Raad Sneek achter voorstel station N. T. Ruis trad uit politiekorps STREEKMUZIEKSCHOOLNOG EVEN! Recreatieproject Luts-Noord dinsdag in raad Gaasterland en van 1 Officieel Orgaan RH de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST F H. Postma voelt zich roepende in woestijn B. en w. accoord met bouw particulieren Holland-Telstar viert lustrum met nachtconcert I J J ffl Earth and Fire in Sneek J Opbrengst naar kankerbestrijding DONDERDAG 2 NOVEMBER 1972 127e JAARGANG NR. 88 Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis In GAASTERLAND, SLOTEN ex» NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD en de snekerXkoeeier en de 1 De gemeenteraad van Gaas terland zal zich in zijn zitting van volgende week dinsdag onder meer gaan bezighouden met het recreatieplan Luts- Noord in Balk. Hierbij zal het voornamelijk gaan om de vraag, of toestemming tot ver koop van grond aan de heren H. Dijkstra, Balk en J. F. Vis ser, Wyckel, kan worden ge geven. Deze willen het plan (voor n deel al klaar) afma ken. Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van LP - water- hoorzitting over maar de helft waar zijn”, had hij ervaren. niet van De betiteling metamorfose (gedaante- %%VSt****V*************************** V$WWWWWWWWWWWWWWWW b.g.g. met dat M lltlll gang vanuit en en van Verschijnt: maandags en donderdags EXTRA Evenals B. de Vries (GCP) ontlasting Prins Hendrikkade camping uitbreidit, stra en Visser op rein zomerhuizen, gelegen aan eerste dit als dit SNEEKER NIEUWSBLAD UITGEVERS: Drukkerij H. Doevendans b.v. ADMINISTRATIE: Singel 17, Sneek, Postbus 11 Telefoon 05150-1,233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 1,231, 1,235, 221,1. Gironr. 932730. Bank: Raiffeisen- en Amro- bank. Met de aantekening „geacht te FNP-er H. Postma ging de F het voorstel van over het creëren van Goeman L opzicht een eenkomst de enige, van - het voorstel geweest, heer Postma tot een ties toegelicht, die maar voor De heer T. Ruis toont de barometer die hij van het politiekorps ontving. Links zijn echtgenote. (Foto Studio Ger Dijs). De heer Postma twijfelde sterk aan de verkeersveiligheid, met het oog op de „ütrit der fuort by de oergong”. En: „troch it hiele gefal in 150 rne- Volgens het voorstel zijn de afspraken aldus, C— -- 1-“-.~ en dat de heren Dij- Dit gebouw, dart tot en met juli ’70 dienst deed als schoolgebouw (open baar lager onderwijs) bevatte kozij nen; die vernieuwd moesten worden, de stookruimte is naar twee „eta ges” hoger verplaatst, en, zoals al even aangehaald, alle binnenmuren werden gesloopt, en er kwamen an dere voor in de plaats. Ook de schoorstenen hadden hun beste tijd wel gehad. Nieuw is de tunnel, waar door nu gemakkelijk de aula kan worden bereikt. Akoestisch, zo zei de heer Br. Feenstra ons van de week, is het goed, „alleen de gehorigheid kon wat minder”. Aan dit laatste zal echter nog het één en ander wor den gedaan. De meeste leraren, die nu nog op verschillende punten in de stad les geven (zo’n 20 in getal) zul len op de muziekschool, die ruim 5 ton kost, een dagtaak hebben. Het ligt in de bedoeling voor hen op de voormalige speelplaats parkeervak ken te creëren. Volgens de heer W. Baanstra, nauw betrokken bij de ver bouwing, zullen het eerste deel en een flink part van de tweede fase (zoals boven omschreven) vanaf be gin volgend jaar gebruikt kunnen worden. Het gehele project heeft een oppervlak van 950 vierkante mtter, de uitbouw van 10 x 15 meter inbegrepen. Dat de verbouwing nu (pas) z’n voltooi ing nadert komt onder meer, door dat men er niet constant aan heeft kunnen werken. Zo lang het werk vo rig jaar 6 weken stil, terwijl dit jaar de werklieden 4 weken elders moesten inspringen (in verband met ]cll. „En elke vermindering druk bereden straat is wel ken. De heer D. Berg (PvdA) ging vrij uitvoerig in op de in het aanvul lend college-voorstel gestelde maatre- altijd mee in principe had gehuldigd een lach meer bereikt Ik hoef u niet te vertellen dat de dank van het publiek voor het werk van de politie nooit rechtstreeks komt. Het krjjgt vaak niet de waardering die het verdient, maar toch heb je voldoening in het handhaven van recht en orde in de samenleving, in nauwe samenwerking met de burgemeester en je collega’s. Woorden van dergeljj- ke strekking sprak burgemeester mr. B. van Haersma Buma van Sneek dinsdagmiddag in de kleine raadszaal van het stadhuis tot hoofdagent T. Ruis (54), die zich om gezondheidsre denen genoodzaakt zag, na dertig dienstjaren volgemaakt te hebben, uit het politiekorps te treden. De burge meester bood de heer Ruis een bloem stuk aan. lingen), en de grote aula. Het dan nog volgende hoofdstuk bestaat uit de bouw (of beter: verbouwing tot) 5 kleine lexboxen, een keuken en een klein en groot klassikaal lokaal. Mo menteel, zo vernamen wij ter plaat se, wordt de laatste hand gelegd aan het aftimmeren van 350 vierkan te meter. de reparatie van de Oppenhuizer- brug). Daar komt bij, dat men lan ge tijd met 3 of 4 man bezig is ge weest. Voeg daarbij nog eens de niet weinige vernielingen, die de jeugd er aanrichtte, en de verklaring van de ze wel zo genoemde „langzame sym phonic” is gegeven. (In het afgelo pen weekeind werd een net gemet selde stoep geruïneerd: vorig jaar waren inbraken geen zeldzaamheid, evenmin als diefstal van materiaal, terwijl het voorkwam, dat men op maandag niet minder dan 5 van de net geplaatste ruiten ingegooid te- rugvondit doende steun dus van deskundige zij- De voorzitter vond het „een beetje ver gaan” om te stellen, dat op de hearing de halve waarheid aan het licht is ge bracht: „Over cjjfers hoeven we r.-c. te discussiëren”. In maart van dit jaar vierde Holland- Telsrtar nv haar eerste lustrum. Men is toen zonder enige ophef te maken aan dit feit voorbij gegaan, maar de directie van de amusementsbedrijven heeft gemeend dit bescheiden „jubi leum” toch op enigerlei wijze te moe ten herdenken en men heeft daarbij de keus laten vallen op het organiseren van een nachtconcert, gegeven door een vooraanstaand Nederlands popor- kcst. Derhalve zal de topformatie „Earth and Fire” in de n^cht van vrijdag 22 op zaterdag 23 december een concert geven in het Amicitia-theater. De op brengst van deze avond zal bestemd worden voor de kankerbestrijding in ons land, met name voor het Koningin Wilhelmina Fonds. Toen het vroegere „Theaterbureau Telstar” nog in de kinderschoenen stond, met woorden de „amarteursitatus” nog niet had verlaten, organiseerde men name lijk ook dansavonden, waarvan de fi nanciële baten werden overgeboekt op de conto’s van charitatieve insitellin- ren. e netiieiing meiamonose igeuaanrc- verwisseling) kan zeker van toepas sing worden gebracht op hetgeen zich sinds 1 januari 1971 in de voor malige Gysbert Japikschool en Loox- maschool afspeelt. In dit uit 1884 daterende complex op de hoek Loox- mastraat-Priorstraat wordt aan stonds (de streefdatum is per 1 ja nuari volgend jaar) de streekmuziek- school ondergebracht. Slechts de bui tenmuren zijn gebleven; voor de rest wordt (of is) alles gewijzigd. Vol gende week hopen de timmerlieden en metselaars, in dienst van de ge meente, de eerste fase voltooid te hebben. Deze omvat: 8 lesboxen, een directeurskamer, de administratie, toiletten, berg- en kleedruimte (voor leer- ter op to skouwen nei it noarden, mei it brüken fan it al plende forlengstik fan de Johan de Witstraat soe it ien en oar to forkommen wêze. De omjou- andere wing soe d’r mei tsjinne wêze” veron derstelde de heer Postma. Burge meester B. van Haersma Buma her haalde hierop, dat men niet met losse gronden tot deze oplossing, „een ver antwoorde”, is gekomen. En daarin zijn we gesteund door de politie en de afdeling overwegen van de NS. Vol- Oud-burgemeesiter van Sneek, de heer L. Rasterhoff was ook aanwezig op deze officiële arscheidsreceptie. Hij memoreerde een nacht in 1944, toen de heer Ruis zich naar de Parallelweg i spoedde om te zorgen dat de heer Rasterhoff in het ziekenhuis terecht kwam. Hij adviseerde de uit de dienst tredende hoofdagent eens op schrift te stellen wait er al die jaren dart hij bij de politie werkzaam Is geweest, ge beurd is, „Net zo ierts als dat geval bij het postkantoor, al weet ik niet of dart wel van de burgerij is of dat jullie dart zelf gedaan hebben” besloot de heer Rasterhoff tot grote hilariteit van de aanwezigen hiermee doelend op het feit dat men elkaar bij dfe politie er wel eens „doorhaalt”. Mede namens de politie sportvereniging, aan welks zijn vrouw overhandigde de oud-burge- meester een koelrtas. Namens de GCP-fractie merkte de heer B. de Vries op, dat de halte, wanneer deze in het nog te ontwikke len bestemmingsplan zou komen, wat geluidshinder betreft aanmerkelijk meer inwoners zal treffen ,,dan nu het geval” is. Het zelfde verwacht te hij ten aanzien van de verkeershin- der. „De Thorbeckestraat en de Groen ’’prinstererstraat liggen duidelijk buiten de verkeersroute die de auto’s zullen nemen, en nu vast staat dat bij de halte voldoende parkeerruimte voor auto’s aanwezig zal zijn, kan niet ver wacht worden, dat de auto’s in deze straten geparkeerd zullen worden” zo zei de heer De Vries. „De raad heeft herhaalde malen duidelijk gesteld, dat er voor de jeugd voldoende speel ruimte in de wijken moet zijn. Maar De opzet was eerst, dat de gemeente de nodige grond zou aankopen, daarna met gebruikmaking van rijks- subsidies het plan uit te voeren. Het projec tzou, wanneer het klaar was overgenomen worden door de heer A. U. Dijkstra, eigenaar van een al be staande camping. Echter, in 1971 ver anderde het subsidiebeleid van de rijks overheid nogal, en hierdoor zou stteeds minder geld voor recreaitieplannen be schikbaar komen. Daar kwam bij, dat de cultuurtechnische dienst zich terug trok, zodat het plan voor rekening van de gemeente zou komen. Toen kwamen de al genoemde drie particulieren ver tellen hert plan wel mee te willen ont- 'tEDAKTIE: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-1,233 3779, I». Jellema, redakteur. EOTORED AKTIE: Studio Ger Dijs, Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 ABONNEMENTEN: Abonnementsgeld f 5,50 per half jaar (bij vooruitbetaling' Postabonnementen f 8,— per half jaar (bij vooruitbetaling ADVERTENTIETARIEVEN 18 ct per mm, ingezonden mededelingen dubbel tarief Bij kontrakt lagere mm-prijs s dit lid instantie voor gelen (een voetpad naar de Thorbecke straat; afrastering, en een dichte be planting; de toezegging in de raads commissie dat onderzocht wordt welke verbetering ten aanzien van de ver keerssituatie met betrekking tot de afronding van de spoorwegovergang kan worden bereikt, en tot slot de toezegging dat al het mogelijke zal worden gedaan om een optimale ver keersveiligheid te bewerkstelligen) hij sitelde, dat deze een extra investe ring van ongeveer 15.000 zullen ver gen. De heer Berg stond achter ’t voorstel van b. en w., maar zag te zijnertijd wel graag een begrotingswij ziging tegemoet. Niemand vroeg om stemming; ’t teken voor het overgrote deel van ’t publiek om huiswaarts te keren INVESTERING de heer Postma drong de heer De Vries erop aan deze ver keerssituatie zo veilig mogelijk te ma- te worden tegen gestemd te hebben” van de Sneker vroedschap eergisteravond accoord met b en w. tot het aangaan van een overeenkomst met NS crecici. v<ui een treinhalte ten zuidoosten van de overweg m de Borgesiuslaan. De heer Postma noemde zich, terecht, m figuurlijk roepende in de woestijn. Hij was namelijk in deze (korte) bij- die zijn bezwaren handhaafde. Zoals gezegd was de commissie voor de ruimtelijke ordening in eerste ir.rtar.t: maar na de hoorzitting over dit onderwerp is de ander standpunt gekomen. „Op de hearing zijn situa- „Ik zou haast zeggen dart er in Sneek meer mensen zijn die Ruis kennen dan mij”, aldus de heer S. Bos, korpschef, „en dat is ook niet zo verwonderlijk, want Ruis trad al tijd uiterst tactvol op. Wanneer er moeilijkheden waren, wist hij het al tijd met de mond te redden. De sympathie die hij van de burgerij ondervindt is gerechtvaardigd.” Na mens het korps gaf de heer Bos een barometer „waarop je kunt zien of het mooi visweer is”, een geschenk waar de enthousiaste hengelaar veel prijs op stelde. daarentegen is verschil van mening. I gangen gaan Drie leden zijn vóór het plan,, twee 1'""1 mëêr 'in’ dit gebied. Als ’t er toch van komt, dan alleen zomerwoningen voor de verhuur, stellen zij. Een an der lid van de recreatiecommissie voelt meer voor een terrein voor stacaravans, en als dit niet kan even eens alleen zomerwoningen voor de verhuur. wikkelen. Het particulier initiatief moet in dit geval bevorderd worden, zo schrijven b. en w. in hun voorstel. Zij stellen dan ook voor in principe tot ver koop van de grond te besluiten. Ook de planologische commissie spreekt zich vóór het plan uit. (In dit plan zijn een terrein voor 35 zomer huizen gedacht en een terrein voor de bouw van zomerhuizen, dat nog na der gedetailleerd moet worden). De ze commissie vindt echter wel, dat langs de Slotermeeroever een groen- singel moert worden gelegd, waardoor het plan vanaf het Slotermeer niet te zien is. In de recreatiecommissie daarentegen is verscml v«.. j g~.gcr. “nn bouwen, „omdat dit plan Drie leden zijn vóór het plan, twee geheel op watersporters zal zijn aföe- wHlen helemaal geen ontwikkeling stemd. Als het gehele plan wordt om- wuien geven door een brede groensingel zal het weinig storen in het landschap. Staatsbosbeheer zal hiervoor een plan ontwerpen,” zo schrijven b. en w. aan de raad. Zij stellen, dat in Gaasterland te zijnertijd wel een stacaravanterrein zal moeten komen, „maar hiermee is rekening gehouden in het plan Wylde- merk”. De heren Dijkstra en Visser zien bezwaren tegen het verhuren van daFdeheer 'a? U. Dijkstra zijn de zomerhuisjes. Dat zou alleen dan en dat de heren Dij- kunnen, als een financieringsmaat- de rest van het ter- schappij dit project ontwikkelt en in eigendom houdt. Onder andere aan de aula wordt zeer dagen de laatste hand gelegd door de timmerlieden en metselaars. Zoals te zien is, zijn de schilders in deze I ruimte ook reeds aan ’t werk getogen. Na hen is ’t de beurt aan de electri- ciëns en de schilders. Men streeft ernaar het hele karwei begin volgend jaar achter de rug te hebben. Geheel nieuw in deze muziekschool is de tun nel, waardoor een gemakkelijke toe- o i naar de andere ruim ten mogelyk is. (Foto Studio Ger D(js). nu er een oppervlakte zo groot een voetbalveld overblijft, is op punt aan ons verlangen voldaan” ver volgde de heer De Vries, die ver wachtte, dat bij het in gebruik zijn van de halte de Prins Hendrikkade een belanrijke verkeersontlasting zal ondervinden, op deze u. kom.” Adjudant D. J. Brouwer sprak namens de Politiesportvereniging aan welks evenementen dhr. Ruis altijd geest driftig heeft deelgenomen. „De tech nieken van Feyenoord en Ajax zijn ou de koat voor ons. Onze stopper was Ruis. Moest 'er een muurtje gebouwd worden, dan hadden we niet zoveel mensen nodig: Ruis deed „balbrekend werk”. Een envelop met inhoud over handigde hij de heer Ruis namens de sportvereniging. De heer J. Leyenaar bood namens de Nederlandse politiebond een waarde bon aan en oud-adjudant L. de Zee zei: „Toen Ruis van Schalkhaar kwam wist ik direkt wat voor vlees ik in de kuip had: hjj had een bolle kop, wijd open ogen en geen knoop in de tong. Met een kwinkslag kreeg hjj de lachers op zijn hand, en daar heeft hij het ÜJ ...^c gered”. De heer Ruis zei zijn dankwoord dat hij altijd het - 2_t men met dan met een chagrijnig gezicht. „Ik heb altjjd ge probeerd de mensen als mensen te zien, ’t slechte ’t goede te zien...’ ’-«s I A rdO

Sneeker Nieuwsblad nl | 1972 | | pagina 1