MSSsI h Scheve schaats op de ijsbaan i I Voor twee zakjes patat i Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en DIST ,„0ERIER - - HJIUWE COUUMT. «EKB couwn, DRUfHOUIS HSUWSBUD - 4. SNEKER^KOEKIEK 01 w ■ïs Nieuwjaarsconcert in Treemter, Balk NULAND HEKELT, i MAAR ABBEGA WIL OLIEKACHELS Geen horecabedrijf maar appartementen op het Eilan, Heeg ^%%M******************************1 oud te Ml Verschijnt: maandags en donderdags b dagen weer een ontmoetings centrum voor jong en c_2 -- creë ren. IN SCHOOLGEBOUWEN I j-- - Lr B zeven - „Kerst-Inn” tot de conclusie gekomen dat „hun Kersther berg, zoals die zondagavond, maandag en dinsdag in de Jan van Nassauschool funktioneer- de, in een grote behoefte heeft voorzien, t Is erg druk ge weest en de werkgroep over- Na drie drukke dagen zijn de ^^en^kh6 heel fijn gedragen leden van de werkgroep weegt om gedurende de Paas- f! L. telde vele gasten 1 ven zij b.g.g. 1 DONDERDAG 28 DECEMBER 1972 127ste JAARGANG No. 103 j Als nog de vergoeden." In Abbega De eerste op de BTW 21.000 bombrief *^%%%%VVV»*VV»**********2^^^2^^ Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis In GAASTERLAND. SLOTEN ex> kelen op de piste al hun rug kromden, was het hek snel van de dam, en greep menigeen dit buitenkansje aan. Dinsdag is hier echter een stokje voor gestoken; de ijsvloer werd met planken afgesloten, en wie zich toen nog binnen de afraste ring waagde werd verwijderd. (Foto Studio Ger Dijs). SHEERER NIEUWSBLAD Een „denkzaal”, waar geschaakt, ge damd, gesjoeld en gelezen kon wor- den, plus een kindercrèche voltooiden het scala van mogelijkheden waarvan men gebruik kon maken. De muziekzaal kerstherberg, werd vooral ’s avonds druk bezocht. Iedereen trok langzamerhand naar dit vertrek, dat zo goed mogelijk geluid dicht was gemaakt, om met elkaar muziek te maken. Of te luisteren. De „concerten” duurden tot diép in“e nacht... (Foto Studio Ger Dijs) UITGEVERS: Drukkerij H. Doevendans b.v. ADMINISTRATIE: Singel 17, Sneek, Postbus 11, Telefoon 05150-4233, 5169. Kantooruren: maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4234 4235, 2247. Gironr. 932730. Bank: Raiffeisen- en Amro- bank. REDAKTIE: Singel 17, Postbus 11. Telefoon 05150-4233 3779, L. Jellema, redakteur. FOTOREDAKTIE: Studio Ger Dijs, Schoolstr. 19 Telefoon 05150-3596. Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 ABONNEMENTEN: Abonnementsgeld f 5,50 per half jaar (bi] vooruitbetaling Postabonnementen f 8,per half jaar (bij vooruitbetaling) ADVERTENTIETARIEVEN 18 ct. per mm, ingezonden mededelingen dubbel tarief Bi; kontrakt lagere mm-prijs De besturen van de Bijzondere Kleu ter- en de Bijzondere Basisschool in Nijland willen in de desbetreffende schoolgebouwen centrale verwarming- installaties laten aanleggen. De olieka- chels in een hoek van het lokaal van de lagere school stralen niet genoeg warmte uit. Het schoolbestuur heeft het college van burgemeester en wet houders van Wymbritseradeel laten we ten, dat „behalve een ongelijkmatige verwarming de oliekachels het be zwaar van de plaatsruimte, die zij nu eenmaal nodig hebben, met zich mee brengen.” Verder blijven de gang en dergelijke onverwarmd. Zowat de zelt- de bezwaren zouden gelden voor de kleuterschool. Hier komt echter bij, dat de ventilator op de oliekachels zo- veel lawaai veroorzaakt, dat dit hin- derlijk is voor het onderwijs, zo blijkt uit het voorstel van b. en w. Zij stel- 3 len de gemeenteraad, volgende week woensdag in vergadering bijeen, voor in principe medewerking te verlenen. 5 Met belde aanvragen gaat, R niet meegerekend, ongeveer gemoeid. Het college van b. en w. is van oor deel, dat de aanvraag in principe kan worden ingewilligd, maar „aangezien wij nog niet de adviezen van deskun digen hebben ontvangen merken wij hierbij op, dat wij van plan zijn als nog te beoordelen in hoeverre deze kosten geheel vergoed moeten warden. ’t bestaande verwarmingssysteem niet is af geschreven, is 't redelijk vervangingskosten gedeeltelijk te talrijke schaatsenthousiasten, die „a Kerstdag hun rondjes maakten de al begin deze maand ondergelo pen ijsbaan, hebben duidelijk een vreem de schaats gereden. De baan was immers nog niet toegankelijk verklaard. Geen wonder; het ijs had nog maar een dikte van 3 d 4 centimeter bereikt. Toen echter het toegangshek was verwijderd, en en-1 Toen de heer G. J. de Boer, direk- teur van Gemeentewerken donder- dagmiddag de bus, waarin de aan- nemers hun inschrijvingen met be- t trekking tot het aannemen van het bouwen van een kademuur langs het Grootzand konden deponeren, leegde, stond hij wel even vreemd !- te kijken. Tussen de oranje ge- 3 kleurde inschrijf biljetten stak een wit papiertje. Nieuwsgierig werd 3 het opengevouwen en het bleek zo waar een inschrijving te zijn. De inhoud luidde: „L.S., Wij maken de wal voor een prijs van f 1,30 (voor 2 zakjes patat). P.S. Pre^~ tige kerstdagen. Hoogachtend. Siepie en Co.". Nadere informatie leerde dat het briefje afkomstig was van twee ongeveer veertien jarige knaapjes, die aan de be heerder van de Sporthal hadden gevraagd hoe dat nou ging met zo’n aanbesteding. Na uitleg be sloten ze: nou, dan schrijven wij ook in. Er werd wel even gelachen. De heer'De Boer: „Ik ben in ieder geval blij dat het geen l iS Een team van specialisten, bestaan de uit maatschappelijk werksters, dominees en een psycholoog stonden klaar om in te springen wanneer er zich onverhoopt iemand mocht aan dienen die zodanig in moeilijkheden zat dat hij geen uitweg kon vinden. Gelukkig is hun hulp niet noodza kelijk geweest. Verschillende autobe zitters hebben ervoor gezorgd dat ie- dereen, ook de mensen die minder goed ter been zijn, of aan de rand van de stad wonen, de herberg kon den bezoeken. Het spreekt vanzelf dat de organisa tie ontzettend veel tijd heeft gevraagd. Allereerst moesten alle mogelijke in stanties, die ook plannen voor een Kerst-inn” zouden kunnen hebben, worden aangeschreven of er eventueel samengewerkt zou kunnen worden. Er werden- evenwel geen reacties ontvan gen, zodat de werkgroep gevoeglijk kon aannemen dat men in niemands vaarwater manoeuvreerde wanneer de ideeën werden verwezenlijkt. Op 11 ok tober werden de eerste besprekingen gehouden en het is duidelijk dat er sinds die datum erg veel werk is ver zet. Vorige week maandag werd met de inrichting van de Jan van Nassau - school begonnen. Er werden twee huis kamers gecreëerd, waar de bezoekers continu voor een grote afname van koffie en frisdrank (ook geschonken door het bedrijfsleven) zorgden. De creativiteitsruimte bleek een geliefd ontmoetingsoord. Er werd niet alleen wat gekletst, nee, de meesten waren daadwerkeljjk creatief bezig. Maan dagavond was er al negentig kilo klei verbruikt. Eén lokaal was omgebouwd tot muziekzaal, die vooral in de avond uren in het middelpunt van de be langstelling stond. Onder de bezoekers scholen uitstekende zangers, die tot in de kleine uurtjes voor en met een en thousiast publiék muziek maakten. Dat de deuren van de Jan van Nas- sauschool of een ander gebouw vol gend jaar tijdens de kerstdagen weer voor iedereen open staan is nu al dui delijk. De werkgroep meent dat men het tegenover de bezoekers eenvoudig niet kan laten. Het feit dat zovelen de eerste kerstherberg hebben bezocht denkt men kennelijk nogal anders over het resultaat van oliekachels. De in dit dorp staande Bijzondere school wil namelijk twee oliekachels aanschaffen, omdat de ou de versleten zijn, en niet meer gerepa reerd kunnen worden. Ook nu advise ren burgemeester en wethouders gun- stig. Op het zuidelijk deel van It Eilan bij Heeg zullen, zo blijkt uit een voorstel van het college van b. en w. van Wymbritseradeel zelfstandige apparte menten worden gebouwd. Volgens het bestemmingsplan van 19S6 is dit deel bestemd voor bebouwing ten dienste van de recreatie. De bebouwings- voorschriften vermelden: een zeil- schoof een hotel, een restaurant of een naar het oordeel van b. en w. daar mee gelijk te stellen gebouw. Gesprek ken met jaersonen uit de horecasector wezen echter uit, dat hun aanvanke lijke belangstelling, gezien de moge lijkheden, aanzienlijk was gedaald. Men is van mening, dat de te verwachten exploitatie-uitkomsten in geen verhou ding zullen staan tot de investerings kosten, waarbij men er vanuit gaat, dat het watersportseizoen (nog steeds) aan de korte kant is. Voor een hore cabedrijf levert dit problemen op. By besprekingen met eventuele gegadig den is b. en w. wel gebleken, dat de belangstelling wel steeds uitgaat naar een vorm van recreatie-huisvesting in de zelfverzorgende sector. lenden hielpen mee om alles op rolle tjes te laten verlopen. „Kerst-inn denkt optimistisch over de toekomst. Ook voordat de herberg ging „draai en” heeft de werkgroep veel hulp on dervonden van verschillende personen en instanties. Door de plaaitselijke ker- ken het bedrijfsleven en particulieren werd financiële steun verleend, boven ween tn - dien zorgden zij voor een groot deel ten schonken zaterdag het overschot van hun handel. Door een professione le bloemenschikster werd dit tot aar dige „stukjes” verwerkt. Lagere scho- len zorgden voor wandversieringen, ter- wijl kleuterscholen een grote hoeveel heid van hun knutselmateriaal afston den ten behoeve van de creativiteits ruimte. Al enige jaren wordt in „De Treem- ter” te Balk op nieuwjaarsavond het zogenaamde nieuwjaarsconcert gege ven. Ook deze keer hopen het streek- harmonie-orkest „Concordia en de „Vriendenkring” het talrijke publiek (dat zij verwachten) een grandioze avond te bezorgen, als een goede start voor 1973. Was in het verleden meer de Weense stijl gewoonte, deze keer bestaat het programma voor een tlinK deel uit rock en populair-klassieke mu ziek. Het wordt, zo verzekerden de or ganisatoren ons, een avond om van te genieten. Het programma vermeldt onder meer succesnummers als de ouverture Die Fledermaus en diverse Amerikaanse topnummers. Ook de liefhebbers van toneel kunnen nu volop aan hun trek ken komen. De „Vriendenkring’, die verleden jaar verstek moest laten gaan is namelijk met het blijspel „Twa kear twa is twa” van de partij, „it loftige forhael fan in pear maten dy’t mei fa- kansje yn in'bungalow bilanje dy’t ek oan twa jongfammen forsein is. In pynlike sitewaesje dy’t linkenoan in oplossing likeit to krijen, as omke „en muoike op bisite kommen wiene... De avond begint om acht uur. Wie na het bovenstaande stijve benen heeft gekregen kan na afloop nog ge zellig een poos dansen bij muziek van „The Melody Boys”. Voor nade re bijzonderheden (denk aan de toe gangsprijzen) zie men de advertentie elders in dit nummer. Burgemeester en wethouders van Wymbritseradeel zijn nu van mening, dat planologisch de omzetting van een horeca-vestiging in een verblijfhuis- vesting geen problemen met zien mee brengt, maar dat er eerder voordelen aanwezig zijn. „Voor een horecavesti- ging zal, naar verwacht mag worden, een vrij massaal bouwwerk worden op gericht, terwijl volgens het ontwerp- bouwplan voor de appartementen een opstelling in zes gevarieerde rijtjes wordt voorgestaan. Dit is minder op dringerig in het landschap”, zo schrij ven zij in het voorstel. Over de ver koop van de tien en een half duizend vierkante meter grond hebben zij al met de NV Bohan in Utrecht overeen stemming bereikt. Als eisen hebben b. en w. gesteld: buiten de eventuele ver koop van de grond blijft een deel van helt .terrein langs het water, dat de be stemming van openbaar groen ver krijgt, een wandelgebied voor het dorp, en de te stichten appartementen moe- ten permanent bewoond kunnen wor- I den. 4 A -

Sneeker Nieuwsblad nl | 1972 | | pagina 1