Bouw geschiedt in fasen In nota B. en W. Sneek: renteloze hypothecaire lening Miedema n - sneke^koerier de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan en van IJLST JEUGDVOETBAL V.V. „SNEEK" Hulde aan de PTT Informatie-avond actie Jongeren voor Vietnam' Waterpolo interland Nederland-Rusland in Rasterhoffbad Geslaagden EHBO-examens V ■WIUIIIIMVIIIIIKIIIIM HIFI flIllllllffllIMIIBIIIIMIIIB Ingezonden J Organisatie Gereformeerd Jeugdwerk in Friesland Concordia, Gaastmeer, bracht aantrekkelijk programma tijdens jaarlijks concert Sneek eerste bij gewestelijke colonnewedstrij den Ned. Roode Kruis ONTEIGENINGS PROCEDURE GROND POTTENPLAN WSNEEKER NIEUWSBLAD o»..I. 1HK «THunMwm Hef Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRUFHOUTS NIEUWSBLAD en 1 b.g.g. basis kan E Bouw van 12-klassige openbare lagere school in Lemmerwegwijk Verschijnt: maandags en donderdags Onze kantoren zijn vrijdag 11 mei 1972 GESLOTEN. Drukkerij H. DOEVENDANS B.V. (Uitg. „Sneeker Nieuwsblad”) „Spoedgevallen” Zeilstraat 64, telefoon 4235 WOENSDAG 10 MEI 1972 127ste JAARGANG No. 38 Dit blad verschijnt bovendien donderdags huls-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e.o f SNEEKER NIEUWSBLAD UITGEVERS.’ Drukkerij H. Doevendans b.v. ADMINISTRATIE: Singel 17, Sneek, Postbus 11, Telefoon 05150-4233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4234 4235, 2247. Gironr. 932730. Bank: Raiffeisen- en Amro- bank. Er wordt gespeeld in vijf klassen in el ke klasse spelen acht elftallen, onder gebracht in twee poules. Er wordt non-stop gespeeld van 9.00 uur tot 17.15 uur; om 4.00 uur beginnen de finales. Iedere klasse is samengesteld uit de zelfde leeftijdsgroepen, de C-klasse be- Burgemeester en wethouders nemen verschillende mogelijkheden onder de loupe in de nota. De voor- en nadelen worden daarbij tegenover elkaar ge steld. Duidelijkheidshalve vertellen zij in de nota wat de kern is van de voorgestelde regeling. Het college for muleert die regeling alsvolgt: de gemeente draagt in de exploitatie van de accommodatie jaarlijks een te voren vaststaand bedrag bij door de rente en aflossing van de voor de ver bouwing benodigde financieringsmid delen voor haar rekening te nemen door het verstrekken van een renteloze hy pothecaire lening. Van een jaarlijkse rechtstreekse sub sidiëring uit de gemeentekas aan Mie dema N.V. in de exploitatiekosten zal geen spreke zijn. De gemeentelije subsidies worden ver leend aan de instanties die betaalde activiteiten ter hand nemen en onder hun lasten uiteraard met de aan N.V. Miedema te betalen vergoeding moe ten houden. De band van de gemeente met N.V. Miedema is in dit opzicht in direct. Indien Miedema N.V. een onredelijke vergoeding zou vragen, waardoor de door de gemeente voor culturele eve nementen te verlenen subsidies ongun stig worden beinvloed, deskundigen kunnen worden ingeschakeld om waar nodig corrigerend op te treden. De bewegingsvrijheid van de gemeen te wordt zoveel mogelijk bewaard en zij neemt geen verantwoordelijkheid voor de exploitatieuitkomsten en het beheer van Amicitia op haar schou ders. B. en w. stellen de raad voor om over eenkomstig het advies van de commis sie culturele accommodaties te stre ven naar en in beginsel medewerking te verlenen aan een doelmatige ver bouwing van het Amicitia theater en tevens verzoeken b. en w. de raad hen uit te nodigen te bevorderen dat een plan voor deze verbouwing en een ont werp voor een met N.V. Miedema aan te gane overeenkomst aan de raad worden voorgelegd. De directie van Miedema N.V. is van mening, zo zeggen b. en w. in de nota, dat de gekozen opzet een 1;— zijn voor samenwerking. Hemelvaartsdag, 11 mei, houdt de v.v. „Sneek” op haar velden aan de Lem merweg haar jaarlijkse tournooi voor C-junioren en pupillen. Dit tournooi, waaraan veertig elftallen deelnemen, begint reeds om 9.00 uur ’s morgens. Deelnemende clubs zjjn CAB, Harlin gen, Frisia, Friesland, Black Boys, Alkmaarse Boys, RES, LSC, Be Quick, WZS, Drachten en Sneek. schoolgebouw is - nog afgezien van de omstandigheid dat deze kostbaar zou zijn - in verband met de terreinsitua- tie niet mogelijk. Daarom is overwogen of op een of an dere wijze tot het uitbreiden van een lokalenbestand kan worden gekomen en men is tot de conclusie gekomen dat dit kan geschieden door voordat het bestaande gebouw buiten gebruik is gesteld een aanvang te maken met de bouw van een permanent gebouw tén behoeve van de Lemmerwegschool, waarvoor een terrein in de onmiddel lijke nabijheid van de school is gere serveerd. De direkteur van gemeente werken heeft daartoe een plan ontwor pen. Het plan behelst de bouw van een 12-klassige permanente school. Bij de opzet van het bouwplan is er echter rekening mee gehouden dat de school mogelijk niet tot een 12-klassig perma nent complex behoeft uit te groeien, en in fasen kan worden gerealiseerd. In het bouwplan is daarom als eenheid een element van twee lokalen, met gar derobe- en toiletruimten, gekozen. Door dit element te herhalen is een plan op gebouwd, bestaande uit 12 lokalen. Voorlopig zal kunnen worden volstaan met het verwezenlijken van de eerste fase van het bouwplan, omvattende vier lokalen, met nevenruimten en de gemeenschapsruimte. Daar de Lem merwegschool niet meteen behoeft te beschikken over een aantal van vier leslokalen, naast het bestaande school gebouw, zou van het na realisering van het plan aanwezige lokalenbestand voorlopig eveneens gebruik gemaakt kunnen worden door ’t prot. chr. basis onderwijs in de Lemmerwegwijk-West. Het realiseren van de volgende fasen, t.w. twee maal vier lokalen met ne venruimten, zal eerst in een later sta dium, na afschrijving van het houten schoolgebouw of, wanneer dit op een eerder tijdstip noodzakelijk blijkt, ge schieden. Met de bouw van de eerste fase wordt voorlopig een aanvaardbaar geheel verkregen. De elementen zjjn twee aan twee ge koppeld, waardoor drie groepen loka len, met bijbehorende ruimten, ont staan. Deze groepen zjjn gesitueerd rondom ’n gemeenschapsruimte. Daar aan grenzen de personeelskamer en an dere nevenruimten. Elite lokalengroep grenst voorts aan een patio (open les ruimten). De nuttige oppervlakte van ieder lokaal is 56 m2. De gemeen schapsruimte heeft, de handwerk- en bibliotheekkern met circulatieruimte niet meegerekend, een oppervlakte van rond 180 m2. Deze ruimte kan door middel pan vouwwanden worden onder verdeeld. De Gaastmeerder Muziek Vereniging „Concordia”, onder leiding van de heer S. Tiemersma uit Leeuwarden, heeft vorige week maandag veel sukses ge oogst met het jaarlijkse concert in de Nederlands Hervormde Kerk. De ruim 90 bezoekers konden genieten van een aantrekkelijk, gevarieerd programma, dat onder leiding van ds. W. Horlings goed uit de verf is gekomen. Uitgevoerd werd o.a. de suite „Devon Pantory” van Eric Ball en enkele niet gemakke lijke marsen, welke op korrekte wijze door het korps werden vertolkt. Voor de pauze brachten mejuffrouw Ans van Berkum, waldhoorn, en mejuffrouw P. Deinum, sax sopraan, ieder een solo bij het kerkorgel, dat werd bespeeld door de heer Tiemersma. Na de gra tis koffie met koek vermeldde het pro gramma o.m. nog een optreden van het trio Jelte Wildschut, Rinse Zeilstra en Wiebren van der Goot met een bewer king van de heer Tiemersma over vier bekende Friese liederen. RED AKTIE: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4233 b.g.g. 3779, L. Jellema, redakteur. FOTOREDAKT1E: Studio Ger Dijs, Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 ABONNEMENTEN: Abonnementsgeld f 5,50 per half jaar (bij vooruitbetaling) Postabonnementen f 8,per half jaar (bij vooruitbetaling) ADVERTENTIETARIEVEN 18 ct. per mm, ingezonden mededelingen dubbel tarief Bij kontrakt lagere mm-prijs. Afgelopen zaterdag zijn in de cantine van D.E. te Joure de gewestelijke co lonnewedstrij den van het Nederlandse Rode Kruis gehouden. Vijf ploegen heb ben hieraan deelgenomen; twee uit Leeuwarden, twee uit Sneek en één uit Wolvega. De Sneker ploeg werd ge formeerd door de dames Lok en Van der Schuit en de heren Kleefstra en Betten. Sneek eindigde als eerste met 161 punten. Het team uit Wolvega be haalde 145 punten en werd tweede. Dok ter Oudeboon, gewestelijk commandant reikte na afloop de prijzen uit. In de maand juli zal in het L. Raster hoffbad de waterpolointeriand Neder land - Rusland worden gespeeld. Dit gebeurt in het kader van de voorbe reidingen op de Olympische Spelen in München. Men had verzocht van de zij de van Neptunia om de Nederlandse zwemkampioenschappen, maar dit was niet mogelijk, aangezien er geen accom modatie is waar naar uitgeweken kan worden wanneer er onverhoopt slecht weer mocht voorkomen. Rusland be hoort met Hongarije, Roemenië, Italië en Nederland tot de sterkste polonaties van Europa. ’s avonds 8 uur zal diskussie-avond gehouden worden over de kwestie van deelna me van het LCGJ aan de aktie „Jon geren voor Vietnam”. Deze avond wordt gehouden in „De Fenix”, Va- leriusplein te Leeuwarden. Diskussie- leider is de heer G. J. Althuis, direk teur van het PGCJ-bureau te Leeu warden. Gistermiddag om half dne is in de Lemmerwegwijk-oost de openbare kleuterschool „Waterlelie officieel tn gebruik ge nomen. Het gebouwtje, dat uit twee klassen bestaat, is gelegen aan de Ype Btaakstr. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar een artikel elders in dit blad. (Foto stwdw Oer Op maandag 24 april en donderdag 27 april zijn in het opleidingsinstituut „De Wiekslag”, Meeuwenlaan, alhier de examens van de tweede groep oplei dingscursus voor het EHBO-diploma afgenomen. De geslaagden zijn de da mes: L. Bottinga-Heslinga, B. Eng- werda-Altenburg, H. de Haan-Meyer, T. de Jong-de Jong, H. Koopmans, R. Oud, M. de Ree, G. Visser (Bols- ward), R. Wassenaar (Akkrum), A. van der Wey-Reitsma (Ysbrechtum), G. E. Zijlma-van der Veen, en de heren: H. J. Bakker, H. de Boer, S. de Boer, T. Dreyer, G. Dotinga (Hommerts), J. J. Engwerda, F. Grasman, P. Holtrop (Heerenveen), T. G. Jaspers, F. de Jong, K. S. Kerkstra (Heeren veen), S. Krikke (Offinga wier), F. Kui pers, Th. Kuypers, Tj. Nikolai (Schar- negoutum), W. Roskam (Wyckel), M. Rijgersberg, K. Vooistra, S. van der Wal, G. bij de Weg, S. Wijnja, T. O. Yntema. Afgewezen geen. Geslaagden bij wie geen plaatsnaam is aangegeven komen uit Sneek. Exa minator w as dokter Hoogwater uit Nijland. De cursus is gegeven door de kaderinstructuer de heer Van der Bij van Workum; het geheel stond onder leiding van dr. J. W. van der Zijpp. In een uitvoerige nota aan de raad de len burgemeester en wethouders van Sneek mee welke kant men denkt uit te gaan met de accommodatie voor culturele doeleinden. In de vjjf pagi na’s tellende nota komen b. en w. tot de conclusie dat een doelmatige ver bouwing van het Amicitia theater de beste weg is en dat het Amicitia the ater zoiets als een „open house” wordt. B. en w. vragen in dezen van de raad om een principe-uitspraak, evenals over het feit dat b. en w. een en an der nader regelen met de directie van Miedema N.V. Het college meent dat het ogenblik thans gekomen is om een principe-uitspraak over de door de commissie culturele accommodaties gedane aanbevelingen inzake de pas sieve culturele vorming te doen. D-klasse na 31-8-1959, E-klasse na 31-8- 1960, F-klasse na 31-8-1961 en G-klasse geboren na 31-8-1962. De wedstrijden duren 2 x 10 minuten. Voor iedere klas se zijn verenigingsprijzen alsmede voor de spelers van het team dat de eerste prijs behaalt draagmedailles beschik baar. 2. Gymnastieklokaal: a. grondkosten 68.000,b. bouwkos ten 375.000c. inrichtingskosten 58.000,d. diverse kosten (planbe- werklng, toezicht enz.) 32.500,To taal 533.500,—. Dat de PTT in Sneek wel een zeer goede service verleent, blijkt uit het volgende voorval. Vorige week gingen mijn vriendin en ik de stad in en voor we begonnen te winkelen, gingen we eerst even naar het postkantoor om een pakje af te geven. Bij de betaling van de porto moest ze wisselen en kreeg o.a. een biljet van ƒ5,— terug. Enige tijd later ontdekte ze, dat er zich geen biljet van ƒ5,meer in haar beurs bevond. Aangezien ze dacht het geld te hebben verloren, schonk ze er ver der geen aandacht meer aan. Wie schetst onze grote verbazing, toen eni ge uren later (we waren inmiddels weer thuis gekomen) een PTT-employé aan belde met de vraag of we misschien ook ƒ5, —in het postkantoor hadden laten liggen. Toen mijn vriendin hierop antwoord de, dat dat wel mogelijk kon zijn, over handigde hij haar metéén de bewuste vijf gulden. Mijn vriendin, die enige da gen bij mij logeerde, was diep onder de indruk van dit staaltje van wel zeer goede service. Volgens ons heeft ze - het biljet per abuis laten liggen en staat uit Jongens geboren na 31-8-1957, heeft de lokettist bij ontdekking daar- yari| direkt ons pakje opgezocht, waar op mijn adres vermeld stond. Ik kan dan ook niet nalaten om dit voorval aan u door te geven en op deze ma nier mijn hulde te betuigen aan de PTT in Sneek. Snaait, S Leistra-Gr oeneveld Op grond van een prognose van het aantal leerlingen wordt aangenomen dat er de eerstkomende jaren voor het openbaar basisonderwijs in de Lemmer wegwijk behoefte aan uitbreiding van het aantal aanwezige lokalen zal ont staan. Afgezien van ongeveer 32 kin deren uit de Lemmerwegwijk-Oost, die momenteel de Sperkhemschool bezoe ken, zijn de leerlingen uit de Lemmer- wegwijken, voor wie openbaar basis onderwijs verlangd wordt, aangewezen op de Lemmerwegschool aan ’t Kaats land. Deze school is ondergebracht in een acht lokalen omvattend houten schoolgebouw. Zes lokalen zijn in 1964 tot stand gekomen. De beide andere lokalen, waarmee de school nadien is uitgebreid, zijn in de jaren 1968 en 1970 gereed gekomen. Een verdere uitbreiding van het be staande complex achten b. en w. niet gewenst, omdat daardoor het toch al langgerekte schoolgebouw nog verder in lengte zou toenemen en tevens het speelterrein verloren zou gaan. Een uit breiding loodrecht op de as van het URGENT Daar voorts de bouw van een gym nastieklokaal voor het basisonderwijs in de Lemmerwegwijken urgent is, heeft de direkteur van gemeentewer ken hiervoor een schetsplan ontworpen. Het gymnastieklokaal kan een onder deel vormen van het scholencomplex aan het Kaatsland. Zoals uit het bouw plan blijkt, zal het gymnastieklokaal uit twee bouwmassa’s bestaan. In één zal de speelzaal, die een afmeting van 21 x 12 meter zal hebben, worden on dergebracht. De andere bouwmassa, zal de overige ruimten, w.o. was- en kleedgelegenheden en de toestellenber ging bevatten. Voor de bouw van de vier leslokalen en het gymnastieklokaal zijn inmid dels de vereiste urgentieverklaringen ontvangen. B. en w. achten het gewenst dat de raad ten aanzien van het stichten van een permanent gebouw ten behoeve van de Lemmerwegschool en de bouw van een gymnastieklokaal bij deze school, thans een beslissing neemt en een kre diet beschikbaar stelt voor het verwe zenlijken van de eerste fase van het bouwplan, alsmede voor de bouw van een gymnastieklokaal. De dienst van gemeentewerken heeft een voorlopige raming gemaakt van de daarmee ge moeide kosten. Deze worden als volgt onderverdeeld: 1. 4 lokalen en gemeenschapsruimte: a. grondkosten (aankoop gehele terrein ophoging e.d.) 268.400,b. bouw kosten 468.000,c. inrichtingskos ten 89.000,d. diverse kosten (plan- bewerking, toezicht enz.) 37.500, Totaal 862.900,—. In de afgelopen jaren is ten behoeve van het Pottenplan c.a. aan het Snee- kermeer van diverse eigenaren land gekocht. In een enkel geval hebben de onderhandelingen nog niet tot resulta ten kunnen leiden. In 't verleden heb ben b. en w. van Wymbritseradeel de ze onderhandelingen gevoerd; da laat ste tijd was dit de taak van het re creatieschap. Nu binnen afzienbare tijd waarschijnlijk een aanvang kan worden gemaakt met de realisering van het Pottenplan II, is het zaak er zorg voor te dragen, dat het recreatieschap tevoren de be schikking over alle nodige grond bin nen het Pottenplan heeft verkregen. Te gelijk kan dan enige grond worden ver kregen, ten behoeve van de aanleg van de ontsluitingsweg langs het Kruiswa ter. Het recreatieschap heeft zich dezer dagen nogmaals tot de eigenaar ge wend, met een naar de mening van b. en w. acceptabel bod en daarnaast ver zocht, wanneer dit laatste bod niet tot resultaten mocht leiden, te willen bevor deren, dat een onteigeningsprocedure op gang wordt gebracht. B. en w. stellen de raad voor in prin cipe te besluiten medewerking te ver lenen aan een onteigening. Dit princi- pe-besluit loopt dan vooruit op de wet telijke procedure. Na publicatie van deze voorgenomen onteigening, wordt deze dan nogmaals conform de voor geschreven procedure aan de raad voorgelegd. B. en w. blijven echter hopen, dat in middels ’t betrokkene op basis van re- ele onderhandelingen nog tot overeen stemming kan worden gekomen. De deelname van het Landelijk Cen trum voor Gereformeerd Jeugdwerk aan het initiatief „Jongeren voor Viet nam” heeft ook in Friesland veel re- akties veroorzaakt in kringen van de gereformeerde kerk en ’t gereformeerde jeugdwerk. Veel van deze reakties kwamen terecht bij het Provinciaal Gereformeerd Centrum voor Jeugd werk in Leeuwarden die in een aantal gevallen deze zaak heeft kunnen ver duidelijken en toelichten. Op de PGCJ- informatie bijeenkomst van 8 april in „De Harmonie” te Leeuwarden kwam de aktie „Jongeren voor Vietnam” aan de orde. Toch blijkt op regionale werk- avonden en uit persoonlijke kontakten dat er behoefte bestaat om nog eens nader in te gaan op de motieven die het LCGJ er toe bewogen hebben om mee te doen in deze aktiegroep. Op 16 mei a.s. er een open

Sneeker Nieuwsblad nl | 1972 | | pagina 1