Voorz. Plaatselijk Belang: „Grotere haven belangrijker Parkeren Potten LIEF ZIJN VOOR DE LEIDING Fietsertje op slag gedood en Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Thema „Jongens- Eervol ontslag W. S. Overzee en Meisjesstad 72’ ZE GOOIEN HUN EIGEN RUITEN IN W - y SNgKE RNlEUWSjtAD COUUNT, DtUHIOUIS NEUWSBUD d. SNEK E R^KOERIER Sküts j esilenb ezoekers Gemeente-ontvanger en loco-secretaris van Sneek DK blad verschijnt bovendien donderdags hnis-aan-hols In GAASTERLAHD, SLOTEN ex» •B ea de M Heeg heeft de pest aan bouw w®jpRRU van woningen op „It Eilan” rond waren. Blauw bij ondernemingen Dit laatste betekent, naar zyn mening en Verschijnt: maandags en donderdags oer. Men neemt het niet, dat de gemeente aan de huizen wil laten bouwen. „Het is niet uitgesloten, dat i zou veran- WOENSDAG 12 JULI 1972 127ste JAARGANG No. 56 UITGEVERS: Drukkerij H. Doevendans b.v. ADMINISTRATIE: Singel 17, Sneek, Postbus 11, Telefoon 05150-4233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4234 4235, 2247. Gironr. 932730. Bank: Raiffeisen- en Amro- bank. f SNEEKER NIEUWSBLAD De heer W. S. Overzee zal op 1 no vember aanstaande zijn functie als ont vanger van de gemeente Sneek neer leggen. Hij heeft zich tot b. en w. ge wend met hert verzoek om ontslag, in verband met het bereiken an de pen sioengerechtigde leeftijd. Het college stelt voor de heer Overzee, die ook loco-secretaris is, per 1 november eer vol ontslag te verlenen. In de zitting van de raad, op dinsdag 18 juli zullen onderwijzers aan de openbare lagere scholen „De Terp” en de Sperkhem- school worden benoemd. Op de voor dracht van b. en w. voor de eerste be noeming komen voor de heren D. J. Haverkamp, Nunspeet; H. Nieuwland, Oldeboorn en J. Babois uit Lutjegast. De heer J. J. Zoethout, momenteel onderwijzer in tijdelijke dienst aan de Sperkhemschool wordt voorgedragen als onderwijzer in vaste dienst aan de ze school. Het terrein van de ijsbaan lag er on danks de regen van vorige week uitstekend by, alleen by de ingang was het veld een beetje drassig. Het terrein van de schietbaan dat voor heen gebruikt werd voor „Jongens- en Meisjesstad” is wel geschikter als dat van de ijsbaan. Het veld is ietwat aan de grote kant waardoor een flink deel van de gezelligheid verloren gaat. Men moest echter wel uitwijken naar de ijsbaan om dat de schietbaan veranderd is in een trimbaan. Stemd voor diegenen, die zich het meest onderscheiden in hulpvaardig heid. „Dit wil niet zeggen iemand in de sloot gooien, hem er dan uithalen en zeggen: ik heb hem gered.” I VOORBEREIDINGEN De kinderen zijn onderverdeeld in 22 groepen; elke groep besitaait uit tien jongens of acht meisjes. De eerste week zijn er 180 kinderen in de ,stad’. - - 1 z0' als „Taaie Tijgers”, „Koppi Koppi”, „Oebeltjes” en „Hikke en Bikke”. De hoofdleiding bestaat dit jaar uiit Har ry Lindeman, Nieke Minkes, Thea de Boer, Gea Kamstra en mevrouw De Vries-Le Grand. Zij zijn in maart al met de voorbereidingen begonnen. Dit heeft geleid tot een zeer gevarieerd programma, zo worden er allerlei spor ten beoefend, volksspelen gedaan, vis- en tekenwedstrijden gehouden. Boven dien wordt er volgende week woens dag een boottocht gemaakt. Het, wat de bestemming betreft, „om streden" terrein, waar vorige week le den van de Ned. Kanobond waren ge legerd. Allicht, het was voor hen een unieke plaats aan de mond van het Heegermeer, met bij slecht weer het dorpshuis als toevluchtsoord in de on middellijke nabijheid. (Foto Studio Ger Dijs) In zijn openingswoord vertelde de lo- co-burgemeester de kinderen, varië rend in de leeftijd van acht tot twaalf jaar, dat hij erg blij was dart hij „Jon gens- en Meisjesstad” mocht openen. Hij ging even verder op het woord „stad” in; „weten jullie hoe een stad ontstaat? Een stad is een plaats waar mensen bij elkaar komen en met el kaar gaan samenleven; ze helpen el kaar bij alles,” zo vertelde de heer Baarda, hij hoopte dat het de komen de twee weken ook zo op het ijsbaan- terrein zou zijn. Aan de ene kant ap plaus en aan de andere kant boe-ge- roep kreeg de wethouder te horen toen hij het thema van de week aan de deelnemers vertelde. Het thema luidt namelijk: „Wees lief voor de leiding”. Namens de gemeente bood de heer Baarda twee boekenbonnen aan, be- De 8-jarige Piet Spitse is gistermid dag om ongeveer half drie op slag ge dood, toen hij met zyn fiets onder een vrachtwagen van het transport bedrijf Bok uit Sneek kwam. Het on geval gebeurde in de Johan Willem Frisostraat, toen het jeugdige fietser tje werd ingehaald door de vrachtwa gen, bestuurd door de 44-jarige C. Regeling uit Sneek. Getuigen hebben gezien dat het slachtoffertje op dat ogenblik is gaan slingeren en ten val kwam. De heer Regeling had genoeg ruimte gegeven. Nog twee dagen, en het is bekend, welke schipper ’s avonds in de tuin achter het Sneker stadhuis de SKS- wimpel in ontvangst mag nemen. Voor het echter zover is, moeten morgen (opnieuw bij Lemmer) en vrijdagmiddag op het Sneekermeer nog wedstrijden worden gezeild. Ver wacht mag worden, dat ook dit jaar de toeloop naar het Sneekermeer groot zal zijn. Welnu, konden de au tomobilisten vorig jaar hun auto’s op een weiland tegenover „De Pot ten” kwijt, nu is er voor hen ruim te op het recreatie-dagverblijf (het parkstrand) van „De Potten”, waar 1500 auto’s gestald kunnen worden. Oók op Hardzeildag in de Sneek Week is dit parkeerterrein; de ove rige dagen van de Sneek Week kun nen de auto’s ook geparkeerd worden op een weiland tegenover restaurant Het Paviljoen. Voor de afvoer, na heit skütsjesilen, is geen speciaal plan opgezet, omdat, aldus een zegs man van de groep Wymbritseradeel van de Rijkspolitie, er nu „goede wegen" liggen. Na de opening die ook bijgewoond werd door de raadsleden J. P. de Vries en W. Tulnstra had de heer Baarda nog een raadseltje voor de hoofdleiders. Ze hebben twee weken de tijd om het op te lossen. Voor de winnaar zit er een kleine verrassing in. Het raadsel luidt als volgt: Een man is op weg naar Parijs. Hij komt bij een kruising zonder richtingaanwij zer. Bij deze kruising staat een huis waar twee sprekend op elkaar lijken de broers wonen. De karakters van de heren zijn echter eikaars tegenge stelde, de een spreekt altijd de waar heid de ander liegt voortdurend. De Parijs-ganger mag nu één vraag stel len en moert daarmee aan de weet ko men welke weg hij moet nemen. Voor uitslagen „Jongens- en Meisjes stad” verwijzen wij u naar elders in dit blad. REDAKTIE: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4833 b.g.g. 3779, L. Jellema, redakteur. FOTOREDAKTIE: Studio Ger Dijs, Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 ABONNEMENTEN: Abonnementsgeld f 5,50 per half jaar (bij vooruitbetaling) Postabonnementen f 8,— per half jaar (bij vooruitbetaling) ADVERTENTIETARIEVEN 18 et. per mm, ingezonden mededelingen dubbel tarief Bij kontrakt lagere mm-prijs x -i gen, omdat volgens het bestemmings- i Roden heeft plan het daarvoor was aangewezen”, an Bohan Bouwgemeen- L—- J plan ontworpen voor het men op particuliere verblijven - - metende switchte, omdat deze vorm, aldus de dorpshuis, heer De Blauw bij ondernemingen is eerste w..— de heer meer in zwang was. „Het was bekend de Blauw voorlichtings-ambtenaar, dat er huisvestingsaccommodatie ,delde over de vraag: Hoe is het komen; alleen het accent is vi derd.” Zijn collega van het bungalowdorp „De Pharshoeke”, de heer A. Speer- stra, vindt het wel best, zegt hy, „maar volgens mij gooien ze hun ei gen ruiten in. Er is zo geen uitzicht meer. Dit is een heel recreatiegebied, en als het doorgaat, wordt het zo on vrij. Het hele zicht, vanuit het dorps huis, op het meer gaat weg”, vreest hij. En: „Ze zitten vanzelf in de geld- pine, ik snap het wel. Maar de arbei der kan er niet in, een dokter of zo wel, maar de andere Hegemer kan het niet bestuiveren. Ze moeten voor het dorp zelf eens wat doen. Volgens een man van rijkswaterstaat zouden ze na de aanleg van de eilanden een nieuw zwembad maken. Dat zie ik er niet van komen, de eilandjes zelf hebben zóveel gekost...” Maar dit plan zelf dan? „Daar ben ik op tegen. Ze heb ben achter Heeg gemeentegrond, waar om beginnen ze daar niet mee. Dit kunnen ze wel anders besteden: voor een camping met goed beheer zou het prachtig zijn.” Vervolg op pagina 9 Zoals we reeds in onze editie van maandag meldden verrichtte wethou der W. G. Baarda maandagmiddag om 2 uur de opening van „Jongens- en Meisjesstad ’72” door het hysen van de zwart-gele vlag. Hy deed dit in de functie van loco-burgemeester. (Burgemeester mr. B. van Haersma Buma is met vakantie). Als wethouder was aanwezig de heer H. Pheifer. Elke gj-^p heeft zijn eigen naam Op het terrein van de ijsbaan gaan de komende twee weken 375 jongens meisjes zich onder de leiding van 32 leiders en leidsters vermaken met spelletjes, uitstapjes en wedstrijden in competitieverband. De heer Baarda stelde enkele prijsjes beschikbaar èn voor de kinderen èn voor de leiding. Half Heeg is in rep en roer. voorliehtingsamlrtenaar De Blauw van Wymbritseradeel. Met de bomvaanvraag, en de aanpassing van het bestemmingsplan is de zaak nóg niet rond - het wachten >s nog op reactie van de zijde van gedeputeerde staten. „Ze verwachten van ons toch goede koopmanschap? Wat willen ze dan? De grond is er om te gebruiken Er moe wat uitkomen. Willen ze dan, dat het zo zielloos blijft ’>ggen? Nee h er zal nooit kritiek van kaliber op kunnen komen”, zo stelt de heer De Blauw. Ge sprekjes met Hegemers echter leerden ons begin deze week, dat er onder de bevolking verschillende alternatieve gedachten Architectenbureau Van der Scheer en Faber te Stadskanaal en^K~ in opdracht van T schap NV een j ongeveer 120 bij 90 meiter terrein, rechts van het „Ons eerste contact”, aldus H. c_ handelde over de vraag: landschappelijk in te passen? Welnu, dit is het verticale Hoe khkt S ehreteIennaIn.°Volgens ten öp'zïchte van Heeg ’n verbetering, het in i967 goedgekeurde bestemmings- Op ’t plan van genoemd architectenbu- Sn ma hter bebouwing komen in de reau komen 56 verblijven voor, deels in huisvestingssector. Eerst is gedacht twee lagen. „De mogelijkheid van per- aan een horecaverband. We hebben manente verblijven moet ook open veel geprobeerd er een hotel te krij- worden gehouden. En: Het is wel mo- -gelijk, dat deze herfst met de bouw wordt begonnen.” Zeker 50 meter aan de meerzjjde blijft normaal openbare ruimte, die via paden bereikt zal kun nen worden. Op dit braakliggend stuk grond hadden vorige week een 180 le den van de Ned. Kanobond hun ten ten opgeslagen. Zeker driekwart van de totale oppervlakte was bezet, had de heer J. Osinga, beheerder van „It Heechhüs” gezien. „Niet een mens, die je gelooft, als je zegt: Het is de laatste keer geweest, dat hier is ge kampeerd,” aldus de heer Osinga. die eens tegen burgemeester B. W. Caze- mier moet hebben gezegd: Man, de Hegemers pakken je aanstonds „Je moet ergens niet te egoïstisch zijn,” meent hij, „maar ik ben een groot tegenstander van iedere bebou wing langs de oever. Het is dezelfde fourt, die eerder in Nederland is ge maakt ik snap dan ook niet, dat ze zo doorgaan. Want voor we ’t weten is er minstens een kilometer ingeno men door bebouwing. Men moet het hier in de originele staat laten; op de achtergrond is wel plaats. Deze loka- tie is zo uniek; alles wat betrekking heeft op watertoerisme, zou hier be nut moeten worden. Niet die aparte- menthuisjes, die kunnen wel ergens anders staan, aan de andere kant van het dorpshuis, want elke Hegemer heeft wel een beetje het recht, dat van uit dit dorpshuis een vrij uitzicht op het meer bewaard blijft. Daar staat wel tegenover, dat dit eiland de ge meente een groot bedrag heeft gekost, het opspuiten en zo. Er moet ook wat uitkomen, en zo bezien, kun je de ge meente geen ongelijk geven...”, zegt de beheerder. gen, Deze poging leed schipbreuk, waarna ’’*1 over- - f'.! I— „,X|, - 1

Sneeker Nieuwsblad nl | 1972 | | pagina 1