Recreatieondememers in het geweer tegen samen stelling adviescommissie REIN RIJPMA, raadslid voor VRIJE KIEZERS te IJlst, zondag overleden MOTORCROSSER BRAK BEEN BIJ OEFENINGEN Weer verkeersveiligheid in de Ulster vroedschap Meer parkeerverboden in de nieuwbouwwijk Officieel Orgaan de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL van en IJLST SNEKERl^KOERIER Auto kreeg klapband en raakte total loss Chauffeur rijdt door na veroorzaken twee aanrijdingen Hoe wordt toekomst Gaasterlands VVV? EW3 lllll COURANT, DRUFHOUTS NIEUWSBLAD Drie rijverboden na controle Bestuurder ongedeerd Het ziet er naar uit dat het be-1 de recreatiecommissie van de noemen van een raadslid, ten gemeente Gaasterland, zoals koste van een recreatieman, in dat in de raadsvergadering van 1 oktober vorig jaar plaats vond, een staartje zal krijgen. Voor de bijeenkomst van het Gaasterlandse bestuur van vol gende week dinsdag prijkt de samenstelling van deze com missie weer op de agenda. Er is namelijk een brief van de gezamenlijke recreatie-onder- nemers binnengekomen waarin zij bezwaar aantekenen tegen de huidige samenstelling. 4 ea de Het Soeeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, - 1ill 1 f o f SNEEKER NIEUWSBLAD een I i (Vervolg op pagina drie) Vorig jaar, op een regenachtige vrijdag in juli, legde de huidige wethouder van Gaasterland, toen nog gewoon raadslid, de heer O. van der Goot, de eerste steen voor een tiental woningwet woningen in Nijemirdum. Nu, zo’n zeven maanden later, zijn deze in een stadium dat er aan bewoning gedacht kan worden. Er zijn genoeg gegadigden voor. Waarschijnlijk zullen zeven jonge en drie oudere echtparen de huizen gaan bevolken. Deze tien zijn echter al weer onvoldoende om aan de vraag te voldoen. Er mo gen van de Nijemirdummers wel wéér ’n aantal gebouwd worden. Verschijnt: maandags en donderdags MAANDAG 24 FEBRUAR11975 130ste JAARGANG No. 16 ADMINISTRATIE: Singel 11, Sneek, Postbus 11 Telefoon 05150-4233 Kantooruren maandag t.e.m. vrijdag 8-12 en 13.30-11.30 uur Na kantooruren telefoon 4234 4235, 2241. Gironr. 932130 Banken: Rabobank en Amro- bank te Sneek. REDAKTIE: Singel 11, Postbus 11 Telefoon 05150-5169 FOTOREDAKTIE: Studio Ger Dijs, Grootzand 81 Telefoon 05150-3596 Wil Steunebrink Telefoon 05150-5323 VIT GEVERS: Drukkerij H. Doevendans b.v. ADVERTENTIETARIEVEN 27 ct. per mm., ingezonden mededelingen 3-dubbel tarief Bij kontrakt lagere mm-prijs. Dik blad verschijnt bovendien doederdegs huis-aan-huis in GAASTERLAND, SLOTEN e.o van van nu Twee kranen moesten donder dagmiddag in het Sneker Hem- dijkgebied aan te pas komen om een directiekeet van Blee- ker’s Bouwbedrijf B.V. uit Bols- ward over een afstand van zo’n 50 meter te verplaatsen, ’t Afbreken en opbouwen zou teveel tijd hebben gekost, en tijd is geld vooral in deze maat schappij. Daarom werd Nekem BV ingeschakeld en de beman ning van de twee wagens klaar den het karwei bijzonder snel. Nu hoefde het houten gebouw tje ook niet zo hoog getild te worden, maar het precies op de juiste plaats krijgen, kostte wat meer tijd. Het was overi gens wel een vreemd gezicht een complex bouwwerk zo tussen hemel en aarde te zien bengelen. ABONNEMENTEN Abonnementsgeld f 1,— per half jaar (bij vooruitbetaling) Postabonnementen f 12,per halfjaar (bij vooruitbetaling) Gistermiddag is in IJlst plot seling aan een hartaanval overleden het raadslid Rein Rijpma. Hij werd tijdens een wandeling onwel en overleed kort na thuiskomst. De heer Rijpma was 1 januari jongst leden 50 jaar geworden. De heer Rijpma werd gebo ren in Wymbritseradeel, om precies te zijn in Abbega waar hij tot 1950 woonachtig was. In dat jaar verhuisde hij naar Ijlst. Hier bleef hij evenwel maar één jaar, toen vertrok hij naar Ca nada. In 1961 keerde hij weer terug naar IJlst. In het da gelijks leven was de heer Rijpma hoofdagent voor Ma nus Melkmachines uit Zut- phen. Zijn werkterrein lag in Zuidoost Friesland, Drente en Overijssel. Hij was één van de oprich ters van de groepering Vrije Kiezers in Ulst. In ’67 volg de hij het plotseling overle den raadslid B. H. de Vrijer op. De heer Rijpma was ver der ruim zeven jaar voor zitter van de voetbalvereniging IJVC. In het roerige verenigingsjaar ’64 nam hij eerst als waarnemend praeses de hamer onder z’n beheer; het jaar daarop werd hij tot voorzitter benoemd. In 1970 droeg hij zijn taak over. Drie jaar lang is de heer Rijpma voorzitter van de ou- dercommissie van de Openbare Lagere School geweest. Hij laat vrouw en vijf kinderen na. Twee zoons wonen in Kitchener, Ontario in Canada. Drie kinderen, twee zoons en een dochter zijn nog thuis. De kinderen variëren in leeftijd van 22 tot 12 jaar. De begrafenis zal donderdag plaats hebben. Om 14.00 uur wordt de heer Rijpma vanuit de Doopsgezinde Kerk naar zijn laatste rustplaats gebracht Een half uur voor de rouwdienst zal er gelegenheid tot con doleance zijn. Hij ligt momenteel opgebaard in de aula aan de Stads laan. Gistermorgen, om kwart voor twaalf vonden in Smeek twee aanrijdingen plaats, en wel op de Boiswarderweg en de Worp Tjaardastraat. Beide aan rijdingen werden veroorzaakt door de bestuurder van een groene Ford Tran sit met het kenteken XS 37-15. Deze reed eerst op de Boiswarderweg een Opel Kadett aan die daar voorgesor teerd stond om bij het benzinestation van Ozinga te tanken. De bestuurder van de Transit reed door en op de Worp Tjaardastraat maakte hij een tweede verkeerde manoeuvre: hij reed een stilstaande Ford 12M aan. Beide wagens werden beschadigd. Een van de eigenaren van de aangereden au to’s zette een achtervolging in, maar verloor de Transit op een gegeven mo ment uit het oog. Later werd de be wuste wagen teruggevonden op de Ou de Koemarkt, zonder bestuurder even wel. De politie stelt nu een onderzoek ih naar de identiteit van de bestuur der. -- - SUDERGOWEG EERDER B-KARAKTER Al enige tijd staat er op het kruis punt van de Sudergoweg met de Lem merweg een aanduiding B-weg. De ge meente IJlst heeft hier indertijd om gevraagd om het zware vrachtverkeer Wederom zal voor een gedeelte van de Sikko Sjaerdemalaan en de Harinxmaweg een parkeerverbod gaan gelden. Als de raad er vrijdagavond mee akkoord gaat zullen de Ulsters er rekening mee moeten houden dat voor het linker gedeelte van de Sikko Sjaerdemalaan, gerekend vanaf de Jurjen Hoomansstraat, gelegen tussen de nummers 34 en 44, een gele streep langs de stoeprand wordt aangebracht. Dat gaat ook gebeuren langs het linker trottoir van de Harinxmaweg tussen de nummers 2 en 14 en voor de rechterkant van deze straat tot nummer 1, gerekend vanaf de Sikko Sjaerdemalaan. zoveel mogelijk uit Oud-IJIst te weren. In 1968 besloot de raad tot het aan wijzen van het stukje Sudengoweg bin nen de bebouwde kom tot B-weg. Door de bouwaïktivitedten in het plan De Rat breidde IJlst zich evenwel uit waardoor de bebouwde kom groter wordt. de Wigwam, dus rekreatie-onderne- mer. De heer M. de Boer (Gem. Bel.) Bij de PvdA-er C. Gaastra waren in- vond verder dat de vertegenwoordi- dertijd morele bezwaren gerezen tegen ging van de Vereniging van Vreemde- de herbenoeming van de heer G. Oos- lingenverkeer te licht was in de com- tendorp uit Oudemirdum. De heer missie. Oostendorp is eigenaar van camping Zaterdagmiddag is de 29-jarige E. Kalsbeek uit Sneek die met zijn cross motor aan het oefenen was op een stuk opgespoten land aan de Lemmer weg, over de kop geslagen. Hij brak daarbjj zijn linkerbovenbeen en is met de ambulanceauto naar het ziekenhuis vervoerd. Tjjdens een beperkte alcoholcontrole werd zaterdagnacht door de politie alhier aan drie personen een rijver bod opgelegd. Zaterdagmiddag om half twee is de 23-jarige metselaar T. A. M. uit Bak- huizen in een slip geraakt, ten gevolge waarvan hij met zijn wagen over de kop sloeg. De auto was na afloop total loss, hetgeen voor M. een schade van 3200,- inhoudt. De bestuurder zelf mankeerde niks- Het ongeluk gebeurde op de provinciale autoweg Koudum- Balk. M., op weg naar Zutphen, kwam niet ver, want op de weg naar Lem mer kreeg hij de klapband, die zulke noodlottige gevolgen had. M. schoot eerst naar de rechterkant van de weg, vervolgens naar de linkerkant, sloeg over de kop en stond eindelijk stil. deur. Er werden enige deuren en bu reauladen opengebroken. Geld was, zoals gewoonlijk, niet aanwezig. Een gebruikte cassetterecorder en luidspreker werden ontvreemd. Al in 1973 onderkende men in het ste deke de problematiek mat betrekking tot het parkeren in deze vrij smalle straten. Door een lange rij geparkeer de auto’s was de situatie in genoem de straten bijzonder onoverzichtelijk. Er werden een aantal gele strepen aangebracht, maar daardoor ver plaatsten de problemen zich naar de wegsplitsing Sikko Sjaerdemalaan - Harinxmaweg. Doordat veel auto’s op deze splitsing geparkeerd worden, wordt het inrijden van de Harinxma weg vaak bemoeilijkt. In verband mest verkeersveiligheid in IJlst is ook een brief binnengekomen van het gisteren plotseling overleden raadslid R. Rijpma. Hij verzoekt drin gend maatregelen te nemen ter bevei liging van het bruggetje over de Stads-Ee, ter hoogte van de Doopsge zinde Kerk. B. en w. menen er afwij zend op te moeten beschikken „daar de brug zodanig is, dat zowel de weggebruikers, als personen die de brug oversteken, vrij uitzicht hebben, waardoor de kans op het ontstaan van ongelukken praktisch uitgesloten moet worden geacht”. In de loop van de laatste veertien dagen zijn uit het bedrijf van jacht bouw Bakker aan de IJlsterkade ont vreemd een langstaart buitenboord motor, merk Crescent, een haakse slijpmachine en vier vernikkelde pa trijspoorten. De politie stelt een on derzoek in. Per 1 januari van dit jaar is de grena van de bebouwde kom van IJlst nu komen te liggen op de Su- dergoweg, 40 meter ten oosten Sanhorst. Het komt het college burgemeester en wethouders wenselijk voor om vanaf dat punt tot de Galamagracht de Sudergo- weg tot B-weg te verklaren. Het zware vrachtverkeer dat tot voor kort geen draaimogelijklheden meer had om, gedwongen door de beper kingen die een B-weg aan het ver keer stelt, op een andere manier IJlstt binnen te komen, kan nu in het bestemmingsplan de Rat keren. In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in de garage van De Vries aan de 2e Oosterkade. Men drong binnen door het forceren van een Zaterdagnacht omstreeks twaalf uur werden 20-jarige N.S. en de 17-jarige Th.T. beiden wonende te Sneek, door de politie op heterdaad betrapt toen zij een inbraak pleegden in de Mr. Visserschool aan de Oude Koemarkt. Zij waren binnengedrongen door een openslaand raam. Geld was in de school niet aanwezig. Er was door de heren reeds voor enige honderden gul dens schade aangericht door het open breken van kamerdeuren en kastdeu ren, toen zij door de politie in de kraag werden gevat. 'W I te "te te

Sneeker Nieuwsblad nl | 1975 | | pagina 1