Y. Kroes 25 jaar bij Flexa Zes Ulsters in brief aan minister: Hotelbouw bij Paviljoen naar „TE ZIJNER TIJD” AS DS DIT OFWIISD, FOR- MOADZJE HJA IT DOARP IJLST snekerWkoerier Cemeente wil beroeps procedure nu omzeilen ’N „ONVERVANGBARE” ACHTERHOEDESPELER H van en Gaastmeer hoopt op vijftien bejaardenwoningen Rhythm Stars bij Prins Peer Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL san Advendo in de ether Baikster vijftal duwde auto door etalageruit k. I W SNEEKER NIEUWSBLAD *SmhI m 4» nuM*u MH WMMHB4MK MBUtSMT Bgr WWW fcgjrr •F 1 A Uil Hei Sneeker NiemnHad is een geconlNMeRk uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT, DRUFHOUTS NIEUWSBLAD Een dezer dagen zal bij een viertal ministeries in Den Haag een envelop in de bus vallen die afkomstig is uit Ijlst. In houd van de „slüf” is een ver zoekschrift dat zes bewoners van de Galama- en Eegracht hebben opgesteld in verband met de aanleg van de brug over de Westelijke Dijgracht ter ontsluiting van de Ruiter- polder. ft w SNEEKER NIEUWSBLAD 3SH wurde (Vervólg zie pagina drie). dat hjj kwart toegesproken. Is. „Als je het bedrijf en dat hij actief meevoetbalt in (Vervolg zie pagina drie). Verschijnt: maandags en donderdags De heer Tjallema toont de fiets, die de heer Kroes aangeboden werd ter gele genheid van zijn 25-jarig jubileum. (Foto Studio Ger Dijs). G. J. Directeur P. G. Tjallema op de omstandigheid dat straat drijft, was eerst opende broken. Het vijftal, de achttienjartgen J.E., A. R., J.W. en J.W.W. en de een jaar oude re L.Z., kon in de loop van de vorige week worden aangehouden. (Vervolg zie pagina drie). MAANDAG 20 JANUARI 1975 130ste JAARGANG No. 6 ADVERTENTIETARIEVEN 27 ct. per mm., ingezonden mededelingen 3-dubbel tarief Bij kontrakt lagere mm-prijs. EOTOREDAKTIE: Studio Ger Dijs, Grootzand 81 Telefoon 05150-3596 Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 REDAKTIE: Singel 17, Postbus 11 Telefoon 05150-5169 ADMINISTRATIE: Singel 17, Sneek, Postbus 11 Telefoon 05150-4233 Kantooruren maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 4234 4235, 2247. Gironr. 932730 Banken: Rabobank en Amro- bank te Sneek. UITGEVERS: Drukkerij H. Doevendans b.v. het aan Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEH e.c De heer J. de Groot vertegenwoordig de het departement Sneek van de Maatschappij voor Nijverheid en Han del. Namens de maatschappij bood hij een getuigschrift met bijpassende ver sierselen aan, behorende bij een 25-ja- rig jubileum. Hij vertelde er bepaald niet van overtuigd te zijn dat het ver keerd is lange tijd bij één en dezelf de „baas” te werken. „Tenslotte is het za dat er een arbeidsovereenkomst wordt gesloten en als beide partijen de overeenkomst nakomen, en ook willen nakomen, en als de intermenselijke verhoudingen goed zijn, dan zie ik geen reden van de hak op de tak te sprin gen”. De Advendo drum, en showfan- fare is woensdag 22 januari te horen op Hilversum I. Uitgezon den worden dan de opnamen die destijds gemaakt zijn in het ka der van de „Route A” van de Tros. De Advendo-muzikanten zijn te beluisteren van 1.45 tot 2.15 uur. capten, waren gebleven. Er waren door de aannemer al afspraken gemaakt met kopers en daaraan wilde de Wel zij nsstichting niet meer tomen verdui delijkte ds- Bruinsma. Voorzitter F. Attema vond dat evenwel niet juist. ■tiwutiJiwinniwir j -^xx» auu s» oukmu van de brug 1 motivering passeren van ge- een Wie nu wie precies in het zonnetje zette bleef vrijdagavond bij Onder de Einden een beetje links èn rechts van het midden. De drumband en het majorettepeloton van Rhythm Stars brachten een serenade aan De Oeletoeters, die in het licht van drie schijnwerpers op het balcon ston den opgesteld en later werden in de versierde zaal de majorettes van Rhythm Stars gehuldigd door De Oeletoeters. Op verzoek van de car navalsvereniging De Narren van Pitlo hadden De Oeletoeters de ma jorettes uitgenodigd op de feestelij ke receptie van Prins Peer de Eer ste. Dat gebeurde omdat de majo rettes uit Sneek op 11 januari in Assen op de instructiedag van het KNF kampioen in de eredivisie wa ren geworden. En dat voor de derde achtereenvolgende keer. Het uitrei ken van de onderscheiding in de or de van de Narren van Pitlo viel in de Drentse hoofdstad destijds in het water omdat 'n meisje onwel werd. Vitgerekend één van de dansmarie kes van Peer de Eerste, die zijn „De nie hat stop sein tsjin dizze üntwikkelingen”, zo werd vanachter de tafel der raadsleden meegedeeld. De jaarvergadering van Dorpsbelang trok een volle zaal in de „lelaek” zo als het koffie- annex eethuisje in het dorp officieel heet. Er stonden dan ook belangrijke punten op de agenda. De nieuwe statuten en het huishoudelijk reglement dienden bijvoorbeeld goed gekeurd te worden. Een aantal weken had het stencil ter inzage gelegen maar er was niemand geweest die van de gelegenheid gebruik had gemaakt. Ten minste dat dacht het bestuur, tot zij een epistel van ds J. W. Bruinsma ontdekte waarin hij een aantal voor stellen deed de statuten op enkele pun ten te veranderen- Onder andere sug gereerde hij voor de vereniging de naam ,,Doarpstsjinst” in plaats van „Dorpsbelang” te kiezen en ook de be woners van de „Liuwe Daem”-wonin- gen lid te laten worden, maar dan zon der stemrecht. De statuten weiden goedgekeurd. dat kan alleen wanneer die voorhoede wordt gesteund door een achterhoede. De achterhoede is onmisbaar. Bij deze achterhoedespelers rekende de heer Tjallema ook de heer Kroes, die gedurende zijn hele dienstverband in het magazijn werkzaam was. ABONNEMENTEN Abonnementsgeld 7,per half jaar (bij vooruitbetaling) Postabonnementen 12,— per halfjaar (bij vooruitbetaling) schrift tegen de brug had ingediend. De verbazing en verontwaardiging van de bevolking was dan ook groot toen kort na de gemeenteraadsverkie zingen het college van b. en w. de raad voorstelde een principebesluit te nemen over d'a bouw toch via Oud-IJlst. Als gold dat door het laten het ruilverkavelingsplan in 1970, de meente voor de meerkosten van alternatieve ontsluiting door de Ruiï- verkaveliingscommissie zou worden aan gesproken”. Op langere termijn wil de nieuwe directie van b.v. Paviljoen Sneeker- meer plannen realiseren voor hotel bouw. Een in het bestemmingsplan op genomen jachthaven zou men ook zelf willen verwezenlijken en exploiteren. De b.v. heeft een deel van de grond in handen waarop het Recreatieschap Sneeker Meer een karppeerhaven wil maken. Aan de andere kant beschikt het Recreatieschap over een deel van de te zijner tijd voor de hotelbouw te gebruiken grond. Door het dage lijks bestuur van het Recreatieschap is met de b.v. Paviljoen Sneekermeer overeenstemming bereikt over grond ruil waarbij aan het Recreatieschap de nog voor aanleg van de kampeer- haven benodigde grond zal worden overgedragen in ruil voor de grond de hotelbouw wil op een TO MIN PLYSJE Uiteraard werd er het nodige over „Liuwe Daem” gezegd. Zo informeer de men waarom 16 woningen buiten de bepaling om een aantal weken te verhuren aan gezinnen met gehandi- mariekes namelijk uit de Rhythm Stars pleeg te recruteren. Overi gens werd de huldigingsreeks nog niet geheel af gebreid. De medaille uit Assen is nog niet gearriveerd. De leidster van Rhythm Stars, Christine Bijl, kreeg de opdracht om die af te halen tijdens het Car naval in het Oeletoetersnest Wigle- dam. Wel werd mej. Bijl omhangen met de Orde van Verdienste in zil ver van De Oeletoeters. (Zie de fo to van Studio Dijs) Daar bleef het niet bij. Prins Peer kende in een lange proclamatie de voorzitter van Rhythm Stars, de heer J. Talens, en dlle majorettes, de jaarmedaille van De Oeletoeters toe. Het hele peloton passeerde de revue: Anna van Adlderen, Hïllie van Bavel, Em mie Bolhuis, Yvonne Duits, Tineke van Dijk, Marian Eygelaar, Elisa- bet Hoeksema, Mieke Kooiman, Janneke Meijer, Hilda Mintjes, An- net Mintjes, Ria Regeling, Cilly van Winden, Ellen Zandstra, Yvon ne Zandstra en Yvonne Kampen. die de b.v. voor gebruiken. Voor het verschil in pervlakte zal het Recreatieschap aanvaardbaar bedrag toebetal^n. De aanleg door het Recreatieschap van een stacaravanterrein bij het pa viljoen is al zover gevorderd dat de ze accomodatie met ingang van het seizoen 1975 in gebruik kan worden genomen. om een andere oplossing voor de ont sluiting te bereiken en maatregelen te treffen waardoor een normale beroeps procedure op gang kan worden gezet. De zes ondertekenaars, de heren Gantzert, R. Kingma, A. Kruis, Stokker, S. Walsweer en S. Wester- djjk, die zich blijkens hun brief ge steund weten door 95 procent van alle volwassen inwoners van Oud-IJlst, vragen de ministers maatregelen te treffen waardoor overleg tussen alle betrokken instanties kan plaatsvinden INTERMENSELIJKE VERHOUDINGEN De laatste standplaats van de heer Kroes, die met zijn magazijn vaak verhuisde, is wél de kleurrijkste: het onlangs gereedgekomen gedeelte aan de Oppenhuizerweg. Verder heeft de heer Kroes op vele plaatsen zijn werk uiitgeoefend, o.a„ langs de Houkesloot. Maar ja, alles verandert, en niet al leen op technisch gebied aldus de heer Tjallema. „Ook op het gebied van de intermenselijke verhoudingen is er wel het één en ander veranderd.” Het feit dat de heer Kroes het 25 jaar bij Flexa heeft uitgehouden, vond de heer Tjallema een pluspunt voor deze „ver anderingen in de intermenselijke ver houdingen., want het is primair zeer belangrijk dat men zijn werk met ple zier kan vervullen”. De heer Tjallema overhandigde de heer Kroes een nieuwe fiets en de gebruikelijke envelop met inhoud, mevrouw Kroes kreeg een bloeme tje. De werkplaats is bedoeld voor verrichten van kleine reparaties pleziervaartuigen en het onderhoud van de eigen verhuurvloot. In de plan nen is ook opgenomen een verkoop punt van motorbrandstof en scheeps- benodigdheden en een kleine kantoor ruimte. Als laatste voerde de heer L. Bonte, de voorzitter van de personeelsvereni ging het woord. Hij karakteriseerde de heer Kroes als een „onopvallende harde werker, die het met de colle ga’s goed kan vinden.” Om de werke lijkheid van alledag die onherroepelijk terugkeert na de feestelijke herdenking van het jubileum een beetje te ver zachten overhandigde de heer Bonte een scheerapparaat, zodat althans het scheren de volgende morgen geen al te zware belasting zou zijn. haakte in Flexateam waarin hij doelverdiediger de heer 1_. Kroes een verwoed sportliefhebber is, voetbalteam, dan heeft dat bedrijf Li het voorhoede die doelpunten scoort, Vijf Baikster „heren” hebben het vorige weekend een auto door het etalageruit van kledingmagazijn Stegenga in hun woonplaats geduwd. De auto, eigen dom van de heer D. de Jong, die een boekhandel aan de Van Swinderen- BEROEPSPROCEDURE OMZEILEN Het zestal vreest namelijk dat het gemeentebestuur via artikel 19-508a van de wet op de Ruimtelijke Orde ning de normale beroepsprocedure wil omzeilen. Letterlijk staat in het schrijven: „Er zou geen aanleiding zijn Uwe excellentie over deze zaak te benaderen als ons niet uit betrouw bare bron was meegedeeld, dat het gemeentebestuur van plan is op zeer korte termijn over te gaan tot de bouw van de brug zonder dat de be woners de kans wordt geboden hierte gen in beroep te gaan.” In hun vier kantjes tellend verzoek schrift schetsen de actievoerders, die enkele maanden geleden met het al ternatieve bruggenplan kwamen, de voorgeschiedenis, „De bewoners had den alle vertrouwen in het gemeente bestuur dat immers zelf een bezwaar- Hoveling b-v., die het hele aandelen kapitaal van de b.v. Paviljoen Snee kermeer heeft overgenomen, wil op de plaats van het vroegere paviljoen een café-restaurant, een snelbuffet, een woonhuis en een servicewerk- plaats bouwen. 1 -- rauwa Donderdagavond herdacht de heer Y. Kroes het feit dat hij een kwart eeuw geleden in dienst trad bij de Flexa, toen nog Tjallema. De gebeurte nissen waarmee dit herdenken gepaard ging, vonden plaats in café-restau rant Piso, waar o.a. een receptie werd gehouden, en waar de jubilaris werd De bewoners namen kontakt op met allerlei overheidsinstanties om tot een andere oplossing te komen. Het resultaat was dat van alle zijden volmondig werd toegegeven dat) de „door de raad aangenomen ontslui ting de slechtste oplossing was en dat men zou trachten een andere oplossing te vinden”, De actievoer ders schetsen in hun brief ook de „As it yn de rie fan Wymbritseradiel oer Liuwe Daem giet, wurde der opmerkingen makke, mar as it oer permanente biwenning yn ’e Gaestmar giet, dan swije hja.” Deze beschuldiging aan het adres van het bestuurs orgaan van Wymbritseradeel werd vrijdagavond gedaan door één van de 285 inwoners van Gaastmeer tijdens de jaarvergadering van Dorpsbelang. De twee aanwezige raadsleden, de heren F. Attema uit Oudega en G. D. Ketelaar uit Blauwhuis, konden dit niet langs zich heen laten gaan en eerst genoemde vertelde dan ook dat burgemeester B. W. Cazemier tijdens de be- grotingvergadering had gezegd dat „de wenningbou yn de Gaestmar hopeleas is.” ziét als een een maar Was daar alsnog niet ietsaan te doen? Geruchten als zouden er nog 28 woningen bijgebouwd worden, werden door ds. Bruinsma en penningmeester W. Leenstra, beiden lid van het be stuur van de Welzijnsstiichting naar het land der fabelen verwezen.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1975 | | pagina 1