Negentiende „Pan”-schipper: Dit hadden we niet afgesproken IJLST sneker>(koerier „Welk recreatief gebeuren in Friesland levert de bevolking óók twee miljoen gulden op?” Ésl van PRECIES JAAR NA START HOOG(S)TEPUNT BEREIKT de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan en GEMEENTELIJK SUBSIDIE: MENTALE STEUN S Accommodatie bij pont moet snel verbeterd v,- rvv WWVow M >V VV WO* Bh*» Concours Hippique te Rijs BOUW „FRITTEMAHOF” KOPEREN KOEKEPAN VOOR VOORZITTER HOEKSTRA J Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis In GAASTERLAND, SLOTEN ex> A Hl 4 en de Hel Soeeker NieemMad i. een geeombmeenle uitgave ven NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRUFHOUTS NIEUWSBLAD few 11 -4 J Sr x. Vervolg op pagina 3 b.g.g. Foto Studio Ger Dijs i|l||!S|l|W|i«|ll|ll|IMWI|llia O| Verschijnt: maandags en donderdags MAANDAG 7 AUGUSTUS 1972 127ste JAARGANG No. 63 De heer Hoekstra bracht het gemeentebestuur van Wat het weer betreft is de 37-ste Sneekweek goed begonnen. Gisteren deed Aeolus overigens goed zijn best en viel het voor verschillende stuurlui niet mee de zaak reilende en zeilende te houden, getuige deze foto die Ger Dijs maakte van een Spanker-beman- ning, die de harde wind niet de baas kon en hun Duvel’ zagen .omduvelen’. fFoto Studio Ger Dijs) dat zijn er maar bar weinig, hullen zich tot het plechtige ogenblik van be kendmaking in een stilzwijgen. Het moet als een volslagen verras sing door de f SNEEKER NIEUWSBLAD UITGEVERS: Drukkerij B. Doevendans b.v. ADMINISTRATIE: Singel 17, Sneek, Postbus 11, Telefoon 05150-4233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4234 4235, 2247. Gironr. 932730. Bank: Raiffeisen- en Amro- bank. een (gelukkige) betrokkene Haersma Buma en z’n echtgenote, en de heer P. v.d. Mark, lid van gede puteerde staten van Friesland en z’n gade. Ondertussen bereidde de Snitser Skotsploech zich al weer voor op een serie dansjes, waaraan ten slotte, als te doen gebruikelijk óók enkele leken’ zich waagden. Na dit, zoals leider F. van der Zwaag uit Rauwerd, het noem de koude kunstje, en terwijl het Fries volkslied ten hore werd gebracht(!) spoedde het gezelschap zich naar de raadzaal in het stadhuis. Oer het aan wij zen van Frieslands Zuidwesthoek als landschapspark had de heer Van Haersma Buma, bij ge brek aan gegevens, nog geen oordeel. De preases van het Sneek-week comité himself werd vrijdagavond in het stad huis aan de rij van hen, die zich voor de zeilsport in ’t algemeen, en voor de Sneek-week in het bijzonder erg verdienstelijk hebben gemaakt, toege voegd. „Dit is niet, wat we hadden afgesproken”, verklapte de verbaasd om zich heen kijkende mr. E. K. Hoekstra dan ook, toen burgemeester mr. B. van Haersma Buma namens de twee zeilverenigingen en het gemeentebestuur van Sneek hém met de benoeming als nieuwe schipper, gelukwenste. Een speciaal woord van welkom richt te de Sneker burgemeester hier tot ge deputeerde Van der Mark, die bjj de onthulling van het welbekende schilde rij van Van Beerstraten nog verstek had laten gaan, tot de heer De Har- tog, consulent van de Openluchtrecrea tie, vertegenwoordigers van de ge meentebesturen van Wymbritseradeel en Doniawerstal en talrijke Sneker or- Het nationale Concours Hippeque, dat dit jaar voor de 27-ste maal in Rijs plaats vond, heeft zeker 4000 toeschou wers getrokken. Zij konden genieten van 'n afwisselend ochtend- en middag programma met als hoogtepunten de strijd om de nationale titels in de ru brieken één- en tweespannen tuigpaar- den Fries ras. In eerstgenoemde ru briek werd Gee van B. Hofstee uit uit Gorredjjk, die zelf de leidsels in handen hield (zie foto) tot kampioen uitgeroepen. Het concours werd ’s mor gens om half elf geopend door de heer L. S. Pasma, burgemeester van He- melumer Oideferd. De heer Pasma, die tevens ere-voorzitter is van de Paardensportvereniging „De Zuidwest hoek”, zei ondermeer dat wjj in het dagelijks leven vele paardekrachten re geren. Nu kreeg men eens de kans een samenspel te zien van mens en paard hetgeen, volgens hem, altijd nog meer waard is. Nog maar nauwelijks had de heer Hoekstra deze woorden gesproken, of hij werd in de, als altijd, overladen KOUD KUNSTJE Een, naar mag worden aangenomen, door het miezerige weer klein aantal belangstellenden genoot vóór de opening van deze 37ste Sneek-Week van een show van het Advendo seniorenkorps. Dit een kwartier durende optreden werd eveneens gade geslagen door de op het bordes van het stadhuis geposteerde worden ontvangen. Hij moet tot op het moment in het ongewisse worden ge laten. De voor de nog niet geheel van z’n ziekte herstelde voorzitter dr. J. W. van der Zijpp ingevallen vice-voorzit- ter Hoekstra wist wel beter. Hij im mers had namens de twee zeilvereni gingen in Sneek Van der Werf als nieuwe schipper aan het gemeentebe stuur voorgedragen. Geheel buiten deze door Hoekstra betitelde afspraak om, werd hij nu zelf geeërd. -Hoekstra, de man, die sinds 1959 het helmhout van de Sneker Zeilclub hanteert, sinds 1961 waterconsul van de ANWB is, van ’59 tot ’65 op z’n kantoor de inschrijvingen voor de Sneek-Week voor z’n rekening nam, een verdienstelijk Regenboogzei- ler mag worden genoemd, en al ze ven jaar het Sneek-Week comité com pleteert. Deze 57-jarige notaris Hoek stra, hij stond perplex, vrijdagavond. Ja, allicht... Hoe is het mogelijk! Op de dag af een jaar, nadat de eerste werkzaamhe den er plaats vonden, is de bouw van het bejaardentehuis „Frittema- hof”, dat het oude „Cruycebroeders- hof” en „Nieuw Frittemahof” moet vervangen, in eer stadium is geko men, dat als steeds in de bouw een hoogtepunt betekent. Juist, de mei boom kon op ’t dak. Nu was deze op het complex aan de Leeuwarder- weg donderdag niet te zien - nee, de vlag was in top gehesen. Het hoog ste punt in de bouw was bereikt. „Nu is het naar beneden werken ge blazen”, zo zei uitvoerder F. Zand bergen uit Wier. De zaak moet nu nog worden afgewerkt, afgetimmerd en geschilderd. „We werken erop, dat de bewoners medio januari hun ver trekken kunnen betrekken”. Niet een weinig verbaasd, resp. ver rast was Sneek-Week comitévoorzitter E. Hoekstra vrijdagavond toen hij hoor de, dat hij benoemd was tot schipper in de Orde van de Sneker Pan. Burgemeester mr. B. van Haersma Bu ma van Sneek speldde hem het insigne op. (Foto Studio Ger Dijs) „Wij hadden een andere naam ge noemd. Dit vind ik een rotstreek Ik sta er wat bedonderd op, wat opgepoft, net als in ’69 burgemeester Raster- hoff”, vond de nieuwbakken schipper in de Orde van de Sneker Pan, nadat Sneeks eerste burger hem het bij deze onderscheiding behorende insigne had opgespeld, en de oorkonde en ko peren koekepan had uitgereikit. „Wat moet ik nu zeggen? Ik weet niet, of ik dit wel verdiend heb. In ieder ge val, ik heb het werk steeds met ple zier gedaan. Het doet je wel iets, wan neer zo’n hoge onderscheiding je te beurt valt.” Plaatsvervangend voorzitter mr. E. K. Hoekstra van het Sneek-week comité rekende de volle raadzaal in het stadhuis vrijdagavond snel voor, dat deze Sneek-week Friesland een bate aan inkomen van 2 miljoen geeft. „Een eenvoudige rekensom stelt vast, dat dit gebeuren een 20.000 mensen trekt, die toch tenminste gemiddeld 100,— verteren. Gedeputeerde Staten van Friesland zullen eens moeten vertellen welk recreatief gebeuren in deze pro vincie zoveel aan de bevolking oplevert.” Opnieuw dus kritiek op de provin ciale overheid, die geen cent aan subsidie voor dit door haar „lokale” gebeu ren genoemde zeilspektakel, het grootste in z’n soort in Nederland, over heeft. REDAKTIE: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4233 3779, L. Jellema, redakteur. BOTOREDAKTIE: Studio Ger Dijs, Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 \BONNEMENTEN: Abonnementsgeld f 5,50 per half jaar (bij vooruitbetaling Postabonnementen f 8,per half jaar (bij vooruitbetaling DVERTENTIETAR1EVEN 18 ct. per mm, ingezonden mededelingen dubbel tarief Bij kontrakt lagere mm-prijs grote raadzaal, omringd en gefelici teerd door Jan en Alleman. Het hoog tepunt van de avond had z’n hoogte punt bereikt. Een climax, waar de vó-r het stadhuis vertoevende geïnte resseerden nog geen weet van hadden, voordat een ijverige „koerier” hun van de gang van zaken daarboven op de hoogte had gebracht. Want dat de nieuwsgierigheid naar deze benoe ming in de Waterpoortstad nog steeds groot is, staat als een paal boven wa ter. „Wie wordt het dit jaar? Of weet jy het óók niet?” De „wel-weters”, en Er wordt gebouwd naar een plan van architectenbureau J. Grunstra uit Bolsward, via de stichting Hu manistische Bejaarden Huisvesting in Amsterdam. Aannemingsmaait- schappij Friso NV neemt een groot deel van het werk voor haar reke ning; haar bouwkosten kunnen wor den geschat op 2,7 miljoen; meer dan de helft van de volledig beno digde som geld voor dit onderkomen, waarin wethouder W. Baarda van Sneek op 10 maart in zijn hoedanig heid van voorzitter van de Stichting tot Verzorging van Bejaarden Sneek een herinneringssteen met koker aan bracht. „En nu is het hoog(s)tepunt al bereikt”, merkt de heer Zandber gen niet zonder trots op. Voor hem, en de andere betrokkenen zit hier een reiswekkertje met inschriptie, in plaats van de traditionele fles geest rijk vocht, aan vast. dank aan Sneek voor de „royale” bijdrage ter ondersteuning van de organisatie van deze Sneek week”. Het doet ons goed deze steun, die eveneens een mentale steun bete kent, van de gemeentelijke overheid te mogen ontvangen. Temeer, omdat de provinciale overheid nog steeds niet weet, wait de Sneek-Week voor Fries land betekent”, aldus de voorzitter. „GS zouden de woorden van de huidi ge voorzitter van de Provinciale Frie se VVV eens moeten vernemen. Hij zei, dat de Sneek-Week in Friesland het derde hoogtepunt betekent voor een wijd gebied in midden Friesland. Een gebied, dat zich uitstrekt van Heeg naar Terhorne en van Langweer naar Woudsend. Hierin kent men drie pieken: de bouwvakvakantie, de metaal-vakan- tie en de Sneek-Week”. organisatie te maken hebben. Hulde!” Waarna, na wethouder W. Baarda (het voltallige college van b. en w. was present) de zaal de handen op el kaar bracht. Burgemeester Van Haersma Buma deed een dringend beroep op de mo to rjachtvaarders hun snelheid in met name de Houkesloot te matigen. Dit in het algemeen belang, maar spe ciaal in het belang van de oevers. De behoefte aan ligplaatsen in en rondom Sneek was het volgende hoofdstuk, wat de Sneker burgervader opende met een belangrijke aanwinst: de ligplaats van het gulden schip op de klokketoren De heer Van Haersma Buma zegde alle steun toe aan de Stichting Insteek- haven De Woudvaart in haar streven, en hoopte tevens, dat in de dode ar men van de Geeuw aanlegplaatsen ge realiseerd kunnen worden. De bedoeling was eerst het al met al zo’n 5 miljoen gulden vergende ob ject in de Sitadsfenne in februari op te leveren, waarmee maar gezegd is, da? de 70 medewerkers een maand voor liggen op het „schema”. Een gevolg, zo meent MTS-praktikant Jan de Vries uit Sneek, van de mooie herfst en winter, waarin slechts (tot 31 december) vijf onwerkbare dagen voorkwamen. „De keuken wordt je van hét”, verklapt Jan, waarmee hij zeker niet wil zeggen, dat de rest van het tehuis - een spiegelbeeld ervan wordt momenteel in Heerenveen gebouwd - begin vol gend jaar niet het aanzien en bewo nen waard is. „Frittemahof”, bevat dan 96 kamers vertrekken voor dienstpersoneel, een ziekenafdeling, en onder meer een „toneelhuis”. -X ‘•''W - Afc 'W'.x-Ww ganisaties, die nauw bij de Sneek week betrokken zijn. „Ik kan, zo zei de heer Van Haersma Buma, het zelf de zeggen als vorig jaar: Het aantal deelnemers is groter dan ooit. Het is duidelijk, dat we hier met een enorme r

Sneeker Nieuwsblad nl | 1972 | | pagina 1