snekerWkoerier IJLST van Groot aantal vooroorlogse woningen in Sneek zal worden verbeterd UITSTEKEND JAAR VOOR „IT FRYSKE HYNDER" B. en W. van Sneek teleurgesteld over houding Gedeputeerde Staten inzake 2e veemarktdag tocopie van een door ons, mede mens de gemeentebesturen van Doe- tinchem, Groningen en Purmerend, aan de direktie agrarische handel en nijver heid van het ministerie van landbouw en visserij gezonden schrijven d.d. 26 augustus 1971, waarin onze bezwaren tegen het besluit van de raad der ge meente Leeuwarden uitvoerig gemoti veerd zijn uiteengezet. ■R de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan en /l r I f 20 jaar op de bres voor het Friese paard Nieuwe opzet Kulturele Ried Wymbritseradiel I i I „Friesland zonder ijsclubs zou Friesland niet zijn" Vorig jaar minder betalende kijkers bij skütsjesilen op 't Sneekermeer I MEVROUW KEULEN-FEENSTRA EERSTE VROUWELIJKE DIAKEN IN IJLST Wi J EENRICHTINGSVERKEER IN IJLST INGEVOERD WSNEEKER NIEUWSBLAD SNEEK KAN WEILAND KOPEN NABIJ DE IVIGE LEANE 1 Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en de Psychologisch liften f SNEEKER NIEUWSBLAD ziet Abraham on- van (Foto Studio Ger Dijs) na- INITIATIEF VAN BERGSMA DRIE SECTIES VEULEN AANGEKOCHT mo- o Verschijnt: maandags en donderdags van het stamboek. Voorzitter De Vries was het hier niet mee eens evenals een aantal leden van de vergadering. Alles werd echter weer in de'minne geschikt. Penningmeester G. Steenbeek uit Op penhuizen kon in zijn jaarverslag mel den dat de vereniging financieel zeer goed draaide. Hij werd later tijdens een overigens geheel overbodige stemming, er waren geen tegenkandidaten, herko zen met op één na alle stemmen. MAANDAG 17 JANUARI 1972 127e JAARGANG No. 5 UITGEVERS: Drukkerij H. Doevendans n.v. ADMINISTRATIE: Singel 17, Sneek, Postbus 11, Telefoon 05150-1,233,5169. Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 1,231, 1,235, 221,7. Gironr. 932730. Bank: Raiffeisen- en Amro- bank. Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e.o i Het door de gemeenteraad van IJlst vorig jaar genoemen besluit om in Ijlst tussen de overkluizing en de Kerke- brug éénrichtingsverkeer in te stellen is nu gerealiseerd. De benodigde ver keersborden daarvoor zijn geplaatst en het rijdend verkeer zal er voortaan re kening mee dienen te houden. Het zal een verbetering in het stadsverkeer worden, als de automoblilisten tenmin ste niet hun snelheid gaan opvoeren. Fr. £3*5 Offlch.l ftia'Mba INIIX. WDUMMIMHU UHT - - - «m. I.nu. mJUlKnRm Dat Blauwhuis werd meerdere malen tijdens de aan het toneelstuk „It spoar bjuster” van de toanielforiening „Mei- inoar len” uit Drachten voorafgaande jaarvergadering genoemd. In dit dorp gen van ’n lavet of zit-douche-bad met douche-gamituur, een lichtpunt en een randgeaarde wandcontactdoos in de woningen, het aanbrengen van een dou cheruimte met douche-garnituur, een lichtpunt en een randgaarde wandcon tactdoos in een aantal woningen beho rende tot het complex type Weegth, het aanbrengen van twee wastafels in de woningen van het eerste complex z.g. eigen woningen en het aanleggen van een douche en uitbreiding van de elec- triciteitsinstallatie in de woningen van het derde, vierde, vijfde en zesde com plex, z.g. eigen woningen. De woningen behorende tot het com plex Weegth-woningen zullen voor on geveer de helft moeten worden afgebro ken indien het verkeers- en vervoers plan op de in het ontwerp-structuur- plan voor de bebouwde kom voorge stelde wijze wordt uitgevoerd. Deze uitvoering kan de eerstkomende 5 tot tien jaar tegemoet worden gezien. In verband met deze vrij korte termijn dient naar de mening van b. en w. van verbetering te worden afgezien voor zo ver het de af te breken woningen be treft. Dit zijn de woningen Maria Lou- isestraat 1 tot en met 27 (oneven). In de kerkeraad van de H.H.-gemeen- ten vielen per 1 januari vier open plaatsen, doordat twee ouderlingen en twee diakenen zich niet herkiesbaar stelden. Op zichzelf is dit geen bijzon dere gebeurtenis maar wat wél, voor IJlst althans, iets nieuws is, is dat na lang geprobeer van deze en die de eer ste vrouw zich heeft gepresenteerd. Mevr. Keulen-Feenstra van de W. M. Oppedijkstraat zal als diaken de ge meente gaan dienen. De bevestiging van de nieuwe ambtsdragers zal in de morgendienst op 23 januari a.s. plaats vinden. Fr. is namelijk de fokdag van de vereni ging gehouden met veel medewerking van de plaatselijke VVV en uiteraard van de leden die zo’n 100 dieren in schreven. Vooral de Limietklasse kwam zeer goed uit de bus. Hij memoreerde de kampioenen, zoals de Nederlands kampioene bij het ring- rijden mevrouw Jellersma, de alge meen kampioen bij het enkelspan Freark, de algemeen kampioen bij het dubbelspan, span Kupers en de alge meen kampioen bij de dekhengsten het paard van Frankena, Heeg. De vergadering verliep overigens niet geheel vlekkeloos. Secretaris H. Bouma uit Idsegahuizum maakte in zijn jaar verslag enige kritische opmerkingen aan het adres van het Fries Paarden- CLUBLIEFDE In zijn openingswoord („barkers yn Fryslan, goejoun”) bladerde ceremo niemeester W. Wempe uit Hommerts in Fries kostuum een tijd lang het notu lenboek door, waarbij hij even halt hield bij 1947. Het jaar waarin voor het eerst langebaanwedstrijden op de Lusepoel werden gehouden. De be- l' In de vergadering van 23 december 1959 van de raad van Wymbritsera- deel werd besloten tot instelling van een gemeentelijke Kulturele Ried en een Verordening regelende doel, orga nisatie en werking van de „Kulturele Ried yn de gemeente Wymbritsera diel” vastgesteld. Gesteld mag worden dat deze Kulturele Ried nuttig werk heeft verricht in de afgelopen 12 jaren. In het voorwoord van de begroting 1971 hebben b. en w. de raad reeds meegedeeld, dat de structuur van dit orgaan nader zou worden bezien, me de in verband met de naar voren ge brachte wensen inzake opvoering van de aktiviteiten. Als voorzitter is door b. en w. aan gewezen wethouder I. Veldhuis, die zich op de hoogte heeft gesteld van wat er leeft aan wensen en wat er voor moge lijkheden zijn in de kulturele sector van de gemeentelijke samenleving. Tot nu toe was een ambtenaar ter secretarie aangewezen tot secretaris van de Ried. Bij de huidige secretarie-bezetting is voor dit werk echter niet voldoende tijd vrij te maken, zodat thans iemand is benoemd buiten het ambtelijk appa raat. De doelstelling van de Kulturele Ried is gelijk gebleven, doch in de prak tische uitvoering wordt voorgesteld wij zigingen te brengen. In het aantal le den, 15, zal geen wijziging worden aan gebracht, doch het aantal secties is te ruggebracht van 5 tot 3. Hierdoor wordt een betere werkverdeling tot stand gebracht en verder het voordeel verkregen dat elke sectie van drie tot vijf leden wordt verhoogd, waardoor doelmatiger kan worden gewerkt. Dit onderzoek is inmiddels uitgevoerd door de dienst van Gemeentewerken. Op grond van de resultaten van dit on derzoek zijn b. en w. van Sneek van oordeel dat de kwaliteit van de wonin gen verbeterd kan worden door ’t uit voeren van de door de direkteur van gemeentewerken opgestelde verbete ringsplannen, die voorzien in de aanleg van een douche/wasgelegenheid en uit breiding van de electriciteitsinstallatie. Zij betreffen in hoofdzaak 't aanbren- De werkzaamheden zullen over de 3 secties als volgt worden verdeeld: sec tie A: muziek, zang, toneel en film; sectie B: sport, waarin vertegenwoor digd een lid van de Commissie School- sportdagen; sectie C: algemene zaken, zoals bejaardensociëteiten, lectuurvoor ziening e.d. Het ligt in de bedoeling de volgende personen te benoemen, t.w. voor sectie A: M. Westra, Gaastmeer, voorzitter, W. Valkema, Oudega W., J. Ypma te Gauw, J. Walinga te Oudega W., mw. G. Feenstra-Bergstra, Oost- hem. Sectie B: I. Bergsma, Hom merts, voorzitter, P. Bonnema, Ys- brechtum, J. H. Nauta, Jutrijp, F. J. Hofstra, Woudsend, B. Looyenga, Ab- bega. Sectie C: R. Heeringa, Scharne- goutum, voorzitter, P. Piersma, Heeg, mw. H. Vellinga-Punter, Heeg, mw. T. Rypkema-Elzinga, Nijland, mw. F. v. d. Wal, Oppenhuizen. Tot secretaris is aangewezen de heer G. H. van der Meer te Gauw. In de concept-verordening is opgenomen dat de leden een presentiegeld zullen ont vangen tot een bedrag door burgemees ter en wethouders vast te stellen. Dit bedrag is bepaald op ƒ10, per ver gadering. De vereniging is in 1952 opgericht en mag zich verheugen in een groeiend aantal leden. Waren dat er in het oprichtingsjaar 63, momenteel zijn het er zo’n 130. Het aantal paarden dat door de eigenaren naar de fokdag wer den gebracht, varieerde nogal eens. Het grootste aantal kon geboekt worden in 1960 namelijk 139 stuks, het dieptepunt was in 1969, 70 stuks, op het ogenblik zit er weer een stijgende lijn in de be langstelling voor de fokdag. In Blauw huis waren het er 110. De leden zitten verspreid over de gehele Zuidwesthoek van Friesland. „It Fryske Hynder” is één van de vier afdelingen in Friesland. Eén van de hoofddoelen van de ver eniging is het bevorderen en verbeteren van het Friese raspaard. De vereniging werkt daar onder andere aan mee door het kopen van het veulen Jo van Thijs Maat. De hoofdprijs van de ver loting was ook een veulen, dat werd gewonnen door J. Dooper uit Blauw huis. stuursleden kwamen weldra tot het be sluit de poel te kopen, waaruit de heer Wempe de toen al bestaande clublief- de concludeerde. Even later greep men de kans niet aan voor ƒ30,een be planting rondom de baan te laten aan leggen (door ene Dijkstra), doodeen voudig omdat men op zwart zaad zat. Verwonderlijk is het daarom aller minst, dat men op elke bestuursverga dering repte over acties, om in deze pre caire situatie verandering te krijgen. De voorzitter van het Gewest Fries land van de K.N.S.B., de heer W. Wynia uit Cornwerd sprak in dit geval van een mijlpaal, voor zo wel het verenigings- als het dorpsle ven. lendracht, zo zei de heer Wynia, die tevens de Bond van Ijsclubs ver tegenwoordigde, wordt geleid door een bijzonder actief bestuur. Dit kwam zo’n 25 jaar geleden al uit de verf, want deze ijsclub was steeds een der eer sten die er bij waren, als het om het uitschrijven van langebaanwedstrijden ging. De verstandhouding met andere verenigingen was steeds uitermate goed, wist de heer Wynia. Hij bood het bestuur de welbekende bondsvlag aan, waarop de woorden Bond van Ijsclubs de plaats van de middelste drie pom- peblêdden innemen. Voorzitter A. Brinksma van de Sintra- le Kommiske Skütsjesilen zei zaterdag op de jaarvergadering, dat de be langstelling van het skütsjesilen groter is geworden. Nu is het aantal betalen de bezoekers bij zeven van de vorig jaar verzeilde tien (Staveren ging niet door) wedstrijden inderdaad toegeno men, vergeleken bij de cijfers van 1970. Bij het skütsjesilen op het Sneeker meer evenwel waren bijna 300 betalen de kjjkers minder dan het jaar daar voor, toen 1755 mensen een kaartje kochten. Ook de belangstelling bij Lem mer liepte rug (met meer dan 900), terwijl de wedstrijd op de Veenhoop ruim 800 betalende toeschouwers min der trok. Een hoera-stemming kan ge meld worden uit Terhorne, waar in ’70 2946 mensen bij de kassa de porte feuille tevoorschijn haalden, en vorig jaar 4310, een toename van ongever 1400. Het skütsjesilen op de Fluessen werd bijgewoond door 2574 betalende kijkers (tegen 2145 in 1970); de wed strijd co/nmissie woudsend registreer de in 1971 2724 kaartverkopen, tegen 2260 in 1970. Nog één keer de totaal cijfers: in 1970 30407 en in 1971 29367, maar vorig jaar werd, zoals men weet, het treffen in Staveren op advies van de Minwaerrie afgelast. INVESTERING De totale investering bedraagt ƒ937.944,Aan rijkspremie kan wor den gerekend op ƒ135.207,zodat de netto-investering f 802.737,zal be dragen. De uit de investering voort vloeiende lasten zullen ongeveer 93.076,20 per jaar bedragen. De huurprijs van de te verbeteren wonin gen dient naar de mening van b. en w. te worden opgetrokken tot een bedrag dat de huidige huurprijs van vergelijk bare woningen benadert. Hierbij kan gebruik worden gemaakt van ’t bij de huurharmonisatie geïntroduceerde pun tensysteem. De op de hiervoor aange geven wijze te verkrijgen huurverho ging zal 66.325,80 bedragen, zodat het tekort ontstaat van ƒ26.750,40. Te genover dit tekort staat echter een ver dere huurverhoging in de eerskomende jaren als gevolg van de invoering van de huurharmonisatie. Het tekort van ƒ26.750,40 zal hierdoor in enkele jaren kunnen worden geëlimineerd. ^voos l«m sx omstbmxxx De lisklub „lendracht” uit Jutrijp-Hommerts neemt in Friesland en eigenlijk in geheel Nederland een bijzondere plaats in. Zij was in haar rijke verleden veelal de eerste club, die het mogelijk maakte, dat er op de ijsbaan tussen Sneek en Lemmer korte- en later ook langebaanwedstrijden gehouden kon den worden. De lisklub „lendracht” was ook een club, waarmee altijd goed viel samen te werken. Dit laatste kwam juist goed naar voren tijdens de donderdagavond in „it lokael” te Jutrijp gehouden receptie ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van de ijsclub. Het zeven man sterke bestuur heeft hierbij tal van gelukwensen, cadeaux en wat minstens zo belangrijk is woorden van lof in ontvangst kunnen nemen. Aan de gemeente Sneek werden langs te koop aangeboden enkele per celen weiland, ter totale grootte 8.78.85 ha, gelegen tussen de bebou wing van de uitbreiding Noorderhoek II en de Ivige Leane. De aankoop van deze percelen is voor de gemeente slechts dan aantrekkelijk indien ze kunnen worden gebruikt om pachters, die elders land moeten af staan, te kunnen compenseren, en de koopsom niet al te zeer uitgaat boven de huidige verkeerswaafde. Aangezien de percelen vrij van pacht zijn te aan vaarden en de Grondkamer voor Fries land bereid is de gemeente, in afwach ting van het gebruik voor compensa- tiedoeleinden, toestemming te verlenen de percelen voor korte duur te ver pachten, is de aankoop volgens b. en w. in het belang van de gemeente. Het college stelt de raad daarom voor tot de aankoop te besluiten. te gaan. Het is volgens de heer Harke- ma een goed initiatief geweest, wat door de KNSB nog steeds als voorbeeld wordt gezien. De al even aangehaalde goede samen werking met de lisklub „lendracht” had ook de plaatselijke voetbalvereni ging HJSC mogen ondervinden. In zijn korte toespraak sprak de heer J. Haag- sma de hoop uit, dat deze samenwer king (denk aan de schaatswedstrijden voor de voetballers op de kosteloos be schikbaar gestelde baan) in de toe komst bestaan mag blijven. Zijn woor den van dank onderstreepte de heer Haagsma met het aanbieden van een envelop met inhoud. Woorden van ja loezie liet de heer A. Speerstra van de Ijsclub „Heeg” horen. Ja, in Heeg is men jaloers op de mooie ijsbaan, waarover men in Jutrijp-Hommerts beschikt. Jammer, zei hij, dat er vaak geen ijs komt, want men zit bij „len dracht” vol vuur. Het is een uitstekend jaar geweest voor de fokvereniging „It Fryske Hyn der”. Alle grote prjjzen die er te win nen waren kwamen in deze vereni ging terecht. Voorzitter H. de Vries uit Oudega (W.) kon dat tijdens de woensdagavond gehouden jaarverga dering dan ook tevreden constateren. Maar het was bijna vanzelfsprekend, want twintig jaar geleden toen de ver eniging werd opgericht, behoorde „It Fryske Hynder” al tot de uitblinken de fokverenigingen. Dat twintig jaar hield dus een jubileum in. Er werd niet zo uitbundig feest gevierd, dat wil men pas doen met het vijfentwin tigjarig bestaan. Toch kwam er uit de vergadering nog een verrassing. En kele leden boden het oudste lid een fraaie standaard aan en die was voor de 75-jarige Joh. Miedema, die menteel in Bolsward woont maar een bekend Blauwhuister van oorsprong is. PLEIDOOI Tot de leden van de jubilerende ijs club riep de heer S. Salverda van de ijsclub „Rept U” uit Oppenhuizen en Uitwellingerga uit: Sta achter het be stuur, wanneer er ijs komt. Hij sloeg met de vuist op het spreekgestoelte toen hij pleitte voor de kortebaanwed- strijden. „Die moeten we nooit missen; ze hebben nog de volle belangstelling”. Het technische commissie-lid in Fries land S. Santema uit Akkrum roemde de jarige ijsclub vanwege haar voortref felijke organisatie bij de wedstrijden. De heer Santema was overigens één der eersten die destijds meededen op de langebaanwedstrijden van de „len dracht”. Dit vertelde voorzitter Berg sma in zijn dankwoord, dat hij besloot met de in Fries kostuum geklede Skots- ploech-dames en de heer Wempe een stoffelijk blijk van dank voor het mee werken aan deze avond aan te bieden. lisklub „lendracht” De Ijsvereniging „Nijezijl-Oosthem e.o.” was vertegenwoordigd door sec- retaris-penningmeester W. Veninga, die lange tijd een greep in de oude (her- innerings-)doos deed en een niet on aardig citaat van voorzitter Bergsma de zaal in- smeet: De Russen zullen hier nog eens komen. De heer J. Harkema uit Heerenveen, consul van de KNSB, regio Noord prees met name de heer Bergsma vanwege het destijds geopper de idee tot invoering van regio’s over In verband met een onlangs versche nen bericht dat gedeputeerde staten van Friesland het besluit van de raad van de gemeente Leeuwarden tot het instellen van een tweede veemarkt- dag op dinsdag met een aanbeveling voor het verkrijgen van een beslissing omtrent de noodzakelijke koninklijke goedkeuring aan de minister van bin nenlandse zaken hebben doorgezon den, hebben b. en w. van Sneek de ge deputeerde staten een schrijven doen toekomen. De inhoud van dit schrijven gedateerd 12 januari, luidt: „Bij schrijven van 6 september 1971 deelde u mede dat de besturen en de ingezetenen van de gemeenten in Friesland in de gelegenheid werden gesteld bezwaren in te brengen tegen het op 16 augustus 1971 door de ge meenteraad van Leeuwarden genomen besluit tot het instellen van een twee de veemarktdag op dinsdag. Van deze gelegenheid hebben wij ge bruik gemaakt middels ons aan u ge richt schrijven van 15 september 1971, meente Sneek en andere gemeenten zo waarbij als bijlage was gevoegd een fo-belangrijke aangelegenheid.” Namens het gemeentebestuur Wymbritseradeel en ook namens bestuur van de IJswegencentrale wenste de heer B. W. Cazemier het jubileren de bestuur geluk met haar vijftig ja rig bestaan. „Dit jubileum is waarach tig waard gevierd te worden. De lis klub „lendracht” heeft veel tot stand gebracht,” aldus de heer Cazemier, die vervolgde met de opmerking, dat Fries land Friesland niet zou zijn, wanneer er geen ijsclubs zouden zijn, en ook dat dit zonder de levende dorpen niet het geval zou zijn. Dat de gemeen schap van Jutrijp en Hommerts wil le ven, leidde de heer Cazemier af uit de wens naar een dorpshuis en een nieuw voetbalveld. Dhr. Cazemier, die reeds eerder voorzitter I. Bergsma twee „slüfkes” had aangeboden sprak tot slot de wens uit, dat „lendracht” in de komende vijftig jaar daadwerkelijk be zig mag zijn. Op de foto het jubilerende bestuur van de vijftigjarige Hsclub „len dracht”. V.l.n.r. de heren G. Dijkstra, Sj. Duiker en H. Wassenaar, alle drie bestuurslid; penningmeester J. H. Nau ta, voorzitter I. Bergsma, secretaris J. Bethlehem en bestuurslid J. Reit- sma. REDAKTIE: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-1,233 b.g.g. 3779, L. Jellema, redakteur. FOTOREDAKTIE: Studio Ger Dijs, Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 ABONNEMENTEN: Abonnementsgeld f 5,50 per half jaar (bij vooruitbetaling Postabonnementen f 8,per half jaar (bij vooruitbetaling ADVERTENTIETARIEVEN 18 ct. per mm, ingezonden mededelingen dubbel tarief Bij kontrakt lagere mm-prijs. By de behandeling van het voorstel van 8 maart 1971 betreffende de ver hoging van de huurprijzen van wonin gen per 1 april 1971 werd, overeen komstig het advies van b. en w„ be sloten de huurverhoging van de voor oorlogse woningcomplexen en een aan tal niet in het woningbedrijf ingebrach te woningen naar een later tijdstip te verschuiven. Dit gebeurde om gelegen heid te hebben tot het instellen van een onderzoek naar de mogelijkheid tot verbetering van de accommodatie van deze woningen, met name wat betreft de mogelijkheid tot aanleg van een douche of lavet. In een Rotterdamse straat die aansluit op de autosnelweg naar Den Haag en Amsterdam, staan vaak studenten en andere jongelui pogingen te doen om een lift te krijgen, meestal met een, bord dat hun bestemming aangeeft. Een van hen, aldus Het Beste van ja nuari, hield een stuk karton omhoog met BRUSSEL erop. Ik stopte, draaide mijn raampje omlaag en riep: „Zeg, jong, als je naar Brussel wilt kun je beter ergens anders gaan staan. Hier komen alleen maar auto’s langs voor de richting Amsterdam.” „Ja, daar wou ik ook naar toe,” zei hij. „Mag ik met u mee?” „Wat doe je dan met dat bord met .Brussel’?” vroeg ik. Hij deed het portier open en stapte in. „Meneer,” zei hij, „ik heb hier precies veertig seconden gestaan. Als ik „Am sterdam” op mijn bord had gezet had ik er uren mee kunnen blijven wap peren. Ik dacht wel dat iemand het niet zou kunnen laten om te stoppen en me te vertellen dat ik verkeerd stond.” Skriuwer Hessel Bouma fan „It Fryske Hynder” yn it jierforsclach oer de hyn- ders en de televisy: „Op ‘e televisy, foar de progamma’s bigjmne sjocht men dan moaije jongfammen mei blomkes, hwêrom net ris in hynder der by.” iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiHin Onlangs hebben wij door kennisneming van een krantenbericht vernomen dat u bedoeld raadsbesluit met een aanbeve ling voor het verkriigen van een be slissing omtrent de noodzakelijke Ko ninklijke goedkeuring aan de minister van binnenlandse zaken heeft doorge zonden. Het is ons duidelijk dat op de voren- omschreven wijze formeel overeenkom stig de wetelijke voorschriften is ge handeld, maar niettemin zijn wij in ho ge mate teleurgesteld dat u voor deze formele weg hebt gekozen zonder ons eerst te horen over deze voor de ge-, -"w

Sneeker Nieuwsblad nl | 1972 | | pagina 1