G.S. willen wel woningbouw maar op andere plaats Tweede station in Sneek Directeur Disse tot jubilerende zuster Wouter I Dorpsbelang Nijemirdum: goedkoop bouwen dus blijven bij ’t oude plan BEGELEIDING VAN PATIËNTEN MAAKTE DE GROOTSTE INDRUK w» IJh Betrokken bij 5700 geboorten p •-r W Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Ir i Hoog(s)tepunt 1 Horlogedieven aangehouden OECUMENISCH CONGRES IN FRIESLAND COURANT. DRUFHOUTS NIEUWSBLAD «a de SNEKERWKQERIER K l ft l l I I 7 La F IwiT Maandag in Den Helder STAT/on SNEEK-IiOOED miiiiiiiMB Waarschijnlijk april ’73 HM RUIM 400 MODELLEN OP CARAVAN RAI Dit blad verschijn* bovendien donderdags huis-aan-huis In GAASTERLAND, SLOTEN e«o M SNEEKER NIEUWSBLAD Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde niigave van NIEUWE SNEEKER COURANT, „Het aantal bevallingen waar bij u betrokken bent geweest - ik heb gehoord dat dit er 5700 zijn geweest - mag in drukwekkend zijn, indrukwek kender voor ons allen is de manier waarop u uw patiënten hun echtgenoten en naaste fa milieleden hebt begeleid.” Al dus sprak directeur G. F. Disse van het Sint Antonius zieken huis dinsdagmiddag tot de 25- jarige jubilaresse zuster Wou tera Bouma. e utO 2°‘ themhalte: I ggg r; S 40 sir d 1 di- O krachtigen ook aan hun trekken komen”. f Verschijnt: maandags en donderdags DONDERDAG 26 OKTOBER 1972 127ste JAARGANG No. 86 UITGEVERS: Drukkerij H. Doevenda/ns b.v. ADMINISTRATIE: Singel 17, Sneek, Postbus 11 Telefoon 05150-4233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4234 4235, 2247. Gironr. 932730. Bank: Raiffeisen- en Amro- bank. SNEEKER NIEUWSBLAD W8.1.U I«g. wnttmimam Toen haar naaste medewerksters(ers) van de kraamafdeling ’t op de melodie van „Het is uit het leven gegrepen” gezongen lied hadden beëindigd, werd zuster Woutera Bouma door een ver tegenwoordigster uit de groep een „oorkonde” overhandigd. Op de ach tergrond het spandoek, waarop het re frein en een veel zeggende tekening zijn aangebracht. (Foto Studio Ger Dijs). In de bouw van het dagverblijf geestelijk gehandicapten Douwamastraat van het bouw- nv uit Bolsward De graag Op de Caravan RAI, die van donder dag 14 tot en met maandag 18 decem ber in het RAI-gebouw in Amsterdam wordt gehouden, zullen ruim 400 ver schillende modellen toer- en stacara vans te zien zijn. Deze worden gepre senteerd door ongeveer 115 deelne mers. Behalve caravans tonen zij ook vouwkampeerwagens, kampeerauto’s en verder alles wat aan onderdelen en toebehoren op, aan, bij en in de cara van gebruikt kan worden. Als gebrui kelijk wordlt op de komende Caravan RAI op verschillende stands toeristi sche en technische informatie op cara- vangebied verstrekt. T. los werkman uit Sneek aange houden. Zij werden gegrepen kort na dat Van R. voor enige honderden gul dens aan kleingeld bij een bank had omgewisseld voor papiergeld, kleingeld was in de nacht dag op maandag ontvreemd Tippy-bar van H. Pater aan Zuster Woutera moet volgens de recteur wel ondervonden hebben dat zij, die met haar samenwerkten op de kraamafdeling door haar inzet geïnspi reerd werden, en haar hun waardering niet hebben onthouden. „De wijze waar op u de kraamverpleegkunde gaf was geheel in overeenstemming met de in zet, waarmee u uw werk op de afde ling deed.” De heer Disse zei hierbij met name te denken aan de opleiding voor de, zo zei hij, helaas verdwenen oude aantekening voor de kraamver- pleging. „Heit behoeft geen betoog, dat baar zijn. Oók bij de opleiding probeer de u naast de verpleegkundige tech niek uw leerlingen begrip voor de pa tiënt bij te brengen. Patiënten, uit de (vervolg op pagina 17) aldus N.S. Het overleg tussen gemeen te en NS heeft geleid tot de op de hier bij afgedruktee kaartje aangegeven si tuering. De halte bestaat uit een per ron ter lengte van ongeveer 130 meter met ongeveer in het midden een wacht- gebouwtje of abri, een fietsenstalling voor 225 fietsen, een voorrijgelegen- heid en een parkeerterrein voor 24 a 26 auto’s. Omdat er een vrij groot ni veauverschil is tussen de bovenkant de spoorbaan en het achtergetegen ter rein zal het perron vanaf de fietsen stalling en vanaf het parkeerterrein met trappen bereikbaar zijn. Voetgan gers kunnen ook direct vanaf de over- Hghèitf van *deze voetgangers moet de overweg-beveiliging (ahob) uitgebreid worden met een automatisch afsluit- boompje op het trottoir aan de zuid zijde. De mogelijkheid is nog aanwezig om de halte ook vanaf de Thorbecke- straat door de aanleg van een voet pad bereikbaar te maken. Deze plannen houden in: gespreksgroe pen overal in de provincie gaan dit congres voorbereiden. Deze kunnen ge bruik maken van ’n publicatie die half november verschijnt en die wordt voor bereid door het interkerkelijk beraad te Assen. In deze publicatie wordt de gespreksnota van de landelijke raad van kerken op meer bruikbare wijze herschreven. Om de gesprekken op gang te brengen worden enkele voorbe reidende besprekingen houden en wel morgen in het Motel te Heerenveen (aanvang 8 uur ’s avonds) en op 3 no vember in de Open Deur aan de Har- lingerstraatweg 9 te Leeuwarden. (Aanvang eveneens 8 uur). Voor deze voorbereidende besprekingen zijn vele organisaties en alle kerkeraden en pa rochieraden uitgenodigd. Maar ook een ieder die de oecumene ter harte gaat is welkom. Het is de bedoeling dat op beide besprekingen mensen gevonden worden die mee kunnen helpen het ge- sprekswerk te organfseren. In 1968 werd de lap grond in Nije mirdum door Gaasterland aangekocht om te worden bestemd voor woning bouw. GS gingen met deze aankoop akkoord, maar merkten wel op, dat uit deze goedkeuring niet het denk beeld moest volgen dat er klakkeloos gebouwd kon worden, zo legde de heer Renkema uit, waarop de heer Bode verbouwereerd opmerkte „Dan zijn we toch wel een beetje bedon derd” Indrukwekkend, zonder meer. De zil veren zuster werd bijkans bedolven on der de tal van (fraaie) bloemstukken, die haar, naast vele andere cadeaus werden uitgereikt. Bij diegenen (och, wie was er eigenlijk niet...) die haar gelukwensten bevonden zich het hoofd personele zaken, de heer D. A. Bol- kensrtein, het hoofd van de civiele dienst, de heer Zoutewelle, directrice zuster Jeanette Roos, dr. H. K. L. Nielsen, de leidster van de groep „Sunny Home”, zuster Chrisostuma en de heer L. J. H. Roghair, vrou wenarts. De heer Disse vertolkte de gevoelens („ik ben mij ervan bewust, dat ik slechts op gebrekkige wijze aan die gevoelens van waardering en dank baarheid uitdrukking kan geven”) van het bestuur, directie en de be- drijfsstaf. Het gesprek in Leeuwarden heeft ei genlijk weinig succes gehad. De heer Renkema zei de heren te onderzoeken waar eventueel, behalve dan op het (enige) bouwterrein, gebouwd kon wor den en GS waren dan wel bereid te bestuderen of dat in een bestemmings plan zou kunnen worden opgenomen. „Dit terrein blijft onbebouwd”, aldus de gedeputeerde. In overleg met de directeur van gemeentewerken hebben Dorpsbelang en de woningstichting de alternatieve mogelijkheden onderzocht, maar die zijn er volgens hen niet. „Met het oog op de sociale bouw (lage huurprijs) hebben we gemeend toch te moeten doorzetten. „Ons” ter rein moet bebouwd worden, ’t stoort helemaal niet in het landschap” aldus de vice-voorzitter van Dorpsbelang en tevens gemeenteraadslid, de heer O. J. van der Goot. Dorpsbelang en de woningstichting hebben derhalve een onderhoud met b. en w. aangevraagd, en dit gesprek heeft gistermiddag plaats gevonden. Voor de resultaten hiervan verwijzen wij u naar een arti kel elders in dit blad. Maandagmiddag zijn op verzoek van de politie te Sneek in Den Helder de 29-jarige varensgezel J. v. R. wonende in de Verenigde Staten en sedert kort verblijvende in Sneek en de 27-jarige In het komende voorjaar zal een Fries Oecumenisch Congres worden gehou den met als thema: „Genoegen tot ge meenschap in Christus”. Vermoedelijk valt de datum in april 1973. Namens de Raad van Kerken in Friesland wordt nu dit Congres voorbereid door een „Coördinatie-commissie” waar van ds. C. Nieboer uit Wommels voor zitter is. De plannen voor dit Fries Congres sluiten aan by die van de Raad van kerken in Nederland, die in 1973 in het gehele land gesprekken op gang wil brengen ter voorbereiding van een landelijke kerkenconferentie in het voorjaar van 1974. Het Friese Congres loopt daarbij voorop. voor aan de Jancko hebben mensen bedrijf Jorritsma vorige week een hoogtepunt be leefd: zij bereikten door middel van 't plaatsen van de dakbalken het hoogste punt van dit in laag bouw uit te voeren onderkomen. Men ligt overigens een dag of tien achter op het schema, maar de bouwers denken deze achter stand bij goed weer in vier we ken weggewerkt te hebben. Het gebouw, waarvan burgemeester mr. B. van Haersma Buma op 23 mei de eerste paal heide, zal eind maart of begin april worden op geleverd. HEARING De omwonenden zijn uitgenodigd om vanavond donderdag 26 oktober in het stadhuis van de plannen nader kermis te nemen en de bij een deel toe te lichten. „Zij die u en uw werk heb ben leren kennen, zullen getroffen zijn door uw betrokkenheid, of be ter: bewogenheid, waarmee u uw taak vervulde Bewogenheid, omdat u, zuster Woutera, als medemens zoveel begrip hebt getoond voor de gevoelens van uw patiënten, en voor de grote spanning, die ee bevalling vaak bij de aastaande ouders op roept. U bent voor veel patiënten en naaste betrokkenen in die spannig ee grote steu geweest. De patiënt stond bij u centraal. Deze betrok kenheid maakte,” zo zei de heer Disse, „dat u hoge eisen stelde aan uw medewerksters en werkers. U re kende op hun volledige inzet, zoals u ook zelf met hart en ziel uw werk deed.” i en Nederlandse Spoorwegen willen o3 in Sneek een tweede halte ten gerieve van de bewoners van de noor delijke helft van de stad aanleggen. Zo’n tweede treinhalte moet dan wel op een geschikte plaats liggen, zodat zij voor het publiek waarop wordlt ge mikt goed bereikbaar is. Een blik op de kaart leerde dat een plaats in de di recte omgeving van de overweg Goe man Borgesiuslaan-Worp Tjaarda- a straat het meest voor de hand ligt, weg, Qp het perron komen. Voor de vei- Bestuursleden van de Vereniging voor Dorpsbelang uit Nijemirdum en de woningstichting Gaasterland hebben een onderhoud gehad met gedeputeerde P. Renkema om te proberen te bereiken de bouw van 12 woningen m dat dorp alsnog door te laten gaan. Zoals bekend werd een door de gemeente Gaasterland aangevraagde vergunning van „geen bezwaar” door GS gewei gerd op grond van een advies van de planologische commissie, die in de woningbouw op het (enige) bouwterrein langs de hoofdweg van het dorp een stuk ontsiering van het landschapsschoon ziet. De heer Renkema heeft nu toegezegd niet onwelwillend tegenover woningbouw in Njjemirdum te staan, maar dan wel op een andere plaats, en daar willen Dorpsbelang en de woningstichting Gaasterland niets van weten: „Andere geschikte plaatsen zijn er niet. Dit terrein is voorzien van riolering, het hoeft niet opgehoogd te worden, men kan zo bouwen, waardoor we, mede door de lage grond prijs, goedkope huurwoningen krijgen, zodat de minder fmancieel draag- REDAKTIE: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4233 b.g.g. 3779, L. Jellema, redakteur. FOTOREDAKTIE: Studio Ger Dijs, Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 ABONNEMENTEN: Abonnementsgeld f 5,50 per half jaar (bij vooruitbetaling Postabonnementen f 8,per half iaat (bij vooruitbetaling) ADVERTENTIETARIEVEN 18 ct. per mm, ingezonden mededelingen dubbel tarief Bi] kontrakt lagere mm-prijs De Nijemirdumer deputatie, bestaande uit de heren P. Bode, voorzitter Dorps belang, O. J. van der Goot, vice- voorzitter, P. Otter, secretaris en de heer J. van der Goot uit Wyckel, voorzitter van de woningstichting Gaasterland, hebben in hun onderhoud met de heer Renkema, waarbij ook een ambtenaar van de planologische dienst aanwezig was, uitgelegd de bouw van 12 woningen in Nijemirdum een dringende noodzaak is. Het wo ningbestand is de laatste jaren sterk achteruit gegaan. Er gingen 20 wonin gen verloren aan de recreatie, er is een lijst van 15 woningzoekenden. De gedeputeerde had hier wel begrip voor, maar wil de GS niet de schuld geven voor hun negatieve beslissing. Nee, de schuld ligt volgens hem bij b. en w. van Gaasterland. „Gaasterland had allerlei bestemmingsplannen in voorbereiding, maar de laatste drieën eenhalf jaar hebben we er nooit wat van gehoord. B. en w. kwamen wel steeds met aanvragen om een „geen bezwaar” vergunning voor één of twee woningen. We zijn altijd zo goed ge weest om die te verlenen, maar op advies van diverse instanties hebben we nu nee gezegd”, zo zei de heer Renkema. Zuster Woutera Bouma, hoofd van de kraamafdeling. heeft tijdens de ter ge legenheid van haar zilveren jubileum gehouden receptie talrijke (en daar mee is werkelijk niets te veel gezegd) felicitaties en dito geschenken in ont vangst mogen nemen. Nog maar nauwelijks had zij, vergezeld door haar in Joure woonachtige zuster, in het restaurant plaats genomen, of er vormde zich al een schier onmetelijke rij collega’s, naaste medewerkers- (sters) en niet te vergeten oud-patiën- ten, die haar de hand kwamen druk ken. Er leek geen eind aan de felici taties te zullen komen. De heer Disse moest enkele keren „tussenbeide” ko men om achtereenvolgens zich zelf, dr. C. S. Wallenburg en een uit zus ter Woutera’s naaste medewerksters- (ers) geformeerd koortje, het woord te geven. Het van zon- uit de de IJ1- sterkade, in welke bar een juke-box en een automaat waren opengebroken en de kassalade was leeggeroofd. Daar de politie in Den Helder door hun collega’s uit Sneek waren inge licht omtrent de etalageroot bij de fa. Boonstra, in de nacht van vrijdag op zaterdag j.l. waarbij voor 3000, aan horloges werd gestolen, werd een on derzoek ingesteld en op een adres in de marinestad werd een tas, waarin de ontvreemde horloges, aangetrof fen. Enige horloges ontbraken doch de ze werden in Sneek teruggevonden. Het lag in de bedoeling van de mannen om via Den Helder naar Amsterdam te gaan om de horloges aan de man te brengen. Zij zijn ingesloten in het bu reau van politie alhier en zullen voor I de Officier van Justitie worden geleid. I* Q? o* o LSEÜ V/A12D E N o Q* j O O I f I f' F

Sneeker Nieuwsblad nl | 1972 | | pagina 1