van Sensatie in de binnenstad Fraaie cadeaux voor winnaars P.C.-1971 Onno Zweep (Vrijheid), Hessel Donker (Pampus) en G. W. van der Meer (30 m2) prolongeerden noordel. zeiltitels Officieel Orgaan en de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST BS' |3« IJsbrechtum huldigde Gerrit de Jong isst Noordelijke Zeilkampioenschappen op het Sneekermeer Het hospitaalschip Henry Dunant meerde in Sneek Auto te water bij Paviljoen Hokkelingen veroorzaken ongeval Lampion-optocht in IJlst BB I NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en de SNEKERH—SRLKB Hoofdagent op motorkap „meegelift" Burgerlijke Stand Wy mbritseradeel jL- Tweede zomeravond orgelconcert Dirk S. Donker vol sprankelende muzikaliteit en de sai fsi Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van Zeven Friezen naar kampioenschappen Vrijheidsklasse si W* - se (Foto Studio Ger Dijsj i &1] Verschijnt: maandags en donderdags MAANDAG 23 AUGUSTUS 1971 126e JAARGANG No. 67 Woensdagavond 25 augustus a.s. komt jong en oud in IJlst in aktie. Op ini tiatief van IJ.V.C. wordt er een lam- pionoptoeht voor de kinderen georga niseerd, waaraan medewerking wordt verleend door „Concordia”,- het jeugd- korps van Kimswerd en misschien ook nog door de drumband. Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e.o Men behoeft natuurlijk als uitvoerend kunstenaar niet altijd toe te geven aan de „smaak” van het publiek maar we geloven toch wel dat de samenstelling van de gekozen orgelwerken, die Dirk S. Donker vrijdagavond in de Martini kerk te Sneek ten gehore bracht, nog meer heeft aangeslagen dan het vorige concert. Het was muzikaal meer be geesterd en de solist kon zich meer uitleven. Tot merkbare tevredenheid van het weer talrijke publiek dat mis schien spontaan wel een verdiend ap plaus had willen geven maar dat uit- Hielkema bleef misschien uit traditie. In andere plaatsen b.v. Bolsward gebeurd dit wel. Er is bij een orgelconcert al zo weinig contact met de solist én z’n helpers aan de „knoppen”. Om 19.15 speelt de muziekvereniging enige bekende liedjes op de overklui zing waarna de lampion-optocht volgt met als eindpunt het sportveld. Een populair-concert met vele verrassin gen, wat en welke wachten we maar af, zal de avond verder vullen. Alle Ulsters worden woensdagavond op het sportveld verwacht! In verband met het bovenstaande zal de reeds aangekondigde voetbalwed strijd tussen de Ulster U.V.C.-dames en de getrainde groep dames uit Ids- kenhuizen en niet St. Nic. zoals we abusievelijk reeds hebben vermeld op donderdagavond a.s. plaats vinden, aanvang kwart voor zeven, dit in ver band met het korten der dagen. Dit wordt zonder twijfel een zeer interes sante en spannende wedstrijd die zeker Iveel Ulsters opnieuw naar het sport- Vervolg zie, pagina 3 (terrein zal trekken. Fr. SNEEKER NIEUWSBLAD Het drietal met hun echtgenotes wer den verwelkomd door alle aanwezigen, die uit volle borst het huldigingslied zongen, dat geschreven was door de bekende literator Douwe A. Tammin- ga, uiteraard in het Fries. De Vereniging voor Volksvermaak, Dorpsbelang, de Ijsclub en de Kaats- groep hadden voor een presentje ge zorgd. De heer R. de Jong overhan digde ze, voor elk twee romers op zil veren voet, en tevens nog een bos bloe men voor de dames. Alle drie hetzelf de, merkte hij op, daarmee doelend op het weigeren van de koningsprijs in de wedstrijden na de P.C. door het drie tal. Zaterdagmiddag om kwart over vijf- half zes controleerde hoofdagent G. Hielkema de parkeermeters op de Ge dempte Pol. Daar zag hij dat de par keermeter bij een Opel op rood stond. Hij ging er naar toe om de bon te schrijven en onderwijl kwam de be stuurder van de wagen, de 27 jarige schaatsenmaker J. P. uit Akkrum aan lopen. Hoofdagent Hielkema deelde hem me de dat hij de parkeertijd had over schreden en of hij het wilde afkopen. men was om de jaarlijkse dorpsfeesten te vieren. Burgemeester B. W. Caze- mier kwam namens de gemeente Wymbritseradeel het drietal compli menteren, al had hij dat al eens eer der in de intieme huiselijke kring ge daan. Burgemeester B. W. Cazemier vertel de dat het Gemeentebestuur trots was op Gerrit de Jong. „Welvaart kweekt bezadigdheid”, zo concludeerde hij en daar is de sport een goede remedie te gen. Een goede conditie is namelijk zeer belangrijk. Hij hoopte dat dit voor de kaatssport in zijn gemeente een goede stimulans zou zijn. Namens de gemeente overhandigde hij elk een mand met zuivelprodukten uit Wym britseradeel. Douwe A. Tamminga sloot, sprekend namens Dorpsbelang, het officiële ge deelte. Hij was blij dat Wymbritsera deel een burgemeester heeft met hart voor de kaatssport. Hij doelde daar mee op de moeilijkheden rond de bur gervader van Stiens. Hij sprak de wens uit dat ook volgend jaar het partuur Van der Veen, De Jong en Mienstra weer hoge ogen zal gooien op de Frie se kaatsvelden. Geboren: Tjitske Albertje, dv Haring van Veen en Tettje Tolsma van Nij- land; Peter, zv Douwe de Jong en Baukje Seffinga van Nijland; Julia via zijn portofoon om versterking ge vraagd. De vriendin van J.P. koos de verstandigste weg. Zij haalde het sleu teltje uit het contact en overhandigde dit pas aan de bestuurder toen de po litiewagen met versterking gearriveerd was. J.P. koos eieren voor zijn geld en gaf het aan de heer Hielkema. De tocht naar het bureau ging voor de wegpiraat per politiewagen. Eén der agenten reed de Opel naar het bu reau. In de Vrijheidsklasse veroverde Onno Zweep met zijn fokkenist George Wee- teling uit Delft voor de vierde achter eenvolgende maal de noordelijke zeil- titel. Hij eindigde zaterdag als derde achter Westers en Walter Bus, maar gistermorgen finishte hij als eerste en dat was voldoende om opnieuw zeker te zijn van de blauwe wimpel. Westers haalde met een eerste en tweede plaats knap in op Zweep, maar Thijs Zijlstra liet het enigszins afweten met een vier de en vijfde plaats. In de 22 tn2-klasse was de zaak ook na vijf wedstrijden reeds bekeken R. Dijkstra uit Schellingwoude werd de nieuwe titelhouder, door twee maal als tweede te finshen. Met nog een twee de- en twee eerste plaatsen kon hij ook de meeste rechten laten gelden. Hij kreeg medewerking van ir. A. Bonne- ma, die het niet verder dan een vierde en derde plaats wist te brengen. Thom Pasma finishte gistermorgen als eer- stre en -eindigde als vierde in het eind klassement. Namens de gemeente Wymbritseradein biedt burgemeester B. W. Cazemier hiér Reitse Mienstra een mand met zuivel produkten aan. Naast hem glunderen Jarich van der Veen en Gerrit de Jong. (Foto Studio Ger Dijs) Bij Deersum hadden mensen van de Gasunie, die daar aan het werk zijn, vergeten de electriciteit van ’t schrik- hek weer aan te sluiten. Daardoor kwamen 2 hokkelingen, eigendom van de veehouder J. K. uit Deersum de Rijksweg 40 (Sneek-Leeuwarden) oplo pen. Om kwart over negen vrijdag avond raakte A. de Jong uit Sneek met beide dieren in botsing. De wagen werd zwaar beschadigd, de beide dieren man keerde niets. Met 72 Friese gasten aan boord meer de de „Henry Dunant” vrijdag j.l. af aan de Pampuskade. Behalve de vaste staf, bestaande uit de kapitein, stuur man, le machinist, motordrijver, 3 ma trozen, 2 koks, een administratrice en de gastvrouw, gaan ook met iedere boot een arts en een predikant mee. Voor deze Friese tocht waren dat dokter J. W. van der Zijpp en dominee Wage- naar Bij aankomst in Sneek bood mevr. Blom, lid van de Kon. Ned. Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde afd. Sneek e.o., die vergezeld was van twee bestuursleden, twee prachtige zelfge maakte bloemstukjes aan. •S Avonds bracht mevr. Van Haersma Buma een bezoek aan de boot en on derhield zich o.a. met de 7 gasten uit Sneek Twaalf kinderen uit Workum, onder leiding van hun onderwijzer, zongen in de vier zalen, terwijl zes kinderen leu ke eigengemaakte cadeautjes aan de bedden brachten. Zaterdag ging de ontscheping heel vlot dank zij weer vele vrijwilligers die met hun auto’s klaar stonden. Dank zij de hulp van alle vrijwilligers aan boord die deze reis, meest van hun vacantie afnemen, maar wat voor hen een week van hard werken is, kan zo’n reis, wanneer die ook nog begunstigd wordt door prachtig weer, alleen maar slagen. Het Rode Kruis kan dan ook dankbaar zijn dat 't zulke goede colon- ne-leden heeft. Inzet van het programma waren een tweetal werken van Joh. Sebastiaan Bach: „Preludium en Fuga in b” waarbij steeds weer bij het Fuga onze bewondering uitgaat naar het fraaie samenspel van tegenmelodie in linker hand, melodie in rechter en als derde het voetpedaalwerk. Het „Alleen God zij de hoogste eer” werd zeer speels gebracht, al misten we hierin de varia tie. Een waar concertwerk was de „Hymne d’actions de grêces” van Jean Lan- glais. Dit „Te Deum” werd misschien iets tè fors ingezet maar de overige delen waren boeiend en zeer contrast rijk. Een orgelwerk waarin de solist zich kan uitleven, hetgeen Donker dan ook ten volle deed. Max Reger orgelspecialist prijk te op het programma met drie koraal- voorspelen die hun geringe omvang weinig gelegenheid gaven echt iets te bieden. Wel was dit het geval in het „Trompet-menuet” van Alfred Hollins dat zeer lichtvoetig werd gespeeld en waarin duidelijk het rythme van de dans was te onderscheiden. Een pittige afsluiting was de „Marche Pontificale” Ch. U. Widor. Een zeer melodieuze concertmars met veel af wisseling in het tempo en met „jui chende” forto’s die we zo graag horen in een concert en die we nu rijkelijk kregen toegediend. Het derde en laatste concert in deze serie geeft Dirk S. Donker op vrijdag 17 september eveneens in de Martini kerk te Sneek. In de 16 m2-klasse ging na vijf wed strijden de strijd nog tussen Jaap Hel der, Herman Olde Agterhuis en Teade Visser, Van dit drietal had Olde Agter huis aanvankelijk de besté papieren. Helder stond als tweede genoteerd en Visser als derde. Bij het ingaan van het laatste kruisrak leek het er op dat Vis ser de titel zou veroveren, want hij kwam als derde door tegen Helder als zevende en Olde Agterhuis als achtste. Weliswaar klom Visser naar de twee de plaats, maar Helder deed het net iets beter door van de zevende naar de derde plaats door te dringen en ook op deze plaats te finishen. Olde Agterhuis werd zesde. De titel ging met een kleine puntenvoorsprong naar Helder die, wanneer hij als vierde was geëindigd, de blauwe wimpel naar Vis ser had zien gaan. Overigens zeilde Teade zeer constant in het laatste weekend, met drie maal een tweede plaats. Op 4, 5, 11 en 12 september worden op de Braassemermeer zeilwedstrijden om de nationale titel in de Vrijheids klasse gehouden. Tot de 44 deelnemers behoren o.a. Onno Zweep, Sj. Jaasma, J. F. Westers, Th. W. Zijlstra, W. G. Bus en W. H. van Roeden allen te Sneek en G. D. Postma te Joure. Aan deze open kampioenschappen neemt ook deel de bekende Valkenzeiler Egon Rolf van den Baumen. Henk Repko te Gorredijk, die vorig jaar op het Snee kermeer de titel veroverde, zal niet van de partij zijn. Ysbrechtum heeft zijn P.C.-winnaar Gerrit de Jong en met hem zijn beide partuurgenoten Jarich van der Veen en Reitse Mienstra, gehuldigd. Dat ge beurde afgelopen vrijdag in een warm en rokerig café De Boer, waar de Ysbrechtumer bevolking samengeko- In vijf klassen werd de laatste wed strijd niet meer gezeild, omdat in de ze klassen de kampioenen na vijf wed strijden reeds bekend waren. Dat wa ren de Valkenklasse, de Regenboog- klasse, de 22 m2-klasse, de Vrijheids klasse en de Pampusklasse. Alleen in de 30m2-klasse en de 16 m2-klasse moest de laatste (zesde) wedstrijd de beslissing brengen. Die wedstrijden werden gehouden onder een grijze he mel, doch met voldoende wind. In de Valkenklasse had Albert Wester uit Grouw na drie wedstrijden reeds een fikse voorsprong opgebouwd, maar zaterdag en gisteren liet hij echter een steekje vallen. Voor hem was niet meer dan een zevende en vijfde plaats UITGEVERS: Drukkerij H. Doevendans n.v. ADMINISTRATIE: Singel 17, Sneek, Postbus 11, Telefoon 05150-4^33, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4234 4235, 2247. Gironr. 932730 Bank: Raiffeisen- en Amro- bank. tED AKTIE: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4^83 b.g.g. 3779 L. Jellema, redakteur. <OTOREDAKTIE: Studio Ger Dijs, Schoolstr, 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 L BONNEMENTEN: Abonnementsgeld f 5,per half jaar (bij vooruitbetaling Postabonnementen 7,per half jaar (bij vooruitbetaling ADVERTENTIETARIEVEN 17 cent per mm, ingezonden mededelingen dubbel tarief Bij kontrakt lagere mm-prijs „Stuur de rekening maar naar mijn vader”, zo merkt J.P. op. Hielkema vraagt naar het rijbewijs voor de ge gevens in verband met het proces-ver- baal. „Heb ik niet” antwoordt de Akkrumer. Ook het kentekenbeijs is niet aanwezig. De hoofdagent posteert zich voor de wagen om wegrijden te voorkomen. J. P. slaagt erin zich uit de parkeer ruimte te manouvreren en met een noodsprong slaagt hoofdagent Hielke ma erin zich het vege lijf te redden, doch hij komt op de motorkap terecht. J.P. scheurt met naast zich zijn vrien din en met als ongewilde en ongewenste passagier de hoofdagent voorop de wa gen door het rode licht de Oosterdijk op. Daar moet hij echter wachten om dat er een grote file staat. Ondertussen had de heer XajX’X Zaterdagavond ontstond er een grote consternatie bij het Paviljoen aan het Sneekermeer. Daar lag namelijk een vrachtschip gemeerd met aan boord, op de luiken ,een Fiat. De schipper wilde het wagentje van boord rijden, maar de koppeling stond verkeerd met als gevolg dat de Fiat in plaats van op de vaste grond, in het water van het Sneekermeer terecht kwam. Prompt werd een reddingsactie begon nen. Een sleepboot, die regelmatig schepen door het Margrietkanaal brengt, haalde de wagen naar de kant. Met schijnwerpers en koplampen zorg de men er voor dat de operatie vlot verliep. Campinggasten van het kampeerter rein naast het Paviljoen assisteerden bij het op de wal brengen van de wa gen. De Fiat was behoorlijk beschadigd. weggelegd, maar dat was toch voldoen de om de titel in de wacht te slepen. Zijn naaste concurrent Van Slooten deed het met een negende en achtste plaats al niet veel beter. Onze stadge noot J. H. van der Veen kwam met een vierde en eerste plaats echter knap voor de dag en dat betekende voor hem een tweede plaats in het algemeen klassement. Knap werk. In de 30m2 klasse had na vijf wedstrij den H. Geveke uit Kampen de leiding met op de tweede plaats de kampioen van vorig jaar G. W. van der Meer uit Leeuwarden. Aanvankelijk leek het er in de laatste en beslissende wedstrijd op dat Geveke Van der Meer zou ont- tronen. Geveke lag namelijk op kop, De Pampus 138 „Sjaloom” van Hessel Donker, koerste zaterdagmiddag op ae de derde plaats.- vierde overwinning af. Gistermorgen werd de 138 nogmaals eerste en dat ^^e- ïn 'hêt laatste kruisrak verspeelde H. kende voor Donker Geveke - - *- Van der Meer twee plaatsen steeg. Van der Meer finishte als eerste en dat be tekende voor hem de prolongatie van de titel. De Regenboogklasse kreeg een nieuwe kampioen in de persoon van Ulrik Ja ger, die in de 94, ook bij licht weer, zaterdag en zondagmorgen als eerste over de winlijn zeilde. Dat bracht zijn totaal op drie overwinningen en daar mee was Jager onbereikbaar geworden voor de anderen. Van de zesde wed strijd werd dan ook maar afgezien. Dat kon omdat de grootste concurrent van Jager, Luut Hof uit Heerenveen niet verder kwam dan een vijfde en vierde plaats. Jager werd met ruim verschil kampioen. Op de tweede plaats eindig de Hof, derde werd Herman van Dijk en vierde de oud-kampioen Jack de Wilde. vierde achtereenvolgende maal), Hessel Donker in de Pampusklas- en G. W. v. d. Meer in de 30 m2-klasse. Maria, dv Sybrandus Lunter en Elisa beth Cornelia Catharina Maria Bax van Woudsend; Tjitze, zv Harmen Hoekstra en Sjoukje Draaijer van Ou- dega. Gehuwd: Jelle Langeraap, 22 jaar van Sint Nicolaasga en Alie de Boer, 22 jaar, van Woudsend. Overleden: Geen. De zeilwedstrijden van de Noord Nederlandse Watersport Bond om de noor delijke titels in zeven klassen, op het Sneekermeer gehouden, zijn weer achter de rug. De weersomstandigheden verschilden niet onbelangrijk van die in het vorige weekeinde, toen er volop wind was. Zaterdag en zondag was de wind veel minder krachtig en kon er zaterdagmiddag en voor een deel ook op zon dagmorgen gesproken worden van een drijfpartij bij een noordelijke tot ooste lijke wind Zowel zaterdag als gisteren moesten de banen dan ook worden af gekort, opdat de zeilers anders veel te lang onderweg zouden zijn geweest. Drie deelnemers prolongeerden hun titel. Onno Zweep in de Vrijheidsklasse (voor de (voor de derde keer in successie) Sjaloom” van Hessel Donker, koerste zaterdagmiddag op de met - - en bemanningslid Karei Gildemacher voor de derde achter- echter twee plaatsen, terwijl eenvolgende maal de noordelijke zeïltitel. s

Sneeker Nieuwsblad nl | 1971 | | pagina 1