Oude Waag gaan herbouwen kan niet Wymbritseradeels vuilnis- boot nu kleiner werkterrein Weinig animo voor avond CD A-raadsfractie in Sneek IJLST sin Ju I I Ki itesft BIZONDER KARWEI Provinciaal schip Zuidwesthoek Sneker vond in Heerenveen zijn Waterloo Bejaarde werd onwel en botste met auto tegen huis in Oudega o Sll de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL Officieel Orgaan en van fcl sil o» Proces-verbaal tegen 24-jarige textieldievegge Twee auto's (een VW en een Opel) gestolen Zonder rijbewijs met geleende auto op stap ^SHEEKEH MEUWSBUD f i I if kiliasja i| COURANT, DRUFHOUTS NIEUWSBLAD e> u Het Smelter Nieuwsblad is een gocombiuocrde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, 1 O MÉ ii« B g SNEEKER NIEUWSBLAD op WMWHUWVVWVWMWMVWVWWi ■'S I ::7- Verschijnt: maandags en donderdags Een helendal buitengemeen bizonder karwei zou de geachte heer Oehoeboeroe wel zegen van waar men bij Jachtwerf Molenmaker en Mantel aan de IJlsterkade in Sneek mee bezig is. Men bouwt er een stalen Lemsteraakjacht van 2iy2 meter lengte voor een niet onbe middelde Zwitser met Nederlands bloed in de aderen. De foto van studio Ger Dijs gunt u een blik in het inwendige van het jacht. Bin nenin de krant nog een plaatje en een verhaaltje over de bouw van dit schip, ’t grootste stalen plezierjacht ooit in Friesland op stapel gezet. Vorige week heeft de Sneker politie zo nu en dan ’s avonds en ’s nachts be perkte alcoholcontrole’s gehouden- Te gen één persoon werd proves-verbaal opgemaakt wegens rijden onder invloed en het weigeren van een bloedproef. Vijf personen kregen een rijverbod op gelegd. De Sneker poltie heeft proces-ver baal opgemaakt tegen een 24-jari ge huisvrouw die in een textiel zaak voor tweehonderd gulden aan onbetaalde goederen in haar tas stopte. lijkheid om gebruik te maken van de Framdiensten die door de stad lopen. Er wordt veel te weinig gebruik van gemaakt. MAANDAG 3 FEBRUARI 1975 130ste JAARGANG No. 10 UITGEVERS: Drukkerij H. Doevendans b.v. ADMINISTRATIE Singel 17, Sneek, Postbus 11 Telefoon 05150-1,233 Kantooruren maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-17.30 uur Na kantooruren telefoon 1,231, 1,235, 221,7. Gironr. 932730 Banken: Rabobank en Amro- bank te Sneek. FOTOREDAKTIE: Studio Ger Dijs, Groot zand 81 Telefoon 05150-3596 Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 REDAKTIE: Singel 17, Postbus 11 Telefoon 05150-5169 ADVERTENTIETARIEVEN 27 ct. per mm., ingezonden mededelingen 3-dubbel tarief Bij kontrakt lagere mm-prijs. Dit blad verschijnt bovendien donderdags huis-aan-huis In GAASTER LA ND, SLOTEN ex» j kwam, na eerst nog ’n muur geramd te hebben, in een hoop zand terecht. De wagen werd totaal vernield. De echt genote van Van d!er Z. kneusde en kele ribben, hijzelf werd aan zijn hoofd gewond. ABONNEMENTEN Abonnementsgeld f 7,per half jaar (bij vooruitbetaling) Postabonnementen f 12,per halfjaar (bij vooruitbetaling) Inzake kosteloos openbaar vervoer in in de stad zag de heer Gerrits graag, dat het gemeentebestuur eens een plan zou voorleggen aan do minister, die eens had laten weten, dat hij wilde streven naar kosteloos openbaar ver voer. Onder de huidige omstandighe den zag de heer Gerrits dat vrije stadsvervoer nog niet op korte termijn zitten. Met de Fram voeren burge meester en wethouders overigens nog steeds besprekingen over stadsdiensten. Veel schot zit er in het overleg nog niet. Wel werd gewezen op de moge- Dat het Waagplein als parkeerplaats wordt gebruikt zint vele stadsbewo ners niet. Mensen, die wensen dat het oude Waaggebouw weer in oude luis ter wordt opgebouwd, kunnen dat kostbare idee echter wel laten varen, aldys mevrouw De Graaff. Wel wilde de wethouder kwijt, dat er gewerkt wordt aan plannen voor een verant woorde bebouwing van het Waagplein. Ook in deze kwestie liggen de zaken echter niet eenvoudig. Alles zal terde ge bestudeerd moeten worden. Lang gewacht, stil gezwegen, nooit gedacht en toch gekre gen. Dat spreekwoord gaat voor de overkluizing in IJlst niet helemaal op. Lang ge wacht is er inderdaad, maar stil gezwegen beslist niet. Vele malen hebben leden van de Ulster vroedschap hun gram schap gespuid over het feit dat het obstakel voor de fabriek van Nooitgedagt nog nooit ge plaatst was. De straten langs de Stadsgracht zijn namelijk eenrichtingswegen geworden en dat had vaak tot gevolg dat automobilisten, als de parkeer plaats op de overkluizing leeg was, dit plein scheef oversta ken om op de Eegracht te ko men. Nu is dat evenwel niet meer mogelijk. Er is een ver hoging aangebracht en de deelnemers aan het verkeer zullen nu eerst de bocht moe ten nemen voor zij rechtuit naar de Eegracht kunnen. Na inleidende woorden van de wet houders H. Scholten en mevrouw D. Y. W. de Graaff-Nauta en fractielei der A. Gerrits stonden ter discussie de Recreatienota van de provincie Friesland verruiming of beperking van de recreatiemogelijkheden en de plannen inzake de binnenstad van Sneek en het openbaar vervoer in de stad. Over ideeën van de Stichting Sneek Promotion om te proberen in de zo mermaanden een geregelde busdienst te laten rijden tussen Sneek en het Sneekermeer was wethouder Scholten niet bepaald optimistisch. Dat wil zeggen, hij vond het plan wel aantrekkelijk maar zag het niet één-itwee-drie verwezenlijkt omdat de Fnam nu eenmaal de vervoers rechten in Friesland heeft. Daar kom je niet zo gemakkelijk tussen. Geheel onmogelijk om het Fram- monopolie te doorbreken achtte de wethouder het overigens niet. Autodieven zjjn de afgelopen week weer aktief geweest in Sneek. Van ’t parkeerterreintje nabjj het NS-station werd een oranjekleurige VW-kever gestolen (kenteken 73-29-PD). De eige naar van het voertuig is de heer R. Attema uit Greonterp. Vrijdag ver dween van het parkeerterrein nabjj de Oppenhuizerweg de witte Opel 1700 (13-68-ED) van K. Ruward uit Ooster- littens. Het ophalen van het vuil in een gedeelte van Wymbritseradeels watens»- bied gaat op de helling. Dit blijkt uit een voorstel van burgemeester en wethouders aan de raad van deze gemeente. Zoals bekend vaart er ’s zo mers een boot bemand door reinigingsmensen die het vuilnis verzamelen dat in plastic zakken door de watersporters wordt achtergelaten- Deze zak ken hangen aan metalen ringen op vele plaatsen langs de meest bezochte oevers. In Wymbritseradeel staan zo’n 60 staanders met zakken. De heer H. de Haas uit Oudega kar de pas gerestaureerde gevel van zijn woning wel weer gaan oplappen. Don derdagmorgen reed namelijk de 72-ja- rige P. v. d. Z. uit Blauwhuis met een daverende klap tegen de voorkant van het huis aan de Staüonslaan. De politie van Heerenveen heeft don derdagavond rond twaalf uur de 18- jarige Sneker R. J. van der G. bjj de Rotonde aangehouden. Dat gebeurde op verzoek van collega’s van de groep Wymbritseradeel, die de Waterpoort- stadbewomer zo’n 15 kilometer lang hadden achtervolgd. Van der Z. reed over de Stationslaan toen hij plotseling onwel werd- Hij raakte met zijn auto van de weg, door boorde een heg, sloeg over de kop en De gelegenheid om eens uit eigen mond de visie van de CDA-gemeente- raadsleden op allerlei Sneker zaken te vernemen is donderdag maar door weinigen aangegrepen. De openbare vergadering in Hotel Hanenbug trok al met al maar een handjevol belangstellenden. De organisatoren hadden zo’n honderd bezoekers gehoopt maar gerekend op zeker de helft. J Uitbindelijk werd Van der G. dus> in Heerenveen aangehouden. Het bleek dat hij niet over een rijbewijs beschikte. De Fiat was van zijn broer. Deze had zijn wagen aan R.J. uitgeleend. Het muisje zal voor Van der G. nog wel een staartje hebben. Eenmaal in de vijf jaar komen in Balk de lindebomen langs de Van Swin- derenstraat en de Raadhuisstraat onder het mes. Dat moet om ze in een puike konditie te houden. Zo’n vier weken zijn de mannen van de plant soenendienst van Gaasterland er mee bezig. Soms zijn ze met zijn tweëen soms ook met zijn vieren. Vrijdag zag onze fotograaf S. Tijsma in de boom bezig, terwijl M. van Dijk het laag-bij-de-grondse werk deed. „Hal verwege de boom is mij hoog genoeg,” verontschuldigde de laatste zich. Van hoogtevrees is beslist geen sprake, zei hij nadrukkelijk erbij. Zij worden regelmatig geassisteerd door F. Gersjes en M. Salverda. De bo men schatten zij op zo’n 200 jaar oud. Ze worden ouder en minder. Wat het handhaven van deze bomen in Balk betreft, er zijn twee partijen in Gaasterlands hoofdplaats. De ene groepering zegt: weghalen dan kunnen de straten wat breder en komen er meer parkeerplaatsende andere partij wil de bomen laten staan want zij geven een bijzonder rustiek ka rakter aan de boorden van de Luts. Tijdens een avondpatrouille zagen de agenten Van der G- verdacht rond scharrelen op een parkeerplaats onder Oppenhuizen. Zij maakten aanstalten om te stoppen. Van der G. sprong in zijn wagen, een Fiat 850, en ging er vol gas vandoor. De achtervolging ging eerst richting Industrieterrein. Op de oude Oppenhuizerweg slaagden de achtervolgers erin de Fiat te passeren. Van der G. negeerde evenwel het stop teken, wist te keren en verdween met bekwame spoed in de richting Heeren veen. Prompt gingen de politiemensen er weer achteraan, maar bij Joure was het afgelopen. In een speciale werkgroep van het re creatieschap „De Mamékrite” is ge sproken over de problemen die de af voer van het vuilnis met name in het zuddlwesitelijke deel van Wymbrit- seradeel met zich meebrengen. Het gemeente bootje moet vaak tijdroven de tochten maken, bij harde wind soms gevaarlijk ook, om de zakken van het Heegermeer, de Fluiessen en de landtong in de Grote Gaastmeer te halen. Uit het overleg in de werk groep (bestaande uit vertegenwoordi gers van de Marrekrite en Provincia le Waterstaat en de directeuren van gemeentewerken vans Lemsterland en Wymbritseradeel onder voorzitter schap van burgemeester B. W. Caze- mier) is naar voren gekomen dat het vuil van de niet per auto bereik ba re ligplaatsen door het provinciale reimigingsvaartuig gehaald kan wor den. De werkgroep meent dat het verza melen van het vuil een aangelegen heid is voor dé Marrekrite; het af voeren is evenwel een taak voor de gemeente. De bedoeling is dat de pro vinciale boot tweemaal per week vanuit Uitwellingerga een verschillen de route zal varen. In Uitwellinger- ga zal het vuil overgenomen worden door de reinigingsdienst van Wym- britseradeel die het brengt naar de stortplaats in Sneek. Om de volle containers te kunnen overnemer, van de provinciale boot moet de Kliko- huisvuüauto worden voorzien van een hydraulische beiadingsinrtchting die ongeveer 15.000 gulden gaat kosten. Dit beladingssysteem zal ook voor an dere doeleinden gebruikt kunnen wor den. X' g

Sneeker Nieuwsblad nl | 1975 | | pagina 1