Sint Nicolaasactie Sneker zakenlieden Domp2 bijna voor helft Berend Hof heeft wind er onder bij „Nim it sa ’t is snekerWkoerier „vol” SmG van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan en ssi IJLST i SIS ._(xg R. SijdaBesloten DAF 33 te verkopen w WW- .I a ■■■■■BB de te BENOEMD JIIIIIIIIIIWIIIIIIIIIIIIIIIIIIIWIIHIIffl Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis In GAASTERLAND, SLOTEN e.o W SNEEKER NIEUWSBLAD Het is nóg niet bekend wie in het bezit is van lotnummer 425530 in de loterij van de Vereniging van Sneker Zaken lieden, en daardoor recht heeft op de hoofdprijs van de Sint Nicolaas-actie de Vauxhall Viva. Oók zaterdagmiddag, toen de prijsuitreiking plaats had, kwam de gelukkige win- naar(nares) zich niet melden. Deze heeft overigens nog een jaar de tijd. Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD fill ®W|| i .1 SNEEKER NIEUWSBLAD en streeftijd is begin februari. b.g.g. Verschijnt: uit auto- s MAANDAG 11 DECEMBER 1972 127ste JAARGANG No. 99 FOTOREDAKTIE: Studio Ger Dijs, Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 ABONNEMENTEN: Abonnementsgeld f 5,50 per half jaar (bij vooruitbetaling Postabonnementen f 8,per half (aar (bij vooruitbetaling BEREND HOF .repetities bezoeken. :.T® „Ik stond op mijn veertiende al op de planken, samen met mijn moeder. Toen deden we samenspraken en dat vond het publiek altijd prachtig. Och, als je toen het toneel opkwam met een blau we boerenkiel aan en een rode zakdoek om je nek, had je de lachers al op je hand,” herinnert de heer Hof zich. In de loop der jaren heeft de groep uit Nijezijl enorm veel stukken van Yme Schuitmaker uit Leeuwarden gespeeld. „Dat was één van de weinigen die to neel schreef dat hier aan slaat”. Eens is echter het repertoire van Schuitma ker uitgeput en dan staat men voor de vraag: „Hoe kom ik aan goede stuk ken”. Een probleem dat Berend Hof snel oplost: hij schrijft ze eenvoudig zelf. Hoofdpri j s, V auxhall nog niet afgehaald Zo lang zal namelijk, aldus Is vastge steld, de prijs ter beschikking van de winnaar blijven staan. Wel aanwezig, in restaurant Piso waren de heer en mevrouw Hofman, Worp Tjaardastraat 47, die de Rinel-Stacaravan in de wacht sleepten. De overige hoofdprijs winnaars waren overigens eveneens present. Voorafgaande aan het officië le gebeuren in de showroom van het ^took asm u oxnuxix Evenals zij waren uiteraard ook me juffrouw J. Hielkema, kleuterleidster in Mildam (zij woont daar op kamers; haar ouders wonen in Waaxens) en haar verloofde dolblij met de prijs: een kleuren televisie. „Het komt ons mooi van pas, want volgend jaar gaan we misschien trouwen. Dan beginnen we met de kleurenteevee”, zo zei me juffrouw Hielkema, die in Sneek een naaimachine had gekocht, en daarbij 80 loten had ontvangen. Voor de heer en mevrouw Huisman, Gangboord 30 staat het nog niet vast welke reis reis (voor 1.500) zij zullen maken. De heer L. Huisman, hoofd van de P. Bakkerschool: Ik wil graag naar Lap land, m’n vrouw naar Majorca. Echt, we weten nog niet wat het wordt. De vier tot dusverre bekende prijs winnaars, UITGEVERS: Drukkerij B. Doevendans b.v. ADMINISTRATIE: Singel 11, Sneek, Postbus 11, Telefoon 05150-4233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-11.30 uur Na kantooruren telefoon 4234 4235, 2241. Gironr. 932130. Bank: Raiffeisen- en Amro- bank. automobielbedrijf F. Ozinga NV noem de de heer J. Suwijn, voorzitter van de Vereniging van Sneker Zakenlieden het bepaald geen kleinigheid uit de 600 duizend in omloop gebrachte loten net de belangrijkste te hebben gekregen. ADV ERTENT1RTARIEV EN 18 et. per mm, ingezonden mededelingen dubbel tarief Bij kontrakt lagere mm-prijs Voordait de vereniging in 1958 werd op gericht, werd er al tien jaar in los ver band in Nijezijl gespeeld. Mensen van dat eerste uur, die mede het gezel7 schap hebben opgericht, waren me vrouw Ida Oppedijk-Haanstra (zij is vorig jaar voor haar verdiensten bij de groep gehuldigd), Sietse Buma en Be rend Hof. Gedurende de zeven jaar dat Berend Hof niet bij „Nim it sa 't is” heeft gespeeld, heeft mevrouw Oppe- dijk, samen met de heer Ruurd Abma die er later bij is gekomen, ervoor ge- Het uitbreidingsplan Domp 2 In Sneek is bjjna al voor de helft vol gebouwd. De wijken Gossepalen en Gudsekop zijn reeds voor een flink gedeelte ge realiseerd. Als de bouwers klaar zjjn zullen hier 177 woningen staan. In het hele uitbreidingsplan is ruimte voor circa 400 huizen, waaronder een aan tal semi-bungalows. In de Gossepalen en Gudsekop vindt men straks onder meer huurwoningen, die voor rekening van de woningstichting Patrimonium worden gebouwd. Met de M.B.I. uit Kootstertille worden onderhandelingen gevoerd over de bouw van een hon derdtal woningen in een aangrenzend w(jkje De Hoppen. In de wjjk Kolmeer, aan één kant begrensd door de Hou- kesloot, kunnen aannemers voor eigen rekening bouwen. Onze fotograaf Ger Dijs schoot deze foto van ’t uitbreidings- ®«WmI WTOMmiMMn uur •i: De heer R. Sijda, metaaldraaier de Napjusstraat, en (nog) geen bezitter zei ons, dat hij en z’n zuster met wie hij eens wat had gekocht, enz. hebben beslaten de DAF 33 van de hand te doen. „Omdat ik in Sneek woon zei m’n zuster: houd jij de loten maar bij je, maar als er een prijs op valt dan delen we het. Even later keek m’n vrouw alle loten na. Ik had die van m’n vrouw en mij, en die van m’n zuster en mij apart gelegd. Wij hadden zelf niets gewonnen, maar toen m’n vrouw met het andere stapeltje begon, was het meteen al raak. Het eerste het beste lot. M’n zuster en ik hebben toen maar besloten de DAF te verkopen.” „Een dolkomisch stuk slaat hier niet aan,” weet de heer Hof. „De mensen hebben hier liever een uit het leven gegrepen spel, bovendien zijn ze niet gauw tevreden, want ze hebben te levisie als vergelijkingsmateriaal, ’t Publiek vergeet dan wel efens dat het hier om een amateurploeg gaat.” Hij vindt dat alle Friese toneelverenigin gen een behoorlijke opdoffer hebben gekregen van de komst van de tele visie; de mensen bleven thuis en het animo tot spelen verflauwde. Geluk kig heeft „Nim it sa ’t is” zich altijd staande kunnen houden. Berend Hof bespeurt tegenwoordig weer een ten dens die zou kunnen duiden op „te- levisiemoeheid” en die tot resultaat heeft, dat de belangstelling voor het amateurtoneel hand over hand toe neemt. Behalve naar het toneel gaat zjjn hart uit naar het skütsjesilen. Een enor me hoeveelheid trofeeën, opgesteld in een hoek van de kamer getuigt van zijn kundigheid op dit gebied. Behalve dat hij veel tijd spendeert aan deze hobbies is hij nog een verwoed biljar ter. Prjjzen die hij daarmee en met kaatsen, boksen, schaatsen en oriënte- ringsritten gewonnen heeft staan broe derlijk naast die van de zeilerij. Tot directeur geneesheer van het Her stellingsoord „Mooi Gaasterland” in Rijs is benoemd dr. Verbeek uit Warns. Hij zal aldaar zijn praktijk vanaf 1 januari niet meer uitoefenen. Dr. Verbeek zal naar Schamegoutum verhuizen. REDAKTIE: Singel 11, Postbus 11. Telefoon 05150-4^33 3119, L. Jellema, redakteur. zorgd dat het ploegje bleef bestaan. Uit de notulen van de vereniging blijkt dat dat een zware tijd geweest is: er werd soms wel gerepeteerd zonder dat het tot een opvoering kwam. REPETEREN Nu is men een „dreech stuk” aan het instuderen, „Under ien dak”, van Jan Fabricius, dat in het Fries vertaald is door H. uit den Marsman. Voorwaarde van de spelers tot het leren van dit spel was: „Wij willen het wel doen, maar dan moet Berend Hof de regie hebben.” Aldus geschiedde, en na een zevenjarige absentie heeft de heer Hof nu weer de leiding van de Nijezijlster ploeg. Er wordt ijverig gerepeteerd, in het beginstadium bij de verschilleri- gegroepeerd bij de door de i de amateurs thuis, en als het er een heer Sijda (rechts met z’n echtgenotebeetje inzit in het „Himsterhüs” te en kinderen) gewonnen DAF 33. Links Oosthem. Het toneel is dan zodanig het echtpaar Hofman (winnaar Rinel- ingerichit dat men kan wennen aan de --j- coulissen, en de „opkomsten”. De pre- vliegreis mière zal ook in Oosthem zijn, de „Wij wonen al jaren in Sneek, heb ben wel eens 200 loten gehad, maar nooit eerder wat gewonnen”, vertel de mevrouw Hofman. „Ja, wacht eens; in een bliksemloterij, toen had den we een kippetje. Maar verder1 nooit iets. Nu hadden we 60 loten. De jongen, die rijles neemt, keek ze na. Zegt: de auto hebben we niet, maar de stacaravan is wel voor ons”. De inmiddels gepensioneerde heer B. Hofman kon het maar moei lijk geloven. „Je kunit er gewoon niet bij dat je wat gewonnen hebt” moest ook mevrouw Hofman zater- middag nog toegeven. „Nim it sa’t is”, is de toepasselijke naam van een al vijftien jaar florerend toneelgezelschap, waarvan de negen spelers afkomstig zijn uit Nijezijl en Oosthem. Berend Hof (51) chauffeur bij Hollandia in Bolsward, voert dit jaar de regie, en het moet gezegd, hij heeft er de wind onder bij zijn spe lers. „Bij anderen bleven ze wel eens weg van de repetities, maar dat doen ze bij mij niet. Als ik zeg „volgende week kennen we het, anders gaat het niet door”, dan kennen ze het. Je merkt het direkt wanneer iemand wat voor het spelen over heeft, die blijft niet voor iedere „klapscheet” weg. DANK Namens alle aanwezige prijswinnaars sprak de heer Huisman („wij zijn im port, wonen hier nu 12 jaar, maar kunnen u wel zeggen, dat Sneek een prettige winkelstad is”) woorden van dank tot het bestuur van de organise rende Vereniging van Sneker Zaken lieden. „Eigenlijk had u deze actie wel achterwege kunnen laten, want dan was er ook wel gekocht”, zei de heer Huisman. Waarbij de heer Suwijn de opmerking plaatste, dat de loterij in feite door de Sneker middenstanders wordt betaald. Zij immers brengen 120.000 in het laatje, waarvan 60 procent wordt bestemd voor bepaalde doeleinden. De voorzitter controleerde direct daarna in de showroom (nog maals) de lotnummers. Even vaak verklaarde hij vervolgens: dan is van af dit moment devan u. Stacaravan); daarnaast de heer mevrouw Huisman, die een ter waarde van f 1.500,te wachten staat en vervolgens mejuffrouw Hiel kema, winnares van de kleurentelevisie, met haar verloofde. (foto Studio Ger Dijs) het „Himsterhüs’ F 'Wi I :s /MM» Tiaandags en donderdags grond) vanaf het dak van de parkflat „Stadsfenne”. A

Sneeker Nieuwsblad nl | 1972 | | pagina 1