J. Ferwerda en H- Zandstra koninklijk onderscheiden snekerWkoerier Gemeente koopt loodsen in Woudsend voor o.a. stalling van brandspuit de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan en van Uitbreiding stadhuis Ijlst IJLST Parkeergelegenheid in centrum dorp? een moloch Burgemeester: Verkeer wordt Gemeente schenkt bijdrage voor instrumentenfonds NIEUWE KLEUTERSCHOOL IJSBRECHTUM SINDS OPRICHTING LID BI MAANDAG 27 NOVEMBER 1972 127ste JAARGANG No. 95 Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN «uo Op de vrijdag in Amicitia ge houden receptie ter gelegen heid van het gouden jubileum van „Het Stedelijk Muziek corps Sneek” is duidelijk naar voren gekomen welke plaats dit korps in de Waterpoort- stad inneemt. Het bestuur mocht daarbij van verschillen de zijden lofuitingen aanho ren; de waardering voor „Het Stedelijk” is algemeen, zo viel te beluisteren. en de Hel Sne.hr Ni.uwJ.lad is een gecemibeenle .Hg». van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRUFHOUTS NIEUWSBLAD MIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIM 8 Ki w v f i au is® f SNEEKER NIEUWSBLAD ■■i 8! „In Woudsend hebben het idee van de StedelijkMuziekcorps Sneek alom enorm veel waardering Verschijnt: maandags en donderdags in Woudsend zullen voortaan de het zandstrooi- en sneeuwruimma- strooizout worden Wymbr.) directeur (^vooa srax «uraan J. D. KUIPERS (Progr. Wymbr.) geen haast Wethouder H. A. Scholten, die op de ze niet zo bijster druk bezochte recep tie namens het gemeentebestuur het woord voerde, zei, dat Sneek op het gebied van muziekkorpsen in Neder land een unieke plaats inneemt. „Vier korpsen, en alle vier behoren ze tot de top. Het gemeentebestuur is daar trots op,” maar volgens de heer Schol ten brengt dit ook wel eens een last met zich mee. De wethouder was van mening, dat het Stedelijk Muziek corps Sneek, in vergelijk met jaren her, „nu meer echt concerteert, en met groot succes.” De kwaliteit van OVERWONNEN Naast deze erg op prijs gestelde mu zikale hulde bracht voorzitter J. Ta- lens van de Rhythm Stars zijn geluk wensen aan 't jubilerende bestuur over. Hij gewaagde van een zeer plezierige samenwerking en meende, dat het Ste delijk Muziekkorps en de Rythm Stars, twee dingen gemeen hebben: „We staan altijd aan de top en zitten steeds» krap bij kas.” De heer Talens over handigde een geschenk onder couvert. Namens de Harmonie en de 7 jaar oude Sneker Muziekfederatie sprak de heer H. Hendriks. Hij zei de medewer king van het SMS in deze federatie bij zonder op prijs te stellen. „Er is al Voorzitter B. Jansen van „Edoza” stond even stil bij de nog vrjj korte samenwerking met „het Stedelijk”. Met Kerstmis, zo zei hjj, houden wij samen een open huis. „Wij hebben daar ook een boodschap, die we sa men, nee niet uitspreken, maar zin gen en musiceren; en een mens is geestelijk pas rijk, wanneer hij iets kan overdragen aan een ander,” zei de heer Jansen. Het met 50 guldens beplakte schilderij dat hij namens ’t interkerkelijk mannenkoor offreerde, werd zeer op prijs gesteld. Een mu- ontvangst nemen uit handen van de „echte Abraham van het Stedeljjk, de heer H. Zandstra. „Ik ben dankbaar, dat ik deze dag met mijn korps, een stukje van me zelf, mag meemaken.” keling door, en doormaken, dat Uit een brief van het PEB bleek, dat in Woudsend, Hommerts, Ysbrech- tum, Jutrijp en Heeg door baldadig heid lampen van de straatverlichting waren vernield. Het inwonertal van Wymbritseradeel bedroeg op 1 novem ber 10.545 tegen 10.562, een maand daarvóór. „Verontrustend”, sprak de heer I. Bergsma (FNP), „en we moe ten alles wat we kunnen, doen om daar verandering in te brengen”. Uit het antwoord van de heer Cazemier bleek echter, dat deze periode elk jaar een teruggang met zich mee brengt. „Maar er staat een behoorlij ke woningbouw-program op stapel; hiermee is ook al begonnen, maar de storm heeft één en ander nogal ge stagneerd”. Zo moeten in Blauwhuis 12 nieuwe funderingen worden gelegd, het korps kwam naar zijn mening het meest sprekend naar voren uit een uit lating bij een optreden in het Belgi sche leper, toen een zuiderbuur zich daarbij af vroeg: Hebben we hier wel met een amateurkorps te maken? Na mens het gemeentebestuur bood de heer Scholten een bijdrage voor het in strumentenfonds aan. Aan het begin van deze vergadering (de raad was voltallig) betuigde de heer Cazemier zijn deelneming aan de families, waarvan het verkeer onlangs slachtoffers had geëist. Hij 1 zei in dit verband, dat het verkeer Mevrouw W. Unema-Ehlhardt vertolk te de gevoelens van de „Vrienden van het SMS”, toen zij opmerkte het ze ker zinvol te vinden deze receptie te beleggen. „Het is markant in deze tijd zo’n vitale vereniging te kunnen feliciteren, een vereniging, die steeds met het zelfde enthousiasme en de zelfde toewijding tewerk is gegaan. Wij zijn erg blij met het bereiken van de ze mijlpaal,” sprak mevrouw Unema- Ehlhardt. Uit dank „voor alles wat u voor Sneek heeft gedaan hebben wij de ze receptie aangeboden.” Onder de aan wezigen bevonden zich afgevaardigden van de Vereniging van Sneker Zaken lieden, Advendo, de Snitser Skotsploech en Rhythm Stars, waarvan een afde ling even eerder in de benedenhal een serenade had gebracht. De heer S. Couperus (GCP) zei hierop edhter, dat men met een stalling in het centrum van Woudsend in strijd komt met het kommenplan. „Dat ter rein heeft andere bedoelingen”, vulde de Cazfemier toen aan: „Het ligt in het hart van Woudsend, waar straks dringend behoefte zal zijn aan wat anders, De parkeerderij zal in de toekomst moeilijkheden opteveren. Hij wilde aanvankelijk wel toezeggen, nadat er gestemd zou zijn over het collegevoorstel, de andere mogelijkhe den te laten bekijken, maar kwam hierop, na ruggespraak binnen het presidium, terug. De heer Kuipers deed toen nog een laatste poging de burgemeester tot andere gedachten te bewegen („dit heeft geen haast”, zei hij), maar hij, én de heer Heeringa vingen bot. Het stadhuis van Ijlst moet worden uitgebreid. De werkruimte op de se cretarie is veel te klein, en voor be zoekers voor onder meer de burge meester en ambtenaren van sociale za ken en bouw- en woningtoezicht is geen ontvangstruimte aanwezig. In n’ voor stel aan de raad, vrijdagavond in ver gadering bijeen, schrijven b. en w., dat deze „noodzakelijke” uitbreiding, inclusief de uitbreiding van de tele- installatie zo’n 69.000 zal kosten. veel bereikt; veel moeilijkheden zijn sinds 1965 al overwonnen”, zo zei de heer Hendriks, die hoopte, dat met name de jeugd zich in de Stedelijk Muziekcorps-gelederen thuis zal voe len. Ook hij bood een envelop met in houd aan. we praktisch niets en dit dorp maakt zó’n ontwik- zal dit ook blijven we er niet omheen kunnen. Deze loodsen liggen gunstig aan de verharde weg. Nu we deze kans hebben, en óók gezien de grond daarbij (233 vierkante meter red.) hebben wij ,ja’ gezegd”, zo stelde bur gemeester B. W. Cazemier. Hij gaf toe niet aan het door de heer Kuipers aangevoerde alternatief gedacht te hebben: Wij hebben ons bepaald tot deze ruime loods. Voor de heer Heeringa was dit aanleiding voor te stellen dit agendapunt te verdagen, en eerst andere gelegenheden te onder zoeken. I zo langzamerhand een moloch (een afgod, aan wie kinderen werden ge offerd) is geworden. De voorzitter was van mening, dat ook de ge meenteraad in dezen een stuk ver antwoordelijkheid draagt. Dit is de nieuwe openbare kleuter school in IJsbrechtum, die vanmid dag officieel door de echtgenote van Wymbritseradeels burgemeester, me vrouw H. C. Cazemier-Walct is geo pend. Zij kreeg een symbolische grote sleutel aangeboden, waarin de echte verborgen was. De naam, „Yn ’e Go- vert” is onthuld door mevrouw S. Tamminga-Pijbenga, die deze naam had bedacht. De school, gebouwd door aannemingsbedrijf J. Plantinga in Scharnegoutum, is reeds sinds begin oktober in gebruik. Daarvóór moesten de kleuters naar Sneek, óf ze bleven thuis tot de leerplichtige leeftijd was bereikt. Na de plechtigheid werd een door de heer D. Tamminga geschreven lied ge zongen, dat uiteraard betrekking had op deze belangrijke aanwinst voor IJs brechtum. De aanwezigen 'ontvingen van het schoolbestuur een porseleinen beker, waarop de naam van dit kleu- terondérkomen was vermeld. De heer Tj. Bakker, bekend goochelaar uit IJlst, vermaakte na afloop van het of ficiële gebeuren het gezelschap. (Foto Studio Ger Dijs) De voetbalvereniging Sneek onder houdt met het Stedelijk Muziekkorps een prettige relatie, zo viel uit de woorden van voorzitter K. Doevendans te beluisteren. „Nooit deden wij tever geefs een beroep op u.” Hij maakte er gewag van, dat begin volgend jaar op het terrein aan de Lemmerweg een lichtwedstrijd zal worden gespeeld tus sen het Nederlands amateur-efltal en een soortgelijk nationaal team, in hat kader van de Europese kampioenschap pen voor landenploegen. Hij bood het Stedelijk Muziekcorps een optreden daarbij aan. In zijn dankwoord betuig de voorzitter C. Hordijk zijn erkente lijkheid voor de „prachtige cadeaus”, die het Stedelijk Muziekcorps had ont vangen. Op gepaste wijze bracht hij ten slotte iedereen dank. Het college stelt de raad verder onder meer voor niet deel te nemen aan ge- meenschappelijke regeling brandweer hulpverleningsdienst Friesland. „IJlst heeft een goed functionerende brand weer, terwijl er bovendien een goed toegeruste BB-organisatie bestaat, die geschikt zou kunnen worden gemaakt om als algemene rampendienst te kun nen fungeren,” aldus het voorstel van burgemeester en wethouders van IJlst, die van mening zijn, dat ge streefd moet worden naar een integra tie van brandweer en BB. Het is niet denkbeeldig, dat een gemeenschappe lijke dienst wordt uitgebreid, zodat weer hogere bijdragen van de deelne mende gemeenten worden gevraagd.” leek. Deze mening was de heer Kui pers eveneens toegedaan. Naar zijn mening moet de achterste loods vóór het gebruik nog een beste opknap beurt hebben, Hij deed de suggestie, een „mooiere en goedkopere oplos sing”, een loods in het centrum van Woudsend („voor zo’n 8.000”) te laten bouwen. UITGEVERS: Drukkerij H. Doevendans b.v. ADMINISTRATIE: Singel 17, Sneek, Postbus 11, Telefoon 05150-4233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4235, 2247. Gironr. 932730. Bank: Raiffeisen- en Amro- bank. PEDAKTIE: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4833 b.g.g. 3779, L. Jellema, redakteur. VOTOREDAKTIE: Studio Ger Dijs, Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 ABONNEMENTEN: Abonnementsgeld f 5,50 per half jaar (bij vooruitbetaling Postabonnementen f 8,per half jaar (bij vooruitbetaling) ADVERTENTIETARIEVEN 18 ot. per mm, ingezonden mededelingen dubbel tarief Bij kontrakt lagere mm-prijs Al aan het begin van de behandeling van dit voorstel twijfelde de heer Hee ringa aan de wenselijkheid deze be drijfsruimten te kopen. Hij voelde meer voor huur, „voor zover dit no dig is, en vooruitlopend op wat we in ons achterhoofd hebben”. Hij kon niet veel enthousiasme opbrengen voor het college-voorstel, temeer, omdat de prijs hem nogal aan de „stiive kant” Nadat er vrijdagavond in het Amicïtia-theater tijdens het eerste jubi leumconcert van Het Stedelijk Muziekcorps Sneek enkele nummers waren gespeeld, werden de heren J. Ferwerda en H. Zandstra konin klijk onderscheiden. Burgemeester mr. B. van Haersma Buma, naar voren geroepen door mevrouw W. Unema-Ehlhardt, voorzitster van de "Vereniging van Vrienden” speldde de heren Ferwerda en Zand stra, die sinds de oprichting van "Het Stedeljjk" lid zijn, de onder scheidingen in zilver op hun revers. De nagenoeg volle zaal bracht hen daarop een ovatie, waarna staande het Wilhelmus werd ge zongen. Op de foto rechts de heer Zandstra, die de versierselen al opgespeld heeft gekregen. Links burgemeester Van Haersma Buma bezig met het aanbrengen van de koninklijke onderscheiding op d e revers van de heer Ferwerda. (Foto Studio Ger Dijs) In twee loodsen aan de Koetshüsleane plaatselijke brandspuit worden gestald en teriaal, maai- en hekkelapparatuur en strooizout worden opgeslagen. De meerderheid van de gemeenteraad van Wymbritseradeel verklaarde vjjdag- morgen in te stemmen met het voorstel van het college van burgemeester en wethouders de loodsen, eigendom van de heer J. Wittermans te kopen, omdat de heer Mulder, in wiens garage de brandspuit geparkeerd stond deze stallingsruimte ergens anders voor wil gebruiken. Een tegenvoorstel van de heer R. Heeringa (FNP) de loodsen nog niet te kopen, maar eerst andere mogelijkheden eens onder ogen te zien, haalde de eindstreep bij lan ge na niet. Slechts de heer J. D. Kuipers (Progr. Wymbr.) „mijn mening is voor mij meer waard dan het idee van de directeur van ge meentewerken” steunde het. -i.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1972 | | pagina 1