regenval van enige betekenis blijft het water langdurig staan op een gedeelte bij de middencirkel van het hoofdveld. Ook het water op het pad voor de tribune vloeit niet voldoende snel af. Het terreingedeelte binnen de middencirkel van het hoofdveld is bo vendien in slechte conditie. Dit hoofd veld zal in de komende rustperiode worden hersteld. Uitbreiding van dit sportveldencomplex ten behoeve van de voetbalsport zal moeten worden ge zocht door te beschikken over het zg. derde veld, dat thans door de Sneker Mixed Hockeyclun wordt gebruikt. De toestand van het sportterrein is goed. Uitbreiding van dit sportveldencom plex kan alleen plaats vinden over het omringende volkstuinencomplex. On danks het feit, dat de bezetting van het volkstuinencomplex de laatste jaren niet volledig is geweest is de vereni ging van oordeel dat onder de Sneker i bevolking voor deze vorm van vrije tijdsbesteding voldoende belangstelling bestaat. Van die zijde wordt het dan i ook niet verantwoord geacht zonder meer over een gedeelte van dit unieke complex te beschikken. Met de vereni- Het bestuur van de Tamboers-, trom petters- en pijperscorpsen „Advendo” heeft het gemeentebestuur van Sneek verzocht om 2500, —als renteloos voorschot. Advendo heeft dit geld no dig om uniformen en instrumenten aan te kunnen schaffen. Uitbreiding van het aantal uniformen en instrumenten is noodzakelijk gewor den door een grote toeloop van nieuwe leden, die voornamelijk een gevolg is van de opheffing van het chr. tam boer-, trompetter- en majorettenkorps „Harmonie”. Aangezien het bestuur van „Advendo” niet in staat is de met de beoogde aanschaffingen gemoeide kosten op kortere termijn uit eigen middelen te financieren, heeft het ge meend zich tot het gemeentebestuur te wensen met het verzoek een bedrag van 2500,beschikbaar te stellen in de vorm van een renteloos voorschot, T, af te lossen in vijf jaarlijkse termijnen Z ^n7^tendtnne^ ouders Van f 500,—. B. en w. van Sneek ad- .„7 viseren de raad het verzoek in te (Foto Studio Ger Dijs) willigen. Op donderdag 24 juni a.s. vindt in de Sporthal een voor Sneek uniek gebeu ren plaats, namelijk een concert te ge ven door het Frysk Orkest en het Ste delijk Muziekcorps Sneek. Dit is daar om een uniek gebeuren, omdat het pro gramma een aantal werken vermeldt die u niet zo direct onder het klassie ke repertoire zult rangschikken. Het wordt meer een „promenade- gebeuren”, zoals u dat wel kent van de concerten van het Stedelijk Muziek corps, maar toch ook weer geheel an ders. Wat er precies gespeeld wordt willen we u nog niet verklappen, maar Het tijdelijk sportveld aan het Kaats land verkeert in een redelijk goede conditie. Te zijner tijd zal dit veld be schikbaar worden gesteld als speelveld voor de jeugd uit de omgeving van de Lemmerweg. Voorlopig zal dit veld echter zijn tijdelijke bestemming als sportveld moeten behouden tot het ogenblik, waarop de sportvel densituatie iets gunstiger is geworden. Het ijsbaanterrein aan de Leeuwarder- weg was erg oneffen. Het is thans op nieuw gefraisd, geëgaliseerd en inge zaaid en zal, nadat zich weer voldoen de grasmat heeft gevormd, .kunnen worden gebruikt voor atletiek, het be oefenen van de zomersporten en diver se andere aktiviteiten. Op het terrein is een springbak aangebracht, terwijl nog voorzieningen voor kogelstoten en discuswerpen zullen worden aange bracht. Na de verbetering van de drai nage van de tennisbanen bij het Zuider sportpark in het voorjaar van 1970 zijn van de bespelers geen klachten meer ontvangen. Omtrent de toestand, waarin de buitensportaccommodaties die niet in eigendom bij de gemeente zijn, zich bevinden bestaat, volgens B. en W. onvoldoende inzicht. Wat het sportveldencomplex van de v.v. Sneek betreft, merken B. en W. op dat, nu de bebouwing zich binnen afzienbare bare tijd langs de beide zijden van de Lemmerweg gaat uitstrekken, met het oog op eventuele uitbreiding van ’.it complex, grond gereserveerd dient te worden voor de aanleg van twee voet- I balvelden. Het hoofdveld verkeert in een redelijk goede staat. Van het tweede veld is het gedeelte bij de middencirkel kapot gespeeld, evenals de gedeelten rondom de goals. Van het derde veld is het terreingedeelte rondom de middencir kel slecht en vol kuilen en gaten. Dit veld is met ingang van 1 maart j.l. wogen. Voor het complex voor „overi- gesloten en wordt thans verbeterd. Het drainagesysteem zal worden doorspo ten, terwijl het tweede veld in de rust periode zal worden verbeterd. Er be staat een mogelijkheid dit sportvelden complex nog met twee sportvelden uit te breiden. Een voorstel hiertoe zal de raad binnenkort bereiken. Op dit com plex zal een kleedgelegenheld worden gebouwd. Zodra deze gelegenheid en de kantine gereed zijn, zal O.N.S. naar naar het Zuidersportpark verhuizen W.Z.S. kan op zondag de schikking over deze velden gen, terwijl de lagere elftallen op het tijdelijk sportveld aan het Kaatsland een onderkomen kunnen vinden. Even tueel bestaat op zaterdag een uitwijk mogelijkheid naar het Sportpark aan de Leeuwarderweg, waar door het ver trek van O.N.S. meer ruimte zal ko men. Zodra de uitbreiding van het Zui dersportpark met twee velden zal zijn tot stand gekomen, zal de verdeling der velden opnieuw onder ogen kunnen worden gezien. UITGEVERS: Drukkerij H. Doevendans n.v ADMINISTRATIE: Singel 17, Sneek, Postbus 11, Telefoon 05150-4233, 5169 Kantooruren: maandag t.e.m vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uw Na kantooruren telefoon 4234 4235, 2247 Gironummer 932730 REDAKT1E: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4233 b.g.g 3779 L. Jellema, redakteur FOTOREDAKT1E: 'Studio Ger DijsSchoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrmk Telefoon 05150-5323 Teneinde financieel iets meer armslag te krijgen verzoeken de speeltuinvere nigingen aan het gemeentebestuur de vaste jaarlijkse bijdrage te verhogen tot 100,per speeltuinvereniging en het stimuleringssubsidie van dertig procent ook te berekenen over de ont vangen donaties. Bovendien vragen zij een bijdrage in de kosten van toezicht in de speeltuinen, alsmede een bijdrage van tachtig procent in de cursusgelden en noodzakelijke reiskosten ten behoeve van de opleiding van kader en tenslot te een gemeentelijke bijdrage bij het bouwen van clubhuizen overeenkomstig de geldende rijksregeling. B. en w. van Sneek hebben begrip voor de situatie en zij stellen de raad voor voor ver ruiming van de subsidieregeling een bedrag van 6250,beschikbaar te stellen. Het onderhoud van de speeltui nen, voor wat betreft de beplantingen, het grasgewas en de afrasteringen zal door de gemeente worden verzorgd, het stimuleringssubsidie van dertig procent zal ook worden berekend over de door de speeltuinverenigingen ontvangen do naties, er zal een tegemoetkoming van tachtig procent worden verleend in de kosten van kaderopleidingen (cursus gelden en noodzakelijke reiskosten) en er zal een jaarlijkse tegemoetkoming in de kosten van toezicht worden ver leend van 500,per speeltuin. nog predikant van de wijkgemeente Bant - Rutten van de hervormde ge meente De Noordoostpolder en thans predikant van de hervormde gemeen te van Wittewierum (en Ten Post) en Lellens, stage had gelopen (werkzaam was geweest als leervicaris) werd hij in februari 1960 na een te Rotterdam gehauden colloqium toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk. Na vervolgen van maart 1960 tot mei 1961 te Lisse werkzaam te zijn geweest als vicaris werd de heer Mansvelt op 28 mei 1961 door Ds. D. Goudzwaard uit Zwam- merdam bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Giessen - Oudekerk- (en Peursum) in de classis Gorinchem. Op 2 oktober 1966 verwis selde Ds. Mansvelt deze gemeente met die van Woudsend, Ypecolsga, Smallebrugge en Indijk in de classis Sneek, waar hij is bevestigd door Ds. C. van Herwaarden uit Harderwijk. Tijdens zijn ambtsbediening als predi kant van de hervormde gemeente van Woudsend, Ypecolsga, Smallebrugge en Indijk werd Ds, Mansvelt door de classis Sneek afgevaardigd naar de generale synode van de Nederlandse Hervormde Kerk. Verder was hij daar lid van de classicale zendingscommis- sie in de classis Sneek en redakteur van de Kerkbode van de ring Ijlst. Zoals bekend heeft wethouder I. Berg sma (PvdA) tijdens de vergadering van de Raad van Sneek op Koningin nedag medegedeeld met de verdeling van de wethouderszetels niet akkoord te kunnen gaan en dat hij te zijner tijd zijn zetel ter beschikking zou stel len. Intussen heeft de heer Bergsma schrif telijk zijn ontslag ingediend. De brief heeft de raad gisteren bereikt. De in houd van die brief luidt: „Gezien het u bekende standpunt van mijn fractie inzake de verdeling van de wethou derszetels, verzoek ik mij per 10 juni a.s. ontslag te willen verlenen als wet houder. Tevens deel ik u mede mijn zetel in de raad ter beschikking te stellen”. Als opvolger van de heer Bergsma zal waarschijnlijk de heer H. Pheifer (VVD) worden gekozen. Woorden van die strekking sprak de fractie-voorzit- ter van de GCP, de heer B. de Vries, in de op 30 april gehouden vergadering. ge sporten”, bestaande uit twee hockeyvelden, een handbalveld (ook voor korfbal en kaatsen) en een oefen- veld voor atletiek en overige sporten zou een plaats kunnen worden gereser veerd in het gebied tussen de Frane kervaart en de weg naar Ysbrechtum. Op het tijdstip waarop dit complex voor bespeling gereed komt, zal het op het sportpark aan de Leeuwarderweg aanwezige hockeyveld voor andere doeleinden worden benut. Dezer dagen zijn de uitnodigingen voor de 36ste Sneek-week verzonden naar de watersportverenigingen en de zeilers in ons land. De komende Sneek-week wordt gehouden van zaterdag 7 augus tus tot en met donderdag 12 augustus. Deelname is mogelijk in de Regenboog- klasse, 30 m2-klasse, 22 m2-klasse, Pampusklasse, Valkenklasse A. en B., Randmeerklasse, Topklasse, 16 m2-klas- --- se A. en B., Vrijheidsklasse A. en B., nl 1959 e®rst ?°S bij Ds. K. Beks, toen Finnjollenklasse A en B, Olympiajol- lenklasse, Spankerklasse A. en B., Scha kelklasse A. en B., 470 klasse, Clipper- klasse, Flying Juniorklasse A. en B., Soloklasse, O.K.Jollenklasse A. en B., Sternklasse A. en B., Vaurienklasse A. en B., 12 voets Jollenklasse, Flitsklas- se A. en B., en op woensdag 11 augus tus de Boeiers, Friese Jachten en Tjot ters. In de 16 m2-klasse worden groeps wedstrijden op 8 en 9 augustus tussen teams uit Holland, Overijssel, Gronin gen, Gelderland en Friesland gehouden. In de Regenboogklasse worden de Hol land - Friesland teamwedstrijden ge houden op 10, 11 en 12 augustus. Voor deze teamwedstrijden tussen de leden van „De Kaag” en de KZVS worden de deelnemers aangewezen door de be sturen van deze verenigingen Elke speeltuin ip Sneek krijgt tot dus ver een vaste jaarlijkse bijdrage van 375,en daarnaast een percentage van dertig procent van het totaal we gens contributies ontvangen bedrag uit de gemeentekas. De gezamenlijke speel tuinverenigingen hebben intussen ver zocht in deze subsidieregeling enkele verbeteringen aan te brengen. Deze verenigingen kampen voortdurend met een gebrek aan geldmiddelen. Het on derhoud van en het toezicht op de speeltuin eisen alle geldmiddelen op, zodat er voor andere aktiviteiten, spe- ’is

Sneeker Nieuwsblad nl | 1971 | | pagina 1