Opruiming Woningbouwvereniging „IJlst 1974 ’N RECORDJAAR SNEKER VEEMARKT Zwette .overbrugd’ in Scharnegoutum „Gaesterlan hat gjin for- let fan statussymboalen” Loco-burgemeester A. Brandenbu Damklub „Striek op” (25 jier) ut De Gaestmar wol oars as in oar vraagt ’n lening van 2.6 miljoen Wonderbaarlijke Spijziging' in de Jan van Nassauschool GEREF. KERK TE SNEEK BEROEPT 5e PREDIKANT SNEKERWkOERIER Officieel Orgaan van de gemeenten SMEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST STOPT VAN DIJK? A I en Openbare vergadering discussiegroep structuurplan SS I 11 te s'"" 1 f t BlwW t’ 'T f SNEEKER NIEUWSBLAD De uitgever. „Men hij dinsdagavond afwezig. I full-timer als Verschijnt: maandags en donderdags REDAKTIE: Singel 17, Postbus 11 Telefoon 05150-5169 aardig binnen de perken geble ven. Het openmaken van de bouw put betekent niet dat de brug dan ook helemaal klaar is. De verdere afbouw zal dan nog enkele maan den duren. De brug krijgt een doorvaarthoogte van één-meter- tachtig boven Fries zomerpeil. Het werk wordt onder toezicht van ingenieursbureau Kielman en Bootsma te Leeuwarden uitge voerd door Krans b.v. te Borger. Uiteraard houdt ook gemeente werken van Wymbritseradeel een oogje in het zeil. Op de achter grond de oude melkfabriek waar naar het grootwinkelbedrijf Fred van der Werf te Leek tevergeefs gading heeft gemaakt. volledige dag- ook gedeeltelijk werkzaamheden de toekomst, verhuist foarsjenningen bygelyks de spontak- DONDERDAG 9 JANUARI 1975 130ste JAARGANG No. 3 FOTOREDAKTIE: Studio Ger Dijs, Grootzand 81 Telefoon 05150-3596 Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 voorbereidingsgroep „werken” rapport uit. Dit verslag wordt daarna door de totale werkgroep besproken en afge rond. tenties zowel als redactionele kopij uiterlijk dinsdag 12.00 uur te zijn ingeleverd. VIT GEVERS: Drukkerij H. Doevendans b.v. ADMINISTRATIE: Singel 17, Sneek, Postbus 11 Telefoon 05150-4233 Kantooruren maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4234 4235, 2247. Gironr. 932730 Banken: Rabobank en Amro- bank te Sneek. Er zit lekker schot in de bouw van de vaste betonbrug over de Zwet- te bij Scharnegoutum. Dank zij het uitblijven van vorst kan men het werk(tijd)schema gemakke lijk aanhouden. De bekisting van één pijler is al weggehaald en het betonstortep voor de twee fun deringen aan de wegkanten ver loopt ook vlot. Als alles in het zelfde tempo kan doorgaan kun nen de damwanden in de Zwette in maart worden weggegraven. Het water kan dan weer door stromen zodat er een einde komt aan het vieze luchtje, dat thans nog uit de Zwette opstijgt - hoe wel, dat euvel is door de vele re genval van de laatste maanden Op woensdag 15 januari vergadert de discussiegroep uit de bevolking over het voorontwerp structuurplan voor de gemeente Sneek- De bijeenkomst om half acht ’s avonds is het Informatie centrum in de Krudzebroedersitraat, is openbaar. Iedereen kan meepraten over zaken die momenteel aan de orde zijn. In deze vergadering brengt de aparte ■unwunnranui:^ aaxu ui uuniuu Dit grote bedrag ia samengesteld uit een drietal. Hoogste daarvan is een bouwvoorschot van 2.120-251. Verder dienen er voorschotten gegeven te wor den voor de aankoop van de grond en de centrale verwaïTningsinstallatie. De DK blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis In GAASTERLAND, SLOTEN e.o Mevr. A. Brandenburg-Vogelzang boarger net nei de eagen sjen Daarnaast vraagt die woningbouwver eniging een jaarlijkse bijdrage in de exploitatie van het complex woning wetwoningen (44 stuks). B. en w. ad viseren de raad om akkoord te gaan met de geldleningen en, de jaarlijkse bijdrage toe te kennen. al of niet verstrekken van een lening, bouwvereniging „IJlst”. ABONNEMENTEN Abonnementsgeld f 7,per half jaar (bij vooruitbetaling) Postabonnementen f 12,per halfjaar (bij vooruitbetaling) ADVERTENTIETARIEVEN 27 et. per mm., ingezonden mededelingen 3-dubbel tarief Bij kontrakt lagere mm-prijs. Het vorig jaar is voor de Sneker veemarkt wat de aanvoer van vee betreft nog nooit zo gunstig geweest. Met een aanvoer van 148329 dieren verbrak men alle records die in voorgaande jaren waren behaald. Ten opzichte van 1973 betekende dit hoge aantal een stijging van 22555 dieren; in djt jaar had men namelijk een aanvoer van 125774. De aanvoer van runderen steeg met 527 (1973: 3242, 1974: 3769), die van de nuchtere kalveren met 4897 (47540 en 52437), die van de schapen en lammeren met 17375 (68087 en 85462) en die van de bokken en geiten met 137 (1531 en 1668). De hogere aanvoer van de schapen en lammeren zorgde dus voor de grootste stijging. Bij de biggen en de varkens was evenwel een daling te bespeuren, zij het dan een lichte. Ér verscheen 288 biggen en 153 varkens minder op de veemarkt (1973: 1144 en 4230, 1974- 916 en 4077). i 5 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT, DRIJFHOUT? NIEUWSBLAD laiffliossing van de bedragen zal! over een groot aantal jaren uitgesmeerd worden. In de Jan van Nassauschool aan de Voorlijn in Sneek is dinsdagmiddag door twee leerlingen het beton-reliëf, symbolisch voorstellende „de won derbaarlijke spijziging”, gemaakt door Coby Vellinga-Doevendans ont huld. Het kunstwerk is ontworpen na een „brainstorm” van het hoofd van deze protestant-christelijke school, de heer Th. Faber, en me vrouw Vellinga. De school mocht namelijk iets aanschaffen vanwege de 1 procentsregeling. (Boven het bedrag van wat de school gekost heeft, mag één procent van de bouw som aan kunstwerken besteed wor den). De kinderen van de hoogste drie klassen luisterden voordat de onthulling plaatsvond naar een toe spraakje van hun hoofd en een toe lichting van mevr. Vellinga. Zij po seert hier met de oudste jongen uit de zesde klas, Jelle Rooda, en het jongste meisje in de eerste klos, Anja de Boer voor het beton-reliëf, dat in verschillende kleuren is uit gevoerd. (Foto Studio Ger Dijs). De kerkeraad van de Gereformeerde Kerk te Sneek heeft kortgeleden be roepen ds. D. O. Veenendaal, thans predikant in Putten (GId.). Mocht de heer Veenendaal positief reageren op dit verzoek, dan betekent dit dat ’t to taal aantal gereformeerde predikan ten in Sneek gekomen is op vijf. De Gereformeerde Kerk te Sneek besloot hiertoe, nadat ds. J. N. Nammensma aangesteld werd als predikant voor het Gereformeerd Verpleeghuis. Aan deze funktie heeft de heer Nammens ma evenwel niet een taak; hij blijft dan zjjn aanvankelijke normaal uitvocren. In wanneer het verpleegtehuis is en groter van opzet zal zijn, zal ds Nammensma wellicht als f_” aangesteld worden. moat net to folie de boarger, de klant fan it tsjinstforlienende ap paraet. hwat de gemeente hast is- nei de eagen sjen.” Deze raad gaf me- B™nflenl>urg-Vogclzang de ambtenaren van de gemeente Gaaster- land tijdens haar nieuwjaarstoespraak mee. Mevrouw Brandenburg hield .....a baron Van Heemstra half tegen een fietser op wat een hersen- t was. Net als de heer J. B. De vorige maai besloot da raad van IJlst over te gaan tot het bag geren van de Westelijke Dijgracht, nu zal ook een krediet beschikbaar worden gesteld voor het „uitmes ten” van de Oostelijke. In Ruilver- kiaveliingsvebbamd wanden namelijk i momenteel al stoten en vaarten rand om het Stedeke uitgebaggerd. De gemeente is evenwel als eigenaresse verantwoordelijk voor het beheer en het onderhoud van onder meer de Oostelijko Dijgracht. In dit kader zullen ook de schiphuizen van de gemeente aan de Geeuw worden meegenomen. Het bestuur van de KNSB heeft maandagavond het verzoek van Jappie van Dijk op korte termijn de amateurstatus terug te krijgen afgewezen. Van Dijk had, om een slepende zaak te voorkomen, on langs om een persoonlijk onderhoud gevraagd met het bestuur (in Ut recht), daarin werd het voor de Gaasterlander zo trieste nieuws be kend gemaakt. Een teleurgestelde Jappie van Dijk overweegt nu de mogelijkheid met de wedstrijd- schaatssport te stoppen Zaterdag (11 januari) viert de damclub „Striek op” uit Gaastmeer zijn 25-jarig bestaan. Dat zal dan niet, zoals gewoonlijk, gebeuren door het houden van een receptie, maar door de organisatie op zich te nemen van de derde en vierde ronde in de strijd om de Friese damtitel. Er zal gestreden worden in twee klassen. In totaal worden er voor dit kampioenschap zeven ronden afgewikkeld. Het bestuur van „Striek op” besloot tot deze enigszins afwijkende gebeurtenis „om it ienris oars as in oar to dwaen”. Daarmee is overigens niet gezegd, dat aan deze mijlpaal geluidloos voorbij ge gaan zal worden. Feestgedruis zal waarneembaar zijn vanaf half acht, maar dan alleen voor le den en oud-leden van de jubilerende vereniging. De damwedstrijden nemen ’s morgens om tien uur een aanvang. Zowel het schuif- als het schuifelwerk zal plaatsvinden in het onlangs geopend eet huisjes in Gaastmeer, ,,d’ Aid Herbergh”. De huur van de woningwetwoningen in het plan De Rat in IJlst gaat mini maal 226,30 per maand bedragen (inclusief de vaste lasten wegens cen trale verwarming). Dit delen burgemeester en wethouders aan de raad mee. Volgende week dinsdag zullen de Ulster bestuurders gaan beslissen over het totaal 2.591.000,aan de Woning- Zoals bekend heeft de „Gereformeer de vereniging tot verzorging van zie ken en verplegingbehoevenden”, die in Sneek het Gereformeerd Verpleeg huis exploiteert, met de Stichting (Vervolg zie pagina 17). De muzykskoalle is nou safier dat dy hast in gebrük nommen wurde kin. Hwat yn 1974 heech op üs l'istke stte, hat net pleats foun: it oerdragein fan it bosk. Dit sil lok- kich net lang mear duorje. De oan- liz fan de riolering sil yn it ko mende jier it wichtigste wurde wêr wy mei to meitsjen krije.” De gemeente Gaasterland heeft geen belang bjj statussymbolen, zo maakte mevrouw Brandenburg de aanwezi gen duidelijk. De mens moet naar haar mening centraal staan, ook en vooral in het bestuurlijke vak. De taak van de raad moet een bijdrage tot het welzijn van de Gaasterlanders zijn. Zjj stelde voor om namens de raad de burgemeester van harte be terschap te wensen. In verband met de halfjaar lijkse opruiming zal het Snee- ker Nieuwsblad volgende week niet op donderdag 16, maar een dag eerder op woensdag 15 januari verschijnen. In ver band daarmee dienen adver se boarger, de klant fan it tsjinstforlienende - -- eagen sjen.” Deze raad gaf Brandenburg-Vogelzang de i - -mee, dit keer de rede, omdat burgemeester H. I.. Sixma december door 'n ongevalletje, hij liep schudding tot gevolg had, daar niet toe in staat Coenders was F,! j:- ,.1974 stie foar üs as rie yn it teken fan de fornijing. Us riedhüs waerd op 'e nij yn gebrük nommen, de rie waerd op 'e nij gearstald Zij vond het besturen van Gaasterland niet ge makkelijk, een gevolg van het feit ar tikel 12-schap. De toekomst zag ze evenwel niet somber in. „Der binne forskate klear makke: kommodaesje.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1975 | | pagina 1