Schuitjevaren in Woudsend i September „proefdraaien promenade in binnenstad „DIKKE ONVOLDOENDE VOOR GED. STATEN” en Officieel Orgaan van MOOI WEER ZORGT VOOR GROTE DRUKTE de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST I illllHilillllillllllltilllllllllllllilWIlllllllllffl BÉS GESLAAGD r VERONTWAARDIGING IN SNEKER STADHUIS DH blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis In GAASTERLAND, SLOTEN ex» NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRUFHOUTS NIEUWSBLAD en de SNEK E RMKQERffiR GESLAAGD IIIIIIIIBIimillllBllllllllllllimilMIIIIMIIffilMIIM „Ik dacht, dat we het in sep tember zouden kunnen probe ren.” Dit antwoordde direc teur G. J. de Boer van gemeen tewerken maandagavond, toen hem in restaurant „Onder de Linden” werd gevraagd, wan neer met het uitproberen van het voetgangersgebied Schaap- marktplein - Peperstraat en Leeuwenburg zou kunnen worden begonnen. en de Hei Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van L Sneker jachthavens zijn vol zeken ge- de G. POIESZ geargumenteerd Verschijnt: maandags en donderdags een een de op DONDERDAG 20 JULI 1972 127ste JAARGANG No. 58 UITGEVERS: Drukkerij H. Doevendans b.v. ADMINISTRATIE: Singel 17, Sneek, Postbus 11, Telefoon 05150-4233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4234 4235, 2247. Gironr. 932730. Bank: Raiffeisen- en Amro- bank. I —iiftMt ii |i|yr:''i- f SNEEKER NIEUWSBLAD gaan, de even zovele parkeermeters onmiddellijk verplaatst naar het Klein- zand, onthulde de heer De Boer, die een veel grotere moeilijkheid zag in het beperken van de goederenaanvoer over dag. „Als heit merendeel van de be trokkenen dit in de ochtenduren zou kunnen laten doen, is er een moge lijkheid tot het creëren van een pro menade.” Aan de Rijksuniversiteit te Groningen slaagden voor het doctoraal examen geneeskunde de heren J. S. Bos, IJs- brechtum en J. D. van der Meulen, Sneek. Aan de Rijksuniversiteit te Groningen slaagde voor het doktoraal examen economie de heer N. A. Poiesz uit Sneek. dernemen, om alsnog een wijziging in het standpunt te krijgen”, aldus an dermaal de heer Poiesz. Nu meende de heer C. Meijer een mogelijkheid te zien. De communist: „We moesten in het komend jaar maar eens gebruik maken van het feit, dat wethouder me vrouw De Graaff-Nauta een hoge func tie bij de staten vervult. Alles moet in het werk gesteld worden, via politie ke overwegingen dit voor elkaar te krijgen”, vond de heer Meijer. De Oppenhuizerbrug is overigens wel in beweging geweest: van vorige week maandag tot afgelopen maandag zijn er byna 1500 schepen gepasseerd, met een piek van 272 op vorige week vrij dag. Dit zijn niet allemaal jachten, maar men kan volgens de heer Tiche laar rekenen, dat slechts ongeveer 10 procent voor rekening van de beroeps vaart komt. zuchten) races vlotjevaren werden ge houden in de Ee. Paargewijs werd, al peddelend..., getracht zo snel moge lijk de overkant te bereiken, om al dus te proberen in de prijzen (meest waardebonnen) te vallen. De uitslag van dit evenement treft u elders in dit nummer aan. (Foto Studio Ger Dijs) De zomeravondfeesten, elke woens dagavond in Woudsend, zijn tot dusver mede als gevolg van het fraaie weer, geslaagd. Steeds konden de organisa toren, de Oranjevereniging, Dorpsbe lang, de Middenstandsvereniging en de VVV op een vrij groot aantal deelne mende dorpelingen en toeristen reke nen. Oók gisteravond was de belang stelling groot, toen bij de brug (der voor V en D. twee vaste taxiplaatsen gecreëerd, terwijl op de drie genoem de straten uitsluitend bestelauto’s mo gen worden gebruikt. Teneinde de fre quentie van het verkeer te peilen, heeft de heer De Boer naar de betrokken winkeliers eind vorige week een en- quete doen uitgaan, waarop zeven vra gen, die betrekking hebben op de goe derenaanvoer. Zodra alle papieren te rug zijn op het bureau van gemeente werken zou, aldus de directeur, wel ’n tijdje een proef kunnen worden geno men met het voetgangersgebied. In het kader van de reconstructie van de binnenstad zouden, naar de heer De Boer losliet, b. en w. van Sneek wel oren naar dit plan hebben. „Het zal een vrij grote opgave zijn in de nabije omgeving een andere parkeerplaats te maken”, zo zei hij. Voorzitter P. S. Scheltema wist, dat in het desbetref fend gebied 42 parkeermogelijkheden aanwezig zijn. Met het realiseren van dit project gaan er 32 verdwijnen. Nu worden, zodra deze „havens” eruit Deze anderhalf uur durende zitting, waarvoor zo’n twintig betrokken win keliers belangstelling toonden, toont duidelijk, dat deze middenstanders wel ingenomen zijn met de situatie, zoals de heer De Boer deze op tekening had vastgelegd. Volgens dit plan worden Het college van gedeputeerde staten van Friesland ziet de Sneekweek als een zaak van locale betekenis. Reden om de subsidie-aanvraag van het Sneekweek Comité van 3.000,— af te wijzen. Plaatselijk zou maar naar een oplossing voor de financiële problemen moeten worden gezocht, zo heette het. „Een schriel standpunt”, zo zei de heer G. Poiesz dinsdagavond tijdens de raads vergadering namens zijn nog legio plaatsen vrij. In totaal kunnen er Bij collega G. Douma, die de regelt in de „Sneeker Jachthaven” is het ook erg druk. Ook hij heeft een 100 tot 120 ligplaatsen, die vrijwel ie dere avond bezet zijn. Hij zegt tot nu toe een 550 a 600 gasten te hebben ont vangen, ruim 100 meer dan vorig jaar in dezelfde periode. Het kampe ren in de jachthaven heeft men twee jaar geleden verboden. „Die kokerij werd te gevaarlijk. Ze stonden altijd vlak bij een schiphuis, waarvan de mu ren zijn ingesmeerd met een laag of acht carbolineum. Zomers, als het warm is, zijn het net lonten merkte de heer Douma op. HERFST... Deze zei verheugd te zijn over de vrij wel algemene instemming met zijn plan, dat overigens bij b. en w. al niet onbekend meer is. De heer De Boer verklaarde tenslotte nog, dat zodra de stadsrondweg („die in 1974 klaar moet zijn”) er is, ook een oplossing voor de Oosterdijk daar zal zijn. Wanneer wordt dit plan gerealiseerd, wilde de zaal nog wat graag weten. De-'heer De Boer: Deze herfst... Het hangt er van af, wanneer de enquêteformulieren bin nen zijn. In een ander verband zei de directeur van gemeentewerken, dat de uitbreiding van het aantal winkels, en de expansie daarvan navenant de groei van de bevolking van Sneek én de toename van het vreemdelingen verkeer in de Waterpoortstad hebben plaat» gevonden. nog niet vol. Het begint nu wat te lo pen, maar er i j vrij. In totaal kunnen er 150 tenten staan. Het mooie weer van de laatste dagen heeft velen er toe bewogen hun vakantie plannen alsnog te wijzigen. De regen tijdens de bouwvakvakantie is voor ver schillende reden geweest de vrije dagen thuis door te brengen, maar de sub tropische temperaturen doen nu grote drommen naar de waterkant vluch ten Bii het parkstrand „de Potten” weet men hierover mee te praten. In drie dagen “(zondag, maandag en dinsdag) telde men 3000 bezoekers en dat is al de helft van het aantal, dat men vorig jaar over een heel seizoen kon registre ren. Ook de beide Sneker jachthavens zitten zo goed als vol, de brugwachters in Sneek en omgeving hebben druk werk. Voor de campinghouders en vele anderen, die hun brood in de recreatieve sector moeten verdienen, werd het overigens hoog tijd, dat het zonnetje zich eens laat zien. Het mooie weer doel een erg slecht voorseizoen grotendeels vergeten. REDAKTIE: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4233 b.g.g. 3779, L. Jellema, redakteur. FOTOREDAKT1E: Studio Ger Dijs, Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 ABONNEMENTEN: Abonnementsgeld f 5,50 per half jaar (bij vooruitbetaling Postabonnementen f 8,per half jaar (bij vooruitbetaling ADVERTENTIETARIEVEN 18 ct. per mm, ingezonden mededelingen dubbel tarief Bij kontrakt lagere mm-prijs zo vertelde de Fram wordt rekening gehouden met de dienst regeling voor de bussen. Vooral op het traject Sneek-Heerenveen liepen dc bussen vaak grote vertragingen door ’t waterverkeer. Het is nu zo ge regeld dat de bruggen, tegen de tijd dat er een Frambus nadert, gesloten blij ven. „Het levert wel eens wat zwarte gezichten van pleziervaarders op hoor”, vertrouwde de heer Tichelaar ons toe, maar van Fram-zijde deelde men mee dat de regeling, die voorlo pig nog als proef geldt, uitstekend be valt. Met algemene sitemmen, én met een brok verontwaardiging over het idee van gedeputeerde staten over dit sport evenement, werd tenslotte besloten ak koord te gaan met de gemeentelijke bijdrage van 9.000 over dit jaar. tiet lag, zoals begrepen zal zijn, in de op zet 3.000 lager te gaan. Ook burge meester en wethouders betreuren het, dat het provinciaal bestuur geen aan leiding heeft gezien diit „toch zeker nationale evenement” financieel te steunen. Vorig jaar had men eveneens een nul op het request aan g.s. kregen. „Achter hun opvatting, dat dit lokaal gebeuren is, menen we groot vraagteken te moeiten zetten. Immers, door de Sneekweek worden duizenden toeristen, vakantiegangers en zeilsport-bëoefenaars naar Fries- CONCURRENTIESTRIJD Tussen de beide jachthavens schijnt overigens een flinke concurrentiestrijd aan de gang te zijn, tenminste als men de borden, die langs de Oudvaart zijn geplaatst, mag geloven. Komende vanuit de richting Houkesloot ontwaart de argeloze schipper eerst een bord dat aanduidt, wanneer hq linksaf slaat, bjj een „jachthaven voor gasten” (Snee ker Jachthaven) terechtkomt. Een tien- '___j verder ziet hij evenwel weer een zelfde bord, dat aangeeft dat hij rechtdoor moet varen om bij een „jachthaven voor gasten” (De Domp) te komen. Of het nu allemaal wel zo duidelijk is Rond Sneek valt de laatste week een intensief pleziervaartverkeer te con stateren. De automobilist is er de du pe van, lange wachttijden voor bruggen zijn schering en Inslag. Brugwachter Y. Tichelaar, die de Oppenhuizerbrug bedient, probeert het wegverkeer ove- Bij de realisering van het project zullen oude bestratingsmaterialen worden gebruikt. Of, om met de di recteur van gemeentewerken te spre ken: We willen het oude stadsbeeld zoveel mogelijk bewaren. Zoals eer tijds op het Kleinzand is gebeurd, zul len hier de trottoirs met vlakke klinkers worden betegeld. Op het Schaapmarkitplein zullen dan een aantal zitbanken worden geplaatst, en hier, en aan Leeuwenburg-noord- zijde komen een stuk of 15 esdoorns. Het beoogde permanente voetgangers gebied heeft verder betrekking op het traject tussen Scharnestraat en het gebouw van de telefooncentrale. Tijdens deze bijeenkomst werden ver scheidene pleidooien gehouden voor het instellen van éénrichtingsverkeer in de straten rondom het dan ontstane pro- menadegebied, met name voor Leeu- wenburg-zuidzijde. Verder had het los sen in de Peperstraat bij de betrokken middenstanders nogal wat kwaad bloed gezet. Weer een ander repte in deze geanimeerde zitting over het racen van veehouders in dezelfde straat op dinsdagen, teneinde toch zo snel mo gelijk bij de veemarkt te arriveren. „Is er niet een uitzicht, dat deze straat eens dicht gaat?”, zo werd dan ook aan de heer De Boer gevraagd. De ze kon slechts meedelen, dat dit ook een politiële aangelegenheid is. „Maar ik ga over deze avond een verhaal schrijven, wat ik aan het college van burgemeester en wethouders zal opstu ren,” zegde de directeur toe. men daar 1500 bezoekers, maandag wa ren er 500 maar dinsdag trokken meer dan 1000 dagjesmensen naar het strand, dat 1 juli het hek voor Jan Publiek open zette. Die eerste weken kwam er geen kip, nu „loopt het lekker CAMPING NIET VOL „Het is nog nooit zo druk geweest als dit jaar, vooral de laatstedagen is het erg. Iedere avond liggen we praktisch vol. We hebben het nu even druk als vorig jaar met de Sneekweek”. Dit zijn de woorden van havenmeester J. Appeldoorn, die in jachthaven „De Domp” de scepter zwaait. „Domp II”, tal meters de nieuwe, open haven, biedt ruimte voor de schepen met een vaste lig plaats, de bestaande haven is inge richt voor de ontvangst van de gasten. Uit een gastenboek blijkt, dat er vele watersporters jaarlijks hun ligplaats in „de Domp” kiezen. „Ja, we hebben een vaste kern, die ieder jaar terug komt en dat is wel gezellig”, aldus de heer Appeldoorn, die door de warmte zijn overigens onafscheidelijke pet aan de kapstok heeft gehangenDe bij de jachthaven behorende camping is land getrokken, en wel uit het ge hele land. Hiervan profiteert Fries land in al zijn geledingen en Sneek beslist niet alleen”, zo liet woord voerder Poiesz van GCP-fracr w ten. Uit een recent Sneekweek-boek- je was hem gebleken, dat er 994 in schrijvingen waren, waarvan 100 uit Sneek zelf; 200 van elders uit deze provincie en maar liefst 600 van bui ten Friesland. Daar is geen kruit tegen gewassen, moet de heer Poiesz bij deze uitleg gedacht hebben. Hij maakte de zaal er tenslotte op attent, dat de ontmoeting tussen Re- genboogzeilers niet een aangelegenheid tussen Snekers en Hollanders, maar Friezen en Hollanders inhoudt. „Het zal misschien voor het college aanbe veling verdienen, stappen op hoog ni veau bij de provinciale overheid te on- 2 de GCP-fraetie. „Een kortzichtig standpunt”, oordeelde loco-burgemeester W. Baarda. „Het is mij niet duidelijk. Zij hebben wel eens een concours hippique gesubsidieerd....” De heer A. Kunnen, directeur van het „Potten-complex” zegt niet te klagen te hebben over heit seizoen. „Collega’s klaagden ateen en been over het slech te voorseizoen, maar wij zaten met het bezoekersaantal altijd nog 20 procent boven dat van vorig jaar”, aldus de heer Kunnen. „De Potten” zit nu vol, al vanaf 1 juli waren alle plaatsen „uitverkocht”. Naar schatting van de heer Kunnen herbergt men nu 1200 tot 1500 recreanten „en daarmee zitten we op hetzelfde peil als vorig jaar met de Sneekweek”. Op de camping staan zo’n 250 tenten, er is geen ruimte meer, reden waarom men sinds zaterdag een gedeelte van het reserveterrein in ge bruik heeft moeten nemen. Hier hebben een veertigtal kampeerders hun tenten opgeslagen. „Het valt op dat er enorm veel trekkers bij zijn. Ook zijn er, bui ten de Duitsers, want die zijn een apar te groep, veel meer buitenlanders dan vorig jaar. Het zijn vooral lui uit Scandinavië die sterk vertegenwoor- zijn”. Het parkstrand „de Potten” is zoals gezegd ook erg in trek. Zondag telde rigens zo veel mogelijk ter wille te zijn. Hij laat de afsluitbomen niet eer der zakken, dan wanneer er een vijf tal schepen op doorvaart ligt te wach ten, voor één enkel jachtje gaat de brug beslist niet omhoog, hij ons. Op verzoek van Daar had de loco-burgemeester geen oren naar. Met de heer Poiesz, of liever de gehele GCP-fractie was hij het roerend eens. „Als college zul len we proberen hierin verandering te brengen. Wij spreken er onze teleurstelling over uit; het spijt ons ook zeer”, aldus de heer Baarda tij dens deze precies een uur durende en door acht leden niet bijgewoonde raadsvergadering. De heer B. de Vries wilde het college een sugges tie aan de hand doen. Een kaart van Nederland daar kleuren, waar de deelnemers aan de Sneekweek van daan komen. Aansluitend hierop zei hijGedeputeerde staten hebben, aangaande de aardrijkskunde en geo grafie een dikke onvoldoende be haald... -tl. i -

Sneeker Nieuwsblad nl | 1972 | | pagina 1