Burgerlijke stand Sneek 4 f F I Bejaardentehuis „Frittemahof” in Stadsfenne krijgt capaciteit van 127 bedden 1 I Sib 1 f i en van ADVENDO-JEUGD TOONDE GYMNASTIEK-KUNNEN IN SPORTHAL L j Officieel Orgaan 1 11 de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST t f rWi De bouw ervan is al flink eind op weg In dit nummer o.a. VOGELWACHT HEEG GEEFT VOORBEELD I I NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD de SNEKER^jKOERIER t I ■I IN TIRNS: VAN VOORDRAGEN NAAR TONEELSPELEN Olympus 2 wordt tweede divisioniste WZS en Black Boys boeken gelijke spelen F.D.S. legt nu Emmen haar wil op en de Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van VAN SLECHTHORENDEN Vervolg op pagina 5 (Foto Studio Ger Dijs) 1 37 leden Verschijnt: maandags en donderdags MAANDAG 13 MAART 1972 127ste JAARGANG No. 2> Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e.o a OUCCI/CÜ M1EIIWQRI AD de in was wat Leel korte on simpele vrije SNEEKER NIEUWSBLAD Wethouder W. G. Baarda, tevens voor zitter van de Stichting tot Verzorging van Bejaarden Sneek metselt de koker achter de aan te brengen herinnerings steen. Mevrouw Unema-Ehlhardt (mid den) bracht even later ook een „likje” specie aan, evenals de heer W. S. de Vries (met bril), secretaris van de Stich ting. De koker is verborgen achter een herinneringssteen, uitgevoerd in natuur steen. Tjjdens de vrijdagavond in cafetaria Hoogeveen te Heeg gehouden vergade ring van de Vogelwacht, afdeling Heeg is besloten kievitseieren, die in de laatste week van het seizoen zijn ge raapt, te verkopen en de opbrengst daarvan te bestemmen voor bescher ming en verzorging (zo nodig) van vo gels. Dit is bedoeld als een sportief gebaar, waarmee de veertien aanwezi gen (de afdeling telt 22 leden) een voor beeld aan de overige afdelingen in Friesland willen geven. BEGINSELEN heel wat! oe iange mat kwam veel voor in het programma en hierin was een stijgen de lijn die gelijk liep met de leeftijd. En tot welk resultaat dit uiteindelijk kan leiden liet de keurgroep meisjes en jongens aan 't slot van de uitvoering zien. Keurig! Er werd vaak op meer dere plaatsen tegelijk gewerkt. Zo lie ten twee grote groepen meisjes van 6 —7 jaar de eerste grondbeginselen zien van oefeningen aan de brug onge lijk en ringen. De jongens van dezelf de leeftijd demonstreerden hun kunnen aan rekstok en brug en we hopen dat deze jongens de gymnastiek trouw zul len blijven en straks niet worden op geslikt door de zovele andere sporten. Het toestel heeft bij Advendo wel een bijzondere voorliefde want elk toestel kwam wel één of meerdere malen naar voren. De groep blauwe meisjes van negen jaar bleek toch ook nog wel iets meer te kunnen dan te babbelen en do r de zaal te vliegen. Hun num mer laag brug is een extra pluim waard! Springen en rollen op de dikke polyether matras toonde een mooie climax door de fraaie sprongen van de keurgroep die na de meisjes van 9 jaar kwamen. Het zien van „beter” werk kan de jongeren zeker inspireren. Door het vele toestelwerk was er wei nig plaats voor vrije oefeningen. De drie besten van de jongens en drie besten van de meisjes mogen met de Tirnster feesten een toneelstukje ten gehore brengen. De winnaars zijn ge worden bü de meisjes: Klaske Landman, Alie Terpstra en Marjanne Leyenaar en bij de jongens zijn dit Peter Boot- sma, Hilvert de Jong en Sjoerd Schaap. De Oranjefeesten zijn voor lopig vastgesteld op 4 en 5 juli ’72. Ook de Tirnser toneelploeg zal probe ren tijdens de feesten een toneelstuk op te voeren. D. Kloosterman was aftredend, maar nam de bestuursfunctie weer aan. De penningmeester zat weer warm tus sen de centjes met een batig saldo van 1411,Dit dankzij „Us Boppe- slach”. Een voorstel om de contributie te verhogen tot een rijksdaalder per jaar, werd veranderd in 2,50 per 2 jaar. Bij de rondvraag kwam een voor stel om het balgooien boven de 50 jaar te veranderen in zaklopen. Het bestuur zal dit van alle kanten bekijken. Voor de kleine kinderen zal men proberen een poppen’ .st te kr”gen. Op deze vergadering waren aanwezig. In Tirns werd op de jaarvergaderini van de Oranjevereniging een voor drachtwedstrijd door en voor jongen: en meisjes in de leeftijd van 11 t.m. 14 jaar gehouden. Voor deze wed strijd hadden zich 14 jongens en meisjes gemeld. De jury die ze be oordeelde, werd gevormd door de da mes mevr. Veldhuis-Muurling en me vrouw Zondervan van Ysbrechtum en de heer J. Altenburg. AFSCHEID De meisjes van 67 jaar brachten een gekleed bewegingsspelletje tc ”1 meisjes 89 jaar hupoefeningen spelvorm lieten zien. Slotnummer een oefening van de meisjes 8 jaar. De drie hoofdige lieding, bestaande uit hoofd leider H. Douma, mevr. A. Hoekstra- Mulder en Janny Boekhout kregen bloemen. Laatstgenoemde zal helaas haar taak als leidster moeten opge- juffrouw H. Koldijk, consulente voor de bejaardenzorg in Friesland en oud-bur- gemeester L. Rasterhoff, die echter door z’n vrouw vertegenwoordigd werd De heer J. Keuning, die zijn visie in de oorkonde heeft neergelegd, was ech ter wel van de partij. De heer Baar da maakte het kort in het in aanbouw zijnde bejaardentehuis. Terecht, want het was er koud. Hij vroeg zich af en hij bedoelde dat als een grapje, wie zich in de voorspelling het meest heeft vergist. Maar dat zal pas op 10 maart 2000 blaken. Naar de heer Baarda zei, mag worden verwacht dat in maart- april 1973 de eerste bewoners 't nieuwe tehuis zullen betrekken. De bouw gaat tot dusver zeer voorspoedig, maar, zei de heer Baarda „wij kunnen ’n gebouw bouwen, doch het tehuis moet worden gemaakt”. Deze plechtigheid werd bijgewoond door een ruim aantal personen, onder wie leden van het stichtingsbestuur, burgemeester en wethouders van Sneek behalve mevrouw D. Y. W. de Graaff- Nauta, die verhinderd was, vertegen woordigers van de provinciale directie van de volkshuisvesting en bouwnijver heid, de directeur van de gemeentelij ke sociale zorg in Sneek, de heer W. Trenning, de directies van „Nij Naza reth, „Cruycebroedershof” en „Nieuw- Frittemahof”, deputaties personeel en bejaarden van de laatste twee tehui zen, de direkteur van gemeentewerken, alsmede vertegenwoordigers van de be jaardenbanden in de Waterpoortstad. Ook waren aanwezig vertegenwoordi gers van de „bouwers”. Verhinderd waren C. Egas, mr. H. v. d. Poel, bei den oud-staatssecretaris van CRM, me- FUNKTIE VOOR DE WIJK In de grote recreatiezaal van „Nij Nazareth” volgde na deze „eerste- steen-legging” een bijeenkomst, waar voorzitter Baarda de aanwezigen nog eens welkom heette. De heer Baarda stelde dat „Frittemahof” straks geen afgesloten geheel mag worden, doch dat het in de bedoeling ligt dat dit nieuwe tehuis een wezenlijke funktie krijgt voor de wijk. Architect A. J. Grunstra uit Bolsward, die samen met architect J. D. van der Molen uit Sneek, het plan ontworpen heeft, vertelde vervol gens aan de hand van tekeningen en ’n maquette iets over indeling en de funktie van het tehuis, dat in vier bouwlagen gebouwd wordt. De grote zaalruimte komt aan de kant van de Leeuwarderweg. De Advendo-jeugd tot en met negen jaar en dat was er I heeft vrijdagavond in een keurig op tijd beginnende en eindigende uitvoe ring laten zien wat ze zo al kan pres teren. ’t Was puur gymnastiek en dat hield in dat het gebodene vaak een afspiegeling was van wat ook de oude ren doen. Het fantasie, spel- of wed strijdelement ontbrak en dat was wel een beetje jammer. Grote groepen gingen vlot op en af en het is vooral dank zij een grote schare van hulp- leiders en -leidster en een ijverige toestelcommissie mogelijk geweest al- - les zo mooi geregeld te doen verlopen. Na de gebruikelijke opmars met het zingen van het Bondslied ging waarne mend voorzitter U. v. d. Ende voor in gebed waarna hij, zeer verheugd de ve le ouders en belangstellenden welkom heette. De kleuters openden het pro gramma en kwamen rijdend op een stokpaard het z.g.n. circus binnen en namen de hindernissen in de ver sierde piste. Hier was nog de verhou ding jongens-meisjes gelijk, maar naar mate de leeftijden stijgen wordt het aantal jongens kleiner wat hoofdleider H. Douma deed opmerken: „Straks zijn de jongens nog helemaal verdwe- men!” De tweede groep kleuters kwam op in pyama, legde zich op de zaal vloer ter ruste tot de wekker hun wek te en noodde tot het deelnemen aan de ochtendgymnastiek. De ongekunstelde clowntjes zijn hierbij steeds de jon gens of meisjes die totaal uit de sfeer zijn en verwonderd blüven staan kij ken naar het publiek. Visser 20 j.; Abel Jellema 19 j. en Rinske Luinenburg 19 j.; Uilke van Dijk 21 j. en Trientje Dirkje Uithof 19 j. Overleden: Johannes Coenradie 66 j. e.v. Klaske Rozenberg; Atte Piebe Tromp 73 j. e.v. Antje Aukema; Geer- truida Josephs Zweijtzer 81 j. e.v. Sij- brandus de Groes; Adrianus Hendrikus Gijsbertus Geesten 54 j. e.v. Antje Vonk; Pieter Bouritius 71 j. e.v. Frouk- je Voerman; Hielke Visser 72 j. w.v. Jetske van der Veen; Kornelis Tinga 73 j. e.v. Anneke Dijkstra; Thijs IJs- ka 85 j. w.v. Trijntje Dijkstra, van I Makkum; Lolkjen de Jong 75 j. w.v. Murk Hoekstra, van Idskenhuizen; Aaltje Hainje 87 j w.v. Johannes Fa- I ber; Berend Nijland 67 j. e.v. Hiltje ten Boom; Matthijs Gorter 75 j. w.v. Fokje Anna Smals; Pieter Put 84 j. w.v. Grietje van Asma van Sint Nico- laasga; Saapke de Zee 70 j. w.v. Lou- Klaas rens Broersma; Julius Kuipers 76 j. Vrijdagmorgen werd door wethouder G. Baarda, voorzitter van de Stichting tot Verzorging van Bejaarden Sneek, een herinneringssteen met koker gelegd in het in aanbouw zijnde verzorgings tehuis „Frittemahof” in de Stadsfenne. Hij kreeg daarbij, wat het metselen betreft, de hulp van mevrouw Unema- Ehlhardt, vice-voorzitster en de heer W. S. de Vries, secretaris van de stichting. De tekst van de oorkonde, die in de koker zit, vermelden wij el ders in dit blad. De tekst op de herinneringssteen, uitgevoerd in na tuursteen, luidt: „op 10 maart 1972 is deze steen gelegd door W. G. Baarda, Cruycebroedershof en Nieuw-Frittema- hof werden vervangen door „Frittema hof”. Koker met document, welke ach ter deze steen is ingemetseld openen op 10 maart 2000”. De steen is 105 centi meter breed en 25 centimeter hoog. 4 t.e.m. 10 maart Geboren: Jeroen, zv Freerk Wagt en Geessina Buur, van Bolsward; Ronald zv Gatze Tjalsma en Klaaske Dirkje Reinsma, van Wommels; Wiepkjen Neeltje en Wiebrigje Jeltje dochters van Eeuwe Riemersma en Engelien IJttje Wielinga, van Workum; Marian ne ‘Geertje dv en Mark Axel zv Steven Willem Hendrik van Zadelhoff en Ja coba van Etten, van IJlst; Margreet dv Anne Groen en Antje van Brug, van Joure; Nathalie Danielle dv Tjerk Nicolai en Etje van Manen, van Schar- negoutum; Trientsje dv Andries Tjerk- stra en Antje Aukje de Vries; Willem Jacob zv Johannes Jacobus Hendrik Simon en Alida Augusta Hanewacker; Roelof zv Jan Willem van der Craats en Reina Ensing; Hendrik Klaas zv Klaas Gerrit de Haan en Anna Jo hanna Maria Silvius; Sandra Mirjam dv Klaas Berkenpas en Joosje Jacoba Wielinga; Gerda Jantina dv ZU- --- - - van der Horst en Pietertje de Haan, I e.v. Jetske IJpma van Workum. van Oudega; Remmelt zv Dirk van der Willem Hendrikus Brouwer en Wimp- DIA’S VOOR VERENIGING Ondertrouwd: Lazzaro Serra 24 j. en oxtvw Mina de Vries 17 j.; Jelte Bernardus 11N OlNlSlSJN. Deze unieke beslissing viel tijdens de geanimeerde vergadering, waarin voorts enkele prijzen beschikbaar gesteld wer den. De heer K. Attema uit Scharne- goutum (oud-Hegemer) bood een wis- selbeker aan, die zal worden uitgereikt, -• d., ----- aan die Hegemer, die het eerste „Ijip- Wassenaar 23 j. en Trijntje Bruinsma aei” vindt. Verder kwam een prijs op tafel voor het schoolgaand kind in Heeg dat de eerste vinder is. ven wegens stemmoeilijkheden. Jam mer voor Advendo maar ook jammer voor Janny zelf zei in het slotwoord de heer Van der Ende die haar in het bij zonder bedankte en deze avond liet beëindigen met het laten zingen van het gezang „Halleluja, eeuwig dank en ere”. UITGEVERS: Drukkerij H, Doevendans n.v. ADMINISTRATIE: Singel 17, Sneek, Postbus 11, Telefoon 05150-4233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4234 4235, 2247. Gironr. 932730. Bank: Raiffeisen- en Amro- bank. 21 j.; Jetze Bonne Veldstra 20 j. en Men schrijft ons: Attje Jorna 20 j. Op 10 maart j.l. hield bovengenoemde Getrouwd: Wijbe Krikke 25 j. en Stijn- vereniging weder één van haar bekende tje Pietje van der Zee 23 j.; Jeen Wil- bijeenkomsten in Aere Perennius, waar lem Hoogland 22 j. en Adriana Aletta trouwens al haar bijeenkomsten worden gehouden. Voor deze avond had men het echtpaar De Vries uit Leeuwarden geëngageerd, die door hun dia’s vertoningen in de provincie grote waardering genieten. De heer De Vries, fotograag b ijde ’fryske Akademy is indertijd 2 jaar bezig geweest om een klankbeeld over Friesland samen te stellen, waarmee in 1959 werd gestart. De geluidsband, die de diaserie, be staande uit 500 beelden, begeleidt is door mevrouw De Vries samengesteld. De dia’s doorkruisen geheel Friesland. Zo begint de heer De Vries bij de „bouwhoeke” waarna de terpdorpen volgen. Via de wouden gaat het dan naar de greidhoeke tot Bolsward. Na de pauze krijgen de stellingwerven en Gaasterland een beurt om ten slotte met het Friese waterland en Leeuwar den te besluiten. De geluidsband laat (in ’t Fries) tij dens de vertoning, naast het gespro ken woord tevens toepasselijke zang, muziek of declamatie horen hetgeen ’t geheel des te boeiender maakt. Al met al iets heel moois. Doordat de afdeling Sneek over een ei gen ringleiding beschikt en vakkundig door de heer De Vries op zijn appara tuur ingesteld, was alles door de aan wezigen duidelij te volgen en allen ben dan ook hiervan genoten. Dat aan ’t slot van deze geslaagde avond het echtpaar De Vries een welge meend woord van dank werd toegespro ken was volkomen verdiend. Voor slechthorenden in onze stad, die graag meer over de afdeling Sneek wensen te weten, kunnen eventuele inlichtingen bekomen bij de adressen: mevrouw H. Broersma-Barthlema, Drakenstraat 11 (penn.), de heer A. J. de Vries, Jan van Nassaustraat 28 (waarnemend secr.l Het nieuwe verzorgingstehuis „Frittemahof” komt in de plaats van het oude .Cruycebroedershof” in de Kruizebroederstraat en van „Nieuw Frittemahof” aan de stationsstraat, dat per 1 oktober 1970 door de gemeente Sneek werd overgenomen van de Vereniging „Pro Senectute”. De ligging en de vorm van het terrein, waarop „Frittemahof” wordt gebouwd, heeft aan de opzet van het plan enkele beperkingen opgelegd. Dit komt vanwege de aanwezigheid van het tracé van de hoogspanningsleidingen van het P.E.B. De kamers van de bewoners zijn voor het grootste deel georiënteerd op de Leeuwarderweg. REDAKTIE: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4233 b.g.g. 3779, L. Jellema, redakteur. FOTOREDAKT1E: Studio Ger Dijs, Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 ABONNEMENTEN: Abonnementsgeld f 5,50 per half jaar (bij vooruitbetaling Postabonnementen f 8,— per half jaar (bij vooruitbetaling ADVERTENTIETARIEVEN 18 ct. per mm, ingezonden mededelingen dubbel tarief Bij kontrakt lagere mm-prijs. 1 ‘•G.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1972 | | pagina 1