IJLST snekerWkoerier Drie Sneker pianisten in 3e Stadhuisconcert 1 Opheffing Schippersschool ligt bestuur „Schuttevaer” nog altijd zwaar op maag Hoogbejaarde jachtopziener uit Oudemirdum zag opnieuw loslopende hond manegehouder Damclub „Eensgezindheid” Woudsend hield toernooi met ruim 170 deelnemers j aan van en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL In dit nummer o.a. Afdeling Zuidwesthoek hield jaarvergadering KANTONGERECHT SNEEK j I 1 I en J. van Leijen Twijzelerheide toernooiwinnaar Ernst Croes opent ^IIIIMIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIM een W. (42) uit Ruigahuizen. score bij LSC-Nieuweschoot Geslaagd damtournooi „Eensgezindheid” Woudsend 1 Onder het motto: Zachte heelmeesters maken stinkende den vorderde officier mr. E. F. Bueno vrijdag een totale geld- Zaalhockey: Sneek-jongens A verslaan LHC I boete van t 4öU.een week voorwaardelijke hechtenis, met de W(?s gereden, en kwam hij zelf op een proeftijd van één jaar tegen manegehouder Arnoldos de aangehouden om de lezingen van en kele getuigen eens aan te horen. Wachtmeester J. Kuitert uit Koudum had nog dezelfde avond van De J. vernomen, dat zijn snelheid 45 kilome ter geweest was. Te hoog, meende de wachtmeester, omdat ter plaatse de situatie dermate onoverzichtelijk is, dat hooguit een snelheid van 30 kilome ter aanvaardbaar is. De Mercedes j daarentegen reed volgens de bestuur- WH f F! MUUVftHU* ADVMBTKirriE&LAJ?^ ^bVOOB 8NBEK EN QM8TBSKBN (Foto Studio Gor Dijs) pun ten steken. Verschijnt: maandags en donderdags MAANDAG 10 JANUARI 1972 127ste JAARGANG No. 3 pun- pun- SNEEKER NIEUWSBLAD ----- - Afgetreden secretaris Sj. Zwaan belangen Waterstaat en Schuttevaer druisten tegen elkaar in... Ruim 170 dammers waren za terdag naar Woudsend geko men om deel te nemen aan ’t damtoernooi van de Damclub „Eensgezindheid” dat in de Driuwpolle werd gehouden. Op de foto een overzicht van de „damzaal”Op de voor grond de te winnen wisselbekers. 2. L. v.d. Berg, Wons 3 punten. D.: 1. G. Slot, Westerhaar 4 punten; 2. los laten lopen; op 7 november had jachtopziener J. Steffens uit Oudemir- dum, ondanks zijn respectabele hoge leeftijd (80) kunnen constateren, dat een hond van De W. langs de Oude Balksterwei zonder toezicht in het bos rondliep. C. M. Koene, Nagele 4 punten. F.: 1. Lemstra, Achlum 4 punten; 2. E. A. Sinnema, Leeuwarden 4 punten. E.: 1. J. Peters, Bolsward 4 punten; 2. Drost, Langweer 4 punten. G.: 1. J. Steneker Leeuwarden 5 punten, perskinderen kan opvangen voor het volgen van het onmisbare onderwijs. - - --graag in het midden Wie we hiervoor aansprakelijk moeten stellen wil ik g latenof zouden we misschien als afdeling de hand eens in eigen boezem moe- MOEILIJK WERKEN Nico S., een in Sneek werkzame radio monteur uit Mantgum was op 25 no vember betrapt, toen hij in strijd met een daar geldend stopverbod op de Prins Hendrikkade halt had gehouden. „We moeten snel werken”, verdedigde Nico zich. „De politie ziet het wel eens door de vingers, dat we er staan”. De afkoopsom voor deze overtreding was bepaald op 15,de eis van de of ficier van justitie bedroeg eveneens dit bedrag. Maar toen Nico in z’n laatste woord („ik was bezig een - zware - kleurentelevisie op te halen, toen een klant me om de een of andere tech nische uitleg vroeg”) de reden van zijn verschijning uiteengezet had, vonniste mr. Gielen 10, Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan «huis in GAASTERLAND, SLOTEN e.o school „de Lark”, waar hij als hoofd onderwijzer aan verbonden was. Maar hij stelde de aanwezigen gerust: hij is nog steeds actief op het terrein van het begeleiden van de schipperskinderen in E. G. Terpstra te Harkema Opeinde (Nagelhout-beker), S. Folkertsma Wor- kum (Van der Velde-beker); in de tweede klas waren de hoogste prijzen voor R. Sloot Hijum (Dorpshuis-beker), KI. Abma Goënga (Repko-beker), H. Hoekema Koudum die definitief de Van der Kooi-Witteveen-beker won; in Het concert begint om 8 uur, de zaal is open om half acht. De W. - hij was op deze eerste zitting in 1972 niet verschenen - houdt er, be halve paarden enkele honden op na, waarbij een dalmatiër. Welnu, op 1 okto ber vorig jaar had de manegehouder in een stuk bos aan de Kooiweg 2 honden In de hoofdklasse ging de „Mij Wouds- end”-beker naar J. Zijlstra te Oude- schoot en de PFDB-beker naar J. Lem stra te Achlum. De „Noordhuis”-beker in de hoofdklasse werd gewonnen door J. Steneker te Leeuwarden. In de eer ste klas gingen de ereprijzen naar P. Jorritsma te Sneek (Damclub-beker), der stapvoets, zo’n 510 kilometer per uun Mevrouw M. Bandstra-v.d. Meer, Age's moeder en op die dag rechts naast hem gezeten bevestigde dit. Ook zij had Femme de J. in de auto niet zien aankomen, wat trouwens ook on mogelijk moet zijn daar. Overeenkom stig de eis van mr. Bueno legde de kantonrechter de veehandelaar twee geldboetes van elk 50,op. de derde klas gingen de wisselprijzen naar K. Rinkema Koufurderrige (firma Visser-beker), H. Nauta, Franeker (Lankhorst-beker), R. Oudega Offinga- wier (Westra-beker) en in de jeugdaf deling ging de Noordhuis-beker naar Ria Friso te Sneek. De volledige uit slagen luiden: Ere klas A: 1. R. Bergsma, Terhorne, 5. punten; 2. A. Scholma, Drachten, 5 punten. B. : 1. J. W. Veld, Oudega W, 4 pun ten; 2. Tj. Bos, Heerenveen, 3 punten. C. : 1. J. v. Leijen, Twijzelerheide, 6 punten; 2. B. Steneker jr., Leeuwarden 4 punten. CONTAINER OP PAMPUSKADE De voorzitter van de afdeling, de heer K. de Vries, kon niet veel leden wel kom heten zaterdagmiddag in hotel Ozinga. Met zeventien hield het wel op. Toch werd er soms pittig gediscus sieerd. Hij nam in zijn openingswoord de verschillende facetten waarmee de beroepsvaart momenteel te maken heeft onder de loep. Hij pleitte voor ’n beter overleg tussen de spoorwegen, het wegvervoer en de binnenvaart om tot een betere verdeling van het vracht vervoer te komen. Hij somde een aan tal voordelen van het vervoer over het water op, onder meer het vervoer van gevaarlijke stoffen. Hij betreurde het HOOFDKLAS A.: 1. H. Jelsma, Rau- werd, 4 punten; 2. J. G. Vogelzang, Balk 4 punten. B. : 1. J. D. Postema, Tolbert 4 punten; 2. K. Krot, Sneek 3 punten. C. : 1. J. Zijlstra, Oudeschoot 5 punten; De piano is in de serie SNEKER STADHUISCONCERTEN als solo-instru- ment nog niet zo vaak aan bod geweest. Een van de redenen: het vervoeren en plaatsen van een behoorlijk instrument voor vakgebruik, een concertvleu gel dus, kost behalve heel wat hoofdbrekens (soms: ruitbrekens) en man kracht een smak geld. Deze maal, donderdag 20 januari a.s., zal dit karwei volbracht worden door de firma Hahn uit Groningen samen met Gemeente werken uit Sneektotaal 6 man sterk. Aldus de secretaris Zuidwesthoek van Schippersvereniging de heer Sj. Zwaan, zijn jaarverslag. De heer Zwaan afscheid van de secretaris-functie in deze afdeling. Door zijn werkzaamhe den in dienst van Provinciale Water staat, de heer Zwaan is sluismeester in Staveren, kwam hij nogal eens in con flict met de belangen van Schuttevaer en op grond daarvan stelde hij zijn functie beschikbaar. Hij bleef echter wel aan als bestuurslid. Door de verga dering werd als zijn opvolger benoemd de heer S. Syperda uit Sneek, gepen sioneerd rijkspolitieman (waterpoli- tie). De Damclub „Eensgezindheid” te Woudsend hield zaterdag in het dorpshuis „De Driuwpolle” een alleszins geslaagd damtournooi. Er waren 171 damlief hebbers naar Woudsend gekomen, die elkaar in zes klassen de eer achter het dambord betwistten. Toernooiwinnaar werd J. van Leijen uit Twijzelerheide, die in de ereklas het maximum aantal punten behaalde. Hij kwam in het bezit van de Raiffeisenbank-beker, die vorig jaar gewonnen werd door B. Steneker jr. te Leeuwarden. De jubileum-beker, vorig jaar in deze klas gewonnen door Tj. Bos te Heerenveen, kwam nu in handen van R. Bergsma te Terhorne. Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD WOn- Mercedes tot gevolg had. „Ik zat wel vxxivivi nil u 1 inic-iio viiKiao t-t-n rnraie opin ,rec,hts” hield Femme vol. Bovendien r e C U een totdie öeia- had volgens hem Brandstra midden op met: Stropende honden worden doodge schoten had aangetroffen. Nu, zo radi- kaal hoefde het voor hem in Nederland niet toe te gaan, maar zover Arnoldus de W. het met zijn dieren had laten komen, had hem toch wel de emmer doen overlopen. Jachtopziener Steffens, die vrij vroeg in het gebouw aanwezig was, zei vaker last gehad te hebben met de honden van de manegehouder. Toen hij op' een dag de los-lopende Dalmatiër wilde grijpen en daarin niet kon slagen, volg- ^W.^^me^een^d ^ngek^ pen, maar nam niet de tijd om er eventjes over te praten”, vertelde de opziener. De manegehouder toonde vol gens hem alleen maar onwil om mee te werken, kwam wel met mooi praa tjes (hij zou de honden telkens nagelo pen zijn) voor de dag, maar meer ook I niet. Alduj was hij in 1966 ook al eens veroordeeld, omdat - toen - twee her dershonden zonder begeleider waren aangetroffen. „Meneer is op het oude spoor teruggekeerd” was dan ook de conclusie van mr. Gielen. Hij achtte een proeftijd van twee jaar „bepaald, wenselijk”. Voor de rest kon hij met de eis van mr. Bueno meegaan. 100,— BOETE De 28-jarige veehouder/handelaar Fem me de J. uit Warns stond vopr het hekje, omdat hij op 16 juli ’s avonds op de Scharlerweg in zijn woonplaats niet voldoende rechts had gehouden, wat ’n aanrijding met de door student Age Brandstra uit Scharl bestuurde De manegehouder had zich overigens ook al eens eerder moeten verantwoor den, want op 23 juli vorig jaar had een van zijn honden het op een haas begrepen. Van hem zou de uitspraak afkomstig zijn, dat een Dalmatiër bang voor hazen is. Dat kwam de kanton rechter uiteraard hoogst belachelijk voor. Mr. J. H. M. Gielen schijnt vrij regelmatig in Oostenrijk op vakantie te gaan, alwaar hij nogal eens borden Ondertussen is interessanter te mel den, dat dit derde concert in de serie zal worden verzorgd door drie Sneker pianisten. Het is dan wel zo, zoals een gx 'enmaker uit Wymbritseradeel op merkte, dat twee van de drie in een tot die gemeente behorende .buitenpost’ van Sneek wonen. Maar het feit blijft, dat ouderlijke huizen in Sneek ston den en nóg staan en dat ze, net als nummer drie hun jeugd- en schoolja ren in Sneek hebben doorgebracht; ze hebben trouwens alle drie hun eerste pianolessen van de Sneker musicus pedagoog Gezinus S Nk gehad. van de afdeling de Koninklijke „Schuttevaer”, Hij zei dit tijdens i nam UITGEVERS: Drukkerij H. Doevendans n.v. ADMINISTRATIE: Singel 17, Sneek, Postbus 11 Telefoon 05150-4233,5169. Kantooruren: maandag 'tem vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4234 4235, 2247. Gironr. 932730. Bank: Raiffeisen- en Amro- bank. REDAKTIE: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4233 b.g.g. 3779, L. Jellema, redakteur. FOTOREDAKTIE: Studio Ger Dijs, Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 ABONNEMENTEN: Abonnementsgeld f 5,50 per half jaar (bij vooruitbetaling Postabonnementen f 8,per half jaar (bij vooruitbetaling} ADVERTENTIETARIEVEN 18 et. per mm, ingezonden mededelingen dubbel tarief Bij kontrakt lagere mm-prijs. ons gaan brengen. ®.n Nauta ontvingen hun verdere opleiding aan het conservatorium te Utrecht bij Wolfgang Wijdeveld, Nieu wenhuis jan het Haagse conservato rium bij Everhard van Beinum. Hij is nu leraar aan de Sneker muziekschool Bok studeerde aan het Groninger con servatorium Schoolmuziek en geeft in dit vak les aan de Pedagogische Aka- demie te Leeuwarden. Nauta studeert, na het behalen van het solisten-diplo- ma, bij George v. Renesse en is hoofd leraar piano aan de vakopleiding van de Leeuwarder muziekschool. Johan Bok, Brugt Nauta en Jogchem Nieuwenhuis hebben tezamen, in on derling overleg, een programma opge steld dat ook voor een groter publiek geschikt is en dat 2 eeuwen pianomu ziek omvat: Scarlatti (1685—1757), Beet hoven (17701827), Schumann (1810 1856), Granados (1867—1916), Debussy <1862—1918) en Ravel (1875—1937) be horen toch wel tot de grote meesters van het instrument. Er mag dan ook worden verwacht dat ditmaal, na iets geringer bezoek op onze beide vorige concerten daar hadden nog wel 20 iSf^u5d! de "rote Stadhuis zaal tot de nok zal zijn gevuld, nu drie uitnemende kunstenaars van eigen bo dem en eigen tijd kunst van alle tij- den voor ons gaan brpncr^n „Op het gebied van onderwijs is er iets wat ik kwijt wil. Het zit me namelijk bijzonder dwars dat men het afgelopen jaar de Openbare Schipperssehool „De Lark” waarvan onze voorzitter vele jaren een actief hoofd is geweest, heeft moeten sluiten. Met het opheffen van deze school is achter het onder wijs aan schipperskinderen, zoals dat in Sneek vele jaren mogelijk is geweest definitief een punt gezet. Uiteraard is het nog wel mogelijk voor schippers kinderen om 111 Sneek naar school te gaan maar dan alleen als de betrokken schipper een kosthuis weet te vinden, en dat is het grote probleem. Gezien de positie welke Sneek altijd op scheepvaartgebied heeft ingenomen en nog inneemt en waarvan een groot deel van het stratennet is genoemd naar scheepstypen of onderdelen daarvan (of is dit slechts een herinnering aan de Sneek-week) is het te betreuren dat Sneek, met een ruime sortering op het gebied van onderwijs niet over een modern internaat beschikt wat de schip- 2. W. Couperus, Workum 4 punten. Eerste klas A.: 1. W. v.d. Zee, Balk 4 punten;. 2. J. Oudega, Offingawier, 3 punten. B. : 1. Fr. de Vries, Woudsend 5 ten; 2. S. Boot, Sneek 4 punten. C. : 1. P. Jorritsma, Sneek 6 punten; 2. H.: 1. J. Zantinga, Oudehorne 4 punten; D. : 1. J. de Vries, Wons 5 punten; 2. J. v. Nuil, Westerhaar 3 punten. E. : 1. J. Huls, Westerhaar 5 punten; 2. S. Folkertsma, Sloten 3 punten. F. : 1. E. G. Terpstra, Harkema 6 pun ten; 2. J. B. v. Heil, Epe 2 punten. G. : 1. Sj. Wittermans, Sneek 5 punten; 2. S. Postma, Frieschepalen 4 punten. H. : 1. J. Zantinga, Oudehorne 4 punten 2. D. v.d. Gaast, Oosterzee 3 punten. I. : 1. H. Jonkman, Idskenhuizen 5 pun ten; 2. A. Samplonius, Bakhuizen 3 pun ten. J. : 1. S. Folkertsma, Workum 6 ten; 2. A. Hillebrand, Franeker 4 ten. K. : 1. H. Postma, Spanga 4 punten; 2. W. Leijenaar, Wons 3 punten. Tweede klas A.: 1. J. v.d. Zee, Ijlst 4 punten; 2. P. Nagelhout, Balk 3 pun ten. B. : 1. R. Sloot, Hijum 6 punten; 2. G. Zijlstra, Wons 3 punten. C. : 1. H. Hoekema, Koudum 6 punten; 2. J. Huisman, Steenwijk 4 punten. D. : 1. J. A. Hoekema, Koudum 4 pun ten; 2. K. Louwsma, Wommels 4 pun ten. F. : 1. K. Abma, Goënga 6 punten; 2. B. Hoekstra, Heerenveen 3 punten. G. : 1. Molenaar, Achlum 5 punten; 2. s opheftën van de openbare schippers- (Vervolg pagina 4} (Vervolg onderaan op pagina 3)

Sneeker Nieuwsblad nl | 1972 | | pagina 1