I I F Raad Wymbritseradeel houdt (gewijzigd) formulier-gebed aan begin raadsvergadering sokerMkqerier de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan en van Dorpsbelangen in Woudsend niet eens met beleid Woningstichting IJLST I I I In dit nummer o.a. AAN ONZE POSTABONNEES Rijksscholen- gemeenschap tekent protest aan STORTINGSBILJET VOOR HET ABONNEMENTSGELD Ie HALFJAAR 72 Si® de W SNEEKER NIEUWSBLAD Jaap Huitema schoot WZS naar 1-0 voorsprong Belangrijke winst voor O.N.S. Sneeker Damclub blijft hoofdklasser Menhir-adspiranten hebben goede start Wisselend succes voor hockeyclub Sneek Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en ft 1 f SNEEKER NIEUWSBLAD In dit nummer vindt u bijgesloten een Vermeld s.v.p. vooral uw NAAM en ADRES op het giroformulier. Administratie „SNEEKER NIEUWSBLAD”. Verschijnt: maandags en donderdags andere dan slechts financiële ven”. Namens de vergadering, w.g. W. C. Riel, voorzitter, w.g. H. A. Greydanus, secretaris. MAANDAG 13 DECEMBER 1971 126e JAARGANG No. 99 Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e.o meer loten zullen worden gedrukt. Ook dit jaar bleek de vraag het aanbod te overtreffen. De "heer Suwijn bracht ook nog dank aan Garagebedrijven Ozinga in de Parkstraat voor het beschikbaar stellen van de showroom, waarin alle prijzen, behalve de Domp-kruiser wa ren tentoongesteld. „De Sint Nicolaas- actie ’71 vraagt om ’n herhaling”, aldus de heer Suwijn, die nog vertelde dat het grootste deel van de netto-opbrengst bestemd is voor de tweede sporthal, die in de Noorderhoek (op het Black Boys-terrein) gebouwd zal worden. Offid.,1 O-VI. «n h t'nmla MltX. WYMMITlUAIin BIST - - -•- MWBWWMIM Hoofdprijzen Sint Nicolaas-actie aan winnaars uitgereikt Deze kaart kunt u zonder meer weg doen als u het abonne mentsgeld reeds per giro, bank of aan ons kantoor hebt betaald. GEEN MARKTONDERZOEK Bij de mededelingen was een opgave van het aantal inwoners in de gemeen te per 1 november 1971. De heer Berg sma (FNP) constateerde dat in slechts enkele dorpen vooruitgang is te bespeu ren en dat er in andere dorpen geen vooruitgang of zelfs achteruitgang is. Hij meende dat het zaak is in verschil lende dorpen zo spoedig mogelijk terrei nen bouwrijp te maken. De heer Cou perus constateerde dat de kleine ge meenschappen leeg lopen en hij wilde wel eens een onderzoek naar de be hoeften aan woningen in de verschillen de dorpen. Zo’n marktonderzoek is een kostbare zaak, we weten wel hoe groot de behoefte is, aldus de voorzitter. De raad ging accoord met het voorstel Het was na de publikatie in het Snee ker Nieuwsblad van maandag 6 decem ber nog dezelfde avond bekend, wie de drie hoofdprijzen van de grootse Sint Nicolaas actie van de Vereniging van Sneker Zakenliedeh hadden gewonnen. Die hoofdprijzen waren, in volgorde van belangrijkheid een Domp-kruiser van Jachtwerf J. Abma, een Fiat auto van Garagebedrijven Rinnert de Jager en een Renault auto, die geleverd werd door Garagebedrijven H. de Vries en Zn. Zaterdagmiddag vond de prijsuit reiking plaats in restaurant „Piso”, waar deze hoofdprijs winnaars met fa milie - en uiteraard ook de leveran ciers - aanwezig waren. Het was een bijzonder leuke en in feite een verlate Sint Nicolaasviering. Het ging er erg gezellig toe en vooral de hoofdprijswin- nares van de Domp-kruiser bleek een bijzonder gezellige vertelster te zijn. Tijdens een lerarenvergadering van de Rijksscholengemeenschap Sneek is met algemene stemmen onderstaande mo tie aangenomen. Afschriften van deze motie heeft men aan de Minister van Onderwijs en Wetenschappen, de Voor zitter van de Tweede Kamer, de Raad van Leraren en de Inspecteur-Generaal van het onderwijs gestuurd. De donderdagavond enkele wijzigingen van het reglement van orde voor de verga deringen van de raad goedgekeurd. Dat gebeurde overigens nadat op ver zoek van de heer Bergsma (FNP) een schorsing van de openbare vergade ring had plaatsgevonden. Het ging in dit verband met name om het ambts gebed. De heer Heeringa (FNP) had namelijk voorgesteld voor de aanvang van de vergadering het formulierge bed te laten vervallen en daarvoor in de plaats te stellen een zg. „stil” ge bed. De heer Osinga (GCP) was het hier niet mee eens en daarop vroeg de heer Bergsma schorsing van de ver gadering voor nader beraad. De Vereniging voor Dorpsbelangen ver zoekt tenslotte de grieven aan de Wo ningstichting bekend te maken. Er is al veel te lang gezwegen en het wordt hoog tijd dat deze Woningstichting eens grondig wordt herzien en geres taureerd. Dit schrijven werd in de donderdaga vond gehouden vergadering van de raad niet behandeld. Burgemeester B. W. Cazemier zei wel, dat hij het be treurt dat deze brief binnengekomen is. De inhoud van de brief is na afloop van de openbare vergadering behandeld en één en ander komt eventueel in een volgende raadsvergadering weer ter sprake. Woudsend heeft vele woningzoekenden in eigen getneenschap en ook verschil lende bedrijven zien hun groei bemoei lijkt door het nijpende woningtekort. Toen het dan ook bekend werd dat de woning Doniastraat nummer 17 vrij kwam, leefde bij velen de hoop hier voor in aanmerking te komen. Wie schetst echter onze verbazing dat de ze woning werd toegewezen aan iemand uit een ander dorp (Deersum), die bo vendien zijn werk buiten de gemeente heeft. Wanneer dit een noodgeval be treft, had men voor dit gezin een nood oplossing moeten zoeken in de vorm van bijvoorbeeld een minder riante wo ning, waarin onze eigen dorpsgenoten maar gaan wonen, omdat ze nooit een positief antwoord of toezegging van de Woningstichting, zo staat in de brief. Men had dit gezin beter in Nijland kunnen plaatsen, omdat daar meer wo ningen worden gebouwd. „U begrijpt dat onze dorpsgemeenschap zich hevig ergert aan dit soort oneerlijke woning- verdeling en wij plaatsen ons als be stuur van Dorpsbelangen dan ook voor honderd procent achter hen”, zo staat in de brief. Dorpsbelangen meent ver der dat eerst in aanmerking moeten komen mensen die zich serieus in Woudsend willen vestigen, omdat men daar werkzaam is, daarna zouden de eigen dorpsgenoten, die buiten de ge meente werken doch die in Woudsend willen wonen, in aanmerking moeten komen, in volgorde van aanvraag en urgentie. Het bestuur van Dorpsbelangen zegt voorts dat een groot bezwaar van de Woningstichting is, dat men als aanvra ger volkomen genegeerd wordt. Een antwoord zenden aan de aanvrager dat zijn geval bekend is en om welke re denen hij vermoedelijk nog een bepaald aantal maanden moet wachten, doet men niet. Mondelinge toezeggingen ble- Iken in het verleden weinig waardevol. UITGEVERS: Drukkerij B. Doevendans n.v. ADMINISTRATIE: Singel 17, Sneek, Postbus 11, Telefoon 05150-4233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4231/ 4235, 2247. Gironr. 932730 Bank: Raiffeisen- en Amro- bank. Wanneer u dit nog niet hebt gedaan, maakt dan gebruik van de moge lijkheid om door middel van bijgesloten kaart te betalen. De incassokosten zijn zo hoog geworden, dat zij niet meer in verhouding staan tot het ieesgeld. De gewonnen prijzen, in totaal 38 stuks konden vanaf drie uur in restaurant „Piso” worden afgehaald. Om vier uur kwam het „grof geschut” binnen. Met dit „grof geschut” bedoelde voorzitter J. Suwijn van de Vereniging van Sne ker Zakenlieden de drie hoofdprijswin naars. Vrijwel alle prijzen werden za terdagmiddag opgehaald, behalve on dermeer een fraaie Friese staartklok, enkele reistassen en een mixer. De heer Suwijn heette de aanwezigen van harte welkom en vertelde dat er „he laas” niet meer dan 550.000 loten wa ren. Die zijn allemaal de deur uitge gaan en hij liet doorschemeren, dat er in de Sinterklaasperiode van 1972 wel TWEE AUTO’S De tweede prijs ging naar mevrouw B. de Jong-Dekker, die sinds vier we ken in- de woning Óffingawier nummer 36 woont. Zij houdt de auto, een Fiat en zij zelf zal er in gaan rijden. Haar man heeft al een auto. Ook zij toonde zich bijzonder ingenomen met deze prijs. Haar zoon was zaterdagavond in Sneek wezen kijken naar de bulletins, die overal in Sneek waren opgehangen, direct na de trekking. Hij had alle prijswinnende nummers genoteerd en ’s avonds laa v.’as men bij de familie De Jong-Dekker tot de ontdekking ge komen, dat men ’n auto had gewonnen. De derde hoofdprijs, een Renault, werd gewonnen door de heer S. Attema, chef- monteur bij autobedrijf Fritsma, wo nende aan de Oude Koemarkt nummer 16. Zijn baas is een Opel-dealer! Het echtpaar Attema kwam vorige week maandag omstreeks half twaalf terug van familiebezoek en het vergeleek de volgende morgen in alle vroegte even de nummers van de loten met de ad vertentie in het Sneeker Nieuwsblad. Het kwam tot de ontdekking dat het de derde prijs had gewonnen. Wat het echtpaar Attema met de auto zal doen was zaterdagmiddag nog niet bekend. EVEN DE KBANÏ’-N’AKiJKEN Het echtpaar Van Doornik-Doef was vorige week maandagavond laat thuis gekomen van een familiebezoek. Me vrouw Van Doornik zei, ondanks het feit dat het reeds half twaalf was, dat zij nog even het Sneeker Nieuwsblad wilde inzien, want zij verwachtte in het Sneeker Nieuwsblad de uitslag van de trekking. Het eerste nummer dat zij bekeek, bleek twee cijfers te verschil len met de hoofdprijs. De spanning steeg want de verschillende lotnummers ble ven in de buurt van de Domp-kruiser. Tenslotte werd het laatste lotnummer vergeleken met de uitslag in de krant. Er ging een hoera op, want het laatste Het bestuur van Dorpsbelangen in Woudsend heeft een brief geschreven aan burgemeester en wethouders van Wymbritseradeel inzake de woningtoe wijzing door de Woningstichting Wym britseradeel. Een afschrift van deze brief is gestuurd naar alle raadsleden. In die brief schrijft Dorpsbelangen dat men reeds jaren in de verschillende dorpen praat over de Woningstichting en over de samenstelling van dit veel te eenzijdige bestuur. Bovendien hoort men vaak over de wonderbaarljjke be slissingen die vele vraagtekens oproe pen. Een en ander heeft nu echter zul ke vormen aangenomen, dat Dorpsbe langen gemeend heeft niet langer te mogen zwjjgen en zij maakt het ge meentebestuur op enkele feiten op merkzaam. aan de muziekvereniging „E.M.M.” te Oudega ’n renteloze lening van 4200,- te verstrekken. Wethouder I. Veldhuis (GCP) deelde naar aanleiding van dit punt nog mee, dat de subsidiebedragen voor muziekcorpsen en zangkoren met ingang van 1 januari 1972 fors ver hoogd zullen worden. Nadat de raad enkele begrotingswijzi gingen had aanvaard, werd de begro ting voor 1972 aangeboden. De secties, die deze begroting zullen moeten onder zoeken werden als volgt „getrokken”: eerste sectie I. Veldhuis (voorzitter), Attema, Visser, Bergsma, Osinga, Kui pers, M. Nauta en Bootsma; tweede sectie Miedema (voorzitter), Ketelaar, Couperus, Heeringa, D. Nauta, Sijbran- dij en mevrouw Wolke. KEDAKTIE: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4233 b.g.g. 3779 L. Jellema, redakteur. FÖTOREDAKT1E: Studio Ger Dijs, Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 ABONNEMENTEN: Abonnementsgeld f 5,per half jaar (bij vooruitbetaling Postabonnementen f 7,— per half jaar (bij vooruitbetaling ADV ERTEN TIET ARIEV EN 17 cent per mm, ingezonden mededelingen dubbel tarief Bij kontrakt lagere mm-prijs De hoofdprijswinnaars de heer en mevrouw J. van Doornik-Doef komen binnen bij restaurant „Piso” door een erehaag van leden der S.W.U. Dat gebeurde zaterdagmiddag. Mevrouw- Van Doornik is bestuurslid van de S.W.U. en wandelt zelf ook graag. (Foto Studio Ger Dijs). het hier niet helemaal mee eens en wilde toevoegen „omdat een leven in vrede mogelijk zal zijn”. De voorzit ter antwoordde dat b. en w. zich bij de opstelling van de tekst van de me dewerking van een deskundige, in dit geval ds. Marchal te Oosthem, hadden verzekerd. De heer Sijbrandij (GCP) viel de heer Attema bij, maar de voorzitter verzekerde beide heren dat de toevoeging, zoals door de heer At tema bedoeld, overbodig is. De heer Heeringa (FNP) zei persoonlijk niet zo geporteerd te zijn voor het formulier gebed aan het begin van een raadsver gadering. Wanneer men het wel doet, dan zou men de vergadering eigenlijk ook moeten sluiten met (dank)gebed. Namens zijn fractie en die van Progres- syf Wymbritseradiel stelde hij voor de raadsvergaderingen met een stil gebed te openen en eventueel ook te sluiten. Burgemeester Cazemier betreurde het dat de heer Heeringa met dit voorstel kwam. Het ambtsgebed past vooral om dat de overheid in dienst staat van God. Dit dienaar zijn moet duidelijk tot uitdrukking komen in het gebed aan het begin van de vergadering. Het is een stukje liturgie dat geopenbaard moet worden, aldus de voorzitter. De heer Osinga (GCP) zei dat hij tegen het door Heeringa voorgestelde stil gebed is. „De voorzitter moet de wijsheid van God vragen voor ons als raad”, zei de heer Osinga, die de heer Heeringa verzocht zijn voorstel niet in te dienen. Hierna vroeg de heer Bergsma (FNP) schorsing van de vergadering voor na der beraad. Na heropening van de ver gadering legde de heer Heeringa de volgende verklaring af: „niet omdat wij overtuigd zijn door de argumenten van de voorzitter en de heer Osinga, maar omdat wij de mening van ande ren respecteren zullen wij ons voorstel niet indienen”. De heer Attema had geen behoefte zijn eerder geopperde aanvulling toe te voegen, terwijl de heer Osinga toch maar van zijn sugges tie „een gebed aan het eind van de ver gadering” afzag. De wijziging van het reglement van orde werd daarna zon dermeer aangenomen. EREHAAG VAN DE S.W.U. Tegen de tijd dat het echtpaar Van Doornik-Doef restaurant „Piso”, zou be treden had de Sneker Wandel Unie voor de ingang van het restaurant in de Parkstraat een erehaag gevormd. Dat was allemaal bijzonder leuk en zeer spontaan want mevrouw Van Doornik- Doef (u begrijpt al dat zij de hoofd prijs heeft gewonnen) is een actief be stuurslid van de S.W.U. en zij wandelt zelf ook nog heel graag. Het bestuur van de S.W.U. was ook op de „recep tie” aanwezig en het bood mevrouw Van Doornik-Doef ’n fraaie plantenbak aan. Mevrouw T. van Doornik-Doef toonde zich overigens een heel gezelli ge vertelster. Haar man (zij zelf is 60 jaar) is een gepensioneerd bouwvakker van 65 jaar en heel rustig. Dit echt paar kwam elf jaar geleden in Sneek wonen, maar zij spreken nog een echt West-Fries dialect, want mevrouw Van Doornik is geboren en getogen in An- dijk en haar man is ook Noord-Hol- lander. Haar zoon uit Enkhuizen en haar doch ter uit Alkmaar waren ook bij de „plechtigheid” aanwezig, evenals een dochter, die nu in Sneek woont. Zij al lemaal deelden in de grote vreugde. „Schoolleiding en docenten van de R.S.G. te Sneek, in vergadering bijeen op maandag 6 december, wijzen de aangekondigde maatregelen om de aan tallen wekelijkse lessen terug te bren gen van 32 naar 30 af, zolang er geen duidelijke en overtuigende onderwijs kundige motieven aangevoerd worden voor deze maatregel. De vergadering is van mening, dat re ductie van de aantallen lessen slechts kan geschieden na overleg met de be trokken organisaties en op grond van andere dan slechts financiële motie- Het ging b;i deze wijzigingen van het reglement van orde om enigszins ande re bewoordingen in het ambtsgebed. Zo was in het voorstel na „Gij hebt in uw wijsheid de overheid ingesteld en met gezag bekleed” de zin „opdat een stil en gerust leven mogelijk is” weggelaten. De heer Attema (GCP) was lot bleek inderdaad het hoofdprijswin- nende lotnummer te zijn. Wat zei me vrouw Van Doornik? „Grote genade, we hebben de hoofdprijs gewonnen, haal de fles op tafel”, ’t Was ’s nachts twee uur voor de heer en mevrouw Van Doornik de echtelijke legerstede opzochten. „En weet je wat mijn man zei, nadat ik gezegd had: „schenk eerst maar een borrel in”, ik hoop altijd op een klein autootje, maar eerst een nieuw nest. Om twee uur was de fles leeg, maar om zes uur was ik weer klaar wakker, toen heb ik direct met mijn kinderen getelefoneerd, eerst de doch ter in Sneek, daarna mijn kinderen in Noord Holland, vertelde een vrolijke mevrouw Van Doornik. „Zei m’n doch ter in Alkmaar, waarom moet je me zo vroeg bellen, er is toch niets ernstigs aan de hand?”. „Mens ik heb een krui ser gewonnen, de hoofdprijs”. Antwoor- de dochter: „moeder weet je dat wel zeker?” Nou of ik het zeker wist! Overigens zal het echtpaar Van Door nik niet met de kruiser de wateren in Friesland bevaren. Het heeft de krui ser verkocht aan een heer Bakker in Sneek, want zei mevrouw Van Doornik „ik durf het wije woater niet op hoor en myn man ook nie”. Het echtpaar woont in de Eelt je Halbertsmastraat nummer. 87.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1971 | | pagina 1