1 snekerWkoerier SNEKER „HARMONIE" BESTAAT HALVE EEUW EERSTE PAAL Bestuur Dorpsbelang: wilde akties in Jutrijp-Hommerts zijn nutteloos «i mm de gemeenten SNEEK, WYM BRI TS ER AD E EL IJLST en i Officieel Orgaan van Bis B SllM Arabieren proberen wisseltruc: f 100,- Kleuters Lege Geaen naar nieuwe school Heeg en Oosthem vonden elkaar in „Nij Ylostins" wSNEEKER NIEUWSBLAD IT waiiMiiNiffliiiiMiimiiii™ (Foto Studio Ger Dijs) IIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHHIIIIIIUIW Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN ex» Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD i: f en de X- ■T. f SNEEKER NIEUWSBLAD WUMMWiiMini swnx bm omstbskm HET ZO BLIJVEN Vervolg op pagina 5 Vrijdagmorgen om 10 uur, werd in aanwezigheid van de heren J. Steenwijk voorzitter van ONS en H. de Zwart van gemeentewerken, de eerste paal in de grond geheid voor de sportaccomodatie aan het Zuidersportpark. Het gebouw wordt in twee verdiepingen opgetrokken en zal een opper vlakte krijgen van ongeveer 250 vierkante meter. Op de begane grond komen, naast de benodigde toiletten, vier kleedkamers met de daarbij be horende douches en twee scheidsrechterkamertjes met een keuken. De bovente verdieping wordt bijna geheel ingericht als vergaderruimte. De opgang komt aan de buitenkant en zo ook de nooduitgang. Het ontwerp is een creatie van gemeentewerken en de bouw wordt uitgevoerd door de gebroeders Boomsma BV uit Sneek, die het heiwerk door de firma Altenburg uit Osingahuizen laat doen. Men denkt het nieuwe ONS-onder- komen volgend voorjaar in gebruik te nemen. Verschijnt: maandags en donderdags hierover de mening van de raad te vragen. MAANDAG 9 OKTOBER 1972 127ste JAARGANG No. 81 UITGEVERS: Drukkerij B. Doevendcms b.v. ADMINISTRATIE: Singel 17, Sneek, Postbus 11 Telefoon 05150-^233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 1,23 j ■',235, 221,7. Gironr. 932730. Bank; Raiffeisen- en Amro- bank. zetting speelt - op de concoursen van de laatste jaren niets dan eerste prijzen behaalde. 4» IRHK. WMHimumi ftwja&gjgïi Het traktorverkeer in Jutrijp Hommerts moet gebruik maken van de parallel weg, die op plaatsen maar 3.10 meter breed is. Eén en ander levert gevaar op voor de eveneens van de parallelweg gebruik makende voetgangers en fiet sers. De dorpelingen stellen dan ook alle pogingen in het werk het lang zaam verkeer weer op de grote weg te krijgen, maar de moeite is tot op heden nog niet „beloond”. (Foto Studo Ger Dijs) weg drie meter verleggen, opdat er ruimte komt voor een trottoir langs de parallelweg, een nieuwe weg achter het dorp langs creëeen voor het door gaande traktorverkeer). Men verwacht dan dat van deze kwestie een agen dapunt wordt gemaakt voor de eerstvolgende raadsvergadering op 20 okto ber, maar één en ander betekent wel dat men na zaterdagavond nog geen stap verder is gekomen in de oplossing van het probleem. Het bestuur van de Christelijke Mu ziekvereniging Harmonie, luisterend naar wethouder H. A. Scholten, v.l.n.r, de heren J. Bleeker, tweede archivaris, W. Kloosterman, eerste archivaris, H. Bakker, dirigent, B. de Boer, secreta ris, H. Hendriks, voorzitter, J. S. de Boer, tweede penningmeester, A. Hof- stra, penningmeester, H. A. Brens, tweede voorzitter en A. van Houtum, tweede ecretaris. (Foto Studio Ger Dijs). Vorig jaar november kreeg het wooncentrum „Nij Ylostins” te IJlst, dat vorige week donder dag officieel werd geopend, de eerste bewoners. Nadien namen Rimmer Grondsma uit Heeg (61 jaar) en mevr. Tsjerkje Post- ma-Heslinga uit Oosthem (63 jaar) ook him intrek in dit fraaie wooncentrum. Daar von den zij elkaar en die kennisma king leidt tot een huwelijk tus sen deze mensen, een verbinte nis, die op 18 oktober a.s. ten stadhuize van IJlst zal worden voltrokken. In de nacht van vrijdag op zaterdag is er voor de derde maal ingebroken in de loods annex kantoor van jacht bouwers gebroeders Bakker aan de IJlsiterkade. Er werd ditmaal een klein geldbedrag ontvreemd. Ook de vishan delaar Abbink uit Sneek werd de du pe van de misdadige dieven-praktijken. Hij kwam vrijdagmorgen tot de ont dekking dat een kist met vis, die ’s nachts door een leverancier voor zijn zaak was gezet, bij het krieken van de dag spoorloos verdwenen was. In Jutrijp-Hommerts worstelde men vóór de vergadering van zaterdag avond vooral met de vraag, wie de toestemming heeft verleend voor het plaatsen van de gewraakte borden. In een schrijven gericht aan het gemeen tebestuur vroeg men zich af of dit hét werk van b. en w. is geweest, omdat de raad van niets wisrt. Maar hierbij vergat men, dat de gemeenteraad in 1967 een besluit heeft aangenomen, waarin b. en w. gevolmachtigd wer den beslissingen te nemen inzake het plaatsen van verkeersborden zonder In een brief aan Dorpsbelang (die zaterdagmiddag werd ontvangen) wijst burgemeester B. W. Cazemier nog eens op dit besluit en spreekt namens het college van b. en w. nadrukkelijk de wens uit, dat het het bestuur van Dorpsbelang moge lijk is de inwoners van Jutrijp-Hom- mers ervan te overtuigen dart de he le kwestie niet gediend is met on doordachte akties. Bovendien wordt in de brief nog eens gesteld dat hert de Minister van Verkeer en Water staat is die uiteindelijk over het al of niet nemen van een verkeersmaat regel op een rijksweg, ook al ligt die binnen de bebouwde kom van een dorp, beslist. Evenals in meerdere plaatsen in het noorden van het land hebben buiten landers, vermoedelijk Arabieren, in de loop van vorige week getracht om in Sneek benzinepomphouders door mid del van een wisseltruc geld afhandig te maken. Zij hebben het drie maal geprobeerd, één keer had hun poging succes en verdwenen de heren met f 100,—. Het ziet er naar uit dat Jutrijp-Hommerts voorlopig blijft opgescheept met het langzame (traktor) verkeer op de smalle parallelweg. Op een zaterdag avond gehouden buitengewone vergadering heeft het bestuur van Dorpsbe lang zich negatief opgesteld ten opzichte van het houden van wilde akties, zoals verschillende inwoners die voorstaan. Tijdens deze overigens rustige vergadering, die door circa 30 dorpelingen werd bijgewoond, werd besloten andermaal een schrijven te richten aan b. en w., waarin enkele alternatieve Oud-burgemeester van Sneek, de heer oplossingen ten aanzien van het langzame verkeer worden genoemd (de rijks- L. Rasrterhoff, beschouwde zichzelf als J één van de leden die geen noot konden lezen en geen ander instrument konden bespelen dan een klomp. Hij doelde hiermee op de ereleden, Met de woor den: „Wij voelen een ereschuld te heb ben”, overhandigde hij de „achterstal lige contributie”. De heer J. Suwijn bood het jubilerende korps een deel van de opbrengst van de St. Nicolaas- actie aan en sprak als voorzitter van de Vereniging van Sneker Zakenlieden de wens uit dat de volgende vijftig jaar minstens zo succesvol mochten zijn als de voorafgaande. De heer B. Jansen, voorzitter van Edo- za en de heer C. Hordijk, voorzitter van het Stedeiijk Muziekcorps offreer den het bestuur ook een enveloppe met inhoud. De heer Jansen: „Wij voelen ons met onze 15 jaar kleine broekjes vergeleken met u. Wij kunnen nog veel van u leren”. De heer H. Hen driks, voorzitter van de jubilerende vereniging besloot de receptie met de woorden: „Iemand heeft eens gezegd, als je bij „Harmonie” speelt, is het net of je familie van elkaar bent. Ik hoop dat wij later tegen de jeugd kun nen zeggen: jongens het was goed bij Harmonie, laat het zo blijven.” Mejuffrouw S. Wolters, inspectrice van het kleuteronderwijs te Leeuwar den, zal vrijdagmiddag om half drie officiaal de deuren openen van de nieuwe christelijke kleuterschool te Gauw. Het twee lokalen tellende ge bouwtje, dat werd ontworpen door het architectenbureau Teeuw en Hettema uit Leeuwarden, is gebouwd door het bouwbedrijf Dijkstra, Damwoude. De school zal bevolkt worden door 45 kleu ters, maar is daamee nog niet vol geboekt. Er is ruimte voor 74 „leer lingen”. Het nieuwe onderkomen is be doeld als streekschool voor kinderen uit Terzool, Sijbrandaburen, Offinga- wier, Goënga en natuurlijk Gauw. De eerste dirigent was de heer C. Kaspersma uilt Heeg; na diverse ande re dirigenten gehad te hebben zwaait nu de heer Henk Bakker uit Koudum de dirigeerstok en doet dit met zijn tien jaar het langst van allemaal. Eén van de suksessen die de muziekvereni ging onder zijn leiding behaalde was de promotie naar de Super-Ereafdeling in 1964 te Rijs. Dat men de kwaliteit weet te handhaven blijkt wel uit hert feit dat het corps - dat in fanfare be- Onder het motto „Vijftig jaar Harmonie, vijftig jaar muziek”, heeft de Christelijke Muziekvereniging „Harmonie” uit Sneek haar vijftig-jarig be staan herdacht. Ter gelegenheid daarvan werd er zaterdagmiddag in de au la van het Bogermancollege een receptie gehouden, welke werd voorafge gaan door een druk bezochte reunie voor leden en oud-leden. Op deze her eniging was ondermeer aanwezig de heer K. Zuidema, die jarenlang de voorzittershamer heeft gehanteerd en speciaal uit Canada is overgekomen om in Sneek zijn oude Harmonie-vrienden weer eens te zien. 1 Behalve het enthousiasme van de le den voor hun vereniging is er in de „Gouden eeuw” van het bestaan van de muziekvereniging veel veranderd. Men begon met dertien leden, maar op de eerste oefenavond waren het er al dertig. Nu bestaat het gehele korps uit 56 leden. Werd bij de oprichting van „Harmonie” een complete „bezet ting” van 28 instrumenten aangeschaft voor ƒ1450,nu kost een grote bas ƒ3000,en een gehele samenstelling ƒ60.000,Onveranderd is de aanwe zigheid van de heer Ulbe Faber (65), die vanaf de oprichting lid is en nog steeds zijn partijtje tenor-saxo- foon meeblaast. REDAKTIE: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-1,238 b.g.g. 3779, L. Jéllema, redakteur. FOTOREDAKTIE: Studio Ger Dijs, Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 ABONNEM ENTEN Abonnementsgeld f 5,50 per half jaar (bij vooruitbetaling i Postabonnementen f 8,per half jaar (bij vooruitbetaling ADVERTENTIETARIEVEN 18 et. per mm, ingezonden mededelingen dubbel tarief Bij kontrakt lagere mm-prijs WURM, „HET WAS GOED, LAAT Namens het gemeentebestuur van Sneek sprak wethouder H.A. Schol ten een woord van waardering uit voor de familieleden van de muzi kanten die altijd alleen thuis blijven wanneer er een uitvoering gegeven wordt. En dat terwille van het Sne- ker publiek. Aan het begin van dit jaar had „Harmonie” al een envelop pe met inhoud van het gemeentebe stuur ontvangen. Ook de heer T. Lau- tenbach, voorzitter van de Friese Bond van Harmonie en Fanfarekorp sen had grote achting voor het werk van Harmonie: „U hebt een moeilij ke tijd gehad, de vijftig jaar die ko men zullen nog moeilijker worden. Wij hopen dat het bestuur en de le den als één man achter het werk van de dirigent staan, dan zal u er in slagen de volgende vjjftig jaar ook vol te krijgen”. P’ lli

Sneeker Nieuwsblad nl | 1972 | | pagina 1