Balanstotaal steeg laatste anderhalf jaar 15 miljoen IJLST C AT 1? ÏT I? D11? D I i 42 n OPEN HUIS I EXTRA EDITIE COÖPERATIEVE RAIFFEISENBANK „SNEEK EN OMSTREKEN” ui 'll: Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en f 1111 lil L’l 11 II? Lt 1 VLOEROPPERVLAK VERVEELVOUDIGD I Sneek. V y k Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN M en de Extra editie Coöperatieve Raiffeisenbank „Sneek en Omstreken” Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uiigave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRUFHOUTS NIEUWSBLAD De Coöperatieve Raiffeisenbank „Sneek en Omstreken” aan de Marktstraat heeft een nieuw jasje gekregen. Eigenlijk mag men in dit geval best spreken van een jas, want wie het bank gebouw van vóór medio 1971 gekend heeft (en wie hoort daar niet bij), en vanmiddag een kijkje heeft genomen in het nieuwe complex, zal - met ons - onder de indruk zijn gekomen van de grote oppervlakte, die personeel en clientèle nu ten dienste staan. Het gebouw is volledig gemoderniseerd, uitgebreid aan vóór- en achterzijde, en dusdanig ingericht, dat iedere bezoe ker naar volle tevredenheid kan worden geholpen. Kortom, de Raiffeisenbank voldoet sinds de heropening ervan, die burgemeester mr. B. van Haersma Buma van Sneek vanmiddag heeft verricht, helemaal aan de eisen van deze tijd. De jas, waarin dit „bedrijf” is gestoken na een intensieve verbouwing, die eerst vandaag beëindigd werd, kan zeker jaren mee, al werkt wel licht de forse stijging van het balanstotaal in de laatste anderhalf jaar een ander vermoeden enigszins in de hand. VRIJDAG 23 JUNI 1872 f SNEEKER NIEUWSBLAD RAIFFEISENBANK NU HYPERMODERN Mr. B. van Haersma Buma zeer levendige personeelsvereniging hebben, die bepaald niet stil zit; verder houden we hier onze leden vergaderingen, en ten slotte is ’t ’n prachtige reserve-ruimte”. Verschijnt: maandags en donderdags UITGEVERS: Drukkerij B. Doevendans b.v. ADMINISTRATIE: Singel 17, Sneek, Postbus 11, Telefoon 05150-4233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4234 4235, 2247. Gironr. 932730, Bank: Raiffeisen- en Amro- bank. De burgemeester van deze zelfde tweede .verdieping nu (zo als gezegd eveneens bereikbaar via de lift) is de woning van conciërge K. Kooistra ingericht. Aangrenzend hier aan is een plat, een reserve-ruimte en het trappenhuis, in de buurt waarvan enkele van de in totaal vijftig telefoon toestellen staan. Bóven deze erg fraai „uitgeruste” kan tine aan de achterzijde van het gebouw (wat daar opgetrokken is met schoon- gebikte en bijpassende gele Friese steen) is een vrij grote bergingsruimte, waar onder meer „oud-papier” kan worden opgeslagen. Sinds een jaar of twee wordt in de Raiffeisenbank veel ruimte (voor archief) gespaard, door dat men overging tot het filmen van de desbetreffende stukken. Dit betreft niet de kasstukken, en boekhouding, die normaal, als altijd, in tact blijven. Op ONBEGRIJPELIJK Nogmaals, wie de situatie vóór de ver bouwing heeft gekend, zal met ons moeten beamen dat qua inrichting, ruimte, comfort enz. enz. de Raiffeisen bank totaal is veranderd. De bouw is naar het oordeel van de heer De Bruin erg goed verlopen, maar, voegt hij hier wel aan toe, men had alles mee. Vóór de laatste „winter” zat, zo dat De ruime hal van de nieuwe Raiffeisenbank kon nauwelijks de honderden genodigden bergen toen vanmiddag burgemeester Van Haersma Buma de openingsplechtigheid verrichtte door de grote kluisdeur open te draaien. Prompt verschenen daar Margreet de Bruin (11 jaar), haar broertje Wieger(8), zusje Janet (3), die de burgemeester ’n schets-annex- eheque van het door de gemeente aangekochte schilderij „Gezicht op Sneek” van Jan Abrahamsz. Beerstraten (16221666) aanboden. Deze cheque dient als een bij-sprong in het tekort op het bedrag dat voor de aankoop van dit voor Sneek unieke schilderij door de gemeente moest worden betaald. De openingsceremonie met jeugd, cheque en bloemen verliep uiterst spontaan in deze grootse hal, waar in de linkerhoek de rode kluisdeur alleen door een felle spot in de aandacht werd gebrand, terwijl alle andere lichten waren „gedoofd”. Na de overhandiging week de bijna volslagen duisternis van de „nacht” voor het in fasen inge brachte „daglicht”, zodat alle balies, loketten, spreekkamers, medewer kers kompleet bedrijfsklaar ter beschikking van de bij de opening ge node gasten stonden. De handeling van „dag tot nacht” accentueerde indringend wat er van en in deze nieuwe Raiffeisenbank verwacht mag worden.... de bij de opening aanwezige belangstellenden verspreidden zich door het gehele bankgebouw.... de enorme drukte door.zovelen verka velde tot tientallen gespreksgroepjes die ongemerkt het gehele gebouw „kraakten”. AANGEPAKT Verder zijn op deze begane grond-eta- ge onder meer de kluis, ’t kantoor van adjunct-directeur G. J. v. d. Duim, twee garages (aan het Oud-Kerkhof), de garderobe en dames- en heren-toi- letten te vinden. Deze afdeling bestrijkt nu zo’n 700 vierkante meter, evenals de eerste verdieping, die in ’t bijzon der stevig is aangepakt, wat betreft de uitbreiding dan. Wel, op deze eerste verdieping hebben de boekhouders hun (grote) domicilie gekregen; hier zijn een viertal kantoren gecreëerd, de be stuurskamer neemt er een vrij grote ruimte in, en er is een kantine inge richt, die plaats biedt aan zeker 65 men sen. Aansluitend hierop een goed geou tilleerde keuken, van waaruit het per soneel (zo nodig) in de lunchpauze kan worden bediend. De directie van de Raif feisenbank wil graag ieder een, die het vanmiddag geopende gebouw aan de Marktstraat wil bezichtigen daartoe in de gelegenheid stellen. Men houdt daarom voor iedere belangstellen de „OPEN HUIS’.’ Dat zal zijn: volgende week dins dag, woensdag en donder dag, en wel ’s avonds van zeven tot tien. Eén en an der houdt in, dat u in de bank wordt rondgeleid; dat u de talrijke moderne voorzieningen worden ge- getoond en dat u kennis kunt maken met welke van de medewerkers en mede werksters u maar wilt. Het spreekt vanzelf, dat daarbij 'n feestelijk drankje wordt aangeboden. Op deze wijze is de Raiffeisenbank een „open bank” voor ieder een. De directie wil u bij dezen uitnodigen voor één van deze drie ’Open Huis’- avonden; u zult gastvrij worden ontvangen. nogmaals om de tafel gaan zitten. We I; Echter, al in 1968 vond in het bank gebouw een „verhuizing” plaats. De afdeling administratie, voordien ge huisvest op de begane grond, „settel de” zich daar, waar totdan de direc tie zetelde. „Het was verschrikkelijk, zo de mensen eerst op de administratie moesten werken”, meent directeur De Bruin. „Na juli 1971, toen hier zo’n dertig man werkzaam waren, zijn we 1 _1 X-C-l ww’ uugiuaam um miv luivi gucui zjjn er daarbij vanuit gegaan dat het 15 nieuwe gebouw aan vijftig man plaats zou moeten bieden. Ter ontlasting van de afdeling-kas zijn begin april 1971 drie wijkkantoren (waarover óók el ders in deze editie) geopend. Tijdens de verbouwing is er nog eens een ver bouwing gepleegd. We hebben gesteld: Alle ruimte die we kunnen, móéten we benutten. Zo „kregen” we er toen 50 vierkante meter kantoorruimte bij”. heet, alles al onder de kap. „Verras send, geweldig, onbegrijpelijk” zijn des directeurs woorden over de ontwik kelingen, of beter de cijfers, die de ba lansen van de laatste jaren te zien heb ben gegeven. Het totaal was welgeteld na 56 boekjaren 36 miljoen gulden, en steeg in de laatste anderhalf jaar met niet minder dan 15 tot 51 miljoen gul den. Vorig jaar bedroeg de stijging maar liefst 24,4 procent „Waarom een dergelijk grote kan tine”, zal menigeen, die tijdens de „open huis”-dagen (waarover el ders op deze pagina) het gebouw aan de binnenkant bekijkt, zich af vragen. Directeur De Bruin: „Toen de plannen tot verbouwing werden uitgewerkt realiseerden wij ons, dat eigenlijk iedereen „eruit” moest. Waar' vind je onderdak voor 30 personen? Toen rees bij ons ’t plan de centen voor ’n noodgebouw direct onder te brengen in dit ge bouw zelf. Ja, we hadden ook ’n an dere ruimte kunnen huren. Welnu, door deze ruimte hier, waarin ove rigens ’n bar niet ontbreekt, kon de administratie-afdeling onderdak krijgen. Belangrijk is ook, dat we ’n Het nieuwe, hypermoderne, gebouw telt, de kelder en begane grond incluis, vier verdiepingen met een totaal vloer oppervlakte van ruim 1.650 vierkante meter. Voorheen had men de beschik king over minder dan de helft daarvan, In de kelder (oppervlak' 250 m2 was slechts 40 m2) is nu een vrij grote ruimte gecreëerd voor fietsenstalling. Verder wordt hij voor een flink deel gebruikt als archief en opslag. Deze kelder, is evenals de andere etages per lift bereikbaar. Aan de vóórkant van de bank treft men links van de „tochit- sluis” twee spreekkamers, en rechts de directiekamer aan. Éénmaal door de automatisch open springende deuren treft men de ruime wachthal, de balie met de twaalf loketten, en een specia le afdeling „vakantie en verzekering” aan. f REDAKTIE: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4233 b.g.g. 3779, D. Jellema, redaktewr. FOTOREDAKTIE: Studio Ger Dijs, Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 ABONNEMENTEN Abonnementsgeld f 5,50 per half jaar (bij vooruitbetaling) Postabonnementen f 8,per half jaar (bij vooruitbetaling) ADVERTENTIETARIEVEN 18 et. per mm, ingezonden mededelingen dubbel tarief Bij kontrakt lagere mm-prys. „Ik bcgrjjp niet”, aldus de heer De Bruin, „dat het sinds vorig jaar mei, met zo’n grote verbouwingstroep hier binnen, zo gegroeid is. We moesten trachten, alles zo normaal mogelijk te laten verlopen, maar ditBij de eerste verbouwing, in 1962, heeft de directeur wel degelijk gemerkt, dat de cijfers vrijwel stabiel bleven, of anders: dat zij in hun totaliteit daalden. „Zo veel spaarders er echter de laatste maanden, juist tijdens deze uitbreiding bij gekomen zijn, is nog niet geëven aard”, verwondert hij zich niet een weinig. „Maar als ik ’t toch mag zeg gen, aan wie we dat te danken hebben gehad, dan is het wel ’t personeel ge weest, dat voortdurend de zaken tij dens de werkzaamheden zo goed mo- gelijk heeft behartigd”. hun dienstverlenende functie voor Sneek en wijde omgeving met ambitie vervullen en er daarbij naar streven zowel in de aanbieding van hun dienstenpakket als in een moderne huisvesting up to date te blijven. Ik hoop, dat de Raiffeisenbank haar werkzaamheden gedurende een lange reeks van jaren in het nieuwe gebouw zal kunnen uitoefenen. De plannen voor de verbouw en daar mee gepaard gaande modernisering van de Raiffeisenbank dateren reeds van 1967. Direct daarna stelde archi tect G. Goodijk uit Sneek, in samen werking met de afdeling bouwkunde van de Coöperatieve Raiffeisencentrale in Utrecht al ’n ontwerptekening op. Dit zo betitelde „praatplan” kon toender- tijd niet gerealiseerd worden, omdat de belendende percelen, naast en achter de bank, nog aangekocht moesten wor den. „We hadden”, aldus directeur U. de Bruin van de bank, „belang bij het huis van mejuffrouw P. Ringnalda aan de vóór-, en van de heer D. Dijk stra aan de achterkant”. Het eerste pand is op 13 november 1968, het tweede op 1 juli 1970 gekocht. Toen de tweede aankoop rond was, kregen de basisplannen vastere vorm. Gaarne wil ik in deze speciale editie van het Sneeker Nieuwsblad ter ge legenheid van de officiële opening van het nieuwe bankgebouw van de Coöperatieve Raiffeisenbank „Sneek en Omstreken” een woord van hartelijke gelukwens uitspreken. De betekenis van het bankwezen voor een breed publiek is in de loop der jaren sterk toegenomen. Het is ver heugend. dat de banken in onze stad ■■i S i llta»

Sneeker Nieuwsblad nl | 1972 | | pagina 1