UITSTAPJE TIJDENS ZAAK TEGEN BARONES I IJLST d. snekerWkoerier aiicww^voob bkisk kh onmixu S' de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en I KANTONGERECHT SNEEK BB k/ f Officieel Orgaan van IJ in dit nummer o.a. s Wielrijdster loopt beenfroctuur op Nijlander ijzervlechter krijgt 'huwelijkscadeau' van officier ONTVREEMDE AUTO'S TERUG GEVONDEN IIIIIIMBIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM ■■■■IIIIM Aanrijding met auto Sneek verloor en was onmachtig W.Z.S. in Joure verdiend gelijk Bertus van der Wal smashte voor Animo vele malen raak FW Olympus wees Vicofa/BRC terug W SNEEKER NIEUWSBLAD A Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en W SNEEKER NIEUWSBLAD Ondanks minder goed weer toch veel belangstelling bij intocht Sint Nicolaas (foto Studio Ger Dijs) WELKOM VIA PAALTJE DE SLOOT IN ZES VIJFJARIGEN ALLEEN HET KENTEKEN PLECHTIGHEID VOORTZETTEN (foto Studio Ger Dijs) o Dat de kantonrechter en officier van justitie tijdens een zitting eventjes de zaal verlaten - om welke reden (en) dan ook - mag geen uitzondering genoemd worden, maar dat dit tweetal bij de behandeling van een zaak de straat op gaat, komt niet vaak voor. Welnu, vrijdagmorgen gebeurde dit, en wel om zich te overtuigen van de kleur van een bepaalde auto, die de verdachte dicht bij het kantongerechtsgebouw geparkeerd had. Het was de groene Alfa Ro meo, waarvan de bestuurster op 27 mei het rode verkeerslicht op de Prins Hendrikkade genegeerd zou hebben. Hoofdagent T. H. Boonstra, die op deze (drukke) dag - voor het Pinksterweekeinde - was belast met het regelen van de verkeerslichten aldaar had ijlings het kenteken opgenomen. Verschijnt: maandags en donderdags MAANDAG 15 NOVEMBER 1971 126e JAARGANG No. 91 UITGEVERS: Drukkerij H. Doevendans n.v. Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis In GAASTERLAND, SLOTEN e.o De officier, mr. E. F. Bueno in zijn requisitoir: „Ik noem het middelgroen. Het is in elk geval een groene auto. Het kenteken klopt en verdachte geeft toe op 27 mei in Sneek gereden te heb- De heren D. van der Werf (links) en J. Doevendrns (rechts) werden door Sinterklaas tot Ridder in de Orde van de Pepernoot geslagen. Terwijl de heer Van der Werf lachend naar Sint Nico laas kijkt, knielt de heer J. Doevendans heel devoot neer. Op de achtergrond het voltallige college van burgemeester en wethouders van Sneek. Nadat de jeugdige jarigen tevreden met hun geschenken met hun ouders waren vertrokken, werd de „plechtigheid” in de hal van het stadhuis voortgezet. „Mijn arme land heeft veel te lijden van de stakingen en ook de slechte re- Verdachte, mevrouw Maria Clara Elec ta Walburga Van E., baronesse van H. t. S. betwistte het haar ten laste ge legde. „Ik ben wel in Sneek geweest, maar niet op de Prins Hendrikkade. Bij de Harinxmakade ben ik afgesla gen.” Alvorens de barones naar enkele gegevens van de auto gevraagd werd, verzocht mr. J. H. M. Gielen, kanton rechter verbalisant Boonstra de zaal te verlaten. En voordat de politieman weer kwam opdagen, had verdachtes echtgenoot ook al het een en ander tot de duidelijkheid bijgedragen. Mr. Gie len liet weten er geen bezwaar tegen te hebben, dat ook hij in dezen zijn stem liet horen. Volgens hem rijdt er in, of in de buurt van Sneek een identieke Alfa Romeo rond, met bijna een zelfde kenteken. Uit de tenlastelegging was gebleken, dat de Alfa Romeo op de Prins Hen drikkade tussen half negen en kwart voor negen door het rode licht gescho ten was. „Toen had ik Sneek al weer verlaten”, hoorden we later de barones vertellen, terwijl ze eerder verklaard had, op dat tijdstip met de auto bij het Gymnasium gestaan te hebben. Hoofd agent Boonstra (41) deed uit de doeken, dat men bij dergelijke overtredingen als deze(?) alleen het kenteken opneemt. Hij had er dezelfde dag nog zeven au to’s genoteerd. Of hij zich ook vergist zou kunnen hebben? „Nee, er is geen vergissing mogelijk. De auto reed vlak bij me langs.” Had de verdachte het gehad over een donkergroene auto, de agent repte van een lichtgroene. Aan leiding om de op het Schaapmarkt- plein staande Alfa Romeo eens te be kijken. Dat duurde niet lang. Op het bordes van het stadhuis werd Sint Nicolaas verwelkomd door bur gemeester B. van Haersma Buma, se cretaris K. Koster en de vier wethou ders. De Sint had zich geen betere ont vangst kunnen wensen. De aankomst en de rondrit door Sneek hadden de Sint kennelijk toch wel iets gedaan, want nhdat hij door de burgemeester was verwelkomd, zei de bisschop van Myra dat het voor hem hartverwarmend was geweest „Ik kom nu al zolang in Sneek en het is voor mij net of het nog nooit zo prachtig is geweest”. Hij zei tot de kinderen dat ze gehoorzaam moeten zijn en wanneer ze dat zijn, dan zal Sinterklaas goed voor de dag komen want zei hij „ik heb veel uit Spanje meegebracht”. Een „Lang zal bij leven en ’n driewerf hoera” werd de Sint tot slot van de ontvangst toegezongen en gespeeld. Vrijdagmiddag omstreeks vijf uur vond een aanrijding plaats op de splitsing Pr. Hendrikkade-Wjjde Noorderhorne tussen een personenauto, bestuurd door de 22-jarige J. Wezenberg uit Kampen en de wielrijdster mevrouw Hoekstra, wonende aan de Hemdijk alhier. 0«(<l..l 0>ni< 6 SNIfK. WYMIIITiHAHtl n UL»T £SfcTSS‘_ - - -WIWrORMlDi ABONNEMENTEN: Abonnementsgeld f 5,per half jaar (bij vooruitbetaling Postabonnementen f 7,— per half jaar (bij vooruitbetaling ADVERTENTIETARIEVEN 17 cent per mm, ingezonden mededelingen dubbel tarief Bij kontrakt lagere mm-prijs sulfaten van het Spaanse voetbal spre ken in mijn land een hartig woordje mee”, aldus Sinterklaas, die Nederland tot één van de tien rijke landen in de wereld rekent. Hij zei voorts dat de band tussen hem en Sneek eeuwenoud en ijzersterk is en dat hij vanuit Span je met belangstelling de strijd tegen de milieuverontreiniging volgt. Met vreug de heeft hij geconstateerd dat het ge meenschapshuis op het Kolmeersland tot stand gekomen is en dat er nu druk gewerkt wordt aan een tweede sport hal in de Noorderhoek. De Sint bleek goed op de hoogte te zijn van de ge beurtenissen in Sneek, want hij wist al les te vertellen over de verbouwing van le Looxmaschool de herstructuer- ring van de binnenstad, het verbeteren en uitbreiden van de sportveldencom plexen, de hearings en de inspraak en de taak van Sneek als verzorgingscen trum van een groot gebied. De Sint hield het overigens in een ludieke sfeer en die sfeer werd ook gehandhaafd bij het uitreiken van verschillende presen tjes. Zaterdag was het weer zover: de bis schop van Myra en zijn (grote) ge volg arriveerde in de Waterpoortstad. Evenals vorige jaren stonden ook nu wéér honderden jongeren en ouderen rond de Kolk en de Waterpoort, waar Sinterklaas zaterdagmiddag omstreeks half drie per boot orriveerde. De weers omstandigheden waren niet al te gun stig: een grijsgrauwe hemel, waaruit af en toe een druilerige regen viel. Dat desondanks er nog zoveel belangstelling was voor de komst van de Goedheilig man bewijst alleen maar dat men in Sneek blij is met de komst van Sinter klaas, die aan de voet van de Wa terpoort werd verwelkomd door de heer J. Suwijn, voorzitter van de Vereniging van Sneker Zakenlieden, de heer D. van der Werf, penningmeester van de ze vereniging en de heer F. A. J. W. Middelhof, bestuurslid. Sinterklaas en zijn gevolg arriveerden met de rond vaartboot van de Firma Harder bij de Waterpoortsgracht, nadat men eerst een rondvaart door de Sneker grachten had gemaakt. DELEGEREN Van de burgemeester wist hij te zeggen dat die de kunst van het delegeren ver staat en dat hij wikte en weegde voor hij een beslissing neemt. De burgerva der kreeg naast een leuk cadeau, dan ook een weegschaal. Wethouder' Sinterklaas en zijn twee >upieten te paard, direkt na aankomst bij de Waterpoort. De belangstelling voor de komst van de Goedheiligman was groot, ondanks het minder gunstige weer. en D. van der Werf, te benoemen tot Ridder in de Orde van de Pepernoot”, een onderscheiding die ik slechts één keer eerder heb uitgereikt, namelijk aan oud-burgemeester L. Rasterhoff”, aldus de Sint, die de beide heren daar na met zijn staf „tot ridder sloeg” en hen de bijbehorende versierselen om hing. De geridderden kregen vervol gens elk een houten vaatje als cadeau. De voorzitter van de Vereniging van Sneker Zakenlieden, de heer J. Suwijn, draaide de rollen om, door de Sint en de hoofdpiet een cadeau te overhandi gen, omdat zij het zoveelste lustrum vierden als Sinterklaas en (hoofd) Zwarte piet. De heer Suwijn bood de heren Doevendans en Van der Werf eveneens een cadeau aan, voor de heer Van der Werf een fraaie zegelring en voor de heer Doevendans een horloge En daarmee was een einde gekomen aan een intocht en ontvangst van St. Nicolaas, die dit jaar weer zeer pret tig enongedwongen was. ADMINISTRATIE: Singel 17, Sneek, Postbus 11, Telefoon 05150-4233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4234 4235, 2247. Gironr. 932730 Bank: Raiffeisen- en Amro- bank. Zaterdagmorgen kwart voor zes werd de politie in Sneek telefonisch door collega’s uit Bolsward gewaarschuwd, dat in die stad kort tevoren een vracht auto van de CBS was ontvreemd. De auto werd een half uur later onbeheerd bij het station in Sneek aangetroffen. In de loop van de morgen werd door B. Westerdijk alhier aangifte gedaan, dat zijn oude personenauto, Opel Kap- taln in de afgelopen nacht van het Mar- tiniplein was ontvreemd. Deze auto werd korte tijd later door de politie in Bolsward aangetroffen. Dit voertuig bleek beschadigd te zijn. Bij de Waterpoort stond „Jong-Adven- do” om de Sint muzikaal te ontvangen Nadat het gezelschap was ontscheept begaf de Sint zich op ’t zadel van de gereedstaande schimmel. Met „Jong- Advendo” voorop volgde daarna een grootse rondrit door Sneek. In de stoet bevonden zich ook leden van de Water- Poorters, de Ponyclub „Tally Ho”, zee verkenners van de Prof. Titus Brandsma Groep, een praalwagen, die duidde op het 25-jarig bestaan van de Vereniging van Sneker Zakenlieden, de hoofdprij zen van de inmiddels op gang gekomen zijnde Sint Nicolaas-actie en het chr. muziekcorps „Harmonie”. Deze fleuri ge stoet trok door Sneek, waar overal langs de roete dichte rijen mensen In de hal van het stadhuis deelde Sin terklaas, nadat hij eerst even op verhaal gekomen was, geschenken uit aan zes kinderen, die op 5 december a.s. vijf jaar worden, of met andere woorden tegelijk met de Goedheiligman jarig zijn. Sinterklaas toonde zich hierover erg verheugd en hij deelde met genoe gen de geschenken aan zijn jeugdige mede-jarigen uit. Dat waren Nico Hui- tema uit Joure, Pietsje Atsma uit Uit- wellingerga, Wiebe Altenburg uit Bols ward, Klaas Kalsbeek uit Scharnegou- tum, Eric Jan Piersma en André Ro denburg beiden uit Sneek. Zij allemaal kregen prachtige geschenken van Sin terklaas. Sinterklaas en zijn gevolg toewuifden en toejuichten. Het was een kleurig ge zicht en Sint Nicolaas, hij zei het zelf, was getroffen door de warme ontvangst in Sneek. Men kon zien dat de hoofd prijs van de Sint Nicolaas-actie, een Dompkruiser, de naam „La Fortuna" draagt. Een toepasselijke naam die vrij dag door de bouwer van dit jacht, de heer J. Abma, was bedacht. Het schip, waarmee de Sint in Sneek arriveerde werd voorafgegaan door zeeverkenners van de Greate Pier-groep in twee roei boten. De wagen, met de aanduiding 25 jaar Vereniging Sneker Zakenlieden, was ontworpen door Ap. Roosenstein en klaargemaakt door Karei Visser, Boon stra en de gemeentelijke plantsoenen dienst. Een kleurige wagen in een even kleurige stoet. Zoals gezegd, ontmoette Sinterklaas overal waar hij langs kwam veel belangstelling. Ook op de Markt straat, waar Sinterklaas het eindpunt van de geslaagde rondrit door Sneek vond. ben. Ik heb geen enkele reden te twijfe len aan de verklaring van de verbali sant”. Mr. Bueno eiste 50,De baro nes uit St. Nicolaasga zei in haar laat ste woordt er apert niet geweest te zijn. De door haar toen afgelegde route liep langs de Worp Tjaardastraat. Voor de kantonrechter waren er ten lange leste zoveel twijfels aanwezig, datyhjj haar moest vrijspreken, want in derge- Ijjke gevallen is het voordeel aan ver dachtes zijde. Mevrouw Hoekstra reed met haar fiets vanaf de Wijde Noorderhorne de Prins Hendrikkade op toen op hetzelfde mo ment ’n auto vanaf de Prins Hendrikka de de Wijde Noorderhorne in reed. Vermoedelijk schonk zij geen aandacht aan het verkeer achter die auto dat rechtdoor reed. Hierdoor werd zij aan gereden door de auto bestuurd door Wezenberg. Mevrouw Hoekstra, die kwam te vallen, liep een beenfractuur op en is op advies van dokter Ubbens naar het ziekenhuis overgebracht. De auto en de fiets werden licht bescha digd. Met een snelheid van 90 kilometer per uur was Herman Arie M., een 22-jarige ijzervlechter uit Nijland op 13 juni in een personenauto over rijksweg 43 naar Sneek gereden. Dat was ten minste de opzet, want ter hoogte van Ysbrech- tum strandde hij met de auto in een sloot. Nadat hij eerst al enkele keren over de kop geslagen was. Hem werd in de eerste plaats verweten, dat het loopvlak van één der buitenbanden geen zichtbare profilering meer droeg en vervolgens dat hij van de weg geraakt was, wat niet mag, „want als u van de weg komt bent u al strafbaar”, zei mr. Gielen. Herman Arie snapte het allemaal niet zo goed. De wagen was een dag tevoren nog bij een Bolswarder garage gecontroleerd. En voor het feit, dat hij over de kop geslagen was had hij ook geen verklaring. Tegen de politie zou Herman destijds gezegd hebben gedwongen geweest te zijn de berm in te kruipen. Nu wist hij ineens, dat hij tegen een paaltje geknald was en daardoor in de berm gekomen en in de links gelegen sloot terecht ge komen was. Maar er kwam nog iets ge heel anders bij. Er zou nog een proeftijd lopen voor de Nijlander vlechter, die op 9 januari 1969 door de politierech ter veroordeeld was. De proeftijd liep tot augustus 1972. Mr. Bueno wist, dat hij al wat meer „akkevietjes” gehad had. Verdachte: Dat was in mijn jeugd. De officier vond het „zuur” de jonge man uit Nijland vóór z’n spoedige trou wen een ontzegging op te leggen, al thans die te eisen. Als „huwelijkscade au” zag hij daar dan ook van af en liet het bij vorderingen van respectie velijk 50,en 150,De kanton rechter bracht ten slotte het totaal be drag terug tot 140, W.G. Baarda weet, naar de Sint zei, zijn zaak en het wethouderschap goed te scheiden. Hij -begeeft zich voor hon derd procent op het sociale vlak. Wet houder D. Y. W. de Graaff-Nauta werd vergeleken met atlete Fanny Blankers- Koen „altijd koersbewust”. Wethouder H. Pheifer kreeg ’n functioneel stuk ge reedschap, omdat hij o.m. te maken heeft met een streven naar een schone stad. Wethouder H. A. Scholten ontving een spaarvarken want „wie wat spaart wife wat heeft”. De Sint doelde daarbij op de sporttaken. Secretaris K. Koster kreeg twee spelden om de door hem terecht verdiende zilveren medaille be ter op de borst te kunnen spelden en korpschef Bos kreeg „goede Sneker grond” aangeboden voor zijn tuin in Ysbrechtum. „Vanuit Ysmrechtum kan ik Sneek beter overzien” zei de heer Bos. De directeur van gemeentewerken, de heer G. J. de Boer en diens collega van de gemeentereiniging, de heer Ren tenaar, werden evenmin vergeten. Ook zij kregen passende gescheneken. ERG BLIJ De burgemeester van Sneek zei, dat hij blij was dat Sinterklaas weer in zijn stad aanwezig is. Wat ’t delegeren be treft kan ik een voorbeeld aan Sinter klaas nemen, want die komt met zo veel pieten, dat hij mij zeker naar de kroon steekt. Overigens had ik gedacht dat u ons een nieuw stadhuis zou aan bieden. Overigens is het mede aan u te danken dat het recreatiegebouw er nu is en dat er straks in de Noorder hoek een tweede Sporthal zal verrijzen. In antwoord op de toespraak van de burgemeerster zei Sinterklaas dat hij zijn mijter afneemt voor hetgeen de burgemeester in het afgelopen jaar voor Sneek gepresteerd heeft. NOG EEN PLECHTIGHEID Sinterklaas had daarna nog een verras sing voor twee mensen van de Vereni ging van Sneker Zakenlieden in petto. De vereniging heeft 25 jaar bestaan, zo zei hij, maar er zijn twee mensen, die mijn aankomst in Sneek al twintig jaar regelen. „Het is mij een behoefte deze twee heren, namelijk J. Doevendans REDAKTIE: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4233 b.g.g. 3779 L. Jellema, redakteur. FOTOREDAKT1E: Studio Ger Dijs, Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 &&::$5sSRs

Sneeker Nieuwsblad nl | 1971 | | pagina 1