Raad van Sneek besprak uitvoerig advies inzake rapport gemeentelijke herindeling I I Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL IJLST en dit wereldtsje van ons H. Pheifer (WD) nieuwe wethouder van Sneek Benadering door provinciale studiecommissie was veel te onvolledig de SNEKERWKOERIER Snitser Skotsploech naar Llangollen (Engel.) Plannen voor jachthaven bij de Woudvaart Vanavond tuinconcert „Harmonie" Fierljeppe of drugs? Cruycebroedershof Spoedig bouw van nieuw ■llllllllllllllllllllllllllllllffl® B. en W. Wymbritseradeel over herziening gemeentegrenzen Jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiii W. van Dijk (P.v.d.A.): Wij zijn buiten spel gezet ■■■1^DBB - Belangstellenden kunnen zich opgeven DONDERDAG 17 JUNI 1971 126e JAARGANG NO. 48 Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e.o 1 Boottocht Algemene Bond van Bejaarden Sneek W SNEEKER NIEUWSBLAD Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en SNEEKER NIEUWSBLAD commissie moet ’I blijkt te zijn. B. b.g.g Verschijnt: maandags en donderdags. Namens het Bestuur, Afdeling Sneek. GROTERE PLATTELANDSGEMEENTEN territoir, voorstaat, 01H.I..I 0>|M. 4. JNiK, WYMMIHfUMH IUIT -SStSSaf» - V ---- ,„UI,,CTJ.L H. Pheifer VVD): nieuwe wethouder van Sneek Sneek heeft dinsdagavond een nieuwe wethouder gekozen. Die moest er ko men om te voorzien in de vakature, ontstaan door het bedanken van de heer I. Bergsma (PvdA). Behalve als wet- Mede in verband met de uitslagen van de gehouden hearings wordt het stand punt gehuldigd, dat onderzocht moet worden de mogelijkheid om grotere plattelandsgemeenten te creëren rond om bestaande stedelijke gemeenten van voldoende omvang. Een gelijkschake ling van belangen en leefpatroon van de burgers, zoals de commissie con stateerde bij haar formulering van de wenselijkheid van nader beraad heeft niet plaatsgehad. B. en W. menen dat De heren Tuinstra en Ten Dam hebben besprekingen gevoerd met b. en w. van Sneek over de aanleg van deze jacht haven en over het algemeen staat het gemeentebestuur zeer sympathiek tegen over de plannen, waarvan de realise ring overigens nog wel even op zich laat wachten. Want behalve de vorm, de grootte en de juiste plaats, spelen uiteraard de financiën ook een grote rol. Nu willen de heren Tuinstra en Ten Dam de inspraak van de burge rij niet verwaarlozen en belangstellen den voor deze toekomstige haven de gelegenheid geven zich op te geven. Daarbij wordt vooral gedacht aan bo- tenbezitters die nu reeds ligplaats in de Woudvaart hebben en voor het grootste deel in het Sperkhem, Tuin dorp en de Lemmer wegwijken wonen. Om de plannen te kunnen laten door gaan, is het nodig dat men zich be slist even meldt bij R. Tuinstra, H. Catharinastraat 17 of Th. ten Dam, J. W. Frisostraat 42. Er volgen nog na dere publicaties over de verdere gang van zaken. Het zal misschien nodig zijn dat er een vergadering moet wor den gehouden of een hearing. Er zijn namelijk een vijftal plannen, waaruit gekozen zal moeten worden. Wethouder W. G. Baarda (GCP) had dinsdagavond gegevens over de voor genomen bouw van een nieuw Cruyce broedershof. Hij is voorzitter van de Stichting tot Verzorging van Bejaarden Sneek en vertelde dat op 19 april j.l. de aanbesteding van de tehuizen in Sneek en Heerenveen in het Friese Haagje hebben plaatsgevonden. De laagste inschrijving kwam van Aanne- mingsmaatschappij „Friso” te Sneek. Er was nogal enig verschil tussen in- schrijfsom en de begroting en er heb ben daarna langdurige besprekingen tussen opdrachtgevers (via de Huma nistische Bouwstichting Bejaardenhuis vesting te Amsterdam) architecten en aannemers, alsmede de bevoegde rijksinstanties plaatsgehad, die echter tot resultaat hebben geleid. Maandag is de premie-aanvraag bij het gemeen tebestuur van Sneek ingediend. Ver trouwd wordt op een spoedige subsidie toezegging door het rijk, zodat de ver gunning daarna op korte termijn kan volgen en de bouw een aanvang kan nemen. De totale stichtingskosten wor den geraamd op 6,25 miljoen gulden. De totale capaciteit van het nieuwe te huis bedraagt 127 bedden, inclusief twaalf personeelsbedden. spelen. De GCP is blij met de dui delijke politieke ommezwaai van het college”. De heer Pheifer (WD) zei dat, nu de PvdA niet wil, één van de kleine partijen aan de beurt komt. „Ik ben bereid wethouder te worden”, al dus de heer Pheifer. De heer Francke- na (D’66) was met de heer Van Dijk van mening en hij vond de ontwikke ling niet prettig. Hij wou zich overi gens buiten de schuldvraag houden. Met de kandidatuur van de heer Phei fer was hij niet zo gelukkig. Zou die als wethouder onderwijs hebben gekre gen of eventueel cultuur en sport, nou, dan had het er bij hem nog door gekund, maar nee, niet voor woning bouw. Dan worden er in Sneek meer bungalows dan woningwetwoningen en misschien meer tennisbanen dan ge wone voetbalvelden, aldus de heer Franckena. „Het is een spel dat ik niet mee zal spelen”, zei de heer Meijer (CPN). De heer B. de Vries (GCP) „ik wil met klem protesteren tegen het woord spel, ’t Is door het starre standpunt van de PvdA, dat het zo ver gekomen is en waardoor deze situatie is ontstaan”. De heer Van Dijk wees Pheifer als kandidaat af, maa? aan de overkant zit de meerderheid en daar zullen wij ons bij neer te leggen hebben, aldus de heer Van Dijk. De heer B. de Vries zei dat de PvdA zijn standpunt aan de nieuwe situatie had moeten aanpassen, Bergsma had wet houder kunnen blijven, aldus de heer De Vries, die nog eens met klem pro testeerde tegen het woord politieke spelletjes. Dat wij de dienst willen uit maken, is niet juist, zei hij. Bij de verkiezing werden elf stemmen op de heer Pheifer uitgebracht en de heer H. Postma (FNP) kreeg één stem. Acht stembriefjes waren blanco. Oud-wet- houder I. Bergsma woonde op de pu blieke tribune de discussies bij. UITGEVERS: Drukkerij H. Doevendans n.v ADMINISTRATIE: Singel 17, Sneek, Postbus 11, Telefoon 05150-4233, 5169 Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4234, 4235, 2247 Gironummer 932730 REDAKTIE: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4233 3779 L. Jellema, redakteur EOTOREDAKT1E: 'Studio Ger Uys'Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrmk Telefoon 05150-5323 «XVOOB 8WKKK BH CMSTBKKBM ABONNEMENTEN Abonnementsgeld f 5.00 per half jaar (bij vooruitbetaling/ Postabonnementen f 7.00 per half jaar (bij vooruitbetaling ADVERTENTIETARIEVEN 17 cent per mm, ingezonden mededelingen dubbe* tarief Bij kontrakt lagere mrn-prijs het leefpatroon in kleinere gemeen schappen, zoals dorpen nu eenmaal zijn, in beginsel blijft verschillen van dat in de grotere steden. De commissie doet het voorkomen, dat thans de tegenstel ling tot voorbije tijden de steden als streek- en verzorgingscentra een duide lijk onderscheiden funktie ten opzichte van de omgeving hebben. Zij zouden daarmede verweven zijn, dat er op tal van punten een gemeenschappelijk be lang is ontstaan. Volgens B. en W. zijn uitgangspunt en conclusie niet juist. Immers een eerste indicatie voor de visie van de studiecommissie zou moe ten zijn een groot aantal gemeenschap pelijke regelingen, dat bij aanvaarding van de voorstellen van de commissie zou kunnen vervallen. B. en W. vinden onduidelijk en vaag de overweging van de commissie over geheel andere functies van bepaalde plaatsen en dor pen en het niet gewijzigd zijn van het bestuurspatroon. Het belangrijker worden van een stad (gelijk zal zijn. De opbouw van het bestuur en de re organisatie van het lokale bestuur, de rechtsbescherming van de burger, het standpunt van de burger en de bepa ling van het eigen standpunt worden evenmin vergeten. Tot slot komen B. en W. met een voorstel bij de raad. Zij vragen de raad accoord te gaan met het prae-advies. Volgens B. en W. is de opdracht aan de provinciale studie commissie niet juist geformuleerd, omdat zij voorstel len moest doen tot een herziening van de grenzen der gemeenten, ter bevorde ring van een doelmatige uitvoering van de overheidstaak. B. en W. vinden dat de benadering door de provinciale stu diecommissie veel te onvolledig is ge weest en haar zeer concrete voorstel len zijn voortijdig tot stand gekomen. De samenstelling van de commissie is eveneens te eenzijdig geweest, omdat de plattelandsgemeenten bij de samen stelling van het rapport hun stem niet voldoende hebben kunnen laten horen. B. en W. zijn voorts van mening dat in grote delen van de provincie geen opi niepeilingen zijn gehouden, zodat in fei te niet kan worden gesproken van een praatplan. De aanwezigheid van een groot aantal meren, plassen, vaarten en kanalen brengt in Friesland met zich mee, dat het wijzigen van gemeente grenzen op grote schaal bijzondere aspecten voor de samenleving en voor de daarin werkzame verbanden met zich meebrengt. Het provinciaal be stuur en de gemeenten/hebben ten aan zien van de merengebieden een speci fieke taak, waarvoor bepaalde samen werkingsvormen bestaan. Ook de aldus gegroeide vormen van bestuursprak tijk dienen te worden overwogen bij de beoordeling van de herindeling van ge meenten en de gewestvorming, aldus B. en W. van Wymbritseradeel. houder bedankte de heer Bergsma ook als lid van de raad. In zijn plaats werd met elf stemmen (van de twin tig) gekozen de heer H. Pheifer van de VVD. De drie reeds zittende wet houders behoren allen tot de Gezamen lijke Christelijke Partijen (GCP). posion-dag pakte de zaak van de an dere kant aan. Die laatste spreker was de panel-deelnemer Prof. Dr. W. Buikhuizen, hoogleraar in de crimino logie te Groningen, de man die via de nozems en de provo’s beroemd ge worden is. Hij vond, dat door welke oorzaak dan ook, de twaalf- tot vijf tienjarige vooral op zondagmorgen nog steeds aan de meest grauwe verveling is overgeleverd. Hij laakte het onder wijssysteem, dat deze jeugd zoveel grauwe en onbelangrijke dingen leert, maar hen op geen enkele wijze be kwaamt om zichzelf bezig te houden in de steeds groeiende vrije tijd, terwijl de mogelijkheden tot werkelijk ’jongens achtige’ vermaken zo snel afnemen. Geen wonder, dat juist deze jeugd gaat experimenteren met drugs, en zonder het te beseffen langzaam bij de ver slaafden terecht komt, die zoveel pro blemen geven. Voor hem - en bij de persconferentie herhaalde hij dat nog eens - had het onderwijs wel degelijk schuld, al zag ook hij niet, hoe die schuld kon worden weggenomen. Maar de heerlijke jongensachtige vrijetijds besteding, die onze goede stad en het heerlijke land er om heen nog biedt, moeten we toch maar handhaven, om de jeugd en daarmee ons zelf gezond te houden. Op uitnodiging van het organiserend comité brengt de Snitser Skotsploech van 4 tot en met 11 juli a.s. een be zoek aan het Internationaal Musical Eisteddfod te Llangollen in Wales (En geland). Eisteddfod is de aanduiding in het Welsh van de in Wales reeds meer dan 1060 jaar bekende zang-, dans- en poëziefestivals. Het Llangollen Eisteddfod in de thans gebruikelijke vorm wordt dit jaar voor de 25ste maal georganiseerd. Het festival geniet een bijzonder goe de naam, mede omdat bij de uitnodi ging van zangkoren en dansgroepen zeer selectief te werk wordt gegaan. Bijzonder bij dit festival, dat altijd in de eerste helft van juli wordt gehou den, is de competitie om de „Eistedd fod Trophy”, de wereldcup voor de folkloristische groepen. Deelnemers uit meer dan 30 verschil lende landen zullen ook ongetwijfeld dit jaar weer een sportieve strijd le veren om deze fel begeerde trofee. De Snitser Skotsploech maakt zich - als enige Nederlandse deelnemer - op om Sneek, Friesland en Nederland op waardige wijze te vertegenwoordigen. wantrouwen is tegen Sneek. De heer B. de Vries zei dat men nog niet weet van de inhoud van de ontwerp-wet op de gewestvorming. Het is toch een kleine moeite een besluit te nemen wanneer men de inhoud van de ont werp-wet op de gewestvorming kent. De heer Kuiper (GCP) had er varen dat de stemming op de hearings niet altijd overeen komt met de wer kelijkheid. De voorzitter zette nog eens uiteen waarom de raad er goed aan zou doen het college te machtigen na te gaan in hoever aan een bestuurs kundig onderzoek kan worden medege werkt. De heer B. de Vries ging na deze uiteenzeting „om”. Van Dijk bleef bij de mening dat het op dit mo ment niet verantwoord is een uitspraak te doen. Meijer bleek niet overtuigd en handhaafde zijn stelling. Het stand punt van de heer Van Dijk verraste de voorzitter want, zei hij, de PvdA neemt een geheel ander standpunt in. Daar sta ik ook wel achter, aldus de heer Van Dijk, maar de argumentatie in het pre-advies van b. en w. is mij te vaag. De heer Postma drong er bij het college op aan het gesprokene over dit onderwerp met het pre-advies naar Gedeputeerde Staten te zenden. Dat zal gebeuren. Tegen machtiging spraken zich uit de heren Meijer en Franckena, het advies van B. en W. het stuk voor kennisgeving aan te ne men had niet de instemming van me vrouw Unema-Ehlhardt, Tuinstra, Van Dijk, Berg, Jonkers en Meijer. Aange nomen dus met veertien stemmen voor en Zes tegen. I Zoals bekend hebben de heren R. Tuin stra en Th. ten Dam onlangs een plan ingediend voor de aanleg van een jachthaven in de omgeving van de Woudvaart. Dit plan is besproken en er zijn andere plannen gemaakt. Er zjjn nu een aantal ontwerpen voor de aanleg van een jachthaven, waarin plaats is voor een aantal boten, dat varieert van zestig tot 250. Het onderwijs is niet schuldig aan de mentaliteit, die alcohol tot een aan vaardbare drug heeft gemaakt. Het onderwijs is ook niet schuldig aan het verspreiden van hard- of soft drugs, zo schreven we naar aanleiding van het drugsymposion. Waar ligt de schuld van het onder wijs wel? De eerste spreker begon er mee, de laatste eindigde er mee. De eerste spreker was Mr. A. Blakeslee, medisch-wetenschappelijk journalist bij Assosiated Press in Amerika. Hij vroeg zich af, waarom de jeugd zich tot de verdovende middelen keer de. Uit een verantwoorde enquête had hij ontstellende antwoorden: Mijn va der leeft op martini, mag ik dan niet wat roken? De Vietnam-affaire werkt vooral in op de jeugd, en de jeugd ontvlucht dit nodeloos harde en hopeloze leven met drugs. En toen ze jonge verslaafden vroegen, of ze dan niet gewaarschuwd waren tegen de ge volgen van drugs, toen zeiden ze: Och, ze hebben ons zoveel verteld, en daar was zoveel humbug bij, waarom zou het hier anders zijn? En als een ’kid’ in een junior-high school - een kind dus van tussen de twaalf en de vijf- Het vanwege de slechte weersomstan digheden afgelaste concert in de tuin van het geref. verpleeghuis door de chr. muziekvereniging „Harmonie”, zal nu hedenavond gegeven worden. Aanvang half acht. en een boterham, uur was men weer in Sneek. Al met al een dag om nooit te vergeten, dus leden bij gezondheid tot het volgende jaar. Tevens hulde aan de kapitein en be manning voor de hartelijke en nette bediening. De heer Meijer (CPN) zei dat nu zes gemeenten in de Zuidwesthoek aan dit onderzoek geen medewerking verle nen, het hem verbaasde dat B. en W. adviseren het besluit niet in te trek ken. Het vragen van een machtiging door B. en W. is het paard achter de wagen spannen, want het is een vraag of dit onderzoek nu wel zo noodzake lijk is, zei de heer Meijer, die meende dat de achterstelling van het platte land nog wel terdege aanwezig is en die nog groter zal worden als deze plannen doorgaan. Hij achtte een nieuw gesprek met Gedeputeerde Staten en gemeentebesturen nodig, vooral nu er ontwerpwet Gewestvorming is. Hier over is nog weinig bekend. De heer Postma (FNP) was van mening dat degenen die in de omgeving van Sneek wonen en die bij een herindeling bij Sneek komen, de grootste zeggenschap moeten hebben. De meningen zijn be kend en die zijn volgens de heer Post ma vrij sneu voor Sneek. Maar is dit tien - marihuana moet roken of pheno barbital moet innemen voor het naar school gaat, wat is er dan verkeerd aan de school? In sommige Amerikaanse colleges loopt het drug-gebruik al weer terug: „Observers report a tum-way interest into wine and religion as means of exploring the intellectual and spiritual aspects of being human”: Men ziet hoe de jeugd zich al weer tot de wijn en de godsdienst keert, om as pecten van het menszijn te onderzoe ken. In het debat werd hier over na gepraat: Toen Marx de godsdienst opium noemde, deed hij de opinaten onrecht, omdat de religie de goed koopste en minst schadelijke hard-drug alle gemeenten en over de gevolgen van De laatste-’spreker van de drug-sym- de ontwerp-gewestwet, met name voor de Zuidwesthoek. De commissie gene raliseert te veel wanneer zij de belan gen van een grotere bestuurskracht en van de gemeentelijke autonomie meent te dienen door o.a. zelfs gemeenten van om en nabij 10.000 inwoners wil ophef fen. Het is een vooroordeel te menen, dat het lokale bestuur wordt gediend door een „iets grotere afstand” tussen bestuurders en bestuurden en dat de objectiviteit in de grotere gemeenten beter gewaarborgd is, aldus B. en W., die voorts van mening zijn dat het uit stellen van een nader onderzoek inza ke de gewestvorming in Friesland tot een later tijdstip ten gevolge zal heb ben, dat het thans aan de gang zijnde nadere beraad over het lokaal bestuur en zijn territoir op een zeer onvolkomen wijze zal worden gevoerd. Tenslotte ko men B. en W. tot de conclusie dat de provinciale studie commissie een visie „van bovenaf” heeft gegeven, waarin motieven van bestuurskundige en eco nomische aard een overwegende rol hebben gespeeld. De samenstellende de len van de voorgestelde gemeenten (stad en dorp) hebben in zeer vele ge vallen niet voldoende bindingen en zo zeer een ongelijksoortige structuur, dat een evenwichtige afweging van be- stuursbelangen in de praktijk niet mo- De heer B. de Vries (GCP) zei aan het begin van de wethoudersdiscussie: „De PvdA-fractie heeft bij monde van haar voorzitter in de vergadering van 30 april j.l. duidelijk gesteld, twee wethouders uit onze fractie of geen een. De heer Bergsma heeft als gevolg van dit onjuiste standpunt zijn ontslag ge vraagd en wij zijn genoodzaakt om in deze ontstane vakature te voorzien. Wij hebben in de vergadering van 30 april verklaard, dat in de situatie zo als deze nu is, wij bereid zijn de kan didatuur van de heer Pheifer, indien hij zich kandidaat stelt te steunen. Nu de PvdA-fractie zichzelf buiten spel heeft gezet, handhaven wij ons reeds eerder bekend gemaakte standpunt. De VVD is bij de laatste raadsverkiezin gen als grootste éénmansfracties uit de bus gekomen. Bovendien hebben wij de heer Pheifer in de commissievergade ringen van gemeentebedrijven en ge meentewerken als een goed lid leren kennen”, aldus de verklaring van de heer De Vries. „Wij zijn buiten spel gezet” zo zei de heer Van Dijk (PvdA). „Hier wordt een spel gespeeld, dat zij wel graag of een dorp dan wel het in betekenis afnemen daarvan wil niet zeggen, dat een herindeling van het gemeentelijk territoir, zoals de commissie deze worden nagestreefd. Zoveel mogelijk dient te worden uitge gaan van het beginsel, dat de agglo meratie (stedelijke of kembebouwing) zich ruimschoots kan ontwikkelen bin nen het eigen territoir. De commissie heeft het financiële element niet juist gehanteerd. Behalve financieel-technische bezwa- zwaren kan tegen deze beweegreden van de commissie worden aangevoerd, dat zij zich niet heeft verdiept in de vraag, welke functies een bepaalde ge meente voor de samenleving vervult, wanneer zij deze hogere kosten maakt. De commissie kan het voortbestaan van te kleine gemeenten niet aanvaar den, maar gaat hierin blijkens haar voorstellen veel verder dan de Minis ter van Binnenlandse Zaken, waardoor veel verwarring is ontstaan. De com missie heeft zich niet beraden over een eventuele gewijzigde taakstelling voor De raad van Sneek heeft zich In de dinsdagavond gehouden vergadering lang bezig gehouden met het pre advies van B. en W. over het rapport van de studie-commissie herziening gemeentegrenzen, alsmede over het in stellen van een bestuurskundig onder zoek in Friesland. De mening van B. en W. van Sneek publiceerden wij reeds in een vorig nummer. Het col lege is van mening dat het uitgangs punt en de conclusie van het rapport onderschreven konden worden en B. en W. vroegen de raad voorts hen te machtigen na te gaan in hoever, in verband met de structuur van de ge westvorming, aan een sociaal-geogra- fisch en bestuurskundig onderzoek kan worden meegewerkt. In dit verband stelden B. en W. voor het besluit van 19 januari j.l. niet in te trekken. Dit besluit heeft betrekking op de mede werking aan dit onderzoek. Burgemeester en wethouders van Wymbritseradeel hebben een nota be treffende standpuntbepaling over het rapport van de Provinciale Studie Commissie herziening gemeentegren zen in Friesland bij de raad ingediend. Het is een 22 pagina’s tellend boek werkje geworden, waarin B. en W. uit voerig ingaan op de materie. Naast een inleiding, wordt de procedure in de gemeente besproken, alsmede het be stuur, het bestuursrecht en de be stuurskunde. zo verwonderlijk? De heer Postma wil de aan de mededeling aan G.S. graag toegevoegd zien dat de omgeving niet zo’n grote voorstander is bij Sneek in gedeeld te worden. De heer B. de Vries (GCP) zei dat hij er regelmatig op gewezen heeft dat Sneek zich mee wil inzetten voor de ontwikkeling van de gehele Zuidwesthoek en dat hierbij een krachtig industrialisatiebeleid van groot belang is. Sneek is in verschil lende publicaties beschreven als een grote slokop, maar dit achtte de heer De Vries in strijd met de werkelijk heid. Wij zijn tegen het heersen van de stad over platteland, wij zijn juist voor een harmonische ontwikkeling van de Zuidwesthoek, aldus de heer De Vries, die de conclusie in het pre-advies van B. en W. wel kon onderschrijven. Het voorstel om het raadsbesluit van 19 januari niet in te trekken deelde hij niet. Wanneer het nodig is in verband met de structuur van de gewestvor ming een onderzoek te doen instellen, dan willen wij daar gaarne ons oordeel over geven aan de hand van de dan bekende gegevens, zo besloot de heer De Vries. De heer Van Dijk (PvdA) vond het nu de tijd nog niet een stand punt in te nemen en wat dat betreft was de heer Van Dijk het met de heer Meijer eens. Hij wilde het besluit van 19 januari j.l. intrekken. Immers wij weten nog niet wat de toekomst zal brengen, nu er nog geen nieuwe rege ring is. De heer Van Dijk stelde voor G.S. te berichten dat de raad van Sneek over het rapport nog geen stand punt inneemt. Volgens de heer Franckena (D’66) zijn de uitgangspun ten wel juist, we groeien naar grotere eenheden. De voorzitter was zeer uit voerig in zijn antwoord. Hij was van mening dat Sneek wel oog heeft voor het platteland en het is onjuist tegen stelling tussen stad en platteland te constateren en de voorzitter zou het be neden de maat van de raad vinden in dien geen uitspraak gedaan zou worden. Er zit een evolutie in het bestuursbe- heer en wij hebben ook te maken met het feit dat de gemeenten een eigen verantwoordelijkheid hebben. Aan onze stand zijn we tegenover de Friese ge meenten verplicht een standpunt in te nemen, aldus de voorzitter, die van mening was dat het op de weg ligt van de raad een uitspraak te doen. Er zijn inderdaad nadere studies over de tails nodig en daaraan zal Sneek gaar ne meewerken. Wat het bestuurskun dig onderzoek betreft zei de voorzitter die nodig te achten, ook gezien in het licht van de ontwikkeling van de ge westvorming. In sommige delen van de provincie is het onderzoek al gaan de. Sneek kan ook hier niet achter blijven, meende de voorzitter en wan neer straks inderdaad een onderzoek plaats vindt, dan moet Sneek ook mee kunnen praten. De heren Van Dijk en Meijer waren door het uitstekende betoog van de voorzitter echter niet overtuigd. De heer Franckena meende dat er in de Zuidwesthoek nogal wat weerstand en Op donderdag 10 juni hield de Bond van Bejaarden de jaarlijkse boottocht met de salonboot V.d. Werf. ’s Morgens om goed 9 uur waren al len present, het weer was prachtig en om half tien begon de tocht. De stem ming was prima en zo ging men op reis naar Lemmer, via Houkesloot, Prinses Margrietkanaal naar Lang weer en verder over het Tjeukemeer naar Lemmer, onderweg eerst koffie met koek en verder voor ieder een versnapering. Daarna in Lemmer even de voeten gestrekt en om 4 uur weer van de Lemmer naar huis. Onderweg nog even verpozen en de traditionele verloting en thee en een Omstreeks 7 uur was men dag

Sneeker Nieuwsblad nl | 1971 | | pagina 1