snekerWkoerier Belangrijke verbeteringen openbaar Slachthuis P. Veenstra vandaag 40 jaar bij KNM I s® o van ifSSS ■I w E&g| iB||| i> 11B" n WS en Officieel Orgaan de gemeenten SMEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST ■H Woensdag officiële opening kleuterklas Oosthem «iiiiiuiiiiiiiiiiiniwiiiiin In dit nummer o.a. H po Frysk Orkest en Stedelijk Muziekkorps concerteren samen Het Sneeker Nieuwsblad is een 1 1 Donderdag in Sporthal Opbrengst kollekte lilllHllllllllffllIlllllllllllMlllllffllIlffl jllllilllïïllliilliilWIïïllllllllffllIlIM fliiiniiiiinmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiM BIJ W. POSTHUMUS NIEUWE BRUGWACHTER TE HEEG 9 S* NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD WSNEEKER NIEUWSBLAD ®®fs Klaas van Wieren koning op „Waterpoortpartij” Wedstrijden kring Friesland in L. Rasterhoffbad Staveren-Enkhuizen- race: winnaar P. de Vries SS®'®® en de gecombineerde uitgave van De heer P. Veenstra uit Sneek is vandaag op de dag af veer tig jaar in dienst bij de Kon Ned. Mij. van Kaas en Room boter N.V., oftewel de K.N.M. Hij is chef laboratorium op de I fabriek aan de Harste, waar hij februari 1963 als zodanig werd aangesteld. mmuumtutinuiifnrm tx omstmow j- 3 Wie schetst de verbazing van werklieden van het bouwbedrijf firma Van van P. VEENSTRA (Foto Studio Ger Dijs) Verschijnt: maandags en donderdags De organisatoren rekenen opnieuw op een volle sporthal, temeer daar ook elders in de provincie Fries land deze gezamenlijke uitvoeringen bijzonder suksesvol verliepen. MAANDAG 19 JUNI 1972 127ste JAARGANG No. 49 Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND. SLOTEH ex> f SNEEKER NIEUWSBLAD Ook nu staan weer leuke dingen te ge beuren. Apart zal men het Frysk Or kest kunnen horen in de ouverture Don Pasquale van Donizetti en vier Schot se Dansen van Arnold. Het Stedelijk Muziekkorps speelt alleen in de Ja maica folksuite van Walters, Persons of Britain van Vlak en Perfidia van Scheffer. Het gezamenlijk optreden ligt na de pauze in vier werken, n.l. de mu sical My fair lady van Loewe, Varia ties op „Er komt een vogel gevlogen” van Ochs, in de London-suite van Coa tes en in Fuciks mars Einzug der Gla diatoren. OIIIUmI 0»p»b SMIK. WTMM1MtA>m Wff Donderdag zullen het Frysk Orkest en het Stedeljjk Muziekkorps Sneek op nieuw een gezamenlijk concert geven in de Sporthal te Sneek. Dirigenten zijn weer Jo Diederen en Wybren Val- kema. Ter gelegenheid van dit 40-jarig dienstverband recipieerde de heer Veenstra vanmiddag in restaurant „Pi- so”, waar hij onder meer uit handen van de heer J. G. Douma van het de partement Sneek van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel het getuig schrift in ontvangst mocht nemen. Burgemeester B. W. Cazemier van Wymbritseradeel zal woensdagmiddag om twee uur de kleuterschool in het hartje van zijn woonplaats Oosthem officieel openen. De 37 kleuters gaan al sinds april dit jaar naar een voordien niet meer gebruikte lokaliteit van de christelijk, basisschool in Oosthem, maar de officiële opening van dit on derkomen moest nog plaats vinden. Na „ampele overweging” kwam men echter tot de conclusie, dat het slacht huis gehandhaafd moet worden. „Naar onze mening is het verantwoord een verwacht exploitatietekort uit de alge mene middelen van de gemeente te dekken. Ook gezien de centrumfunctie die de gemeente Sneek in de Zuidwest hoek vervult is het naar ons oordeel uit een oogpunt van dienstverlening ten opzichte van het de stad omringende In Osingahuizen werkte hij tot februa ri 1963, toen hij naar de fabriek in de Waterpoortstad verhuisde. Hij is tij dens de „periode Sneek” jarenlang penningmeester van de personeelsver eniging geweest, en sinds de instelling van een sociaal fonds enkele jaren terug is hij hiervan voorzitter. In onze editie van donderdag aanstaande hopen wij op de feestelijke gebeurte nis aan de Parkstraat, waarbij de heer en mevrouw Veenstta talrijke geluk wensen in ontvangst mochten nemen, terug te komen. De betreffende klas is nu helemaal op geknapt, maar behalve daarin kunnen de „leerlingen” van kleuteronderwijze- res Zagemans uit IJlst zich nu uitleven in een speciaal voor hen gemaakte zandbak en klimrek op een gedeelte van het schoolplein. Enkele kleuters zullen burgemeester Cazemier woens dag de sleutel overhandigen, waarna de .kleuterschool’ geopend gaat wor den. Na afloop vandeze plechtigheid is in het Himsterhüs een bijeenkomst, waar voor onder meer de ouders van de kin deren zijn uitgenodigd. De kollekte voor het Rode Kruis heeft in IJlst 1096,25 opgebracht. Dit is bij na 30Ó,— meer dan vorig jaar. heer Veenstra inmiddels opgeklom men tot laboratorium-chef. Hij werd in dat jaar overgeplaatst naar Lank- horst, Osingahuizen, welk bedrijf in 1957 door de KNM was overgeno men. Uit het voorstel blijkt, dat twee leden van Rhythm Stars een bedrag van 5.000 op tafel kunnen brengen. „Voorts is het bestuur gebleken dat de oude uniformen, die destijds nog door de ouders zelf gemaakt zijn, niet „meer buiten gedragen konden worden”. Het bestuur heeft in verband met het con cours in mei besloten over te stappen op nieuwe showuniformen, waarvan de aanschaf een kleine tien mille vergt. Hoe het Sneker presidium over dit korps denkt, is gauw duidelijk: „Rythm Stars” heeft in onze plaatselijke ge meenschap ’n bijzonder nuttige en ge waardeerde plaats. Wij hebben bewon dering voor de prestaties van het korps, die onlangs nog gebleken zijn toen het kampioenschap van Nederland in de hoogste afdeling van de Konink lijke Federatie voor harmonie- en fan farekorpsen op het onderdeel show alsmede een vierde plaats op het mu- zikade gedeelte werd behaald. De firma Buwalda en Zn. te Schettens wil voor de bouw van 20 woningen en 13 garages bouwterrein van 4240 m2 in het bestemmingsplan „De Domp” ko pen. De prijs, dient naar b. en w. schrij ven 43,65 per m2 (exclusief omzet belasting) te zijn. Ten behoeve van de aanleg van de rondweg moeten nog gronden aangekocht worden van de Erven Rijpkema, de Erven Groeneboom en de Kerkvoogdij van de Nederduitsch Hervormde Gemeente van Ysbrechtum. B. en w. stellen de raad voor tot aan koop over te gaan. Het college stelt de raad ten slotte voor in augustus terug te komen op het punt „huurharmoni- satie”, en het voorstel tot het toepas sen hiervan. Hierbij zullen dan uitge werkte voorstellen ten aanzien van de verbetering van de voor- en na-oorlog- se woningen, en van verdere maatre gelen,die de woonomgeving ten goede komen, worden ingediend. agrarische gebied aanvaardbaar een nadelig saldo voor rekening van de gemeente te nemen”, aldus b. en w. Het college van burgemeester en wet houders van Wymbritseradeel heeft met de heer W. Posthumus, Heeg, ’n (voor lopige) overeenkomst gesloten. De heer Posthumus volgt brugwachter H. Vis serman, die per 1 juni j.l. ontslag heeft aangevraagd op als ,man bij de brug” over de Wegsloot. De bediening hier van geschiedt, aldus het voorstel van b. en w. aan de raad, die vrijdag ver gadert, in het kader van de verpachting van de tolinning, wat betekent, dat de pachter de tolgelden mag houden, dat de gemeente het „genot van vrij wonen verschaft”, en dat de pachter een toe lage krijgt. Deze is in dit geval bepaald op 1000,—De huurder is echter ver plicht de brug tijdens de bij raads besluit vastgestelde tijden, te bedienen. B. en w. stelt nu de raad voor onder deze voorwaarden” tot verpachting te besluiten. meer ten doel het slachthuis ook op dit punt geschikt te maken voor slachtingen ten behoeve van de export naar de EEG-landen. „In verband met de omvangrijke investeringen hebben wij ons uitvoerig beraden over de vraag of het uit financieel oogpunt verant woord is hert openbaar slachthuis te handhaven”. Aan opheffing ervan zou den verschillende bezwaren kleven. Men verwacht, dat, ook na een aanzienlijke verhoging van de slacht- en koelrech- ten ,bij de exploitatie van het slachthuis in de toekomst gerekend moet worden met een tekort. De jubilaris (zaterdag aanstaande wordt hij 54 jaar) kwam reeds op 13- jarige leeftijd in dienst bij de KNM- vestiging in Nijega (H.O.). Hij kreeg daar eerst een baantje in de kaasma kerij, en in het kaaspakhuis. Deze fa briek maakte uitsluitend „Edammers”; hierdoor was er voor Piet veel werk aan de winkel, maar daarvoor schrok hij niet in het minst terug. Hij toon de tevens voor de andere afdelingen van het bedrijf ’n grote belangstelling, en was als gevolg hiervan later een gewaardeerde medewerker op de melk- ontvangst, en in de botermakerij. Hij vond echter uiteindelijk zijn be stemming op ’t fabriekslaboratorium waar hij zich eveneens met de bui- tendienst-werkzaamheden bemoeide. Verder was hij zeer bedreven in het kalverschetsen. Toen in 1960 de fa briek in Nijega word gesloten, was de Het bestuur van het Tamboers-, Lyra- en Majorettenkorps „Rhythm Stars’ I heeft begin dit jaar bij het gemeentebestuur twee aanvragen ingediend voor een renteloos voorschot van 5.000,—, voor de aanschaf van een nieuw in strumentarium, resp. een bijdrage ineens en een renteloos voorschot voor de aankoop van nieuwe uniformen. Het meent, dat met de vijf jaar geleden ge kochte instrumenten niet die muziek gemaakt kan worden, die op topcon- coursen wordt vereist, waarom het bestuur besloten heeft een meuw instru mentarium van 10.000,- aan te schaffen. B. en w. stellen de raad, die dins dag in zitting bijeen is, voor Rhythm Stars een renteloos voorschot van de helft van dit bedrag te verlenen. De terugbetaling moet dan in vijf jaarlijkse termijnen gebeuren. UITGEVERS: Drukkerij H. Doevendans b.v. ADMINISTRATIE: Singel 17, Sneek, Postbus 11, Telefoon 05150-1,233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 1,231, 1,235, 221,7. Gironr. 932730. Bank: Raiffeisen- en Amro- bank. REDAKTIE: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-1,233 b.g.g. 3779, L. Jellema, redakteur. EOTOREDAKT1E: Studio Ger Dijs, Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 ABONNEMENTEN: Abonnementsgeld f 5,50 per hal) jaar (bij vooruitbetaling Postabonnementen f 8,— per half jaar (bij vooruitbetaling ADVERTENTIETARIEVEN 18 ct. per mm, ingezonden mededelingen dubbel tarief Bij kontrakt lagere mm-prijs Aan de Jachthavenstraat is kort geleden een terrein vrij gekomen, dat eerst dienst deed als opslag ruimte voor gemeentewerken. Dit zal nu worden ingericht als par keerterrein, waarop zo’n 20 auto mobilisten hun auto kwijt kunnen. B. en w. zijn van mening, dat de strook grond van 6 meter breed naast de woning Oudvaart 3 niet moet worden verkocht, maar even tueel verhuurd, „zodat het terrein volledig ter beschikking blijft voor eventuele latere uitbreiding van parkeerruimte en het aanbrengen van een eventuele noodbrug over de Oudvaart”. Als het aan b. en w. zou liggen wordt in het openbaar slachthuis de koeling geautomatiseerd, de stoomopwekking eveneens; voorzieningen ten behoeve van het transport van geslacht vee ge troffen, en bijkomende werken als breek- en straatwerk uitgevoerd. De bedragen die hiermee gemoeid gaan zijn achtereenvolgens: 74.095,44, f 51.784 en 58.140. De voorzieningen hebben, aldus t voor stel van het college van b. en w. onder Na twee jaar heeft Sneek z’n „Waterpoortpartij” weer gehad. Winnaars werden Johan Halbesma (Harlingen), Klaas van Wieren (Menaldüm) en Gerrit Okkinga (Arum), die om zes uur 's avonds door voorzitter Wagenaar van de kaatsverem- ging „Sneek" de kransen kregen omgehangen. Dit partuur won de finale tegen de IJsbrechtumer Gernt de Jong, de linger Gerrit van der Heide en de Driesumer Jarich van der Veen. Zij hebben lange tijd een „riant uitzicht gehad op de ereprijzen, maar kwamen in het verloop van de (verhitte) strijd adem, en tactisch inzicht tekort. Vooreen verslag van deze boeiende „Waterpoortpartij” verwijzen we u graag naar één van -de sportpagina s. der Bosch uit Gauw, toen zij maandagmorgen onder de motorkap van één hunner traktoren een koolmees vonden, die „drok dwaende’ was met het bouwen van een nest op het motorblok. De traktor wordt gebruikt op een bouwterrein enkele kilometers voorbij Uitwellingerga. Het vogeltje ging er als de wind vandoor en de traktor werd gewoon voor de dagelijkse werkzaameheden gebruikt. Men liet het nest zitten, want dat kon geen kwaad. Toen de mannen dinsdagmorgen terug kwamen lag er tot hun verbazing een eitje in, hun verbazing steeg nog meer toen het er woens dagmorgen al twee waren en bepaald met „stomheid geslagen” waren ze donderdagmorgen bij het aanschouwen van drie eieren. Helaas is er die dag één gesneuveld, „maar ja, daar kunnen we ook niets aan doen. We hebben de traktor nu eenmaal nodig voor ons werk, dat niet stil kan staan omdat er een koolmees onder de motorkap nesteld. Maar het heeft ook weinig zin het nest er uit te halen, want als je het oppakt, valt het uit elkaar”, zeggen de werklieden, die het stil laten zitten en met spanning afwachten hoe dit alles af zal lopen. ■ff*”

Sneeker Nieuwsblad nl | 1972 | | pagina 1