Lang debat over groenstrook in ^j"®^1?®" raad Gaasterland snekerWoerier Het milieu Zandbak bij kleuterschool Oosthem kost f 4000.- aan de jaren van Beppe en Mem's jeugd WERK AAN DE WINKEL? de gemeenten SNEEK, WYM BRITSER ADE EL Officieel Orgaan van en IJLST Simpele materie bleek ingewikkeld Tentoonstelling in Thabor ORGELCONCERT IN JOURE DOOR KLAAS MULDER Bromfietser botste tegen onverlichte landbouwwagen Aanwinsten voor het Fries Scheepvaart Museum SNEEK Raad Wymbritseradeel snel klaar met korte agenda GESLAAGD Sterrenkunde en wereldbeschouwing Wereldsucces „Easy Rider” deze week in Amicitia DONDERDAG 4 NOVEMBER 1971 126e JAARGANG No. 88 Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e.o SNEEKER NIEUWSBLAD en de Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD f SNEEKER NIEUWSBLAD I rij— b.g.g. Verschijnt: maandags en donderdags De belangstelling voor de tentoonstelling die tegelijk met de bazar dinsdag middag in rusthuis „Thabor” is gehouden, was heel groot. Rond vijf uur schatte men het aantal bezoekers al op vierhonderd, terwijl de expositie van foto's, middeltjes en voorwerpen uit de tijd van Beppe en Mem om twee uur ’s middags pas geopend werd. De bewoners van „Thabor” hebben het alle maal zelf gemaakt en opgehangen. Alleen voor de hoge stukken, waar een ladder aan te pas moest komen, werd de hulp van het verplegend personeel ingeroepen, want dat werd voor de oudjes te riskant geacht. In Den Haag slaagde voor Wiskunde M.O. onze vroegere stadgenoot, de heer Sim Jonkmans. Ideeën en suggesties zijn altijd welkom. Hiervoor en ook voor informatie is het contactadres: mevrouw Elly de Boer- Hessel, Furmerusstraat 380, tel. 4055 of de Meerpaal, Kleine Palen 8, tel. 4767. EOTOREDAKT1E: Studio Ger Dijs, Schoolstr, 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 w® o.,...4» «.«..I., smuk, wtmi»ithi*#hi uin 1 1 mnR <NW* De commissie orgelconcerten Hasker- land organiseert zondagavond een or gelconcert in de gereformeerde kerk te Joure. Dit concert zal verzorgd wor den door de Kamper organist Klaas Mulder, een predikantenzoon, die in de muziek, het orgel als hoofdvak heeft gekozen. Zo’n wereldwinkel nu bestaat reeds in o.a. Joure, Hindeloopen en Drachten en de kans bestaat dat er ook één in Sneek komt. Daaraan wordt gewerkt door de groep die ook het Vredesweek- programma heeft verzorgd. Tijdens een gesprek met alle medewerkers in de Meerpaal, een paar weken geleden, is de Vredesweek kritisch bekeken en zijn fouten in het programma besproken. Op ’n vergadering dinsdagavond, even eens in de Meerpaal, zijn de plannen voor een wereldwinkel verder uitge werkt. XI.VWB-I. XDV.irriWTIBbLAL^ ^VOOK NNKK SN OMUTB.S1M I. VELDHUIS (GCP): zandbak in Oosthem, ”it kin net oars, dy sanbak moat f 4000,kostje Blijkens de voorgeschiedenis zoals die door ,het college van burgemeester en wethouders in de toelichting geschetst werd, was het aannemersbedrijf er eerst van uit gegaan dat de groenstrook zonder betaling in eigendom zou over gaan. In de grondprijsberekening was de te bebouwen oppervlakte opgeno men. SCHORSING Daarna ging de raad in besloten zitting om uit te maken wie tot chauffeur- voorman-monteur bij de reinigings dienst benoemd zou worden. Na her opening van de vergadering en de schriftelijke stemming bleek dat D. Tilkema, Dokkum, 10 stemmen had ge kregen, R. v. Delilen Wartena 4 en S. Seffinga te Oosterlittens één stem. Om half tien volgde sluiting van deze snel le raadsvergadering van Wymbritsera deel. Daarnaast is men het volgende van plan: De drie zaterdagen vóór Sinter klaas een marktkraampje met pro ducten. De opbrengst is bestemd voor de wereldwinkel. Vredesonderwijs op lagere scholen. Er zal een gesprek plaatsvinden met onderwijzend personeel. Een kerst-aktie, misschien samen met de Meerpaal. PSYCHO In de nachtvoorstelling komt zaterdag avond de film „Psycho” van Alfred Hitchcock op het witte doek. Psycho is de klassiek geworden griezelfilm, het is het verhaal van een jonge vrouw, die er vandoor is gegaan met een ver mogen, en de te lang onder zijn moe ders overheersing levende jongeman. De onwerkelijke en huiveringwekkende sfeer rond een afgelegen motel en een desolaat en ruïneachtig Victoriaans landhuis vormen de elementen voor de ze met uitgekiende precisie gemaakte nachtmerrie. Zondagmiddag de film „Tarzan” en de Barcuda-krijgers”. In deze film is Tarzan belast met een op dracht, die het uiterste van zijn krach ten vergt. ABONNEMENTEN: Abonnementsgeld f 5,per half jaar (by vooruitbetaling Postabonnementen f 7,— per half jaar (bij vooruitbetaling ADVERTENTIETARIEVEN 17 cent per mm, ingezonden mededelingen dubbel tarief Bij kontrakt lagere mm-prijs In Amicitia wordt deze week de film „Easy Rider” vertoond. Het is een film die veel succes oogst. Het is het verhaal van twee jonge Amerikanen, die willen trachten hun eigen land te ontdekken. Zij reizen door de zuidelij ke staten van de Verenigde Staten en komen tot de ontdekking dat zij als langharigen eigenlijk nergens welkom zijn Zij worden met wantrouwen begroet, komen in de gevangenis terecht, wor den weer vrijgelaten, trekken verder en zij worden overvallen, waarbij er een tje wordt doodgeslagen. Peter Fonda en Dennis Hopper spelen de hoofdrollen in deze opmerkelijke film. is het onderwerp waarover dr. J. W. Dekker uit Groningen a.s. zondag zal spreken voor de gemeenschap Sneek van het Humanistisch Verbond. Spre ker hoopt o.a. uiteen te zetten hoe hij de oude Babyloniërs het godsdienstig geloof een belangrijke prikkel was tot het bestuderen van de verschijnselen aan de sterrenhemel, hoe dit eeuwen lang bij andere volken doorwerkte en hoe daarna juist de vermeerderde kennis van het heelal de godsdienstige en filosofische opvattingen beïnvloed heeft. Zie ook de advertentie elders in dit blad. De heer Mulder geniet in zowel bin nen- als buitenland bekendheid als be geleider bij het Urker mannenkoor, on der leiding van Frits Bode. Hij is zelf ook dirigent van enkele „grote” koren, zoals het Kamper mannenkoor. Het programma van zondagavond - het con cert begint om 20.00 uur - vermeldt lichte tot zware werken, alsmede een improvisatie. Dit is het derde door bovengenoemde commissie op touw gezette orgelcon cert. Het concert van Piet van Egmond trok meer dan driehonderd belangstel lenden. De aanwezigen waardeerden het muzikaal talent van deze organist zeer. Vooral toen na de improvisatie over „Blijf bij mij Heer” nog een toegift volgde, kende het enthousiasme geen grenzen. Het was een behoorlijk ingewikkelde materie die dinsdagavond als laatste punt aan de orde kwam in de raad van Gaasterland. Het ging allemaal om een strook groen die in het bestemmingsplan geprojecteerd was tussen twee blokken woningen aan de Tsjerk Hiddesstraat in Balk. In eerste instantie was de opzet dat op het perceel grond, waarvan de groenstrook de afschei ding is, drie bungalows gebouwd zouden worden. Uit een latere berekening bleek dat het voordeliger zou zijn acht woningen van twee onder één dak te bouwen. En daarmee begonnen de moeilijkheden, want wilde men de optimale ruimte benutten, althans volgens de aannemer, dan zou men een gedeelte van de groenstrook erbij moeten trekken. UITGEVERS: Drukkerij H. Doevendans n.v. ADMINISTRATIE: Singel 17, Sneek, Postbus 11, Telefoon 05150-4233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4234 4235, 2247. Gironr. 932730 Bank: Raiffeisen- en Amro- bank. De raad verleende de gevraagde ga rantie van de rente en aflossing van een door de Stichting bevordering Volkshuisvesting in Friesland te Dok kum af te sluiten geldlening voor de bouw van kleine ééngezinswoningen in Wymbritseradeel. Wat Wymbritse radeel betreft was dit een tweede ge deelte voor de bouw van 46 woningen en eveneens een tweede gedeelte voor Sneek voor de bouw van achttien wo ningen. Het voorstel van b. en w. tot het nemen van een besluit ex. artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Or- 'dening, waarbij wordt bepaald, dat her ziening van het bestemmingsplan voor de buitengebieden en de bestemmings plannen voor enkele bebouwde kommen worden voorbereid werd zonder meer geaccepteerd. Vragen van enkele raads leden of de woningbouw door dit be sluit eventueel zou kunnen worden ge stagneerd, werden door de voorzitter ontkennend beantwoord. De bouw zal beslist niet vertraagd worden, want dat zouden'wij doodeenvoudig niet kunnen toestaan, aldus werd achter de b. en w.-tafel gezegd. Het bestuur van de bijzondere kleuterschool te Oosthem kreeg de gevraagde medewerking voor de stichting van een éénklassige kleu terschool. Het bestuur van de Prot. Chr. lagere school te Scharnegoutum kreeg van de raad de medewerking voor aanschaffing van gordijnen. De gymnastiekvereniging „Nea üs Nocht” te Oosthem krijgt uit de gemeentekas 675,voor de aanschaf van een minitramp en ringen. Door de aan schaf van deze materialen zou de ver eniging een kastekort hebben van 600,B. en w. stelden voor de vol ledige kosten van 675,te vergoe den en dit was voor raadslid A. Osinga (GCP) aanleiding op te merken, dat het college een royaal standpunt heeft ingenomen. Enkele wijzigingen van de gemeentebegroting 1971 ondervonden bij de raadsleden geen bezwaren. Bij Naast de vele foto’s van klassen van 1 zig waren, die aan elkaar, in hun jeugd de lagere school, de jongelingenvereni- dergelijke kaarten gezonden hadden, gingen en yzelfs de kleuterschool - wat is er soms een strijd om de namen geweest - hing er een fraaie collectie trouwkaarten onder andere uit 1819 en nieuwjaarswensen, ’n Bijzonder exem plaar was wel dat uit 1828 waarop de ratelwacht de burgerij van Sneek een gelukkig en voorspoedig, we houden de moderne spelling maar even aan, nieuwjaar wenste. Jawel, aan de wereldwinkel, vindt de Werkgroep voor de Vrede in Sneek. Een wereldwinkel is eigenlijk geen ech te winkel maar een plaats waar ieder een van alles te weten kan komen over het bestrijden van misstanden in de wereld. Een wereldwinkel is een soort VW, niet voor het toerisme, maar eentje die informatie geeft over kos- mopolitiek, dat is machtsverhoudin gen in de wereld en alles wat daar het gevolg van is zoals gebrek en econo mische onvrijheid. Toch is een wereld winkel ook een beetje „winkel”, want er worden producten verkocht uit de arme landen (rijst, thee, rietsuiker, kunstnijverheid). Dit prachtige schip - er werden kosten noch moeiten aan gespaard - werd te Joure op stapel gezet voor rekening van de heer Bangert uit Bloemendaal. Gedurende anderhalf jaar werkte er een ploeg van 6 man aan, met een to taal van 16.602 werkuren! Gedurende de oorlogsjaren heeft het schip te Warmond geruime tijd letter lijk „onder water” gelegen en was het er niet best aan toe toen het weer werd opgehaald en hersteld. Tot circa 15 jaar geleden bleef ’t schip het ei gendom van de familie Bangert. Na derhand raakte het schip aan het zwer ven en lag het geruime tijd, beroofd van tuig en inventaris, aan de Willemska- de te Leeuwarden voor de wal. On langs is de romp gesloopt, waarbij een gedeelte echter intact werd gelaten en naar het Nederlands Historisch Scheep vaart Museum te Amsterdam overge bracht. Het stoere, eikenhouten schip bezat een kajuit, geheel betimmerd met palissan der en was genoemd naar het meer, dat de huidige Zuiderzee vooraf ging - het „Almeri” of „Aelmere”. In de roef hing om deze reden een in koper gedreven kaart van deze waterplas, zoals deze er omstreeks het jaar 7.50 uit moet hebben gezien. Het is niet uit gesloten dat ook deze kaart eenmaal naar het Fries Scheepvaart Museum terugkeert. Van de P. W. Friese Janssenstichting te Beetsterzwaag ontving het Fries Scheepvaart Museum een bedrag, be stemd voor de aankoop der 17de eeuwse gevelstenen, voorheen aangebracht in een gevel aan het Kleinzand. Al met al een goede week voor het museum! De voltallige raad van Wymbritsera- I één ervan, namelijk die voor de uit deel was dinsdagavond snel klaar met breiding en verbouw van het schoolge- dertien punten tellende agenda. De bouw te Oosthem, in verband met de inrichting van een kleuterklas, merkte de heer Bergsina (FNP) op, dat 4000,voor de aanleg van een zandbak een hoog bedrag is. Wethouder Veldhuis (GCP) antwoordde dat er niets anders op zit, de kosten zijn des kundig berekend, „it kin net oars”. De heer Bergsma was niet erg overtuigd door dit antwoord „je düzelt der fan”. De voorzitter zei nog dat de zandbak met betonelementen wordt opgebouwd, die zandbak krijgt bovendien een grote afmeting, één en ander op voordracht van de inspectie van het kleuteronder wijs. Er moeten tenslotte zo’n veertig kinderen in kunnen spelen, aldus de voorzitter. Bij een volgende wijziging werden de kosten geraamd op 26.000,welke voortvloeien uit hét aanstellen van een medewerker ter se cretarie, die de voorbereiding en de uitwerking van de administratie van een in de toekomst in te stellen grond bedrijf ter hand zal nemen. In de loop der jaren heeft de aan- en verkoop van gronden een zodanige omvang genomen dat, wil men een overzichtelijke admi nistratie van het grondbezit van de ge meente ter beschikking hebben, de in- kompas met staander en huis van de vermaarde boeier „Almeri”. Deze boei er - de grootste ooit gemaakt - liep op 20 juli 1912 van stapel op de werf van Auke v.d. Zee te Joure. REDAKTIE: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4233 3779 L. Jellema, redakteur een vergadering begon overigens een uur later dan gewoonlijk, omdat de vroed schap vooraf een bezoek had gebracht aan het Fries Scheepvaart Museum. De voorzitter opende nu om precies half negen de vergadering, die juist een uur in beslag nam. In dat uur was dan ook nog begrepen een besloten zit ting van ongeveer twintig minuten, een schorsing die nodig was om van de drie candidaten voor de functie chauf- feur-monteur-voorman bjj de reini gingsdienst, de juiste man uit te zoe ken. stelling van een grondbedrijf gewenst is, aldus het college. Over dit punt werden enkele vragen gesteld. De raad ging er mee accoord, maar enkele raadsleden meenden toch, dat er eerst een grondbedrijf ingesteld moest wor den en daarna ’n medewerker benoemd die deze afdeling zal beheren. Het col lege was een andere mening toege daan, want zo zei dit college, er moet eerst een medewerker komen, die dan de huidige achterstand in de admini stratie kan wegwerken en dan met een volledig schone lei aan het beheren van het grondbedrijf kan beginnen. Dat was een argumentatie, waarvoor de raad veel begrip had. slag als bron de lijfarts Napoleon kon vermelden. Ook overdrukken van gebedenboekjes en schoolboekjes waren er naast school- prenten te zien. Zeer toepasselijk had men een overdruk van een gebeden boek uit 1655 opengeslagen op het „ge bed der dienstboden”. Een aparte ruimte was ingeruimd voor het werk van de 77-jarige heer B. de Jong. Verschillende schilderstukjes en verder houtsnijwerk en ander materiaal had hij ondergebracht in één kamer. Hij voelde er wel voor om dit perma nent in de tentoonstellingsruimte te la ten, zodat men er steeds weer van kon genieten. Het was de eerste keer dat men de tentoonstelling in deze grootte had op gezet. Andere jaren waren ze er ook wel geweest, maar dan op bescheiden schaal. De grote belangstelling kon verklaard worden uit het feit dat men de bejaarden zelf uitnodigingen had la ten versturen aan kennissen, familie en vrienden. De directie van Thabor had ook een groot aantal mensen uitge nodigd. Ongetwijfeld zullen ze allemaal van het geëxposeerde hebben genoten en waar mogelijk oude herinneringen hebben opgehaald. Iemand, die het Fries Scheepvaart Museum goed gezind is heeft deze in stelling in de gelegenheid gesteld door aankoop eigenaar te worden van de koperen naamplaat alsmede ’t koperen te de wethouder mevrouw Branden- burg-Vogelzang (ARP) toe dat men in wezen voorstelde de groenstrook een eindje op te schuiven. Ruimte daar voor was voldoende aanwezig. Nadat een aantal raadsleden gepleit had voor een soepeler houding, een bevordering van het particulier initia tief, dat in dit geval ook nog een ver groting van de werkgelegenheid en doorstroming van bewoners betekende, kwamen na de schorsing twee voor stellen aan de orde. In de eerste plaats het voorstel van de heer Steegenga dat in kort er op neerkomt de terreindiepte in te korten met drie meter (er blijft dan nog on geveer 31 meter over), eenzelfde op pervlakte onttrekken aan de groen strook om de grondprijs te handhaven. Er blijft dan nog een kleine groen strook over. Het tweede voorstel kwam van de heer Joh. Mous (KVP). Dit werd door de burgemeester de heer H. L. Sixma baron van Heemstra, het minst ver gaand bevonden. De groenstrook moest, aldus de heer Mous, in zijn geheel opgeofferd worden en over de totale lengte achter de straat verdeeld wor den. Wat er dan nog resteert diende berekend te worden a 31,50 de meter. Hij achtte dit een compromis waarin opgesloten zat een gebaar van de ge meente aan het adres van het particu lier initiatief. Zijn voorstel werd onder steund door drs. J. Mulder (ARP). Ieder werd geacht nu de materie te beheersen en werd tot stemming over gegaan. Allereerst kwam het voorstel Mous aan de orde. Vijf leden stemden voor (mevrouw W. T. Spoelstra-Post- mus (FNP), en de heren O. v.d. Goot (CHU), dé heer Joh. Mous (KVP) en J. Bangma en drs. J. Mulder (beiden ARP). Zeven waren tegen. De heer G. H. Overdiep was niet aanwezig. Nu het voorstel Mous verworpen was, kwam het voorstel Steegenga in stem ming. Dit voorstel werd gesteund door de heer Van der Goot. Het behaalde een ruime meerderheid. Tegen waren slechts de beide wethouders, mevrouw Brandenburg-Vogelzang (KVP) en Y. Dijkstra (CHU) en de heer C. Gaastra (PvdA). Wat is ons milieu? Gewoonlijk duiden we ermee aan de hele omgeving, waarin wij leven, lucht, water en aar de. Zonder de aanwezigheid van de mens zouden we ’t milieu kunnen aan geven met het prettiger woord Natuur. Wat door de hand van de mens in de natuur ontstaat kan men cultuur noe men, daarlatend of het resultaat goed of slecht is. Soms spreekt men wel van „Moeder Natuur”, en ieder die van buiten houdt kan aanvoelen hoe juist die uitdruk king is. Alles waarvan de mensen le ven, vindt zijn herkomst in de natuur, of het nu onze voeding, onze kleding, of onze huizen, auto’s, machines, etc. betreft. Waarvandaan komt de klei voor steèn fabricage? Het ijzererts? De steenkool? Wat is bijvoorbeeld grondstof in de plastic fabricage? Voor veel moderne producten moeten wij vrij ver zoeken. Toch komen alle grondstoffen uiteindelijk uit de natuur! Ja, de natuur is als ’t ware onze moe der, maar wij zijn als kinderen, die haar slecht behandelen! Hoe slecht, dat weet elke lezer. Maar wat zou het al niet een winst zijn als ieder in zijn houding ten opzichte van het „milieu”, of eigenlijk dus tegen over moeder natuur, wat meer respect betoonde! Wanneer wij eens beseften uit wat voor haast onuitputtelijke bron nen wij dagelijks in onze behoeften voorzien! Ja haast onuitputtelijk. Want wij merken in onze tijd, dat moeder natuur het gaat opgeven. En het besef begint over ons te komen wat het be tekent, om dan alleen en „in de kou” te staan! Burgemeester en wethouders bestreden dit, want, zo meenden zij, het groen is in principe van iedereen, dus is het niet verantwoord het gratis aan parti culieren over te doen. Er diende voor betaald te worden en wel aan iedereen, dus aan de gemeente. Het aannemersbedrijf, J. van der Veer uit Balk, kwam met een tegenvoorstel. In het kort kwam het neer op de groen strook over te dragen aan het bedrijf en in ruil daarvoor een gelijke opper vlakte van het achtererf in eigendom bij de gemeente te houden. De gemeen te zou de strook dan altijd nog aan de nieuwe bewoners over kunnen dra gen. B. en w. waren ook met deze oplossing niet tevreden. Het is nog helemaal niet zeker dat de nieuwe bewoners deze strook in de toekomst willen hebben en daarnaast achter de te verkopen grond is een bos geprojecteerd, aldus het col lege. Burgemeester en wethouders bevolen de raad aan het gehele bouwterrein te verkopen tegen de grondprijs van 31,50 de meter en de groenstrook te handhaven. Het werd een enerverende discussie over dit ene punt. Zo nu en dan wer den harde woorden gezegd. De heer.C. Gaastra (PvdA) stelde op een bepaald moment, nadat de heer M. Steegenga (ARP) een warm pleidooi had gehou den voor een door hemzelf aangepast voorstel dat in wezen nog verder ging dan dat van b. en w., dat de raad een nieuw lid er bij gekregen had, name lijk de heer Van der Veer, de aanne mer. Hij was het beslist met de uit eenzetting van de heer Steegenga on eens en verklaarde dat aanneming van zijn voorstel de raad een brevet van onvermogen zou geven. „Het is de taak van de gemeenteraad bestemmingsplannen te maken en daar aan dient gehouden te worden. We zijn echter nu bezig op basis van plannen van aannemers plannen te maken”. In wezen had men de zaak veel gemak kelijker kunnen oplossen, maar dat ge beurde niet. De oorzaak daarvan lag eigenlijk in de onduidelijke formulering van het voorstel door b. en w. Tijdens de schorsing van de vergadering licht- Oude herinneringen zullen er ongetwij feld bij opgehaald zijn. Een speciaal bord had men ingericht voor de middeltjes tegen allerlei kwa len. Deze zijn van vader op zoon en van moeder op dochter overgegaan. Paardemiddeltjes zijn ’t echt niet alle maal. Bij sommigen was geschreven dat het indertijd in een apotheek ver krijgbaar was. Gerenomeerde titels had men bij een enkele geplaatst. Een der bejaarden was er bijvoorbeeld van overtuigd dat hij bij het recept dat moest helpen tegen koorts en huiduit- van Keizer Maandagavond reed de 18-jarige wielmonteur Fokke Boomsma uit Pop- pingawier op zijn bromfiets, een Kreid- ler, over de parallelweg naast de Rijksweg Sneek-Leeuwarden, uit de richting Sneek naar Scharnegoutum. Even voor de grasdrogerij „Pasveer” reed hij tegen een onverlichte land bouwwagen van het loonbedrijf S. uit Goënga op. Dit gebeurde om half ze ven. Een onvoorzichtige chauffeur had de wagen aan de rechterkant van de weg laten staan. Nadat de arts H. Heins uit Bozum eerste hulp had verleend, is Boomsma naar het St. Antoniusziekenhuis in Sneek overgebracht. Hij had enig her senletsel en een gebroken neusbeen. VERRASSINGEN ’t Voorbereiden van de tentoonstelling, dat zoals gezegd door de bewoners zelf gebeurd is, stelde de samenstel lers voor verrassingen, geen onplezie rige overigens. Alles werd uit eigen bezit afgestaan. Toen men met de zogenaamde „vrij- erskaarten” bezig was, bleek dat er een aantal mensen in „Thabor” aanwe-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1971 | | pagina 1